Lectuur voor het Rode Kruis Duik eep^ in de rommel op het Waterloopli Imiei Let op de chauffeur Bent U ook een zakslaper Acnter de grenspaal Orgelbespelingen te Zierikzee door Dirk ]ansz. Zwart Insecten of Houtworm? U slaagt er altijd 1^11 Opening tentoonstelling te Ouwerkerk Doe het zeli JlHfüJLi^K? juli 196?] RODE KRUIS BLOEDAFNAME OP GOEREE EN OVERFLAKKEE [Biks in de [Varkens is |;lijk en lich^ ISupervitebl iBestel daal oeren. Iw grijze I aren iun oudel [leur! BLadz. 2 ^ILAHSKN-HIBirWS" De Westduitse minister van Buiten landse Zaken, Willy Brandt, de beken de oud-burgemeester van Berlijn, heeft deze week zijn zorgen over de binnen landse toestand, even opzij gezet door naar Den Haag te komen voor het bij wonen van de ministersvergadering van de West-Europese Unie (E.E.G.-landen plus Engeland). Brandt heeft als cen trale figuur in de Westduitse socialisti sche partij ongetwijfeld zorgen over de coalitie tussen zijn partij en de C.D.U., welke thans aan een krachtproef wordt onderworpen. Het gaat namelijk met de Duitse eco nomie niet goed. Het tekort op de be groting nadert de tien miljard DM, of wel negen miljard gulden. Een formi dabel bedrag, dat toch op een of ande re wijze zal moeten worden gedekt, ze ker voor het grootste deel. Bondskan selier Kiesinger, die niet schroomt de economische toestand van zijn land zeer ernstig te noemen, heeft zijn voorge nomen reis naar de Ver. Staten ervoor afgezegd, resp. uitgesteld. Hij wil dat het kabinet op korte termijn beslissin gen neemt om tot economisch herstel te geraken! Wirtschaftswunder. Het is wel duidelijk, dat de dagen van het „Wirtschaftswunder" voorbij zijn en de socialistische minister van Economische Zaken, prof. Schiller, heeft het heel wat moeilijker dan zijn voor ganger van weleer, prof. Erhard, Eerst genoemde heeft onlangs bij de opening van de Hannover Messe (begin mei) de verwachting uitgesproken, dat deze grootste Duitse voorjaarsbeurs een bij drage zou leveren tot herstel. Maar deze jaarbeurs, die tienduizenden bezoekers uit alle werelddelen heeft getrokken, heeft aan die verwachting niet beant woord. De standhouders zijn niet met dikke orderportefeuilles naar huis ge gaan. Integendeel. De Duitse industrie had in het eerste halfjaar 1967 een om zet, welke zes miljard DM lager was dan in dezelfde periode van vorig jaar. Het gevolg: een stijgende werkloosheid (meer dan 450.000 werkzoekenden). Bezuinigingen. Deze tegenvallers voor de Duitse eco nomie hebben ook invloed op de be lastingopbrengsten, welke belangrijk minder zijn geworden. Het kan dan ook niet anders, of bondskanselier Kiesinger moest het snoeimes hanteren. Hij wenst stringente bezuinigingen op diverse on derdelen van het regeringsbeleid, o.m. op defensie, onderwijs en sociale voor zieningen. Vooral tegen de bezuinigin gen in de sociale sector zijn protesten gerezen, in het bijzonder in de kring van de socialistische partij en de vak bonden. Kiesinger wil o.m. de kinder bijslag verlagen, enkele premies ver hogen (voor ouderdomspensioen en ziektekosten voor de hogere inkomen- klasse), terwijl hij ook belastingverho gingen in petto heeft. De minister van Financiën Strauss, is