M lot van de Nederlandse Joden Nieuw winkelcentrum Stellendam feestelijk geopend Eerlijk delen Ook Herkingen krijgt zijn sportveld Meditatie »oneJ Complimenten aan woningbouwvereniging en ondernemers 3 leden S.G.P.-fractie tegen, het uitputtend betoog van burgemeester Bos ten spijt F^C. KORTEHEG ZOON jaaigang Vrijdag 17 maart 1967 No. 3570 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Zondagsdienst artsen Tank óók MOBIL BENZINE Ook hier werd de centrale verwarming door N.V. Korporaal te Oud-Beijerland verzorgd. Tel. (01860) 2697 Fruitmanden en Fruitbaliies «De Fruitcentrale" l°^^'^^k pBpïS HENDRIKSTEAAT U - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk TeL (01870) 26 28, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167B30 |t daati: ledenl ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTEIimEPRIJS 16 cent per aaa. Bij contract speciaal tarief. Ivoor |»g volg vrij- Café- ►♦♦♦♦«f lachtdie. Eén grootste gruweldaden, I lie dfi nazi's in ons land hebben be- 216 V Jreven, is de geschiedenis van de ont- L-a/ -uiming, wegvoering en liquidatie van Fijaenvfjg verpleegden en een deel van de /erplegers van het gesticht voor gees- eszieken „Het Apeldoornse Bos", gele- is --"'" aan de Zutphense weg in deze DPQt I jHfct was een Joods krankzinnigen- I^B waarin ook een aantal lichte levallen was opgenomen, volwassenen |>rlich- 'n kinderen, mannen en vrouwen, ge- iraarlijke en ongevaarlijke personen, de bielen, imbecillen en idioten. Het to tale aantal wordt verschillend opge geven: het waren er iets meer of min ier dan 1000. De directeur dr. Lobstein en het verplegend personeel waren ook Joden. In totaal waren er 400 500 personeelsleden, waarvan er 100 al hadden zien aankomen, dat het fout zou gaan, en daarom gingen onderduiken, f Lang heeft men gedacht, dat de nazi's deze ongelukkigen met rust zouden la kten, maar zij verloochenden hun ware aard niet. Zij hadden immers de uit roeiing van het hele Joodse ras op hun "l?S program staan en bovendien die van onvolwaardige mensen, dus, moesten deze geesteszieken ook „opgeruimd" kunne^orden. Het bevel tot de opruiming ^en met en deportatie kwam regelrecht uit Ber lijn van de chef van de Jodenliquidatie t Adolf Eichman aan generaal Harster en Zöpf, nu zo bekend door het proces in München. Nederland moest „Juden- frei" worden gemaakt en daartoe be hoorde ook „Het Apeldoornse Bos". Uitvoerder van het bevel was de be ruchte Aus der Fünten. Het personeel kreg door bezoeken van dit heerschap argwaan en vele personeelsleden en lichte gevallen onder de patiënten gin gen ervandoor. Tenslotte kwam het be vel, dat in de nacht van 21 op 22 ja nuari 1943 alles ontruimd moest wor den. Ook Zöpf heeft daarin een grote rol gespeeld. Het vertrek geschiedde uiteraard IUIPgB,, chaotisch. Eerst werden de ongeluk kigen in vrachtauto's naar het station gebracht, op en in elkaar gedrukt, alles door ekaar: kinderen met gevaarlijke krankzinnigen. Daar werden ze in 40 goederenwagons volgens een andere lezing in veewagens geladen, man nen en vrouwen door elkaar heen. Ve- len waren vrijwel niet gekleed en dat "1 ih januari! Er was een aantal bij met dwangbuizen aan. Er was öf geen óf te veel frisse lucht en het was pikdonker. |9|f|||j Van de verplegers gingen er 20 vrij- willig mee en 30 anderen werden aan- gewezen door Aus der Fünten. Deze J*' zaten in een aparte wagen, zodat de [MAARJ patiënten onderweg geen verzorging hadden. Van deze verplegers is nie mand teruggekeerd en van de patiënten evenmin. Brancards mochten niet mee. Voedsel, dat het personeel gereed had gemaakt, moest achterblijven. Vele krankzinnigen gingen onderweg echt als qrazenden tekeer. De trein vertrok met onbekende bestemming, maar een Jood, die al enige tijd in Auschwitz zat en "inirrH/lf wonder boven wonder de oorlog jubLtm overleefd