Stembus- uitslag mu Nieuwe Plaatselijk nieuws Leniebode(n) E.H.B.O.-wedstrijil te Ouddorp Gewoon „dorp" Jongeman uit Ouddorp verdronken Zes jubilarissen bij „Excelsior" Diricsland melk- en zuivelbandel aan de Voorstraat te Ooltgensplaat Brand te Langstraat Flakkeese scholieren brachten hun stem uit Stellage kabelbaan worilt afgebroken argang Dinsdag 21 februari 1967 No. 3563 15 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond IJKE ITIE beschaafde dame Ook hier werd óe centrale verwarming door N.V. Korporaal te Oud-Beijerland verzorgd. Tel. (01860) 2697 ^S HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS actie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk [(01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167Q30 bigd) ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. cent gtAHu Uenking. let eindresultaat van de jongste Ingen bestudeert en analyseert, |t de conclusie komen, dat de situatie in ons land niet dui- Ki geworden, zoals velen hadden t, maar nog gecompliceerder dan las. Na een heftige en sensatio- ferkiezingscampagne volgde een fcisationele uitslag. Alvorens on- llusies te trekken, stellen we felke punten naar voren komen. DeKX'P- verloor, vergeleken bij de Srei-kiezingen van 1963, ruim 5 »/o rtels van de 50, d.i. 16 "/o. Iv.dA. ging 6 zetels van de 43 :ht^it d.i. 14»/o. Dp V.V.D. won 1 zetel. 0è A.R.P- won er 2. Pe C.H.U. boekte 1 zetel verlies. DeAinimunisten kregen er één bij. dSRS.P. bleef stabiel. DeffCP. handhaafde zich in zeteltal. De B.P. haalde 7 zetels. Het C.P.V. behield haar enige. En D 66 kwam direct op 7. Ieder heeft uiteraard zijn oordeel i;er deze uitslag, dat afhankelijk is van jn beginsel of voorkeur. Wij willen at dus ook geven. De K.V.P. leed een zeer zwaar ver- es. Als protestant komt dan de nei- ing ep, zich daarover te verheugen, is^fcchter nagaan, waar deze stem- leij^Kleven zijn, dan bezien we dit wel wat genuanceerder. Er ijï^r ongetwijfeld naar de P.v.d.A. ge- all, zij het niet zoveel als verwacht regd; vele gingen naar D '66, welks >i|er Van Mierloo van roomsen huize iïiaar progressief liberaal werd. Ook e^ Koekoek er vele in de wacht ge- E'\ leept, Dat de K.V.P. een behoorlijk erlles zou lijden stond wel voor ieder- ^^-^ en vast. Dat haar fractie in „de nacht _X an Schmelzer" het kabinet-Cals liet \;r~^ J||^ad in eigen gelederen veel ^^^ploed gezet. Bovendien heeft de HHppnfessionalisering een grote rol éspeéld. Vroeger gaven de bisschoppen n de pastoors aan op wie men stem- •leri' moest. Die tijd is voorbij. Gods- iehst en kerk, in ieder geval de laat- te, spelen geen overwegende rol meer lij velen. De „nieuwe koers" in de r.k. ;erK^-feIijkt van grote invloed te zijn op Ie politiek en wel in een heel verkeerde ichting. De confessionele partijen heb- len steeds de taak gehad, het opdrin- jen-van principieel-linkse stromingen fe blokkeren en dat dreigt nu verzwakt je werden. I De bijna katastrofale achteruitgang Aan de P.v.d.A. hadden we niet ver- ^•racht; We dachten, dat zij zich wel jf^ ets zou herstellen, omdat er vele room- e kiezers, vooral uit de vakbonden, jedreigd hadden rood te stemmen. Dit blijkbaar niet in hoge mate gebeurd. zijn ook geen stemmen afgevloeid mar de P.S.P., want die bleef stabiel. Vel heeft de P.v.d.A. ongetwijfeld kie- lARNIjers verloren, aan D '66. De groots op- [jverkiezingscampagne en haar IfDUSXRD^HB'-Positie hebben ook geen suc- i^^^leverd, Het schijnt dus, dat de- ;e oude socialistische partij, hoewel ze ■d sterk is, erop zal moeten voorlopig geen overwinningen zullen behalen. De enige mo- i voor winst zit wellicht in een /oUedige deconfessionalisering van de _-C.V.P. De V.V.D. stond er aanvankelijk goed /oor en het leek erop, dat haar oppo- litie