iiAncEn - niEuws ZEISS Motel „Oostduin" te Ouddorp belangrijk uitgebreid fotocopieën niwikkeling watersport op Zeeuwse waierer) Wervelsiorm irefi Tibeiaans vlucHelingengezin huisvrouw an alle ouders, wier kinderen dit jaar de Lagere School verlaten Dammen ids- Plan ir. Lievense: Brug- Jaarvergadering brandweer Sommelsdijk Goeree en Overflakkee helpt Philips en de Flakkeese Plaatseliik nieuws tunnel Westerschelde niet iiaalbaar Fa. P. Borgdorff blad Vrijdag 24 maart 1967 No. 3572 dsbouflu^l LORA J. Keuvelaar KERKNIEUWS de betere nylons Diekhuusnieuws Ooitgensplaat Nu ook ingesteld op verkoop van consumpties Geschenk voor scheidende commandant Klaar terwijl U wacht. FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK Ouderavond O.L. School 1 't'fw Wanneer u dit jaar een jongen of eisje hebt, die de Lagere School heeft oorlopen, wordt u voor een moeilijke eslissing geplaatst. Uw kind is n.l. nog leerplichtig en elfs nog geruime tijd. Het zal dus een chool voor Voortgezet Onderwijs moe- en gaan bezoeken. En nu moet u uit verschillende moge- ■jkheden, een bepaalde keus doen. Mogen wij u daartoe het volgende ter verweging geven? Voor ons eiland be- erkt uw keus zich tot H.B.S., U.L.O., ■echnische School, Landbouwschool, Jijverheids (Huishoud) School en V.G. 1 Nu gaat het om de vraag: Voor welk Ichooltype is uw kind het meest ge- Ichikt? En ook: welke mogelijkheden biedt een bepaald schooltype voor uw kind? I Om met vrucht, d.w.z. met een rede- Ijke kans op het behalen van een di- lloma H.B.S. of U.L.O. te kunnen vol len, zal het zeer beslist nodig zijn, dat Iw kind op de Lagere School heeft blijk legeven méér dan middelmatige aan- »g voor studie te bezitten. Dan moet let, feitelijk zonder bijlessen, met wei- lig moeite en met zeer goede cijfers, pn klas tot klas zijn overgegaan. I Is dat niet het geval, dat is de kans hiniem, dat het in genoemde school- pen het tot een goed einde zal bren- :n. Een recent onderzoek bracht aan het ,cht dat eoVo van de jongeren, die in iet arbeidsproces terecht komen niet in iet bezit van enig diploma w^en. Hiermede is wel heel duidelijk geil- istreerd, dat er talloze kinderen op m verkeerd schooltype zijn terechtge- ;omen. Velen die een H.B.S. bezochten, hadden op een U.L.O. school thuisge- hoord. Velen die het onderwijs op een U.L.O. school volgden, waren veel be ier thuis geweest op-een V.G.L.O. In die gevallen waren die jongens en pieisjes wél met een diploma op zak in de maatschappij terecht gekomen. Overweeg dit heel ernstig nu u zélf 'oor zo'n keus wordt geplaatst. De juiste schoolkeus bespaart u en .w kind, veel verdriet en teleurstelling, lok spreekt nog mee, welke toekomst voor uw kind op het oog hebt. Van verschillende schooltypen is dui- lelijk wat zij te bieden hebben en in elke richting zij zich bewegen. Er is één schooltype, nog betrekke- k jong, waarvan dat minder bekend Daarover graag nog een enkel woord We bedoelen het V.G.L.O. onderwijs, ik wel school voor handel en praktijk genoemd en in de nieuwe Onderwijs wet aangeduid als Lager Economisch en Igemeen Vormend Onderwijs. Voor welke leerlingen is dit onder is het meest geschikt? En dan kunnen we zeggen: in de eer- ;e plaats voor jongens en meisjes, die entoekomst in de handel, in een win- lel of op een kantoor zoeken. Hetzij in 'gen bedrijf of in dienst van anderen. Er is geen enkel ander schooltype, dat zich zo direct op de praktijk in deze sector richt, dan juist het V.G.L.O. onderwijs. Nu