iahdeu tiiEUWs flktie hulp voor Israël I pasfoto's Ingebruikname geheel vernieuwde kerk der Gereform. Gemeente te Nieuwerkerk *^AcKter fde grenspaal Roode Kruis afdeling Ouddorp Overweldigende belangstelling Plaatselilk nieuws Schietbaan officieel geopend OPSlfS Spaarbanken gaan nauwer samenwerken Leen Polak redde kind uit de haven Ettense Veemarkt Atiohneèrt U op «,ÉiIanden-nieuws" No. 3592 Vrijdag 9 juni 1967 33 en derej Ook voor t FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK t Plaatselijk nieuws 1 Het volk der Joden, dat de tweede wereldoorlog een zelfstandig bestaan in zijn eigen staat Israël had opge bouwd, wordt opnieuw zwaar op de proef gesteld. Het heeft naar de wapens moeten grijpen om zich te verdedigen tegen dé aanval, die de Arabische lan den, onder leiding van Egypte, deze week zijn begonnen. De spanning, welke gedurende de laatste weken In het Midden-Oosten was ontstaan, had een hoogtepunt be reikt door de troepenconcentraties langs de grens met Egypte en door de scher mutselingen aan de Syrisch-Israëlische grens. Nog onlangs hebben wij er de aandacht op gevestigd, hoe Oe Thant, de secretaris-generaal van de Ver. Na ties, direct was bezweken voor de eis van' Nasser om de troepen van de V.N. uit de streek van Gaza terug te trek ken. Nu ziet Oe Thant zelf welk een dwaze daad hij heeft begaan door maar terstond aan de grillen van Nasser toe CftRBOViT tegen maag- en darmstoornissen. HUGOLIM (reukloos) i ter voorkoming van inuggebeten. onderzoe tot de "P- n het wele"- lOSIN. slaagd «f en, datw"' telbaarvel' aar en* rgd uiterl'l* -et het te-g|ven, want hij wist zeer wel, dat de, .fjresident van Egypte niet voor niets iverzoek had gedaan. De troepen- cffl^ntraties van Egypte alvorens de zp^i.vredesmacht" uit het door haar bezette gebied was verdwenen, moeten to^Jook voor Oe Thant een duidelijke taM'hebben gesproken. Grootspraak Isïaël, dat door de Arabieren tot en met getergd werd, was zo verstandig zijn zelfbeheersing te bewaren, maar het moest wel terugslaan, toen maan dag Egyptische troepen, gesteund door dftjuchtmacht, de grens overschreden. Natuurlijk kreeg Israël de schuld in Cqiro, waar Nasser zijn kreten als „wij zullen Israël de zee indrijven" en „Is raël moet vernietigd" slaakte Nu zou Nasser eens even afrekenen met de Israëlieten, doch in plaats van een op- j!^m in Israël was het 24 uur na het (^pieken van de oorlog reeds duide- lÜ^^voor de wereld, dat Nasser voor de ZQX^elste maal had gebluft en zich had mistekend. De troepen van Israël dron gen ver door in de Sinaï, terwijl het oude stadsgedeelte van Jeruzalem op de Jordaniërs werd veroverd. Neutraal |et het intens en daadwerkelijke eleven van ons volk en van vele re volken in Europa en in de we- hoe verblijdend dit ook moge zijn, Israël niet uit de moeiten. Dat de grote' mogendheden neutraal wensen te^blijven in het conflict, moge begrij- "Ik zijn, ook daarmee is Israël niet llpen. Die grote mogendheden, de Staten. Engeland, Rusland en ook ikrijk, dragen echter een grote ver- TOordelijkheid. De Sowjet Unie niets nagelaten om Nasser aan aoedigen een dreigende houding i:te nemen. Aan Egypte werd enorme liomische en militaire hulp geboden, irtjl nu Nasser de dreiging in ge- yf^ddadig optreden heeft pmgezet iland openlijk de zijde van de Ara- ^he landen heeft gekozen, al wil jniet direct