Gemeentebestuur Dirksland betreurt sluiting „Victoria" Kees van Groningen, Middelhamis vertroi( naar Kenya Raad Middelhamis in lieroep tegen besluit G.S. Ballonnetje uit Dirksland zweefde 800 km ver Tien geslaagden voor HBS fl-diploma Groot internationaal liengelconcours Gravin de Chambui overleden en tui Flakkeese werknemer heeft recht op werk gelegenheid in eigen omgeving Oud-predikant van Goedereede overleden Raad niet accoord met „naasting" van vermogens van Burg. Instellingen ^9wi Zwembad te Middelhamis tijdeiijii gesloten Karel van de Tonnekreei kampioen van district Wei PREDIKBEURTEN |n On O Bladz. 2 JEILAMDBN-NIEUWS" Vrijdag 2 junj jdag 2 juni In de raadsvergadering van j.l. woens dagavond heeft burgemeester H. Bos zijn st)ljt betuigd over het sluiten van het Dirkslandse filiaal van de N.V. Victoria. Spr. betreurde het dat daar mee aan het dienstverband van 20 man nelijke arbeidskrachten boven de leef tijd van 19 jaar en van ruim 50 jongens en meisjes 'plotseling een eind is ge- komen. De burgemeester begreep dat het voor vele werknemers hard is; ook voor de gemeente is het uit menselijk oogpunt een pijnlijke zaak. Al wordt door het arbeidsbureau al les gedaan om de krachten elders te plaatsen, spr. verwachtte dat het wel haast uitgesloten is hen op het eiland werkgelegenheid te verschaffen wat be tekent dat het aantal pendelaars weer zal worden vergroot. „Wij worden door deze bedrijfsslui ting met al zijn gevolgen weer eens extra geconfronteerd met het nijpende probleem van het eiland: het ontbreken van werkgelegenheid vooral van de mannelijke beroepsbevolking" zo be toogde burg. Bos. Ondanks de hooggestemde verwach tingen voor en ten tijde van de ont sluiting van het eUand door de vaste oeververbindingen moeten we helaas constateren.dat we daarin teleurgesteld zijn uitgekomien. Er is geen belangstelling voor be drijfsvestiging niettegenstaande daar voor mogelijkheden aanwezig zijn ook in eigen gemeente, mogelijkheden waar op bij herhaling gewezen is, ook door ons als gemeentebestuur. Maar het moeten tenslotte de industriëlen zelf zijn die besluiten tot bedrijfsvestiging. De bereidheid daartoe is er vrijwel niet. Wat daarvan de voornaamste oor zaken zijn valt ook door deskundigen moeilijk te verklaren. Wij kunnen er in die situatie ons moeilijk bij neerleggen dat de pendelarbeid de enige oplossing is. Hoeveel uitkomst die in de gege ven omstandigheden ook mag bieden, het is en blijft een abnormale en con junctureel gezien, zeer kwetsbare voor ziening. Daarom moet er meer gebeuren dan plaatselijk en streeksgewijs mo gelijk is. Hoger bestuur moet, ook weer door deze bedrijfssluiting, tot de over tuiging komen dat de beroepsbevolking van Goeree-Overflakkee niet alleen maar een functie heeft als arbeidsre- servoir voor het Rotterdamse haven- en bedrijfsleven, maar recht heeft op werkgelegenheid in eigen omgeving. „Daarom zal er alles op gezet moeten worden om ook voor dit eiland de voorzieningen te krijgen die elders in den lande getroffen worden voor het tot ontwikkeling brengen van de werk gelegenheid", betoogde bxirg. Bos. waarbij het doelde op het aanwijzen van deze streek tot werkgelegenheids probleemgebied. Op grond v.an de vooral in de laatste jaren opgedane er varing was hij ervan overtuigd dat dit de enige mogelijkheid is om dit vraag stuk tot een oplossing te