een imeenteraad Goedereede Gemeenteraad Oostflakkee Diploma-uitreildng V.G.LO. te Bijzondere tewater lating bij de Rotterd. Droügdol( Mij. Nieuws Donderdag raadszitting te Middelharnis Plaatselijli nieuws Prijsvraag land- en tuin bouw mecfianisatie met f 12.000," aan prijzen. 3ht ie Woonforenzen- en kam peer belasting van agenda afgevoerd. IE TRA IJK Overgang van oude op nieuwe begro ting 1967 aangevallen. Pl^i'Ï^S UIT DE KERKeN Verkiezing Pres. Comm. N.V. Haringvlietbrug Reconstructie van de Polderstraat Aankoop woningen Ring voor sanering Waterdichte strand tent Nieuws uit Zeeland ag 4 juli ►♦♦♦♦^J dag 4 juli 1967. ^ILANDI!V-iriS17W9" gemeenteraad van Goedereede donderdagavond van dik hout -Sken gezaagd. Het zo belangrijke •aeendapunt, woonforenzenbelasting en «t voorstel tot heffing van kampeerbe- lèttag, werd zonder meer van de agen- ♦♦♦♦♦♦1^ afgevoerd, terwijl daarvoor op de publieke tribune grote belangstellmg bestond. Die tribune is toch aan de AMi«S.i trekken gekomen, toen dhr. J. Santifort ClZIflBamens een commissie ad hoc uit de "mad een verklaring aflegde inzake de bestelling van de brandweerauto. 1 gekprn^ De raad vond dat de periode, die tus- ■ende en 1 sen het ontvangen van de preadviezen eleseenri.'^^ en de agenda en het tydstip van de ïvas he !i'raadi tekort is. Hiervoor geeft het rege- lement van orde v«f dagen aan. De Il de Drp- secretarie houdt zich daaraan, maar de wiet Tint' hoeveelheid agendapunten vergt een althans t leeft diti' .cht. tek liet f. veel langere tyd van voorbereiding. nulansen itionals b grenzen fcrd. lurg zit 700 man Men wii De raad voteerde wederom een groot bedrag voor het plannen maken van •r op het' een weg. De raad was ontstemd over de helaas trage gang van het aanleggen van we- gen, terwijl de Haringvlietdam straks gereed zal zijn. Dhr. Visser vond de Visserijnota meer een herinneringskaartje van de taelas- ting en men besloot deel te nemen aan de bouwstroom, waarbij Goedereede ■n er wphi buiten schot valt, omdat het soort wo- Ithe een ningen dat wordt voorgesteld niet hoort millioen-' bij de sfeer van het stadje. f snnni' Men was allerminst tevreden over de onden W gang van zaken bij het ministerie be- ielig ge 'treffende de afwerking van de finan- ?rhriift Hciering van woningwetwonmgen. rikkelln. Burgemeester Smith deelde mede dat wen \pL aanbesteding heeft plaats gehad van het bouwrijp maken van het mtbreidings- plan Hermansweg. Er was een begro ting gemaakt van 110.650,— de laag ste inschrijver berekende 69.700,De concent'r'f burgemeester noemde dit een ongezond ■men er p' ^ken voor de economie, maar voor de er werk financiële toestand van de gemeente bij- nindustrie S°^^- lagen. Het ingrijpende punt, woonforenzen- ïtoom'spint belasting is niet aan de orde gekomen, ien ziet ai omdat dhr. K. Grinwis meende, dit punt ere afvlot beter te kunnen behandelen, als alle ïlaats vins raadsleden aanwezig waren. Nu was wethouder Voogd er niet wegens ziekte en dhr. Snijder (A.R.) kon wegens fa milieomstandigheden de vergadering niet bijwonen. De raad had hiertegen geen bezwaar en ook de kampeerveror- dening en de wijziging inzake het hef fen van belastingen aan kampeerders, kon om deze reden geen doorgang vin den. Een ingewikkelde materie vond mevr. Grinwis-Blok de verordening op de recreatiewoonverblijven en ze vond de 's'wordeiï*ijd tekort geweest om de bouwverorde- c zonder e "i^g in dit opzicht te bestuderen. Niet het agendapunt zelf maar de periode waarin een en ander bestudeerd dient te zijn, noemde de raad tekort. ■De-voorzitter zei er voortaan naar te zullen streven hierin verandering te brengen. „In Stellendam kregen we geregeld stukken en dan was er tijd genoeg om voor te bereiden. Nu vraag je