II Algemene Bank Nederland Rijervaringen met de Audi 80 en Audi Super 90 DESIKEE m Met een A.B.N. SpaaMi'et 196172 groeit uw spaargeld ^w in hi na vier-drielcwart jaar van .100,-naar f.133,- KuideAha-e^e De Christelijke Landbouwliuislioudscliool iiad weer een liijzonder geslaagde avond III lERKO KEUVELAAR Irewonnen Enorme belangstelling van ouders en genodigden. De elegante verlovingsring MIDDELHARNIS ffé^^^^r Dit betekent een samengestelde interest van IJÏÏ^^^ 6M% per jaar. X De witte pomp steunt VANAF 1 JULI SPREKEN DE STREPEN Verkrijgbaar Viertaktmotor met veel P.K/s ir Voorwielaandrijving en schijf rem men •k Een snelle en veilige wagen Bladz. 2 ^ILAÜf£)KN-NIEUW8' Vrijdag 7 ji De Christelijke Landbouwhuishoud- school „Westvoorn" te Ouddorp heeft woensdagavond haar Eindavond ge houden in het Verenigingsgebouw te Ouddorp. Er was zeer veel belangstel ling voor deze avond. Men heeft volop kunnen genieten van het .afwisselende programma, dat de leerlingen hebben gebracht. Burgemeester Smith reikte de diplo ma's uit aan de geslaagde leerlingen van de tweede klas en de Assistenten klas. In haar openingswoord wenste Mej. Flinterman de ouders en belang stellenden een gezellige avond en deze wens is zeker in vervulling gegaan. Welkom. De avond werd geopend door de di rectrice Mej. Flinterman, met het lezen van Psalm 96 en het zingen van Psalm 118 (enkele verzen). Na het gebed heette zij Burgemeester en Mevrouw Smith, Oud-burgemeester en Mevrouw Kleijnenberg, de Voorzit ter van de Chr. Landbouwhuishoud- school te Dirksland dhr. Vogelaar evenals het Bestuur van de school, de leden van de Commissie van Toezicht, de praktijkdames, hoofden van scholen en een bijzonder groot aantal genodig den, Ouders en oud-leerlingen en leer lingen van harte welkom. „Zeer gevarieerd programma". Een uitgebreid en grandioos program ma werd hier door de leerlingen van „Westvoorn" gebracht. Er werden leuke vlotte liedjes ge zongen onder voortreffelijke leiding van de muziekleraar, dhr. C. van den Heu vel. Dit zingen gaf ondermeer een reuze vrolijk en enthousiast cachet aan deze avond. De zang werd afgewisseld door een aardig stukje „de drie tantes" opge voerd door klas 2a. Iedereen vermaakte zich kostelijk. De maskers en de kleding zijn onder leiding van Mej. A. L. Smit vervaardigd. Klas 2b zong een leuk stukje van „Emmers, zwabbers, bezemsteel", wat goed van toepassing was op het werk van de leerlingen op school. Een geestig schetsje werd voorgedra gen door een leerling uit 2b „Als man nen op reis gaan". Enkele meisjes uit klas 2a zongen een paar romantische liedjes, die een van hen met een guitaar begeleidde. De Assistenten zongen nog enkele liederen over het werk in hun klas, waarna een hoogte punt bereikt werd met het typisch Ouddorpse stukje „Hannes op Schiphol" opgevoerd door twee meisjes uit klas 3, waarin Nellie Hameeteman voor Hannes fungeerde en Alie Hoek als Drika speelde. Het was een daverend succes! Hierna werd de pauze aangekondigd. Daarin werd een heerlijk kopje koffie gedronken, waarbij een verrukkelijk stuk cake of boterkoek werd gepresen teerd, dat in de kookles onder leiding van Mej. Flinterman en Mej. Vaessen gebakken was. Modeshow. Na de pauze werd een prachtige mo deshow gehouden. Er werden verschillende kledingstuk ken geshowd: de