heeft, zag de trein daar aankomen. Het was, zo vertelde hij la- ter, één van de vreselijlcste transpor ten, die hij daar ooit gezien had en dat wil wat zeggen. Onderweg zullen er al I is teveis ^^el velen gestorven zijn dat gebeur- LTS en. de in elke deportatietrein en bij de ige ULO. uitlading werden direct al een aantal /O is ot| lastige patiënten doodgeschoten, terwijl IVolgens E de rest onmiddellijk naar de gaskamers len van» ging. Doktoren en verplegers gingen In moga; naar het kamp, maar werden later ook 1 van een vergast. Ook de directeur liet er het Iweldig 'I leven. Na de ontruiming van het ge- w\ie hetni! sticht kwam de S.S., ruïneerde de hele HBS» inventaris, terwijl ze stalen als raven, klas U; De Engelse schrijver Charles Wighton en ro»' noemt in zijn biografie van Eichmann, van N« die hij als een „symbool van een re- erplicn', gime" betitelde, deze troep van hon- de Ie* derd nazi's „S.S.-boeven." - Het is natuurlijk onmogelijk in en- 3er aa^ kele artikelen uitvoerig te vertellen xM'- ■^an de Nederlandse Jo- :e. voif den. We moeten ons beperken tot de I "''rf hoofdzaken. In totaal zijn er van de Echten, 6» een 140.000, die bij het begin van de oorlog hier woonden, er 110.000 gedeporteerd. Na ae« Naar schatting zijn er 15.000 onderge- de pa» doken, ook menig Joods kind bij niet- ld i°°^^ pleegouders. Ongeveer de helft ar genoesj der onderduikers (7000) is tenslotte toch Ivolgeny in handen van de Duitsers gevallen o.a. l vano»,| de famüie Frank in Amsterdam (men [jijzonder -i lezë het beroemde „Dagboek van Anne vri ^u bezoeke eens het „Anne gsf „tl *^''?"'^-huis" aldaar). Enige honderden kï kans gezien naar België, Frank- -' ""'t rijk, Zwitserland en Spanje te vluch- JEZUS OF BAR - ABBAS? Toen liet hij hun Bar-Abbas los, maar Jezus gegeseld hebbende gaf hy Hem over om sekrulsigd te worden. Matth 27 26. Het was een oude Romeinse gewoon te om op een feestdag een gevangene vrij te laten en de keuze van deze ge vangene aan het volk over te laten. Naar ons uit het getuigenis van het Evangelie blijkt, is deze gewoonte ook bij de Joden ingevoerd. Pilatus poogt nu zich van dit recht te laten dienen om zijn oogmerk uit te voeren. Hij toch wist, dat Jezus niet des doods waardig was; daarom wilde hij Hern niet ter dood veroordelen. Om echter het ver wijt van de overpriesters en ouderlin gen des volks te ontgaan, beroept hij zich op de wil van het volk, menend, dat het volk de vrijlating van Jezus stellig zal begeren. Daarom poogt hij Jezus te stellen tegenover Bar-abbas. i De laatste schijnt toch wel een beken de misdadiger te zijn geweest, al is hij dan ook in een opstand tegen het Ro meinse gezag gegrepen. Niemand kon echter onwetend zijn aangaande de aard van de persoon, die tegenover Jezus geplaatst werd, zodat de keuze naar Pilatus' berekening vast staat. Met heilige eerbied mogen wij zeg gen: God heeft gekozen. De Schrift zegt: Het lot wordt in de schoot ge worpen, maar het ganse beleid is van de Heere. Zo was het met de bokk,en, die in de schaduwbedeling voor het heiligdom stonden en zo is het ook, toen ook Christus als het zondoffer naar de slachtplaats geleid wordt. Barabbas wordt vrij gelaten. De schul dige, die des doods waardig is, gaat heen in vrijheid. De schudeloze gaat naar het vloekhout om de plaats van Barabbas in te nemen. We laten de persoon van Barabbas verder buiten beschouwing. Daar spreekt de Schrift ons verder niet van. In hoeverre deze man het wonder van zijn vrijlating aangebeden heeft en of zijn vrijlating voor hem meer betekend heeft dan een verlost worden van lichamelijke ellen de, ook dat weten wij niet, maar daar gaat het ook niet over in de Schrift. De Schrift laat niet het accent op de persoon van de vrijgelatenen vallen, maar op de Persoon van de Verlosser. De lijdensgeschiedenis is niet een pre diking