je soms weleens af of je nog raadslid bent en plotseling rijdt er een wagen voor en lost de agenda. ■Wanneer we dit aannemen, zonder voorbereiding, kun je er niet meer op terug komen, want er wordt hier ge- Leidse nde boek'^ )»/o te kuc een bet W. M. P: Op basis; t emissiepr expandet tot de bc geadvise minder fc !ze week agiouitker. Tot dur 16"/o in: boekte I.; den een c: tegen 12'. lijven He: prijshoude: zal er in ;1 een g!a£ handeld naar de letter van de wet", al dus dhr. L. Visser. „Het is geen wet van Meden en Per zen. We kunnen er altijd nog op terug komen", aldus de voorzitter. Hij zei bang te zijn, dat de stukken, wanneer die regelmatig gezonden worden, zoek kunnen raken. „We kunnen dit nu wel aannemen, maar ik vrees dat er geen algehele ont heffing is en dat duurt een en ander te lang", vreesde dhr. Visser. De burgemeester vertelde, dat rnet deze verordening houten wanden mo gelijk zijn", „Dan gaan we misschien nu wel een soepeler beleid voeren", hoopte dhr. Visser. Desondanks werd het voorstel aangenomen. Hoofdwegenstructuurplan. B. en W. vroegen een krediet van 18.000,voor het ontwerpen van een plan voor de aanleg van een weg in het hoofdwegenstructuurplan. Deze weg loopt vanaf de Provinciale weg via de Oosterweg naar de toe gangsweg van het noorderstrand bij het Noord je. 18.000,— en we weten niet zeker of G.S. dit plan zal goedkeuren, maar dan hebben wij het bedrag gevoteerd. We leven in onzekerheid", aldus de heer G. Tahis. „De eisen van de quartaire wegen zijn inderdaad nog niet bekend, maar deze weg zal zeker aan de dan gestelde eisen voldoen", verzekerde burgemees ter Smith. Dhr. J. C. Komtebedde vreesde, dat het Technisch Adviesbureau niet het geëigende instituut is voor de aanleg van wegen en hij vsrllde het liever in handen van deskundigen stellen. De voorzitter verklaarde, dat het wel in orde is. Dhr. Kr. Grinwis zei zijn bezwaren nog niet kwijt te zijn inzake het ge bruik van landbouwgronden voor aan leg van wegen. „Daar kunt u altijd nog over praten als het plan op tafel komt. U, de raad, heeft het laatste woord", verdedigde de voorzitter het voorstel. „Zouden we hierover nog jaren moe ten praten, of zou het werk spoedig ter hand genomen worden", twijfelde dhr. Vissei". „Dat is wel in orde", verzekerde we derom de voorzitter. „Maar ten derde male hebben we een dieptepunt bereikt wat betreft de liquiditeitsmiddelen". „Als de afdamming in het Haringvliet gereed is, loopt het hier fout. Ik ver moed dat het plan nogmaals op tafel zal komen, want er zijn zoveel plannen en het is niet ormiogelijk, dat ze elkaar doorkruisen", luchtte dhr. Tanis zijn hart over de vele kredieten die de raad beschikbaar heeft gesteld en voor de vele plannen die steeds weer ter tafel komen, zonder dat er ooit van uitvoe ring sprake is. „De afdamming betekent voor ons een „pre". Ik heb goede moed, dat dit in orde komt", aldus de voorzitter. „Dat was acht jaar geleden ook al zo!" deed dhr. Tanis er nu het zwijgen toe. „Niet praten, maar beginnen", vond dhr. Visser, die hoopte dat de burge meester er nu alle moeite voor doet, waarna het voorstel werd aangenomen. ing ligt irokkelden sronder he den. enige tijd; met een'i esië van i 'm deed n toen bij lag bleek,: verbeter: .pt en k« •net een eressant aï niet doonf, de factoi vulling reetal aan? leiding t^ f 50 mill* )ers van S« n zal voor en rente v^ 30 jaar. vermoedelï zegt de b» en we et Nelis?" ze lang?"