Raadhuis Üostflakkee" staat weer op de agenda rs Een nieuwe iempel In Jeruzalem Hieuw schoolhoofd Chr. ULO te Middelharnis Plaatselijk nieuws Dode en 9 gewonden hij hotsing in Nieuweri(erl( Ds. H. Visser weer lid van de Clir. Gereform. Kerlien Voorstel tot verdaging beslissing bestemmingsplan Kericgebouw Ger. Gem. te Stad bestaat 50 jaar Morgen Landvarliens- foiidag te Middelharnis Verlieerd bericht over düdeliji( ongelul( Dinsdag 25 juli 1967 No. 3605 [NIS ere CHR. ÜTKJülüKüLAD ÜP ÜEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Chr. Kleuterschool in aanbouw ff Veilingberichten Scooter botste op liets '^.^Be jaargang •"•nijl sTRIE ^.♦♦♦♦t ABONNEMENTSPRIJS f 3,—. PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 18 c«»t par mm. BIJ contract speciaal tariet PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Kedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2025 Giro 167930 (1) i Dezer dagen was in één onzer dag- laden een artikel te lezen onder de ti ll „Israël wil tempel weer herbouwen." [De steen ervoor was al gekocht in nerika, de twee bronzen zuilen bij de fcang zijn al gegoten en men is eigen-, hk al sedert 1960 met de voorberei- Ungen bezig. Nu de oude stad van Je- ^alem in handen van de Israëliërs ge- lallen is, zou dus het ideaal van elke Irthodoxe Jood in vervulling kunnen Ifian: de herbouw van de tempel, zonder lelke de Joodse godsdienst eigenlijk liet compleet is. IKort na deze publicatie werd echter iiedegedeeld, dat de leiders van de Ne- lerlandse Joden, opperrabbijn Schuster rabbijn Soetendorp, hebben ver- ilaard, dat h.i. noch de regering van Sraël noch het opperrabbinaat in Jeru- Klem plannen in deze richting hebben. Herbouw op het oude tempelplein, waar iu de mohammedaanse Rotskoepel staat, Ichtten zij uitgesloten en thans niet te iealiseren. De tijd ervoor is volgens de heerderheid van de Joodse gemeenschap log niet aangebroken. I Zowel het bericht van de herbouw als Ie negatie ervan doen vermoeden, dat |et hier gaat om een plan van rijke nerikaanse Joden, dat echter momen- [eel niet gesteund wordt door die in Is- aël. Het lijkt ons aannemelijk, dat deze ouw inderdaad thans om verschillende iedenen niet te realiseren is, gesteld al lat er concrete plannen in deze richting J?aren. Het is onbekend of het tempel- ilein in Israëlische handen zal blijven. lovendien staat er nu op de plaats Vaar destijds de beroemde tempels van Éalomo en Herodes hebben gestaan een fslamietisch bouwwerk, de z.g. RotST foepel, die wel geen moskee is, maar och een zeer heilige plaats van de floslims, de tweede in rang na de Kaaba Mekka. In het midden van dit acht- loekige gebouw bevindt zich een heili- le rots, Moria geheten, waarop vroeger let brandofferaltaar van de tempel Itond, volgens de traditie Abraham zijn loon Izaak wilde offeren en vanwaar lolgens de Islam de profeet Moham- ped in het jaar 632 naar de hemel zou ijn opgevaren. Deze zowel voor Joden lis Mohammedanen heüige plaats is zo Imstreden, dat een oplossing van dit Irobleem weinig perspectieven biedt, ^fbraak van de Rotskoepel door de Jo len zou in de hele Islamietische we- |eld een orkaan van woede veroorzaken het is de vraag of de grote meerder- Beid van het volk van Irraël, die vijan- |ig of in elk geval onverschillig staat egenover de orthodoxe godsdienst der raderen, die prijs niet te hoog zou vin- Jen. Wel hebben al negentien eeuwen lang de orthodoxe (rechtzinnige) Joden Iriemaal daags gebeden tot Jahwe: IMoge het uw wil zijn, Heere onze God, pod onzer vaderen, dat de tempel spoe- |ig wordt herbouwd in onze dagen; paar