L iek op huidig artyiiestel Ds. fl. J. Wijnmaalen, Herv. Pred. te St. Maarteiisdiil(, sprali voor de S.G.P. te Sommelsdiili Plaatselijk nieuws Gladiolen maken goede prijzen lunil laakt een Schuur met landbouw- werktuigen brandde af Geen gemeentelijke herindeling op Tholen vóór 1969 In 1966: 121.699 nieuwe woningen De heer B. Hokke met H.K.H. Prinses Beatrix is vandaag jarig pensioen 4 gemet bouwland voor f 26.800," Dinsdag 31 januari 1967 No. 3557 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond naar ■ag, 27 J* ATTENTIE Ons nieuwe Vervolgverhaal „TOCH GELUKKIG'' Botsing in de mist Pro-Rege avond in Ouddorp CENTRALE VEILING Middelharnis S HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS actie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. - 19 - een geordend overzicht te .van de bezwaren tegen het Ne- Bse partijbestel willen we vast- dat dit toch wel heel sterk in Ic verankerd ligt. Het heeft zich keld gedurende een periode van bn eeuw, waarin iedere partij in te of mindere mate wel haar id downs" had, maar het systeem knig ongewijzigd bleef. Het over- He zware economische crisis van liger jaren, de nationaal-socia- I eenheidsdwang in de oorlog, de doorbraakpoging van socia- Ttischt zijde in en na 1946 totaal mis- iktê_tlieruit blijkt, dat de traditionele deling, hoe onbevredigend ze i iterdam; agele 0 enoie v-as C. de Vos Driess ar Rotte", Ot. naar: en gezi" v. d. V= land; M;. 5. naar naar Wis' naar ZuidiJK^ rieuwe T«' OoltgensP- is ven ziekvereE iring ge^ Medewef de tone»' it Rozi ;ent )kip de praktijk moge functioneren, )ch een buitengewoon taai leven heeft, )dat het niet gemakkelijk zal zijn er erandering in te brengen. Nochtans heeft het zin om ernstig te verwegen, welke correcties zouden unnen worden aangebracht, welke oorstellen tot verandering acceptabel Duden zijn en welke onaanvaardbaar loeten worden verklaard. Allereerst ienen we echter vast te stellen waar e bezwaren en de knelpunten liggen. Ve beginnen dan met de veel gehoorde onstatering, dat de verschillen tussen ie vijf grote partijen in de loop der rejv zodanig zijn vervaagd en geminl- ird, dat ze eigenlijk nog slechts tig en uit traditie blijven voort- lesïtlHn. Volgens de niet-confessionele artijen is onze partijenstructuur in fei- e fictief en geven bij verkiezingen bij- laken dikwijls de doorslag. Prof. Wemelsfelder, econoom van )rofessie en van C.H. huize, schreef in ;ijn boek „Onaardige economie", dat ms huidig politiek bestel zich ken- nerkt door „bloedarmoede", zich open- )arend in een verzwakte tegenstelling ;ussen rechts en links in sociaal op licht door de toenemende sociale zeker- leid, de verburgelijking van het elec- ;oraat (de kiezers) en een verminderde )bjectieve functie van het confessiona- isme in de politiek. Volgens hem is de sociale en confessionele strijd nagenoeg jitgestreden, zodat de partijen de spec- :akelstukken" van vroeger missen (hij oedoelt b.v. de schoolstrijd, de klassen- jtrijd, de achturendag, het algemeen desrecht). Prot. van de Woestijne, ook econoom, vindt, dat de verschillen tussen de vijf grote partijen op economisch gebied slechts gradueel zijn. Alle economen zijn thans aanhangers van het Keynes- ianisme, zij het met nuanceverschillen. Bij belangrijke vraagstukken zouden hun leiders het dikwijls eens zijn, maar hun geestverwanten in de partijen dik wijls oneens. En hij constateert, dat de politieke tegenstellingen niet meer pa rallel lopen met de partijen, maar er dwars doorheen gaan. De meningsver schillen binnen de partijen zijn soms groter dan die ertussen en vele ervan zijn slechts van historische aard. En prof. Ter Hoeven, politiek socioloog, is van hetzelfde gevoelen. De oude doel einden zijn zo ongeveer bereikt, maar er zijn nu nieuwe in de vorm van ge meenschapsvoorzieningen van zuiver zakelijk karakter. De kiezer moet een duidelijke keuze kunnen maken. De V.V.D. of de P.v.d.A. in de regering be tekent slechts een