let lot van de Europese loden Mammoet-tanker als bloemenbak I Wielbalans I niet in orde? I Garage Knöps Bronchiletten Iru Meditatie Zeelf'9d helpt Italiaanse boeren Voorstel fierindeling gemeenten op Voorne en Putten Top-kadervorming Zuidwesten sloot 2e kursusiaar af m^^n^ Tweejarig kind overreden Bewoner aangeliouden na brand in woonhuis MarictJiericlit bloemen en bloembollen F^C. KORTEHEG s ZOON Fruit btl de EEG-ers steeds meer „in" Duizend kandidaten voor reis naar de maan CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond It priniai. 1939-1945 Jezus' heiliging in het iSjdaii igheid wordt. KRUlDER's Fruitmanden en Fruitbakfes ««De Fruitcentrale" Zondagsdienst artsen In mei examens OCCASION PRINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk TeL (01870) 26 28, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. - 2 - De order van Hitler voor de „Uitein- elijke Oplossing" is voorzover bekend, immer op schrift gesteld, maar mon- eling'gegeven aan Himmler, de chef |t pnuiaiian de-S.S. en de politie. Dat moet on- eveerïn maart 1941 zijn geweest. Aan- ankelijk had men het vermoedelijk te ruk met de oorlog tegen Rusland, die 1 juni uitbrak, maar het jaar 1942 zou et begin vormen van de „Endlösing". )p 20'"januari 1942 kwam in een voor- OVergattad van Berlijn in een gebouw aan de |f H.B.S l'annsêe een conferentie van vijftien lan bijeen onder leiding van Heydrich, ..S.-führer onder Himmler en chef van e Sicherheitspolizei, één van de meest' anatieke nazi's, die voor niets terug- einsde. Voorts waren daarbij aanwe- lageig 0.a. de chef van de Gestapo (gehei- le staatspolitie) Muller en zijn „Joden- pecialist" S.S.-Obersturmbannführer wat een titel!) Adolf Eichm,ann. Deze rerd zoals we weten „de directeur-gen. ■an de Dood", zoals één zijner biogra- en hem noemt. Hij werd onder Hey- Irich de man, aan wie de dagelijkse lan 13 jajeiding van de liquidatie der Joden rerd toevertrouwd. Men zal zich her- rmeren, dat hij in 1962 in Israël is te- laart ^echtgesteld door ophanging. I Van deze conferentie zijn de notulen bewaard gebleven. Heydrich hield een ■•eer lang betoog en deelde mee, dat de emigratie vervangen zou worden door sen andere oplossing: de evacuatie naar et oosten. Al spoedig na deze bijeen- omst begon Eichmann aan de organi satie van de „Endlösung". Hij was ver- ntwoordelijk voor de algehele uitroei- ■j, van de Joden in aUe door de Duit- rs bezette gebieden. De eerste Joden werden van dichtbij, uit Silezië, gere kruteerd en naar het kamp Auschwitz 'gevoerd, dat het meest beruchte van alle kampen is geworden. Daar werden ee H^ bunkers gebracht en bij hon derden tegelijk in de gaskamers gedood. Vanaï voorjaar 1942 begon het moord -mechanisme van Eichmann steeds „ef- en sprak cficlënter" te lopen. Terwijl de liquidatie 'zonder grcvan Poolse en Russische Joden door- n is doorEfiihg, werd in het Westen eveneens be- lechts weir.ëonnen, het eerst in Frankrijk.' Gedu- euw ontdeirfiide enige maanden werden in totaal ijn) in li;*0-000 Franse Joden gedeporteerd in d geheel v^goederenwagons naar Auschwitz. Toen ordt gesttgi'^S afvoer stagneren wegens ge- gge en f trek aan treinen, die de Wehrmacht samenstell£'*°'^iS had. Bovendien werkte de Franse niet gerir;''^sering van maarschalk Pétain en La- val, die het bewind voerden over het an deze t onbezette deel van Frankrijk, niet mee. Toen na de landing der Geallieerden in Noord Afrika het hele Vichy-gebied de mens teook door de Duitsers bezet werd, zagen k echter i vele Joden kans vandaar uit naar Italië Kohlbruguit te wijkjen, waar Mussolini niet aan 'n preken Jodenvervolging meedeed. Toen echter in juli 1943 deze ten val kwam en de hts KerkUi^^itsers ook Noord-Italië bezetten, zag Eichmann kans van de 45.000 Joden die