zullen wij u dienen met ontzag, gelijk in de dagen vanouds", maar om Verschillende redenen is het zeer on- yaarschijnlijk, dat een nieuwe tempel lal herrijzen op de oude plaats. E Niettemin, ook zonder directe actuali- leit lijkt het ons wel nuttig en leerzaam, pi enkele artikelen eens stil te staan pij de geschiedenis van de tempel in Israël, het gemis ervan sedert 70 na f-hr. en de toekomstverwachtingen op lit punt. Israël staat weer in het cen- rum van de wereldbelangstelling en Speciaal in ons land, dat wel eens ge roemd is „het Israël van het Westen" In dat zo intens meeleeft met het lot per Palestijnse Joden, is grote interesse Töor het oude volk, waarvan we zoveel veten uit het Oude en Nieuwe Testa- nent, het volk dat Jezus deed kruisigen, pat zelf een bloedig spoor achterliet in pjn dramatische historie en dat sedert 1948 weer een eigen tehuis heeft temid- Ben van een zee van felle vijandschap per Arabieren. Dit merkwaardigste van Mie volken der wereld, dat het eerst de nonotheïstische godsdienst kende te- nidden van honderden soorten afgoden; pat de Christus Gods voortbracht naar pet vlees; dat Hem in ongeloof verwierp p welks lijdensweg door de eeuwen peen zelfs humanisten en atheïsten fomwijlen zich doet afvragen, wat er Boch voor geheimzinnige macht verscho ten is achter de raadselachtige geschie- "penis ervan, dit volk boeit ons altijd Weer opnieuw, omdat het op een be paalde wijze uniek is onder de volkeren per aarde. Ook nu weer is het oog der ganse we- |eld erop gericht vanwege zijn wonder baarlijke prestaties. Het is een bijzonder pik, anders dan de andere; het volk yan Jehova, bewaarder van de open- Panng Gods in de Oudtestamentische ochrift, een uitverkoren volk en niette min weigerend te geloven in de Messias pezus Christus. Het is de moeite waard "wat uitvoerig bij dit volk stil te staan, ™t name omdat het Christendom, dat J^i belijden, een evidente Joodse ach tergrond heeft. Dit volk, uit Abraham gesproten en genoemd naar Jacob (Israël) of Juda ■jJoüen) IS eigenlijk geboren in Egypte. 7Viozes bracht het, door Jehova geleid, paar het Beloofde Land. Op de woes- W^'^T Sinaïtisch schiereiland L ™e het met zich de tabernakel, de E™ der samenkomst, het heiligdom. Ypf^g jaren duurde deze tocht, waar «Jp Hl J""^^ dagen over j"eea. In Kanaan gekomen bleef deze tabernakel nog eeuwenlang het middel punt van de eredienst en pas in de da gen van David kreeg hij zijn vaste plaats op de berg Moria. Het heeft zeker ruim 400 jaren geduurd na de intocht in het eigen land, vóórdat de tabernakel ver vangen werd door een tempel. In de periode na David heeft Israël drie verschillende tempels gehad: eerst die van Salomo, later die van Zerubba- bel en tenslotte die van Herodes. De tempel van Salomo, welke grote en beroemde koning vani Israël leefde van 992 tot 932 vóór Chr., was al door zijn vader David voorbereid. Zelf mocht deze, hoe gaarne hij het ook gedaan had, hem niet bouwen. De hofprofeet Nathan deelde hem dit uit naam van Jehova mee. David zorgde echter wel voor grote hoeveelheden geld en allerlei soorten materialen, die hij had verworven in de vorm van „geschenken" en schattin gen van de vele volken, die hij tijdens zijn menigvuldige oorlogen had over wonnen en die woonden in het hele ge bied tussen Nijl en Eufraat. Hiermee en met zijn eigen ruime middelen, die hij in samenwerking met zijn ^Dondgenoot koning Hiram van Tyrus door zijn han dels- en industriële ondernemingen ver worven had, begon Salomo de tempel te bouwen op de berg Moria. De voornaamste bouwers waren Foe- nicische handwerkslieden. Deze