r Kand. van Gorsel doet 10 sept. intrede in Oude Tonge De mondiale driedeling Meditatie Onderlangs te Dirksland wordt gesloopt T" ment F!; C. KORTEHEG ZOON I. KEUVELAAR Duits kind in auto gestilit Vereniging voor bedriifsvoorlicliting Goeree-Overffal(i(ee Vrijdag 21 juli 1967 No. 3604 Hing is fi -1. Mij ag 15 m aard df CEïR. STREE3KBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond „Het huis Mijns Vaders" Fruitiiiaiidëü en Fruitüakies „De Fs'^ltcentrale' Brand verwoest 1 natuurschoon ha (01877) 333 bellen Wij geven u vrijblijvend prijs op. In de vakantietijd zijn wij normaal geopend Zondagsdienst artsen naar v\ enWJ'! H, vani et draag- 2.200 ton. attract' -angers f en twaal' n geopef -> de f«: nden. Bj - van st8; hip wer^ -gen doo' It zware d. -nker aa" ZO ga"* -n en A. Waaf' remd PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2025 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1 3,-» PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per wol Bij contract speciaal tarisl Men kan op verschillende manieren de wereld waarop wij wonen, in ge bieden verdelen (onze lezers mogen ons het Franse woord „mondial" in de titel vergeven, dat een kort opschrift moge lijk maakte). De traditionele, in de aardrijkskunde gebruikte, is die van de vijf of eigenlijk zes werelddelen n.l. Europa, Amerika, Azië, Afrika en Au stralië, waarbij zuiver geografisch ge nomen ook nog komt Antarctica, het Zuidpoolland, met een oppervlakte gro ter dan die van Europa, dat echter on bewoond en onbewoonbaar is. Met het oög op de huidige wereldverhoudingen in politiek, economisch en cultureel op zicht gebruikt men thans ook meer en meer een verdeling in drieën n.l. het Westen, het Oosten en het Zuiden. Ze is het eerst gebruikt door de Engelse geleerde Reynolds en overgenomen door prof. Tinbergen. Het is een zeer glo bale verdeling en men kan ze niet te letterlijk nemen. Onder het Westen verstaat men de hoog- ontwikkelde lan den van Noord-Amerika en Europa, on der het Oosten de communistische lan den van Europa en Azië en onder het Zuiden de onderontwikkelde landen van Zuid-Amerika, Afrika en Azië. Precies waterdicht is deze verdeling niet. De republiek Zuid-Afrika ligt in het Zuiden, maar behoort volgens de typering tot het Westen; Cuba ligt in het Westen, maar behoort ideologisch tot het Oosten; en Japan ligt in het Oosten, maar is geen communistische staat. Ze komt het meest het Westen nabij. Bovendien is het in zekere zin dubieus, bij welke groep men b.v. Grie kenland, Turkije, Spanje en Portugal moet rekenen. Men kan deze landen allesbehalve hoog-ontwikkeld noemen, maar we gaan ook te ver, wanneer we ze in de groep plaatsen van de on derontwikkelde gebieden, (het Zuiden), omdat ze niet op één lijn te stellen zijn met landen als Kongo, India en Ecuador. De vraag komt dus op waar de grens ligt tussen het Westen en het Zuiden (die met het Oosten is duidelijk ideo logisch). Zulk een grens is moeilijk vast te stellen. Een bezwaar tegen deze driedeling is ook, dat er twee normen door elkaar worden gebruikt nl. een economische en een ideologische. Noord- Vietnam b.v. behoort economisch bij het Zuiden en ideologisch bij liet Oos ten. Daarom moeten we deze termen slechts accepteren als typeringsvormen voor praktisch en niet direct weten schappelijk gebruik. Lange tijd was de situatie zo, dat men slechts sprak van de tegenstelling Oost- West n.l. de communistische landen t.o. de vrije wereld. Na Wereldoorlog II kwam de derde groep naar voren n.l. de vrijgeworden koloniën, welker bewoners tot de „gekleurde" rassen behoren. De ideologische controverse was niet de enige meer; er kwam door heen spelen een laagontwikkeld ge kleurd anti-blok. Pessimisten hebben gevreesd