Verenigde Katies Wandeltocht vanuit Steliendam Nieuws ui! Zeeland Te Dirksland twee wagens zwaar beschadigd door slippartij Piaatseliil( nieuws Prins Claus in Yerseke Bijbel in 240 taien Verongelukte chauffeur H. Vroegindeweii ten grave gedragen 8 Bevestiging en intreiie ds. L. j. Gelul( Diir. N. Botli te Gouda overleden Dodelijk ongeluk Dinsdag 11 juli 1967 No. 3601 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Dirksland ^^i Veiiingberichten Verlceerd parkeren wordt bestraft CENTRALE VEILING Middelharnis Zaterdag 5 augustus: >IS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS aactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 26 29, na 6 uur's avonds Tel. 2025 Giro 167930 ABONNEIVÜENTSPRIJS t 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 18 cent per mm. Bij contract epeciaal tarief. urende de laatste weken heeft de lorganisatie van de „Verenigde zowel in de Veiligheidsraad als r Algemene Vergadering weer lij vernieuwing het beeld ver- van een wereld, die niet verenigd 'maar hopeloos verdeeld. Een verras- is dat niet, want het is vanaf de richting ervan in 1945 nooit anders iweest. In dat opzicht is zij een zeer rdige opvolgster van de oude Vol- „ibond, die tussen de beide wereld- vlogen in eveneens een toonbeeld was In machteloosheid. Het is gebleken, (t een vereniging van alle landen der ireld, ongeacht hun zielental, militaire economische macht, internationale positie, ideologie etc, in één bond sa mengebracht alleen op grond van het ^it, dat ze een souvereine staat vor ken, een onmogelijke creatie is, die op kritieke ogenblikken gedoemd moet zijn tot machteloosheid. Dat is ook nu weer duidelijk gedemonstreerd. De organisatie van de V.N. (Engels: united Nations Organization, afgekort 1&.N.O.) begon in 1945 met 50 leden. Ier jaar zijn er nieuwe bijgekomen nu zijn er in totaal 122. Er zijn on- :er 135 souvereine staten op de we id, zodat thans 90«/o lid is. Niet-leden in: Oost- en West-Duitsland, Noord- f~ti Zuid Korea, Noord- en Zuid-Viet- am, Communistisch China, Zwitserland 'én nog enkele Ideine. Als het op stem men aankomt, hebben ze in de Algeme ne Vergadering (de Assemblee) alle één |tem, zodat die van het machtigste land ïer wereld, de Verenigde Staten, even veel weegt als die van de Malediven, één eilandengroep in de Indische Oce- j^ met 95.000 inwoners, een mini- «l&atje dat in 1965 werd toegelaten. In de Veiligheidsraad echter hebben de vijf z.g. permanente leden die dus nim mer aftreden het vetorecht d.w.z. als $r slechts één van deze vijf: de Vere nigde Staten, Groot-Brittannië, de Sov- Jet-Unie, Frankrijk en China (Nationa listisch) een veto (Latijn: ik verbied) uitspreekt door ergens tegen te stem men, dan is daarmee het voorstel ver- Worpen. Van dat recht heeft tot dusver alleen de Sovjet-Unie gebruik gemaakt éij wel op zeer grote schaal. ?|,;Aangezien de V.N. dus een wereld- ^tid van alle staten bedoelt te zijn, is tiet vanzelfsprekend, dat zij automatisch daardoor een in allerlei opzichten ver- aèelde en innerlijk tegenstrijdige orga nisatie moet zijn. Ze is dus anders dan normale bonden of verbonden. Deze hebben een gemeenschappelijke basis op l^litiek, economisch of ander gebied, iftaar de V.N.