Warme winter, koud voorjaar? 0) Uil In hei zicht van de Lange Jan fotOGopieën PESIREE Kitideïfio^t(ift Plaatseiijk nieuws Roode Kruïs campagne 1966 KEUVELAAR Proiesi Yerkeersovertreilers worden „heropgevoe MINE WEERPRAATJE Wij maken vanaf heden ook Klaar terwijl U wacht. FOTOGRAFIE J. ZANDSTRA SOMMELSDIJK Diekhuusnieuws /bkdegcg^.mrlot'higsrhig MIDDELHARNIS Ja, zekei 1,5 graiT rijafstan Ooitgensplaat De officiële buitengewo ||ldat van |P- de V I** kreei dat JUB g^ zond W' RE^ dat JUB waai dat JUB biedl guns feret Uitsluitenc schikbaar Hetzelfde garter. Bestellinge W. Kardux P. Jordaa of rechtstr Aboi Bladz. 2 „EILANDEN-NIKUWS' Vrijdag 10 r»; Het Woord was schaars De verre kerkgang Wakker onder de dienst. Het ging vorige keer over de za terdag. Nu over de zondag. „Het Woord van God was schaars in die dagen, er was geen openbaar ge zicht". Zo kunnen wij die tijd wel typeren. Verschei dene mensen van de dorpen kerk ten in het stadje en liepen uren lang om het Woord te horen. Van de kansels in hun dorpskerken vernamen ze niet waaraan zij zozeer behoefte hadden. Het ging meestal over een deugdzaam leven en als je niemand iets in de weg had gelegd en je leefde in vrede met je medemensen, dan was de zaak gezond. Dan werd je bij je dood door de predikant „in de hemel" gezet. En de mensen, die daar eigenlijk moesten kerken, stonden ver van de hemel vandaan. Zij waren gewaar ge worden dat ze met de tollenaar achter in de tempel stonden en dat er maar één zucht in hen overbleef en dat was een zucht om genade. Had je het daar over met de plaatselijke dorpspredi kant, dan keurde hij zoiets niet direkt af, maar je ging met een omweg naar het goede doel; de weg was eenvou diger. En daarom gingen zij zoeken naar een prediking, waarin God aan Zijn eer kwam en de mens onverdiend aan zijn zaligheid. En zulk een predi king werd op enkele plaatsen gevonden. Om die te beluisteren hadden zij het er voor over om een paar uur te lopen. En ze liepen niet hierheen en daarheen, want zij wisten heel goed, dat schapen die overal weiden niet zo vet worden. Het was in die tijd heus geen uitstap je om een kerkdienst mee te maken. Je moest er echt iets voor over hebben. In onze tijd gaat dat gemakkelijker. Er zijn nog mensen die op andere plaatsen kerkdiensten volgen, maar zij hebben er niets voor te doen: het is wel een mooie fietstocht en (nog luxer) met een auto ben je er zó. Het is heel geen opoffering en het zou in deze tijd niet meer kunnen ook, want wie zou het er voor over hebben om een paar uur te voet te aan. En dat te bedenken, dat de week, die achter lag, zo druk was geweest! Zes lange dagen werken met de handen, zonder machines, in de brandende zon en de verschrikkelijke kou. Als de mensen van nu dat alles zouden moeten doen, dan bleven ze ge wis op zondagmorgen uitslapen en ze zouden nog argumenten aanvoeren, die steekhoudend probeerden te zijn. Voor de moeders waren die zondagen vreselijk. Wanneer konden zij naar de kerk? Was er pas een kind geboren, dan verliepen er maanden, eer zo'n ba by door een ouder zusje of broertje verzorgd kon worden. En was er een kleine wereldburger op komst, dan moest de moeder ook al bijtijds die ver re tochten staken. Zij maakte 's mor gens de boterhammen klaar voor de kerkgangers en deze vertrokken al vroeg om op tijd bij de kerk te zijn. Tussen de morgen- en middagdienst werden de boterhammen in de kerk op gegeten, grote sneden boerenbrood met een stukje kaas er bij, want het was zondag. Door de week bleef dia kaas