en doen dit misschien nog, dat op de duur de teclmisch, organisa torisch en militair superieure blokken van het Westen én het Oosten, om spoeld door een zee van achtergeble ven gebieden, die hun achterstand zul len inhalen en met hun verpletterende numerieke meerderheid West en Oost zullen overspoelen, het slachtoffer zul len worden van een catastrofale ont wikkeling. Men denkt dan vooral aan de fenomenale bevolkingsgroei van China (het gele gevaar) en India. Nu is het een feit, dat momenteel de tegenstelling West-Oost wel wat aan het vervagen is. Er is in Oost-Europa een proces aan de gang van desinte gratie van de communistische landen, van matiging van de'praktijk der ide ologie en een steeds groeiende tegen- - stelling tot het Mao-communisme van China. Anderzijds poogt de Sovjet-Unie met diplomatieke middelen en wapen- nulp nog altijd het Westen, speciaal de Veren. Staten als hoofdmacht daarvan, tegen te werken, hetgeen zich de laat- .ïSte tijd manifesteert t.o.v. de Arabi- :scho wereld. De grote vraag is echter, hoe de onderontwikkelde landen, die ïch na de oorlog in steeds groter aan- al presenteerden, zich verder zullen ontwikkelen; anders gezegd: of er een |atale tegenstelling zal ontstaan tussen _^3e rijke blanke en de arme gekleurde Volken. Dat zou een zeer noodlottige situatie scheppen. We kunnen o.i. wel vaststellen, dat 3ans van een dergelijk frontensysteem feite zeker nog geen sprake is. Of zich inderdaad zulk een mondiale legenstelling in de toekomst zal ontwik- TClen een opstand der rassen, zoals aie wel genoemd wordt valt niet te zeggen. Zeker is, dat de vele tientallen «gekleurde" landen, met name ui Afri ka, via hun stemrecht in de Verenigde "faties enerzijds een onevenredig grote nvloed uitoefenen, maar anderzijds al- pesbehalve een eensgezind front vor- pnen. Toen de Ver. Naties werden op- |Êericht waren er van de 50 staten Slechts 3 Afrikaans n.l. Egypte, Ethio- \il en Liberia. Thans zijn er van de 122 ruim 30 Afrikaans! Deze staten ajn echter stuk voor stuk (uitgezonderd jiuid-Afrika, maar dat behoort eigen- Ujk tot het Westen!) waardeloos wat Betreft hun economische en militaire Kracht. Bovendien hebben ze alle te- pamen slechts ongeveer evenveel in- fwoners als (Je Veren. Staten n.l. 300 imiljoen. Wanneer twee miljoen Israë- thers kans zien de strijdkrachten van de lArabische landen te verpletteren (sa linen 80 miljoen inwoners), dan ligt het Ivoor de hand, dat we Afrika gevoeglijk In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen. (Joh. 14 2). Hier wordt, gesproken over een Va derhuis! Dat is het, wat de mens in het paradijs heeft verloren en wat hij toch niet missen kan. Heel het leven van de mensheid is, bewust of onbe wust, één hunkering naar een thuisko men! Hij is nu immers van nature een ellendige d.i. een banneling geworden. En, is het in uiterlijk opzicht al zo erg geen thuiskomen te hebben, wat is dat dan wel voor het dorstende hart, om geen lafenis en gemeenschap te kun nen vinden. En nu vertelt de Heere Jezus hier, dat er zo'n Vaderhuis is en dus dat er ook een Vader is met een warnri kloppend Vaderhart. Wat een wondere boodschap is dat. In dat huis, dat het huis van Zijn Va der is, is Hij de Zoon, maar tevens ook de Rechter. Hij is de volle erfge naam. En nu neemt Hij op Hemel vaartsdag afscheid van Zijn gemeente hier op aarde met de troostvolle bood schap: Ik ga naar huis, naar Mijn huis en dat huis is een Vaderhuis. Dat huis is zó groot, dat er voor al Mijn disci pelen een plaats in is. Wanneer we hier op aarde met een groot gezin in het volle leven staan, dan hebben we ruimte nodig, dan is ons huis, ruim en groot. Maar uitein delijk blijven we toch weer met zijn beiden over en dan hebben