-leden zijn slechts lid krachtens hun autonoom bestaan als staat, dus op een formele grond. Dit brengt mee, dat ze geen eenheid vor men en in diverse ideologische of be- langensgroepen uiteenvallen, die als statenblokken naast logische of belan gengroepen uiteenvallen, die als staten blokken naast en meestal ook tegenover elkaar staan. Zo is er de groep van de Westerse democratieën met de Veren. Staten als leider en waarbij o.a. ook Nederland en Israël behoren. Frank rijk behoorde er voorheen ook toe, maar sinds De Gaulle er de lakens uitdeelt, treedt het demonstratief zelfstandig op. Voorts is er het blok van de commu nistische landen onder aanvoering van de Sovjet-Unie, dat van de Zuidameri- kaanse republieken en tenslotte dat van de z.g. niet-gebonden landen als India, Joego-Slavië, Egypte en vele Afrikaan se en Aziatische staten en staatjes. Aanvankelijk hadden de Westerse landen praktisch de leiding in de V.N., door de enorme toevloed van on- elijk geworden oud-koloniale ge in Azië en vooral Afrika zijn ze zfeWver in de minderheid gekomen, zo- «a de Algemene Vergadering per- overstemd worden. Van het feit, erika 32»/o betaalt van de totale lutie" en dus praktisch de hele verbeterif- zaak financieel op de been houdt, daar vele nieuwbakken landen zelfs hun ge ringe aanslag niet of te laat betalen en de S. Unie, die 15% bijdraagt, nogal éehs weigert voor een bepaald doel zijn "■""^eel te betalen, trekt men zich niets .tegendeel er is geen land ter we- aarop van alle kanten zo geschol- tordt als op de Veren. Staten.'Van aangesloten landen zijn er 4, die BC/o van het hele budget betalen ihalve de twee bovengenoemde igeland met 7 en Frankrijk met 'e „proletariërs" onder de lid-sta- iebben geen geld en bepalen zich proletariërs ook betaamt tot schel- £P de kapitalisten. van een ,mte !n van eej! che-instaB privaatvf' an woniiis' jning 6* )0 procent aande reff 33 1/3 kosten; ^j ;t Rijk, kracht ssing op* gemeen» acht pf*' n voorts rente e" die parff' n de dat levereo bouwi")], d te hou* ;SE Bij dit alles komt nog, dat zij er daar door ook in geslaagd zijn na het veron gelukken van de secretaris-generaal Hammerskjöld in 1961, die een Zweed was, een Oosterse diplomaat n.l. Ge Thant, als secretaris-generaal, dus als centrale figuur van de V.N., te benoe men. Deze man ontpopt zich meer en meer als anti-Westers, heeft geen flauw idee van ideologische tegenstellingen zoals alle Boeddhisten en maakt de ene fout na de andere. Zijn grootste flater is wel, dat hij op Egyptisch verzoek de troepen van de V.N. uit de Gaza-strook terugtrok toen ze er juist het meest no dig waren. De machteloosheid van de V.N. is in het jongste conflict tussen Israël en de Arabische landen weer eens duidelijk aan het licht getreden. De Veiligheidsraad hield 15 rumoerige vergaderingen, waar de Rus Fedorenko het hoogste woord voerde en waar de beschuldigingen tegen Amerika en En geland totaal ongemotiveerd niet van de lucht waren. De S.U. meende blijkbaar, dat de Arabische landen, dank zij de enorme hulp van Moskou, sterker waren dan Israël en dat Ame rika wel zou zwichten voor Nasser, om dat het zijn handen vol heeft met Viet nam. Het bleek echter, dat het kleine Israël, van alle zijden aangevallen, kans zag in een veldtocht van zes dagen zijn tegenstanders in militair opzicht te ver pletteren. Daarom wilde Fedorenko de eerste twee dagen niets weten van een „staakt het vuren", maar toen de S.U. ging inzien, dat Israël een schitterende overwinning aan het behalen was, moest er ineens een spoedzitting komen met de eis, dat Israël de vijandelijkheden zou staken. Hij vergeleek de Israëli's met