achter. En als dan die moeder haar kleintje had verzorgd en haar zorgen had be steed aan de wat grotere kinderen, die nog te jong waren om mee te gaan naar het verre stadje, dan kon liet gebeuren, als het kleintje niet te lastig was, dat moeder ook eens iets kon doen wat er in de week niet van kon komen: ze nam een boek om er in te lezen. iVIeestal was het dan al namiddag ge worden. Dan las zij de catechismus verklaring van Smytegelt, al zo dik wijls gehoord, maar telkens weer nieuw Dat was haar zondag. Hoe erg was dat, maar wie kon daar verandering in brengen? Kunnen wij het die moeder kwalijk nemen, dat zij onder het lezen de let ters langzamerhand zag vervagen en dat zij met haar hoofd ging knikken van de slaap? Eindelijk kwam het li chaam tot rust, het lichaam dat zo heel veel te doen had. De handen van de moeders stonden geen ogenblik stil en de nachtrust werd vaak onderbroken door het een en ander met de kinde ren. De kleine jongen van een jaar of acht was ook meegegaan naar de kerk, die zo heel veraf was. Dat was een hele belevenis en het leek wel of hij een joods jongetje was, dat voor het eerst op mocht gaan naar het grote feest in Jeruzalem. Het was vroeg opstaan ge weest die morgen en dan een paar uur voor de jonge beentjes! De jongen had alleen een schip gezien op een afstand en nu zag hij ze in de stad van heel dichtbij; ae liepen langs de kade er langs. Het kind kreeg ook te kampen met de slaap onder de dienst. Geen wonder. Het verstond zo weinig van de woor den van de dominee en tegen het einde van de preek kreeg het zin in de boter hammen, die straks aan de beurt kwa men. De vader, die naast het jongetje zat, sliep nooit en hij zou toch ook wel tot rust komen in de kerk, na het har de werken in de week. Vader had zijn kinderen een wijze raad gegeven om wakker te blijven: zachtjes met de zakdoek de ogen wat virrijven. En het hielp! De gedachte dat iets helpt doet ook al wonderen soms. Toch was het een probaat middel, want de kinderen, die op zulk een manier zijn opgevoed, durven niet te slapen in de kerk. Het mocht niet en daarmee uit! Je kan de mensen, die dit niet ge zegd zijn toen ze kind waren, direkt kennen. Zij mochten zeker slapen van hun ouders en daardoor vinden ze het helemaal niet goddeloos. Zij zijn het goed met de dominee eens: ze knikken telkens alsof ze willen zeggen dat het zo is. Het hoofd valt haast op de bank. Alles hangt zoveel af van de opvoe ding. Dat is ook zo met de gesprekken over godsdienst. Die gesprekken hoor den deze kinderen de verre weg ook en op den duur konden ze heel goed on derscheiden wat echt en wat niet echt was. Ook bij de kerkgangers van toen, die er zoveel voor over hadden, waren farizeeërs. Die zullen er altijd in de sy nagoge zijn. Toen waren er ook mensen, die zichzelf beter vonden dan de an deren; die dachten een Gode welgeval lig werk te doen doorzo ver naar de Icerk te lopen; die probeerden een naam te maken net als Simon de tovenaar, om van de mensen gezien te worden. Maar de kinderen kregen al heel vroeg voelhorens mee om. het echte van het valse te onderscheiden. ZWERVER. (van onze weerkundige medewerker) De afgelopen winter (december, janu ari, februari) is niet alleen uitzonder lijk nat geweest met een landgemid- delde van ruim 270 mm. tegen 174 normaal de op één na natste van de laatste 120 jaren! maar ook opval lend zacht. Gemiddeld werd over dit meteorolo gische tijdvak te De Bilt een etmaal- temperatuur van 4.2 gr. C berekend (normaal 42.2), ofwel de hoogste win terwaarde