tegen het kabinet-Cals haar geen vindeieren zou leggen. Dat zij slechts It'la oftewel 1 zetel vooruit ging, zal vel veroorzaakt zijn door het te elfder ire optreden van de progressieve groep ran D '66, die heel veel jongeren tot '.ich heeft getrokken, ook van de V.V.D. De C.H.U. ging over de gehele linie lehteruit, hetgeen niemand verwacht leeft. Welke factoren hierin een rol lebben gespeeld is niet duidelijk. We :ien geen kans daarvan een verklaring geven. Hier treffen we weer het merkwaardige verschijnsel aan, dat we il meer signaleerden, dat over het ge- lele land, ook op Flakkee, een partij jelijkmatig achteruitloopt, dus met )veral een gelijke tendens en dat noch tans niemand tevoren dit heeft zien lankomen. De meest waarschijnlijke op- ossmg van dit probleem ligt hierin, lat enige tienduizenden vroegere C.H. uezers ditmaal op de partij van min. sresident Zijlstra hebben gestemd. De A.R.P. was de enige grote confes- iionele partij, die winst behaalde. Al- ;emeen wordt dit toegeschreven aan iet optreden van prof. Zijlstra als ka- Jinetsleider, hoewel hijzelf niet op de tandidatenlijst stond. Wij geloven dit 'ok. Hieruit moet dan echter wel de :pnclusie worden getrokken, dat de mkse koers, die velen in de A.R.P. ie laatste jaren wensen te voeren, daar- loor duidelijk naar rechts zal moeten vorden gecorrigeerd. De C.P.N. heeft helaas enige vooruit gang geboekt. Ze klom van 2.76 »/o in iSM naar 3.61 in 1967 en kreeg daar- loor nu 5 zetels. De commentatoren ^en hienn een gevolg van de vrees ^'opr grotere werkloosheid onder de ar- 'eiaers, waarvoor zij blijkbaar het -neest verwachten van de communis- In^ "'i^raard een totaal verkeerde ver- jmderstelling. 13 ^-^P- Weef in zeteltal wel op I'"'..'"gr ging in stemmental iets ach- TfiT S^°si stagneert. Haar pa- ■.msrae slaat niet voldoende aan en Ion JPwordt blijkbaar te slap "peooraeeld. w,^t f ■'^;^- behield ternauwernood naar derde zetel. De stemmen die ze ninstens Op de boerderij van de heer A. van Nieuwenhuijzen, Galathesèdijk 10 te Ooltgensplaat werden vorige week woensdag drie lammetjes geboren. Dat een schaap drie lammeren werpt is al een zeldzaamheid en het is nog interes santer örn te vernemen, dat dit drietal zwart van kleur is. Bij goed weer dar telen de twee broertjes met hun zusje in de wei rondom moeder schaap, die haar kinderen best verzorgt, 's Nachts verhuisd het gezelschap naar de schuur, 't Is te begrijpen dat de familie Van Nieuwenhuijzen trots is op deze len- tebode(n). verloor (0.28 °/o) zijn vermoedelijk naar de A.R.P. gegaan. De derde zetel zal bezet worden door de oud-Flakkeeënaar Ir. van Rossum uit Zeist. De Boerenpartij, die met 7 zetels uit de bus kwam, is ruim verdubbeld. Na alle troebelen in die partij (kwestie- Adams en -Voogd en de Noodraad) hadden we dit hoge aantal niet meer verwacht. Het blijkt dat ze enerzijds, vergeleken bij 1966, een derde van haar aanhang verloren heeft, maar toch nog meer dan 300.000 stemmen behaalde. Het is en blijft voorlopig de partij der ontevredenen. Wij hebben er nooit iets positiefs van verwacht, omdat haar leidslieden het zoeken in grote woor den, brutaal optreden, verwarde rede neringen en o.i. niet over de capaci teiten beschikken om op een behoor lijk intellectueel niveau aan de grote politiek mee te doen. Dat de heer Voogd, die zich van Koekoek afscheidde, ondanks de acti viteit en publiciteit, die hij ontwikkel de, geen zetel haalde, was wel te voor zien. Hij kreeg slechts bijna 5000 stem men, terwijl hij er 46.000 nodig had. De malcontente Boerenkiezers hebben hem blijkbaar niet capabel geacht om hen te vertegenwoordigen. Het Gerei. Pol. Verbond boekte wel wat stemmenwinst, maar bleef op één zetel, hoewel zijn vertegenwoordiger, de