praktijkpakjes en py- ama's gemaakt door de eerste klas on der de goede leiding van Mevrouw Spuybroek. De tweede en derde klas- sers lieten zien, wat zij in de les van Mej. P. Vermaas gepresteerd hadden, dit was zeker niet weinig! De meisjes showden japonnen, bloes jes, en rokken, truien, dusters, badjas jes en baby pakjes. Het was duidelijk te zien, dat er in alle klassen goed wordt gelet op een keurige afwerking. Daardoor waren alle werkstukken „AP"! Diploma-uitreiking. Het belangrijkste ogenblik van de avond was aangebroken, toen burge meester Smith de diploma's uitreikte. De burgemeester wenste de geslaag den van harte geluk maar tevens wees spr. hen op de belangrijkste taak die de meisjes zullen krijgen in de maat schappij. „Jullie zijn nu als het ware een drem pel overgestapt en moeten nu zelf een plaats in het leven vinden". Spreker maakte de derde klassers at tent op de school voor maatschappelijk werk op ons eiland. Spr. wees de tweede klassers met na druk op de noodzaak om de derde klas te volgen, anders is jullie opleiding eigenlijk niet helemaal af. Verder wees de burgemeester de ouders er herhaaldelijk op welke moei lijke taak directrice en leerkrachten aan de huishoudschool hebben, vooral om dat deze meisjes op een moeilijke leef tijd zijn. De burgemeester vestigde ook de aan dacht op het feit, dat de huishoudschool een „Christelijke" huishoudschool is. Dat Christelijke mag niet gezien wor den als een erenaam, ook mogen we het niet als iets vanzelfsprekends beschou wen. Ouders, bestuur en leerkrachten moeten dit blijven zien als een opdracht die zij elke dag opnieuw waar moeten maken. Afscheid. Dhr. L. Visser, voorzitter van het schoolbestuur nam afscheid van de da mes, mevr. P. Knijper en mejuffrouw A. L. Smit. Dit deed hij vergezeld gaan van enkele dankwoorden. Mevrouw P. Kuijper kon niet aan wezig zijn wegens ziekte. Mejuffrouw Flinterman nam namens de docenten afscheid van de beide da mes, met enkele hartelijke woorden. Dhr. L. Visser, Mejuffrouw Flinter man en de kinderen lieten deze woor den vergezeld gaan van prachtige ca- deaux. Mevr. Kuijper verlaat de school om dat zij in het najaar een baby verwacht. Mejuffrouw A. L. Smit vertrekt naar Rotterdam omdat zij daar haar studie wil afmaken. Slotwoord. Dhr. Visser besloot de avond als voor zitter van het schoolbestuur en hij be dankte de directrice, de docenten en de heer Breen, voor al het werk dat zij in het afgelopen cursusjaar voor de school hebben verricht. Ook bedankte hij met enkele harte lijke woorden oud-burgeme,ester Kleij nenberg voor de steun bij de oprichting en verdere ontwikkeling van de school. Daarna bedankte hij burgemeester Smith voor zijn zeer gewaardeerde aan wezigheid en voor het uitreiken van de diploma's. En hij besloot de avond met dankgebed. Geslaagde leerlingen primaire opleiding 2a: Uit Goedereede: Krijnie Breen, Elsje Overbeeke, Jannie Redert, Grietje de Ronde, Neeltje Soeteman, Greetje Witte. Uit Ouddorp: Corrie van Dam, Dit van Erkelens, Aria Koole, Jobje van der Sluis, Bea Sperling, Carla Vlietland, Annie de Vogel, Bets de Vogel. Uit Stellendam: Germa van Dam, Greetje Grootenboer, Rie Meyer, Klarie van Rossum, Corrie van der Steenhoven Ria van der Wal. 2b: Betsie Akershoek, Corrie van der Bok, Truus Bremer, Ineke Grinwis, Ma- ja