EIIINDEn flIEUWS euw plan voor vaste oever verbinding Westerschelde Verhoging uitkeringen soc. Door de bril van Han en Rien Boomsnna Kamelen en ezels DESIREE Nèpals honingspaar komt naar ons land Bestrijding made van de uievlieg KEUVELAAR dag aP Vrijdag 24 februari 1967 No. 3564 f^"^ Combinatie van bruggen en een tunnel ïmaice; sffiez;: ;es lag.alt: 5chmmmet^p .f£> De elegante verlovhigsrhig MIDDELHARNIS Voor BabyUi:l:J PLATENNIEUWS ebru; ÏK 250,1 kien in mblik keiijk a! voor s! 'de Goese Korenbeurs is maandag ',s een lunchhijeenkomst van het departement Zeeland ven de Maat- ippij voor Nijverheid en Handel ir, L. W. Lievense uii Breda een openzienbarend, geheel uit particulier initiatief ontworpen plan bekend ge maakt, voor een vaste oeververbinding ,Qver de Westerschelde. i plan van ir. Lievense benelst 'esterschelde over ruim drie kilo- r te overbruggen en over ruim 2 kilometer te ondertunnelen. De ont werper raamt dat de kosten zullen liggen tussen f 300 miljoen en f 500 miljoen gulden. Dit zou 100 miljoen minder zijn, dan wanneer van een tra- ditfonele methode gebruik zou worden gemaakt. Twee jaar kortere bouwtijd Bovendien zou het plan een ver korting van de bouwtijd geven van ongeveer twee jaar. De tunnel, die volgens het plan van ir. Lievense een lengte krijgt van twee kilometer, zou in zijn geheel in 'n even lang bouw- dök" gereed gemaakt moeten worden. De tunnel zou moeten bestaan uit twee aan elkaar gemonteerde stalen buizen, die van binnen verzwaard worden met beton. Dit geweldige ge vaarte moet tot zinken gebracht wor den en daarna door normale kabels en lieren in een daarvoor gegraven geul in de Westerschelde worden getrokken. Dit op zijn plaats brengen van de gehele tunnel ineens, in plaats van, zoals gebruikelijk, één voor één segmenten te plaatsen, zal volgens ir. Lievense binnen een etmaal kunnen gebeuren. Na de tunnel vanaf Zeeuws-Vlaan- deren zal de vaste oeververbinding verder gaan als brug. Deze 3300 me ter lange brug zal volgens het plan gebouwd moeten worden van gepre- fabriceerde elementen. Bij de uiteenzetting door ir. Lieven se met kaarten en plan-tekeningen was de beurszaal volledig bezet. Het colle ge van Ged. Staten was volledig aan wezig, verder de consul-generaal van België te Rotterdam, de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Gent en vertegenwoordigers van allerlei takken uit het bedrijfsleven en industrie. Binnenkort zal de „Stichting Vaste Oeververbinding Westerschelde" tot stand komen. Hunne Majesteiten de Koning en Ko ningin van Nepal zijn voornemens op uitnodiging van Hare Majesteit de Ko ningin en Z.K.H. de Prins der Neder landen van 25 tot 28 april een bezoek aan Nederland te brengen, aldus deelt fciministerie van buitenlandse zaken De Kamerverkiezing is weer voorbie. D^t is oaltied un spannende weke, want je weet nooit hoe 't uut zal valle. D'r worre vooraf wel un hoap voorspellin gen gemaekt, mar d'r binne d'r mar weinig van uutgekomme. Neem noe 's het NIPO-onderzoek, je weet wel, dat is zo'n instituut dat an un groot aantal maensen uut oalerlei laegen van de bevolking vraegen stelt op wie ze zulle stemme in wat ze van d'n uutslag dienke. Dan slaet zo'n bu- roo an 't vermenigvuldigen om tot un conclusie te kommen in dan zegge ze zo in zo zal 't weze. Dat NIPO-onder zoek gebeurt meestal in opdracht van grote kranten, die dat dan publicere. 