Vloeren sluizencomplex gaan onder water! Garage Knöps iociaal- iconomische [politiek Meditatie leel roed voor de huid tet gehele |aar door FVC.KORTENEGitZOON auto ongeluk overleden Boer Koekoek ging (ook) in Ouddorp te ver Zin in een gebruikte auto? jaargang Vrijdag 27 januari 1967 No. 3556 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond In- „hoe" I bsing eiii aoor geni Bilige Ge^ t, een zal leen keri Je het „kl ellende lent, zal| lier zieli ■te wordd lp bepaai jgen hebll pjke ont] gmaking j" een er fien u 3od ven yen; o.a. |n; zijn zegen ïelani tro Twee broers en hun offerande. HISTORISCH GEBEUREN: Brillant- van Andel X Tank óók MOBIL BENZINE X Ernstige kolendamp- vergiftiging Aan gevolgen van Fruitmanden en Fruitbakjes „De Fruitcentrale' Te Ouddorp weiland geveild voor t 60.000," per hectare Zondagsdienst artsen r t Braan ■n dit PRINS HENDEIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk rel. (01870) 28 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS f 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per nun. Bij contract speciaal tarief. Ivak- Igens lienst 9 (wer- ienst Jierso- |1 136. Ih- kfé 18 - mi dit hoofdstuk zijn we terechtgeko- .Jen bij de meest gecompliceerde en jjinstreden vraagstukken in de politiek, torens daarop in te gaan is het no- Ide verhouding van de algemene po lk enerzijds en het sociaal-economi- beleid anderzijds zo goed mogelijk te stellen. Herhaaldelijk kan men i constateren, dat zowel de regering Ide partijen in het parlement in deze loren wetten voorstellen, resp. aan dien of maatregelen nemen c.q. goed- iren, die duidelijk in strijd zijn met gezond beleid in 's lands belang, p.wi het sociaal-economisch beleid in [een land hangt ontzaglijk veel af: het 1 tot welvaart leiden, maar ook tot fchaos (zie Indonesië). Uiteraard ver ben we de stelling van Marx, dat J geestelijke en politieke processen laald worden door de materiële (de van het historisch materialisme), Biep-theS pegrijpeL de naj Op [rugge: Heidelt kderen", 1 op de rj Jioemen: 1, verlos 1, noemt I Itukken ^t ene is| Indere. Ivengoedj geheel] berger" hjgbaar. dat Ws ■en versct| leen fotoi:|_ ppast, wa|j aan de J/at de |t hinderlj kelijke tj Iherschrei van liif handen.! bier gedr.| letter en f Delband. 1 lok ten vC Ier boekb de Hulsi jie openl Ivaste dif In zijn |rèin van de Mol ten voor, l, welke t l.Tholen, ■ing aan %n. Voor 1)0,— ingS; inemen Ilaats in Johac ,1 en A. J' inberg e»' laria He» Deurloo Jijk, 22 i'' ■i-nelis So p. Bout;;. I jaar; A*; J. de 6 gen in liddel- febru- Mid- ongetwijfeld wordt het geestelij- dus ook de cultuur, beïnvloed door sociaal-economische situatie. Voor- r het regeringsbeleid zich dus op .aal, financieel, monetair en econo- ich terrein beweegt, zal het zich en te houden aan bepaalde begin- in. Aangezien politici, ook die in de iring zitten, ex officio geneigd zijn beleid voor een groot deel te laten en door overwegingen van kiezers- it en -vrees, ligt het voor de hand, zij deze gedragslijn vooral volgen het sociale terrein als zijnde het !St vruchtbare. Daarbij worden dan irmalen maatregelen genomen, die [strijd zijn met algemeen erkende omische wetten. 'ij zouden dus de stelling willen ren, dat de economie het primaat iz. de eerste plaats moet hebben; dat stelsel van sociale wetten en maat- len daarop gebouwd moet zijn en dat derhalve de sociale politiek de eco nomische wetten niet mag overtreden. Daarom moeten de sociale verlangens ondergeschikt zfln aan de economische mogelijkheden. Zij zijn immers uiteindelijk daarvan geheel afhankelijk. De politici moeten derhalve niet meedoen aan verkrach- tlne van economische wetten terwille winst voor hun partij en zich ook laten opjagen door de vakbonden pressiegroepen. Ze dienen zich tvallig te houden aan de wetten, de economie beheersen. De massa [t deze niet en ziet dus evenmin