^,. mgen, Fri'> is rond. J' I Het is l-*' ze hier t;' htig hè, «- uwt beho^; Even^ dan is Ie kamer. aan, Eve" akhebt^! „Het IS handig >- Ie loon op. likt Fr"' knecht. persp' pluim handig lectif' Oostflakkee heeft vrijdag in een mid dag- en avondvergadering de gemeen tebegroting 1967 behandeld. Hoewel de raadsleden zich gelukkig prezen dat er een kleiner tekort is geraamd dan in de begroting van 1966, waren er toch heel wat vragen en men noopte .allerwege tot bezuiniging. Krachten bundelen. Er zijn lange begrotingsbeschouwin gen gehouden, waarvan dhr. Winkels (K,V.P.) in de eerste plaats gebruik maakte. Hij noemde de begroting nog niet rooskleurig. Hij zei zich gelukkig te prijzen, dat zonder heffing van baat belasting het mogelijk is geweest alge mene voorzieningen te treffen. Waarde ring had hij voor de totstandkoming van recreatieve voorzieningen. Hij vroeg zich af, of het raadzaam zou zijn te ko men tot de stichting van een vereniging „Welzijn Goeree-Overflakkee", of al thans een overkoepelend orgaan. „Dit orgaan zou kunnen fungeren als spreek buis bij de centrale overheid. Ik heb de stellige indruk, nu Flakkee uit zijn iso lement verlost is, niet meer als eenheid naar buiten treedt". Hij meende dat de krachten gebun deld moeten worden en zeker als het gaat om werkgelegenheid, vooral voor de jongens die de school hebben ver laten. Hij vroeg B. en W. niet te versagen als het gaat om de indijking van de «eUegatsplaten. „Nu de overheid toch overal bij het scheppen van werkgele genheid de helpende hand moet bieden, 20U dit object mogelijkheden kunnen Dieden", aldus dhr. Winkels, die er ver- Ier op aan drong aandacht te besteden ^de uitvoering van de riolerings- imheden in Achthuizen. Vrees voor verder gaande werkloosheid. Dfif. c. Gebraad sprak zijn waarde- nng uit over alles wat in het afgelopen jaar tot stand is gekomen en dat met hame in Oude Tonge. Hij_ zei graag samenwerking te willen zien inzake het opstellen van een econo- misch-technologisch onderzoek voor de vier gemeenten. Hij sprak zijn vrees uit over de steeds erger wordende werk loosheid op het eiland. Hij vreesde daar- "K, dat veel jonge mensen het eiland zullen verlaten en dat veroudering van de Flakkeese bevolking zal optreden. Hij vroeg B. en W. nogmaals aandacht te willen schenken aan een gemeente lijk contactorgaan. Tenslotte zei hij te hopen, dat het begrotingstekort niet zal leiden tot verlaging van het verzor- gingspeil van de gemeente. Afkeuring openstelling zwembad op zondag. Dhr. W. van Dam (S.G.P.) vond het minder aangenaam dat het verkleinen van het begrotingstekort heeft moeten plaats vinden over de ruggen van de inwoners van Oostflakkee. Hij noemde de verdeling van de belastingen on evenredig. Hij zei verdere belastingver hogingen beslist van de hand te zullen wijzen. Hij zei meer te voelen voor het inkrimpen van het geven van subsidies. „Er is vaak te hoog gegrepen met verschillende objecten, zoals het zwem bad, het Fort als recreatiecentrum. We kunnen wel grotestads-allures willen hebben, maar houdt er rekening mee, dat het allemaal betaald moet worden". Hij keurde het open zijn van het zwembad op zondag in Ooltgensplaat op principiële gronden af en wees op Gods woord, waarin de zondag als Gods dag wordt gesteld. „De overheid is Gods dienaresse. God zelve heeft ons de verantwoording ge geven", zo besloot dhr. Van Dam. Fout in vorige begroting van 8400,—. Dhr. P. Groenendijk (S.G.P.) meldde zich als laatste spreker. Hij wees er op, dat hij op zijn vragen bij de algemene beschouwingen van verleden jaar geen antwoord heeft gekregen. Hij had toen in de begroting van de voormalige ge meente Ooltgensplaat een fout ontdekt van 84.000,—. Nu zei hij, dat de fout er niet uitgehaald is, dat er geen ver klaring voor werd en wordt gegeven en dat de fout nu 1 miljoen gulden beloopt. Hij hield voet bij stuk en de burgemees ter heeft nu plechtig beloofd op 28 juli in openbare vergadering een verklaring af te zullen leggen. „U moet het niet in deze begroting zoeken, maar