't Kwam deze keer helemaal falikant uut, ze waere glad de planke mis! Schmelzer had 't oak niet bie 't goeie ende. Hie docht dat de roamse 49 ze tels zouwe kriege in 't wiere d'r 42. D'n heer d'n Uul verwachtte voor de P.v.d. A. 44 zetels in die was t'er oak zevene mis, ze krege d'r 37. Zevene mis, dat is nogal wat! Nee, dan minister Biesheuvel, de te genpartij noeme m'n oak wel 's Bae- rend bie z'n voomaem, die heit 't goed geraeie, hie schatte dat de A.R. vuuf- tièn zetels zouwe kriege in hie kreeg geliek. Dat de C.H.U, un zetel verlore heit had ik niet verwacht in dat vind ik jammer, 't Was m'n liever geweest dat de kommunisten d'r een verlore wazze inplekke van d'r een gewonne. Koekoek, die d'r bie de verkiezingen mit knokploegen op uut getrokke is, was oak 'n ende mis. Hie docht vast dat 'n vuuftien zetels zou kriege in 't wiere d'r zevene. Eerlijk gezeid vind ik het nog knap veul. De Boerenpartij wil noe oak an de grote poUetiek mee gaen doeë, want Koekoek heit gezeid dat z'n partij wel ministers kan levere. De G.P.V. bleef geliek in oak de S.G.P., hoewel de S.G.P.-ers 's nachts toen de einduutslag van het A.N.P. of- kwam wel geschrokke zulle weze, want toen wier d'r ofgeroepe dat ze mar twee zetels hadde in d'r een verlore waere. D'r mankeerde zeker wat an de kompjoeter (of hoe hiet zo'n dienk) mar Die de herberekenienge kwam het toch weer goed. Noe héw'k diensdag in het hoofdartikel van Eilanden-nieuws ge- leze dat de S.G.P. ternauwernood de derde zetel behaelde. De S.G.P. had 507 stemmen over, dus die derde zetel was veilig. De schriever heit geUek dat ze 0,28»/o verlore binne, mar dat slaet dan op het stemmenaant-al van vorige ver kiezingen. Bie de S.G.P. is miens in ziens spraeke van verlies onder de jon gere kiezers, daer zal die partij terde ge rekening mee motte houwe. D'r zal kader uut de jongeren gekweekt motte worre. In dan tenslotte nog wat over die p'66. Dat is un humanistische wonder- boam, ineens zeven zetels! Op Flakkee was t'r niet veul ambitie voor, mar net 1%. Ze wille de kant uut van un vernieuwd kiesstelsel. Dan kriege de kleme partijen geen kans meer as dat deur gaet. Mar zo ver is 't nog niet, al zal het binnenkort daevere in de Tweede Kaemer. In noe mar ofwachte hoe 't nieuwe Kabinet d'r uut zal zieë. Schrammetje. Vanaf 1 januari 1967 In zijn jongste besloten vergadering heeft de Sociaal-Economische Raad een advies vastgesteld over de verhoging van uitkeringen van sociale verzekerin gen per 1 januari j.l. De minister van sociale zaken en volksgezondheid had de raad op 11 januari j.l. om advies over deze materie gevraagd. De uitkeringsbedragen krachtens de A.O.W. en A.W.W. zullen per 1 januari j.l. als volgt stijgen: A.O.W. per jaar: gehuwde bejaarden van f 4.254 tot f 4.470, ongehuwde be jaarden van f 2.994 tot f 3.144. A.W.W. per jaar: weduwen met kin deren van f 4.254 tot f 4.470, weduwen zonder kinderen van f 2.994 tot f 3.144, wezen tot tien jaar van f 942 tot f 990, wezen van tien tot 16 jaar van f 1.410 tot f 1,482, wezen van 16 tot 27 jaar f 1.830 tot f 1.926. De S.E.R. heeft hierbij overwogen dat per 1 juli a.s. onder meer als ge volg van de huurverhoging op die da tum; de uitkeringen opnieuw zullen worden verhoogd. Inwaliditeifsrente De uitkeringsbedragen krachtens de interimwet invaliditeitsrentetrekkers zullen met ingang van 1 januari j.l. als volgt worden verhoogd: invaliden in klasse A van f 5.826 tot f 5994, invali den in klasse B van f 4.740 tot f 4,878, invaliden in klasse C van f 3.648 tot f 3.756, invaliden in klasse D van f 2.916 tot f 3.000, De in 1966 genoten uitkering-ineens van twee procent is niet in de periodie ken uitkeringen verwerkt, omdat ook over de in het eerste half jaar genoten IWI-uitkering-ineens van twee procent zal worden verstrekt. Dit is een ge volg van het feit dat van 1 juli 1967 af de IWI-uitkeringen krachtens een overgangsregeling als uitkeringen van de wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering zullen worden beschouwd. Dat houdt