we aan een klein huis genoeg. De laatste rustplaats hier op aarde, is een heel klein huis, rustend in de groeve der vertering. Dat is het eind van alle leven, van alle vreugde hier op aarde. De kleine we reld, de enge horizon. Wat is het perspectief, dat het waar achtige geloof in Christus biedt, dan oneindig rijker. Dat eindigt pas in het zalige Sion, in de eeuwige ruimte. Het devies van de bekende Marnix van Sint Aldegonde luidde: Repos Ail- leurs! Dat betekent: de rust is elders! Hier op aarde is het land der ruste niet. We blijven zwervers hier op aar de. Boven is de rust in het huis der liefde. En nu zijn er in dat huis vele wo ningen. In de oorspronkelijke taal wordt een woord gebruikt, dat er op duidt dat hier bedoeld wordt: vele vas te, blijvende woningen. Dat is ook een verschil met alle woningen hier op aarde. Hier beneden kan op elke wo ning worden geschreven: Relinquenda d.b. Het moet weer verlaten worden. Daarom was het ook, dat Israël in tenten moest wonen. Ze hadden hier geen blijvende stad. Daarom roept Je- saja reeds in heilig verlangen om die tent, welker pinnen niet meer uitgeto gen zullen worden. Vele woningen en tochmaar één Vaderhuis! Wat een gedachte. Ze zullen komen van alle windstreken, maar daar is één streven, één doel, éèn zaligheid, die hen allen vervult. Trekt u dat va derland en dat Vaderhuis? Thuis zijn, waarlijk thuis zijn, dat betekent de Drieënige God te ontmoeten in zalige aanbidding. Dat is: Vaders bevredigd aangezicht aanschouwen. Dat is: het geslachte Lam zien. Hetwelk Zijn bloed voor ons vergoot. Dat is: in het volle bezit van de Heilige Geest te wórden ingeleid in datgene, wat hier op aarde immer een raadsel is gebleven. Het be tekent ook: nooit meer behoeven te zon digen, gemeenschap te mogen oefenen met de gans verloste Kerk. Thuis, daar houdt de drijver op en rusten de vermoeiden van kracht. Thuis, dat is rust, vrede, harmonie, za ligheid! Dat Vaderhuis heeft Christus verla ten om in te dalen in de armoede van deze wereld, Hij heeft dat volkomen vrijwillig gedaan. Alles heeft Hij hier moeten missen. Hij heeft geklaagd dat de vossen holen hebben en de vogels nesten, maar dat Hij nog geen steen had om het hoofd op neder te leggen. Hij is verla ten door de mensen, uiteindelijk zelfs verlaten van God. In dodelijke een zaamheid heeft Hij de angsten der hel doorworsteld. En dat alles heeft Hij ondergaan, opdat Zijn kerk straks een thuiskomen zou hebben, een Vader huis! En nu gaat Christus op Hemelvaarts dag naar huis terug. „Ik ga heen om u een plaats te bereiden." Het is heenge gaan door de 'zwarte diepten van een zaamheid, haat en verguizing. Door een sterven van nameloos" wee en een dood van smaad en vernedering. Dit heengaan geschiedt langs de Op standingsmorgen en wordt straks een Hemelvaart. Per aspera ad adstra, door de doornen naar de sterren. Ik ga heen! De tijd Zijner inwoning in het vlees, is ten einde. Het kleed der eeuwigheid, zal de mantel van de tijd weer vervangen. De kruiskoning, wordt de koning der ere! Hemelvaart wordt Zijn kroningsfeest. Dit heengaan zou ons met een ont zaggelijke vreugde moeten bevangen. En, wie af heeft leren zien van zich zelf en het waarlijk alleen te doen is geworden om de eer van de Koning, heeft dan ook volop reden iot vreugde. Dat 's Heeren huis van vreugde drui- se. Gij ganse aarde juich van vreugd! „Ik ga heen om u een plaats te be reiden." Zelfs nu, blijft Christus werkzaam tot nut van Zijn gemeente. Ook in Zijn heengaan, blijft Hij ambtelijk bezig, tot zaligheid van Zijn kerk. Verstaan we dat? Christus is in de volle zin van het woord naar huis gegaan. Adam heeft het rolluik, het ijzeren gordijn laten vallen, dat de toegang tot de heerlijkheid van het