aan de oorlog deelne- Engeland en de Ver. Staten daar- pgen hebben de dreiging tegen Is- met lede ogen aangezien en niets laan om Nasser en zijn trawanten rede te brengen. In de VeUlgheids- |d pogen zij nu wel de zaak te sus- en te looaliseren, maar dit neemt weg, dat zij Nasser eenvoudig zijn gShg hebben laten gaan, waarvan de grote westerse landen thans de gevol- moeten dragen, o.m. door de slui- van het Suezkanaal. Machteloos polang de grote mogendheden in bijzonder de V.S. en Rusland tot een compromis komen om een |tand te bewerkstelligen, blijft het aar van uitbreiding van het conflict ttaan. De Veiligheidsraad is niet in pat geweest een einde te maken di- COLLECTE: De collecte welke werd gehouden tb.v. Het Ned. Roode Kruis heeft het fantastische bedrag van 1988,25 opgebracht. Hiervoor aan alle gevers en geefsters hartelijk dank. Ook gaven zich weer 21 nieuwe donors op voor de bloedtransfusiedienst. BLOEDTRANSFUSIE: Op vrijdag 16 juni hopen we weer onze jaarlijkse bloedplasma avond te houden in het verenigingsgebouw. Wij adviseren onze donors om deze avond alvast te reser veren, aan een ieder wordt een per soonlijke oproep gestuurd met een na dere tijd aanduiding, wij verzoeken U wel indien mogelijk zich stipt aan deze tijd te houden. Daar U anders de kans loopt dat U langer moet wachten dan nodig is. Wij rekenen dan ook op uw aller medewer king. Mochten er soms nog zijn die een halve liter bloed willen afstaan, en zich nog niet hebben opgegeven, dan kan dit «Is nog op vrijdag 16 juni 's avonds tussen 6.00 en 9.00 uur in het vereni gingsgebouw. Denk niet ze hebben bloed genoeg want zo is het niet r'Er gebeuren dagelijks honderden on gelukken en we mogen steeds weer van geluk spreken dat we er zeU niet bij betrokken zijn, maar wie weet hoe gauw we ook zelf bij een ongeval be trokken zijn. iaten we daarom nu bloed geven voor een ander, dan geeft die ander misschien morgen bloed voor U! reet of tijdig aan de oorlog, terwijl de algemene vergadering van de Ver. Na ties tot machteloosheid is gedoemd. In dien ooit de VN. zijn bestaansrecht kunnen bewijzen dan doet zich nu de gelegenheid voor, zo heeft minister president De Jong dinsdag in de Twee de Kamer verklaard. Maar ach, hoe zal een instelling als de V,N., waarvan de leden de „rechten van de mens" als het hoogste en be langrijkste zien, „vrede door recht" kunnen laten gelden, wanneer het recht van de sterkste de overhand heeft? De „rechten van de mens", die men in deze tijd van de daken verkondigt, ook de rechten van Israël, zijn niet veilig in handen van mensen, die zelf het recht op de juiste wijze niet handha ven, omdat zij het recht Gods niet er kennen. Wij moeten het niet van de Veilig heidsraad en van de Ver. Naties ver wachten, indien wij dat recht Gods als het allervoornaamste in het leven be schouwen. Deze instellingen kunnen in strumenten in Gods hand zijn om Zijn recht op aarde te bevestigen, maar Hij heeft de V.N. niet nodig om dat te doen, want Die in de Hemel woont zal lachen om de „rechten van de mens", die in New York worden geproclameerd. Niet wat Nasser uitsprookt of de Vei ligheidsraad uitbroedt, is van blijvende waarde, maar „d' altoos wijze raad des Heeren houdt eeuwig stand, heeft al toos kracht". Moge in die wijze raad ook besloten liggen het „vrede door recht" voor Israël, maar tevens de