o.m. in dat aanspraak zal ontstaan op een vakantieuitkering van zes procent. Kinderbijslag Wat de kinderbijslagen betreft, deze zullen van 1 januari j.l. af per kwartaal worden verhoogd als volgt: voor een eerste kind van f 95,16 tot f 98,28; voor esn tweede en derde kind van f 109,20 tot f 113,10; voor een vierde en een vijfde kind van f 146,64 tot f 152,10; voor een zesde en zevende kind van f 163,80 tot f 169,26; voor een achtste en elk daarop volgende kind van f 180,96 tot f 187,20. OOSTKAPELLE Aanbestedingen. Op de vorige week gehouden openbare aanbesteding van het slopen van het voormalige gemeen tehuis en de overige bebouwing rond om de Nederl. Herv. Kerk te Oostka- pelle, was de laagste inschrijver firma Sturm en Dekker alhier voor f 9800, Def hoogste inschrijver was fa. Kynen te Bussum, voor niet minder dan f 25000,—. Voor de aanbesteding bouwrijp ma ken uitbreidingsplan Duinlust te Oost- kapelle waren 12 inschrijvers. De laag ste was fa. Gebrs. Geldhof te Seroos- kerke (W.) voor de som van f 499.630,—. Toen de Persische koning Cyrus de stad Babyion veroverd had, toonde hij zich een heel ander vorst dan de As- syrische en de Babylonische vorsten, als zfl een volk overwonnen hadden. De Joden woonden toen in Babyion en zullen zeker met grote vrees de veran dering hebben meegemaakt. Er waren natuurlek heel onprettige dingen ge beurd tijdens de Joodse ballingschap, doch een gedeelte van het Joodse volk was er tot een zekere welvaart geko men. Dan gebeurt het, dat de Perzen de Joodse leiders toestemming geven terug te keren naar Jeruzalem. Zo zien we in het voorjaar van 538 v. Chr. de eerste groep Joden de lange weg terug trekken, door de woestijn, naar het land, waar velen niet geboren vcaren, waar bij hen alleen de overlevering was, dat het hun eigen land was. De eerste groep telde ongeveer 50.000 Jo den, en vermoedelijk zyn er velen op die lange weg, die veel langer was dan de directe, die we momenteel kennen van 980 km. De weg die de Joden na men moet 1350 km. geweest zijn waar van ongeveer 800 door de woestijn. Later volg, onder leiding van de pro feet Ezra, een tweede groep die kleiner was, en die over de tocht ongeveer 4 maanden moet hebben gedaan. De Jo den, die in Babyion huizen hadden ge had, moesten voor de terugkeer vele eigendommen achterlaten. De opgave is nu, dat m^t de tweede tocht bij de bezittingen, die meegevoerd konden worden, tempelschatten waren, die ze van koning Cyrus mee mochten nemen, vervoerd werden op 8.136 paarden, ka melen, muildieren en ezels. Hiermede hebben we een exacte op gave, dat kamelen, ezels, muildieren en paarden al meer dan 2500 jaren ge bruikt worden als pak- en rijdier. Bij de arabieren staat de kameel in veel groter aanzien dan de ezel. Misschien is het, omdat dit laatste het rijdier is van de arme, en het paard en de ka meel van de, met meer aardse goede ren gezegende man. Wie zou denken, dat we de prachtige arabische hengsten de legendarische hardlopers, veel zagen vergist zich. Eens hebben we de woes- tijn-politie op die prachtige volbloeds zien rijden en dat kwam nog, dat zij ons, met onze zware auto's trekkende over woestijnwegen in Syrië in moes ten halen. 