van de laatste tien jaren. We moeten teruggaan tot het seizoen van 1956-1957 om een hogere waarde (4.7 gr.) te vinden. De winter van 1966-1967 maakte voor de ijsliefhebbers vrijwel niets klaar: De Bilt telde met 19 vorst- dagen (normaal 41) het geringste aan tal van deze dagen sedert het seizoen 1876-1877 toen er maar 14 waren. Alle drie de wintermaanden hebben bijgedragen tot het royale temperatuur- overschot; februari het meest: de ge middelde etmaaltemperatuur van deze maand was te De Bilt met 5.2 gr. C. ruim drie graden boven normaal. Wat veel lezers zal interesseren is te horen, hoe het voorjaar op deze febru- ariwarmte zal reageren. De Engelse weermensen van Brack nell zien het voor wat maart betreft niet zo slecht in. Ze verwachten ge middeld overwegend zacht weer met vrij veel wind, veranderlijke karakter trekken en een ongeveer normale neer slag. Een van onze medewerkers in Boksum, die zich al vele jaren bezig houdt met seizoenvoorspellingen, voor ziet een koud en guur voorjaar met af en toe nachtvorsten. Een heel ander geluid dus. Zijn prognose sluit goed aan bij de opvattingen, die onze voorvaderen er op na hielden. „Als de kat in februari in de zon ligt, moet ze in maart weer achter het vuur", heette het en „Zo in februari de muggen zwermen, moet ge in meert u wermen". In Duitsland zei men: „Milder Februar, Elend das ganze Jahr". Al deze gezegden wijzen dus in de richting van lentekou, van hagel- en misschien wel natte sneeuwbuien. Ten einde een nog wat grotere volle digheid te betrachten gaan wa nu nog even na hoe de lente zich heeft gedra gen na de vijf warmste februari's van deze eeuw. De Bilt gem. etm temp. temp afw lente februari 1961: 6.3 0.9 februari 1945: 6.- 1.8 februari 1926: 6.3 0.2 februari 1914: 5.6 0.1 februari 1903: 5.6 0.6 (normaal 2.-) Deze uitslag houdt eerder een ont kenning dan een bevestiging van de gangbare historische opvatting in. Nemen we het thermische gedrag van maart alléén op de korrel, dan zijn de afwijkingen in de vijf geselecteerde ge vallen: resp. 2.1, 2.3, 0.8, 2.2 en 1 gr. C. Deze uitkomst wijst zeer duidelijk in de richting van een zachte maart na een warme februari. (Nadruk verboden) ORGANISCHE MEST VOOR DE TUIN Vaak, maar zeker niet altijd, zal de grond behoefte hebben aan organische mest in de vorm van stalmest of com post, waarbij een hoeveelheid van een halve kubieke meter per are 100 m-) als gemiddelde gift kan worden aange houden voor de border (éénmaal per 2 3 jaar). Met compost dient men voor zichtig te zijn als de kalktoestand van de grond aan de hoge kant is, want compost bevat nogal kalk en teveel kalk is beslist schadelijk, vooral voor het gazon en bepaalde plantensoorten (b.v. azalea's, rhododendrons, heidetuin etc). De siertuincompost welke ver mengd is met tuinturf is beter geschikt, ook al door de afwezigheid van ,scherp'. De organische mest dient ondiep door de grond te worden gewerkt om er de meeste profijt van te trekken. Op het gazon kan men het beste in de late herfst organische mest brengen en wel in een dunne laag. Een gift van één vierde kutieke meter per are 100 m2 eens in de 2 3 jaar, is vol doende. Te grote giften kunnen het wormenbestand te sterk doen toenemen waardoor uw tuin een dorado wordt voor mollen. MIDDELHARNIS Muziekconcours Voor het komende muzielcconcours dat wordt gehouden op zaterdag 18 mrt. zijn al inschrijvingen gekomen. Om ieder gelijke kansen te geven duurt de inschrijving voort tot a.s. maandag avond. Daarna moet het programma samengesteld