eerste tempel van Israël was lang en smal. Het terrein, waarop hij verrees, was toen veel kleiner dan het tegenwoordige tem pelplein. De Arabieren noemen het nu Haram esj Sjerif d.w.z. „het verheven heiligdom"; het is 500 bij 300 m. en dus 15 ha groot. In het midden ervan be vond zich een blok rots van 17 m. lang, 13 m. breed en 2 m. hoog. Daar verrees het brandofferaltaar. Ten westen' hiervan werd de tempel gebouwd, zodat het al taar in de voorhof stond. Salomo's tem pel had als afmetingen: lengte 60 el, breedte 20 en hoogte 30 (zie 1 Kon. 6 2). Een el was toen 52,5 cm. dus de maten waren 31 bij 10 bij 15 m. De grondslag van de tempel was dubbel zo groot als die van de tabernakel; de in deling was dezelfde. De heer J. van Hoorn uit Zetten 'In de vakature, hoofd van de Chr. ULO-school te Middelharnis, is door het bestuur uit een aantal sollicitanten benoemd de heer J. van Hoorn uit Zet ten, die deze benoeming ook heeft aan genomen. De heer Van Hoorn is thans hoofd van een Chr. Ulo te Zetten waaraan 6 onderwijskrachten zijn verbonden. De Ulo te Middelliarnis is eeni Srman school. De heer Van Hoorn begon zijn loop baan t^ Gouda aan een Chr. Lagere School, waar hij van 19471950 heeft gewerkt. In 1950 kwam hij aan de Chr. Lagere School te Dirksland waar hij zes jaar werkzaam was. Hij is dus geen onbekende op Flakkee. Vervolgens was hij van 1956 tot 1963 aan een Chr. Ulo te Middelburg verbonden eni van 1963 tot heden als Hoofd van de Chr. Ulo te Zetten. De heer Van Hoorn is Nederl. Her vormd, gehuwd en heeft 3 kinderen. Per 1 november a.s. hoopt hij zijn functie te Middelharnis aan te vangen. ---------O--------- De voormalige christelijk gerefor meerde predikant H. Visser Mzn. is weer lid van de Christelijk Gerefor meerde Kej"ken geworden, lazen wij in „De Rotterdammer". Sinds enige tijd woont hij in Klun- dert. Vorige maand besloot de kerke- raad van de christelijk gereformeer de kerk daar met algemene stemmen hem met zijn gezin weer in de kerk gemeenschap op te nemen. Dit besluit werd op een gemeente vergadering, geleid door de consulent ds. N. Brandsma, meegedeeld erij de volgenjde zondag van de kansel afge kondigd. Vanuit de gemeente is er gee^i enkel bezwaar ingekomen. De gemeente Klundert is vacant. Ds. Visser trad in 1947 te Rotter dam-Zuid uit de Christelijke Gerefor meerde kerken en stichtte het kerk verband van Christelijk Gereformeer de gemeenten. Vorig jaar hij stond toen in Urk legde hij daar zijn ambt neer. OVER HET AANNEMEN VAN CHRISTUS. „Laat mij dit zeggen: wanneer gij Christus niet ornhelzen en aannemen wilt, dat ifc voor geen tienduizend we relden in uw plaats zou willen staan. Indien gij Christus niet omhelzen en Hem tot uw deel wilt aannemen, dan zullen de stenen uit de muur van dit huis tegen u getuigen, dat gij genodigd zijt om Hem, aan te nemen, doch gij hebt niet gewild." (Andrew Gray) MELISSANT Ker'kdienst. Zaterdagavond half acht hoopt student Boogaart uit Nisse voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. HERKINGEN Bedankt. Kandidaat Schreuder uit Amersfoort beroepen bij de Ger. Gem. alhier, heeft voor dit beroep bedankt. Ongeluk. J.l. zaterdagmorgen had op de zgn. hoogte, (voorrangskruising) een botsing plaats tussen de autobe stuurder E. Groenendijk uit Dirksland en de bromfietser C. van Wezel uit Herkingen. G. reed van de Molendijk de Scharloodijk op, en van W. kwam van de Kaaidljk, v. W. werd tegen de voorruit gesmakt, en bekwam een her senschudding eiï bloedde hevig. Politie, dokter en EHBO waren direct ter plaat se. Dhr. van W. werd naar het zieken huis vervoerd. OUDDORP Postduivenvereniging. „De Trekvo gels" vlogen mee in vluchtVilvoorde, 15-7-'67, gelost 7.40 uur, in concours waren 236 duiven. De eerste duif was binnen om 8.55.12 M.P.M. 1402.94, af stand 105220. De uitslag is: W. Kievit 1, 6, 21, 34, 45; C. J. Tanis 2, 7; P. Mie- rop 3; R. Klijn 4, 32; R. Santifort 5; A. V. d. Bok 8, 10, 11, 12, 27, 37, 38; Joh. Grinwis 9, 14, 15; Kr. v. Wijk 13, 17; J. Kaptijn 16, 30; G. H. Tanis 18. 