'Snel gingen de auto's niet, toen onze leider de woestijn-politie zag liet hij de wagens stoppen. Hun bood schap was: we hadden kamelen gefoto grafeerd, en dat was toen streng ver boden. Wie het gedaan had, moest de opgenomen film inleveren. Een der on derleiders had op zo iets gerekend, hij maakte zijn camera open, gaf de film af; wij reden verder. Na die tijd neem ik altijd een oude camera mee, met on bruikbare film, om, als de woestijn- politie weer dergelijke boze plannen heeft, die film in te leveren. Dat was in 1960, op de eerste tocht naar Jeruzalem. Nu is de toestand er veranderd. Syrië vormde tijdelijk een staats-gemeenschap met Nasser van Egypte, en Nasser bracht de Syriërs gauw aan het verstand, dat je de vreemdelingen de kamelen en ezels maar moet laten filmen en fotograferen De hoofdzaak was voor hem, dat al die vreemdelingen dollars binnen brengen, dat ze met die foto's helemaal niet menen de armoede van dit land te foto graferen, alleen maar kamelen en ezels, omdat voor hen daarin iets zit, dat hen aan de Bijbel herinnert. Ik kan niet zeggen, dat ze het alle maal even plezierig vinden, dat een vreemdeling een ezel, een daarbij be horend mens of een kameel fotogra feert. In Turkije, in de buurt van Ephese nam ik de foto van de kamelen Het was een kleine karavaan, die door het land trok, opzij van de grote weg. De kamelendrijver rook direct zake lijke mogelijkheden. Hij liet de beesten halt houden, posteerde zich erbij en verzocht van alle medereizenden een bakshisj, een fooi. Daarmede verdiende hij wel meer, dan de vracht hem op geleverd zal hebben, die de beesten vervoerden. Vroeger was de kameel hèt vervoer middel. Voor veertig jaren, toen Tur kije bezig was te herstellen van de ge volgen van de eerste wereldoorlog, toen het daar nog een economische chaos was, kon men duizenden kamelen vin den in het Europeese Turkije, in het Aziatische Turkije en in al die landen, tot aan India toe. De oosterling verzorgt zijn kameel met grote zorg. Men zegt zelfs, dat hij meer van zijn kameel houdt, dan van zijn vrouw(en). Hij geeft het dier al lerlei troetelnaampjes. De overlevering wil, dat Allah de kameel of dromedaris, want feitelijk zijn de kamelen de eenbultige dieren van dit nabije oosten allemaal dromedarissen en de twee bultige de echte kamelen vindt men in Tibet en China en Siberië de kameel dan staat bij Allah zeer hoog aangeschreven. Hij gaf het dier niet minder dan 100 mooie namen. De ara bier, die toch wel echt bloemrijk is in zijn zegswijze, zou er maar negen-en- negentig kennen. De kameel aldus het arabische verhaal kent ze alle hon derd, en omdat de mens zo dom is die honderdste niet te kennen, is de ka meel zo trotshij weet het wél. Hetgeen niet weerhoudt, dat het beest de dienaresse of dienaar is van de mens, zich geduldig laat bepakken, zo'n 80 kg. en daarbij vele kilometers door de woestijn trekt. Het beest heeft ook de zo bekende waterbassin in zijn keel of maag, waar heel wat litertjes water in opgeslagen worden, voor ze een droge woestijn nemen. De in Euro pa rondgaande sage, dat het wel 100 liters zijn is overdreven, en dat de ka meel een week zonder eten en drinken kan marcheren behoort ook tot de fa beltjes. Drie dagen zonder eten en drin ken in de brandende hitte is het uiter ste. Maar te begrijpen is, dat juist, door die bizondere eigenschappen, deze die ren de beste vrienden werden van de mens in de woestijn. Je moet ze wel echt vriendelijk behandelen, ze schijnen een aangedane kastijding niet te ver geten. Dan worden ze vals, en ze zul len het blijven. Bruin en wit. Men heeft de bruine „vrachf'kameel en de witte „ren"kameel. De Fransen hadden bij hun vreemdelingen legioen witte renkamelen, die, als het nodig was, zelfs driehonderd kilometer bin nen de vier-en-twintig uren konden af leggen. De bijnaam van schip-der- woestijn is niet helemaal onjuist, als je ze zo ziet, als op deze foto, dan zijn het grote dieren, zie je ze van voren, dan valt hun slankheid op. Het berijden er van is een kunst. Kamelen zijn nml. tel gangers, en wie op zo'n beest rijdt on dervindt dezelfde gewaarwording als de landman op een zeeschip in storm. Hij wordt er gauw zeeziek op. Toen de Fransen