worden. Het concours is voor allerlei soorten muziek en zang. Ook orkesten kunnen in hun geheel ook deelnemen. Inschrijvingen rechtstreeks via het kantoor of via de heer Verdonk. Inschrijfgeld is f 1,p.p. Als jury zijn gevraagd de heer J. Bos en collega, Er is inschrijving mogelijk zowel voor de middag als voor de avond. Resp. om 3 uur en om 7 uur te beginnen. Modelbouw voor scheepsmodellen Enkele aanmeldingen zijn binnen voor de nieuwe groep scheepsmodelbouw. Voor jongens van 14 jaar en ouder is nu gelegenheid op deze nieuwe groep te komen. Het wachten is nog op en kele aanmeldingen. De club zal star ten op maandagavond van 78.30 uur. Ruilbeurs Het materiaal op de ruilbeurs is dus danig aangevuld, dat het zeker de moeite is er a.s. zaterdag een bezoek je te brengen. Jongeren en ook ouderen zijn welkom om allerlei materialen met anderen te ruilen. Er zijn op het ogen blik veel lucifermerken. Alleen netjes verzorgd materiaal wordt ingenomen. Ook andere dingen zoals plaatjes, sui kerzakjes e.d. kunnen worden geruild. De toegang is vrij. Vrije expressie Op ons vorig artikel zijn enkele re- aties gekomen. Enkele dames hebben zich gemeld voor de cursus op dins dagavond. We zijn van mening dat nog meerderen willen meedoen aan de cur sus vrije expressie. Op dinsdagavond te beginnen om 7.30 uur is daar gele genheid, er wordt o.a. gewerkt met Idei, steen, glas, draad en vele andere materialen. De heer Schoonbeek, de pottenbakker is ook op deze groep aan wezig. Zij die wensen te komen ver wachten we graag a.s. dinsdag in het Diekhuus. MIDDELHARNIS Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: zwarte damesfiets, blauw grijze handschoen; bruine portemonnee; bos met 7 sleutels; 1 zilveren gulden; 1 papieren rijksdaalder; huissleutel met ring; paar zwarte glacé dameshand schoenen; bruine handschoen; rood witte kinderwant; rood-blauwe kinder- want; wollen muts; bankbiljet van f 10,paar beige suède wanten; groen boodschappennet; baret van stoottroepen; bruin-suède want; heren horloge zonder bandje, merk „Onsa"; wit verpleegstfrschort; zwart-suède da meshandschoen; 1 bankbiljet van f 5, 1 bankbiljet van f 100,zwart-nylon dameshandschoen; zwarte herenschoen; blauw portemonneetje; 24 pakjes diep vries vis; aktentas met inhoud; 1 bril leglas; polshorloge met schakelband, merk „Junior". Verloren; bromfiets merk „R.A.P."; bruine portemonnee met ritssluiting; paar gymschoenen; polshorloge met schakelband; grijze wollen want; wiel dop van Taunus 12 M; witte overall; bril met zwart montuur in donker etui; bruin leren herenportemonnee; porte monnee met knipsluiting; paar zwart leren dameshandschoenen; witte poes „Siamees"; oude jongensfiets; porte monnee met inhoud; zwart-nylon want; zwarte regenbroek; bruin wollen das; donkerblauw nylon want je; rood ge lakte damesfiets; merk „Gazelle"; blan co kascheque; doublé dameshorloge met zwart rekbandje; portefeuille met in houd; o.a. rijbewijs; wieldop met sier- raad van Taunus 12 M; zwarte basket balschoen; zwarte step-in; rood-zwarte wollen sjaal. Inlichtingen omtrent vorenstaande voorwerpen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Middelharns, Hoflaan 52, tel. 01870-2444 van 9.— tot 18.— uur. OOSTFLAKKEE Benoemd. Burgemeester en wethou ders van Oostflakkee hebben in de va cature van de heer A. Kroon, met in gang van 1 maart benoemd tot admi nistrateur van de Stichting Lichamelij ke Opvoeding en Sport (L.O.S.) te Oude Tonge, de heer B. P. Carol, amb tenaar ter gemeentesecretarie van Oostflakkee en wonende te Oude Ton ge. De heer Carol heeft deze benoe ming aanvaard. Beste meisjes en jong{ens! Eerst geef ik aan jullie het nieuwe raadsel van deze week. Het is MAARXRAADSEL 2 1. Koning van Babel (2 Kon. 25). 