daar woonden, er 10.000 te deporteren. ig. In België heeft Eichmann veel min der „succes" gehad dan in Nederland. j Ten eerste waren er ten tijde van de (omsir Duitse opmars in mei 1940 grote aan tallen Belgische Joden naar Frankrijk gevlucht in het Vichy-gebied. Voorts heeft slechts de helft van de overgeble venen zich bij de Duitsers gemeld. Ko ningin-moeder Elisabeth van Duitse afkomst beschermde de Joden, ter wijl kardinaal Van Roey ook veel voor hen deed. Daarbij had België het ge luk gepn Rijkscommissaris te hebben zoals wij in Seyss-Inquart, maar een militaire bevelhebber, generaal von Falkenhausen, die een anti-nazi was en lid van de Duitse verzetsbeweging. Hij kon tenslotte echter niet verhinde ren, dat er nog 25.000 van de 60.000 werden gedeporteerd d.i. 40»/o (in Ne derland SC/o). In Denemarken woonden niet veel gemspir': Joden, slechts 6 a 7 duizend. De koning ikant Buv dreigde, toen Eichmann ook dit land t in hun -wilde aanpakken, zelf een Davidsster twee me»-; te gaan dragen en ook het volk verzet- dit is, W, te zich scherp. In 1943 hielden de Duit- leren van' sers grote razzia's maar ze kregen er slechts 600 in handen. De rest zag kans met hulp van de bevolking naar het neutrale Zweden uit te wijken. Van de 1700 Noorse Joden zagen er ongeveer 1000 kans eveneens over de Zweedse grens te ontsnappen. Het grootste deel van de overgeblevenen werd gedeporteerd, vooral naar Ausch witz, waar er bij de bevrijding nog slechts 19 in leven waren. Ook in de Balkan heeft Eichmann zijn lugubere anti-joodse triomfen ge vierd. In Joego-Slavië werden er van de 75.000 ongeveer 70.000 met behulp van inheemse nazi's geliquideerd, zo dat in dit land ruim 90% der Joden het leven liet. Griekenland was in twee bezettings zones verdeeld, een Duitse en een Itali aanse. Ongelukkigerwijs woonden ver reweg de meeste in het Duitse gebied. In totaal waren er ong. 75.000, van wie er alleen in de Macedonische stad Salo- niki 35.000 woonden. Met 16 treinen, be staande uit open veewagens, werden ze naar Auschwitz vervoerd. Een groot deel kwam dood of stervend aan en de rest ging onmiddellijk naar de gaska- ,...en geheiligd zijnde, is iI2i' aïïeia^ die Hem gehoorzaam .-. oorzaak der eeuwige zaligheid geworden.... Hebr. 5 9 II Het gehoorzaam zijn, waarin hier sprake is, is niet anders dan door het geloof ook horen de boodschap van dat evangelie, waarin ons Christus als de verdienende oorzaak van de zaligheid gepredikt wordt. In de predilüng van dat evangelie wordt de algenoegzaam- heid van Zijn offer zo gepredikt, dat de grootste der zondaren gepredikt wordt, dat het bloed van Jezus Christus reinigt van alle zonden. Echter alleen door het geloof krijgt men deel aan die reinigende en behoudende kracht van dat verzoenende bloed. Zonder geloof blijft men vreemd van Christus en van Zijn heil. Dat geloof, waarvan de Schrift spreekt is het zaligmakend ge loof. Het werk van de Heilige Geest. Het is het wonder Gods om door de werking van de Heilige Geest het hart voor Jezus toe te bereiden en van zon den en schuld te overtuigen, opdat de evangelieverkondiging voor de mens waarde verkrijge. De zondaar ziet zichzelf in zijn ramp zalige staat en toestand, in zijn ver vreemding van God; de zondaar leert ,.