indertijd voor hun vreemdelin- gen-legioen een corps kameelruiters in stelden, bleken de legionairs die toch heus wel wat mans waren geen ka meelruiters te kunnen worden. De Fransen hebben toen gezegd, laten we matrozen van onze maring, die geen last van zeeziekte hebben, omscho len tot kameelruiter! Op de markt te Marrakech (Marokko) heb ik eens geïnformeerd wat de prijs was van een kameel. Ongeveer 800 gulden. Deze prijs betaalt men zeker niet voor een ezel. Het is het rijdier voor de minder finantieel gelukkige, het rijdier van de arme. Ezels vindt je in Europa, in het zuiden, Spanje, de Balkanlanden, Italië enz. enz. Ze zijn geduldig, dragen blijkbaar zonder morren hun vrachten, en als je ze zo ziet, dan zien ze er wel naar het gebruik uit. Bijna altijd zal je ze in het zuiden vinden met beschadigde huid. Ze kunnen veel verdragen, maar het werkt toch op hun gemoed, op hun na tuur, en dan worden ze vals. Doch als dit gebeurt, ligt het werkelijk wel aan de mens, die hen mishandeld heeft. Vroeger zag je ze ook nog wel eens in Nederland zelf, ze komen misschien wel weer als kindervriend terug. Er gaan vele Duitsers naar de zuide lijke landen. Ze hebben kinderen bij zich, die zo'n klein ezelsveulentje zo schattig vinden, dat de ouders het veu len kopen. Het beestje wordt dan in de caravan meegenomen, aan de grenzen is momenteel weinig controle, vooral in hartje zomer, het beestje komt dan bij nieuwe en vooral dierenlievende eige naars. Het enige, wat ik tegen een ezel heb, is zijn stemgeluid, een roestig slot is er niets bij. Ik nam deze foto van een man uit Irak met zijn ezeltje, toen we waren bij Koet-el-Amara. We liepen onder aan de weg, hij passeerde op de dijk lopende. Hij was wat kwaad op me, maar daar moet je je niet te veel van aantrekken. Het is wel een zeer karak teristieke foto van de mens, de gewone mens, in het oosten, met zijn beste hulp. En dan te bedenken, dat de ezels, en muilezels al zo lang bekend zijn. Ik wil eindigen met nog twee kleine verhalen, het eerste is het muildier, dat meege holpen had bij de bouw van de Akro- polis in Athene. Het had gesjouwd, met grote marmerblokken, het was geslagen geworden, het had alle andere muildie ren overleefd. Toen het dan werkelijk zo oud was, dat de meeste mensen zouden zeggen, nu maar naar de vilder met het dier, zeiden de Atheners, dit beest mag blijven leven. Het krijgt op de Parthenon een eigen ruif, en ze vaardigden een wet uit, dat het verbo den was dit beest dat zovele dien sten had bewezen te plagen. Dan even een herinnering. De ezel was het dier, waarop Maria zat, met het kindeke Jezus, toen ze gingen vluchten van Bethlehem naar Cairo. Een lange en warme tocht ook al was het in die maanden toen blijkbaar nog koel. J. Boomsma. Mededelingen van de Stichting Nederlandse Uien-Federatie: Daar de resistentie van de made van de uievlieg tegen gechloreerde kool waterstoffen in alle teeltgebieden een algemeen karakter heeft gekregen, dient ter bestrijding van deze parasiet uitsluitend gebruik te worden gemaakt van de hierdoor in aanmerking ko mende middelen uit de groep van de organische fosforverbindingen. We onderscheiden hierbij spuitmidde- len voor volvelds toepassing, granula ten voor rijenbehandeling en middelen waarmee een zaadbehandeling kan wor den uitgevoerd. Volueïds grondbehandeling Bij het volgen van deze methode kan een keuze worden gemaakt uit een aantal voor dit doel goedgekeurde mid delen. Uit deze groep van middelen verdie nen de hierna te noemen middelen met de daarbij aangegeven dosering de meeste aanbeveling. AAvlitox AAvlitox Aseptacidal Aseptacidal Tri-VC 13 Tri-VC 13 Phytosol 20»/o 30 kg 75»/o 8 1 20»/« 30 kg 75''/o 8 1 20»/o 30 