Grinwis, Leentje Hoek, Tonnie Hoek, Alie Klijn, Jannie Luime, Ina Meyer, Sjaan Mierop, Maje Padmos, Joke Pijl, Greet de Ronde, Mozina de Ronde, Ma rijke Roozemond, Jansje Tanis, Lenny de Vries, allen uit Ouddorp. Afgewezen twee. Geslaagde leerlingen Assistentenklas: Uit Ouddorp: Greta Akershoek, Jannie Aleman, Corrie Burggraaff, Pie van Dam, Nellie Hameeteman, Alie Hoek, Nely de Jong, Nellie Meyer, Klarie Moerkerke, Corrie Pikaart, Jannie Ta- nis, Klara Tanis, Cobi Voogd. Uit Stellendam: Sary Hartman, Mieke Koese. Uit Goedereede: Annie 't Mannetje, Neeltje van der Wende. Afgewezen geen! RIJMEN VAN TIJMEN Sommelsdijkse zangers, Nimmer op glad ijs! Kregen daar in Boskoop, Zelfs de hoogste prijs. En het aantal punten. Was heus niet zo mis. Daar het driemaal honderd vijf en zestig is! Dagelijks één puntje, Was 't gemiddeld hoor! Wat dat wel moet worden! Reken maar eens door! Een en dertig leden. Hebben 't gepresteerd. Dus men zong zeer zeker, Niet één noot verkeerd! En niet een der zangers, Zong een dissonant. Daarvoor zijn 't ook zangers. Uit 't Flakkeese land! Maar, er was natuurlijk. Flink gerepeteerd. Er was met elkander, IJverig gestudeerd. Niemand was afwezig. Dirigent G. Zoon, Zag geen lege plaatsen. Het was heel gewoon, Dat ze allen kwamen. En dus ging Ons Koor, Met de meeste punten. Er dus flink van door. „Alter Bouw", dat zong men En een elk genoot. Direkteursprijs won men. Dus de lust is groot. Nog méér te repeteren. Op nog juister toon. Vaderlijke leiding. Geeft hier Gerrit Zoon. TIJMEN MIDDELHARNIS Anjercollecte. De Anjeraktie te Mid- delharnis heeft opgebracht het mooie bedrag van 646,87. Alle gevers harte lijk dank. OUDDORP Kerkdiensten in de tent. In de „tent" aan de Oosterweg te Ouddorp worden zaterdagsavonds om 9 uur en zondags morgens om 9 uur en om 12 uur r.-k. kerkdiensten gehouden. Dit in verband met het grote aantal vakantiegangers dat thans in Ouddorp vertoeft. OUDE TONGE Orgelconcert. Onder auspiciën van de Stichting Orgel Centrum wordt op zaterdag 15 juli a.s. een orgelconcert gegeven in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge door organist Feike Asma. Het programma is samengesteld uit werken van Bach, Krebs, Van Weste ring en Jan Zwart. Aanvang 8 uur. 1 Dfifilnfiminn aan tifit Prsmip Rnaarnlan hntplfpnt oen i S:S5ÏS::SSH:::KS 1 extra premie van f20.-. Dan is liet rendement 1 "W^mmmvm^^SÊ^^^i ruim ^Ji o/o. Folders en inlichtingen bij al onze kantoren. Beste meisjes en jongens! Alles verandert. Vroeger was augus tus de vakantiemaand, maar nu hebben alle scholen en de meeste werkmensen vakantie in juli. Ik denk, dat jullie al lemaal nu ook vrij van school zijn. En dan bedoel ik de kinderen, want daar wordt het hoekje voor geschreven. Maar ik weet ook dat de ouderen zich bemoeien met het hoekje voor de jeugd, de meesten van die ouderen heb ben ook vakantie, al zinkt dat in het niet bij de vakanties, die de scholen geven. Die vakanties zijn erg lang, soms tot verdriet van de moeders. Ik hoop, dat niet één moeder last van jul lie zal hebben. Het zou wel aardig zijn om daarover iets van de moeders te ho ren. Moeders schrijven in de regel niet zo graag, want anders zou ik misschien wel eens een brief over jullie gedrag tijdens de vakantie ontvangen. Een paar regeltjes in jullie brief zou echter best kunnen. Wat