44; B. Dorsman 19, 41; C. Venneman 20, 28, 35, 36, 39, 43; Gebr. Verduijn 22; A. J. Klink 23, 24, 25, 33, 47; H. Kleijn 26, 31, 40; A. Knape 29; A. Klijn 42; J. Bakelaar 46. OUDE TONGE Met de bouw van de Chr. Kleuter school aan de Ruychrockstraat te Oude Tonge is thans een begin gemaakt; men hoopt 15 augustus zover klaar te zijn, dat men met het onderwijs kan begin ner». Als hoofdleidster in tijdelijke dienst zal worden benoemd mej. A. J. Vlie- lander uit Stellendam. Voor vele ouders zal dit bijzonder verheugendnieuws zijn. Niet alleen omdat „wachtlijsten" dan voorlopig in Oude Tonge niet meer zullen voorkomen. Maar vooral ook, omdat men nu in de gelegenheid is om de kinderen te sturen naar een school, die wil proberen de blijde bood schap van höt Evangelie te laten door klinken in heel het onderwijs. Er kun- nerV nog enkele leerlingen worden op gegeven. Zie daartoe de desbetreffende advertentie in dit nummer. Zaterdag j.l. omstreeks half drie had op de Rijksweg onder Nieuwerkerk een ernstig verkeersongeval plaats waarbij de 52-jarige heer J. Verdonk uit Roo sendaal werd gedood en acht personen meer of minder ernstig werden ge wond, aldus een bericht in de Zierik- zeese Nieuwsbode. De heer V. kwam met een personen auto gereden uit de richting Zijpe. Na bij Nieuwerkerk trachtte hij een voor hem rijdende auto te passeren. Daar er echter uit de richting Zierikzee een tegenligger kwam aangereden reed de inhalende auto weer naar rechts en kwam daarbij met de wielen op de grasberm. De auto geraakte in een slip, kwam weer op de linkerrijbaan en in botsing met de tegemoetkomende auto. De acht gewonden waarvan en kele zwaar, werden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. In verband met dit ongeluk moest het verkeer door de politie wor den omgeleid. In het ziekenhuis moest worden op genomen: de 43-jarige mevr. Adriane Verdonk-Vreecken, de 47-jarige mevr. Bindsma-Verdonk eni de drie kinderen van 15, 7 en 6 jaar, allen uit Roosen daal, alsmede de inzittenden van de tegemoetrijdende auto; de 64-jarige W. van Waardhuizen uit Leiderdorp, diens 53-jariige echtgenote, hun 23-jarige zoon en hun 10-jarige dochter. OUDE TONGE Bejaarden maakten prachtige reis Op dinsdag 18 juli j.l. hebben de le den van de bejaarden sociëteit van Oude Tonge een mooie dagtrip ge maakt. Ondanks de warmte hebben ze allen veel genoten, van wat er onder weg te zien was. 's Morgens om acht uur stond voor het plein van het ver enigingsgebouw de touringcar van de fa. van Maurik gereed, even na acht uur ging het gezelschap richting Ha- ringvlietbrug, via Barendrecht richting Gorinchem naar Made (N.Br.) waar het restaurant Thijssen de koffie klaar stond. Na de koffie werd de reis voort gezet naar Kaatsheuvel waar de Efte- ling bezocht werd, voor dat dit gebeur de werd eerst een verfrising ge bruikt, hierna was het gezelschap tot 3 uur vrij om in groepjes of afzonder lijk de Efteling te bezichtigen, om drie uur werd er verzameld in het restau rant waar men na een verfrising ge bruikt te hebben de reis voortzette. Vit Tilburg enz. richting Zundert Van de raad van de gemeente Oost- flakkee die a.s. vrijdagavond