kg 75»/o 8 1 SO'/o 10 1 Bij toepassing van een volvelds grond behandeling dienen de middelen kort voor het zaaien in minimaal 500 1 wa ter per ha te worden bespoten. Om verliezen aan werkzame bestanddelen tot een minimum te beperken moet het middel direkt na het spuiten licht wor den ingewerkt. Rijenbehandeling met granulaten De bestrijding van de made van de uievlieg is zeer goed mogelijk door middel van een rijenbehandeling met granulaten. Bij een juiste toepassing kan het resultaat worden vergeleken met dat van een volvelds behandeling met spuitmiddelen. Ook bij deze bestrijdingswijze ver dienen de 5''/o-produkten van AAvli tox, Aseptacidal en Tri-VC 13 de mees te aandacht. De dosering bedraagt 30 kg per ha. Bij gebruik van deze granulaten be dragen de kosten ongeveer de helft van die van de volvelds toepassing van spuitmiddelen. Eveneens zeer goede resultaten mogen worden verwacht van Phytosol-granu- laat 2.5"/o en Basudine-granulaat 5»/o. De aan te wenden hoeveelheid van deze middelen bedraagt respektievelijk 100 en 50 kg per ha. De hier genoemde doseringen gelden alleen voor een rijenafstand van 33 of 37.5 cm. Als bij een nauwere rijenaf stand wordt gezaaid, dan moet naar verhouding meer granulaat gebruikt worden. Het granulaat wordt tijdens het zaaien door middel van een strooiap- paratuur toegediend. Het middel wordt POEDER- CRÈME - OLIE -ZEEP achter het zaaikouter in het zaaivoor- tje gebracht, waarna op normale wijze zaad en granulaat met grond worden bedekt. Als originele granulaatstrooier ken nen we de Horstine Farmery. In 1966 is in de praktijk, tevens gebleken dat AAvlitox-granuïaat zeer goed kan wor den toegediend door middel van een tweede op de zaaimachine gemonteerde zaaibak. Er dient op te worden toegezien dat per pijp de juiste hoeveelheden granu laat worden verstrooid. Daar tussen de verschillende her komsten granulaten vrij grote verschil len in korrelgrootte voorkomen, doet men er goed aan zijn keus te bepalen in overleg met diegene, die zal worden belast met de zaai- en strooiwerkzaam- heden. Zaadbehandelingen De mogelijkheid bestaat, dat voor het seizoen 1967 op beperkte schaal ge bruik kan worden gemaakt van het zaadbehandelingsmiddel Phytosol. De van dit middel te gebruiken hoeveel heid bedraagt 75 gr. per kg zaad. Teneinde het poeder voldoende aan het zaad te hechten, dient het zaad met 75 cc water per kg te worden bevoch tigd. Bij de met dit middel uitgevoerde onderzoekingen is gebleken dat, even als in het verleden met dieldrin, kiem- vertraging en zelfs kiembeschadiging kan optreden. In verband hiermede verdient het aanbeveling de behande ling direkt voor het zaaien uit te voe ren. Bij de Stichting „DE BAND MET GOD" zijn weer een tweetal koorpla ten uitgekomen, getiteld: „Van u wil ik zingen" en „Worden als een kind". Aan beide platen werd weer medege werkt o.a. door de Chr. Gem. Zangver. „SOLI DEO GLORIA" te Stellendam. U kunt deze platen weer bij ons be stellen tegen de prijs van f 8,50 per st. Daar wij als koor op deze platen eni ge korting ontvangen, komt een kleine winst ten goede aan de koorkas; u be taalt bij rechtstreekse bestelling toch de vastgestelde prijs. U kunt uw be stellingen per brief of telefonisch op geven bij: A. Dekker, Nieuweweg 45, Stellendam, Tel. (01879) 3 23. NIEUWERKERK Beroepen te Terwolde-de Vecht, ds. J. Karens alhier, die bedankte voor de beroepen naar Bodegraven en voor Nieuw-Beijerland. Predikbeurt Ger. Gemeente. Zon dag 26 febr. 11 en 6 uur ds. J. Karens in de Ned. Herv. Kerk (Bed. H. Doop). Bijbellezing. Woensdag 1 maart 7.30 uur, ds. J. Karens, pred. der Ger. Gem., in de Ned. Herv. Kerk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 9