voor een moeilijke keuze geplaatst, want hij beseft zeer goed, dat de voor stellen inpopulaire maatregelen zijn, evenals de ministers Schiller en Katzer, minister van Arbeid, daarvan overtuigd zijn. De geruchten, welke kort geleden de ronde deden, dat zij met aftreden zouden hebben gedreigd, werden prompt tegengesproken. Toch wijzen die geruchten erop, dat het kabinet-Kiesin- ger vermoedelijk niet homogeen is ten opzichte van de onontkoombare maat regelen. Trouwens Kiesinger heeft zelf gedreigd te zullen aftreden, indien de bezuinigingen, welke naar zijn oordeel nodig zijn, niet zouden worden doorge voerd. Wie en wat? Met spanning wordt uitgezien naar het antwoord op de vraag: Wie zal het winnen en wat gaat er gebeuren? In dien de coalitie zou uiteenvallen het geen nog niet behoeft te worden ver wacht zou prof. Erhard, die als kan selier het veld moest ruimen, in zijn vuistje lachen. Het zou koren op zijn molen zijn, om dat hij steeds de grote tegenstander van de huidige coalitie is geweest. Men begrijpt, dat Kiesinger dus zulk een echec niet zal kunnen lijden en dat hij alles in het werk stelt om zijn prestige te handhaven en de coalitie te behou den. Ook voor Nederland is het van be lang, hoe de krachttoer, waarvoor Kie singer zich ziet geplaatst, zal aflopen. West-Duitsland is nog altijd de belang rijkste handelspartner van ons land en de tegenslag in de Duitse economie zal niet nalaten zijn weerslag te hebben op onze economie. Evenals het vorige jaar geeft de Rot terdamse organist Dirk Jansz. Zwart gedurende de zomermaanden van dit jaar een serie orgelbespelingen te Zie rikzee. Ditmaal zijn er elke week 2 or gelbespelingen welke op vrijdag worden gegeven; in het middaguur van kwart over 12 tot kwart voor 1 kan men het orgel in de Gasthuiskerk in het cen trum van Zierikzee beluisteren, en 's aviQnds wordt er van 8 tot 9 uur een bespeling gegeven op het historische orgel van de Grote Kerk. Het program ma voor de orgelbespeling van vrijdag 7 juli a.s. des middags in de Gasthuis- kerk bestaat uit werken van Bach, Han del, Jan Zwart e.a. Des avonds speelt Dirk Jansz. Zwart in de Grote Kerk werken van Bach, Reger, Jan Zwart e.a. medewerking verleent deze avond het Rotterdams Zangers-ensemble dat o.l.v. Jan Zwart Jr. prachtige koorwerken uitvoert. Deze orgebespelingen, wekelijks op vrijdag tot eind augustus in Zierikzee gegeven, zijn een prachtige gelegenheid voor orgelliefhebbers en vakantiegan gers om te genieten van mooie kerkor- gels en de muziek daarvoor geschreven. MIDDELHARNIS PREDIKBEURTEN DS. G. MOUW. Ds. G. Mouw, pred. der Ger. Gemeen te alhier, zal alvorens hij naar Oude- mirdum vertrekt in de volgende ge meenten (w.o. consulentschappen) een predikbeurt vervullen, wat dan tevens een afscheid zal zijn. OOLTGENSPLAAT, 11 juli 's avonds 7 uur; OOSTERLAND 12 juli, 7.30 uur; HERKINGEN 13 juli, 7.30 uur; OUDE TONGE 14 juli, 7 uur; OUDDORP 15 juli 7 uur; NIEUWE TONGE 17 juli, 7.30 uur. Hoofd U.L.O.