te 7.00 uur vergadert zal een principebesluit wor- derk gevraagd medewerking te verle nen aan de bouw van bouwstroomwo- ningen. Blijkens het voorstel van b. en w. ligt het in het voornemen de eerst komende jaren op Goeree-Overflakkee in totaal 500 woningen, middels de z.g. bouwstroom te bouwferu. Op grond van het opgestelde schema zullen in 1969 te Oude Tonge 40 woningen en te den Bommel 22 woningen worden gebouwd. Vervolgens in 1970 te Ooltgen^plaat 33 en te Achthuizen 21 woningen. Het aan tal is bepaald aan de hand van het inwonertal. Teneinde een en ander te verwezenlijken wordt de raad gevraagd in principe medewerking te verleruen. Houten noodschool Voorts zal van de raad goedkeuring worden gevraagd het eerder gevoteer- de crediet f 24613,voor de restau ratie van een lokaal van de O.L. School in de Langstraat te besteden aan de bouw van een houten noodlokaal. De oudercommissie en de ouderraad heb ben zich daarvan voorstanders getoond; zij achten het niet verantwoord ge noemd bedrag aan een zo slecht ge bouw te investeren, tevens achten zij het niet uitgesloten dat deze kleine school binnen een gering aantal jareni zal worden opgeheven. Verdaging beslissing be stemmingsplan. Na het ter inzage leggen van het be- stenamingsplan „Agrarisch gebied Oolt- gensplaat" zijn eeni 'groot aantal be zwaarschriften tegen dit plan ingediend De inhoud van de bezwaarschriften wordt momenteel onderzocht door de stedebouwkundig medewerker die hier omtrent nader advies zal uitbrengen. B. en w. stellen daarom voor van de gelegenheid gebruik te maken de vast stelling van het bestemmingsplan voor ten hoogste 3 maanden te ver dagen. Het ligt in het voornemen bin nen deze termijn met de stedebouwkun- dige en de institutionele bezwaarden een gesprek te beleggen waarbij gele genheid zal worden geboden de be zwaarschriften mondeling toe te lich ten. Commissie van Advies Aan de in de begrotingscommissie geuite wenselijkheid om een vaste com missie van advies voor openbare wer ken in te stellen zal zo de raad het wil worden voldaan. B. en w. stel len voor tot instelling van deze com missie. Aankoop van gronden Door de directeur van gemeentewer ken is met de rentmeester van de Am-" bachtsheerlijkheid „Grijsoord" overeen stemming bereikt over de aankoop van enkele percelen grond ter grootte van 984 m2 alsmede de overname in erf pacht van percelen tot een grootte van 3584 m2 voor resp. f 2,50 per m2 en een erfpachts canon van f 0,10 per m2 per jaar. De gronden vormen o.m. de zgn. gedempte Grijsoord; het is al dus het prae-advies voor de gemeente van zeer grote betekenis deze perce len in eigertdom of erfpacht te krijgen. Sportveld Nu het bijveld van het voetbalveld aan de Weesinolenstraat te Ooltgens- plaat in gebruik is gegeven aan de voetbalvereniging O.F.B, lijkt het b. en w. gewenst de korfbalclub het alleen- gebruik van het oude sportveld aan het Boomgaardpad te verlenen. Aan het veld dienen echter noodzakelijke werk zaamheden te worden verricht teninde het goed bespeelbaar te maken. O.m. moet er 40 ton compost in worderi ver werkt. De kosten worden geraamd op f 6000,De raad wordt gevraagd dit crediet beschikbaar te stellen. Raadhuis Oostflakkee Weer staat het punt „Raadhuis Oost flakkee" op de agenda. In een der vo rige vergaderingen werd dit punt na een uitvoerige behandeling na beraad door b. en w. van de agenda genomeA. Nieuwe gezichtspunten kunnen we helaas niet vermelden, voor zover die aanwezig zijn worden ze kennelijk ge acht het perslicht nog niet te kunnen verdragenl De Geref. Gemeente te Stad aan 't Haringvliet