journalist Jongeling (vroeger onder wijzer) het heel goed doet in de Kamer. Hij houdt degelijke redevoeringen, heeft gezonde ideeën, stelt de beginselen op de voorgrond, is een vlot spreker en heeft daardoor het oor van Kamer en tribune. Het is jammer, dat dit Ka merlid een eenmansfractie zal blijven, omdat de Vrijgemaakte Kerken, waar uit hij zijn kiezers trekt, niet veel meer stemmen kunnen behalen dan ze nu hebben. Tenslotte de partij D '66, die bij haar eerste optreden als een wonderboom omhoog schoot met direct 7 zetels, iets dat bij een nieuwe partij nog nimmer is vertoond. Het is een groep van voor namelijk intellectuelen, die wat hun po litiek beginsel betreft, geplaatst moet worden tussen de V.V.D. en de P.v.d.A. in. Het is te verwachten, dat ze een constructieve bijdrage zullen leveren in de Kamerdebatten en dat terdege rekening met hen moet worden gehou den. Wat de kabinetsformatie betreft, daaromtrent zal nog gelegenheid te over zijn om beschouwingen te geven. We hopen in ieder geval, dat zij niet lang zal duren. De situatie is wel zeer verward geworden, maar er is een voor de hand liggende oplossing: terugkeer tot de combinatie-de Quay en Marij- nen, dus K.V.P., V.V.D., A.R.P. en C.H.U. (86 zetels van de 150) onder leiding van prof. Zijlstra en als deze blijft weigeren, omdat hij liever pre sident van de Nederlandse Bank wordt, onder een andere R.K. of A.R. minis ter-president. Gevraagd bij nette invalide heer een 35 - 40 jr., voor licht werk, intern hulp 's morgens van verpleegster. Brieven no. 15, W.B., bureau van dit blad. Vorige week woensdag bij de verkie zingen voor de Tweede Kamer hebben zoals op vele voortgezette en hogere scholen in ons land ook de leerlingen van enkele scholen op ons eiland hun stem uitgebracht; zij het niet in de of ficiële stembussen. Een en ander op initiatief van de redacties van drie landelijke jeugdbladen. De scholieren hadden daartoe een compleet stembiljet ontvangen alsook de beginselprogram ma's van de partijen zodat ze zich daarop konden oriënteren mede ook aan de hand van de door het onder wijzend personeel gegeven toelichting. Op de lagere land- en tuinbouwschool te Sommelsdijk werden 65 „geldige" stemmen uitgebracht. De K.V.P. kreeg 1 stem of iVa»/» (voorkeurstem voor Min. Luns) De P.v.d.A. 3 stemmen of 4V2''/o; De V.V.D. 10 stemmen IB'/o; De A.R.P. 16 stem men 24"/o; De C.H.U. 5 stemmen VhVo; De S.G.P. 4 stemmen 6"/»; Lijst Voogd 2 stemmen S'/o; Boerenpartij 19 stem men 28»/o; Landbel. 1 stem iVa'/o; D'66 4 stemmen 6%. Boer Koekoek was derhalve op deze school de winnaar. Ook (één klas) de ULO te Oude Ton- ge deed mee. Van de 9 uitgebrachte stemmen kreeg de V.V.D. er 4; de P.v. d.A. 3 en de K.V.P. 2; de Partij D'66 kwam niet aan bod. Zaterdagmiddag hebben de E.H.B.O afdelingen uit Ouddorp, Middelharnis en Dirksland in een sportieve wed strijd in het ver, gebouw te Ouddorp eikaars krachten en kennis gemeten. De groep Ouddorp II behaalde 315 punten; de leider 58 pnt, Ouddorp kwam hierdoor in het definitieve be zit van de wisselbeker. Middelharnis II werd tweede met resp. 311 en 61 pnt.; derde werd Ouddorp I met resp. 307 en 59 pnt Middelharnis I werd 4e met 275; 58 en laatste werd Dirks land met 234 en 59 punten. Na de gemeentelijke herindeling is het op het eiland gebruik geworden om wanneer er sgehandeld wordt over één der voormalige gemeenten, te spreken over „dorpskern". De aandacht wordt er op gevestigd dat hiermede een taal kundig onjuist begrip wordt gebezigd. In feite is een dorpskern de kern of het centrum van een dorp, derhalve een gedeelte van een dorp, terwijl het tegenwoordig gebruik van het woord dorpskern daarentegen juist de bedoe ling heeft het gehele dorp aan te dui den. Ook het bezigen