van Pilatus' list, van Joods on geloof, van Petrus' verloochening, van Judas' verraad, maar prediking van de Heerlijkheid van het Lam Gods, dat ter slachting geleid wordt. Nu, als ooit Zijn plaatsbekleding ons duidelijk gepredikt wordt, dan is het in de offerande van de met schuld be- ladene, welke onschxüdig was en de genadige vrijlating van de schuldige welke de dood verdiend had. Christus is de Plaatsbekleder voor de schuldigen. Het is dezelfde boodschap weer, die nooit verouderd en altijd weer de Kerk des Heeren tot verwondering en aanbidding voeren zal. De toepassing op deze geschiedenis moet ook weer een ernstige zijn. Het gaat er niet om Zijn plaatsbekleding recht te belijden, ook tegenover al degenen, die de leer van de plaatsbekleding verfoeien, maar het gaat er bovenal om de Plaatsbekleding van de Heere Jezus Christus recht te kennen tot verlossing van ons eigen hart en tot heil van ons eigen leven. Het is niet genoeg te weten, dat Hij de Plaatsbekleder der Zijnen is, maar om te weten, dat Hij mijn Plaatsbekleder is. Zo wij dat niet weten, wat baat ons de wetenschap, dat er een Plaatsbekle der is. Althans de blote belijdenis van dat feit. Dan moeten wij ook een Barabbas worden. Het opmerkelijke in het Gods- bestuur is nog, dat Barabbas betekent Zoon des vaders. Hij was dan ook wel recht een zoon van zijn vader, namelijk van zijn vader Adam. U en ik zijn ook zonen van onze va der. Wij dragen het beeld van onze va der Adam. O, hoe nodig is de rechte schuldontdekking. Wij hopen nooit moede te worden op die noodzakelijk heid te wijzen. Zonder die schuldont dekking zal de Plaatsbekleder ons nooit noodzakelijk worden, noch Zijn Plaats bekleding ons dierbaar, want dan is er geen plaats voor. Daarom moeten wij maar vragen of de Heere ons toch ermee bekend maken wil, dat wij Barabbassen zijn, die des doods waardig zijn. Het is de Geest der ontdekking, die ons dat leren kan. Aan de andere zijde mogen wij de Barab bassen toeroepen^ dat er door de vrije en genadige beschikking Gods een Plaatsbekleder op de aarde gezonden is. O, wanhoopt toch niet aan de mogelijk heid van het zalig worden, zoals die ons in deze geschiedenis gepredikt wordt. Dat wij ten slotte toch nimmer rusten konden, totdat -mj weten moch ten op goede gronden tot de vrijgela tenen te behoren. Daar zal toch Gods volk naar uitzien, dat door de Heere Zelf het hun toegevoegd worde: In ben uw heil. Dat predikt Hij nu in Zijn Woord aan Zijn ganse Kerk en dat verzekert Hij de Zijnen ook in de bediening van het sa crament van het Avondmaal. De Heere geve het ons te verstaan in Zijn HUis en aan Zijn dis, dat Hij gebonden werd, opdat de gebondenen, zouden worden ontbonden, dat Hij schuldig verklaard werd, opdat de schuldigen voor altijd vrij zouden uitgaan. ■^ï^%vSi:-£ Rotterdam (C.) Ds. A, Vergunst Il U, o voo'n^ ten, uiteraard meest jóngeren. Ondanks al hun pogingen zijn de Duitsers er tenslotte niet in geslaagd ^i-uropa en ook Nederland „Judenfrei" Maken, zoals Mr. Abel Herzberg in «Onderdrukking en verzet" terecht op merkt. Had Hitler de oorlog gewonnen, dan zou het ongetwijfeld gelukt zijn, "aar nu bleek dat het Joodse volk als 'hM a* ^odanig het duivelse nazidom overleef- nei de. Het heeft echter een zware tol moeten betalen. Van de 110.000 wegge- y°6rden zijn er in Polen en Duitsland 104.000 vermoord. Omstreeks 5500 zijn er teruggekeerd. Van de teruggekome- nen is het aantal vrouwen veel gro ter geweest dan dat der mannen, n.l. on geveer 2400 mannen en 3100 vrouwen, zodat de eersten zich in de kampen Ima CE or de i-^j een tbaggf». et bei NDE _rt wer".:! *t df cht aan ■rke vo»''^ WINKELCENTRUM - BINNENWEG ti TEL1l.6a.15 R DAM het best hebben gehouden. Volgens rap porten van het Rode Kruis, dat be schikt over de bewaard gebleven trans portlijsten, zijn de mensen boven