accentverschil en zo werken de partijen als pijlers van de status quo. Tenslotte geven we nog een citaat uit het maandblad „Burgerrecht" (zeer rechts): „Velen gevoelen instinc tief, dat de huidige politieke partijen geen werkelijk doel meer hebben. De socialisten hebben hun achturendag, de A.R. hun christelijk onderwijs en de R.K. hun emancipatie. Hebben ze nog bestaansrecht?" Deze uitspraken zijn in zoverre juist, dat er vooral na 1945 een enorm nivel leringsproces aan de gang is, zowel gees telijk als politiek, waardoor de ver schillen ontegenzeglijk steeds kleiner worden, ondanks alle lawaai tijdens verkiezingscampagnes: de P.v.d.A. is verburgelijkt (wat wij toejuichen), de A.R.P. seculariseert (helaas), de V.V.D. wordt steeds „socialer" (met gevaar van doorslaan) en de K.V.P. kan alle kanten uit (dus is onberekenbaar). Op vele punten gaat het slechts om graduele verschillen. Door de naar het schijnt aanstaande deconfessionalisering van de K.V.P. tot een loutere programpartij en de deva luatie van principia in de A.R.P. wordt de samenwerking met principieel linkse parpen steeds gemakkelijker. <Midanks het nivelleringsproces is er momenteel toch een duidelijke tegen stelling op het sociaal-economisch vlak TOssen de P.v.d.A. en de V.V.D., waarbij de eerste tot op zekere hoogte gesecon deerd wordt door de A.R.P. en de laat ste door de C.H.U., die thans een strak ker koers volgt dan onder wijlen dr. Tilanus. Dr. Couwenberg betoogde od het Volkskrant-congres, dat de tegen- stellmg tussen liberalisme en sociahs- me verouderd is en dat beide stromin gen elkaar gevonden hebben in het ge- JP^gde economische stelsel, dat wij nu v^I en dat een mengvorm is van hbarale en socialistische principes. Wat de conjunctuurpolitiek betreft, zo zegt Couwenberg, heeft men in de P.v.d.A. voortgebouwd op het liberale gedach- tengoed van Keynes, wat de sociale zekerheid aangaat op dat van de even eens hberale Beveridge en inzake de gemeenschapsvoorzieningen op dat van de liberale econoom Galbraight. Inder daad is dit zo en het wordt van socia listische zijde ook wel erkend, maar dit verhindert niet, dat er wel terdege een verschil is gebleven in de mate van overheidsbemoeiing en dit verschil be heerst de hele sociaal-economisch-fi- nanciële politiek, zoals die thans ge voerd wordt. Het is o.a. tot uitdrukking gekomen bij het optreden en de val van het kabinet-Cals en het is ook de inzet van de a.s. verkiezingen. Alleen zou deze tegenstelling veel duidelijker gesteld moeten worden, speciaal door de K.V.P. en de A.R.P., die als centrum partijen haar niet zo sterk willen ac centueren om de interne eenheid niet te verstoren. In verband hiermee wordt veel kri tiek geuit op het feit, dat met name de K.V.P. en de A.R.P. vóór een verkie zing niet wensen mede te delen, met welke partij ze in het te vormen kabi net willen samenwerken, met de linkse P.v.d.A. of met de rechtse V.V.D. Dit is inderdaad een ernstige lacune in de politieke duidelijkheid. Elke kiezer wenst via zijn stem voor een bepaalde partij invloed uit te oefenen op de sa menstelling van de nieuwe regering, met name of deze een rechtse dan wel een linkse koers zal gaan varen. Daar toe moeten er niet alleen duidelijke verkiezingsprograms zijn, maar moet men ook tevoren weten, welke keus de partijen zullen maken bij de kabinets formatie. En dit nu weet men speciaal van de K.V.P. en de A.R.P. niet voorheen ook van de C.H.U. zodat er na elke verkiezing bij een deel dezer partijen ontevredenheid ontstaat, om dat dit deel zich in zekere zin bedro gen voelt. Drs. Nederhorst (P.v.d.A.) stelde op bovengenoemd congres, dat het voor de A.R.P. niet moeilijk moest zijn reeds vóór de verkiezingen een keus te ma ken, omdat zij uitgesproken links wil zijn. Inderdaad heeft hij hierin gelijk. Hij zou zelf ook graag A.R.P. in een coalitie met de P.v.d.A. willen betrek ken. Toch weigerde dr. Berghuis pertinent die keuè vooraf te maken. Ook