de equentie van hun negatie. Daarom op de politici en de vakbondleiders deze kennis wel hebben althans en te hebben de verantwoorde- eid met hun verlangens binnen het [er van een goede economische poli- te blijven. it blijkt echter herhaaldelijk, dat een te zware opgave is, met name het gebied van de loonpolitiek en het budgettair beleid. Al jarenlang gaan de loonstijgingen in aanzienlijke mate uit boven die van de arbeidsproduktivi- teit met als gevolg prijsstijgingen, dus inflatie. En de rijksbegrotingen geven tgken jare blijk van de onmacht of il van de kabinetten om de uitga aan te passen aan de inkomsten, ;een ook weer tot inflatie leidt. lOdiek worden overbestedingen ver laakt, die dan weer tot bestedings- irking noodzaken. Het is na de oor- gelukt de conjunctuur vrij goed in 'and te houden, mede dank zij de taten van de moderne economische wetenschap, maar dit had nog veel be ter gekund als regering, parlement en vakbeweging meer rekening hadden gejiouden met de normen en wetten, pp dit gebied gelden. De voornaam- [daarvan zijn: rijksuitgaven dienen iets minder te :en dan het nationale inkomen (N.I.) e rijksbegroting moet als regel slui- zijn. dient een anti-cyclische budgetpo- te worden gevoerd d.w.z. bij ;conjunctuur reserves kweken om 'een crisis de werkloosheid te be lden. loonstijgingen mogen die van de idsproduktiviteit niet overtreffen, e binnenlandse bestedingen mogen de export niet belemmeren en evenmin ae import te veel opvoeren. de betalingsbalans dient minimaal een overschot te hebben van l»/o van net nationale inkomen d.i. thans 600 miljoen. het dekkingspercentage van de in voer door de uitvoer mag niet lager zijn dan 85 a 90»/o. de belastingquote thans 27''/o van het N.I. dient eerder verlaagd dan verhoogd te worden. de werkloosheid mag niet hoger stij gen dan S'/o van de mannelijke be roepsbevolking 100.000). de arbeidsreserve dient ten minste 2»/o te zijn. de investeringen mogen de besparin gen niet overtreffen. de deviezenvoorraad moet tenminste „Door het geloof heeft Abel een meerdere offerande geofferd dan Kaïn." (Hebr. 11 4). De Heere zag Abel en zijn offer aan. Hoe dat gegaan is weten wij niet, maar Kaïn bemerkte het. Er ontbrandt haat in zijn hart. Hij wil zijn broer uit de weg ruimen. Hij barst van vijandschap door het onderscheid dat de Heere tus sen hen gemaakt had. Hij kan het niet uitstaan, dat in het hart van Abel meer crediet, eerbied, vreze en liefde voor de Heere is dan bij hem. Hij meende ook wat voor de Heere te doen en is de Heere dan zo onrecht vaardig, dat Hij hem zijn goedkeuring niet geeft? In Kaïn wordt des Heeren Woord be vestigd: „Gij eist strengelijk loon op al uwen arlDeid." En rekenen wij ook zo niet? Rekenen wij niet iets voor onze kerkgang, bidden, lezen en andere werkzaarnheden? Hebben wij wel ooit het offer gebracht, waarvan David in zijn psalmen getuigt: „Een gebroken en verslagen hart, zult Gij, o God, niet verachten?" De Heere geeft getuigenis dat Abel hem behaagde, en toom ontsteekt in Kaïn's hart: Waarom Abel en ik niet? De wortel van vijandschap komt in zijn hart openbaar; de satan hitst Kaïn aan. Hij zegt tot hem: Daar staat die erfwachter der belofte, als hij weg is, is de belofte afgesneden! En satan wint het. Kaïn heft zijn hand op tegen zijn broeder en slaat hem dood. Daar ligt hij, de drager van het nieuwe leven; daar staat, nog levend, de eerste moor denaar. Waarschijnlijk heeft hij het do de lichaam in een graf begraven, maar al was het daar verborgen voor de ouders, niet voor God. De Heere had hem nog gewaarschuwd toen hij met wrevel in zijn hart jegens zijn broer over de aarde liep; en ge zegd: ..Is er niet, zo gij weldoet verho ging?" en zo gij niet weldoet, de zonde ligt aan de deur." Maar Kaïn gaat door en grijpt naar het leven van zijn broe der. Toen dat gebeurt was ging de Heere hem weer