heeft in een j.l. donder dagavond gehouden kerk dienst aandacht besteed aan het feit dat het kerk gebouw thans 50 jaar be staat. Kortgeleden werd het interieur dat men op de foto ziet, grondig op geknapt; er werden een nieuwe preekstoel en ban ken aangebracht alsook een nieuwe lambrizering. De gehouden dienst waar van een verslag is opge nomen aan de binnenzijde van dit blad, werd geleid door de consulent ds. P. Blok van Dirksland, waar in het nieuwe restaurant „Napo leon" de broodjes met koffie werden genuttigd. Voor ons gezelschap wer den door de band een paar nummers gespeeld. Ona zes uur werd de terugreis aan vaard via Breda naar Blaaksendijk, daar werd nog een half uurtje gestopt. Toen ging de 'reis verder naar Oude Tonge. Na het einde van deze dag bracht dhr. Kroon via de geluidsinstal latie van de bus zijn dank uit aan de chauffeur van Mourik voor zijn voor treffelijk rijden! maar ook voor zijn toelichtingen tijdens de reis. Ook bracht dhr. Kroon dank aan de vrouwen van de sociëteit, want deze zijn tiet toch die door de opbrengst van hun breiwerk deze reis hebben mogelijk gemaakt. De heer de Vin bracht zijn dank uit na mens de reisgenoten, organisatoren en chauffeur voor de voortreffelijke orga nisatie en het rijden door een prachtig landschap. Om nam. negeni uur kwam het gezelschap zeer voldaan weer in Oude Tonge terug. H. Doop. Zondag 6 aug. a.s. zal in de avonddienst van de Ned. Herv. Kerk de H. Doop worden bedierid. In die dienst zal voorgaan ds. H. N. Hensber- gen. Gewoonlijk geschiedt de doopsbe- diening 's morgens, maar dat is dit keer niet mogelijk, daar in de morgen- dienst dhr. Kooiman van Ridderkerk zal voorgaan. Ouders die hun kindje willen laten dopen, worden verzocht voor vrijdag 28 juli a.s. hiervan aan gifte te doen bij hun wijkouderling of de scriba. Bloembakken. De Middenstandsver- emiging te Oude Tonge heeft in de ge meente 48 bloembakken geplaatst. Het geeft de aanzienlijke verfraaiing van het dorpsbeeld, ze zijn geplaatst in de Voorstraat, Nieuwstraat, op het Kaai- plein en in de Emmastraat. STAD AAN 'T HARINGVLIET Onze vroegere dorpsgenoot dhr. P. Koppenaal Cz. te Cillarshoek is be noemd als hoofdcommies en tevens waarnemend secretaris op het gemeen tehuis te Heinenoord. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst Oud Geref. Gemeente. Woensdag 26 juli a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voor gaan ds. L. Gebraad van St. Philips- land. Zie verder de advertentie in dit nummer. Kerkdienst Geref. Gemeente. Don derdag 27 juli a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. P. Blok te Dirksland. COöP. TUINBOUWVELING DER Z.H.E. Afd. MIDDELHARNIS Veiling van-vrijdag 21 juli 1967 Lekkerl. I 12,80—14,—, idem II 12,40— 12.70, idem grof 10.30. Bintje grof 25,— —25,90, idem middel 14,20—15,40; idem- 5Ö-op. 17,90. Eigenh. I 14,20—16,40; idem II 9,------13,70. Doré 13,------15,70. Voer 4,30. Aanvoer 64 ton. Aardappelveiling van maandag 24 juli' Eigenheimers I 15,20—16,70; idem II 11,60—13,40; Bintje 13,30—14,30; Bintje grof 27,10; Lekkerlander 13,80—15,—; Present 14,20; Doré 13,90—14,90; Doré drielingerii 6,90; Voer 4,90; Aanvoer 30.000 kg. Coöp. Tuinbouwveiling „Barendrecht Omstreken" G.A. Barendrecht 24 juli 1967 Aardappelen: Doré 1420 aanvoer 20.000 kg. Eerstelingen: 1216 aanvoer 8.000 kg. Andijvie: 9—12 aanvoer 75.000 kg. Bloemkool: 6: 46—58 8: 31—44 10: 18—28 aanvoer 60.000 st. Gele kool: 816 aanvoer 4.000 kg. Komkommers: 76—90: 35—37 61—75: 35—36 51—60: 30—31 41—50: 25—26 35—40: 15 krom: 20—21 aanvoer 90.000 st. Kroten: 10— 18 aanvoer 30.000 