2. Man die uit de doden werd opgewekt. 3. Va der van Jakob. 4. Eerste vrouw. 5. Stad waar Mefiboseth vandaan kwam. 6. Vrouw van koning Achab. 7. Zoon van Jakob. 8. Vader van Jesaja. 9. Oudste mens op aarde. 10 Vrouw van koning Saul. 11. Zoon van Isaï. 12. Overste der trawanten van Nebukadnezar (Dan. 2). 13. Andere naam voor Daniël. 14. Over ste der kamerlingen van Nebukadnezar (Dan. 1). 15. Stad waarin een gemeente was, waaraan Paulus twee brieven schreef (wordt ook met K geschreven, maar hier moet het C zijn). 16. Vader van Lot. 17. Discipel van de Heere Je zus. 18. Neef van David; broeder van Joab. 19. Stad van Ruben. 20. Zoon van Aaron. De beginletters van deze woorden vormen één van de kruiswoorden van de Heere Jezus. Dit raadsel werd ingezonden door Beyke den Boer, Herkingen. BRIEVEN Ineke G. Borssele. Even wil ik op je brief antwoorden. Hartelijk bedankt voor het ingezonden raadsel. Ik hoop het de volkende week een beurt te ge ven. Het is goed om zulk soort raadsels, die passen in de tijd, die wij beleven, bijtijds mij toe te zenden. Dat heb jij gedaan. Jannie L. Mariekerke. Dat is niets erg als je alleen maar over school schrijft. Daar heb je elke schooldag mee te maken. En je vertelt me veel nieuws: ik wist bijvoorbeeld niet eens dat jullie meester weg was. En nu weet ik ook wie er in de plaats is en van de zomer voor vast komt. Is je truitje nu klaar? Het valt niet mee als het tel kens uitgetrokken moet worden. Adriana P. Middelburg. Ha, daar heb ben we Adriana weer! Eens per maand een brief, daar kan toch wel even tijd voor genomen worden, hè? Gaat het met de repetities goed? Dan zal ook je rapport straks goed moeten zijn. Ook al verandering bij jullie op school? Schoolmeesters zijn net trekvogels; dat iieb ik wel eens iemand horen zeggen. En heeft hij geen gelijk? Maar ik dacht dat hij hoofd op een andere plaats werd Uit andere brieven weet ik zo het een en ander. Marietje M. Aagtekerke. Hadden jul lie de krant pas maandag? Dat mag niet voorvallen, hoor! De kranten wor den op tijd verzonden. Uit andere brie ven weet ik, dat er meerdere meesters naar Rotterdam moesten. Nu zit bij te kenen de hele klas te kleuren, denk ik. Moest je er iets bijtekenen? Dat zal voor velen het moeilijkste zijn. Hoe gaat het met het kleine neefje in Mid delburg? EUy S. Rotterdam. Eerst nog harte lijk gefeliciteerd met je verjaardag. Ik ben wel over tijd, maar het is even goed gemeend. Wat moest papa lang in het ziekenhuis blijven! Is hij al voor de tweede keer geweest? Zou dat ook zo lang duren? Ik hoop dat alles goed te recht komt. Els zal ook wel over Connie schrijven. Jan P. Middelburg. Het is echt waar: jij schrijft het mooist van heel het stel letje. Op de duur zal Ik daar nog een extra prijs voor moeten geven. Voor lezen heb je dus nog geen negen. Je moet bij dat vak maar net doen of je vertelt. Probeer dat eens. Ik denk, dat je dan een punt meer krijgt. Lenie D. Zoutelande. Ik heb ook over dat vreselijk ongeluk gelezen. Het is heel erg, vooral als je nog gewaar schuwd bent om niet te rijden. Dat moet wat voor de man zijn! Maar het meisje uit Westkapelle, wat moet die niet gedacht hebben! Zij is wel op het kantje van de dood geweest. Waarom moest zij gespaard blijven, vragen wij ons dan af. Daar is nooit een antwoord op te geven. Gods