-school gaat naar Aalten Dhr. A. Westland, hoofd van de Chr. ulo-school te Middelharnis, is benoemd tot conrector aan de Christelijke Scho lengemeenschap te Aalten. Per 15 sep tember zal hij zijn werk daar beginnen. Voorlopig zal het gezin Westland in trek nemen in een bungalow, waarna zij deze winter naar de dan beschikbare woning zal verhuizen. Aan de school zijn veertig leraren en leraressen ver bonden en het aantal leerlingen be draagt ruim 1400. Voor dhr. Westland betekent deze benoeming een prachtige promotie. Nog nooit zijn er zoveel halve liters bloed afgenomen als dit jaar. Dit vindt wel zijn oorzaak door de oorlog in Is raël. Het Ned. Rode Kruis heeft zelfs haar vaste reserves aan moeten spreken in verband met de verzending naar het Midden-Oosten. Gelukkig heeft de bevolking van Goe- ree en Overflakkee dit begrepen en komt men ver boven het landelijk ge middelde uit. Onderstaand een lijstje van het aan tal halve liters bloed welke werden af genomen in de volgende plaatsen. Ouddorp 374; Goedereede 66; Oude Tonge 169; Ooltgensplaat 115; Stellen- dam 74; Melissant 60; Middelharnis 372; Nieuwe Tonge 103; Dirksland 83; Totaal 1416. Hierin is niet begrepen de plm. 400 halve liters bloed, welke worden af genomen van de vaste donors, door het Ziekenhuis van Weel en Bethesda te Dirksland. GEMEENTE GOEDEREEDE Loop der bevolking over juni 1967. GEBOREN: Pieternella, d.v. B. Doorn- heim en L. C. H." van Lenten (Stellen- dam); Job, z.v. T. F. Bezuijen en J. Meijer (Ouddorp); Krijntje Teuntje d.v. G. van Lenten en C. F. Hoek (Stellen- dam); Geertruida Lena, d.v. J. C. Kalle en D. Oorbeek (Stellendam)Cornells Abraham, z.v. P. 't Mannetje en J. E. van de Ree (Stellendam); Pieternella Maria d.v. A. Witte en K. Breen (Stel- I lendam); Adrianus Klaas z.v. H. West hoeve en B. E. Beket (Ouddorp); Ca- tharina Elizabeth d.v. L. Visser en E. Abma (Stellendam); Arend je Pietertje, d.v. M. Human en D. W. van der Slot (Goedereede); Johanna d.v. M. J. Nijs- ten en J. van Dam (Goedereede); Leen- dert Jan z.v. J. M. de Jong en G, K. Meijer (Ouddorp); Louisa Jacomijntje d.v. C. P. Tanis en J. J. Koese (Oud dorp); Frans Leendert z.v. J. N. Troost en M. van der Laan (Goedereede). Geboren te Rotterdam: Marinus Jaco bus, z.v. P. M. Oskam en J. J. Troost (Stellendam); Geboren te Dirksland: Ja- coba Johanna d.v. K. Tanis en L. Lok ker (Goedereede). GEHUWD: J. Hoek 19 jaar (Ouddorp) en M. K. Vlietland 16 jaar (Ouddorp); C. Klepper 31 jaar (Ouddorp) en K. Heerschap 29 jaar (Ouddorp); J. Grin- wis 24 jaar (Ouddorp) en A. Rijnbrand 23 jaar (Ouddorp). ONDERTROUWD: F. A. Wilmsen 22 jr. (Stellendam) en K. van Wijk 18 jaar (Goedereede); J. Breen 22 jaar (Oud dorp) en C. Schaaf 20 jaar (Stellendam) D. Hoek 20 jaar (Goedereede) en D. M. Lamfers 19 jaar (Goedereede); OVERLEDEN: Grieta Hollaar, e.v. P. Tanis 69 jaar (Goedereede); Maria Breen e.v. C. van Dam 69 jaar (Oud dorp); Bart Moijses w.v. L. van Lenten 80 jaar (Stellendam); Eeuwit Hoek e.v. E. Tanis 85 jaar (Ouddorp); Neeltje Verhage e.v. K. Verduijn 79 jaar (Oud dorp); Adriana Tanis e.v. D. Voogd 72 jaar (Ouddorp); Cornells Santifort, on gehuwd 71 jaar (Ouddorp); Jacomijntje Voogd w.v. K. H. Heerschap 84 jaar (Ouddorp) Overleden te Dirksland: Westdijk, Cor nelia oud 8 dagen d.v. G. Westdijk en A. van den Nieuwendijk (Ouddorp); van der Wende, Leendert ongehuwd 51 jaar (Goedereede). INGEKOMEN: J. Voogd (Ouddorp) van Hilversum; W. van der Veen-Rietveld (Stellendam) van Alblasserdam; G. L. Kippers- van Kempen (Stellendam) van Middelharnis; R. A. Wolthuis-Huberts (Stellendam) van Groningen; G. van Emous (Stellendam) van Middelharnis; J. B. Kippers (Stellendam) van Nieuw poort; L. Jansen (Stellendam) van Vlis- singen. VERTROKKEN: C. van Dam (Goede reede) naar Brielle; A. Nagtegaal (Oud dorp) naar Poortugaal; H. C. Walen en gezin (Ouddorp) naar Amsterdam; J. Tanis (Ouddorp) naar Dirksland; D. de Ronde (Goedereede naar Japan; F. L. A. M. van Wely (Ouddorp) naar Vught; P. G. van Uden (Ouddorp) naar Spijke- nisse; G. E. van Uden (Ouddorp) naar Sliedrecht. OOLTGENSPLAAT KoUekte Rode Kruis bijna f 300,— hoger. De huis-aan-huis-koUekte voor het Ned. Rode Kruis is dit jaar nog een groter succes geworden dan andere jaren. Mogelijk dat het lOO-jarig be staan hiertoe heeft bijgedragen. De to tale opbrengst is 2234,90 of 288,50 meer dan vorig jaar toen 1946,40 werd gekoUekteerd. Gespecificeerd is de op brengst als volgt: Ooltgensplaat 1719,70; Achthuizen 300,20; Langstraat 215,—; Totaal 2234,90; Alle gevers en kollektanten worden hartelijk dank gezegd. Nu het de tijd is van lange vakantie- tochten per auto, kunnen ook de mede inzittenden hun aandeel leveren om on gelukken te voorkomen, door een oogje op de man of vrouw achter het stuur te houden. Volgens Dr. C. Johnson, me disch adviseur van de Goodyear Tire Rubber Company, krijgen automobilis ten tijdens lange ritten dikwijls last van „hypothalamus vermoeidheid", de grootste oorzaak van ongelukken op autosnelwegen. De hypothalamus is het slaapcentrum van de hersenen. Als ver moeidheid een rol gaat spelen, vertoont de chauffeur bepaalde verschijnselen, die door zijn passagiers kunnen worden opgemerkt. Bijvoorbeeld als de chauffeur zonder duidelijke reden plotseling een ruk aan het stuur geeft of op het rempedaal trapt, dan is hij ten prooi gevallen aan die hypothalamus vermoeidheid, waar door hij zich gaat verbeelden dingen vóór zich op de weg te zien die er he lemaal niet zijn, zoals auto's, voetgan gers en andere objecten. Dit verschijn sel van „dingen zien", aldus Dr. John son, komt meestal meer 's nachts voor. Het is voor de passagiers dan ook nut tig te weten waarop zij bij de chauf feur tijdens lange ritten moeten letten: 1. Spiertrekkingen, plotseling schok ken of strekken van de benen. 2. KnikkeboUen, met de ogen knip peren. 3. Plotseling harder praten dan nor maal. 4. Toenemende ongeduldigheid in het verkeer en met andere weggebruikers. 5. Zonder enige reden harder of langzamer gaan rijden. 6. Voortdurend „wriemelen" aan de knoppen van radio of dashboard. 7. Nerveus vingergetrommel op het stuurwiel, versnellingshandel of dashboard. 