van de naam „woon kern" is in dit verband onjuist. Een woonkern is in feite een buurtschap, waaraan de essentiële kenmerken van een dorp ontbreken, zoals: eigen kerk en school, middenstands- en bankbe drijf enz. Soms groeit een woonkern uit tot een dorp, soms verdwijnt deze weer (vergelijk Noordoostpolder). Daar om is het eigenlijk een degradatie om aan een volwaardig dorp de naam „woonkern" te geven. Beter dan al dit „kern"-achtige woordgebruik is het dan ook te blijven spreken en schrijven van het dorp Dirksland, het dorp Melissant, het dorp Herkingen, enz. Daaraan heeft de ge meentelijke herindeling niets veran derd. OOLTGENSPLAAT Tweede winteravondlezing. Vrijdag 24 febr. a.s. des nam. 7.30 uur zal in het Veren, gebouw „Elthato" de tweede winteravondlezing gehouden worden. Ds. L. Vroegindeweij, herv. pred. te Delft zal spreken over: „De betekenis van de Heilige Doop". Alle belangstel- Jenden zijn welkom. Kerkelqke huwelijksbevestiging. Vrijdag 24 febr. a.s. des nam. 3 uur zal In het kerkgebouw van de Gereform. Gemeente de kerkelijke huwelijksbe vestiging plaats hebben van dhr. P. de Bonte Czn., alhier en mej. J. P. Crezee te Zuid-Bejjerland. Voorganger is ds. P. Blok van Dirksland. De 25-jarige D. Hoek uit Ouddorp is in de nacht van zondag op maandag in Delfzijl verdronken. Dhr. Hoek was ka pitein op een binnentanker die in het Eemskanaal gemeerd lag. Toen hij zon dagavond laat niet aan boord terug keerde ging de stuurman die vóór hem naar boord gegaan was op onderzoek uit De politie werd van de vermissing in kennis gesteld. Aanvankelijk werd even afgewacht maar toen een inten sief zoeken waarbij ook werd nage gaan of hij niet naar huis was gegaan, niets opleverde is de gemeentepolitie geassisteerd door de Rijkspolitie met dreggen begonnen. Het stoffelijk over schot werd 's middags om twee uur vlak bij het schip opgehaald. Drie hoge mobiele kranen van de Groot n.v. te Zwijndrecht zijn mo menteel op de Grevelingendam bezig met de demontage van de stellag's die hebben gediend bij de ondersteuning van de kabelbaan. Zoals bekend zal de kabelbaan over enkele jaren weer worden gebruikt bij de demping van het Rak van Scheelhoek tussen de bouwput en de kust van Voome. De gondels worden momenteel gereviseerd. De reeks voortreifelijke uitvoeringen van het Gemengd Koor Excelsior te Dirksland is vrijdagavond j.l. voortge zet. Het kan gerust gezegd, dat het pu bliek het volle pond aan kunstgenot en gezelligheid heeft gehad. Door deze kwaliteiten en door de gezelligheid, ko men steeds meer mensen van buiten Dirksland de avonden bezoeken. De voorzitter van de vereniging, de heer J. Los', heette een volle zaal wel kom, waarbij ook burgemeester en mevrouw Bos. Reeds bij het eerste nummer, Popule Meüs van de Palestrina, a la capella uitgevoerd, was zuiver en doorzichtig van klank, waaruit de grote kwalitei ten van het koor eens te meer werden onderstreept Een uitblinker werd niet temin Jerusalem van Verdi. In het po pulaire genre werd gebracht, een se lectie uit de operette lm Weissen Rössl, een werk van respectabele leng te, waarmede de dirigent, de heer Ger- rit Zoon, alle eer inlegde. Dit in korte tijd ingestudeerde stuk, viel zeer in de smaak, hetgeen een welkome vergoeding was voor de in spannende repetities. Niet minder dan zes jubilarissen, drie met 40-jarig en drie met 25-jarig lid maatschap, werden in de pauze gehul digd. De veertigers waren:: mevr. H. Zoon-Knöps en de heren L. Kievit en Joh. Kaslander; de dames Van Oosfen- brugge-Bakker en A. Witvliet-Poort- vliet en de heer M. Knöps, de zilveren jubilarissen, -sverden door de voorzit ter toegesprolien. Hij dankte hen voor de vele jaren werk in voor- en tegen spoed voor de vereniging' en hen werd het