uit eindelijke erkenning door het oude Bondsvolk, dat de ware vrede slechts te bereiken is door het ootmoedig bui gen voor Jezus Christus. Het hoofdbestuur van het Nederland se Rode Kruis vraagt ons mede te delen dat aanbiedingen van artsen en anderen die onmiddellijk naar Israël willen gaan schriftelijk kunnen worden gedaan aan: mevr. J. van Gelder, medisch hulp- comité. Joh. Vermeerstraat 22, Amster dam. Aan dit adres kunnen eveneens voor Israël bestemde goederen worden aangeboden. Een grote groep bondsspaarbanken in zuid-west Nederland gaat hecht samen werken. Dit in verband met het feit, dat een sterk toenemend aantal bedrijven en instellingen er toe overgaat sala rissen en pensioenen via de spaarban ken te laten uitbetalen. Uiteraard speelt de efficiency hierbij een belangrijke rol. De spaarbanken, die tot de samenwer king hebben besloten, zijn die te Rotter dam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Alblas-, serdam, Middelburg, Vlissingen, Tholen, Zierikzee en Middelharhis. Zij hebben gezamenlijk 108 vaste kantoren en 84 standplaatsen van rijdende kantoren. Het bedrag van het totale spaartegoed is rond één miljard gulden. Dank zij de inschakeling van de modernste appara tuur op dit gebied is de groep in staat de nieuwe ontwikkeling in het beta lingsverkeer uiterst paraat tegemoet te treden. Uit dit alles blijkt weer eens, dat de spaarbank geheel in dienst staat van de bevolking, een maatschappelijk goed van niet te onderschatten betekenis. Voor de werknemers zijn aan het sy steem tal van voordelen verbonden. Om er enkele van te noemen: een zo inten sief mogelijk gebruik van de rentemo- gehjkheden, het moeiteloos en kosteloos geld doen overmaken aan derden en de kans vakkundig en voordelig beleggin gen te laten verrichten. Al met al voor de belanghebbende een waarborg voor veiligheid en doelmatigheid. OUDE TONGE Dinsdag j.l. heeft de Vrouwenvereni ging „Weest een Zegen" met 52 per sonen haar jaarlijkse plezierreisje ge maakt, 's Morgens om 7 uur vertrok het gezelschap met mooi zomerweer met een bus van Reisbureau Buijsse te Mid- delhamis over de Zeelandbrug via Goes naar Kruiningen Perkpolder vanwaar werd overgestoken naar Zeeuws Vlaan deren, vervolgens werd naar Gent ge reden waar een bezoek werd gebracht aan de Raadskelder, vandaar naar Brugge, waar twee uren pauze werd gehouden voor de liefhebbers van het stedelijk schoon, of een rondvaart door de grachten. Toen ging de reis naar de grote badplaats Oostende, de vissers- kaai met zijn visrestaurants en de gar- nalententjes en de boten van de lijn dienst op Engeland, verder ging de reis langs de kust via de badplaatsen Blan kenberge, Knokke naar Vlissingen waar in het hotel Goes een warme maaltijd gereed stond die zeer in de smaak viel. 's avonds om 9.30 uur kwam het ge zelschap zeer voldaan in Oude Tonga aan. Onder buitengewoon grote belangstelling is woensdagavond 7 jxmi het gerestaureerde of vrij wel geheel vernieuwde kerkgebouw der Geref. Gemeente te Nieuwerkerk in gebruik genomen. De kerk heeft 400 zitplaatsen; de toeloop om de openingsplechtigheid by te wonen was zo groot, dat er wel voor 200 personen een plaats moest worden bij gezocht. Behalve de uitschuilbankjes werden nog stoelen in de paden geplaatst; ande ren moesten zich met een plaats in het verga derlokaal tevreden stellen. Onder