onderwijzen, en vraagt: „Waar is Abel uw broeder?" Het is alsof de Heere zegt: Verberg het maar niet, want niets is voor mij verborgen. Maar Kaïn zegt: Ik weet het niet; ben ik mijns broeders hoeder? Met andere woorden, moet ik voor hem zorgen, moet ik voor hem instaan? Doch de Heere zegt: Wat hebt gij gedaan? Daar is een stem des bloeds van uw broeder, die tot Mij roept van de aardbodem. De Heere stelt Kaïn schuldig, maar hij valt niet voor God in. Hij stelt zich in vijandschap tegenover zijn Schep per en roept uit: Mijn misdaad is gro ter, dan dat zij vergeven worde. Gij hebt zoveel genade niet, dat ik nog zalig kan worden. Ik beschuldig u van te weinig genade. Daar zien wij Kaïn heengaan, rond dolende over de wereld. Abel werd verwaardigd om binnen korte tijd de hemel in te gaan. Daar riep zijn ziel om wraak: Hoe lang, o heilige en waar achtige Heerser, oordeelt en wreekt Gij mijn bloed niet van degenen, die op aarde wonen? Daar juicht hij voor de troon tot in eeuwigheid. Eh Kaïn doolt over de aarde. Hij vluchtte naar de stad Nod. Het he breeuwse woord „Nod" betekent: om- dolende of zwerveling. Hij was om- dolende geworden, buiten Gods gunst en gemeenschap. Zo is Kaïn aan het eind van zijn leven gekomen. Wij zien hier dus tweeërlei sterven. Van Abel staat geschreven: „want hij heeft getuigenis bekomen, dat hij Gode behaagde. Het leven van Abel heeft rijke vruchten afgeworpen: door het geloof spreekt hij nog, nadat hij ge storven is. De naam des rechtvaardi gen zal tot zegening zijn, maar de naam der goddelozen zal verrotten. Kaïn wordt gesteld tot een toonbeeld van Gods gramschap; Abel is het beeld van Gods liefde, want dat beeld riep om verzoening. Hij was een voorbeeld van Hem, Die komen zou. Kaïn had geen schuld, Abel wel, daarom offert hij van de kudde, want zonder bloedstorting geen vergeving. Alleen om het bloed aan de posten der deuren, mocht het volk van Israël uit Egypte trekken. Alleen door het bloed gestort op Golgotha's heuvel, daarin gewassen en geheUigd zijnde, mag Abel en al Gods volk verkeren voor Gods troon. Twee kinderen, van dezelfde ouders geboren, dezelfde opvoeding genoten, beiden geofferd, beiden gestorven. De één eeuwig voor Gods troon, de ander rechtvaardig van voor Gods Aangezicht verstoten. Wel een onderscheid tussen deze twee broers. De Heere schenke ons een nauw zelfonderzoek. Hij lere ons vragen: Heere, schenk mij het of fer dat U welbehagelijk is, geef mij een verbroken en verslagen geest. Dat bloed, dat betere dingen spreekt dan Abel is tot behoudenis van de gan se Kerk. Van Hem, Die uit eeuwige liefde Zijn bloed stortte en Zijn. lever, gaf om. zondaars voor God te recht vaardigen, zal dat volk eeuwig zingen: Gij zijt waardig te ontvangen alle lof, dank- en aanbidding, want Gij hebt ons Gode gekocht met Uw dierbaar bloed." Yerseke. Fragment uit een predikatie van (wijlen) ds. F. J. Dieleman. schitterend bezit voor altijd I Hoogstraat IM-ltt Beyerlandsalaan 171 Rottardam 5 maanden import bedragen (d.i. thans ±12 miljard). maatregelen tegen inflatie moeten de hoogste prioriteit hebben. De basis van de sociale en in het algemeen van de uitgavenpolitiek is derhalve: een gezond economisch be leid, inbegrepen dus de budget- en fiscale politiek. Omtrent de sociale po litiek merken wë op, dat deze afhan kelijk is van wat men in de huidige situatie onder het sociale vraagstuk verstaat. Linksen en rechtsen zullen het erover eens zijn, dat dit thans heel anders ligt dan in de 19e eeuw en vóór Wereldoorlog II. Ze kunnen eveneens beide akkoord gaan met de constate ring, dat een sociale politiek nodig is. De meningen lopen echter uiteen over de omvang ervan. Hier komen vragen aan de orde zoals deze: is particuliere eigendom diefstal (Proudhon) of een recht? moeten alle inkomens en vermogens genivelleerd worden? zo ja, in welke mate? is er een grens