brengen. De woningbouw. De voorz. deed de mededeling dat blijkens recente mededelingen ver wacht mag worden dat binnen enkele weken in Dirksland begonnen kan wor den met de bouw van 35 woningwetwo ningen en een rolstoelwoning. Eveneens is een spoedige bouw van het bejaar dencentrum te Melissant te verwach ten. Over de bouw van 8 woningwet woningen te Herkingen verwachtte de voorz. nog deze week overeenstemming met de aannemer. Ook over het opgang brengen van de bouwstroom zijn de laatste berichten zeer gunstig; het zal een aanzienüjke vermeerdering van de bouwactiviteit geven. „We gaan naar een tijdstip toe waar op aan de nijpende woningnood een einde komt" verzekerde de voorzitter. Protest van middenstanders tegen verkeersmaatregel. Enkele middenstanders hadden in een aan de raad gericht bezwaarschrift hun bezwaren te kennen gegeven tegen de genomen verkeersmaatregel de Winter- straat nog slechts voor het verkeer uit één richting open te stellen; zij menen hiervan schade te ondervinden. B. W. stelden voor het schrijven aan het college ter-ug te geven ter nadere bestudering. Dhr. Poortvliet gaf te kennen de maatregel evenmin geslaagd te vinden. De Middenstandsvereniging te Dirks land organiseerde kortgeleden een bal lonnenwedstrijd. De ballonnen werden opgelaten op 1 mei, de nationale feest dag. Inmiddels is bekend geworden waar de ballonnen terecht zijn gekomen. De namen van de prijswinnaars zijn: 1. Nelleke Schaaf, Marijkelaan 5; 2. Janny van Dongen, Wilhelminalaan 2; 3. Janny van Dongen, Wilhelminalaan 2; 4. Marjan Poortvliet, Kralingen 40; 5. Keesje Kesting, Geldersedijk 10; 6 Sini Matsinger, Zomerstraat 12; 7. Piet Breen, Achterdorp 21A; 8. Ina Huizer, Winterstraat 4; 9. Piet Breen, Achter dorp 21A; 10. Jan van Dongen, Pr. Bernhardlaan 40, allen te Dirksland. De eerste vijf labels werden gevon den in verschillende plaatsen in Dene marken. De laatste vijf in Duitsland. De ballon die het verste kwam heeft plm. 800 km afgelegd. Donderdag 1 juni werden de prijzen uitgereikt welke bestonden uit skel ter, horloge, rolschaatsen, autoped, gro te looppop en diverse speldozen. Hij nam aan dat de winkeliers daar door klanten missen die anders per auto kwamen, bovendien moeten ze zelf een stuk omrijden om bij hun be drijf te komen. Ook de toeristen onder vinden moeilijkheden, zij rijden het dorp binnen en moeten keren en wen den om er weer uit te komen. Liever wilde dhr. Poortvliet de maat regel beperken tot het zware verkeer; zo dit niet mogelijk zou zijn, zou hij een afsluiting van het verkeer uit de andere richting prefereren. Het was ook dhr. de Bonte opgeval len dat vreemdelingen er niet goed weg mee weten. Ook hij vroeg beper king tot het zware verkeer maar de voorz. wees daarbij op de moeilijkheid dat dan de zwaardere wagens die de winkels bevoorraden ook niet toege laten kunnen worden. Overigens bena drukte de voorz. dat het algemeen be lang ook in deze moet prevaleren; de algemene verkeersveiligheid is door de ze maatregel bevorderd; spr. verwacht te dat de publieke opinie wel anders zou zijn als er in de drukte een kind zou zijn overreden. „Meer dan de helft van het verkeer wordt nu langs de ge meente geleid; enig ongerief mag daar bij als offer gelden" vond de voorz. B. en W. zullen de gevolgen van de maatregel nader bestuderen. Op 89-jarige leeftijd overleed te Utrecht de Herv. emeritus predikant F. de Gidts. Hij werd in 1903 predikant der Herv. Gem. te Goedereede en ver trok vandaar in 1926 naar Oud Vosse- meer. In 1932 vertrok hij vandaar naar Asperen. Ds. de Gidts die zich later in Utrecht vestigde, ging in 1942 met eme ritaat. Aan tien geslaagden is woensdagmid dag tijdens een bijeenkomst in de aula van de H.B.S. te Middelhamis het H.