8. Het oprijden tot vlak achter een voorligger en dan plotseling rem men om snel vaart te verminde- Als de passagier ook een rijbewijs heeft en minder moe is, dan is het na tuurlijk zaak dat het stuur in andere handen overgaat. Als de passagier niet kan rijden en hij constateert genoemde uitputtingsverschijnselen, dan zal hij de chauffeur dringend moeten verzoeken te stoppen. Eenvoudige oefeningen zoals het hoofd in beide richtingen cirkel vormige bewegingen laten maken even als het uitrekken van het lichaam en een paar keer diep ademhalen, kunnen al ontspanning geven. Het spreekt na tuurlijk vanzelf dat, als dezelfde ver schijnselen blijvend optreden, definitief gestopt moet worden om ergens uit te rusten of te overnachten. Het verder rijden onder deze omstandigheden, al dus Goodyear's medisch adviseur, bete kent het ongeluk tarten. Geen enkele lichaamsoefening of andere „hulpmid delen" kunnen op een gegeven moment een duidelijk gebrek aan slaap opheffen. C. KARDUX Dirksland - Tel. 219 Zoals u weet zijn er op verschillende punten lectuurhuisjes of kastjes ge plaatst. Het Rode Kruis is U zeer er kentelijk voor de vele boeken en tijd schriften die zij mag ontvangen. Voorheen ging het uitgesorteerde en onbruikbare materiaal naar de papier molen en het geld, dat dit opbracht werd weer gebruikt voor aankoop van boeken en tijdschriften. In de achter ons liggende maanden is gebleken, dat de oudpapier-prijs uit zonderlijk laag ligt en dat de vracht kosten ontstellend hoog zijn. Doordat het oude papier bijna niets waard is, gaan veel mensen er toe over hun oude boeken en tijdschriften niet naar de oudpapier-handel te brengen, maar aan het Rode Kruis te geven. Dit heeft ten gevolge gehad, dat er enorm veel on bruikbaar materiaal ontvangen is, waar veel vracht voor betaald moest worden, een zeer onvoordelige transactie. Het Rode Kruis wil gaarne dat U op de volgende punten let: Ie Geef geen lectuur die onbruikbaar is voor de patiënten b.v. kletsnat be schimmeld of kapot. 2e. Geef Nederlandse geïllustreerde bladen, die niet ouder zijn dan 1 jaar. 3e. Geef onbeperkt (d.w.z. na ca. 1960) jeugdbladen, digests, hobbybladen, tijd schriften op het gebied van sport, tech niek, zeevaart, luchtvaart, fotografie, populair wetenschappelijke bladen. 4e. Geef boeken, ook pocket-books die in goede staat verkeren, zowel in het Nederlands alsook in alle mogelijke ta len. Niet gewenst zijn beschadigde en in complete boeken, oude bibliotheekboe- ken en schoolboeken van vóór 1955, dagbladen en tijdschriften die kapot of incompleet zijn (uitgeknipte recepten, patronen etc.) De leuze blijft: Actuele tijdschriften en goede boeken voor onze zieken. Het Rode Kruis dankt U voor uw wel willende medewerking. OOSTERLAND Geslaagden. Aan de Chr. Nijver- heidsschool voor meisjes te Bruinisse behaalden onze dorpsgenoten: Klara v. d. Bos, Wilma de Bruine, Jannie Ver hoek, Els van der Werf en Jannie van der Zande het diploma Primaire oplei ding 2-jarige cursus, en slaagden voor de assistentenklas: Annie Goudzwaard, Annetta Bolle, Jannie van 't Hoff, Jo- zien van 't Hoff, Lenie Stouten en Mar- ja van der Werf, eveneens van hier. Misschien zit het er wel in dat u in de vakantie Amsterdam „doet"; ver zuim dan niet de befaamde Amster damse „vlooienmarkt" op het Waterloo- plein te bezoeken. Op dat plein dat vooral voor de Amsterdamse Joden zo veel herinneringen spreekt vindt men allerhande oude prullaria in een bonte verscheidenheid; vlooien doet men er niet op al krabbelt u beslist wel eens door de suggestie gedreven op uw rug. Nog