Hitler en diens beulen, maar de Is raëlische afgevaardigde merkte op, dat Israël nooit een pact met Hitler had gesloten zoals Moskou in 1939 had ge daan! De Veiligheidsraad heelt in deze kwestie totaal gefaald en heeft duidelijk zijn machteloosheid gedemonstreerd. De V.N., die in 1948 de staat Israël erken den en in 1949 toelieten als lid, waren verplicht dit land tegen agressie „wij zullen Israël vernietigen" te be schermen. Ook 'de later bijeengeroepen Alg. Vergadering bleek machteloos door haar verdeeldheid. Alle voorgestelde resoluties, die enigs zins betekenis hadden, werden verwor pen. Israël, vechtend tegen een grote overmacht aan mensen en materiaal, stond alleen en won alleen. In de steek gelaten door de hopeloos verpolitiekte V.N., door een bang en gebonden (Viet nam) Amerika, door een machteloos En geland en een weerzinwekkende politiek voerende De GauUe, behaalde Israël nochtans een klinkende overwinning. Ons dunkt, dat alles, wat de laatste we ken gebeurd is, moet leiden tot de con clusie, dat de Veren. Naties, die zich steeds meer openbaren als vijanden van het Westen, beter konden worden ge liquideerd. Daarover D.V. een volgende maal. Ds. L. J. Geluk vn Hoornaar, die de tweede predikantsplaats in de Herv. kerk alhier zal vervullen, hoopt zich op zondag 20 augustus aan de gemeen te te verbinden. In de morgendienst zal hij bevestigd worden door de pi. predi kant ds. H. N. van Hensbergen en des avonds hoopt hij zijn intrede te doen. ---------O--------- merkwaardigste is, dat dankzij antal, al die landen van de zoveel- ""j if -:*^'^§' waaronder uiteraard vele, die van de met ontwikkelingshulp van het Westen "been gehouden moeten worden, in .N. het hoogste woord voeren, partij kiezen tegen het Westen r hun massale stemmental een j- snredig grote invloed uitoefenen op oe besluiten van de Assemblee. Daar door zijn de Westerse mogendheden steeds in het defensief en zitten ze per manent in de beklaagdenbank. Ze laten ach doorlopend beledigen en verdacht 25^en zonder zelf tot een offensief over ""an. De hele V.N. bestaat bij de van het Westen, dat de organisa- ^ft gesticht en financieel overeind maar communistische, Arabische, .anse en,z.g. neutrale landen, die [ndanks hun neutraliteit sterk anti- Vs en speciaal anti-Amerikaans 'kunnen gemakkelijk het Westen ifèmmen. lakkee. aannei* middag i»' cee tussen n de vej" kneuzins' Zweeds^ erikzee g« srnield. Na een ziekte van enkele dagen is za terdagavond j.l. op de leeftijd van 65 jaar te Gouda overleden, dhr. N. Both, grondlegger en oudste firmant van de Witlofkwekerij firma N. Both en Zonen te Gouda. De crematie zal plaats heb ben woensdag 12 juli a.s. op „Ocken- burg" te 's-Gravenhage. Dhr. Both is op Flakkee geen onbekende, daar een groot gedeelte van het witlof dat de Firma verwerkt van dit eiland komt. In totaal heeft de Firma Both 300 man personeel aan het werk. Per jaar teelt men 2 a 3V2 miljoen kg witlof, waarvan 70"/o voor de export bestemd is. Coöp. Tuinbouwveüing „Barendrecht Omstreken" G.A. Barendrecht. Veiling van 10 juni 1967. Aardappelen: Doré: 18—23 aanvoer 25.000 kg; Andijvie 1014 aanvoer 45.000 kg; Bloemkool 6: 3442; 8: 26— 30; 10: 15—21, aanvoer 55.000 st; Gele kool: 813 aanvoer 10.000 kg; Kom kommers 76—90: 33—34; 61—75: 26—29; 51—60: 22—25; 41—50: 19—21; 35—40: 16, aanvoer 65.000 st; Krom: 16—17, aanvoer 2.400 kg.; Kroten kg 13—18, aanvoer 25.000 kg.; Peterselie 8—16, aanvoer 5.000 