É.S. diploma afd. A uitgereikt; twee candidaten m,oesten worden afgewezen. Het uias de eerste maal dat de direc teur dhr. Castermans in Middelhamis naast het verheugende nieuws ook een „Jobstijding" moest brengen. Vorig jaar slaagden zowel alle A als B candidaten. De geslaagden zijn: J. G. Arensman, Stad aan 't Haringvliet; Jac. de Bak ker, Den Bommel; J. v. d. Ouden, Bat- tenoord en de dames Elly van Eyken, Sommelsdijk; Jacqueline Both, Dirks land; Marjan Haeck, Middelhamis; Miep Hoek, Ouddorp; Corrie Munters, Den Bommel; Anneke Nieuwenhuijzen, voorheen te Nieuwe Tonge en Beppie Verolme te Middelhamis. Zij namen het behaalde diploma van dhr. Castermans met een hartelijke ge lukwens en een persoonlijk woord in ontvangst. Dhr. Castermans maande de geslaagden niet op de behaalde lauwe ren te gaan rusten maar hun diploma meer te zien als een toelatingsexamen tot de maatschappij. „Jullie studie is een voorproefje geweest van wat seri eus werken kan en moet zijn, beschouw je diploma als het „ja" woord tegen het leven en tegen de maatschappij" on derwees dhr. Castermans. Hij wenste ook de ouders geluk met het door hun kinderen behaalde resultaat. Ook werden gelukwensen gesproken door een der aanwezige gecommitteer den, dhr. de Jong en door burg. Hor dijk namens de commissie van toezicht. Bloemen Door de scholieren T. Muntingh en P. Zoon werden aan de dames prachtige boeketten aangeboden, ook de geslaag de heren werden bedacht. 26-jarige geslaagd! Namens de geslaagden sprak de heer J. G. Arensman een woord van dank. Dhr. Arensman was met zijn 26-jaren de nestor onder de geslaagden en op hem was het gezegde dat het verstand met de jaren komt wonderwel van toe passing; hij slaagde als de beste met gemiddeld 8V2! Dhr. Arensman bezocht de H.B.S. al in 1954 maar na de 2e klas hield hij ermee op. Hij werkte op het bedrijf van zijn vader, vervulde zijn dienst plicht enging in 1963 weer naar school, mede op advies van de toenma lige directeur dhr. Hut. Hij begon weer in de tweede klas en zag zijn hervatte studie thans met succes bekroond. Dhr. Arensman treedt over enkele weken in het huwelijk met mej. Lien van Rumpt, eveneens uit Stad aan 't Haringvliet. Dhr. Arens man gaat studeren aan de Theologische Hogeschool in Kampen. Morgen wordt tussen Herkingen en Battenoord een groot intemationaal hengelconcours gehouden; georgani seerd door de hengelaarsvereniging „KRAMMER". Aanmelden tot deelname vanaf 's morgens half acht in „Ons Dorpshuis" te Nieuwe Tonge. Weer zijn twaalf jonge Nederlanders naar Kenya en Zambia gegaan om in het kader van ontwikkelingshulp hun krachten te geven voor de ontwikkeling van deze mensen Woensdagmiddag zijn ze per vliegtuig naar hun bestemmming vertrokken. Elf van hen gingen naar Kenya toe, en een van hen is de heer Kees van Groningen uit Middelhamis. Zijn vader heeft er een metselbedrijf; Kees volgde na de lagere school de technische school voor timmerman, ging daarna werken bij zijn vader om