de leerplichtwet straks wordt doorgetrokken tot de 16 jarige leeftijd, is het mogelijk om via dit on derwijs rechtstreeks het Middenstands diploma te behalen. Voor wie dit exa men wat te zwaar is, kan ook het I.V.O. diploma „winkelassistent" bereiken. In de kantoorpraktijk wordt onder wezen in het gebruik maken van reken en telmachines, schrijfmachine, kaart systemen ordenen, overzicht maken, grafieken lezen en samenstellen enz. Zou uw dochter idee hebben in een opleiding tot kleuterleidster, dan kan zij via deze school de nodige kennis op doen voor het Staatsexamen, dat recht geeft een dergelijke opleidingskursus te bezoeken. Voelt zij zich aangetrokken tot het beroep van verpleegster, dan kan het diploma A.V.V. I en II worden behaald, dat hiertoe de weg opent. Daarbij en daarnaast is op deze school een ruime gelegenheid om zich in de huishoudelijke sector, met name in ko ken, naaien en handwerken zich te be kwamen, terwijl ook kinderverzorging een vak is, dat ruime aandacht krijgt. Praktisch komt het niet voor dat één onzer leerlingen de school verlaat, zon der één diploma. Dit onderwijs is immers gedeeltelijk individueel en richt zich mede naar het kunnen en kennen van de leerling. Hieraan wordt bijzondere aandacht geschonken in het eerste leerjaar (het z.g. brugjaar) waarna advies wordt ge geven in de verdere te volgen richting. Niet zelden is het gebeurd, dat leerlin gen, die bij het verlaten der lagere school nog niet rijp waren om b.v. U.L. O. onderwijs te volgen, dit na dit brug jaar wél waren en alsnog naar dit type van onderwijs, op ons advies overgin gen. In zulk een geval is het wel ge beurd dat één onzer oud-leerUngen via de U.L.O., zelfs het H.B.S. diploma be haald heeft. Zelfs vóór het belang van de school, staat immers altijd het belang van de leerling! Hoe aantrekkelijk op zichzelf ook, vor dert het wezenlijke belang van de leer ling, dat terdege acht wordt gegeven op het kennen en kunnen van hem of haar, wanneer zij de lagere school gaan verlaten. En een eerlijk advies moge op dat moment misschien wel eens teleur stellend zijn voor ouders en/of leerling, later zal men er dankbaar voor zijn, omdat dan het gestelde doel wél be reikt is geworden en men niet halver wege is gestrand doordat men op een bepaald schooltype niet op zijn plaats was. Wij meenden uit deze oorzaken het bovenstaande ter overweging te moeten geven aan alle ouders, wier kinderen dit jaar de Lagere School gaan verla ten. ilraïies jespreida 2 en Sen delen. jirkslao* 10 79) 202 In een bijeenkomst van leden van de gemeenteraad, leden van het bestuur van de Hengelsportvereniging Het Zij- 'B, de V.V.V., de Watersportvereniging oprichting en anderen die direct of direct bij het watersport toerisme zijn getrokken heeft de heer P. A. M. van 'echelen, voorzitter van de Deltawerk- iroep van dekon. Verbonden van Nederl latersportverenigingen. in Hotel Storm ""Zijn visie gegeven op de ontwikkeling van de watersport in de nabije toe komst op de Zeeuwse wateren maar meer speciaal op de Grevelingen. Spreker zag deze ontwikkeling grote ^vormen aannemen en dan zijn nodig "'[oed geoutilleerde jachthaven, zoals we Jie elders in Zeeland ook al enige heb ben. Het eerst in aanmerking om gerea- Useerd te worden om de tegenwoordige pkhaven westelijk van de Grevelin- 'insluis. Spreker kende de prachtige nnen van Bruinisse op dit gebied en lopt dat die spoedig gerealiseerd zou- ïi kunnen worden. Voor de Midden- d breekt een goede tijd aan, mits Middenstander bereid is, die ser- ;e te bieden, die de watersportman zijn zeiljacht nu eenmaal nodig heeft. 