{de onmogelijkheid om uit zichzelf tot God te komen; hij moet bekennen, dat hij zelf een oorzaak van zijn rampza ligheid is; hij moet belijden, dat naar Gods recht de vervloeking zijn deel moet zijn. Maar, o blijde en zoete heils tijding, daar hoort hij een boodschap van Een, Die in de wereld gekomen is om dat geschonden recht te bevredigen en die beledigde gerechtigheid te be vredigen; de boodschap van Een, Die Zich gegeven heeft tot een rantsoen voor velen; die boodschap heiligt de Heilige Geest tot waarachtig geloof in het hart, zo, dat die verlorene zondaar de toevlucht tot Hem neemt; alles, dat buiten Hem is gaat verzaken; Hem al leen gaat benodigen; gaat horen, dat het Evangelie Hem voorstelt als de enige rots der behoudenis als de vol komen deur der hoop. Door het geloof gaat men naar deze Jezus hongeren en dorsten; leert men tot Hem de toevlucht nemen; mag men op Hem steunen en zich verlaten; mag men in Zijn gemeenschap ingelijfd zijn de Zijn weldaden aannemen en de vre de, die Zijn gerechtigheid tot grond heeft, ervaren. Hem gehoorzaam zijn is dus door het geloof op Jezus steunen en Zijn woord horen. In dat geloof is onderscheid in kracht en mate, maar in alle geloof, dat door de Heilige Geest gewrocht wordt, is iets van het Hem gehoor zaam zijn. En juist door dat geloof zal men alleen maar deel aan Christus verkrijgen. Het :s niet genoeg, dat Jezus oor zaak van zaligheid werd, maar Hij moet door het geloof in onze harten verheerlijkt worden. Laten wij dat in deze lijdensweken toch bedenken. AUerwege spreekt men over de lijdende en stervende Jezus. Maar vergeet toch niet dat er voor deze Jezus in onze harten door Gods Geest een plaats moet bereid, opdat Hij door een waarachtig geloof in ons wonen zal en wij Hem zullen leren gehoor zamen. Gewis, dan kunnen wij nooit ge noeg op Hem Virijzen als de enige oor zaak van zaligheid en mogen wij de verlorenen van het geslacht van Adam in de Naam des Heeren tot Hem nodi gen om alleen in Hem het heil te zoe ken; maar anderzijds toch ook bena drukken de noodzaak van dat werk van de Heilige Geest, waardoor alleen wij deze Jezus kunnen gehoorzaam zijn. Want eerst dan wordt het persoonlijk een wonder, dat waar wij nu de eeuwi ge rampzaligheid verdiend hebben. Hij ons tot een oorzaak van volkomen za ligheid geworden is. Dan wordt in de lijdensweken er iets van beoefend. Ik zal Uw Naam met dankerkentenis verheffen. U al mijn geloften brengen, 'k Zal liefde en lof voor U ten offer niengen, In 't' heiligdom, waar het volk vergaderd is. Rotterdam (C.) Ds. A. Vergunst Het ruim 2-jarig zoontje Marinus van dè fam. T. van Kempen, wonende aan de Langeweg te Oude Tonge is woens dagmiddag tegen half zes door een auto aangereden en gedood. Het ventje liep aan de voet van het in nabijheid van zijn ouderlijke huis gelegen viaduct. Een personenwagen van de fa. Visbeen, bestuurd door T. V. uit Nieuwe Tonge kon hem niet meer ontwijken. In de gemeente heerst grote verslagenheid over dit tragische gebeuren. Verdacht van het veroorzaken van brand is de thans werldoze havenar beider Joh. v. d. L. te Ouddorp door de Rijkspolitie aangehouden. Woensdag middag brak brand uit in zijn woning aan de Julianaweg. Door het snelle op treden van brandweer en politie kon de schade tot wat meubilair, de vloer bedekking en enige waterschade be perkt blijven. Het gezin heeft elders onderdak gevonden. Zeeland gaat de Italiaanse boeren, die eind vorig jaar door overstromingen werden gedupeerd, de helpende hand bieden. Overal in de provincie worden onder het motto „Een koe voor Gros- seto" acties gevoerd. Het provinciaal bestuur heeft al twintigduizend gulden geschonken. Zeeland kreeg na de watersnood in 1953 belangrijke steun uit Italië. onder een globaal overzicht van de aantallen slachtoffers. Deze opgave maakt echter geen aanspraak op nauw keurigheid, omdat vrijwel alle statis-,j, tieken die we raadpleegden, verschil lend waren. In de dagvaarding van de grote Duitse oorlogsmisdadigers (Goe- ring etc.) op het tribunaal der Gealli eerden in Neurenberg (1945-'46) werd gesteld, dat van de 9.600.000 Joden, die in Europa onder hun heerschappij leef den, er naar schatting 5.700.000 zijn ge liquideerd. De getallen, die wij na veel zoeken in diverse boeken hebben ge vonden, zijn