steeds handhaaft de rommelmarkt haar reputatie, wat door de een wordt weggegooid wordt door de ander op de vlooienmarkt gekocht. Boeren, burgers en rijke buitenlui bezoeken de markt, aangetrokken door de bekoring van de bonte kooplui met hun rommelwaar. De Amsterdamse humor viert er hoogtij, daarom schreef een koopman op zijn rommelbakfiets met grove letters „Hof leverancier"; daarom loopt u de kans de huid te worden volgescholden als u voor hun waar interesse toont en de Een prentje van een van de tien tallen kooplui. Hij orgelt uren aan de hlok de ene deun na de andere, misschien net zo lang tot zich voor het krakende harmoniumpje een koper aandient. Zijn „muziek" zijn twee schilderijtjes. Het publiek laat hem koud, als ze stoelen, schoenen, een slaapkamerameublement of wat dan ook van hem willen hebben dan hoort hij het wel. 't Zal hem geen zorg zijn. koopman er toch mee laat zitten... neem het ze niet kwalijk, de rechtgeaarde Am sterdammers menen het heus zo kwaad nog niet. U ziet er een standwerker met een slagersmes over zijn achterste strij ken. „Kijk dames en here, me broek blijf heel, je ken d'r mee op je naar Keule rije en as je d'r dan en je merkt dat er nog van dat woont as in '43 dan wil je as de weer t'rug, en dan wil jen'm slijM doe je hiermee. De koopman slijJ mes en vliegt bliksemsnel met k slepen mes een langharige joKi naar de kuif U koopt er horloges voor eent er liggen bergen gedragen kleté ondergoed waarin door vrouwen gedolven, er liggen oude schilde schoenen, tegels, dozen vol brett zoekertjes uit fotocamera's enz. enj Beter als het grootste en best gesoi de warenhuis kan de rommelmarl] bezoeker garanderen dat hij altijd Wel dient u fors af te dingen, daar de moed niet toe hebt dan \vi ze ongetwijfeld heel wat beter v, kijk eerst maar eens hoe een Air; dammer iets van een Amsterdai koopt en probeer dat na te doen: OUDDORP Duiven berichten. Postduiven vere niging „De Trekvogels" vlogen mee in de vlucht Chateauroux een afstand van 580 - 234 km. In concours waren 73 duiven die om 5.30 gelost werden. De eerste duif was binnen om 16.00.01 uur M.P.M. 919.91. De uitslag van 23-6-'67 was: J. Kaptijn 1-4-9; R. Klijn 2; P. Moer- kerke 3; P. Mierop 5-6-7-13-16; B. Dors man 8-14; G. van 't Geloof 10-15; Gebr. Verduin 11-17; G. J. Tanis 12; H. Kleijn 18. Uitslagen van Noyon 24-6-'67 gelost 10.30 uur: P. Mierop 1-2-6-15; R. Klijn 3-5; H. Kleijn 4; C. Venneman 7; G. van 't Geloof 8; Gebr. Verduin 9; G. J. Tanis 10; A. V. d. Bok 11; J. Bakelaar 12-14; A. Klijn 13. Uitslagen van St. Denis l-7-'67. In concours waren 60 duiven gelost 6.40 uur. Eerste duif 11.53.48, afstand 340.160 P. Mierop 1-3-4-5-8-12; R. Klijn 2-7; C. J. Tanis 6; Gebr. Verduin 9; G. v. 