aan de sociale voor zieningen en waar ligt die dan? moet de moderne staat een verzor gingsstaat zijn van de wieg tot het graf? is van staatswege bevordering van bezitsvorming gewenst? welke loonpolitiek moet worden ge voerd? waar ligt de grens voor loonsverho gingen? hoever strekt een gezonde sociale woningbouwpolitiek (welk "/o woning wetbouw?) moet de persoonlijke verantwoorde lijkheid vooropgesteld worden of de staatsvoorziening? moet de sociale wetgeving niet be perkt worden tot waarborging van een redelijk bestaansminimum en gezonde bedrij f sverhoudingen? dient het particulier initiatief geen voorrang te hebben boven staatsingrij- pen? is het behoud van waardevast geld niet een sociaal goed van de eerste rang? moet de macht van de vakbonden niet ingetoomd worden? hoever moeten we gaan met de ont wikkelingshulp welk standpunt is in te nemen inzake de medezeggenschap der werknemers in de bedrijven? Zo zou nog meer te noemen zijn. Wij herhalen, dat de economische onder bouw van onze maatschappij de basis is, waarop het sociale stelsel moet rus ten. Zodra dit laatste te overspannen wordt, wordt schade toegebracht aan de landseconomie. Dit demonstreert zich met name in de loonpolitiek en de so ciale verzekeringswetgeving: de lonen en salarissen worden veel hoger opge voerd dan economisch toelaatbaar is (2 4 3 maal zo hoog), terwijl de totale premielast van alle sociale verzekerin gen nu al een derde deel van de loon som bedraagt, waarvan ongeveer de helft uit de bedrijven moet komen en de andere helft van de werknemers, die daarvoor echter evenals voor de huur verhogingen compensatie ontvangen. Het totaal van de uitkeringen en ver strekkingen loopt naar de 10 miljard, waarvan de overheid ook nog ruim 1 miljard voor haar rekening neemt. De opbrengst van de belastingen zal vol gens de Miljoenennota 19 miljard be dragen in 1967, zodat thans met een na tionaal inkomen van 76 miljard (voor 1967 geschat) bijna 40"/o daarvan wordt afgeroomd voor belastingen en sociale premies!! We menen dus te mogen vaststellen, dat zowel de staatsuitgaven als de sociale lasten een veel te zwaar belasting gaan vormen voor onze eco nomie, die daardoor topzwaar geworden is. Terugkerende tot onze onderschei ding rechts - links behoeven we, dunkt ons, niet meer te laten raden aan welke zijde onze sympathieën liggen. De „so ciale" vragen, die we hiervoor stelden, beantwoorden we zonder meer in recht se zin. Dit betekent: de particuliere eigendom is een onvervreemdbaar recht; nivellering van inkomens en vermogens is niet alleen praktisch onmogelijk, maar ook in hoge mate oneconomisch en in feite niets anders dan rode de magogie; het belastingsysteem mag daaraan niet dienstbaar worden ge maakt, zoals de socialistische oud-mi- nister Hofstra destijds heeft voorge steld; de progressie moet dus behoor lijk verzacht worden; de staat dient geen verzorgingsorgaan te zijn dan al leen voor de werkelijk sociaal zwakken; de sociale voorzieningen dienen beperkt te worden tot het voorkomen van ar- Langzaam maar zeker vult de bouw put zich met duizenden kubieke meters water waarbij de vloeren en de stortc- bedden voorgoed onder de oppervlakte verdwijnen. Weer is een belangrijke, ditmaal zelfs een historische fase be reikt in het grote werk van de afslui ting van het Haringvliet. In maart van dit jaar zal de ringdijk iets ten noor den van het oostelijke landhoofd wor den doorgebaggerd. Viel voorheen het accent van het werk op beton en ijzer constructies, nu is de fase van de natte waterbouw aangebroken en kan met de eigenlijke afdamming worden begon nen; de kabelbaan zal het 1200 meter brede geul „dichtbombarderen". In 1970 zal de dam gelegd zijn maar het weg verkeer mag nog tot in 1971 popelen voor ze van de rijweg gebruik kan ma ken. J De nieuwe Mobiloil Super is een J echte 10W40 en voorlopig het X einde. Neem