ongeveer de volgende: 1939 slachtoffers Aan de rij van tuinversieringen is wel een heel opvallende creatie toege voegd! In Stad aan 't Haringvliet naast de woning van G. Nieuwland aan de Lieve Vrouwepoldersedijk staat sinds vorige week deze tanker op het droge. Het zou een passende „bunker" kun nen zijn voor de brandstof voor de oliekachel maar dhr. Nieuwland heeft hem als bloemenbak voorbestemd. Waarom dhr. Nieuwland juist een tanker van maar liefst 3.40 meter lengte koos wordt duidelijker als men weet dat hij timmerman was op Verolme's scheepswerf; inmiddels is hij daar tekenaar geworden. Hij maakte het schip op „de werf" waar het dienst deed bij een feestelijk hoogtepunt. Het is een getrouwe copy van een der tan kers die op de werven van Verokne werden gebouwd. De houten tanker heeft zelfs een z.g. druppelsteven 'en het enige wat er nog aan mankeert is een toepasselijke naam; e.v. suggesties zal de maker graag ver nemen. 3)." 6.50. ffy elberger a 5,50. neens/in (minim- f WONING-INRICHTING Oostdyk 5.S-61 - Sommelsdük mers. Na de oorlog waren er in dit land nog 8.000. In Roemenië woonden omstreeks 1940 ongeveer 750.000 Joden. Er was altijd al veel anti-semitisme geweest, maar met name de fascistische beweging van het „IJzeren Kruis", die met de Duit sers ging samenwerken en Roemenië aan de zijde van Duitsland tegen de Russen deed meestrijden, in pogroms tienduizenden Joden vermoord. Eich mann zelf heeft er niet veel invloed op gehad; de Roemenen knapten het zelf op. Hoeveel Joden er gesneuveld zijn is onbekend. We hebben eien groot aantal boeken geraadpleegd, maar de getallen lopen honderdduizenden uit elkaar. Het zullen er tenminste 400.000 zijn. In Bulgarye hebben ze het er goed afgebracht. De regering en de openbare mening waren helemaal niet anti-joods en wat Eichmann ook probeerde, hij is er niet in geslaagd de Bulgaarse Joden in handen te krijgen. Polen heeft, wat de Joden betreft, wel de vreselijkste tol moeten betalen aan de nazi-terreur. Vóór in september 1939 de Duitsers het land binnenrukten, woonden er ruim 3 miljoen. In 1945 werden er slechts 50.000 teruggevonden, zodat er zeker 3.000.000 zijn omgeko men in de kampen, bij moordpartijen en in het ghetto van Warchau, vooral in de speciale uitroeiingskampen Fre- blinka A en B. Hoeveel Joden er in de Sovjet-Unie door de Duitsers zijn omgebracht is niet goed bekend. In de gebieden, die door hen bezet zijn geweest en dat was op het hoogtepunt van de opmars alles wat ten Westen ligt van de lijn Leningrad, langs Moskou tot aan de Wolga bij Stalingrad en ook de Kau- kasus woonden zeker 3 miljoen Jo den. De Duitsers zijn daar als beesten tekeer gegaan. Op allerlei manieren zijn ze geliquideerd, dikwijls op mili taire wijze door vuurpelotons, in gas- wagens enz. Met name in de Oekraïne en in de Krim zijn zeer veel slachtof fers gevallen. We vonden ergens een opgave van 1.400.000. In Xsjecho-Slowakge woonden bij de bezetting daarvan door de Duitsers in 1938 en 1939 ongeveer 360.000 Joden. Het overgrote deel ervan is ook daar omgebracht. Na de oorlog, waren er slechts enkele tienduizenden over. Ziehier in het kort het relaas van de I massale Jodenmoord. We geven hier- Nederland 140.000 110.000 België 60.000 25.000 Frankrijk 300.000 130.000 Italië 50.000 10.000 Denemarken 7.000 600 Noorwegen 1.700 700 Duitsland 240.000 200.000 Oostenrijk 60.000 40.000 Tsj. Slowakije 350.000 300.000 Polen 3.050.000 3.000.000 Sovjet Unie 3.000.000 1.400.000 Hongarije 400.000 300.000 Joego Slavië 75.000 70.000 Griekenland 75.000 67.000 Finland 2.000 200 Roemenië 850.000 450.000 Totaal 8.660.700 6.103.500 Europa heeft dus wel een vreselijke tol moeten betalen aan de rassenwaan zin der Duitse nazi's, wat zijn Joodse biirgers betreft. LISSE Nog