I Gebr. Mol N.V. aanbiedingen LUXE CHOCOLADE 250 LIMONADE Z98Ï PORT 475 UP DRINK 391 HAM 59 GAZEUSE 3=100! ANANAS ....109 SINAS 491 PILS 4..100 D UD'N STRU»K^ FRUITTEELT Geraniums HAARUITVAL I a. allround monteur- I bankwerker I b. een hulpmonteur Ackter Kollekte voor de Stichting „Het Hoogeland" SIMCA 1301/15011 WAGNER I riante bungalow Breng Moeder'n aubade! de grenspaal fldhaesiebetuiging SPARTA dames bromfiets MUZIEKHDNDEL BERNURD ZN -TBBSVANl/ZIVIETER 3-ES SHERRY Jerez VERIViaUTH .Valentin! kinderwagen AFWEZIG W. Akershoek net meisje ROOS of andere haarzorgen? NUNSPEET ijiiiiiiiiii»iiiiiiiiiiniiiii!iiiiiiiiiiiiniiiiiii»iiiiiiiiiiiiiiii)iiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii><i>i""^ I Molendijk 17 's-Gravenpolder I Tel. 01103-256 Hier zijn onze Pinkstervoordeien. Maar er is meer! Er is ooi< goed nieuws voor de "a O vakantiekaart-spaarsters. Nu gratis kwartjeskaarten bij een nieuwe serie boodschappen. En over 2 weken weer bij een andere serie artikelen. U kunt dus royaal vooruit. Het sparen gaat steeds sneller. Kom even binnen wippen en profiteer. Onderstaand een greep uit onze Pinksterreklame. Douro,eigen import KASSAKOOPJE grote, fles echte Gelderse 100 gr. grote fles per fles 3.95 per fles 3.45 Voor A O zegels,hoeft u niet te betalen. U kriigt ze gratis bij al uw boodschappen. Ook bij merkartikelen! Geen schijnvoordeel, maar echte korting! Boekbespreking Maak een proefrit bijiOff Voor Goeree en Overflakkee Garage Visser v/h Nieuwaal Ds. V. d. Poelstr. 1 Den Bommel Telef (01871) 336 WESTDUKIS MlDDElHflPHIs; Te koop: 4 X gebruikt. Kleur blauw-wit C. Hameeteman Havenweg 50 - Ouddorp van 12 t.m. 17 mei Waarnemend dierenarts LEVY, 2897, Middelhamis. Fruitteeltarbeider B, 3 jaar praktijk, zoekt werk, losse arbeider. Brieven: J. Lenglet Wqngaardstraat 34 - Goes Hebt U de al gezien? Een juweel! Met en zonder verende voorvork. Spotprijs en zeer sterk. Komt U eens langs en maak een proefrit. Telefoon 3 90 - Ouddorp in verschillende soorten tevens ook DAHLIA - KNOLLEN bij GEBR. VAN EESTEREN Langeweg 18 Nieuwe Tonge Gevraagd: Wegens huwe lijk der tegenwoordige voor huishouding en win kel; zaterdags vrij. Sigarenmagazijn G. v. d. Boogert v.h. C. van Beek Marktveld 6 - Sommelsdyk Belangrijke intensieve onderzoe kingen leidden na jaren tot de op zienbarende ontdekking van het weten schappelijk haartonloum TIOSIN. Men is er nu In geslaagd een haartonloum samen te stellen, dat wer kelijk afdoende helpt. TIOSIN heeft reeds ontelbaar vele mannen en vrouwen hun haar en daar mede hun jeudig en verzorgd uiterlijk teruggegeven. Twijfel dus niet langer, doe eens een kuur mei het on schatbare haartonloum TIOSIN en ook U zult enthousiast zijn. Verpakking voldoende voor l'/2 maand f. 15,70. Duidelijke gebruiks aanwijzing Ingesloten. Betaling bij ontvangst of bij vooruitbetaling op giro 341224. Allebestelllngenterlohtenaan: laiioratorium ROTAl afd. Cosmetica, Postbus ZOO, leiilen. Chr. Jeugdvakantieoord „De Duiventil". Uitste kend gelegen in ideale omg. van bos en nabij het Veluwemeer. Moderne accommodatie, 4-6 pers. kamers. Prettige sportieve sfeer. Pr. verzorging. Vr. uitgebr. Prospectus. Tel. 03412 - 2352. i Te koop op goede stand te Sommelsdijk een 1 Bouwjaar 1962. 1 I Inlichtingen: P. BOTH Hobbemastraat 37 - Middelharnis 1 Kies haar plaat uit de duizenden van onze voorraad. KADE 7 - 9 MIDDELHARNIS Voor directe indiensttreding gevraagd: g Woning beschikbaar. PINKSTER mm .^i De tegenstellingen in de communis tische wereld (en iedereen begrijpt wel wat de inhoud van ons woord hier is) treden steeds scherper aan de dag. China en de Sowjet Unie leven op vrij gespannen voet met elkaar en de machthebbers in Peking laten geen. ge legenheid voorbij gaan om Moskou de schoenen te schuiven, dat het een hetze tegen China voert. De minder goede verhouding (en dat is dan zacht uitgedrukt) tussen de twee communistische grootmachten heeft haar weerslag in de overige landen, ■vs^r een communistisch regiem heerst, i^anië heeft zich reeds lang geleden ïöiter China geschaard en in andere communistische Staten broeit iets. Het wordt steeds duidelijker, dat sommige landen er eigenlijk geen raad mee we ten. Bovendien gaat het eigen nationale element in verschillende communisti sche landen meer