Israël en de Arabieren i Tïï Uw modehuis BUilSSE V.V.V. activiteiten te Ouddorp Grote luister op 40-iarig jubileum sciiooiiioofd 0. II. Jansen, Dirksland Meditatie P i J. KEUVELAflR Jaargang Vrijdag 30 juni 1967 No. 3598 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE ETLANDEIN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag' en vrijdagavond Fruitmanden en Fruitbakjes „De Fruitcentrale' PAS-TUNETTE CORSËTIËRE u gaarne. MIDDELHARNIS „Ons Koor" behaalde hoogste prijs KRUIDER's EVENEMENTEN - PROGRAMMA VOOR BADGASTEN Tal van bloemstukken en kostbare cadeaus ^SSEX ELHAU) |)E bloem kle zor: Kouteiar: reis. De tnde iT.^ reis;: streek'- Inemers Brdam. por de reis tlandbrm Ikte alia dag verden elijke Izeer Bngse fmist. Si 61 boor acK' ijhr. P. J' pe niet It een- opgeviS' Istoffelijli Issische J op 1' bij bsische was ir- itbindiS Iks veer': loot vcK fbouwd Giessef' es Chrü- ttemniinS liana en! \.artsen,_; cie Zö" aterlati'i blaats VI' auto's ve te Vlisi«- De canï De De lede'- Jrerd g*;- londdiensi linder va^ len. De ■tweede V'. I zondag' tcorder Iraat we'» list. PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Soinmelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2025 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. BIJ contract speciaal tarief. Bij alle verschil van mening over het bestaan en het al of niet voortbestaan van de staat Israël kan men het er in ieder geval over eens zijn, dat dit een zwaar probleem is, niet alleen voor Is raël zelf en ook niet slechts voor de regio van het Nabije Oosten, maar een vraagstuk van wereldformaat vanwege de vele aspecten die het heeft. Dezer dagen hadden we een gesprek met iemand, die verschillende Arabische landen en Israël had bereisd. Om een discussie uit te lokken, poneerden we I de stelling, dat dit probleem-Israël on- oplosbaar is. Hij was dit helemaal niet met ons eens en antwoordde: wanneer i de Arabieren de kunst van werken ver- stonden, behoefden ze de Israëli's niet voortdurend aan te vallen om hun staat te vernietigen, want ze hebben nog woestijnen in overvloed om ze vrucht baar te maken, zoals Israël doet met de Negeb-woestijn; zij hebben heus de 20.000 km2 van Israël niet nodig. Na tuurlijk had hij hierin gelijk, maar de moeilijkheid is, dat de Arabieren nu juist, niet zoals de Israëli's van hard werken houden en liever parasiteren op de olie en de financiële hulp van grote mogendheden, met name van de Sovjet unie. Met dit feit hebben we rekening te houden. Israël wenst zich als staat te handhaven. Het was het enige volk op aarde sedert 19 eeuwen, dat geen eigen territorium meer had. Én de Ara bieren hebben gezworen, dit kleine staatje, dat zich tussen hen ingewron- gen heeft, volkomen te zullen vernieti gen. Met deze realiteiten heeft men re kening te houden en dan komt men in derdaad voor de vraag te staan, hoe dit probleem op vreedzame wijze kan wor den opgelost, wanneer de standpunten zo diametraal tegenover elkaar staan. In de vorige artikelen over dit on derwerp hebben we al verschillende aspecten ervan naar voren gebracht en speciaal de historische feiten. Omdat door het plotseling uitbreken van de oorlog en zijn spectaculair ver loop, dat eindigde met een eclatante overwinning van Israël, de aandacht van de hele wereld op het Nabije Oos ten is gevestigd, mede door de behan deling ervan in de Veren. Naties, blijft dit alles onze belangstelling trekken. Wie zich in de vele facetten van het probleem verdiept, komt tot de conclu sie, dat het buitengewoon gecompli ceerd is. Het lijkt ons daarom goed aan de hand van een reeks vragen een aan tal van de voornaamste punten aan de orde te stellen. 