steeds vertonen de gla- diolenveilingen van H.B.G. Lisse het beeld van kleine aanvoer tegen hoge prijzen. Ook de handel in gladiolen voor het komend seizoen is levendig en hier worden door de export lonende prijzen geboden. De handel in tulpen, hyacinten en narcissen voor het komende seizoen is eveneens levendig en ook hier tonen de prijzen een stijgende tendens. Als gevolg van de inkrimp van het areaal is er belangstelling voor goed plantgoed. De aanvoeren op de bloemenveiling van H.B.G. nemen gestadig toe, alleen de prijs van de narcissen liep iets terug maar de tulpen zijn graag. Er is nog steeds grote vraag bij de winkelbedrijven naar narcissen en tul pen van het vrije veld. VOOR BETER Gedeputeerde staten van Zuid-Hol land hebben een voorstel ingediend voor een nieuwe gemeentelijke indeling van Voorne-Putten en Rozenbiu-g. De bestaande dertien gemeenten worden teruggebracht tot zeven. Bedoeling is dat de gemeenten Zwar tewaal en Vierpolders bij Brielle wor den gevoegd. De gemeenten Ouden- hoorn bij Hellevoetsluis. De gemeenten Heenvliet, Geervliet en Abbenbroek zullen één gemeente worden evenals de gemeenten Oostvoorne en Rockanje. De gemeente Zuidland zal als zelf standige gemeente blijven bestaan. Het haven- en industriegebied van het voormalige eiland Rozenburg s^al ge heel aan de gemeente Rotterdam wor den toegewe:^n. De gemeente Rozen burg gaat straks aUeen een woonge bied oinvatten met een strook langs de Nieuwe Waterweg, bestemd voor recre atie en waterstaatdoeleinden. Speciaal in het opmaken van B. V. a. VEER Telefoon 2682 Westdyk 36 MIDDELHARNIS NAAR DE MIDDELHRRNIS-TEL:23Z8 BORSSELE Beroepen. Bij de Geref. Gemeente alhier is beroepen ds. A. W. Verhoef te Barneveld. Van zaterdag 4 maart v.m. 12 uur tot maandag 6 maart v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Bakker, telef. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé tel. 01877- 262, Dirksland. Oost/laïcJcee: Dienst heeft dokter Bouman, telef. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet en dokter de Jager, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissont-Diricsland-Herkingen; Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Gorissen, tel. 01877- 500, Dirksland. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts M. A. Levy, Lijsterbesweg 65 te Middelharnis, tel. 01870-2897. THOLEN Zondagsdienst arts. Zondag 5 mrt. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Duinker, tel. 01660-500 of 458, Tholen en dokter Menger, tel. 01677-500 St. Phi- lipsland. De ruim twintig kursisten van de top-kadervorming zuidwesten hebben kortgeleden de vier internaatsweken van het tweede en laatste kursusjaar afgesloten. Thans rest nog het examen, dat in mei a.s. afgenomen wordt. Ze mocjten de behandelde stof nog eens terdege doornemen en hun werkstuk inleveren, dat tijdens het examen me de aan de orde wordt gesteld. Het tweede kiirsusjaar stond vooral in het teken van de bedrijfseconomie en het organisatiewezen wat het doce rend gedeelte betreft. Daarnaast werd veel aandacht besteed aan aktuele, maatschappelijke, politieke en sociale vraagstukken. Discussies, forums, film vertoningen en excursies onder an dere naar het Europacentrum Rijcke- velde in Sijselse (België) comple teerden het programma. Er is hard ge werkt en er moet nog hard gewerkt worden in het vooruitzicht van het examen. De kommissie, die de belangen van de top-kadervorming behartigt, zal zich na het examen gaan bezighouden met het formeren van de nieuwe kursus- groep, de derde in successie. De kandi daten worden voorgedragen door de or ganisaties, coöperaties en instellingen, die het top-kaderwerk financieel moge lijk helpen maken en die in de toekomst ook van de directe resultaten kunnen profiteren. De