wegen zijn anders dan de onze. Wij zien hier weer zo duidelijk, dat er maar één schrede is tussen ons en de dood. Wat bij een an der gebeurt, kan ons ook overkomen. Mochten wij maar bereid zijn! Adrie R. Nieuwe Tonge. Was het mooi weer in die krokusvakantie? Ik kan het me niet herinneren hoe het was in die dagen. Bloeiden de krokus sen toen al? Ik denk dat je het boek nu wel gelezen zal hebben. En hoe vond je het? Het was wel een mooie jaar vergadering, geloof ik. Corrie S. Nieuwe Tonge. Ook nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaar dag. De dag ervoor was je al benieuwd hoe het uit zou vallen. Is alles naar je zin geweest? En hoe is het gegaan in Papendrecht? Jammer dat het met An drea niet zo best was. Hoe is het nu? Al een beetje de goede kant op? Adri N. Melissant. Dus je rijdt op een blauwe Honda, met drie versnel lingen! Die brommers ken ik wel. Zal je er zuinig op zijn? En zal je niet te woest rijden? Je moet altijd maar den ken dat het vlugger gaat op een Honda dan op een gewone fiets en dan op je benen. Nellie S. Nieuwe Tonge. Mocht jij ook mee naar de trouwdag van tante? Dat is wel een mooie dag geworden, denlt ik. Voor Jan is het heel gezond om veel buiten te spelen. En ja, dan kun je niet altijd schoon blijven. Als jullie hem eens een klein overall-tje gaven! Cor N. Melissant. In de oplossingen heb je wel gezien wat er werd bedoeld. Als jullie het niet kónden raden, dan wordt daar rekening mee gehouden, dat spreekt vanzelf. Op de meeste lagere scholen is er lentevakantie, maar op een school waar jij op gaat, daar is dat te kinderachtig voor natuurlijk. Anneke P. OoUgensplaat. Ik denk dat jullie het nu al weer gewend zijn op de fiets. Het is wel gezellig met een groep je meisjes. Maar toch is het een be hoorlijk eind, vooral als er veel wind is en wind hebben wij in ons landje nogal vaak. Je moet maar denken, dat je nu elke week wat verdient, dat je anders kwijt zou zijn en... het is voor het lichaam een goede oefening elke dag. Een raadsel is altijd welkom, zoals je weet. Alie N. Melissant. Je had de naam van die predikant eens moeten noemen; nu moet ik maar gissen wie gelogeerd heeft. Is het al \M, de meeste punten gehaald \M catechisatie? Welk boek merk dat jij heel goed luist(J minee verteld. Maarten J. Serooskerke. v, veel kinderen verjaard in pen weken! Jij wordt ook noji gefeliciteerd met je verjaa'.' wereldatlas is een mooi gesA dat mesje, met al die rnogs was ook wel welkom. Die s' was een prachtige onderbrekj! feest: je kan toch niet uren o- blijven zitten, hè? Jan de V. Vrouwepolder, j oplossing van het tweede ra-| zien in de krant? Nu weet bedoeling is geweest. Steeds'i op school, denk ik. Nog een dan heb je weer een week Voor je vader gaat de drutj ook weer aankomen. Annie K.' Rotterdam. Fijn, kaart nog in het ziekenhuis ór. gelukkig dat alles nu weer jrl En hoe gaat het met de lessè gehaald moesten worden? Beni jesaan al gelijk? Dat de opiosJ niet volledig waren, dat kiir.' helpen. Truus O. Domburg. Het is brief geworden, Truus! Dat grote bruiloft waar Ans gen vooral 's avonds, zeg! Die dan wel een beetje té warir goed gesloten misschien. Van j lijke ongeluk heeft Lenie vf| weet het natuurlijk ook tot ir. jes. Jij zag zelfs de bewijzen: de weg. Els van G. Middelharnis. H goed dat jij zelf om de prijs weest. Had ik het er niet bijgt heb je het toch goed begte raden kon ik het niet, mas: brief van een ander had ilc h. hoord van dat lieve zusje. J; februari voor jou een mooie ir; voor de anderen