't Geloof 10; A. v. d. Bok 11; Duiveland. Op bescheiden schaal, maar toch hoogst interessant werd j.l. maandagavond 3 juli in de kleuter school te Ouwerkerk een tentoonstel ling geopend door burgemeester van Eeten onder de naam: „SCHEEPS- PRAET". Uitgaande van de V.V.V. „Ouwerkerk" is hier een mooie collec tie huisvlijt bijeengebracht op scheep vaartgebied, zomede allerlei instrumen ten, oude zeekaarten enz., ten gerieve van toeristen enz. De tentoonstelling is iedere avond geopend van 7.309 uur behalve 's zondags, en duurt van 4 juli t.m. 4 augustus. Er is werk te bewon deren van dhr. M. van der Ploeg uit Oosterland, een handig knutselaar, oud- zeeman, die verschillende werkstukjes heeft ingebracht, meer in het oude gen re. Het nieuwe genre werd vervaardigd door dhr. A. Vaane te Bruinisse, die behalve verschillende scheepstypen, het heeft gepresteerd de Willem Ruijs na te bootsen. Verder bracht de voorzitter van de V.V.V. dhr. M. K. Romeijn, een dankwoord aan dhr. M. van der Marel, scheepssloper te Viane, die veel scheepsgerief in bruikleen wilde af staan voor deze expositie, zoals een groot stuurwiel, kompassen, sextant, enz. Verder dankte de voorz. dhr. de Bruin van de Prov. Zeeuwsche Biblio theek voor alles wat hij heeft verricht voor deze tentoonstelling, en ook mevr. van Almkerk uit Zierikzee voor haar aandeel. De entreekosten bedragen slechts 50 cent zodat dit de bezoekers niet af zal schrikken. Door het luiden van een echte scheepsbel opende de burgemeester deze expositie, en het is een mooie gelegenheid in deze vakan tietijd, ook voor de bewoners van Flakkee, een uitstapje te maken naar dit mooie stille dorpje Ouwerkerk, met zijn prachtige mooie ring en deze kleine tentoonstelling te bewonderen. Men zal er geen spijt van hebben. Er zijn trouwens nog meer evenementen op dit dorp, o.m. rondleidingen door het vo- gelgebied, elke woensdagmiddag ver trek 2 uur, en dan is er ook nog een hertenkamp. Mevrouw en meneer B. zijn zeer op hun komfort gesteld. Zij houden niet van spinnen in hun nek, noch van een frisse mier op tafel. Een middagslaapje in het hoge gras kan hun gestolen wor den, en van een eitje bakken op een primus willen zij niet horen. Mevrouw en meneer B. zijn voor een weekendje kamperen volmaakt ongeschikt. „Geen groter gemak dan eigen dak" zeggen zij. Het echtpaar B. behoort tot een steeds slinkende minderheid. Ook in him straat staan ieder jaar méér lieden hun au tootje of fiets te beladen met tent en toebehoren; de groep naar-de-bossen- naar-de-heide-trekkers wordt groter, onverbiddelijk. Wil dit zeggen, dat het de mensen niet meeu interesseert, waar en hoe zij in hun vrije tijd slapen en eten, en dat het „buiten zijn" hun ieder ongemak doet vergeten? De in de laat ste jaren gegroeide hausse van kam peerders zou ons dit haast doen geloven. Wisten wij niet beter, dan zouden wij denken dat de luie stoel voor de moder ne natuurvorser niets meer te beteke nen heeft, dat de frigidaire hem koud laat. Maar wij weten beter. Als voor de bonkige strozak het soe pele luchtbed niet in de plaats was ge komen, hadden wij immers velen met geen stok op de camping gekregen; en waneer de handige vouwstoelen met schuimplastic zittingen niet uitgevonden waren, wat zouden de kampwachters het rustig hebben. Neen, de intensivering van het kam- peerbestaan heeft niets te maken met GESLAAGDEN CHR. V.G.L.O. OPNIEUW FRAAI RESULTAAT Opnieuw behaalden leerlingen van de Chr. V.G.L.O. school te Middelharnis goede resultaten bij hun examens. Deze week ging één leerling op voor het mondelinge gedeelte van het Mid denstandsexamen en gingen er elf