mr. Aal- berse, de voorzitter van de K.V.P. wees het af. En prof. Romme meende, dat het onjuist is, omdat de partij dan zwakker staat in haar onderhandelings positie. Het blijkt dus een kwestie van tactiek zowel met het oog op stemmen verlies als de positie in een nieuw ka binet. Het zou o.i. beter zijn deze zaak meer principieel te bekijken en rond uit te zeggen of men rechts of links staat ook in de samenwerking met an deren. De politicoloog dr. Hoogerwerf heeft op het congres i.v.m. dit punt een merk waardig voorstel gedaan. Hij meent, dat de kiezers naast een primaire ook een secundaire keus rnoeten kunnen maken. Een stem op no. 1 van zijn lijst zou moeten betekenen: „lood om oud ijzer" met wie er wordt samengewerkt; op no. 2: voorkeur voor een coalitie met de P.v.d.A. en no. 3: idem met de V.V.D. Deze methode kon dan bij de confessio nele partijen duidelijkheid scheppen en zou gunstig werken bij kabinetsforma ties. Inderdaad is het aardig gevonden, maar het zal o.i. nimmer worden toe gepast. Dan ware het beter als de con fessionele partijen intern onder hun le den een algemene enquête hielden over dit punt. Maar ook dat zal geen enkel partijbestuur doen, want dan is het aan de uitspraak gebonden en dat schijnt men per se niet te willen. Deze on duidelijkheid zal er dus helaas wel blij ven. Intussen blijft daardoor ook de kri tiek op de werking van onze democra tie. Al hebben wij als Nederlanders al lemaal stemrecht, het zelfstandig optre den van de partijbesturen en de fracties bij de regeringsvorming ontneemt daar aan een deel van zijn democratische invloed. Ook worden de kabiiietsforma- ties er eindeloos door getraineerd. No dig zijn en nu citeren we dr. Mans- holt, die op genoemd congres de volgen de punten noemde voorwaarden te scheppen voor een stabiel regeringsbe leid; de kiezers in de gelegenheid te stellen een werl^elijke keuze te doen en daardoor invloed uit te oefenen; hun een redelijke zekerheid te verschaffen, dat hetgeen de meerderheid heeft ge wild ook wordt gerealiseerd; duidelijke verkiezingsprogramma's en dito rege ringsprograms; regeringen samenstellen die werkelijk kunnen regeren en hun program ook kunnen afmaken. Donderdagavond 26 januari heeft, uitgaande van de Middeïhamisse kies vereniging, voor de Staatkundig Gere formeerde Partij, de Herv. predikant ds. A. J. Wijnmaalen van Maartensdijk (U.) in Vita Nova te Sommelsdijk een rede gehouden, met als uitgangspunt Ps. 119 52: „Ik heb gedacht, o Heere aan uw oordelen van ouds af, en heb mij getroost". Spreker stelde daarbij de vraag. Wat hebben de mensen van de twintigste eeuw te maken met de oordelen van ouds? Thans zijn er heel andere pro blemen aan de orde, wij hebben het druk met de C.A.O. of met de lucht verontreiniging, of met een geul in de Waterweg enz. Wij mensen van de twintigste eeuw stellen meer belang in mannen als Schmelzer, Cals, Vondeling, Biesheuvel, Zijlstra etc, dan aan de mannen die de oordelen prediken: No- ach en Lot. Men denkt niet aan de oordelen die van ouds geweest zijn zo als David, men grijpt meer naar de toekomst en men heeft de mond vol over het jaar 2000. Ook in de politiek. En Johannes de Doper sprak van: „De bijl ligt al reeds aan de wortel der boom". Spreker stelde een vergelijk met de dagen van Noach en het heden dat doet de Bijbel ook „en het zal zijn als in de dagen van Noach" Toen was het een vermengen van wereld en kerk, nu spreekt men van Kerk en wereld. Ds. Wijnmaalen meende dat men thans van eenzelfde vermenging kan gewagen De wereld heeft beslag gelegd op de kerk en dringt daarmee steeds verder door. Men maakte zich in de dagen van Noach op „om te eten en te drinken" en hoe is het nu? Men leeft zich uit en men ziet niet dat er een oordeel volgt. Het enige redmiddel. Noach beleefde het persoonlijk dat God de wereld met zijn oordelen zou bezoeken en daarom wees hij ook het enige redmiddel aan. Hij predikte de Gerechtigheid! Ook de