ook. Met Ic! Dat zal je niet menen, maarl het niet zo gemakkelijk, geloc: Rinus de R. Middelburg. lossingen heb je wel gezien ds' naam sprokkelmaand was bec; jij zat liever op een druklte: de stad. Dan ben je anders i, je vader en moeder zullen lie: ner vinden, als er niet zovee; langs komt. Of zijn ze nog nie: Corrie O. Domburg. Hield ji schrijven omdat anders Trl.f nieuws meer zou hebben? Ds je niet mee tussen zitten, hoc weet wel wat ze moet sciir:. is het nu met je moeder? Ik ze al een beetje beter zal zijn Margreet van B. Middelburs lijk zou ik met jou hebben m; ginnen, want jij bent een niej Hartelijk welkom in ons midde het niet meer zo lang duren een nieuwe school zit. Is de gebroken of zo? Wat heb jij t cadeau gekregen voor je ve: zeg! Zal je er goed op passer tijd oppoetsen? Ik hoop dat tijd mee zal mogen doen. Allemaal de hartelijke groetü SOMMELSDIJK Vlammen. Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" van maandag 6 maart. Aid- I: P. Noordijk A. Krijgsman 11 J. V. d. Broeke H. Groenendijk 11 J. Lodder B. Vis 1—1 A. V. d. Sluijs K. Vis 0—2 I. Koese A. Verolme O2 Afd. Il: A. Knape J. Dekker 11 B. Roetman F. Noordijk 11 T. V. Brussel L. Bruggeman 2O A. V. Gulik C. Polder 0—2 C. Polder A. v. Gulik 2—0 Afd. Ill: J. Verhoeckx J. Verbiest O2 H. v. Prooyen W. v. d. Boogert 11 M. Breeman W. Westhoeve 11 W. V. Dongen J. v. Es 2-0 OOLTGENSPLAAT Ouderavond Chr. Nat. School. He den vrijdagavond te 7.30 uur zal in „El- thato" de Ouderavond van de Chr. Nat. School gehouden worden. Voor de pauze zullen de kinderen van de hoogste klas, die dit jaar de school hopen te verlaten, de aandacht vragen, terwijl na de pauze het hoofd der school, de heer J. A. Kooman een le zing houden. Ouders en verdere be langstellenden zijn hartelijk welkom. Een lauwertak en medaille voor Karel. Karel van de Tonnekreek be haalde j.l. maandag weer een pracht succes. Hij werd uitgezonden door de school „Stad Rotterdam" naar een jaarlijkse scholenwedstrijd in Utrecht, waar alle kapperscholen uit Nederland hun beste krachten van klas 2, 3 en 4 naar toe sturen. Karel vertegenwoor digde de 3e klas en behaalde een 2e prijs. Omdat een leerling van de eerste klas een 1ste prijs behaalde en de 4de klas ook een goede beurt maakte, werd de school „Stad Rotterdam" eerste bij deze wedstrijd. Men kreeg ook de wis- selbeker die volgend jaar weer verde digd moet worden. Het is een mooie prestatie van genoemde school, maar in het bijzonder van onze 17-jarige Plaatse kapper Karel, die een lau wertak en een medaille mee naar huis kon nemen. Proficiat! Weinig medewerking. Het agendabu reau van de Verenigingsraad „OoU gensplaat" kan dit vergaderseizoen niet erg roemen over de medewerking van de diverse verenigingen en instellin gen. Velen verzuimden even de heer P. Bom te bellen en te informeren naar de stand van zaken. Het komt de laat ste tijd meermalen voor dat er op één avond twee of meer belangrijke ver gaderingen gehouden worden, waardoor aan beide kanten schade wordt gele den. Voor de besturen, die hiervoor vanzelf verantwoordelijk zijn is het niet leuk voor een bijna lege zaal te staan of zitten. Daarom nogmaals de ze raad: Raadpleeg voordat u een vergadering uitschrijft even genoemd bureau, Telefoon 306. In Zuid-Holland kwam Ooitgensplaat op de 2e plaats De voorzitter van de afdeling Ooit gensplaat van het Ned. Roode Kruis, burgemeester W. M. van der Harst, kon in de ledenvergadering van j.l. dinsdagavond weer de verheugende me dedeling doen, dat de afdeling op de