de vijftig en de jeugd tot circa zestien jaar vrijwel radicaal uitgeroeid. Er waren ong. 4000 Joodse onderduikertjes ge weest, waarvan 1500 direct of kort na de bevrijding hun ouders terugvonden. Er bleven 2500 Joodse oorlogspleegkin deren over, want van deze 4000 kinde ren zijn er slechts enkele tientallen in handen van de Duitsers gevallen. Voor de weinigen, die op één of an dere wijze de oorlog hebben overleefd, is vanzelfsprekend dit leven vervuld van een intense tragiek. Wij herinneren ons na de bevrijding in één onzer lan delijke dagbladen een overlijdensadver tentie te hebben gezien, waarin een overgebleven Jood de dood bekend maakte van ongeveer veertig familie leden. En hij is lang de enige niet ge weest, wiens familie op hemzelf na ge heel is uitgeroeid. Bij het verdriet kwa men dan nog de gevolgen van lichame lijke len geestelijke aard tengevolge van het verblijf in de concentratiekampen of in de jarenlange onderduik. Prof. Pressor vermeldt in „Ondergang", dat men tijdens de oorlog zich al afvroeg of men, gesteld dat men hem overleef de, nog wel normale mensen zou kun nen zijn. Na al die angsten, dreigin gen, schokkingen, panieken, mishande lingen, honger, leven tussen hoop en vrees (de laai!ste het meest), na het verlies van familie, huis, bezittingen en dikwijls ook van eigen gezondheid, van vrienden en vertrouwde omgeving, van de oude sfeer, was het niet te verwon deren, dat vele overlevenden leden aan geestelijke traumata, wantrouwen, schrikreacties en gruweldromen. De verschrikkingen van de kampen: on draaglijke honger, vernederingen, mis handelingen, het leven aan de rand van de dood, zij lieten fysieke en psy chische littekens achter. Ook dit alles behoort tot de prijs, die de naziterreur eiste. We gaan dit artikel beëindigen. Te genover deze tragiek herinneren we ons het woord, dat Adolf Eichmann, het hoofd van de Anti-Joodse dienst der Gestapo, tijdens zijn woeden in Europa eens moet hebben gesproken: „Ik zal lachend in het graf springen. Van zaterdag 18 maart v.m. 12 uur t.m. maandag 20 maart v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdiik: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, tel. 01877- 227, Dirksland. Oostƒlak/cee: Dienst heeft dokter de Jager, telef. 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Bouman, tel. 01871-269, Stad aan 't Ha ringvliet. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. van Noort, telef. 01876-224, Herkingen. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer M. A. Levy, die renarts, Lijsterbesweg 65, Middelhar- nis, tel. 01870-2897. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 19 mrt hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw^ Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer. Henk en Piet, die om 't hardst wilden rgden Die startten naar 't eindpimt by Leiden Nummer één, slimme Henk Deed MOBIL In'zijn tank Toen moest Pietje de nederlaag l^den. S. V. d. Valk want de idee 5 miljoen mensenlevens op mijn geweten te hebben, is voor mij de bron van een buitengewone vol doening." Commentaar hierop lijkt ons onmogelijk; hier zijn geen woorden voor. Tenslotte: het derde deel van onze serie over het lot van de Joden, n.l. die uit Goeree-Overflakkee, moet even wachten, daar we nog niet allé gege vens binnen hebben. Voorlopig dus over andere onderwerpen. Het nieuwe winkelcentrum te Stel lendam staat er al geruime tijd maar sinds woensdag is het pas echt mee gaan doen! Burgemeester Smith opende toen in aanwezigheid van „winkelsvol" belangstellenden de grootse Supermarkt van fa. Trommel, de Modelslagerij van dit bedrijf en nadien het filiaal van de fa. H. Braber te Dirksland en stak met mevrouw ook nog even de neus binnen de eveneens in het winkelcentrum ge vestigde showroom van de fa. P. L. Tie- leman te Melissant. Burg. Smith had