'at de exploitatie van een jachtha- ■en betreft noemde spreker het ver vuren van de haven door de Gemeen- aan een watersportvereniging het ■eest geijkte middel. Ook het mees- ideale middel wat het drukken van Ie kosten betreft. ien Stichting is wel aan te bevelen, de exploitatie via een vereniging it gaat, exploitatie door een particu- irode onderneming achtte spreker niet gewenst. Het stichten van een watersportver- ^iging achtte spreker noodzakelijk, en beter dan bijvoorbeeld een zeilvergun- iing. Hoe breder de opzet hoe beter. Als de Overheid de aanleg van een jachthaven realiseert (en dat doet zij), ^1 zij altijd ook een vinger in de pap willen houden, wat betreft de verhuur 01 ligplaatstarieven. Als voorbeeld gebruikte spreker de naven van St. Annaland. Winterberging zal nog nodig zijn, zo lang de zeegaten nog niet zijn afge sloten. Voor Botenhuizen, een mogelij ke helling met kraantje om de boten te Water te laten en andere accomodatie ^1 de plaatselijke middenstand in de ambachtelijke sector de hoofden bij el kaar moeten steken. Aan de heer van Mechelèn werden vele vragen -gesteld, die bevredigend Werden beantwoord.. Plan gereed Wethouder van Gilst deelde nog me de, dat het schetsplan voor de Werk- haven gedeeltelijk in te richten tot jachthaven, nu gereed is. De heer van Mechelèn achtte de kans op subiside van Incoret zeer zeker aan wezig, maar hij kon geen antwoord ge ven op een vraag van de voorzitter, wanneer nu eindelijk de drijvende meer- gelegenheid in de haven gereed zou zijn. BRILLENGLAZEN bq de speciaalzaak Zandpad 32 - BnddeOharnla Op gestelde vragen van de Tweede Kamerleden Van Bennekom (a.r.) en Van der Peyl (c.h.u.) over het door ir. Lievense ontwikkelde plan voor een brug-tunnelverbinding over de Wester schelde, heeft minister De Quaij geant woord, dat de regering er niet anders dan door de pers kennis van heeft ge nomen. Hij meende overigens, ook al zijn de bouwkosten lager dan die van de plan nen van Rijkswaterstaat, het plan Lie vense financieel niet haalbaar is. MELISKERKE Bedankt. Ds. G. C. Weststrate be dankte voor het beroep naar de Gere formeerde Gemeente te te Veen N.Br. BORSSELE Bedankt. Ds. A. W. Verhoef van Bameveld bedankte voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier. Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk van maandag 20 maart 1967. Afdeling I F. Noordijk B. Vis 1—1 I. Koese K. Vis 1—1 A. Krijgsman A. v. d. Sluys 1—1 J. V. d. Broeke A. Verolme 2—0 Afdeling II G. Knöps F. Noordijk 0—2 A. Knape M. v. Lente 2O C. Zoon L. Bruggeman O2 T. V. Brussel C. Polder 1—1 A. V. Gulik J. Dekker 0—2 Afdeling III J. Verhoeckx H. v. Prooyen O2 W. Westhoeve H. Noordijk 0—3 J. V. Es M. Breeman 2—0 W. V. d. Boogert - C. v. Binsbergen 2O W. V. Dongen J. Verbiest 11 v/h Fa. Boender SOMMELSDIJK MIDDELHARNIS -SOMMELSDIJK Muziekconcours. Het Diekhuus - muziekconcours dat vorige week is gehouden kan weer ge rekend worden tot een groot succes. De leerlingen van de Centrale Muziek school en de clubleden van de muziek- clubs van het Diekhuus hebben voorna melijk deelgenomen aan dit concours. De publieke belangstelling was 's a- vonds heel wat groter dan in de mid dag, maar afgezien daarvan was er een ruime belangstelling. De jury welke bestond uit dhr. J. Bos en Mej. Dries- sen hebben het in het beoordelen niet