meis jes op voor het diploma A.V.V. II. Van deze laatste kandidaten werd er één afgewezen. Vorig week mochten wij de uitslagen van de examens van de 2e en 3e klassers melden, de bovengenoemde vierde klassers hebben dat met hun examens fraai afgerond. De jongelui hebben goed werk geleverd. De geslaagden waren voor Midden standsdiploma: W. V. d. Polder, Middelharnis. Diploma A.V.V. II: J. V. Dijk, B. V. Groningen, N. Struik, Middelharnis; A. Born, Sommelsdijk; M. V. Maastricht, Ooltgensplaat; F. v. d. Berge, J. Kanters, Oude Tonge; E. van Dalen, Dirksland; J. Bakker, A. Kieviet, Den Bommel. een plotselinge verwildering v-ït .feereikt U doj iborstelen Marchal. Ol waterbestel 2 cent peif irkrijgbaar Gratis foldel Drogisterql BOEKHol d 148, Midi gaarlijkse einJ gvoonlijk zeel róorzitter van op 't Hof li iging voor in itectrice mej. menselijke beschaving. Het is een schijnsel, dat nauw gepaard gaat de vergemakkelijking van het lil welke mogelijk is geworden door dep komst van de plastics en de syntht|' Maak een willekeurige campinf' fer open, en probeer er maar eens ijzeren bord of een ijzeren kroes t| vinden. U zult vergeefs zoeken, zelfs de schalen, die van kristal zijn van plastic. En bekijk dar vrolijke place mats eens. Waar i traditionele, linnen kampeerlaken? kleurige borden-onderleggers r?' voor in de plaats gekomen; zt maakt van Draion, en dus geKai wasbaar en kleurecht. Ook de dekens en de slaapzakker. Draion voldoen aan de moderne ze zijn vederlicht, zij kunnen lerlei stootjes, ze geveneen g^J warmte, en wat reinigen betreft zijsgj niet lastig. ,,»riiëidsschool voo| Kamperen is heus een pretje c^ g^ den. Afgezien van de spinnen mieren zou het echt wel iets zijn" meneer en mevrouw B. Misschien ten zij zich straks tóch aan bij lederen der zakslapers en sch trekkers. Het zou ons niet verwir.Sgg^''^^Yj^^^' ------^amma aan. Begq odeshow van gerf eek wel dat de :hool een voorna L_ipiiwezigen zq 1, rokken, j\. len, babydolll jet al. [wanneer de Imaker draag inders of del jtaan en hetl naar te luisf irkest van tl ilaginstrumeif aden. Er wei en Duitse k^ goed gezons istrumenten'l was leuk. [Pauze is altijl dan kan mei voor „bij d^ 'orden, een fen geproefd. Na de pauze v. «gereikt, maar ei og een toespraak L n ouders wees ol akter van het oif en moeilijke peric -eftijd, maar tocH P de Bijbel en vd «ere leven. L Het afgelopen jl £2S^ dingen, zil steeds meer worden er artikele» fabriceerd voor de „doe-het-zelver ook nu weer. Een fabrikant is "f markt gekomen met stalen bouwp* len. Er zijn 1001 mogelijkheden roe' ze profielen. Men kan er ondermeer maken: Boekenrekken; magazijnsteUingeiJ_ Vogel volières; modelbouwtafels; banken; afdak voor fiets e.d.; z^aê boortafels en vele andere artikelen Wij hebben deze profielen g«''" stonden versteld over de keunfie werking en duurzaamheid. Ze ziJ" dienste voor de „doe-het-zelver STAD AAN 'T HARINGVUEI Geslaagd. J.l. dinsdag heeft J. -'■ Bruyn zijn examen gedaan Middenstandsdiploma waarvoor slaagde in het Groothandelsgeb Rotterdam. SCHERPENISSE Beroepen. Bij de Geref. alhier is beroepen kand. de R"'''' Elspeet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 10