zou ik ogen opzetten, als ik aan het eind van de brieven van jullie zag staan: Marjo is bijzonder ge- zeggelijk geweest tijdens de vele weken vakantie. Of: Ik had geen kind aan Jan, zo voorbeeldig als hij was. Misschien hoor ik op deze manier wel wat van jullie. Ik hoop dan dat het goede berichten zijn. En nu het raadsel. Dat gaat ook over vakantie. JULIRAADSEL I 1. XXXXXXXX 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 1. Welkome tijd voor jong en oud. 2. Hij weet waar de mosterd haalt. 3en Aken zijn niet op één dag gebouwd. 4. Een vangt geen vlie gen, 5leert bidden. 6. Er is een van komen en van gaan. 7. Ge luid van een ezel. 8. Letter. Op de kruisjeslijnen moet hetzelfde woord staan. OPLOSSINGEN I Abigail, Bethsan, Chiljon, Didymus, Edomiet, Filemon, Gomorra, Hachi- la, Ithamar, Jericho, Kleopas, Lode- bar, Manoach, Nehemia, Óthniël, Pinehas, Quartus, Rebekka, Sama ria, Taalman, Uitgaan, Verbond, Wellust, IJdellijk, Zedekia. II Bloeimaand, Lodewijk, Oldenbarne- velt, Egmond, Isaac da Costa, Mar- nix van St. Aldegonde, Alkmaar, Alva, Naarden, Dordrecht. Bloeimaand. III Dillenburg, Erasmus, Piet Hein, Re monstranten, Inquisitie, Napoleon, Simon Gieke, Oldenbarnevelt, Nieuw-Amsterdam, Zeeland, Eligius Royal-Charles, Dorestad, Ingenieur, Christiaan Huygens, Hendrik, Twaalfjarig Bestand, Eerste We reldoorlog, Raadpensionaris, Ste- dendwinger. De prins onzer dichters. IV Inquisitie, Keyser, Karel V, Augus tijnen, Noyon, Navigatie, Indië, En geland, Tetzel, Anna van Buren, Nova-Zembla, Dordrecht, Elba, Rip- perda, Syracuse, Godfried van Bouillon, Oldenbarnevelt, Dorestad, Hoeken, Erasmus, Laurens Jansz. Koster, Patriotten, Eisleben, Me- lanchton, IJzeren Hertog. Ik kan niet anders. God helpe mq. V Holland O t t e r 1 o Ouddorp Ierland M e r k s e m Amerika Alkmaar Naarden D e 1 f z ij 1 Nu volgt nog een stukje uit de brief van Willy de Korte te Herkingen. „We gingen die dag naar Apeldoorn. Bij de echoput hebben we in een res taurant wat gebruikt. Daarna zijn we doorgereden Xo'c- vlak bij Apeldoorn, waar een grote speeltuin was. We heb ben daar gegeten en zijn nog in een spookhuis geweest. Er zijn nog andere meisjes met juf doorgegaan naar Apel doorn om te zwemmen. Aja en ik heb ben zo gegild in het spookhuis! Het was zo eng, maar toch erg leuk. Bij het paleis Het Loo ontmoetten we elkaar weer. Een opzichter leidde ons rond in de paleistuin. Dat was heel interessant. Groot dat het was! Ontzettend! We hebben vijf kwartier er in gelopen. We zagen graven van de lievelingsbeesten van het Koninklijk Huis. Op een steen stond „Poesje, mijn hartediefje". Dat vond ik zo lief. We zijn nog in een bad huis geweest. Daar was een grote vijver en een klein poppenhuis, dat Koningin Wilhelmina gebouwd heeft, toen ze nog jong was. Er waren ook kleine water valletjes en we zagen een kasteeltje met een ophaalbrug. Toen we alles gezien hadden, zijn we in één run doorgereden naar „Mooi Veluwe". Daar kwamen we weer te laat voor het eten. We zongen bij de deur: „Meneer, mogen we nog binnen komen, want we weten dat we zijn te laat". Die meneer moest er om lachen". Ook in Flakkee weten de mensen wat een windhoos is! Wat is er tegen bestand? Wie zal zeggen waar de grens van de windkracht is? Verleden jaar november is het 50 jaar geleden dat de