hemelleven afsloot en onzichtbaar maakte. En nu is 'nooit meer iemand in staat om dat gordijn op te halen of opzij te schui ven. Dat heeft Christus nu voor Zijn uit verkoren Kerk gedaan! Bij Zijn ver- zqenend sterven scheurt het voorhang sel van boven naar beneden open om dat Gods Kerk op Pasen enerzijds mag inblikken in ^en ledig graf, maar an derzijds ook in een geopende hemel. De toegang tot het Vaderhuis is weer ontsloten. De weg tot het Vaderhart, staat voor de ware kerk weer open, wijd open voor .ellendige zondaren in zichzelf. En dit is nu het nut van Hemelvaart! Neen, niet alleen de ganse hemel trilt van blijdschap over de thuiskomst van de Zoon, maar bovenal dat nu de Va der, de Zoon en de heilige Geest ver enigd kunnen rusten in Hun gezamen lijk welbehagen. Dirksland. C. J. Kesting. NAAR DE MIDDELHRRNIS-TEL:23Z8 kunnen uitschakelen als potentieel ge vaarlijk voor het Westen. Wat Zuid- en Midden-Amerika be treft, de totale bevolidng van dit ge bied, over ongeveer 20 staten verspreid, telt 180 miljoen zielen, waarvan al leen Brazilië er 80 m. voor zijn reke ning neemt. Dat is dus nog niet het totaalcijfer van de V.S. De economie is er zeer zwak en eenzijdig georiënteerd en in feite behoren al deze Latijns- Amerikaanse landen tot de ontwikke lingsgebieden. Bovendien zijn ze poli tiek zeer labiel en vormen ze geen mi litair gevaar voor het Westen. De Aziatische ontwikkelingslanden, dus de rest van het „Zuiden", zijn even eens militair waardeloos: men zie naar de Arabische landen, wier legers door Israël verpletterd werden; naar Per- zië, Pakisten, India, Indonesië, Birma, Thailand etc, allemaal doodarme lan den. Gevaar is daarvan niet te duchten. Rood-China is een apart geval; in ideologisch opzicht behoort het theo retisch bij het Oosten, maar het vormt geen eenheid met de Sovjet-Unie. En sociaal-economisch is het in feite het grootste onderontwikkelde gebied ter wereld met zijn 6 a 7 honderd miljoen inwoners. Volgens onze indeling be hoort het dus bij het Zuiden. Er heerst tegenwoordig een onvoorstelbare cha os. Het is het enige onderontwikkelde land'ter wereld, dat het Westen in zijn overheersende positie zou kunnen be dreigen. De voorwaarden daartoe zou den echter pas na een decenniënlange opwaartse ontwikkeling kunnen worden geraliseèrd. Al deze overwegingen, toegepast op het .probleem van de achtergebleven gebieden, die een ruraal proletariaat (bezitloze plattelanders) herbergen, lei- de tot de conclusie, dat er vooralsnog zeker geen gevaar dreigt voor het Wes ten, maar dat anderzijds een doelbe wuste politiek ten opzichte van het Zuiden moet worden gevolgd, n.l. of, hoe en in welke mate hulp moet en kan worden geboden. OSJBO ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS COöP. TUINBOUWVEILING DER Z.H.E. afa. MIDDELHARNIS Veiling van 19 juli Aardappelprijzen Eigenheimers I 16,80—20,10; Eigen heimer II 13.30—14,—; Lekkerlander I 16,30—16,70; Lekkerlander II 14,20; Lekkerlander grof 16,90; Bintje middel 15,-----19,80, Bintje 50-op. 18,—; Bintje grof 26,60—27,30; Bintje driel. 7,90. i Voer 4,—. Aanvoer 30V4 ton. Candidaat W. van Gorsel te Mont- foort die. het beroep heeft aangenomen naar de Hervormde Gemeente te Oude Tonge hoopt daar op zondag 10 septem ber intrede te doen. In de morgendienst van die zondag vindt de bevestiging plaats door ds. L. Roetman uit Gouda. Woensdagmiddag is te Ouddorp een half jaar oude baby in een auto door verstikking om het leven gekomen. De Duitse ouders die in EUemeet bij Re nesse met vakantie waren, had4en bij een bezoek aan Ouddorp hun 'wagen gestald in de schaduw van de dichte kastanjebomen op het dorp. Terwijl zij even winkelden lieten zij de baby slapen in de auto, waarvan de ramen deels open