het metselvak te le ren, deed ook hierin examen, ging ver volgens naar den Haag, werkte daar twee jaar als tekenaar op een architec ten-bureau, vervulde intussen zijn mi litaire dienstplicht en deed met goed gevolg eindexamen van de avond- M.U.L.O. Hij voelde voor het werk, dat jonge i mensen aantrekt om in Afrika te wer ken en na aanmelding werd hij aange nomen, waarop hij een cursus volgde waarin hij op zijn taak werd voorbereid. Wanneer hij in Kenya aankwam zou hij daar opgewacht worden door een andere jongeman uit Middelhamis, Wim Kamerbeek, die daar al een maand of drie werkzaam is. Kort voor het vertrek van Kees had hij een brief van Wim ontvangen, waarin hij schreef, dat de mensen in Kenya begrip hadden gekre gen voor de opdracht van de pioniers van de ontwikkelingshulp, nml. dat zij gekomen waren om alleen te helpen, zonder commerciële bijbedoelingen. Wij wensen onze twee jonge mensen bij hun taak in midden-Afrika gedu rende 2 jaar, die zij er zullen door brengen veel geluk, veel voldoening en later een behouden thuiskomst. In de gisteravond gehouden raadsver gadering te Middelhamis heeft de raad besloten aan G.S. herziening te vragen van hun besluit tot onthouding van, goedkeuring aan het op 1 dec. 1966 ge nomen raadsbesluit tot overdracht aan de gemeente van een deel van het ver mogen van de gem. instelling voor maatschappelijke zorg te Sommelsdijk en de burgerlijke instelling voor sociale belangen te Middelhamis. M.b.t. de overdracht van een deel van het vermogen der Instelling te Sommelsdijk gaven G.S. te kennen niet accoord te gaan met de berekening van het op de gemeente over te dragen gedeelte o.m. omdat daarbij enkel van de situatie in 1964 is uitgegaan. G.S. berekenden dat in 1964 toen de instel ling een gem. subsidie genoot van f 58.298,terwijl voor sociale en maat schappelijke doeleinden netto f 69.000, werd uitgegeven, waarvan rond f 10.000 voor subsidiering van diverse instel lingen het vermogen voor 10/69 deel werd verbruikt voor andere doeleinden dan het verlenen van onderstand en dat derhalve 59/69 deel van het vermo gen op de gemeente behoort te komen. G.S. menen dat nauwelijks meer van een taak voor een instelling sprake kan zijn en zij zijn van oordeel dat zoal niet het gehele vermogen dan toch het overgrote deel daarvan op de gemeente behoort over te gaan. In de subsidiering van het Groene Kruis zien G.S. enkel een doorbetaling van gemeentelijke subsidie. In een uitgebreide toelichting weer leggen b. en w. de beweringen van G.S. en geven te kennen handhaving van de instelling op prijs te stellen omdat met het aan de instelling blij vend vermogen belangrijke taken in jeugd- en bejaardenzorg kunnen wor den verricht. Met dezelfde bezwaren argumenteer den G.S. hun onthouding van goed keuring op het raadsbesluit tot over dracht van een deel van het vermogen van de burg. instelling voor Soc. belan gen te Middelhamis. Zij wezen aan dat de netto revenuen van het vermogen der instelling volledig worden gebruikt voor bijstandverlening waarom zij het gehele vermogen der instelling aan de gemeente willen doen toekomen. B. en w. wijzen de raad op het reële in de berekeningen waarom zij deze wensen te handhaven. Zij vinden het in hoge mate in strijd met het oogmerk van de legataris het vermogen aan de gemeente over te doen en menen met het uit het legaat