beroemde Vlaamse dichter Emile Verhaeren overleed. Van hem is een gedicht, dat als titel draagt „De buien". Dat is geen windhoos, maar het gaat er op lijken. In 't Westen verre klimmen de wolken in één breed uitsperren van donker, leisteendonker, tot zij plots zich in een wijde vlucht opheffen, en met hun vleugels schaduwen rondom hoog langs de zon doen gaan en laag alom. Piasregens zinken uit de loodwolk, scherp en schots, blinden en daken ranslen als het zaad dat van de schoof geranseld wordt in 't hol der wan. De bossen ginds, hun twijgen diep genegen, schijnen de lucht van hier naar daar te vegen. De Noordenwind, met zijn geweldige vuist doorsuist de bui, tot zij in rukken valt in tuinen waar het goud staat uitgestald. Takken en kelken, stampers op hun stengelen verzwengelen. INWERKINGTREDING WIJZl VAN HET VESTIGINGSBES LEVENSMIDDELENBEDRIJVEli Op 1 juli is een besluit tot van het Vestigingstaesluit leven lenbedrijven 1961, het Vestiginsi algemene ambulante handel 1962 Vestigingsbesluit bloemenverkop hoveniersbedrijven 1962, in weri' treden. Het betreft hier in hoofdza aantal niet principiële wijzigingei desbetreffende besluiten, die e; in het kader van de voortdurerii]- passing van de vestigingsbesluit de feitelijke ontwikkelingen, zo- zich in het bedrijfsleven vo noodzakelijk waren. Van deze technische wijziging de consument in de regel zeer bemerken. Wel is voor hen van nis, dat in het kruideniersbedrijf^ in tot dusverre slechts verpakte teuriseerde melk mocht worden kocht, thans ook verpakte gepaj seerde melkprodukten, derhalve schillende soorten pap en vla, vr baar zijn. Voorts mogen thans oo' bandmiddelen bij de kruideniers den verkocht. SPAAROVERSCHOT BIJ B] R.P.S. IN JUNI Bij de Rijkspostspaarbank is i( 19,0 miljoen gulden meer ingele- opgenomen. In de afgelopen maand werd ing 143,2 miljoen (in juni 1966: 125,j joen) en opgenomen 124,2 miljof juni 1966: 114,2 miljoen). Het inleggerstegoed bedroeg t juni j.l. 4568,2 miljoen tegen H% timo juni 1966. U steunt toch ook de witte poin) NEBOH NELiSSE Benzine- en oliehandel Nieuwe Tonge En 't jonge koren, waar het door spek wordt afgetakeld. Het wordt verreten, losgerukt, verltisi wat hoopvol hing en van smaragd if bemE- De dorpers zien het langsgaan als een vl woest en geducht. Het wasgoed aan de bermen witgei ligt langs de slootkant neergesmakt! Gehele velden, weiden, heesters, zwaar geti_ zijn als doorplunderd, als gemitraillé''J En ginds en dichtbij zijn de korenir;'j' waarin de wervelwind zich neer kwam sr. in halm en stro dooreen gebutst, ortstil slagvelden. Tot weer de zon verschijnt na het M vervar de bui verzwakt en ondanks en ven: hoopt weer de schepping stoer en stom van sr. als de aarde. Allemaal de hartelijke groeten v-: OOJI: Vanaf 1 juli is het verboden ee:i ononderbroken slreep op de rij baan te overschrijden. Waar zo'n s!reep Is aangebracht mag u dus ook niet links afslaan' Vooraanzicht van de AUDI 80 Wij hebben dezer dagen een proefrit gemaakt in een nieuwe Audi 80, een automobielproduct van Auto - Union, waarvan de Automobielbedrqven M. A. V. d. Sluys Cz. te Den Bommel en Oolt- gensplaat de dealers zijn. De dealers hebben een Audi 80 en Audi super 90 ter beschikking, die wegens hun uitste kende rij kwaliteiten, waard zijn om er eens kennis van te nemen. De Audi