eenvoudig gehad. Velen hebben bij het uitreiken van de diploma's en prijzen wel het een en ander meegekregen om over na te denken. In veel gevallen wel terecht natuurlijk... ofschoon dit wel wat reacties heeft opgeworpen. Reacties zijn er uiteindelijk weer om op eigen terrein zo mogelijk weer verbeteringen te brengen. De heer Verdonk direc teur van de Centrale Muziekschool tevens gedeeltelijk verbonden als le raar aan het Diekhuus kan terugzien op een groot stuk werk waaruit de prestaties wel duidelijk naar voren zijn gekomen. Zijn eigen gecomponeerd stuk Iwan Knodrev heeft duidelijk in gang gevonden bij de jury en het pu bliek. Een stuk overigens dat tweemaal in het programma verwerkt was zodat we ook hier weer vertrouwd mee ge raakt zijn. Als medewerkers van de jury hebben gefungeerd mej. A. War- naer en dhr. Wolfert, die het beiden ook druk hebben gehad met het verwerken van het cijfermateriaal. Dank zij de stevige voorbereiding, vooraf gegaan aan dit concours, verder de medewer king van verschillende kanten is het concours, 1967 weer tot een succes ge worden. Met enthousiasme zal nu weer gewerkt worden naar een volgend hoogtepunt in de muziekwereld. Enkele uitslagen van dit concours; Solo-instrument met tevens het hoog ste aantal punten; Marieke v. d. Put. Verdere prijzen: accordeon - Lia de Lignie gitaar - Lina Robzemond zang - Joke van Rossum duo's - De Sumali's ensemble - Accordeola Onze gelukwensen aan iedereen en veel succes voor een volgende keer. Paasontbyt. Op Goede Vrijdag wordt om 8 uur 's morgens het Paasontbijt gehouden. Jongens en meisjes van de clubs, uit verschillende groepen en ook van de muziekclubs worden op tijd verwacht aan het Diekhuus. Daarna speurtocht en dan fruitbakjes klaarmaken voor zieken. Paasvakantie. De week na Pasen is het Diekhuus ge sloten voor alle activiteiten. Op masm- dag 3 april verwachten we ieder weer in het Diekhuus. Extra bejaardenmiddag. Op dinsdag 4 april komen de heren Boomsma met dia's - Griekenland. Oud-inwoner overleden. Op dé leef tijd van 73 jaar is ten gevolge van een hartaanval vrij plotseling overleden de heer Cornells Leendert Breeman, wo nende Wolphaertsbocht 424a te Rotter dam. Hij is nog voor enkele uren in het Zuiderziekenhuis opgenomen geweest waar geneeskundige hulp niet meer mocht baten. Dhr. Breeman was we duwnaar, hij is gehuwd geweest met Adriana Tiggelman Jac.d. In vroeger jaren had de heer Breeman samen met dhr. W. Zwart een rijwielhandel te Ooitgensplaat. Later begon hij alleen in het pand Molendijk 30, dat op 21 juli ten gevolge van een ontploffing door brand werd verwoest. Deze zaak werd in dat zelfde jaar weer opgebouwd; nu zal het eerstdaags worden gesloopt. Later vestigde dhr. Breeman zich in de Stoofstraat, waar nu de timmermans werkplaats van de fa. L. C. Dorsman gevestigd is. In 1935 vertrok dhr. Bree man met zijn gezin naar Rotterdam en begon aldaar ook met een rijwielhan del. Deze zaak werd steeds uitgebreid en kwam tot grote ontwikkeling op mo tor- en rijwielgebied. De werkplaats is gevestigd Borselaarstraat 65, thans be heerd door zijn zoon, dhr. S. Breeman. Op 11 maart j.I. werd de overledene op de begraafplaats van de Herv. Gem. te Charlois teraarde besteld. „Tussen het oude stadje Goedereede en Ouddorp, beschut door de duinen, op het mooie eiland GoereeOverflak- kee, ligt aan de rand van de duinen het vakantie motel „Oostduin" zegt de folder waarmee de fa. Mosselman de aandacht op haar motel