verkregen vermogen nog veel opbouwend werk ten behoeve van de plaatselijke gemeenschap te kunnen verrichten. B. en w. stelden derhalve de raad voor tegen het besluit van G.S. in be roep te gaan omdat het besluit ten onrechte is genomen; door niet inacht neming door G.S. van de termijn was hst besluit krachtens wettelijke bepa lingen goedgekeurd en omdat de raad zich met het besluit niet kan verenigen. De raad ging accoord. Bespreking „Als G.S. ons bezwaar niet aan vaarden zullen de instellingen gedoemd zijn te verdwijnen" begreep dhr. Hoog- zand. Overdracht van het totale bezit noemde hij de reinste „naasting". Ook dhr. van Rumpt sprak over naar- sting; „diefstal" ging hem juist iets te ver. Spr. wilde ce kans niet ontnomen worden met deze middelen iets extra's te doen. „G.S. moeten zich realiseren dat er op andere plaatsen meer te be zuinigen is" mopperde hij. Dhr. Opstelten zei ook toen het be sluit genomen was tegen de overdracht bezwaar te hebben gemaakt; „met over dracht wordt niet voldaan aan de spe ciale bedoeling van de schenker in de zorg voor de minder draagkrachtigen te voorzien" vond hij. Niettemin schik te dhr. Opstelten zich achter het voor stel van b. en w. evenals dhr. Kievit dat deed; „misschien kan er iets gebeu ren t.b.v. de jeugd" suggereerde hij. Op de vraag van mevr. van Gronin gen of de Alg. Bijstandwet dan niet alle taken van de Instelling heeft over genomen wees de voorz. meerdere nog wachtende taken aan. O.m. is het drin gend nodig dat bij de complexen van bejaardenwoningen verzorgings- en recreatiegebouwen komen. Vergoeding voorzitter college van bijstand Besloten wordt de vergoeding voor de voorzitter van het College van Bij stand weth. van Eek te bepalen op 2000,per jaar. B. en W. gaven in het voorstel als hun mening te kennen dat de aan dit voorzitterschap verbon den werkzaamheden niet gerangschikt kunnen worden onder de normale taak van een wethouder. Dhr. Grinwis wilde wel zijn stem ge ven, echter niet voor het jaar 1966. Dhr. Hoogzand vond dat er in het college van b. en w. geen goede taak verdeling is toegepast waardoor dhr. van Eek wat zou worden ontlast; ook hij wilde de vergoeding laten ingaan per 1 jan. 1967. Dhr. Opstelten vond de taak inherent aan de taak van wethouder, omdat de raad al vorig jaar te kennen had ge geven geen vergoeding te willen toe kennen vond spr. het onderhavige ge lijkluidende voorstel niet fraai; Ook dhr. Koppelaar deelde de mening van bovenstaande sprekers. Dhr. Kie vit echter zag de taak niet als inherent aan het wethouderschap en n.a.v. de bemerking van dhr. Opstelten wees hij erop dat in dit voorstel duidelijk reke ning is gehouden met de wensen van de raad. Subsidie Nuts Een crediet van f 1235,werd be schikbaar gesteld als subsidie in de I.v.m. het aanbrengen van technische voorzieningen aan de apparatuur van het instructiebad is het bad vandaag, vrijdag, en morgen, zaterdag gesloten. Wanneer mogelijk wordt het a.s. maan dag weer opengesteld. DIRKSLAND Openingstyden badhuizen: Burge meester en Wethouders van Dirksland delen de bevolking mede, dat met in gang van 9 juni aanstaande de badhui zen alleen op vrijdag geopend zijn en wel te Dirksland van 13.30 uur tot 17.00 uur en van 17.30 uur tot 22.00 uur en te Melissant van 14.00 uur tot 17.00 uur en van 18.00 uur tot 21.00 uur. „Draagt elkanders lasten". De kol- lekte