de aanwezigen waren de predikanten uit de Zeeuwse gemeentei< o.m. Ds. Kok van Poortvliet, Ds. W. Hage van Krabbendijke, Ds. Chr, V. d. Poel van Yerseke, Ds. Weststrate van Meliskerke en van Flakkee Ds. F. Blok te Dirks- land. Ook was aanwezig ouderling Krijger uit Yerseke, die jarenlang ouderling te Nieuwerkerk is geweest. Voorts waren er de plaatseiyke pre dikanten Ds. Westerhof en Dr. Becker met pi. kerkeraden; tal van afgevaardigden van kerke- raadsleden uit de classis Tholen. Burgemeester Van Eeten en echtgenote, hoofd- en onderaanne mers en alle vaklieden, die aan de kerk hadden gewerkt. In 8 maanden tijd he^ft men de kerk kunnen voltooien. Het gebouw is enige meters hoger geworden en van een fraaie betimmerde hemel voorzien. De hoge glas-in-lood ramen brengen een prachtig lichteffect; ook bij avond is de verlichting af. De betimmering, de mooie preekstoel, de fraaie nieuwe banken, maken het geheel stqlvol, het is alles eenvoudig maar zeer degelük. Op de plaats van de oude consistorie is een nieuwe vergaderruimte gecreëerd, daarnaast de keuken, toiletten enz. De consistorie is aan de zuidelqke zqkant gebouwd en voorzien van keu rig meubilair en mooie stoffering. Het exterieur van de verbouwde kerk. Aan de contouren in de muur aan de voorzijde is duidelijk te zien, dat de kerk hoger is geworden. Deze voormuur is vrijwel het enige wat van de oude kerk is blijven staan. Men kan dus eigenlijk van een geheel nieuwe kerk spreken. Onder het zingen van Ps. 122 1 en 2 (in deze dienst zongen men nieuwe psalmen) werd de pastor loei ds. J. Ka rens, door ds. A. Kok naar de kansel geleid. Na votum en zegen zong de ge meente staande Ps. 119 65, onder welks zingen ds. Karens op plechtige wijze de Bijbel opende. Gelezen werd Ps. 84, na het gebed gezongen Ps, 84 1 ,2 en 5. De tekst voor deze gelegenheid was uit Hebr. 3 „Want een ieder huis wordt van iemand gebouwd, maar Die dit alles gebouwd heeft is God." In zijn voorafspraak, gewaagde ds. Karens van een man, die 3 kerken wUde bou wen; hij doelde op Pe trus, die op de berg der verheerlijking 3 taber nakelen wenste voor Christus, Mozes en Elia Het was goed bedoeld, zijn hoogachting voor Mozes en Elia moest echter verbleken, toen er een stem uit de hemel kwam: Deze is Mijn Ge liefde Zoonhoort Hém! In het hart der Zijnen wordt plaats ge maakt voor Zijn stem; tenslotte zagen zij nie mand dan Jezus alleen. De tekst ontvouwend wees spr, er op, dat de Hebreeën aan wie Pau- lus' brief is gericht veel van Mozes hielden; zij waren teruggebracht tot de eerste beginselen. Paulus wijst (vers 1 en 2) op Jezus Christus en Dien gekruisigd. Hij ver achtte Mozes niet maar zette hem in 't juiste licht: hij zegt: „Gelijk Mozes in zijn huis ge trouw was," maar zo veel te meer heerlijk heid wordt er in Chris tus gevonden. Paulus wijst er op, dat dege ne die bouwt, meerder is dan het gebouw. Mo zes was gewoon ge bouwd als een levende steen aan het Gods ge bouw, daarom is Chris tus méér dan Mozes. Hij is de Bouwer; die dit alles gebouwd heeft. In de eerste plaats noemde spr. de schepping; aard se bouwers moeten ma teriaal gebruiken, de Hemelse Bouwer schept uit niets! En toen Hij het over zag was het zeer goed. Ook de schep ping van de mens; Adam versierd met Zijn beeld, die echter vrijwillig van de steiger van Zijn bouwsel afstapte en in wiens val het