het er druk mee, nittemin ded hij het met groot genoegen omdat door de ope ning het trotse centrum tot, naar werd gehoopt, een voorspoedig leven is ge wekt. In Supermarkt Trommel werd bur gemeester Smith door het 2-jarige dochtertje Christa van de fam. "Trom mel de sleutel aangeboden. In een en thousiaste openingsspeech deelde de burgemeester een figuurlijke daverende slag uit op een eveneens figuurlijke grote trom omdat de biu-gemeester van mening was dat zo'n echte slag best &p zijn plaats zou zijn. Hij releveerde dat dhr. Trommel drie jaar geleden in Stellendam zijn zaak begonnen was; dhr. Trommel had blijk gegeven van een gezond zakelijk in- zich en bleef de tijd zover vooruit dat hij thans een supermarkt heeft waarin het publiek alles onder één dak kan kopen. Bij het zien van het resultaat vroeg de burgemeester zich af of hij het nog moet geloven dat de midden stand kwijnend is of het moest zijn dat de fam. Trommel er bovenuit steekt. Het deed spr. genoegen dat met de re alisering van het centrum de leefbaar heid van de gemeente weer werd be vorderd; hij begreep dat dhr. Trommel ook de toenemende recreatie beoefening in zijn opzet heeft gecalculeerd. Burg. Smith besloot met een hartelijk com pliment zowel aan de fam. Trommel als aan de woningbouwvereniging voor de verwezenlijking van deze groots opge zette gedachte. Een dankwoord werd gesproken door Piet Trommel. „Ik heb geen stem meer over,, fluisterde dhr. Trommel Sr. hees. In de prachtige zaak is een zeer groot assortiment van alle mogelijke artikelen smaakvol en in een prachtige kleurencombinatie uitgestald. Bijzon der fraai! De slagerij, eveneens met een ultra moderne inventaris is van de overige winkelcentrumte gesepareerd. Showroom De heer P. L. A. Tieleman te Melis sant heeft het derde pand met dhr. Trommel gedeeld. Achter bevindt zich de slagerij, voor is de showroom ge vestigd waarin keuken inventaris wordt geshowd als meerdere soorten aanrechten van hout en kunststof. Fa. Braber Ook in de zaak van de fa. Braber had zich tijdens de opening een groot aantal genodigden verzameld rondom de fam. Braber Senior en Junior. De burgemeester herinnerde eraan dat de eerste winkelruimte van dhr. Braber 16 m2 groot was; 40 jaar gele den ging hij met zijn goederen de boer op en thans heeft hij de beschikking over honderden vierkante meters ver koopruimte. De burgemeester wees op de noodzaak daarvan omdat ook in het zakenleven een schaalvergroting wordt toegepast, soms ten detrimen te van de kleinere zaken. Spr. compli menteerde de heren Braber die de ves tiging hebben aangedrufd alsook de vertegenwoordiger dhr. H. Noordijk, die reeds 13 jaar bij fa. Braber in dienst is en thans het filiaal gaat be heren. De heer Braber Jr. sprak hierop een hartelijk dankwoord waarin hij de hoop legde dat zijn ouders nog lange tijd gespaard zullen blijven om de kroon op hun werk te zien. Ook dhr. Noordijk dankte voor het vertrouwen dat in hem wordt gesteld. „Een schitterende gelegenheid en een toonaangevende zaak" prees hij. Namens de fa. Braber sprak nog dhr. M. Brooshooft te Dirksland. Als oud Stellendammer was hij uitermate ver wonderd over de gedaante verwisse ling die dit dorp heeft ondergaan waar om hij een pluim zette op de hoed van het gemeentebestuur. Hij wenste de fa. Braber alle succes toe. Blijde dag Namens de Woningbouwvereniging sprak de voorz. dhr. Abr. Brinkman. Spr. verheelde niet dat er in het be gin zeker moeilijkheden waren ge weest; het plannen maken was niet moeilijk maar daarna moesten er zelfs planologen en sociologen aan te pas komen. In eerste aanleg was er van de zijde van het bedrijfsleven ^animo ge noeg, Stellendam zou een fabriek en een werf krijgen maar toen een en ander op de achtergrond geraakte ver dwenen de candidaten geruisloos. Dhr. Brinkman bekende dat de