speldje van de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland op de revers gespeld. Bovendien ontvingen alle jubilarissen een geschenk van de leden van de vereniging, dat uit eigen zak betaald werd. Burgemeester Bos prees de jubila rissen voor hun volharding. Hij zei zeer verheugd te zijn een vereniging als Excelsior in zijn gemeente te hebben. „Avonden als deze, met een echt gezellige Excelsior sfeer, teweegge bracht door samenwerking van de le den, en gedragen door de goede geest van eenheid, zijn zo langzamerhand voor Excelsior spreekwoordelijk ge worden. De vereniging bestaat nu 58 jaar. Het is vooral door mensen als deze jubilarissen, die door dik en dun trouw blijven, dat het gelukt is, het Dirkslands Excelsior te behouden." Een luid applaus onderstreepte de woor den van burgemeester Bos De heer Goudzwaard, voorzitter van de verenigingsraad, sprak een harte lijk woord tot de verenigingen en de jubilarissen. Na de huldiging verzocht de heer Kaslander, de veertig-jarige jubilaris, ter ere van Excelsior en de huldigin gen, als toegift het Ambrosiaans lof- gezang ten gehore te brengen. Het toneelstuk, „In de Vergulde Os", bleek een voltreffer te zijn. Niet al leen wat het spelpeil betreft, maar ook door de inhoud van het stuk met gees tige en rake invallen van de spelers, waren voortreffelijk. De humor van de plat-Amsterdamse volkstaal van en kele spelers was kostelijk. Er is gezond gelachen en het is begrijpelijk, dat de spelers de dank en hulde van het pu bliek mee naar huis kregen. POORTVLIET Benoeming. Mej. B. D. N. Nortier, typiste op de gemeentesecretarie, is benoemd tot typiste-receptioniste bij net Protestants Ziekenhuis „Bergzicht" te Goes. Vorige week donderdag is er aan de Voorstraat te Ooltgensplaat een nieuwe melk- en zuivelhandel gevestigd. De firma P. in 't Veld Zn. verhuisde van de Slikdijk no. 17 naar Voorstraat 21. Het is de oude bakkerij van wijlen dhr. J. C. de Ruiter. Dhr. in 't Veld kocht dit pand van de erfgenamen en verbouwde het tot een modern bedrijf. Het in wendige werd er totaal uitgebroken, waarbij bleek dat het gebouw vele eeuwen oud is. In de schoorsteen vond men een steen met het jaartal 1632. Bij onderzoek kwam aan het licht dat de schouw uit vier delen bestond. Eerst is er een vuurput geweest, toen een betegelde schoorsteen (de tegeltjes kon men er niet heel uitkrijgen wat erg jammer is); daaromheen was een meer uitlopende schouw gemaakt en vervol gens werd er als vierde nog een vier kante omheen gebouwd. Groot complex. Er werd zodoende een grote ruimte verkregen; de woning is 14 meter diep, plus nog een opslagplaats van 7 meter. Daar achter, uitkomende aan de Z.- Achterweg is er een garage van 8.30 x 7.70 meter. De winkel heeft een opper vlakte van 5 x 3V2 meter. Behalve melk en zuivel is het assorti ment vergroot met dranken, boterham belegging, etc. Naast een diepvrieskist staat er een koelkast van 8 m^ inhoud, met een invoer- en afvoerkant. Officiële opening. "Wethouder Adr. de Vos, tevens loco burgemeester verrichtte de opening. In een toespraak zei dhr. de Vos, dat het gemeentebestuur het zeer op prijs stelt, dat er in de dorpsgemeenschap initia tieven worden genomen die de samen leving ten goede komen. Hij noemde daarvan ook het bouwen van een nieuw bedrijf. Met dit nieuwe pand heeft de Loco burgemeester Adr. de Vos opende de nieuwe zaak van Melk en Zuivelhandel F. in 't Veld Zn. aan de Voorstraat te Ooltgensplaat. Twee neefjes van de familie In 't Veld, de 3-jarige Gerard en de 5- jarige Jan Mourik mochten de sleu tel aanbieden en waren voor deze gelegenheid in „uniform". eigenaar veel meer mogelijkheden, al dus dhr. de Vos. Er is nu plaats voor aan- en afvoer van de producten. Hij besloot met de