bs.; Postelein 817 aan voer ,12.000 kg; Rabarber 20—26 aan voer 3.000 kg; Rode kool 713 aanvoer 18.000 kg; Selderij 12—19 aanvoer 7.500 bs.; Sla I 8^14 aanvoer 70.000 st.; Snij bonen 130—160 aanvoer 4.500 kg; Spi nazie 16—32 aanvoer 10.000 kg; Spits kool 9—15 aanvoer 15.000 kg; Tomaten A 430-^50; B 430—440; C. 400—410; CC 320, aanvoer 2.000 bakjes; Tuinbo- nen 20—23, aanvoer 10.000 kg; Uien 49 —56, aanvoer 13.000 kg. Bij een ferme botsing op de Kaai te Dirksland zijn zaterdagmorgen twee personenwagens zwaar beschadigd; geen der drie inzitttenden werd gewond. De autorijschoolhouder Chr. Demoet uit Ouddorp reed met dhr. W. A. Groe nendijk van Goeree - Havenhoofd als leerling aan het stuur vanaf de Boe zemweg de Kaai op. Dhr. Demoet zag dat op geruime afstand een tegemoet komende personenwagen die met flinke snelheid reed in een slip raakte en op hem af slingerde. De leswagen werd uiterst rechts van de weg stilgezet; niet temin botste de slippende Taunus erop. De nieuwe Opel van dhr. Demoet die MIDDELHARNIS Bedankt. Kand. C. de Ridder te Elspeet bedankte voor het beroep bij de Geref. Gemeente alhier, daar hij van de vele ontvangen beroepen, dat naar Nunspeet heeft aangenomen. Beroepen. Door de kerkeraad der Geref. Gemeente is het volgende twee tal gesteld: kand. N. W. Schreudei- van Amersfoort en kand. J. van Vliet uit Den Haag. Op een maandagavond ge houden ledenvergadering is laatstge noemde met grote meerderheid van stemmen beroepen. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. donderdag 13 juli hoopt des avonds om half acht voor de Geref. Gemeente voor te gaan ds. G. Mouw van Middelharnis. MELISSANT Ger. Gemeenten in Nederland. Vrij dag 14 juli om 7.00 uur hoopt voor ons voor te gaan Ds. Panhekoek van Ter- neuzen. OUDDORP Nu het zomerseizoen haar hoogtepunt heeft bereikt en bovendien het prach tige weer ook talloze dagjesmensen naar het strand lokt, is het voor de automobilisten extra moeilijk gewor den hun wagen dichtbij het strand te parkeren. Wanneer de beide grote par keerterreinen vol zijn komen de toe gangswegen aan de beurt en de verlei ding is dan groot ook daar te parkeren, waar dat verboden is. De politie heeft al ettelijke bekeuringen moeten uitde len en het „stranddagje" wordt daar door extra duur. Nabij de vuurtoren is op het grote terrein beslist nog plaats, terwijl het strand daar nog veel min der druk is. STAD AAN 'T HARINGVLIET Geslaagd: Vorige week slaagde aan de U.T.S. te Rotterdam Dhr. P. Schuur man in de afdeling werktuigbouwkunde OOLTGENSPLAAT Oud - inwoners overleden. Op de leeftijd van 67 jaar is j.l. vrijdag te Rotterdam, Smithoekseweg 215, over leden de heer Marinus van Gurp, echt genoot van A. Beket. Maandag 10 juli had de teraardebesteiling plaats op de Zuiderbegraafplaats te Rotterdam. Na een kortstondige ziekte overleed zaterdag 8 juli j.l. in het Zuiderzieken huis te Rotterdam, dhr. Marinus in 't Veld, weduwnaar van A. S. Huyzer. De overledene, die de leeftijd van 87 jaar bereikte, woonde Dorpsweg 22, Rotter dam. Heden dinsdag vond de teraarde besteiling plaats op de begraafplaats Charlois van de Herv. Gemeente Rot terdam-Zuid. Examens. Aan de Hogere Technische School te Dordrecht slaagde voor het eind-examen in het leervak Economi sche Bedrijfstechniek, dhr. L. J. Schil- peroort, Galathesedijk 2, alhier. Aardappelveiling 10 juli 1967 Lekkerlander f 17,------19,10; Present 15,70; Bintje (Grof) 27,90; Bintje (Mid del) f 16,80 - 21,10; Eigenheimer 17,30 - 20,80; Doré 17,60 - 18,70; Voer 3,30; Aanvoer 14.000 kg. GROTE MATERIëLE SCHADE BIJ AUTOBOTSING Op de hoek Voorstraat - Kaai te Som melsdijk kwam het zondagmiddag tot een treffen tussen twee personenwagens Komend vanaf de Kaai had dhr. J. H. Spoel te Gouda gestopt voor de stop- streep alvorens de kruising op te rijden. Hij deed dit juist toen dhr. P. A. Ne- lisse uit Nieuwe Tonge met een Opel Record naderde. Bij de botsing die ont stond kregen beide wagens grote schade ---------O--------- 13 JARIG MEISJE REED MET AUTO TEGEN POLITIEWAGEN Een 15-jarig meisje dat zondagmiddag in Ouwerkerk de auto van haar vader bestuurde heeft daarbij een overbodige manoeuvre gemaakt. Ze is kennelijk zo zeer geschrokken van de passerende politiewagen uit Middelharnis dat ze inplaats van te remmen gas gaf en de patrouillewagen schampte. De politie maakte proces verbaal -O- GOES De zestienjarige M. W. de Veiter uit Goes is zaterdagavond te Renesse met zijn bromfiets tegen een voetganger ge reden. Hij viel op straat en was op slag dood. Prins Claus bezocht lerseke, waar hij het nieuwe mosselseizoen officieel open de. De opening geschiedde aan boord van het jacht „De Groene Draeck" en werd omiyst met een vlootschouw op de Oosterschelde. Er werd druk gefeest in lerseke, dat een fleurig versierd aanzien kreeg. Ie dereen aldus burg. C. Pijl Hogeweg, in dit Zeeuwse vissersplaatsje heeft mee gewerkt aan de „bekroning", wat het plaatselijk woord is voor versiering. De festiviteiten in lerseke werden georga niseerd door het comité „Zeeland pre senteert" dat zich ondanks de feestelijk heden zorgen maakt. Zorgen in het bij zonder over de toekomst van de mossel- cultuur. Burgemeester Pijl-Hogeweg heeft op een persbijeenkomst de hoop uitgespro ken dat de Oosterschelde ook na de tot standkoming van de Deltawerken be reikbaar zal blijven. Hij uitte de wens dat de havens van de mosselgemeenten Bruinisse, Zierikzee, Tholen en lerseke toegankelijk zullen blijven. Naar de mening van burgemeester» Pijl-Hogeweg zal bij de verdere uitvoering van de Deltawerken niet alleen de nadruk moe ten worden gelegd op de waterstaats- technische aspecten daarvan, maar moet zijns inziens ook aandacht worden ge schonken aan de biologische en visserij- belangen. Prins Claus heeft twee havens in lerseke geopend, te weten de nieuwe vissershaven, waaraan de naam van Prinses Beatrix zal worden gegeven en een jachthaven die de „Prins Willem Alexander" haven zal gaan heten. De prins keerde niet met lege handen huis waarts uit lerseke. Namens de bevol king werd hem namelijk een op schaal uitgevoerde maquette van de beide ha vens aangeboden, een stukje speelgoed dat bestemd is voor zijn zoon. nog slechts 1400 km had gereden werd evenals de andere wagen zwaar bescha digd. De Taunus werd bestuurd door de 19 jarige amateur wielrenner Rien van Brussel uit Melissant. Hij verklaarde dat het gaspedaal had gehaakt; toen hij op het natte wegdek had willen afrem men was het fout gegaan. De speeltuinvereniging te Steliendam heeft in samenwerking met de V.V.V. te Ouddorp een wandeltocht georgani seerd op zaterdag 5 augustus a.s.. De route is 25 km lang en voert vanaf het Haagse Huus te Steliendam via Goeree- Havenhoofd en de Oostdijk naar het Toppershoedjë, waar wordt gerust. Over de onderhoudsweg van R.W.S. die door de duinen loopt gaat het van daar terug naar Stellendm, waar