kg. Peterselie: 14— 24 aanvoer 3.000 bs. Postelein: 17—24 aanvoer 1.000 kg. Prei: 4116 aanvoer 2.000 kg. Prinsesebonen: 5664 aanvoer 50.000 kg. Rode kool: 7—18 aanvoer 6.000 kg. Selderij: 1418 aanvoer 4.000 bs. Sla natuur: 12—19 aanvoer 80.000 st. Snijbonen: 1,20—1,40 aanvoer 1.5000 kg. Spinazie: 1826 aanvoer 3.000 kg. Spits In de Coöp. Aardappelbewaarplaats, bij de veilinggebouwen te Middelharnis zal morgen, woenisdag de eerste Land- varkensfokdag, georganiseerd door de Fokgroep Landvarkens Z.H. worden ge houden. In de catalogus die over deze fokdag is verschenen staan een groot aantal knorrende deelneemsters vermeld, zo dat het voor geïnteresseerden in de fokkerij zeker de moeite waard zal zijn de fokdag te bezoeken. De dieren wor den vóór 9.00 uur aangevoerd, om 10.00 uur volgt een welkomstwoord door de voorzitter, dhr. H. Kievit, gevolgd door de opening, te verrichten door de Rijks- veeteeltconsulenit ir. M. M. Veldman. Van 10.15 tot 12.00 uur vindt de keu ring plaats, om 14.00 de prijsuitreiking door ir. M. M. Veldman, om 14.30 uur sluiting door de voorzitter waarna af voer van de dieren. De jury bestaat uit de heren D. Hannewijk te Heinkens- zand en dhr. W. v. d. Langemheen te Waddinxveen. OUDDORP Vrijdagavond zijn op de Oosterweg, op de hoek Prins Hendrikweg een scooter en een fiets met elkaar in bot sing gekomen. De scooterbestuurder dhr. C. van Balen te Nieuwe Tonge en de fietser, dhr. K. van 't Geloof te Ouddorp zijn in het ziekenhuis opge nomen. De duo-passagier, dhr. Burg graaf, kok in hotel Akershoek wordt in dit hotel verpleegd. De botsing ont stond toen de fietser onvoorzichtig de weg opreed. Blikseminslag. Tijdens de hevige on weersbui, zondagmorgen 8.00 uur sloeg tengevolge van blikseminslag de elec- triciteitsinstallatie in de toren kapot. Zelfs werd in de woning van de brand weercommandant dhr. Jac. v. Koppen het kastje waarmee de brandsirene op de toren wordt bediend van de muur. 'NIEUWE TONGE Appèl aangetekend. In de zaak te gen de caféhouder v. W., die verdacht van overtreding van het bordeelver bod j.l. vrijdag terecht stond heeft de politierechter met gesloten deuren uit spraak gedaan. Dhr. v. W. is daar te gen in appèl gegaan. Maandag heeft in meerdere bladen een bericht gestaan over het veronge lukken van de 19-jarige A. v. d. Spaan uit Melissant. Zondagavond werd de politie te Melissant telefonisch in ken nis gesteld van eenj motorongeluk met dodelijke afloop nalsij Oostvoorne. Het slachtoffer droeg een papiertje bij zich waarop de naam A. v. d. Spaan, Me lissant, stond geschreven. Toen de poli tie op het adres aanbelde bleek in dit gezin geen jongeman van deze leeftijd te zijn; zekerheidshalve werd naar Sta- venise gebeld waar een getrouwde zoon van de f am. v. d. Spaan' woont; hij bleek thuis te zijn. De dochter van de fam. v. d. Spaan heeft daarop aan de hand van foto's de identiteit van het slachtoffer kunnen vaststellen; het bleek een jongeman uit Spijkenisse. De motorbestuurder was toen nog be wusteloos, hij werd ernstig gewond. kool: 814 aanvoer 5.000 kg. Tomaten: A: 4,10—4,20, B: 3,50—3,80 C: 3,30—' 3,40 CC: 3,00 aanvoer 2.200 bakjes. Tuinbonen: '16-19 aanvoer 2.000 kg. Uien: 14—22 aanvoer 20.000 kg. ST. ANNALAND Aardappelveiling van vrijdag 21 juli. Doré gewone 14,------15,60;Doré bon ken 16,50—16,80; Doré drielingen 10,50 —12,—; Doré kriel 18,80—20,40; Lek- kerlanders gewone 13,4013,60. Eigen heimers gewone 20,3021,60. Bintjes gewone 16,4017,80. Bintjes bonken 24,50. Aardappelprijs per honderd kilo gram. Aanvoer 350 ton.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1