S.G.P. behoort prediker der gerechtigheid te zijn. De Evangelische Volkspartij kan geen prediker der gerechtigheid zijn, omdat zij niet wil breken met de zonde. Het enige redmiddel is niet „weg met het Landbouwschap of weg met de ambte narij" zoals Koekoek doet maar een terugkeren tot de Wet en de Getuigenis. De grote massa ziet geen oordelen meer, dat is te ouderwets. Sinds 1945 is er welvaart gekomen en een onge kende bloei; thans is er een economi sche inzinking maar dat noemt men slechts een „randstoring". Wij hebben het zelf wel in de hand en beschikken over de middelen, die ons kunnen red den van de oordelen. Zou Zijlstra ons dan niet uit de depressie halen? Zal hij de economische wagen weer niet op gang brengen? Spreek ons niet over oordelen; het is nu al twintig jaar geleden dat het oordeel van de oorlog over ons kwam en wat is de vrucht. De overheid moet maar neutraal staan tegenover de kerk, is de leus. Maar tegenover de wereld staat zij niet neu traal! Met ons belastinggeld worden Godonterende praktijken gesteund; van 't Reve krijgt van de stad Amsterdam, die zelf bijna bankroet is, een prijs aangeboden voor zijn onzedelijke wer ken. Zouden wij daar onze stem niet tegen laten horen? De S.G.P. mag dan maar een kleine partij zijn, Noach pre dikte maar alleen en ging met 8 man in de ark. In de zonde zit een climax, betoogde spreker; bij Lot was het nog erger dan bij Noach. Hetzelfde is in Nederland merkbaar. Men heeft het druk over het „vrije huwelijk", zelfs de Chr. partijen wensen de laatste beletselen weg te nemen tot een gemakkelijker echtschei ding. In kiosken, op de stations, in de winkels, overal predikt men de sex. Wij hebben evenals Lot, voor het materia lisme gekozen. We willen meer loon, meer vrije dagen, kortere werktijden en liefst minder werken. Nu had Lot, of schoon hij voor het materialisme had gekozen, één ding in het voordeel: hij kwelde dag aan dag over deze dingen zijn rechtvaardige ziel. Lot was een vreemde geworden in zijn eigen huis; spreker hoopte dat vele S.G.P.-ers het zelfde als Lot mogefl beleven. Want wat zal het ons baten als de conjunctuur weer omhoog gaat, als het in Gods on genoegen is? Scherp keerde spr. zich tegen de de monstraties tegen Vietnam, omdat dit het humanisme tot wortel heeft. Van demonstraties tegen de zonde hoort men niet! Het gezag is op retour in Neder land, het Koningshuis wordt beledigd en provo's mogen hun gang gaan. Het wordt hoog tijd dat de Overheid hier tegen met straffe hand optreedt. De S.G.P. wenst een strenge gezags- handhaving, naar eis van Gods Woord. Ook keerde spr. zich tegen de Chr. Pers die er aan meewerkt de zuivere waar heid te ondermijnen. Tenslotte wees spr. er op, dat er in de S.G.P. perspectief zit, n.l. dit: In het houden van Gods geboden is grote loon! Tot het houden van Gods gebod en Zijn instellingen wil de S.G.P. oproepen. Hij wekte de hoorders op zonder aarzeling hun stem uit te brengen op lijst 8, om daarmee de mannen van de S.G.P., kon het zijn versterkt, in de Tweede Kamer terug te doen keren. INGEZONDEN Uit de reacties op de geplaatste arti kelen in E.N. over het 40-jarig bestaan van de theologische school der Ger. Gem. is mij gebleken dat verschillende vragen hierin onbeantwoord zijn ge bleven. Uit de schat van gegevens die ons de oude „Saambinders" hebben na gelaten zijn er slechts enkele „door gegeven." Zij die gegevens uit de oude Saam binders wensen kunnen deze schrif telijk of mondeling aanvragen bij on derstaand adres. J. Proos, Markt 43, Arnemuideii Het vervolgverhaal over „Evert Kooi- stra" is ten einde, we komen in dit nummer met een nieuwe, getiteld door L. KOMBRINK Dit is een verhaal van een geheel ander genre, de hoofdfiguur is de boe renzoon Evert Frankema, die een ge brek (hoge rug) heeft en minder kan presteren dan anderen. Hij heeft daar door een minderwaar digheidscomplex gekregen; hij kan het niet verdragen dat ze hem niet voor vol aanzien. Er zijn