hartelijke gelukwensen over te bilengen en wenste dhr. In 't Veld met zijn gezin het beste voor de toekomst. Dhr. In 't Veld dankte dhr. de Vos voor de bereidwilligheid de zaak te openen en voor de hartelijke geluk wensen. Hij was ook zeer ingenomen met het keurige werk dat de diverse ambachtsmensen tot stand hebben ge bracht; waarvoor hij zijn dank betuigde Hierbij betrok hij oolï de Technische Dienst en de leveranciers. Uitvoerders. De bouw is uitgevoerd door de Fa. W. A. V. d. Welle en A. van Hassent en Zn., metselwerk; Fa. L. C. Dorsman en L. H. Korteweg en Zn., timmerwerk; Fa. J. Neels, L. T. Bas en M. Kreeft en Zn., schilderwerk; Fa. W. Overbeeke, electriciteit; Fa. P. Kamp, smidswerk en sanitair; N.V. Korporaal te Oud- Beijerland, centrale verwarming; ter wijl Van Swaaij's Koeltechniek te Amersfoort de koelkast plaatste. In de winkel heeft men nog veel van het oude kunnen behouden, o.a. de mooie tegelwand en het prachtige gewerkte plafond. De f am. In 't Veld mocht vele felici taties en cadeau's in ontvangst nemen, o.a. 30 bloemstukken en fruitmanden en andere waardevolle artikelen. MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Vertrouwensraad. De saneringscom missie van de melkhandel te Middel harnisSommelsdijk deelt mede dat de vertrouwensraad waar e.v. klachten over de bezorging kunnen worden in gediend te bereiken is via mevr. Kom- mers, ds. Montijnstraat Sommelsdijk. HERKINGEN Jaarvergadering. A.s. maandag 27 februari hoopt de Chr. Schoolver. op Geref. Grondslag alhier haar algemene jaarvergadering te houden des avonds om half acht in de kerkzaal der Geref. Gemeente. Naast de gebruikelijke stuk ken komen voor bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van de be stuursleden Jac. Drooger en Chr. Hui- zer Hz. beiden herkiesbaar. Uitvoering. De Chr. Zangvereniging „Zanglust" hoopt a.s. vrijdag 24 febr. des avonds om acht uur in „Ons Huis" een uitvoering te geven met medewer king van de Zangverenigingen uit Dirksland en Nieuwe Tonge. Kerknieuws. Door de kerkeraad der Geref. Gemeente zijn als candidaten voor ouderling gesteld Jac. Drooger (aftr.) en S. Karels, voor diaken J. C. Melissant (aftr.) en L. Doornhein Az. De jaarlijkse biddag bij de Geref. Gemeente zal gehouden worden op woensdag 1 maart, in beide diensten hoopt voor te gaan Ds. P. Blok van Dirksland. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Morgen, woensdagavond half acht hoopt in de Ned. Herv. Kerk ds. H. G. Abma van Gouda voor te gaan Schuur met inventaris in de as tijdens zware storm Vannacht omstreeks 1.30 uur is brand ontstaan in de schuur te Langstraat, eigendom van de heer Jac. Koene Zz. te Achthuizen. Twee auto's, een luxe en een volks wagenbusje, een tractor, twee brom fietsen en een wasmachine gingen in de vlammen verloren. De schuur ging verloren; een aan grenzende woning (onbewoond) kon worden behouden. Door een zware storm, die dikwijls aanwakkerde tot een orkaan, stond de brandweer van Ooltgensplaat voor een zware taak. „De slangen vlogen over de dijk heen" aldus commandant Jac. de Vos. Toch slaagde men er in op korte tijd met enkele stralen water in de vlammen zee te werpen. Door de spuit werd het water gepompt uit een sloot op de hoek van de Kruispolderseweg. Het korps heeft 3 uren werk gehad om de brand te blussen en voor de na- controle Om half vijf waren de man schappen thuis in Ooltgensplaat. De oorzaak van de brand is onbe kend. De heer Koene is slechts gering ver zekerd. De boerderij was vroeger eigen dom van wijlen de heer M. van Balen. THOLEN Burg. Stand. Geboren: Martina Ma ria, dochter van G. J. Jansen en A. A. Ridderhof. Getrouwd: Joh. P. J. Verrijen, 24 j., en Ad. Quist, 20 jaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1