in die van de voormalige gemeente Ooltgensplaat. De voorzitter heeft hierop, in de avondvergadering verder geantwoord. De raadsleden waren tevreden en de Donderdag gaat de „Sedneth I" van de helling. Degenen die a.s. donderdag 6 juli in de gelegenheid zijn om naar de Hey- plaat te trekken, kunnen op de werf van de R.D.M, getuige zijn van een bi- zondere gebeurtenis. Bij hoog water in de middag, omstreeks 4 uur, zal dan het booreiland „Sedneth I" van de helling glijden. Een primeur voor de R.D.M., omdat de tewaterlating van een op de helling gebouwd booreiland van zulke afmetingen en constructie nog niet in ons land heeft plaatsgevonden. De „Sedneth I", die voor de Neder landse Zeeboor Maatschappij N.V. wordt gebouwd heeft vier 73,6 meter lange torpedovormige drijvers waarop in totaal 20 poten staan die het 33 me ter hoog gelegen dek dragen. Het ge vaarte zal van de helling gaan op twee sleden die zijn bevestigd onder de bin nenste drijvers. In verband met de bi- zondere vorm zijn voor de tewaterlating vele speciale voorzieningen getroffen. Een bizonderheid bij de bouw van de „Sedneth I" is dat het booreiland op de helling, die „slechts" 51,5 meter breed is, niet op maat kon worden samenge- bouwd. Na de tewaterlating zal de con structie in langsscheepse richting mid dendoor worden gesneden en zal het ontbrekende deel worden tussengevoegd Deze operatie zal in de komende maanden in de Heysehaven worden uit gevoerd. In afwijking van andere tewaterla tingen zal er aan deze afloop geen cere monie voorafgaan. De festiviteiten, waaronder de officiële naamgeving, vinden plaats bij de overdracht in de herfst van dit jaar. Zoals gebruikelijk staan de poorten van de R.D.M, bij tewaterlatingen voor het publiek open. Omdat het een spec taculaire gebeurtenis gaat worden, wordt er ditmaal wel bijzonder veel belangstelling van het publiek ver wacht ook aan de overzijde van de rivier. NED. HERV. KERK Beroepen te Zalt en Schoonhoven, kand. W. v. Gorsel te Montfoort; Wad- dinxveen J. H. Cirkel te Huizen; IJssel- stein L. Blok te Ridderkerk; Poortvliet en Westbroek, kand. J. Maasland te Sliedrecht; Nw. Beijerland E. S. de Lint te Lienden; Woudenberg J. Bos te Lunteren. Aang. naar: Schoonhoven J. Verwe- lius te Waddinxveen; Oud Beijerland L. Trouwborst te Bleskensgraaf. Bedankt voor Poortvliet J. Hovius te Dordrecht; Bodegraven J. v. d. Velden te Amersfoort; Opheusden A. Muilrijk te Garderen; Hoornaar G. Baart te Nieuwpoort; Valburg C. Hulder te Strien en Dodewaard; St. Philipsland S. Boot te Wijngaarden; Hoevelaken S. de Jong te Houten; Katwijk C. Treure te Hasselt. GEREF. KERKEN Beroepen te Bergum D. Hanemaaijer te Haarlemermeer; Oosterzee T. Dijkstra te Hyum; Marken P. Boonstra te Noord- bergum; 't Harde H. Dijkstra te Wor- merveer; Leek G. Terlaak te Krimpen aan de IJssel. Aang. naar Baksum D. de Boer te Wolvega; Westmaas A. Zwaai, kand. te Winterswijk; Soestdijk G. Rang te Haarlem; Dokkum T. v. Leeuwen te Oosterend; W. Loosdrecht W. C. v. d. Brink te Renkum; Bedankt voor: Blij a - Eém - Giessen - Rijswijk - 's-Gravenmoer - Grouw - Koudum - Nieuwolde - Oosternijkerk - Schoonoord - Schoonrewoerd - VoUen- hove - Woudsend - Zuidbroek A. Zwaai kand. te Winterswijk; Klundert J. de Roo te St. Anna Parochie; Alblasser- dam C. Houtman te Luttelgeest; Gro ningen A. Corporaal te Zeist; Leiden D. Borgers te Nijverdal. Ds. W. A. Zwaanf In de ouderdom van 64 jaar overleed te Brielle Ds. W. A. Zwaan aldaar. Hij heeft al zijn dienstjaren, vanaf 1928 te Brielle door gebracht. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Nagele kand. W. J. v. d. Linde te Zwolle; Zoutespui J. v. d. Wie len te Loenen. Aang. naar: Apeldoorn J. Kamerbeek te Oosterbeek. Bedankt voor Ommen Dr. J. Douma te Rijnsburg; Enschede H. J. Bogerman kand. te Gouda; Voorburg W. de Vries te Groningen. Berkel: Wegens vertrek naar Zuid hom, nam ds. P. Lak afscheid met 2 Cor. 13 13. Meppel: Na bevestiging door ds. M. Brandes van Hengelo, deed Ds. M. Heemskerk, gekomen van Zevenbergen intrede met 2 Cor. 5 20-21. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Onstwedde en Kornhom kand. J. Manni te Amsterdam; Thesinge kand. J. Boertjens te Dieren. Lelden: Na bevestiging door zijn schoonvader, ds. J. Rebel te Lutten, deed Ds. J. H. Carlier, gekomen van Kampen, intrede met Joh. 3 27-30. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam - Zuid wijk - Beekbergen - Nijkerk - Terwolde - Scheveningen - Waarde en Westkapelle kand. C. de Ridder te Elspeet; Borssele - Herkingen - Kortgene - Ridderkerk - Rilland Bath - 's Gravenhage-Z. - Boskoop en Leiden, kand. N. Scheuder te Amersfoort; Oostkapelle kand. J. v. Vliet te 's-Gravenhage; Goes P. Hon- koop te Kampen. begroting zelf is hoofdstuksgewijze vastgesteld. Dhr. Groenendijk heeft nu zijn stem aan de vaststelling van de be groting gegeven. Burgemeester P. W. Hordijk heeft met ingang van 1 juni 1967 zijn functie als voorzitter van het college van gedele geerde commissarissen van de N.V. Brugverbinding Haringvliet neergelegd en heeft zijn ontslag aangeboden als commissaris van deze n.v. Hierdoor is een vacature ontstaan. De raad van de gemeente Middelharnis wordt voorgesteld om in de vergade ring van 6 juli een voordracht op te stellen van twee personen, waaruit in de algemene vergadering van aandeel houders gekozen kan worden. De voor dracht is: 1. wethouder M. K. van Eek en 2. wethouder K. J. Kleingeld. Op dit moment vertegenwoordigt dhr. v. Eek de gemeente in de algemene vergade ring van de N.V. Brugverbinding. In deze vergadering van de gemeente raad zal de reconstructie van de Pol derstraat in Sommelsdijk aan de orde komen. De straat was slecht en de voormalige gemeente Sommelsdijk wilde de straat verbeteren, mits de bewoners aan deze straat de ondergrond voor de verbreding van de straat ter beschik- Idng wilden stellen. Niet alle bewoners wilden dat en verbetering is uitgeble ven. Meerdere malen is er in de ge meenteraad op gewezen, maar men stuitte telkens weer op de verbreding. die niet mogelijk was. Na de samenvoeging van gemeenten is weer met de bewoners gesproken en men is tot gunstig resultaat gekomen. Langs de oostzijde van de straat komt een trottoir van 1,65 m. breed. Daar een tweezijdig trottoir niet nodig wordt ge acht, behoeft slechts een strook van 2 meter breed van de tuintjes voor aan leg van de weg bestemd te worden. De bewoners behouden hierdoor een tuin tje met een diepte van 3 meter. Er zal een bedrag mee gemoeid zijn van f 16.500,—. Ieder jaar weer vormt de komst van wonwagens een probleem voor de ge meente. De nieuwe politieverordening is in voorbereiding. Dit kan nog wel even duren, aleer de gemeente de ver ordening kan aanbieden en B. en W. stellen voor maatregelen te treffen om te voorkomen dat ongewenste toestan den zich kunnen voordoen. Het staan met de wagens in Middelharnis mag alleen op daarvoor aangewezen plaat sen. B. en W. stellen voor 15 woningen aan de Ring in Middelharnis aan te kopen van dhr. J. van Dijk voor het bedrag van f 25.000,Dit ter realisering van het uitbreidingsplan Rottenburgseweg- C. Dit plan omvat de gronden gelegen tussen Ring, Steneweg, Koningin Juli- anaweg en Stationsweg. Donderdag 29 juni eindigde met een blijde avond voor de V.G.L.O.