mensen in zijn om geving die begrip tonen voor zijn moei lijkheden; zij trachten hem op een an der spoor te leiden. Ook van een jonge koopman, die langs de deur komt waar mee hij een zekere vriendschap sluit, heeft hij veel steun. Dan komt er een meisje In het spel; een buurmeisje dat hem echt voor vol waardig houdt, maar hij kan het niet verwerken dat zij hem verkiest boven een „normale" jongen. Toch komt het tot een geliikkig huwelijk en uiteinde lijk komt Evert waar hij wezen moet. Het blijkt ook dat er voor hem een beroep is, waarin hij voor een ander niet behoeft onder te doen. Wij hopen dat het verhaal onze le zers en lezeressen weer zal boeien. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een grote houten bergschuur met een kostbare inventaris aan landbouwwerk- tuigen, van het aannemingsbedrijf fa. Oosterling aan de Molenweg te Middel- hamis geheel in vlammen opgegaan. Toen de brandweer van Middelharnis na de brandmelding om tien voor drie verscheen hadden de vlammen hun prooi reeds overwonnen; wel kon over slaan naar een nabijgelegen schuur waarin eveneens kostbaar materiaal stond worden voorkomen. De technische recherche van de rijks politie heeft zaterdagmorgen een on derzoek ingesteld naar de oorzaak. Het is vrij zeker dat er in een in de schuur staand Volkswagenbusje kortsluiting is ontstaan. In de vlammen gingen 2 com bines, slaapwagens, een voorraad on derdelen voor het machinepark en ge reedschappen verloren. De brand bete kent voor het bedrijf een grote schade post omdat niet alle materiaal verze kerd was. Burgemeester D. C. Bouwense van Poortvliet heeft in de verleden week gehouden gemeenteraadsvergadering in zijn nieuwjaarsrede gezegd, dat de ge meentelijke herindeling niet voor het einde van 1969 moet worden verwacht. Vorig jaar zijn in ons land 121,699 nieuwe woningen gereedgekomen, vol gens gegevens van het Centraal bureau voor de statistiek 6.672 meer dan in 1965. In de jaren 1960 tot en met 1964 wa ren gemiddeld 85.076 nieuwe woningen opgeleverd. Sedert juni 1945 zijn tot januari 1967 in totaal 1.432.331 nieuwe woningen ge bouwd, waarvan er 165.264 werden uit gevoerd in systeembouw. De heer B. Hokke, keurmeester bij de Coöp. Tuinbouwveiling der Zuid- Hollandse Eilanden te Rotterdam gaat na 39 dienstjaren per 1 februari a.s. wegens pensioengerechtigde leeftijd dit bedrijf verlaten. In verband hiermede wordt hem door het bestur een af scheidsreceptie aangeboden in de can- tine van de veiling Albert Plesman- weg 69 (Waalhaven) te Rotterdam, op 1 febr. des nam. van half drie tot vier uur. Middels deze receptie zal men af scheid van de heer Hokke nemen. De heer P. Koppenaal uit Ooltgens- plaat is vrijdagavond met zijn auto rijdend onder Middelharnis zodanig door de mist misleid dat hij inplaats van de Staverseweg een dam inreed. Toen hij de vergissing bemerkte stopte hij zijn wagen die daardoor een gedeel te van de andere rijbaan blokkeerde. Dhr. M. P. Poortvliet uit Dirksland naderde vanuit de richting Middelhar nis, dimde voor een tegenligger en zag zich daardoor plotseling voor het ob stakel geplaatst. Bij de botsing die volgde ontstond grote materiale schade aan beide wagens. (Foto: MAX KOOT) HERKINGEN Onze vroegere dorpsgenoot K. Wit vliet slaagde dezer dagen voor Ie stuur man grote vaart. De heer A. van Splunder had het ongeluk door de dikke mist j.l. vrij dagavond misleid van de Oudendijk na bij Melissant te rijden. Met een zwaar beschadigde wagen en zonder persoon lijk letsel kwam hij er goed af. A.s. woensdag 1 februari hoopt des avonds om half acht voor de Ger. Ge meente alhier voor te gaan ds. Blok van Dirksland. MELISSANT Keifkdienst. A.s. donderdagavond half acht hoopt ds. Mouw voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. A.s. vrijdagavond, 3 febr. 8 uur in het ver. gebouw wordt door de afde ling van de Kon. Nederl. Mill. Bond „Pro-Rege" weer de z.g. rekruten- avond gehouden. Toekomstige militai ren