bij de pomp eens j een folder mee en S. v. a. Valk. NAAR DE MIDDELHnRNIS-TEL:232S moede en gebrek en zeker niet om b.v. personen met zeer behoorlijke inko mens te laten wonen in woningwetwo ningen; een behoorlijk eigen risico zal er in moeten worden opgenomen ten einde zoals bij de Ziektewet b.v. ergerlijke uitwassen te voorkomen; alle socialistische overdrijving van staats bemoeienis is uit den boze; de woning wetbouw moet drastisch worden be perkt, omdat deze al lang geen sociale woningbouw meer is; de loonpolitiek dient afgestemd te zijn op economische normen; de macht van de vakbonden moet worden beperkt, aangezien ze door hun niet-reële eisen een gevaar vormen voor onze economie, speciaal wat de inflatie betreft; de ontwikkelingshulp moet uitsluitend bilateraal gegeven worden en slechts aan die landen, waar ze ten volle terecht komt op de plaat sen en in de sectoren, waar ze het meest efficiënt werkt, zodat ze niet 1% van ons N.I. (d.i. bijna 800 miljoen per jaar) zou moeten bedragen; medezeg genschap in de beleidvoering van de bedrijven moet afgewezen worden als in strijd met het eigendoms- en be- heersrecht der eigenaren; bovendien zouden de arbeiders dan ook billijk- heidshalve mede betrokken moeten worden in eventuele verliezen; bezits vorming dient echter met geëigende maatregelen bevorderd te worden. Zo zouden nog heel wat meer pun ten te noemen zijn. Als indicatie voor ons standpunt zijn deze echter voldoen de. Het zal uit het voorafgaande dui delijk zijn, dat er dus ook op sociaal- economisch terrein scherpe controver sen bestaan, die op een ander niveau dan de religieus-principiële scheiding maken tussen twee soorten politiek. Prof. J. J. de Jong sprak in dit ver band van een godsdienstige „schering" (de principiële anthithese als basis) en een sociaal-economische „inslag", die er dwars doorheen loopt. De laatste tegen stelling speelt tegenwoordig in de prak tische politiek een zeer overwegende rol. Het grote probleem, waar voor on ze partijen zich daarom gesteld zien is dus de vraag op welke wijze meer duidelijkheid is te verkrijgen in de po litieke verhoudingen, de wijze van sa menwerking van de partijen en vooral hoe homogene politieke groepen te scheppen, opdat daardoor het forme ren van kabinetten niet langer behoeft te geschieden op een vage en wankele basis en de kiezers niet alleen stemmen, maar ook werkelijk efficiënt en vol gens hun bedoelingen kunnen kiezen. Dit laatste is nu onmogelijk, omdat iemand, die op een grote confessionele partij stemt, veelal in een dwangposi tie verkeert en steeds de kans loopt, dat zijn rechts of links bedoelde stem ge bruikt wordt om linkse of rechtse poli tiek te voeren. Voordat met de opruiming van- de ringdijk dit jaar aan de zeezijde en volgend jaar aan de rivierzijde kan worden begonnen moet hij eerst wor den ontdaan van alles wat er in de loop der jaren op- en aangebouwd is. Een restant van de ringdijk aan de zeezijde blijft voorlopig gehandhaafd als be scherming tegen de golven waardoor de voltooiing van de stortbedden (zelfs tot 18 mtr. - N.A.P.) met de vereiste nauwkeurigheid in rustig water kan worden gemaakt. Aan de zeezijde wordt daartoe een bezinking aangebracht tot een lengte van 64 meter, aan de rivier- zijde tot 51 mtr.. De grote Nestum kraan die reeds van electrische apparatuur en wielstellen is ontdaan zal later met een drijvende bok worden weggehaald. De kraan is inmiddels voor iets meer dan de schrootwaarde verkocht. Het gehele opruimingswerk dient me dio 1969 geheel voltooid te zijn. Een bejaard echtpaar uit Middelhar- nis is dinsdagavond met ernstige ko- lendampvergiftiging in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. In de woning van dhr. H. Nieuw- land (oud R.T.M, machinist) waren de- gehele dag de overgordijnen dicht ge bleven. De hiervan in kermis gestelde politie