1. Hoe is de intense haat van de Ara bieren tegen Israël te verklaren? Wanneer aan een Arabier van enige intellectuele standing gevraagd wordt om Israël zo gehaat wordt, dan It meestal het antwoord: wij haten het Joodse geloof, ook niet het Ise ras en de Joodse mensen maar zijn ertegen, dat Palestina sedert bestuurd wordt en in bezit geno- in is door Europese Joden, die er een aparte Joodse Staat van hebben ge maakt. Tegen het bewonen van Pales tina door Joodse palestijnen hebben we geen bezwaar. eenvoudig als het hier gezegd t, ligt het echter beslist niet. De achting van de staat Israël als zodanig is wel een factor, maar andere spelen ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS een minstens even grote rol. Een heel voorname komt naar onze mening voort uit een soort minderwaardigheidscom plex t.o.v. de Joden. De Arabieren zien, dat ze in allerlei opzichten de mindere zijn van de Israëli's: in ontwikkeling, in welvaart, in techniek, in militaire kracht enz. En hoe meer oorlogen ze verliezen, hoe groter hun complex en derhalve ook hun haat wordt. Dit geldt Uiteraard het meest ten opzichte van de geïmmigreerde Europese Joden, die de ■Westerse cultuur meebrachten en in de nieuwe staat demonstreren tot welke prestaties op allerlei gebied ze in staat zijn. Dat de Palestijnse Arabieren die in 1948 - '49 moesten vluchten en sedert dien in armoede in kampen wonen, ver vuld zijn van een tomeloze haat, is ver klaarbaar, maar de regeringen van Egypte, Jordanië en Syrië hebben op zettelijk niets voor deze mensen gedaan om daardoor hun haat levendig te hou den en aan te wakkeren. Ook het sterke opleven van het Arabische nationalisme speelt een grote rol, thans in de vorm van het Pan-Arabisme, dat heel het Nabije Oosten opeist voor de Arabieren. Het kleine welvarende Israël met zijn noge ontwikkeling en vele intellectuelen steekt te scherp af bij de achterlijke, primitieve en arme bevolking der Ara bische landen met hun hoog percentage analfabeten dan dat men daar zulk een ■volk permanent zou dulden. 2. Het nationalisme van de Arabieren. Gedurende vier eeuwen hebben de Tur ken geheerst over de Arabische gebie- .den. Ofschoon zij ook Mohammedanen waren, wensten de Arabieren baas in eigen huis te zijn en ontstond automa- „JAÏRÜS" En zie, er kwam één van de over sten der synagoge, met name Jaïrus en Hem ziende viel hij aan zyn voeten. Marcus 5 22. We horen nog al eens spreken over het wonder van de opwekking van het dochtertje van Jaïrus, door de Heere Jezus. Weet u, waar we bijna nooit iets over horen? Over die Jaïrus zelf! Het evangelie zegt dan ook niet véél over hem. Maar toch wel een beetje! We horen allereerst hoe hij heet. Zijn naam is Jaïrus en dat betekent: licht drager. Oorspronkelijk heeft hij niet aan die naam beantwoord. Ook Jaïrus was van nature uit de vorst der duisternis. In het boek des Levens lezen we dan ook weinig van licht dat hij verspreidt. Alleen horen we, dat hij een overste der synagoge was. De synagoge was de plaats des ge- beds. Daar las men de wet en sprak men naar aanleiding van de lezing der profeten. Aanvankelijk zal echter ook op hem van toepassing zijn geweest: „heeft iemand van de oversten in Hem (Christus) geloofd?" Jaïrus en Jezus vormen de grootste tegenstelling, die men zich denken kan. Jaïrus is ondanks zijn schone naam, een kind der duisternis en Jezus is het Licht der wereld. En het ergste was, dat Jaïrus aanvankelijk heel geen last had van die duisternis. Maar dan komt er in het leven van de overste een bange beproeving. Zijn enigst dochtertje van 12 jaar, wordt zeer ernstig ziek. Eerst laat het zich nog niet zo heel ernstig aanzien, maar weldra verergert het en is het voor aller oog zichtbaar, dat slechts een wonder hier nog uit komst kan geven. De moeder waakt in deze angstvolle uren aan het ziekbed van haar kind. En de vader? Is hij heengesneld