ten bate van het fonds „draagt' elkanders lasten" wordt in de week van 5 tot 10 juni a.s. gehouden. Het behoeft nauwelijks betoog dat uw gaven voor dit fonds in hoge mate be langrijk zijn. Immers, u schept daarmee weer de gelegenheid om anderen, die hulp nodig hebben, ook inderdaad te helpen. Niettegenstaande de vele verbeterin gen die wij de laatste jaren hebben zien komen, is er nog altijd een grote groep mensen die door calamiteiten worden getroffen en die daardoor vaak in ern stige financiële moeilijkheden dreigen te geraken. De toenemende werkloos heid zal hierin ook een geducht woord je meespreken. Wij menen dan ook dat wij voor 1967 de koUekte weer van harte bij u allen mogen aanbevelen!! HERKINGEN Predikbeurt vervalt. De voor a.s. dinsdagavond 6 juni aangekondigde kerkdienst komt door omstandigheden te vervallen. De 86-jarige Johannis Speelman heeft zich gisteren een krasse baas getoond. Onverschrokken hielp hij bij het leggen van dakpannen op de schuur van dhr. T. Bestman. MELISSANT Verzilvering van vakantiebonnen voor bouwvakkers maandagavond bij: J. du Pré, Nieuweweg, Melissant. OUDDORP De postduiven vereniging De Trek vogels vloog afgelopen zaterdag 27 mei vanuit Pt. St. Maxence, afstand 294 km. Er gingen 203 duiven mee. Aankomst eerste duif 10.50.03 - 11.15.06, prijs vlo gen: R. Klijn 1, 3, 11, 12, 14; J. Bakelaar 2, 26; B. Dorsnm 4, 7, 18, 28, 33; C. J. Tanis 5; P. Mierop 6, 9, 15, 19, 21, 22, 25, 30, 32, 36, 40; H. Kleijn 8; Gebr. Verduijn 10, 13, 39; J. Kapteijn 13, 16, 29, 34; A. v. d. Bok 17, 27; G. van 't Ge loof 20; C. Venneman 23, 24; A. Klijn 35, 37, G. H. Tanis 38; J. M. Westdijk 41. 3 juni vliegen wij vanaf Creil en 1 juni vanaf Orleans. Inkorven voor Or leans woensdag 8 juni. STAD AAN 'T HARINGVLIET Examen. Maandag 29 mei slaagde mej. T. Copier voor onderwijzeres aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem. Benoeming. Met ingang van 1 aug. a.s. is mej. T. Copier benoemd als on derwijzeres aan de Chr. School te Nu- mansdorp. VaMantiebonnen. Voor inleveren van zegelboekjes en vacantiebonnen van de bouwvakken is de gelegenheid open gesteld a.s. maandag 5 juni en woens dag 7 juni sav. van 7 tot 9 uur bij de penningm. van N.C.L.B. dhr. A. Wesdijk Burgem. Sterkstraat 12 Stad aan 't Ha ringvliet. kosten van de cursus 1966'67 van de Nuts kleuterleidsters opleiding. Na het afsluiten van de lopende cursus wordt de Stichting opgeheven. De s.g.p. fractie verklaarde zich tegen. Verhuur grond Aan de speeltuinver. Middelhamis werd voor een periode van 10 jaar een perceel binnen terrein verhuurd gelegen nabij de kleuterscholen voor een prijs van f 1,per jaar. De heer Grinwis attendeerde erop dat de speeltuin in Sommelsdijk geheel is geliquideerd; hij vroeg naar de mo gelijkheid op het terrein huizen te bou wen. Het plan daartoe bleek reeds in voorbereiding. Afgevaardigde Emgo De raad benoemde dhr. J. Wesdorp tot afgevaardigde in de alg. vergade ring van aandeelhoudsters van de N.V. Emgo. Ook dhr. A. J. van Rumpt werd aanbevolen maar hij gaf te kennen dat dhr. Wesdorp véél geschikter zou zijn. „Ze hebben de wijste man gekozen" rapporteerde dhr. Opstelten als lid van het stembureau. Voorschot voor bouw 34 wonin gen te Sommelsdijk. Besloten werd tot het verlenen van een grond- en bouwvoorschot aan de Woningbouwver. v,Sommelsdijk" voor de stichting