vestigt en met deze volzin is niets teveel gezegd. Motel „Oostduin" is een blikvanger in de bijna nog romantische Oostdijk; het gebouw is nu des te aantrekkelijker geworden door èen recente uitbreiding waardoor thans de gelegenheid bestaat „even aan te wippen" om een dronk en een hapje te nuttigen. Ook gezel schappen tot 80 personen kunnen in de ruime en bijzondere fraai gemeubi leerde serre worden ontvangen en be diend; ook voor partijen is het door de intieme sfeer heel aantrekkelijk. Het nieuwe gedeelte is aan de ach terzijde aangebouwd, het is royaal van glas voorzien. Buiten komt een terras dat uitziet op de duinen terwijl de kinderen zich op een groot speelveld kunnen vernaaken. De fa. Mosselman die motel Oostduin laat exploiteren door de uit Middelhar- nis afkomstige heer P. Copé is tot deze uitbreiding besloten omdat zich steeds weer de behoefte daaraan voordeed. Toeristen en dagjesmensen en Flak- keenaars die op vrije dagen Ouddorp opzoeken betrekken veelal de „Oost dijk" in hun toertje. Tot voorheen klop ten ze bij Oostduin dat zich enkel met de verhuur van kamers bezig hield te vergeefs voor een consumptie aan. Thans kunnen ze royaal ontvangen worden. Het brandwerkorps van Sommelsdijk is j.I. vrijdag in jaarvergadering bij een geweest waarbij b. en w., de gem. secretaris en de ere-leden Dijkers, A. en J. Knape en oud commandant Bienefelt tegenwoordig zijn geweest. De wnd. commandant dhr. P. van Driel gaf in zijn openingswoord na een welkom aan de aanwezigen een terugblik op het afgelopen jaar. Uit het jaarverslag dat dhr. M. Peekstok las bleek dat in 1966 driemaal werd uitgerukt, 31 oefeningen werden gehouden. Ook burgemeester Hordijk voerde het woord. Hij sloot zich gaarne aan bij de slotopmerking in het jaarverslag dat de hoop inhoudt op een vruchtba re samenwerking met het gemeente bestuur. De burgemeester betreurde het dat deze verhoudingen in het afge lopen jaar minder goed waren geweest maar spr. vond het gelukkig dat het korps intact is gebleven. „Het gemeen tebestuur is blij dat zij ieder moment een beroep op u kan doen; de nieuwe reorganisatie is nog niet rond, de raad zal bepalen wat er gaat gebeuren" al dus de burgemeester. N.a.v. het afscheid van dhr. J. J. Bienefelt haalde spr. een en ander op uit het 35 jarig dienstbetoon van de oud commandant. Hij dankte dhr. Bie nefelt voor zijn voortreffelijke leiding waardoor het korps op een hoog peil werd gebracht; de burgemeester reikte hem de zilveren medaille met oorkunde voor 35-jarige brandweerdienst uit. Aan 9 korpsleden werd een medaille voor 10 jaar dienst uitgereikt, het be treft de in het kader van de B.B. door H.M. de Koningin ingestelde vrijwilli gers medaille. De onderscheidenen zijn de heren J. Bienefelt, P. v. Driel, P. Kranse, M. Peekstok, J. Lodder, G. Mackloet, P. Prins, I. V. d. Nieuwendijk en J. Vijf- huizen. Dhr. P. V. d. Doel ontving de 5- jaar ster. Hierna werd dhr. Bienefelt nog toegesproken door dhr. v. Driel en dhr. Kranse; dhr. v. Driel overhandig de hem een electrisch scheerapparaat. Dhr. Peekstok stond inzonderheid stil bij de gedwongen afwezigheid van de vrouw van dhr. Bienefelt. „Wij we ten dat ze in gedachten hier is, zij heeft steeds intens met het wel en wee van het korps meegeleefd, zij heeft veel al leen gezeten terwijl U voor het korps werkte en van 1952 tot 1965 heeft zij op de oefen- en cursusavonden voor het korps voor koffie gezorgd", prees dhr. Peekstok; hij had uitgerekend dat