naar de synagoge, om in de gewijde stilte, waar hij zozeer thuis is, zijn nood uit te schreien voor de oren van Israels God? Neen, wonderlijk. Dit meest voor de hand liggende, doet hij niet. Allerlei gedachten vliegen door zijn hoofd. Hij snelt de straat op, regelrecht naar de plaats, waar hij gehoord heeft dat die wonderlijke rabbi van Nazareth zich ophoudt. Eigenlijk heeft hij nooit veel van die Jezus moeten hebben. Diens leer is immers zo vernederend voor de mens. Hij wil, dat Jaïrus op al zijn vrome werken de dood leert schrijven en als een arm zondaar, bedelend om genade, aan Zijn voeten terecht komt. Zie, dat heeft Jaïrus nooit gewUd. Doch nu hij werkelijk in nood verkeert, nu hij gevoelt dat bij Jezus, Die im mers al zoveel kranken heeft genezen, zijn enige kans ligt, valt alles weg voor dat éne: zijn kind moet gered. De nood van het ogenblik, drijft hem uit tot de Heere, Die nood doet hem zich neder- leggen aan de voeten van de eerst zo verachte rabbi, met de ootmoedige sme king of Hij wil komen om zijn kind te redden. Wat niet sterven wil in de ze geningen die we uit 's Heeren hand ontvangen, gaat soms sterven in onze levensnood. En wat is dat? Ons hoog moedige Jaïrus hart. Wij hebben van nature een Jaïrushart vol eigen waan, vol eigen kracht, vol eigen voortreffelijkheid. Maar, als het werkelijk nood wordt, dan wordt die hoogmoed gelcnakt en de eigengevoelig- heid gebroken. Er moét wel heel wat gebeuren, voor dit geschiedt. We lezen hier, dat het dochtertje van Jaïrus op haar uiterste ligt, alvorens de vader zijn noodkreet uitsnikt aan Jezus' voeten. Wellicht heeft hij het eerst ge probeerd bij allerlei dokters en kwak zalvers. Toen er helemaal niets hielp, heeft hij zich pas tot de Heere gewend. Precies als die bloedvloeiende vrouw, die in deze zelfde geschiedenis voor komt. Maar dan breekt zijn farizeeërs- hart in de smeltkroes van het lijden. Dan hoort ge dat innige smeken: „Heere help mij!" Woordelijk staat er eigenlijk: Hij bad Hem zeer: Hij smeekte Hem vele dingen. Ja, als het zover komt, dan heeft het Jaïrus hart zoveel te zeggen. Dan springt het open met alle noden en zor gen en zonden. Lezers in nood, is die nood ook voor u al werkelijkheid geworden? Zijt ge met alles en ieder aan het eind geko men? Dan pas, maar niet eerder komt ge als een arme smekeling aan de voe ten van de Heere Jezus terecht. Dan bidden we Hem zeer! Dan klinkt het: Heere help mij! EnWie Hem aan roept in de nood, vindt Zijn gunst on eindig groot. Hij geeft de wens van allen, die Hem vrezen, Hun bede heeft Hij nimmer af gewezen. Dirksland C, J, Kesting, Speciaal in'het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westd^k 36 MIDDELHARNIS tisch een Arabisch nationalisme, een op leving van het nationale bewustzijn en emancipatiestreven, In de eerste wereldoorlog stortte het Turkse imperium ineen en kregen En geland en Frankrijk er veel macht (resp, o.a, in Egypte en Syrië). Hieraan kwam ook weer een eind na de tweede we reldoorlog en zo ontstonden er onafhan kelijke en zeer nationalistische Arabi sche staten. De Joodse vestigingen in Palestina en vooral de stichting van de staat Israël in een gebied, dat de Ara bieren als hun eigen exclusief territo rium beschouwen, werkten dit nationa lisme nog meer in de hand. Het is steeds sterk anti-Westers geweest en omdat de hoofdmacht van het Joodse volk in Amerika, Europa zat en zit, werden de Joden als Westerlingen beschouwd, die in Arabisch gebied niets te maken heb ben. 3. Heeft Israël recht op Palestina? Dit is de kernvraag in het hele pro bleem, maar een antwoord erop is niet eenvoudig. Allereerst rijst de vraag: welk recht is hier bedoeld? Elk land heeft zijn gecodificeerd recht d.w.z. rechtsregels, die in wetboeken zijn vastgelegd. Hier