kommissie, gevormd door stands- en jongerenorganisaties en het land- en tuinbouw coöperatie centrum voor het zuidwesten past de selectie toe, waarna tot een definitieve samenstelling van de groep wordt over gegaan. Het verheugt de kommissie, dat de top-kadervorming én bij de organisa ties én bij de jonge boeren en tuinders in het zuidwesten steeds meer gemeen goed begint te worden. Zij hoopt, dat de belangstelling voor het werk nog blijft groeien, zowel mo reel als financieel gezien. Wat dit laat ste betreft, ook het investeren van ken nis en inzicht in jonge mensen kost geld. Tegen de achtergrond van de groei van de plattelandsorganisaties in ruime zin genomen ;en van de groei in Europees en internationaal verband is de investering in top-kader ecfiter volkomen verantwoord. Het verbruik van fruit, vers dan wel geconserveerd of in de vorm van vruch tensap gaat in de landen van de Euro pese Economische Gemeenschap met sprongen vooruit en is in tien jaar bij na verdubbeld. In 1955/'56 bedroeg de consumptie 7.7 miljoen ton; in 1964/'65 13.8 miljoen ton. Per hoofd der bevol king steeg in de landen van de ge meenschap het verbruik van iets meer dan 42 kg tot bijna 65 kg. De toename van het verbruik heeft ook geleid tot een stijging van de invoer van fruit uit de landen buiten de gemeenschap. Tien jaar geleden konden de EEG-lan- den nog vrijwel geheel in eigen behoef ten voorzien, maar nu wordt al rond een tiende van het verbruik ingevoerd in de gemeenschap. Het zijn in de eer ste plaats citrusvruchten, die „van bui ten" komen. (DIA) 1 Wij hebben een electronisch ap- s paraat voor correctie. Rfl eens even aan, het spaart V kostbare 1 guldens. s MIDDELHARNIS Het land en 't hof wordt nu bereid, Beploegd, besnoeid tot vruchtbaarheid. Zo ploegt ook God het werelds hart Door kruis dat lijf of ziele smart; En zonde' die te weeld'rig groeit Wordt door een scherpe roed' besnoeid. Och! werd ik dus in staat gebracht Om voort te gaan van Icracht tot kracht. Bijna duizend jonge mannen die een wetenschappelijke opleiding hebben ge noten, hebben zich tot dusver bij de be voegde instantie in de Verenigde Staten opgegeven: zij willen in aanmerking komen te zijner tijd een reis naar de maan te maken met het doel daar we tenschappelijk onderzoek te doen. Ook twaalf vrouwen wensen voor weten schappelijk onderzoek een bezoek te brengen aan onze satelliet. De kandida ten mogen niet langer zijn dan 1.80 m en niet ouder dan 37 jaar. Zij moeten beschikken over de nodige wetenschap pelijke kwalificaties een doctorstitel en medisch zijn goedgekeurd. Van de kandidaten is ongeveer 27 procent in genieur, 22 procent medicus, 18 procent fysicus en acht procent chemicus; de overige 25 procent is verdeeld over een aantal zeer gespecialiseerde takken van wetenschap. Met het onderzoek naar de kwalifi caties en de gezondheidstoestand van de kandidaten houdt zich de Ameri kaanse Akademie van Wetenschappen bezig, die een aantal van hen zal aan bevelen aan de NASA (National Aero nautics and Space Administration), het Amerikaanse officiële lichaam voor ruimteonderzoek. Dit zal vóór 15 augus tus van dit jaar tien a vijftien van hen aanwijzen, die vervolgens aan een ri- goreuze training zullen worden onder worpen, zodat zij te zijner tijd zonder verdere voorbereiding gereed zijn hun maanreis te ondemenaen. (DIA) In Elseviers Weekblad lazen wij een gedichtje op de stal gezette verkiezings karavaan van de P.v.d.A., ingezonden onder het motto „Occasion", onderte kend door Mr. dr. E. W. Catz, Amster dam. Het luidt: Te huur gloednieuwe karavaan. Die vier jaar lang op stal moet staan. Slechts hier en daar een buil, (Reisleider: Joop den Uijl), Kan vlot naar links en rechts afslaan

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1