van 34 A woningwetwonin gen in het uitbreidingsplan te Sommels dijk. „Sommelsdijk bevindt zich wat betreft de wpningbouwactiviteiten in een uitzonderlijk goede positie" vond dhr. Arensman waarop de voorz, mee deelde dat ook voor Stad en Nieuwe Tonge plannen gereed liggen die zo spoedig mogelijk zullen worden uitge voerd. Verbetering accomodatie sportveld Ter verbetering van de accomodatie op het sportveld te Nieuwe Tonge werd een bedrag van f 4900,gevoteerd. De voetbalvereniging zal daarnaast zelf een bijdrage leveren voornamelijk in de vorm van het verrichten van arbeid. OOLTGENSPLAAT Kapper Karel van de Tcntie, (net 18 jaar) is kampioen van West. Deze titel behaalde hij t] de gehouden wedstrijd om het Nati! Kampioenschap van Nederland er, tricts kampioenen, uitgeschrever de Ned. Bond van Technischr. Kappers (N.B.T.C.K.) in de Haagstf rentuin. Karel die 26 mei 18 jj^ geworden kon op maandag 29 mt net nog meedoen in de bediendensi petitie herenvak 1967. Hiervoor men 18 zijn. Hij was in deze co- title de jongste deelnemer en als eerste uit de bus van het dit west (Zuid-Holland en Zeeland), te hij op de ranglijst van geheel K; land op de 5e plaats kwam te j Een diploma en een zilveren beker zijn beloning. In de eerste ronde-, met 1300 deelnemers gestart, in dt de ronde met 600 en tijdens de (laatste ronde) waren nog 200 kar. ten aanwezig. Met het behaalde van harte: proficiat!! Steeds Met het ontvangen diploma is wel voldaan maar nog niet tewt] Hij gaat nog hoger op. Momenteel J hij deel aan een 4-daagse wedstrijjl 5e Nationale Beroepenmanifestatie gaande van het Ned. Comité vou tionale en Internationale Beroepetis strijden, welke in de Marijkehal de Koninklijke Nederlandse Jaar^ te Utrecht wordt gehouden. Hij daar deel in de afdeling dames- en' renkappen. Kerkdienst. Zaterdag 3 juni a.s nam. 7.30 uur zal voor de Ger, meente voorgaan student Snoep Utrecht. DIRKSLAND Naar Canada. De heer W. J. K;c land is vanmiddag weer naar Car, vertrokken voor een bezoek aan zij St. Thomas wonende kinderen. De Nieuwland wordt vergezeld door dochter Rie, mevr. G. Jongejan-Nie; land te Middelhamis. Hun bezoek d. 6 weken. J.l. maandag is na een langdurige v. in haar woonplaats Hoogerheide f leden Gravin J. de Chambure, k bachtsvrouwe van Grijsoord en Ki kerland. Ze werd 62 jaar. De bijl ting in het familiegraf heeft -woem plaats gehad. Öeden behaa Heere na een gesteldheid va te nemen on zwager en 00 GILLIS F echtgeno" Johanna ?am. A. V. "en kindere rksland, 31 Ihimalaan D ANKBET Getroffen door digè belangstel 25 jarig huw vonden in wel ook, betuigen namens onze ki hartelijke dank ^D. W. van fp. M. van ïuwe Tonge, Duivenwaardse DANKBET Voor de grote ling ter gelege heropening va zeggen wij a vrienden en onze hartelijke FOTO HAM itstraat 35 Tel. (018 ZONDAG 4 JUNI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 e;.. uur ds. K. Schipper, v.b. H.A. en r|: H. Doop. Extra coll. voor de W- voogdij, diac.-coll. voor de Kinder scherming Chr. Ger. Kerk 1(1 e uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 e uur lezen Ger. Kerk (-vrijgema: 10 en 16 uur ds. J. Meilof van Be.: wijk. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur; H. C. Bultman en 2.30 uur ds. Schipper, v.m. H.A. en nam. dar. H.A. Extra coU. voor de kerk F.; Kerk 19 uur dr. J. F. van Rover Rotterdam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur d; N. van Hensbergen en 6 ur ds. X Jansens Ger .Gem. 10 en 6 'j: P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en f dhr. Nijenhuis van Voorburg. Ir. de diensten diac.