gaat het echter om volkenrecht, dus internationaal recht, dat slechts zeer summier op enkele ter reinen is omschreven en ondanks het bestaan van de Verenigde Naties niet met sancties kan worden gehandhaafd. Over de materie, die hier in het ge ding is, moeten we het met subjectieve beschouwingen doen. We kunnen al leen werken met het begrip „historisch recht". En dan staat het ongetwijfeld als een paal boven water, dat Israël de oudste rechten heeft. De intocht in Ka- naan onder Jozua had plaats omstreeks 1200 V. C. Israël heeft er gewoond tot 70 n, C, toen de Romeinen de stad Je ruzalem en de tempel tot een ruïne maakten en de Joden verspreid werden over het hele Romeinse rijk. Alleen in Galilea bleef een klein aantal over. Later kwam het land onder de Byzan tijnse keizers en pas in 638 werd Jeru zalem door de Arabieren onder kalief Omar veroverd. Dat was in de eerste tijd van de opkomst en de verbreiding van de Islam. Gedurende de Kruistoch ten (1096 tot 1291) hebben de West- europese volken gepoogd Palestina op de Mohammedanen te veroveren, niet voor de Joden, maar voor de Chris tenen, maar dit mislukte volkomen. En zo bleef het land wat de bevolking be treft, in hoofdzaak Arabisch. De loop der historie is onder invloed van het Zionisme en van de nazi-massa moord op de Joden gedurende W.O. II zodanig geweest, dat een deel van het Joodse volk hunkerde naar een eigen vrije en onafhankelijke staat, naar een nationaal tehuis, zoals ieder volk dat heeft. De Arabieren echter wilden de historische rechten van de Joden niet erkennen en beschouwen Palestina als een wettig Arabisch land. In deze con troverse is geen enkele formele juridi sche beslissing mogelijk, ook niet voor het Internationale Hof van Justitie in het Vredespaleis in Den Haag. De eni ge uitspraak ten gxinste van de Joden is die van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties op 29 november 1947 om een onafhankelijke Joodse staat te stichten in Palestina (waar toen ook de Sovjet-Unie vóór stemde!). Deze stich ting had plaats op 15 mei 1948, maar ze is door de Arabieren ninmier geaccep teerd en erkend. Onze Fas-Tunette collectie Hedt n een scala van modieuze creaties. Es toch kan het voorkomen, dat de foundation van uw keuze een kleine aanpassing behoeft; of dat u een advies wilt hebben, welke foundation u het meest prettig en vooral flatteus zult kannen dragen. Dat advies geven wij en de... Dinsdag 4 en woensdag 5 juli. komt deze vakkundige foundation-specia liste In onze zaak. Komt u beslist een sratis advies vragen. ïS®®S5©£5aSS©S£X£XB£5S5SSSSS©£^^ SOMMELSDIJK Het mannenkoor Ons Koor te Som- melsdijk, onder leiding van dirigent Gerrit Zoon, heeft woensdag tijdens het concours te Boskoop, dat werd uitge schreven door het mannenkoor Die Gouwe Sanghers, een mooie eerste prijs gehaald met 365 punten, waarmede zij de hoogste van de dag werd en waar mede zij de direkteursprijs mee naar huis kon nemen. Het eerste werk, dat gezongen was en verplicht was: „Alter Baum", van Honegger, waarvoor ze een prachtig rapport kreeg. Het vrije werk: Veni Creator Spiritus, van Alphons Diepenbrpck, had even veel waardering bij de jury. Ons Koor telt momenteel 31 leden, die steeds ter repetitie aanwezig zijn, zodat verwacht mag worden, dat de prestaties van het koor in stijgende lijn zullen gaan. WONING-INRICHTING Oostdük 53-61 - Sommelsdqk SLUIER OVER DE TOEKOMST God wil niet dat iemand kennis droge van de toekomst; want voorzag de mens voorspoed, het zou hem zorgeloos maken en voorzag hij tegenspoed, hij zou zinneloos worden. RALPH ERSKINE De V.V.V. te Ouddorp heeft voor dit seizoen een evenementen - progranïma samengesteld voor het badseizoen 1967. Ook is er te Goedereede sinds kort een recreatie-commissie gevormd, die