Woning- bouwver. die de exploitatie had zich toen wel eens achter het oor heeft ge krabd waarom de vreugde groot is dat nu toch een „happy-end" is bereikt. Nog 2 dagwinkels zijn beschikbaar, in een daarvan wordt een schoenen zaak gevestigd. Dhr. Brinkman besloot met een har telijk dankwoord aan de architect de Valk uit Zwijndrecht en de bouwers fa. Blok en Tieleman, de schilders van de Vereniging en inzonderheid de heer Kruik die de huurders heeft aange trokken. De wedstrijd eindigde met 103 voor de club van HerkingenDe discus sie in de woensdagavond gehouden raadsvergadering op het voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van f 50.000,voor de aankoop en in richting van een sportveld te Herkingen mag dan wel geen wedstrijd heten, niettemin droeg het zoals een wedstrijd wel verrassende elementen in zich. B. en w. hadden de raad een overduidelijk prae-advies voorgelegd maar er viel toch nog wel het een en ander te bepraten. Het terrein zal niet op zondag be speeld worden, niettemin waren drie leden van de S.G.P.-fractie uit finan ciële overwegingen tegen het voorstel. In ons dinsdagnummer namen we een deel van de toelichting op het voorstel op. Al in 1963 besloot de raad van Her kingen van dhr. C. P. van Eek te Her kingen een perceel weiland te kopen dat als sportveld bestemd zou worden. Een en ander verkreeg geen goedkeu ring omdat het terrein niet paste in het uitbreidingsplan welk plan thans tot het inpassen van een sportterrein ge wijzigd is. De kosten van aankoop van het 0.95.90 ha grote terrein bedraagt f 28.000, De jaarlijkse exploitatie kosten worden geraamd op f 3067,40, daartegenover staat een door de voetbalver, te beta len huur a f 250,per jaar waarvoor het jaarlijkse exploitatietekort tot f 2817,40 wordt teruggebracht. B. en w. vinden dat ook een aanzienlijk bedrag maar zij wijzen erop dat met de uit voering van het plan niet alleen de plaatselijke voetbalvereniging de be schikking krijgt over een behoorlijke accomodatie doch dat daarnaast de mo gelijkheid wordt geopend ook andere takken van sport te beoefenen en dat het sportveld mede zal worden ge bruikt voor sportbeoefening waardoor de uitgave als verantwoord voorkomt. Vermeld zij nog dat de leden van de voetbalvereniging op zich genomen heb ben zelf de afrastering te plaatsen, het graszaad en kunstmest te zaaien, de kleedkamer te bouwen en de baUen- vanger te plaatsen. De voorz., burg. Bos gaf het voorstel in bespreking. „In principe geen bezwaar" gaf dhr. van Prooijen te kennen; de andere dor pen hebben een veld en ook Herkin gen moet er een hebben. We mogen niet discrimineren" vond hij. De bepa ling dat het op zondag en daaraan ge lijk te stellen dagen niet bespeeld zal worden had z.i. achterwege kunnen blijven omdat dat de eerste tvsrintig jaar op Herkingen toch niet gebeurt. In die tijd heeft men al de vierdaagse werkweek en wordt er 's zondags niet meer gesport... er is al een kentering filosofeerde dhr. van Prooijen. In de vermelding van die bepaling zag dhr. van Prooijen van het college „een goed koop politiek stuntje". De voorz. corrigeerde dat b. en w. een Speciaal In het opmaken van B. T. d. VEER Telefoon 2682 Westdqk 36 MIDDELHARNIS VOOP BETEP f^ NAAR DE MIDDELHnRNIS-TCL:2328 OUDE RIJMSPREUK Goed verloren, Niets verloren; Moed verloren. Veel verloren; Eer verloren. Meer verloren; Ziel verloren. Al verloren. voorstel zo uitvoerig en voor de raad zo aannemelijk mogelijk maken; ook aan verlangens op levensbeschouwelijk ge bied wordt tegemoetgekomen. De heer de Bonte vond de aankoop prijs (f 2,75 per m2) knap hoog; het is nog niet eens goed bouwland. Spr. nam de gelegenheid te baat te pleiten voor een goede garderobe in „de Schakel" te Dirksland. (Zie voor vervolg van dit ver slag pag. 4 van dit blad).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1