-coll, voor de K derbescherming Ger. Gem. 10 r uur student van Vliet. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 dhr. D. Oskam van Culemborg. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur Ie en 2.30 uur ds. M. A. Jansens, r.;: H. Doop. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur '.e: en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen, l tra coll. voor de kerk. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30. ds. J. van Vliet. v.m. voorber. E.; en nam. H. Doop. Extra coll. voortj' Bouwfonds Ger. Gem. 9.30 en uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30:. dhr. C. V. d. Schans uit 's-Graver.:; ge. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.3. 6 uur ds. J. P. Verkade. Extra c- voor de vrije zitplaatsen Ger, ft' 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur M. A. Jansens en 6 ur ds. H. J^-' breur. v.m. H. Doop. Extra coU. de kerk Ger. Gem. 2 maal stuc; Snoep. STAD AAN 'T HARINGVLIET H;r Kerk 10 uur ds. H. Jongebrour e:: uur ds. J. van Vliet. v.m. H. D- Maandelijkse coll. voor de ker?: Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de V Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 ■.:- cand. M. v. d. Linden uit Utrccr" Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. A. de K OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.3 6 uur ds. P. Vermaat. v.m. H. T Extra maandelijkse coll. voor de Ger. Kerk 9.30 en 6 ur ds. A Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en i uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 -: ds. D. C. van Wijnen en 2.30 uur - J. P. Verkade. ZEELAND BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 ■■-, ds. H. Jagersma Ger. Kerk 10.3^ 3 uur ds. V. Til uit Middelburg; Ger. Gem. in Ned. 10 en 5 uur W'^ Oud Ger. Gem. 10 en 5 uur ie» BERGEN OP ZOOM Nederduits-Geref, Samenkomst Dinsdag 6 juni hoopt dhr. G. Wiliej stein, Oud-Geref. oefenaar te Bar J drecht, sav. te 7.30 uur voor te ga de Evangelisch-Lutherse Kerk (Fa""' straat 14) alhier. e zijn wee terug gekeerd déze maand, leerlingen (13 lassers) voor Séhoondijke o krijgen en zei boMwpraktijks ouders werde dsgmorgen vr brgcht. De m tjjuis opgehaal met hun koff hun laarzen st afgesproken p' oversteekplaat ren verliep vl was men bij d de leerlingen recht, Klaasw taal waren er ders. Aan de ten de deelne hen via een o '^Bacht, waar Wachtte naar werden zij w heer Israels d wijl daarna d telde wat de lessen was. N langzamerhan '^endige me" tr trok me waar d voor een sprekend doo met instemmi deling van d bedden werde en zo kwaad koffers werde alles op je ge die eerste mi kwart over e den geblazen, er al direct nes, wiedbalk grond af aa bekeken en h^t heus niet het de instr maken. Wat leen uiterst maar daarna uitleg gegeve Voor de mees school een ko met een trek' dqn, zaaien dêi kunstmest grond verwer lemaal werkj dqen. De eerste a voor het ten werden w^egg wel indenken zellig. De vo eersten al o^ dagen was h reveille soms fh om hen t Dinsdagavo :ers" onder 1 tgur van de s ^ïidrit gaa" ,iëuws Vlaa ierden bezoc tatuurschoon ©als de mo burg werden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2