-school te Middelharnis, i.v.m. de vele diploma's en certificaten, welke op een officiële bijeenkomst van bestuur, lerarencorps, leerlingen en ouders werden uitgereikt. Het hoofd der school, dhr. Wijnmaa- len, opende deze drukbezochte bijeen komst met schriftlezing uit psalm 97 en gebed, riep iedereen een hartelijk wel kom toe en kon de verheugende mede deling verstrekken, dat de school dit jaar weer goed geboerd had. Helaas niet alle, maar toch wel zeer vele leer lingen zagen een bekroning van hun studie door het behalen van een diplo ma. Spr. verheugde zich bijzonder over het gunstige succes, waarbij hij ook het overig personeel betrok. Na dit openingswoord vond de uitrei king der diploma's plaats aan die leer lingen, welke hieronder zijn vermeld. Een bijzondere vermelding verkregen een viertal jongens, waarvan er 2 waren geslaagd voor het gehele diploma kan toorassistent en 2 voor het gehele diplo ma winkelassistent. Niet alle leerlingen waren vanavond aanwezig. De vierde klas meisjes moes ten nog op voor het examen A.V.V. II en ook het middenstandsdiploma was nog niet afgenomen. Dhr. Wijnmaalen wenste de jongelui vanaf deze plaats alle sterkte toe en hoopte dat allen hun pogen met succes straks bekroond mochten zien. Hij was ooit trots op zijn collega's, die iedere dag weer met ver nieuwde ijver zich hadden ingezet om de jeugd datgene bij te brengen, wat ze voor het behalen nodig zouden hebben. Laten de geslaagden dankbaar zijn, on danks hun gemopper op het huiswerk, dat ze de mogelijkheid hebben gekregen deze verworven kennis te bekomen. Dat ook de leerlingen blij waren en trots op hun leraren en leraressen bleek uit het spontane aanbieden van enkele cadeautjes. Nadat een kopje koffie was geser veerd verkreeg de eerw. heer Kesting, voorzitter van het schoolbestuur het woord. Hij bracht de vele ouders dank voor het vertrouwen dat ze stelden in ons schooltype, naast de vele andere typen met naam. Toch heeft ook onze school naam gemaakt door de resulta ten. In vergelijking met de landelijke uitslagen steken wij zeer gunstig af. Hoofd en personeel hebben hierin een belangrijk aandeel gehad. Spr. mocht gewagen van een groot aantal inschrij vingen, waaruit volgens hem bleek dat gehandeld werd, naarmate de aanleg van het kind. Veel leerlingen gaan in klas 3 en 4 nog door om hun kennis te verrijken. Juist in je jeugd, zei hij tot de leerlingen, moet je trSchten zoveel mogelijk te vergaren. Je zult er nooit spijt van hebben. 'Spr. herinnerde nog aan de opening waarbij psalm 97 werd gelezen, welke Een gemakkelijk te transporteren strandtentje waarvan het materiaal volkomen waterproof is, is thans in de Verenigde Staten te koop. In opge vouwen toestand past het in de bagage ruimte van een gewone auto. Op het strand opgezet is het groot genoeg om een gebruiker in de gelegenheid te stel len van kleren te verwisselen en zelfs om er een tukje in te doen, wanneer het 's middags te warm wordt. Het frame van dit nieuwe speeltuig voor de vrije tijd is van aluminium, het tentdoek van nylon in fraaie kleuren; het nylon tentdoek laat als gezegd geen water door en het is dus mogelijk inge val van een plotselinge bui enige per sonen droogte houden. Deze Port-a-Ca- bana meet ongeveer 1.30 m. in alle richtingen: lengte, breedte en hoogte. Wanneer de strandgangers zich ver kleed hebben kan een deel van de tent worden weggehaald en de rest dient dan als windscherm. (DIA). psalm begint met: „De Heere regeert". De afgelopen weken hebben we het juist meegemaakt tijdens het woeden der volkeren. Ook in het kleinere, in ons eigen leven, geldt ditzelfde. Alles ligt onder de regering Gods. Daarvoor mo gen wij dankbaar zijn en een voorrecht zou het zijn om te geloven dat wat Hij doet, goed is. In het slagen, doch ook in het niet-slagen. Om dankbaar te zijn in voorspoed en geduldig in tegenspoed leren we door genade kennen. Hij wens te de leerling toe, dat ze