dege nen die de 25 km volbrachten een me daille met diploma wacht. Aanmeldingen kunnen reeds nu wor den gedaan eventueel ook op de wedstrijddag bij wmr. Eendenburg. De deelnameprijs bedraagt f 2, Alweer zijn er in een aantal nieuwe talen bijbelgedeelten verschenen, waar in tot nu toe geen bijbelvertalingen be stonden. Volgens de nieuwste gegevens die zojuist zijn bekend gemaakt door het Bureau van de Wereldbond van Bijbelgenootschappen te Londen, zijn er thans totaal 1280 talen, waarin bijbels of bijbelgedeelten verkrijgbaar zijn. Complete bijbels werden voor de eer ste keer in drie Afrikaanse talen ge publiceerd. Wel een bewijs hoe zeer ook de kerk in dit werelddeel over meer mogelijkheden beschikt. Deze talen zijn het Loegbara, gesproken in Congo en Oeganda, het Otetela (Congo) en het Sango (Congo en de Centraal Afrikaan se Republiek). Het Sango is in korte tijd een belang rijke taal geworden en de eerste druk van de bijbel omvatte dan ook 15.000 exemplaren, waarvan al 14.250 vóór het gereedkomen besteld waren. In 240 talen is nu de gehele Bybel vertaald. Deze talen worden gesproken door 90"/o van de wereldbevolking. Het Nieuwe Testament werd in 1966 voor het eerst volledig vertaald in ze ven talen, waardoor er in 301 talen Nieuwe Testament zijn uitgekomen. In 29 talen werden bijbelgedeelten gepubliceerd, zodat er thans in 139 talen tenminste één bijbelboek is verschenen. Het vertaalwerk gaat krachtig voort. Al kan 96'/o van de wereldbevolking nu een bijbelgedeelte in zijn eigen taal le zen, toch moet de volledige bijbel in meer talen gereedkomen, terwijl vele verouderde vertalingen herziening no dig hebben. Over de gehele wereld zijn 3000 me dewerkers aan deze arbeid bezig. ONTVLIEDEN VAN HET WERELDS VERDERF. „De liefde der wereld en der aardse dingen zit van nature zo vast en diep geworteld in de grond van 's mensen hart, en is van de wereldse begeerlijk heden zo gans vervuld en doortrokken, dat niemand aan die betoverende Delïla ook waarlijk met zijn gemoed voor al toos een scheldbrief zal geven zo niet de liefde van Christus hem daartoe krachtig komt porren en aandringen door de wederbarende genade van de geest des geloofs, waardoor onze aard se natuur als veranderd wordt in een hemelse natuur, en wij ook zelve der goddelijke natuur deelachtig worden, nadat wij ontvloden zijn het verderf dat in de wereld is door de begeerlijk heid." (2 Petr. 1:4). Theodorus van der Groe. SOMMELSDIJK Diep ontroerd heeft maandagmiddag een groot aantal belangstellenden te Sommelsdük de teraardebesteiling bg- gewoond van de 29 jarige chauffeur H. Vroegindeweij die j.l. donderdagmorgen bü een ongeluk in Duitsland om het leven kwam. Het stoffelyk overschot werd door collega chauffeurs van fa. Visbeen, het bedrijf waar hy werkte, ten grave gedragen. Aan bet graf werd gesproken door de eerw. heer ds. J. P. Verkade, Hervormd predikant te Nieu we Tonge die zijn gehoor erbij bepaalde dat ouden moeten, maar jongen kunnen sterven; en dat naar Jeremia 10 vers 23 en 24 „bö de mens zijn weg niet is". N.a.v. het voorgelezen Schriftwoord wees ds. erop dat niemand zijn weg weet; hij stelde de profeet Jeremia als voorbeeld van Iemand die wist hoezeer hij van de Heere afhankelijk was. „Er wordt zo weinig bij dat feit stilgestaan terwijl we bij elke stap bewaard moeten blijven, mochten wij uit deze roepstem leren dat wij allen, jong en oud, leven bij de gratie van God" hoopte