worden dringen uitgenodigd om samen met moeder of verloofde deze voor hen belangrijke voorlichtingsavond bij te wonen. Dhr. J. van Putten, alg. secretaris van de afd. Rotterdam van Pro-Rege spreekt over het werk van de Bond en zal kleurendia's van de Mill. Tehui zen en een keurenfilm over de Marine vertonen. OUDE TONGE Stille omgang. Evenals vorige jaren zal woensdag 1 februari weer een stille omgang worden gehouden naar de gra ven van de rampslachtoffers op de Spuidijk. Men vertrekt vanuit de Her vormde Kerk om 3.30 ur. Het comité tot verzorging van de graven der rampslachtoffers verzoekt de bevolking 's middags vanaf 2 tot 5 uur de vlag half-stok te hangen. De verschillende kerkgenootschappen zullen herdenkingsdiensten houden. In de hervormde kerk is dat zondag 5 fe bruari om 6 uur. In deze dienst zal ds. H. N. van Hensbergen uit Dirksland voorgaan. Ds. G. Mouw uit Middelharnis zal woensdagavond om 7 uur voorgaan in een herdenkingsdienst van de geref. gemeente. De bij de Herv. Gem. beroepen pre dikant ds. J. Bos van Lunteren hoopt maandag 6 febr. a.s. met zijn echtge note de gemeente Oude Tonge te be zoeken. Sporthal in zicht? B. en w. der ge meente Oostflakee hebben het plan opgevat een sporthal in Oude Tonge te creëeren. Voor dit doel zijn een ne gental personen, die zich hiervoor sterk interesseren of min of meer deskundig zijn, uitgenodigd donderdag 2 febr. naar Ooltgensplaat te komen, alwaar zij, des avonds 8 uur in het raadhuis door bur gemeester V. d. Harst worden ontvan gen en na een inleiding zullen geïn stalleerd worden als leden van een voorbereidings-comité. Deze commissie zal veel werk moeten verzetten en t.z.t. met een uitgewerkt plan voor de dag moeten komen. OOLTGENSPLAAT Bei aardenmiddag. Woensdag 1 febr. a.s. te 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst ge houden worden. STAD AAN 'T HARINGVLIET Tijdrede. D.V. vrijdag 3 februari a.s. zal ds. D. Slagboom Chr. Geref. predikant te Dordrecht een tijdrede houden. Zie advertentie in dit blad. OOSTFLAKKEE Geen spreekuur burgemeester. Op de vrijdagen 3, 10 en 17 februari a.s. is burgemeester W. M. v. d. Harst ver hinderd zijn wekelijks spreekuur te Oude Tonge en Ooltgensplaat te hou den. Het perceel bouwland, groot 1 ha 39 are, 30 ca (4 gemet) dat bij de gehou den openbare verkoping was ingezet op f 26.075,— door dhr. J. Poortvliet te Dirksland is gisteren voor een bedrag van f 26.800,afgemijnd door dhr. W. Kardux, Poldersweegje 15 te Dirksland. De verkoop had plaats ten overstaan van notaris J. de Vries. Voor gladiolen is de belangstelling nog steeds zeer groot, lazen wij in „Kwekerij en Handel". Het is soms prettig te constateren dat men het mis heeft gehad, en wij hebben ten on rechte begin van dit jaar veronder steld, dat het met de aanvoer op zijn eind zou lopen. Het tegendeel blijkt het geval. Veilingen van 2 a 3000 man den zijn bepaald geen uitzondering, eer regel, (op de H.B.G. te Lisse). De kleine maten maken zeer goede prijzen, in de grotere is de stemming iets kalmer, maar ook 12/14 en 14/op liggen zeer gunstig in de markt. Als gevolg van een en ander is er ook voor de plantgoedveUingen veel be langstelling en worden ook daar uitste kende prijzen gemaakt. VLISSINGEN Ongeluk. De 29-jarige hei-machinist H. S. is op het bouwwerk Hoechst (Vlissingen Oost) met zijn been tussen de krukasstang van de heimachine be kneld geraakt. Zijn linker bovenbeen werd ernstig beschadigd. De man is op genomen in het St. Josef ziekenhuis te Vlissingen. WESTKAPELLE Kerkdienst verzet. De in verschillen de bladen aangekondigde extra kerk dienst op woensdag 1 febr. a.s. door ds. Weststrate is verzet naar dinsdag 7 febr. sav. om 7 uur. Gelieve hiervan goede nota te nemen. Uienveiling van dinsdag 31 januari 1967 Klasse I: Grove 42,—; Middel 40,20; Drielingen 41,Picklers Industrie 25,—. Klasse II: Middel 37,41; Drielingen 39,19. Aanvoer 25 ton.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1