werden gehouden zodat voldoende zuurstof kon toetre den. Toen zij terug keerden kwamen zij tot de ontstellende ontdekking dat hun kind was overleden, het heeft zich ver moedelijk omgedraaid en is in daar liggende kleding gestikt. Het lijkje is naar Mülheim overgebracht. Het echt paar had twee kinderen. OUDDORP Jongen gewond bij botsing De 16-jarige Henk Schilperoort uit Ooltgensplaat is woensdag ernstig aan een been gewond geraakt toen hij in Ouddorp met een brornmer tegen een auto reed. Hij was op bezoek bij de fam. C. van Rossum uit Ooltgensplaat die in een zomerhuis te Ouddorp de vakantie doorbrengt. Toen hij een ritje maakte op de brommer van Thea van Rossum botste hij op de Groenendijk tegen de wagen van dhr. van Rossum die een tevergeefse uitwijkpoging deed. Groeiende belangstelling voor de varkenshouderij Een paar jaar geleden werd als object waar eens wat aan moest worden ge daan, de varkenshouderij onder de ak- tiepunten van de Bedrijfsvoorlichting geplaatst. In de loop van 1966 werd daarom een excursie naar Brabant georganiseerd. In deze provincie neemt n.l. op de klei nere bedrijven de varkenshouderij een voorname plaats in. De belangstelling voor deze excursie was verheugend groot, hetgeen een stimulans was op de ingeslagen weg voort te gaan. Aansluitend daarop werd in het win terseizoen 1966 - '67 een aantal studie avonden belegd. Door verschillende deskundigen op het gebied van de var kenshouderij werd op deze avonden een inleiding gehouden. Uiteraard kwamen daarbij meerdere facetten van de var kenshouderij aan de orde. Een vijftigtal cursisten bezocht deze avonden die, gezien de levendige en in teressante discussie's als zeer geslaagd kunnen worden beschouwd. Daar er on der de cursisten een aantal was, die belangstelling had voor de fokkerij, kon het niet anders dat ook de varkensfok- vereniging het onderwerp van gesprek zou worden. Dit gebeurde dan ook prompt. En al spoedig daarna ontstond er zo'n vereniging op Goeree-Overflak- kee, die de naam kreeg van „Fokgroep' Landvarkens Z.-H.". De Bedrijfevoorlichting zag zijn aktie- punt dus al snel bekroond met een zelfstandige vereniging. Vorige week werd weer een studie reis betreffende de varkenshouderij ge maakt. Dit keer was het doel van de reis een zeugenstal in de omgeving van' Maassluis, het varkensproefbedrijf van U.T. - Delfia en een fok- en mestbe- drijf in de buurt van Zwammerdam. Uit de reactie van de deelnemers bleek overduidelijk, dat dit programma een goede greep is geweest. De volhar ding van onze eilandbewoners kennen de kan gerust worden gezegd dat de varkenshouderij vaste voet op Goeree- Overflakkee heeft gekregen. Uitgaande van de nog jonge Fokgroep Van de twaalf onbewoonbaar verklaarde panden aan het Onderlangs te Dirksland die in 1900 werden gebouwd zullen er binnenkorte tijd een aantal tegen de grond gaan. De afbraak daarvan werd dezer dagen aan besteed én gegund aan de fa. Bezuijen te Ouddorp. Over één pandje, eigendom van dhr. P. Poortvliet zijn nog onderhandelingen tot aankoop gaande; dhr. Poortvliet heeft dit pand dat hij na de onbewoonbaar ver klaring kocht als pakhuis in gebruik. Wanneer ook dit laatste pand in bezit van de gemeente is kan het hele huizenblok worden gesloopt en zal daarmee Dirkslands rommelhoekje zijn opgeruimd. Door de dienst ge meentewerken wordt voor de vrijkomende grond een nieuw bestemmings plan opgemaakt. Speciaal in het opmaken van B. V. a. VEER Telefoon 2682 Westd^k 36 MIDDELHARNIS Dinsdagmiddag is een felle brand ont staan op gronden behorende aan de he ren Matsen en Kr. v. d. Wende, gele gen achter de z.g." Marend, tussen de Dorpsweg en de Stelleweg. Over een hectare ging de vegetatie bestaande uit gras, brem en eikenhakhout