constateerde de aanwezigheid van kolendamp; en trof de echtelieden bewusteloos aan, het gelukte dokter v. d. Peppel niet de bewusteloze man en vrouw met zuurstof bij te brengen waarna ze in ernstige toestand in het ziekenhuis werden opgenomen, De 61-jarige Johannis Bestman te Dirksland is woensdag overleden in het Dijkzigt ziekenhuis waarin hij woens dag 11 januari ernstig gewond was op genomen. Dhr. Bestman was één der 6 inzittenden van het Volkswagenbusje dat in de late avond van 11 jan. op de Lindtsedijk nabij het Puttershoekse veer (gem. Zwijndrecht) door de gladheid van de weg raakte en van de 6 meter hoge dijk reed. De overige inzittenden, allen Flakkeese werknemers van van Leeuwen Buizen te Zwijndrecht wer den in meer of mindere mate gewond. Dhr. Bestman was sinds 2 jaar bij ge noemd bedrijf in dienst. Speciaal in het opmaken van B. v. d. VEER Telefoon 2682 Westdflk 36 MIDDELHARNIS De boerenleider Koekoek heeft zich dinsdag voor de rechtbank in Arnhem moeten verantwoorden, in een door het liberale kamerlid mevr. van Someren- Downer tegen hem aangespannen kort geding, voor zijn insinuerende uitlatin gen als zou mevr. v. Someren-Downer voor de oorlog leidster van de Jeugd- storm zijn geweest. Overigens ontkende boer Koekoek ooit iets dergelijks te hebben beweerd terwijl de raadsman van mevr. v. Some ren-Downer, mr. Pels Rijcken o.m. de uitspraak van Koekoek aanhaalde, die we terug vinden in ons blad van 18 mrt. 1966, waarin het verslag is opgenomen van de Koekoek vergadering die op 16 maart in Ouddorp werd gehouden. „In mevrouw van Someren-Downer klinkt de pas van de Hitler jeugd nog door" had Koekoek daar gezegd. Mr. Pels Rycken noemde dit een voor beeld van kwaadaardige insinuatie ter wijl zij in 1938 pas twaalf jaar oud was! Koekoek wilde zijn verweer be waren tot na de verkiezingen; de uit spraak volgt echter reeds op 2 februari. Wij hebben diverse merken staan in diverse prijzen. AUe dagen, speciaal Vrijdagsavonds. Denk er om: Wij hebben een naam te verliezen MIDDELHARNIS Hierop ligt géén toestemming voor recreatieve doeleinden Op dinsdag 24 jan j.l. had te Ouddorp de afslag plaats van percelen re creatie-grond, groot 1,81,20 ha en van percelen weiland, totaal groot 1.34,08 ha. De inzet daarvan hebben wij in ons dinsdagnummer opgenomen. Voor de afslag van de recreatie-grond, welke bestond uit 2 x 10 kavels, was weinig animo. Diverse kabels liepen aan, terwijl enkele kavels tot honderd gulden boven de inzet opliepen. De combinatie van de kavels 110 recreatie-grond bracht in eerste instan tie 26 mille op, en de kavels t.m. 1120 f 26.300,—. De combinatie van al deze kavels bij een, dus van 1—20, werd afgemijnd door de heer D. Voogd te Ouddorp, voor de som van f 56000, De afslag van de perceeltjes weiland, gedroeg zich in de afzonderlijke per celen in een gedrukte stemming. De combinatie van de kavels weiland 21 t.m. 24, groot 1.34.08 ha, welke in bod stonden voor f 11.300,gezamenlijk, werd afgemijnd door de heer A. Ro zenheek te Sommelsdijk, voor de onge kende en onbegrijpelijke hoge prijs van 80.000,De totale combinatie is aan gelopen. De prijs van het weiland, dat in de agrarische sector ligt, waarvoor volgens gemeentelijk besluit geen toestemming wordt verstrekt voor recreatieve doel einden, heeft een prijs opgebracht van f 60.000,per hectare.. Onbegrijpelijk. Van zaterdag 28 janunari v.m. 12 uur t.m. maandag 30 januari v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter v. d. Peppel, tel. 2117, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-412, Melissant. Oost/lafcfcee; Dienst heeft dokter Kramers, telef. 01873-201, Ooltgensplaa t en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Koppejan, Melissant, tel. 01871-234. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Wagner, tel. 01877-281, Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1