ganse menselijke ge slacht ligt begrepen. Het had toen het einde kunnen zijn, maar er was een van eeuwigheid gemaakt vast bestek, er was schepping en er is her-schep ping. De Heere heeft daartoe diensten in gesteld, de tabernakel en de tem- peldienst en nu nog de Godshuizen. Paulus grijpt terug naar de Bron en de oorzaak, de Werkmeester, de grote Bouwer. Van Mozes komt niets in aan merking, ook niet van ambtsdragers, want: die dit alles gebouwd heeft is God! Ook van dit gebouw geldt dat het God was die bekwaam maakte; al ge bruikt de Heere instrumenten, bou wers en bouwstoffen. Hij vergunt het nog om onder het oordeel, onder het rumoer der volken, onder oorlogen en geruchten van oorlogen (Midden Oos ten) een plaats te hebben, waar Zijn Naam gesticht wordt en Woord en Sa crament mag worden bediend. Twee dingen waren volgens spr. noodzakelijk: schuldgevoel, omdat het onverdiende weldaden zijn en het be oefenen van ware dankbaarheid. Gods offers zijn een verbroken hart en een verslagen geest. Met de hoofdman moest spr. uitroepen: wij zijn niet waar dig, dat ge onder ons dak inkomt Spr. hoopte dat door de dwaasheid der pre diking Sion zou worden gebouwd en door wedergeboorte levende stenen aan het Godsgebouw zouden worden toegevoegd. De bouwstof daarvoor is bloed, alleen daardoor kan men wor den gebouwd op het enige, vaste Fun dament, waarvan Jezus Christus de uiterste hoeksteen is. De vruchten mo gen gezien worden en sprekers' wens was, dat de Heere voor de gemeente, de ambtsbroeders en voor hem de be lofte zal waar maken: dan zal ik tot U komen en tot U spreken, opdat Zijn Naam zou worden verheerlijkt en Zijn eer verhoogd. Dankwoorden Daarna richtte de prediker dank woorden tot de burgemeester en de gem. secr. voor de medewerking bij de bouw. Architect Geluk uit Vlaar dingen was door ziekte verhinderd, hem werd beterschap toegewenst en dank gebracht voor alles wat hij gedaan had. Dank ook voor het geschenk, een glas-in-loodraam boven de preekstoel. Ds. J. Karens metselt een van de laatste stenen aan het kerkgebouw. naar een voorstelling van Ps. 24: De aarde is des Heeren, mitsgaders hare volheid. Voorts werd dank gebracht aan de hoofdaannemer J. W. de Geus te Dirks- land en fa. Van der Made en Kalle (timmerwerk) voor hun omvangrijk werk en voor het gezamenlijk geschenk van de koperen haan op het torentje; de schilders Deurloo met Van Brussel Zonen, die een lezenaar schonken; de fa. Matthee te Oosterland die de ver lichting verzorgde en een klok in de vergaderzaal cadeau gaf. Verder de he ren Kesteloo, (ijzer, staal en sanitair), fa. Koppejan orgelbouw uit Ede, die het orgel had overgezet; fa, Tamse Goes voor de centrale verwarming; fa. Ver woerd, voor de levering van de fraaie banken en fa. A S. Flikweert (De Magneet) voor de stoffering. Laatstge noemde had al het werk belangeloos gedaan. Veel lof ontvingen alle vaklie den voor hun werk; het was treffend aldus ds, Karens, dat er tijdens de bouw geen ongelukken waren gebeurd. Alleen kreeg een jongen op de terug reis een ongeluk, hij wenste hem be terschap toe, In de persoon van ds. Westerhof werd kerkeraad en kerk voogdij dank gezegd voor het gebruik van de Hervormde Kerk die spontaan was afgestaan. Ook dankte spr. de pre dikanten en afgevaardigden van de pi. kerken voor hun komst; de kosteres van de Herv. Kerk kreeg