ds. „Hebben wij Hem in ons leven leren kennen en kunnen wij als onze tijd daar is Hem ontmoeten. Hij Die de zonde niet ongestraft laat maar in Christus gena dig en barmhartig is op grond van het Offer van Zijn Zoon en het Bloed dat reinigt van alle zonden". Wijzend op vers 24 dat zegt: „Kastijd mij Heere, doch met mate, niet in Uwen toorn, op dat Gij mij niet te niete maakt" hoopte ds. dat de nabestaanden en ieder ander de kastijdingen die over hem komen aanvaarden als „verdiend" en dat zij niet naar het waarom maar naar het „waartoe" zullen vragen. „God Die geslagen heeft kan ook kracht geven de slagen te dragen en wanneer u bij God terecht komt dan kan het verlies voor u tot winst wor den" maande ds. Hij hoopte dat de roepstem die van het sterven uitgaat aan aller harten geheiligd worde opdat allen Hem om genade en vergeving van zonden zullen bidden, Hij lere ons de tijd des levens kostelijk te achten. Ds. bad de rouwende weduwe en haar kinderen en de familie, collega's en vrienden kracht toe het verlies te dra gen, daarbij wijzend op de noodzake lijkheid bekeerd en met God verzoend te worden. De zeer droeve plechtigheid waarop zovelen medeleven betoonden werd be sloten met een dankwoord door de be dienaar, dhr. de Ruiter, voor de be toonde belangstelling en hulp bij dit droeve gebeuren. THOLEN Kerknieuws. Kand. R. Klijnsma te Weesp heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk te Tholen-Poort- vliet. Geslaagd, Dhr. C. J. Bierens slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het doctoraal examen tandheelkunde.- Burg. stand. Geboren: Maria Mar- thea d.v. C. J. Griep en C. W. Deurloo; Marlies d.v. G. P. Jongejan en E. H. Dietrich. Stoffeerder. Aan de gemeentelijke technische school te Breda slaagde met lof voor het diploma afd. Stofferen de heer C. Laban met twee geldprijzen als beloning voor de best geslaagde leerling Geslaagd. Dhr. W. Cense slaagde aan de H.T.S. te Dordrecht voor het eind examen werktuigkunde. Wedvlucht van Quevrain. De P.V. „De Trouwe Duif" vloog met 200 vogels mee in de wedvlucht van Quevrain, een afstand van 130 km. De duiven werden gelost om 7.15 uur en de eerste kwam thuis om 9.31.14. De uitslagen zijn: G. Mulders 1 en 4; L. Jansen 2; Joh. Deurloo 3, 8 en 9; J. Boogaard 5; C. van Luijk 6, 10 en 15; P. de Boef 11 en 14; M. Tazelaar 12; C. Soomers 13. Oudste inwoner. De oudste inwoner van Tholen hoopt 12 juli zijn 95ste ver jaardag te mogen vieren. Dhr. Joh. van Dijk die in huize „Ten Anker" woont maakt nog dagelijks een wandeling door Tholen. Geslaagd. Dhr. M. van Egmond slaag de te Middelburg aan de rijkskweek school voor de onderwijzersakte. SINT ANNALAND Aardappelveiling vrijdag 7 juli 1967. Doré blok 20,10 - 21,80; Doré apart 18,------19,10. Doré bonken 30,40 - 30,70; Doré drielingen 11,------14,-; Doré kriel 21,30 - 22,10. Lekkerlan- ders gewone 18,80 - 19,Aardap pelprijs per honderd kilogram. Aanvoer 226 ton. Geslaagd. Voor het te Bergen op Zoom gehouden Middenstandsexamen Algemene Handelskennis slaagden J. Walhout, J. Vermaas en P. van 't Hof, allen te Sint Aimaland. Ze werden op geleid door dhr. Lt. Hage te Stavenisse. Aan de r.k.u.t.s. Antonie Keldermans te Bergen op Zoom slaagde voor de af deling werktuigbouwkunde de heer M. van Beek te St. Annaland. Aan de l.t.s. te Bergen op Zoom slaagde voor auto hersteller A 4. dhr. A. van Vossen te St. Annaland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1