nauw samenwerkt met verschillende vereni gingen op Goeree en Overflakkee om tot een leuk en attractief programma te komen. Zo zal er donderdag 6 juli een auto- puzzelriit worden georganiseerd, die te 13 uur start bij Café Havenzicht te Ouddorp (aan de haven). Het inschrijf geld bedraagt 5,Inlichtingen en gelegenheid tot inschrijving t.m. 4 juli aan het V.V,V,-kantoor, Boompjes 23, Zaterdag 8 juli zal de muziekvereni ging „Concordia" een concert geven op de muziektent. Aanvang 19.30 uur. Verder vermelden we nog dat er op dinsdag 18 juli een avondwandeltocht zal zijn, op 20 juli (donderdag) een si multaanwedstrijd van de leden van de Ouddorpse dam- en schaakclub in het verenigingsgebouw en dinsdagmiddag 25 juli een zwemfestijn in het (niet- overdekte) zwembad van de gemeente Goedereede gelegen in de Molenpolder bij Stellendam, aan de weg naar de Deltawerken in het Haringvliet. Woensdag 28 juni was het groot feest te Dirksland. Het hoofd van de School met de Bijbel te Dirksland was veertig jaar aan deze school verbonden. Be stuur en personeel hebben er weken aan gewerkt om aan dit jubileum de nodige luister bij te zetten, de organisatie was tot in de puntjes verzorgd. Des middags was het feest met de kinderen en des avonds voor de ouders en oud-leerlingen. De heer en mevr. Jansen werden volop in de bloemen gezet en er werden tal van cadeaux aangeboden. De klap op de vuurpijl was een fraai bankstel van ouders en oud-personeel. De heer en mevr. Jansen werden woensdagmiddag in de hal van de nieuwe school aan de Irenelaan met gejuich ontvangen. De kinderen stonden met vlaggetjes in de hand op het plein opgesteld, aan de ingang bood de voorzitter de heer L. Bestman het jubUerende echtpaar een anjer en een bouquet rozen aan. Het gezelschap be gaf zich daarna naar de eerste verdieping om een zanghulde in ontvangst te nemen, die door de kinderen vanaf het schoolplein ten gehore werd gebracht. De klassen waren opgesteld op een wijze dat ze samen het getal 40 vormden. Hierna verzamelden ze zich in de hal, waar de voorzitter liet zingen Ps. 100 vrs. 1, 3 en 4, las Psalm 150 voor, en voorging in gebed. De voorzitter ver- welKomde allen die hier bijeen waren, in het bijzonder de jubilaris met zijn vrouw en famUie. U heeft vandaag deeerste plaats in ons midden aldus spr. en het is voor U dat we hier bijeen zijn om er een feestmiddag van te maken. Wij zijn blij en dankbaar dat we dit mogen meemaken. Het is God die alles bestuurd. Ik heb nooit gedacht U nog eens toe te spreken bij uw 40-jarig jubileum, omdat ik maar een viertal jaren jonger ben. Onder Gods zegen en uw leiding is onze school groot geworden. Namens het bestuur bracht hij de felicitaties over. Ook uw vrouw is U tot steun geweest in het vele en moei lijke werk, aldus de voorzitter. Felicitotiesi Als oudste collega feliciteerde de heer J. M. Meppelink de jubilaris, namens het personeel, die ook het langst met de heer Jansen heeft samengewerkt Oude herinneringen vnlde hij niet op halen, hij hoopte dat God hem de krachten zou geven om zijn werk nog lange tijd te mogen doen. Door de kin deren werd een welkomstlied gezongen en een stukje voorgedragen. Ze werden beloond met een tractatie. Daarna werden de cadeaux aangeboden door de schoolkinderen e.a., een diaprojec tor, projectiescherm, tafel en diamaga zijnen. DanSkvioord van de heer Jansen De heer Jansen bracht hartelijk dank voor de organisatie van deze feestdag. Ik heb hier erg tegen opgezien en er veel over in sparming gezeten. Veertig ja ren is een hele tijd en dit komt niet meer terug. Zoiets is altijd maar één keer. Jullie hebben deze middag voor ons gemaakt tot een blijde en fijne dag. Het is een buitengewone verrassing ge weest. Ik was de laatste tijd geen baas meer in de