dat goed deel achtig mochten worden wat we kunnen lezen in zondag 1 om niet alleen voor het leven, doch ook voor het sterven het eigendom van Jezus Christus te zijn. Dhr. Kesting sloot hierna deze bij eenkomst met dankgebed. De V.G.L.O. heeft opnieuw weer bewezen een waar dige en onmisbare plaats in te nemen onder de verschillende schooltypen. UITSLAGEN: Diploma A.V.V. I, Kennis eerste levens jaren, naaien en huishoudkunde: Els Bakelaar (dB); Ina v. d. Boogert, Ineke van Damme, Atie Volders (Stad); Corrie Hartog, Dineke Saarloos (O.T.); Nelie Kroon (O'pl.); Joke Meyer, Ria Struik, Juul Struik, Hester Robijn, (Melissant); Ma Mulder, Ma Wielaard, Wilma v. d. Polder (S'dijk); Joke v. Nieuwenhuyzen, Petra Zoeteman Dirks- land; Willie Verhage (M'hamis). Diploma kennis eerste levensjaren, naaien en huishoudkunde: Maatje de Jong (dB); Jannie Kattestaart (N.T.); Mineke Osseweier (Stad); Janne- ke Neels (O'plaat); Diploma Winkelassistent: Piet van Mourik (D'land); Jan Driesse (M'harnis); Diploma Kantoorassistent: Wim V. d. Polder (M'hamis); Huib Struik (Melissant); Diverse certif. o.a. Verkoopkunde, Wets- kennis. Reclameschrift, Engels: Leen van Erkel (S'dijk); Hans Huizer (N.T.); Daan v. d. Mey (dB); Sleuteldiiploma, Engels, Naaien en Huishoudkunde Wouterina Driesse, Lenie Jansen, Gesa Koppelaar, Joke van Striën, Pantie Vroegindeweij, Lenie Visser, Adrie Zaayer (M'hamis); Rineke Kardux (D'land); Willie Kastelein, Loes Vroeg indeweij (S'dijk); Tini Luijendijk (O.T.); Ria de Bonte, Anja in 't Veld (O'plaat); Dini Kamerling, Suzan v. d. Welle (Stad); Corrie Keuvelaar, Annie Lok ker (dB); Dipl. naaien en huishoudk., Engels: Grietje Holster (N.T.); Truus Peeman (M'hamis); Atie v. d. Boogert (dB); Sleuteldipl., naaien en huishoudk.: Katie Meyer (S'dijk); Truus Kagchel- land (O'plaat); Lenie Witvliet Melissant; Sleuteldiploma: Ina Ariessen (Oude Tonge); Dipl. Naaien en Huishoudk.: Corrie Mackloet, Nella van Putten (S' dijk); Ada Langeweg, Nellie Neels (O' plaat); Cobi v. d. Valk (Stad); Boekhouden en Bedrij f srekenen: Piet V, Bechtum, Kees Zwerus (N.T.); Joop V. Dijk, Jan de Gast, Jan Lugten- burg, Tonie v. Mourik (D'land); Jan Non (Melissant); OOSTERLAND Kerkdienst. Op dinsdagavond 4 juli a.s. hoopt voor de Oud Ger. Gemeente alhier voor te gaan in het kerkgebouw aan de Burgem. v. d. Havestraat: Ds. E. du Marchie van Voorthuizen. Predikant der Oud Geref. Gemeente te Urk. Aan vang half acht. Ter gelegenheid van de tentoonstel ling „Het Landbouwwerktuig 1968" die van maandag 15 tot en met zaterdag 20 januari a.s. in het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden, hebben de organisatoren een „Prijsvraag Land en Tuinbouwmechanisatie" uitgeschre ven. Hiervoor is een totaalbedrag van 12.000,aan prijzen beschikbaar ge steld, die worden toegekend in zowel de categorie Landbouw als de categorie Tuinbouw. Aan deze prijsvraag kan iedereen deelnemen, hetzij individueel, hetzij in groepen. De deelnemers dienen ontwer pen van hulpmiddelen (machines, werk tuigen, installaties e.d.) in te zenden die hun geestelijk eigendom zijn, in brede kring kunnen worden toegepast en kunnen bijdragen tot nieuwe, bete re respectievelijk arbeidsbesparende werkmethoden in land- en tuinbouw. Daarbij dient de rentabiliteit van de ontworpen hulpmiddelen te worden toe gelicht. De inzendtermijn sluit 15 november 1967. De prijsuitreiking vindt plaats tij dens de expositie „Het Landbouwwerk tuig 1968" in het RAI-gebouw, waar de bekende ontwerpen ook zullen wor den tentoongesteld. De jury bestaat uit de volgende he ren: Ir. P. W. Bakker Arkema, Wagenin- gen (voorzitter) Prof. Ir. G. J. Quast, Wageningen R. V. d. Berg, 's-Gravendeel Ir. J. Groenendijk, Wageningen