mevr. Bienefelt zeker 17.500 kopjes geschon ken heeft! Aan dhr. Bienefelt overhandigde spr. voor mevr. Bienefelt een prachtig boe ket bloemen. Hierna spraken nog de heren Dijkers en J. Knape en liet dhr. W. de Wit dia's zien van de Intern, wedstrijd in Aalst (B). De avond werd besloten met een hartelijk dankwoord door dhr. Bienefelt. Hef vluchtelingengezin Tontan Dorje man, vrouw en twee kinderen is één van de duizenden Tibetaanse ge zinnen, die in 1959 naar India uitweken. Het gezin had het de eerste jaren zeer moeilijk totdat het drie jaren geleden zo gelukkig was naar de Tibetaanse land- bouwnederzetting Bylakuppe in Zuid- India te kunnen verhuizen. Weer een eigen bestaan na vele jaren, net als in Tibet. Eigen grond, een huisje en wat kippen. Geen rijk bestaan, want gebrek aan regen stond de afgelopen jaren een goede oogst in de weg. Tontan Dorje was toch een gelukkig man. De maisoogst was binnen en hing te drogen in de schuur naast zijn huis je. De opbrengst van deze oogst zou voldoende zijn om hem en zijn gezin tot november, wanneer er opnieuw ge oogst werd, in het leven te houden. Een wervelstorm op 28 januari van dit jaar trof dit gezin. Door de kracht van de wind werd de kachel omverge worpen en vatte de schuur vlam. Bin nen enige ogenblikken was er slechts een ruïne over. De maisoogst was door het vuur verteerd. Geen inkomen voor het gezin Tontan Dorje tot de nieuwe oogst en een triest vooruitzicht in een land, waar voedsel schaars is. Hoe kon er in dit geval worden ge holpen. Er was geen overheidssteun en er was ook geen verzekering die de schade dekte. Er was hoogstens wat burenhulp. Maar kunnen Tibetaanse buren, die door slechts oogsten het zelf niet breed hebben, een gezin als dat van Tontan Dorje negen maanden onderhou den? Sedert enige dagen kan het gezin Tontan Dorje weer lachen, dankzij de hulp van de Stichting Vluchtelingen hulp Goeree en Overflakkee. Deze hulp in totaal f 600 was overgemaakt voor Tibetaanse noodge vallen en werd als volgt besteed. Het gezin Tontan Dorje kreeg een schadeloosstelling van f 300, als tege moetkoming in de door brand vernielde oogst. Voorts kregen 16 Tibetaanse meisjes uit de wegwerkerskampen, die in Mus- souri een cursus voor kleuterleidster of verkoopster volgden, een stel nieuwe Tibetaanse kleding. Totale kosten f 200. Tenslotte werd f 100 besteed voor aanschaf van een radio voor een t.b.c- afdeling van een ziekenhuis in Ambala, waar 20 Tibetanen, geïsoleerd van de buitenwereld, niet zelden jarenlang moeten kuren. Dit voorbeeld toont aan, hoe belang rijk een voor Nederlandse begrippen bescheiden gift bij de hulpverlening aan Tibetaanse vluchtelingen in een land als India kan zijn. Het is mogelijk een aanwijzing, dat de gelden van de Tibetaanse vluchte- lingenactie van maandagavond 24 ok tober 1966 zuinig en goed worden be steed. Goeree en Overflakkee bracht op deze avond in totaal f 31.560,bijeen voor hulp aan Tibetaanse vluchtelin gen. Naar verwacht wordt zal een aan tal Tibetaanse gezinnen, die tot voor kort van elke hulp waren verstoken, door deze hulp een geheel nieuw be staan kunnen opbouwen. Later in dit jaar hopen wij op deze hulpverlening, die een voorspoedig begin heeft ge had, terug te komen. Dinsdagavond werd door de Platte lands vrouwenbond afd. Midden Flak- kee, vergaderd in de zaal van Hotel Spee te Sommelsdijk. Op deze avond werd door Philips Nederland N.V. in samenwerking met Adri Nieuwland te Middelharnis, een