tweede plaats kwam te staan betref fende de campagne-opbrengst 1966. Ooitgensplaat heeft 11 achtereenvol gende jaren de hoogste opbrengst ge had en de laatste 3 jaar kwam men op de 2e plaats. De afdeling Maassluis-Hoek van Hol land-Maasland kwam voor de derde keer op de eerste plaats met 265,4% van het streefbedrag op basis van f 1,per gezin, of 63,1 cent per inwo ner. De afdeling Ooitgensplaat behaal de een opbrengst van f 1946,(in 1965 f 1883,—) en kwam aan 256,l»/o van het streefbedrag, of 61,4 cent per inwoner. Van Flakkee kwam de afd. Nieuwe Tonge op de 5de plaats met 205,5''/o van het streefbedrag en 51,6 cent per inwoner. Ouddorp op de 9de plaats met 164,°/o en 41 cent; Mid delharnis met 155,7''/o en 38,9 cent op de 13de plaats; Stellendam kwam op no. 15 met 153,8''/o en 38,1 cent; Goe- RIJMEN VAN TIJMEN. Ouddorp neemt 't niet langer. Met die stank voor dank. Men gaat protesteren. Liefst heel vrij en frank. 't Zal je overkomen, Luchtjes dag aan dag! Iets wat men in Ouddorp, Helemaal niet mag. Men ruikt daar veel liever, 47 - 11 Of een ander reukje, Ja dat spreekt vanzelf. Men duldt dat niet langer, Dus een fel protest. B. en W. ter plaatse, Doen wellicht de rest. Hoe het dan moet worden, Weten we nog niet. Ouddorp wil niet langer, Als het stankgebied. Slechte naam verkrijgen. Dat is 't dorp niet waard. Dus ligt protesteren. Wel in Ouddorps aard. Wat zal het daar worden, Aan de Kelderweg? Goede resultaten. Of misschien toch pech? TIJMEN dereede op no. 17 met 151,- cent; hierop volgde Dirkslanc- gen-Melissant op no. 18 met 1; 35,8 cent, tot slot de afdeli: Tonge op de 46ste plaats k van het streefbedrag en 21,2 inwoner. Kr De Kring Zuid-Holland, me:^ dering van 's Gravenhage er.l dam kwam in 1966 aan een van totaal f 334.109,— (in IS 024,—), of f 38.085,— hoger 1965. Ook de beide grote stede vooruit: 's Gravenhage kwair. aan een opbrengst van f 178C 1965 f 171.609,—) en Rotterdair aan een bedrag van f 143.800,- f 127.100,—). De giften in Zuic- varieerden in 1965 van 7 tot per hoofd en in 1966 van 5,1' cent per hoofd. Van alle kr: Nederland staat Zuid-Holland plaats; de provincie Zeeland s:; boven aan de ranglijst, met ling St. Philipsland die met d"' hoogste resultaat wist te bereiv ze provincie staat voor de It boven aan de ranglijst van de t gen. Van de grote steden wer: deling 's Gravenhage voor de I: tereenvolgende maal eerste. Vastgestelc Nederlf In 1966 namen 460 afdelinger campagne deel met een bruto c: van f 2.360.573,— (in 1965 f 2- Het streefbedrag op basis va: per gezin was gesteld op f 2i Men bleef hiervan dus rond i vandaan. Mogelijk dat men nu het 100-jarig bestaan van Roode Kruis zal worden here het gestelde bedrag zal komen met vele nieuwe leden eer. pra bileum geschenk voor het Hoo:- zijn. In totaal namen 18 afdelingen niet aan de campagne deel. bord, dat de afdeling OoW binnenkort in ontvangst mag i-' worden uitgereikt op een veri van het Kringbestuur. In Sydney (Australië) past nieuwe methode toe om autoro- aan het verstand te brenger- zich aan de verkeersregels h* houden en zich met de nodige zaamheid moeten bewegen. 9 heeft daar de bevoegdheid oB) die brokken maken, als W- straf te werk te stellen op kerkhof, waar zij mogen w* aan de demontage van de si resten van de wagens van a keerszondaars. Men neemt aan, dat de confrontatie van dige rijders met de wrakken ]'j collega's een opvoedende we*< hebben. (DIA) WcfUtiJk. a DMr hM |r«tiflaf wan., t.atpa.n.l

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 6