en meer spreken. Dit laatste is vooral openlijk tot uiting gekomen tijdens een conferentie van de regeringsleiders van de oostelijke Euro pese landen en topleiders van de com munistische partijen in West-Europa, welke onlangs in Karlsbad is gehouden. Daar was zeker niet de koninforry van vroeger bijeen. Het was veelzeggend, dat de vertegenwoordigers van Albanië Joegoslavië en Roemenië ontbraken, evenals die van enkele Westeuropese communistische partijen. Rusland, dat voorheen de leidende rol speelde op dergelijke conferenties voelt zich dia rol ontnomen. De machthebbers in Mos kou, konden er niet meer de baas spelen Zij moesten er, degelijk rekening mee houden, dat de, nationale verschillen tussen de communistische partijen in Europa als realiteiten dienden te wor den aanvaard, hetgeen in het verleden veel minder het geval was. Zelfstandigheid. Opmerkelijk was in dit opzicht het slotcommuniqué, dat na de conferentie werd uitgegeven. Daarin werd de zelf standigheid van de communistische partij in elk land nogal vrij scherp ge stipuleerd, terwijl ook de eigen natio nale verantwoordelijkheid van de par tijen werd benadrukt. „De worm knaagt aan het communistische huis en doet zijn werk", schreef dezer dagen een vooraanstaand dagblad in een der Westeuropese landen en daarmede gaf deze courant de situatie in het com munistische blok treffend weer. De onderworpenheid van de Oost- europese landen aan de Sowjet Unie wordt in Moskou nog wel als normaal beschouwd, maar toch openbaren zich meer en meer tekenen, dat sommige landen aan die Sowjetdruk trachten te ontkomen, (Roemenië bijv. met zijn er kenning van West-Duitsland. Vrede, vrede Natuurlijk wensen de communistische landen „de vrede op aarde" te bewerk stelligen. Maar deze woorden doen on oprecht aan (en zijn het ook) in de mond van hen, die nog nooit tegen ge weld hebben opgezien. Het woord ligt als het ware in de mond bestorven van hen, die er geen moeite mee hebben om het zwaard op te heffen teneinde on derwerping af te dwingen. Het gebeur de in Hongarije in 1956 levert daarvan nog het beste bewijs en blijft als zoda nig onuitwisbaar. Om die (communistische) vrede te handhaven deed de conferentie het aan bod om het pact van Warschau op te heffen doch dan gelijktijdig uit de Nato Alle militaire bondgenootschappen zou den dan naar communistisch recept natuurlijk moeten worden ontbonden Scheiding. De bedoeling van dit aanbod ligt er duimendik bovenop, n.l. de losweking van de Westeuropese landen van de V.S., hetgeen Moskou al aardig gelukt is met een land als Frankrijk. Het moet echter zeer sterk betwijfeld worden, of de communistische staten bij een opheffing van het pact van Warschau wel die vrijheid zouden her krijgen, die wij hebben en die wij die landen ook graag toewensen. Een mooi woord „vrijheid", doch Moskou verstaat daaronder zeker niet, onafhankelijk dus los van Rusland. De losweking van West-Europa van de V.S. zou bovendien betekenen een verscheuring van de macht in Europa. De conferentie van Karlsbad noemt dat normalisering van de betrekkingen tus sen de landen, doch het gevolg zou zijn een verbreking van het evenwicht niet alleen in Europa, maar ook in de rest van de wereld. De zekerheid van be scherming door een westers bondge nootschap en de veiligheid van Europa zouden wegvallen. Verscheuring. De vraag of de verscheuring van de macht in Europa ten gunste van de Sowjet Unie zou moeten ingeruild voor de zgn. normalisering van de betrek kingen, waaronder dan ook nog begre pen de erkenning van Oost-Duitsland, kan en moet gevoegelijk met een duide lijk „neen" worden beantwoord. De onafhankelijkheid van de V.S. zou Europa duur komen te staan. Daarom is het maar goed, dat de westerse grote mogendheden dat „neen" direct hebben doen klinken. MARIEKERKE (W.) Bouwen van woning. Het bouwden van een woning voor F. Blaas te Aag tekerke is gegund aan fa. C. Minder- houd te Aagtekerke. Van 8 mei 1967 tot 14 mei 1967 a.s. wordt door de Stichting „Het Hooge land" een kollekte gehouden voor het werk van het opvoeden, verzorgen en reklasseren van relatiegestoorden, alco holisten, maatschappelijk onaangepas ten, thuislozen, meerderjarige debielen en imbecielen, kinderrechterpupillen, ouden van dagen en zieken. Om enigszins aan