is een bijzonder sierlijke, met viertakt motor en voorwielaandrijving; een ster ke wagen met veel P.K.'s en daardoor ook een snelle wagen, die enorm mak kelijk bestuurbaar is. Wij laten hier enige bijzonderheden volgen. De viertaktmotor. De Audi heeft een geheel nieuw ontwikkelde viertaktmo tor, zoals er in geen andere wagen van zijn klasse is. Het geheim van deze mo tor is zijn bijzondere soepelheid. Daar bij is hij zeer zuinig in gebruik en be stand tegen zware belastingen. Zijn krukas is vijfvoudig gelagerd. Alle de len, vooral die waarvan veel gevergd wordt, zijn robuust uitgevoerd. Voorwielaandrijving. Bij het rijden is deze wagen is het merkbaar dat men niet geschoven maar getrokken wordt. De wielen, die de motorkracht op de weg brengen, geven tegelijkertijd de richting aan. De voorwielaandrijving heeft deze wagen een koersvaste lig ging, waardoor deze ongevoelig is voor zijwind. Dat betekent niet alleen, dat de aangedreven voorwielen door de motor steeds goed belast zijn, maar ook, dat binnen in de wagen de storende cardan- tunnel vervalt. Er is dus meer ruimte voor de benen, op lange reizen voor komt dit vermoeidheid. De schijf remmen. Mét de Audi rijdt men niet alleen veilig, maar men kan ook veilig remmen. De Audi heeft bij zondere schijfremmen, ze liggen n.l. di rect tegen de versnellingsbak aan. Om dat ze niet in het wiel liggen blijft het afgeveerde gewicht kleiner omdat ze steeds in de rij wind liggen is de afkoe ling zeldzaam sterk. Zorgvuldige afwerking. De Audi is zeer soiled afgewerkt. Bumpers en rij- wieldoppen zijn van roestvrij edelstaal. Geen afschilverende chroomlaag. De lak bestaat uit drie lagen, afzonderlijk op gebracht, afzonderlijk gedroogd en ge polijst. Na jaren ziet de wagen er dan ook nog als nieuw uit. De Audi is on deraan voorzien van een beschermlaag tegen water, steenslag en pekel. Een voordeel is, dat bij indeuken van een spatscherm deze afzonderlijk kan wor den afgeschroefd en e.v. vervangen worden. Compact en toch royaal. De wagen is compact van vorm zodat hij zich ge makkelijk laat rijden en ook parkeren, maar van binnen zeer royaal. Vijf per sonen en hun bagage kunnen er ge makkelijk in plaats vinden. De carosse- rie is aërodynamisch aangepast. De moderne brede koplampen en achter lichten, stoplichten en richtingaanwij zers zijn op geraffineerde wijze in de Staan er 2 strepen op de weg. dan geldt voor de dichtstbijzijnoe. Dus: A«795 ivejoverschrijden, B mag cM overschrijden^^ carosserie ingebouwd. De grote ru'' bieden goed zicht naar alle ka"'^"', Audi is keurig gestoffeerd, de zijn prachtig bekleed. Een fraai board met gemakkelijke bedieM"-] knoppen verhoogd het aanzien. Verfl een grote kofferruimte om voor personen alle bagage gemakkelP bergen. De cylinderinhoud van de Audi LI 1697 cc; Vermogen DIN - P-K-'|TJ PK) 80 (91); max. draaimoment acceleratie in sec. van 0-100 krou'J stijgvermogen in Ie versnelling ,1 topsnelheid km/u 152 en normaa' bruik in liters per 100 km 8,4. Er is nog veel meer van de »'J.l Audi 80 en Audi 90 te vertellen. i""i U er meer van wilt weten vraai bij de dealer M. v. d. Sluis te Bommel Czn. (Telef. 01871-472) «rj vend een gratis proefrit aan. ^f,^m u gaarna van dienst zijn, ook inruilen van uw wagen betreft.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 6