Ir. J. A. Stender, Wageningen. Zij die deelname aan deze aantrek kelijke prijsvraag overwegen, kunnen een reglement aanvragen bij „Prijs vraag Land- en Tuinbouwmechanisa tie", RAI Gebouw N.V., Europaplein 8, Amsterdam (telefoon 020-7306,41, toe stel 315). Daarin is uitvoerig omschre ven, aan welke voorwaarden bij deel neming moet worden voldaan. OUDDORP Zaterdag 1 juli nam een ploeg v. d. Jeugd E.H.B.O. uit Ouddorp deel aan het Internationaal Jeugd E.H.B.O. toer nooi te Rotterdam. Gezien hun Jeugdige leeftijd (14 en 15 jaar) en geringe ervaring en opleiding (6 maanden) mochten zij toch nog een eervolle 13e plaats bezetten. De ploeg had 369 punten en de leidster 56. Wat is dat, zo'n toernooi? Sedert 1959 organiseert het Neder landse Jeugd Roode Kruis jaarlijks een bijeenkomst van jongeren, die Jeugd- E.H.B.O. - Toernooi genoemd wordt. Enerzijds wijst dit er op, dat een ac cent valt op de E.H.B.O., zoals het Jeugd Rode Kruis die o.a. doceert, anderzijds dat veel waarde gehecht wordt aan de ridderlijke ontmoeting aan het samen werken, het samenspelen. Het hoofdthema is dus de Jeugd-E.H. B.O. er wordt aandacht besteed aan - en ruimte gelaten voor andere onder werpen, die ofwel aan het E.H.B.O.- terrein grenzen, ofwel betrekking heb ben op a'ndere facetten van het Jeugd Rode Kruis. Enig wedstrijd karakter werd er aan het toernooi wel gegeven, door namelijk een eindklassement in te stellen van de prestaties op het gebied van de E.H.B.O. praktijk, de theorie en de kennis van het Rode Kruis. Er na men 21 ploegen deel: 15 Nederlandse, 2 Belgische, 2 Duitse en 2 Luxemburgse, allen bestaande uit jongeren van 14-17 jaar. De ploegen trokken drie aan drie op. In de ongevalssituaties geënsce neerd, met gesminkte verwondingen, werkten zij in 3 afzonderlijke boxen. Voor elk van de 7 opdrachten was 20 minuten tijd beschikbaar gesteld. Het geheel was goed georganiseerd en erg leerzaam. THOLEN Duivenberichten. De P.V. De Trouwe Duif vloog mee in de vlucht van Chate- auroux, een afstand van 556 km. In concours waren 40 duiven die om 5.30 gelost werden. De eerste duif was bin nen om 15.18.36 uur de uitslagen zijn: Joh. Deurloo 1-9-10; M. Moeliker 2-13; C. Soomers 3-12; P. Laban 4-14; A. de Jonge 5; L. Laban 6-11; B. van Inaarden 7; P. de Boef 8. Van de vlucht jonge duiven van Neuf- villes, een afstand van 111 km, zijn de uitslagen P. de Boef 1-13; D. Jamen 2-9; M. Tazelaar 3; C. van Luijk 4; P. Laban 5; C. Moeliker 6; A. Wagemaker 7; A. de Jonge 8; G. de Kok 10; M. Moeliker 11; Joh. Deurloo 12-15; Jac. RoUie 14. Hier waren 282 vogels in concours, die om 10 uur gelost werden De eerste duif was binnen om 11.53.57 uur. Gem. administratie. Dhr. C. H. J. M. Nuijten te Bergen op Zoom, werk zaam op de gemeentesecretarie te Tho- len, slaagde te Den Haag voor het examen Administratie I. Geslaagd. De heer J. L. Schot slaagde te Rotterdam aan de hogere zeevaart school voor het getuigschrift B.S. SINT ANNAXAND Nieuw schoolhoofd. Tot hoofd van de bijzondere school is benoemd dhr. E. Kuijt. In 1959 slaagde de benoemde (nu 28 jaar oud) voor volledig bevoegd on derwijzer, was daarna werkzaam aan de gereformeerde - gemeentescholen te Wolphaartsdijk en Capelle aan de IJs sel en sedert ongeveer twee en een half jaar aan de bijzondere school te Dirks- land. De heer Kuijt hoopt per 1 okto ber met zijn werkzaamheden in Sint Annaland te beginnen. Hij neemt de plaats in van dhr. Chr. Kalle die met vervroegd pensioen gaat. Dhr. Kalle is ongeveer 38 jaar hoofd van de school met de Bijbel in St. Annaland geweest. YERSEKE Extra kerkdienst. Vrijdagavond 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gem. voor te gaan Ds. v. d. Poel. (tijdwoord).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 3