de zeer grote be hoefte van de verpleging van de rela- tiegestoorde lichamelijk- en geestelijk minder validen te voldoen werd door deze Stichting een nieuwe verpleegin richting gebouwd. Door deze uitbrei ding kunnen 180 patiënten meer worden geplaatst. Hulpbehoevenden, die ernstig naar lichaam en geest gestoord zijn dat zij vrijwel nergens kunnen worden opge nomen, kunnen in de nieuwe inrichting „HuUenoord" worden verpleegd. Bij de Stichting worden door allerlei instanties opname voor verpleging, ver zorging en behandeling gevraagd. Voor- zoveel mogelijk wordt aan deze ver zoeken voldaan. Voor bovenstaand werk wordt subsidie van de Overheid ont vangen. Deze is evenwel niet toereikend om alle noodzakelijke werk te kunnen verrichten. De verouderde accomoda- tie in de verschillende tehuizen dient dringend aan de eisen van deze tijd te worden aangepast. Wanneer deze week een kollektant(e) bij U een lijst of bus aanbiedt, hopen wij zeer dat U met mUde hand zult willen geven. W. J. D. van Dyck: Selcart. TJitgave N.V. De Banier - Utrecht Prijs 6,50. Dit boek behelst een verhaal uit de tijd der vervolging (1568) Joan Selcart was Drucker en Boekverkoper met Pri vilegie te Den Haag en de „nije lere", de leer van de mannen der Reformatie toegedaan. In zijn drukkerij werden geheime samenkomsten gehouden; er werd in zijn huis gepredikt en ook wel de sacramenten bediend. Een van de geloofsgenoten, waarmee de familie Selcart bevriend was, heette Cors Ste vens van Naaldwijk, die door de bloed honden van Rome's inquisitie was op gepakt en in de Gevangenpoort opge sloten. Over hem, over zijn standvastig geloofsvertrouwen bij de grootste folte ringen, loopt een groot deel van dit verhaal. De boekverkoper Selcart had een knecht, die een spin bleek te zijn van de roomse prelaten; hij moest de vlucht nemen en wist naar het gast vrije Embden te ontkomen. Maar men liet het gezin van Selcart niet los; Machteld, de dochter van Selcart werd ook gevangen gezet, die echter met me dewerking van een godsdienstige in de Gevangenpoort, uit de beulshanden werd bevrijd. In dit boek spelen zich af zowel de wonderlijke uitreddingen des Heeren alsook en vooral de krachtige geloofsgetuigenissen die de martelaars mochten afleggen. De gevangenis was hen vaak een huis Gods en een poort des hemels. Het is goed dat in deze tijd van oecumene en samengaan met Rome, dergelijke boeken verschijnen. Vooral voor onze jeugd, om er nog eens aan herinnerd te worden, dat men toen goed en bloed veil had, voor de naam en de zaak des Heeren. Het boek is keurig uitgevoerd, ge bonden in plastic band en van teke ningen voorzien. Zeer aanbevolen. Onder leiding van de voor dit jaar fungerende voorzitter van de F.L.O.- commissie van de drie standsorganisa ties, kwamen op vrijdag 28 april in het verenigingsgebouw 't Centrum te Oolt- gensplaat, een groot aantal belangheb benden, betrokken bij het bestemmings plan Agrarisch Gebied Ooltgensplaat, bijeen. De heer Jorissen, lid van de commis sie grondgebruik van de gewestelijke raad voor Zuid-Holland van het Land bouwschap, gaf een uitvoerige toelich ting op het consept bezwaarschrift, op gesteld door de commissie grondge bruik, tegen het onderhavige bestem mingsplan. Uit de hierop volgende discussie kwam duidelijk naar voren, dat men zich zeer wel bewust is, dat een ver dere ontwikkeling van onze streek, vooral in verband met de werkgele genheid, geboden is, maar dat belang hebbenden ernstig verontrust zijn over de zeer ingrijpende belemmeringen vanwege het bestemmingsplan dat een moderne bedrijfsvoering in de toe komst, onmogelijk maakt. Met algemene stemmen werd beslo ten adhesie te betuigen aan hèt be zwaarschrift van de gewestelijke raad, alsmede werd aan de gezamenlijke be sturen van de standsorganisaties op gedragen de ontwikkeling nauwlettend te volgen. THOLEN Op dezelfde dag geboren als de prins Op de dag van de geboorte van de zoon van prinses Beatrix en prins Claus werd bij de familie Rijnsberg-Boogert in de Doelweg een dochter geboren. Burgemeester J. E. van Boeijen bracht bij zijn bezoek aan de familie Rijns- berg voor Jacoba een zilveren dessert bestek mee, waarin later de naam en de geboortedatum zullen wórden gegra veerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 3