een speciaal bedankje, alsook de fam. Folmer voor het opbergen van het orgel, de politie voor toezicht en last but not least de gemeente voor de grote offervaardig heid. In 14 dagen was 2 ton aan geld bijeen tegen lage of geen rente. Dank werd ook gebracht an allen die mee gewerkt hadden om de bouw te bespoe digen; aan de .gezinnen die steeds voor soep voor de .ambachtslieden hadden gezorgd, aan de vrouwen- en meisjes vereniging voor het schoonmaken en giften in de vorm van taf el en keuken* inrichting, aan de catechisanten, die een doopvont en psalmborden schonken, aan fa. Timmermans Zierikzee die gra tis nummers op de banken verschafte en aan tal van anderen die geschenken hadden aangeboden. De koster en zijn vrouw werden in deze dank begrepen. Felicitaties Ds. W. Hage van Krabendijke com plimenteerde namens de Part Synode Zuid; ds, A. Kok van Poortvliet na- niens de classis Tholen en ds. Wester hof namens de plaatselijke kerken. Burgemeester van Eeten deed dit na mens de burgerlijke gemeente. Hoofd aannemer J. W. de Geus dankte na mens alle onderaannemers en alle wer kers en gewaagde van de goede ver standhouding die er tijdens de bouw geweest is. Hij noemde ds. Karens „uitvoerder" omdat hij zo vaak op het werk te genwoordig was geweest. In de prettig ste harmonie was met allen samenge werkt. Ouderling S. van Klinken dankte op zijn beurt ds. Karens namens kerke- raad en gemeente voor zijn onbegrens de ijver bij de bouw van de kerk, die onder Gods voorzienig bestel in 8 maanden tij ds was gereed gekomen. De Bijbel op de kansel was in sept '66 ge sloten en op 7 juni 1967 weer geopend, aldus spreker. Al zijn de kansels ver wisseld, Gods Woord blijft, hij hoopte dat de predikant nog vele jaren te Nieuwerkerk zal mogen voorgaan en kracht mag putten uit dat Woord, tot bekering van zondaren, tot troost van Gods volk en verhoging van Zijn's Naams eer. Ds. Karens dankte tenslotte alle spre kers en besloot met dankgebed en de zegen De slotzang was uit Psalm 122 3: „Dat vrede en aangename rust en milde zegen U verblij." Het was na tien uur, dat deze mooie en indruk wekkende dienst werd beëindigd. --------O-------- MIDDELHARNIS Wandelende op het Vingerling te Middelharnis zag de heer Kroos zon dagmiddag het 2V2 jarige dochtertje van de doktersfamilie Hoogslag uit Rijs wijk met een wagentje in het water rijden. Dhr. Kroos riep de 26-jarige Leen Polak aan die juist in de buurt was; dhr.' Polak sprong gekleed te water en bracht de kleuter op de kant. Dokter en mevr. Hoogslag toonden zich gewel dig dankbaar. Beroepen. Ds. G. Mouw heeft een be roep ontvangen naar de Geref. Gemeen te te Oudemirdum. OUDDORP Postduiven Ver. „De Trekvogels" vloog zaterdag j.l. vanuit Creil 300 km eerste duif 11.37.00 laatste 12.20.00 uur P. Mierop 1-15-16-21-29, Gebr. Verduijn 2-6-8, W. Kievit 3-5-10-28, G. V. 