school. Regelmatig kreeg ik de boodschap „U moet maar thuis blij ven." Zodoende wist ik nergens iets van af. Deze middag is voor ons onvergetelijk gemaakt. Nog enkele oude herinnerin gen werden opgehaald en de jubilaris besloot, met dank te zeggen voor de overweldigende cadeaux en de fijne middag die hem aangeboden was. Hierna richtte hij zich tot bestuur en personeel. Ik was van plan om dit alles in stilte voorbij te laten gaan, maar nu ben ik blij om dit feest te mogen vieren, met dankbaarheid aan God, voor de zegeningen die Hij ons gegeven heeft. De heer K. Breeman besloot deze middag met te laten zingen Ps. 33 vers 11 en eindigde met dankgebed. Avond bijeenkomst 's Avonds werd een bijeenkomst ge houden in het ver. gebouw „Onder de Wiek" voor de ouders van leerlingen en belangstellenden. De voorzitter, de heer Bestman liet zingen Ps. 103 vers 1 en 11, las Psalm 146 en ging voor in gebed. Namens het bestuur riep de voor zitter allen een hartelijk welkom toe en was verheugd dat zovelen waren geko men, op deze feestavond. In het bij zonder verwelkomde hij burgemeester H. Bos, Inspecteur de heer Molenaar en de schoolarts dr. Gestman, hoofden van scholen en oud-personeelsleden. Het is wel bijzonder sprak de voor zitter, dat de familie Jansen zoveel geschiedenis heeft gemaakt in onze school. Twee jaar na de oprichting kwam de vader van de jubUaris op onze school en is hier 25 jaar werkzaam geweest. Hij overleed in het jaar 1919. Toen bent U in 1937 gekomen en altijd hier gebleven. Het was toen een moei lijke tijd, crisis, werliloosheid en ar moede in de gezinnen. In 1935 werd U hoofd van de school. Wij zijn blij dat het zo gegaan is. U bent ook weg gevoerd naar Duitsland; in 1953 het rampjaar hebt u veel geboden aan mensen die dit nodig hadden. In 40 jaren kan er veel gebeuren. Wij ver heugen ons dat u deze avond in het middelpunt staat. Het is moeilijk on ze dank en waardering onder woorden te brengen voor het vele werk dat U voor onze school gedaan hebt. U heeft onze kinderen verteld van de Zalig maker en gewezen op de weg die leidt naar God, U heeft uw taak met liefde gedaan. Maar laten wij ook niet ver geten mevrouw Jansen, die haar man terzijde heeft gestaan in deze moeüijke arbeid. Wij hopen dat U nog vele jaren sa men zult zijn en de Heere U zal dragen en sparen tot in lengte van dagen en voor de kinderen ten zegen mag zijn. Burgemeester H. Bos sprak namens het gemeentebestuur en feliciteerde de jubilaris met dit jubileum. Ook tussen gemeente en schoolbestuur bestaat er een zekere band, al is dat maar een ad ministratieve band. Toch is dit niet de enige band, daarom was hij blij dat bij deze gelegenheid, aan het persoonlijk aspect enige aandacht mocht besteden. In 1891 werd de school opgericht en van de 76 jaar was er 67 jaar een Jansen aan verbonden. U hebt met veel liefde gearbeid en veel achting verworven. Op velerlei terrein bent U bezig geweest, ook in het belang van de dorpsgemeen schap. U bent een man des vreds en dit is zeer belangrijk in uw positie. Met bestuur en personeel en ook met de ouders, wist u op uitstekende wijze voor te gaan. U hebt de overgang van de oude op de nieuwe school mogen meemaken, en het is een prettige situ atie dat u dit u nog beschoren is. Als blijk van waardering overhandigde de burgemeester namens het gemeentebe stuur een prachtig bloemstuk. Hierna werd het welkomstlied ge zongen door alle aanwezigen, waarna Inspecteur Molenaar het woord voerde. Uit drie bijzondere gelegenheden die ik deze avond had moest ik een keus maken en ik ben blij dat ik dit gedaan heb aldus spreker. De prettige sfeer die er is en het grote getal wat is op gekomen is een bewijs dat men u dank- (Vervolg pag. 2 Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1