demonstratie ge geven in Philips huishoudelijke appa raten en- Beauty artikelen. Mevr. Steens van Philips Nederland, gaf een prima demonstratie van o.a. de nieuv^ste artikelen zoals wandkof- fiemolen, koffiezetaparaat en vele an dere artikelen op huish. gebied, terwijl na de pauze de haar- en huidverzor ging aan de beurt kwamen. Aan het einde van de avond werd een luisterquiz gehouden waarbij door de beide firma's prachtige prijzen ter beschikking werden gesteld. Al met al een leerzame en gezellige avond. Ook voor OUDE TONGE Gegund. Aan het Aannemersbedrijf van Gebrs. de Vos te Oude Tonge, is gegund het aanleggen en verbeteren van de rijkswegen no. 26 en 27 gelegen te Vianen, met op- en afritten voor een bedrag van f 3.498.000, door de directie Rijkswaterstaat. District Zuid-Holland te 's Gravenhage. Eveneens werd aan dit bedrijf gegund het aanleggen van een Natuurbad ge legen aan de Monnikweg te Vianen ge naamd „De Pelikaan" namens het ge meentebestuur van Vianen voor de prijs van f 480,000,—. Concours. De muziekver. „Vooruit en Drumband" van Oude Tonge hoopt op de 2e Pinksterdag deel te nemen aan het groot Nationaal Muziekconcours uit geschreven door muziekver. „Amicitia" te Lienden. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Een dames polshorloge, een bruine wollen shawl, een dames polshorloge, goud doublé plaque, een duimstok, een gebreide grijze wollen want, een springtouw met rood witte klossen, een sleutel met drie sleutel hangerplaatjes, reclame Almdudler en autoplaatje Benz 1899. Verloren: een blauwe dames porte- monnaie inh. plm. f 10,en wat bus kaartjes, een bromfietsplaatje BVR-679 van 1967, een paar rolschaatsen met rood leerwerk, een zwarte lederen he ren handschoen, een kentekenplaat EF- 59-88. Inlichtingen Groepsbureau Rijkspoli tie te Oude Tonge, Voorstraat 6, tel. 01874-244 tussen 9—12 en 14^-17 uur. GOLTGENSPLAAT Op donderdag 16 maart werd in ge bouw „'t Centrum", alhier de jaarlijk se ouderavond gehouden van de O.L. School no. 1. De voorzitter van de oudercommissie heette allen, waaronder verschillende genodigden, hartelijk welkom. Na de verslagen volgde verkiezing leden oudercommissie, die gezien de nieuwe wettelijke bepalingen uit zes leden bestaat, (v.h. 7). Periodiek aftredend was de heer C. Buscop, die herkozen werd. De heer Joh. de Vos trad af, daar hij geen kin deren op de school meer heeft. Genoopt door andere drukke werkzaamheden was de heer C. de Vos B.Wzn. niet meer herkiesbaar en werd in zijn plaats ge kozen de heer J. P. den Braber. Namens oudercommissie en personeel werd de heer Joh. de Vos een lectuur- tafeltje aangeboden, als blijk van er kentelijkheid voor het vele jarenlange werk, voor de school verricht. Mevrouw J. van Nieuwaal-Bom ver tolkte de grote waardering, door d& aftredende voorzitter dhr. C. de Vos enige boeken aan te bieden, daarmee uiting gevend aan de gevoelens van dankbaarheid voor wat de heer de Vos, als voorzitter in het belang van de school heeft gedaan. Wij herinneren aan de schoolreisjes, de schoolverbouwing en ander opbou wend werk. De beide heren dankten voor het ge bodene, waarmee het hoofd der school nog een woord van dank bracht, waar de heer J. C. Birkhoff zich later harte lijk bij aansloot Na de pauze vertoonden de heren M. en J. Boomsma vele interessante en schitterende dia's betreffende Marokko, welke op een duidelijke en vaak gees tige wijze werden toegelicht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 9