't Geloof 4-20, A. v. d. Bok 7, C. Ven- neman 9-18-24-26, R. Klijn 11-14, G. H. Tanis 12-17-19, C. J. Tanis 13, A. Klijn 22, C. V. Koppen 23, H. Kleijn 25, A. Klink 27, A.s, zaterdag vliegen de duiven van uit Orleans en volgende week weer vanaf Pt. St, Maxence, inkorven don derdag 15 juni. Op de veemarkt van woensdag 7 juni 1967, worden aangevoerd 80 runderen, 3 stuks kleinvee en 2 paarden. Het aanbod van runderen was even korter, de handel levendig, de prijzen stijf-duur. I Het aanbod van slachtvee was gering met gedrukte handel en staande prijzen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 900-1400; guste koeien 850-1200; kalfvaarzen 900- 1300; pinken 500-700; graskalveren 400- 550; paarden 700-1000; vette koeien 3,50 -4,20 per kilo geslacht. THOLEN Woningbouw. Aann. Bedrijf Van der Elshout en de Bond te Waalwijk is maandag begormen met het rooien van de boomgaard van de heer Roggeland aan de Grindweg. Deze boomgaard is door de gemeente aangekocht ten be hoeve van de bouw van 18 premiewo ningen met garages. De aanleg van riolering en belastingen wordt uitge voerd door bovengenoemd bedrijf waar na de woningen worden gebouwd door Aann. Bedrijf Gebr, Van den Bergh uit Bergen op Zoom, -^ Gunning. Het techn advies bureau van de Ned; Gemeente te Amersfoort heeft het aanleggen van riolering, het dempen van sloten en het aanbrengen van straatontwatering gegund aan Aann. Bedrijf A. van der Werf te St. Maartensdijk voor f 54.100, ST. ANNALAN0 Zaterdagmiddag had de officiële in gebruikname plaats van de nieuwe de- initieve schietbaan van de schietver eniging „Prinses Juliana" in de Suzan- napolder te St. Annaland. Nadat de voorzitter, de heer J. van der Klooster een welkomstwoord gesproken had tot de genodigden en diverse belangstellen den, waaronder het voltallige gemeen tebestuur, was het wethouder Scherpe- nisse, die het bestuur en de leden ge luk wenste met de opening van deze nieuwe schietbaan. „U bent als schiet vereniging de laatste jaren steeds in het nauw gedreven met de baan. Vele jaren een baan aan het domineesdijkje, daarna een andere aan de dijk, grui zende aan de Joanna Maria-Polder. Thans kunnen wij een nieuw aangeleg de baan in gebruik stellen, waar wij als gemeentebestuur gaarne getuige van zijn. De schietvereniging Prinses Juliana heeft een plaats bij het gemeentebe stuur veroverd. Ik geloof wel, ondanks deze verdrukking, dat de verandering van baan steeds noodzaak was en dat het gemeentebestuur hier de volle me dewerking aan heeft gegeven Laat de accomodatie niet volledig zijn, U kunt als leden deze ontspanning verwezen lijken. We hebben gehoord, dat de goedkeuring van de hogere instanties is verkregen en kunnen niets anders doen, dan uw korps van schutters ge luk wensen met deze gelegenheid, met de wens, dat er vele uurtjes genoeglijk zullen worden doorgebracht met de schietsport. Hierna werd nog een feli citatiewoord gesproken door de heer P. Potappel uit Stavenisse namens de Kring Zeeland, en door het oud-be- stuurslid N. Overbeeke. Verder werden door alle raadsleden vijf schoten ge lost, waarbij de beide wethouders Scherpenisse en Stols met een gelijk aantal punten van 44, het hoogste ein digden. Kerkdienst. Voor de Ger. Gemeente alhier hoopt zaterdag 10 juni, des sav. zeven uur voor te gaan ds. J. van Haa- ren van Amersfoort. SCHERPENISSE Burg. Stand over de maand mei '67. Geboren: Jannetje, dochter van Jan Wesdorp en Maria J. Potappel. Overlijden; Geertruida H. Hartog, 94 jaar, ongehuwd. Vertrokken: Iz, C Geuze naar Stave nisse; P, Anth, en echtgenote naar Tholen, STAVENISSE Gtmning. De centrale dienst Noord Zeeland heeft het maken van tegelpa den, drainleidingen en rioolaansluitingen ten behoeve van de 24 ratiowoningën gegund aan firma gebr. Van den Bergh te Bergen op Zoom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 9