verloren. Een perceel gerst en' een grazend paard van dhr. D. Voogd konden worden ge red. De brand is ontstaan door onvoor zichtigheid met vuur van een naar schatting twaalf jaar oude jongen die echter nog onbekend is. Waarschuwing De chauffeur van de brandweerwa gen ondervindt bij elke brand veel hin der van opdringende toeschouwers die bovendien hun vervoermiddelen in de weg zetten. Toen bij bovengenoemde brand de brandweerwagen door de smalle laan achteruit moest kostte dat vier fietsen! Het publiek, vooral de jeugdigen wordt gemaand een grotere voorzichtigheid in acht te nemen en de brandweermensen niet bij de uitoefe ning van hun taken te hinderen. OUDDORP Geslaagd. Dhr. Öhr. Tanls Tzn., werk zaam bij het electr. techn. installatie bureau Westhoeve slaagde 11 juli jl. te Rotterdam voor het diploma sterk stroom monteur. Landvarkens Z.-H. wordt volgende week een Varkensfokdag gehouden en wel op woensdag 26 juli a.s. in het Coöp. Koelhuis naast het Veilingsge bouw in Middelharnis. De Vereniging heeft gemeend dit initiatief te moeten steunen en heeft daarom een Wisselbeker voor de beste zeug van de Fokdag beschikbaar gesteld JULIANALAAN 21 DIRKSLAND Wilt u een garage of vakantiehuisje bestellen, dan moet u eens OOLTGENSPLAAT Gezinszorg „Oostflakkee" zeer aktief Grote staf van medewerksters een unicum Deze maand behaalden Janny Braber te Stad aan 't Haringvliet en Marian Verkerke te Den Bommel het diplo ma voor Gezinsverzorgster. Al eerder slaagde Janny Baas te Stad aan 't Ha ringvliet voor dit examen. Hun oplei ding genoten zij op de Interkerkelijke opleidingsschool voor Gezinsverzorg sters te Leiden. Allen zijn in dienst van de Stichting Gezinszorg „Oostflak kee". Deze stichting werkt momenteel met 6 gediplomeerde gezinsverzorgsters 16 gezinshelpsters in vaste dienst en 16 losse helpsters die enkele dagen per week werken. Vergeleken met veel an dere plaatsen mag dit als een unicum beschouwd worden. Brons voor Karel van de Tonnekreek Op de 3e plaats tijdens Int. Beroepenwedstrijd herenkappen 'In Madrid werd de 16de Internationa le Beroepenwedstrijd Herenkappen ge houden, uitgaande van Concurso Inter national de Formación Profesional 1967. Onze dorpsgenoot Karel J. van de Ton nekreek kwam hierbij op de 3e plaats en kreeg de medaille in brons. De me daille in goud was voor Hermann Fil mers uit Duitsland, de zilveren plak ging naar Daniël Ruidant uit België, die de titel Nat. Kampioen (van vorige wedstrijden) draagt. Karel, die op deze wedstrijd Neder land vertegenwoordigde, kwam on langs als eerste uit de bus tijdens de 5e Nat. Beroepenmanifestatie, welke te Utrecht werd gehouden. Hij was daar de jongste deelnemer. Door deze pres tatie werd hij aangewezen als enige afgevaardigde van alle Kapperscholen in Nederland om aan de Int. Beroepen wedstrijd deel te nemen. Op grond van het rapport van de jury leverde Karel te Madrid prachtig werk, die hem een oorkonde en een grote bronzen-plak op leverde. Proficiat Van zaterdag 22 juli v.m. 12 uur t.m. maandag 24 juli v.m,. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Wieringa, telef. 2090; Middelharnis. DirJcsland-HerkiriËfen-JWelissant; Dienst heeft dokter Elvé, tel. 01877- 262, Dirksland. Oost/Iaïcfcee: Dienst heeft dokter Voogd, telefoon 01874-259, Oude Tonge en dokter Bou- man, tel. 01871-269, Stad aan 't Haring vliet. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Koppejan, Melissant, tel. 01877-234. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Levy, dieren arts te Middelharnis, tel. 2897. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 23 juli hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676—415, Nieuw Vos semeer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1