Ds. P. Roos verbond zich aan Chr. Geref. Kerk Middelharnis URGENT SPROElMnCHINI VAN RUMPT n.v. Bakker De Ruiter te Ooltgensplaat nam modern nieuw pand in gebruik Koo Intrede met 1 Korinthe 1 23 en 24 Stokvis TRMBOER - Middelharnis I premie woningen timmermans- '^■'^f^'km leerling - -■ Herv. St. Maarte krijgt weer prediJcani Zondagsdienst artsen Plaatselijk Nieuws PREDIKBEURTEN Leverbaar: type IV, met sproeibreedte 12 meter type V, met sproeibreedte 15 meter Deze typen worden thans geleverd met vele nieuwe voorzie ningen. K'l, Vraag inlichtingen en/of dokumentatie bij de dealer voor GoereejtptER WOLF. Overflakkee. STAD AAN 'T HARINGVLIET TELEFOON (01871) 2 02» m V. Als reclame Centrale Veiling Middelharnis Bladz. 2 „E I LANDEN-NIEUWS" Vrijdag 20 januari 19 In een zeer druk bezochte avonddienst heeft gisteravond ds. P. Roos intrede gedaan als predikant van de Chr. Gereformeerde Kerk te Middelharnis. In de middagdienst was ds. Roos bevestigd door zijn vader ds. M. S. Roos van Elburg met een prediking over Jesaja 52 vers 7. Ds. Roos nam als intrede- tekst 1 Korinthe 1 vers 23 en 24: „Doch wij prediken Christus, de Gekrui sigde, de Joden een ergernis en de Grieken een dwaasheid maar hun, die geroepen zijn beiden Joden en Grieken prediken wij Christus, de kracht Gods en de wijsheid Gods." Onder de aanwezigen merkten we o.m. op de predi kanten ds. v. d. Molen, ds. Tanis, ds.Brons, ds. Sneep en de oud predikant ds. V. d. Ent. Velen uit en van buiten het eiland woonden de plechtige dienst bij. Prediking Ds. wees aan dat er over weinig andere dingen zo verschillend wordt gedacht als over de prediking en de inhoud die de prediking moet bepalen. „Ons moet de enige weg gewezen wor den; er is maar één geloof, er is maar één Bijbel en een Woord maar als dat Geweldige Woord in bezoedelde zon daars handen komt dan wordt het een prooi en een bron van twist en twee dracht." Ds. stelde dat de eisen aan de preek door de mens zelf worden ge steld, men wil een sociaal of een hu manistisch Evangelie, en men wil blijd schap, geloof, vreugde zoals Israël zei; „Spreek ons zachte dingen" en er zijn mensen die in de kerken komen om te horen beklemtonen dat er geen uitweg is, die niet van genade willen horen. Ds. verzekerde, dat, wanneer de do minees naar de verlangens van de mensen zouden luisteren ze de preek stoel niet meer zouden durven beklim men omdat er soms heilige huisjes zou den worden omgestotenDs. be treurde het dat zo weinig wordt ge vraagd naar een schriftuurlijke predi king; tegenover de eis van de mensen stelde hij de eis van God, de eis die hij wilde vertolken n.l. te luisteren naar wat Gods Woord ons voorhoudt. Ds. waarschuwde wanneer men wordt ge bracht onder het gehoor van het Evan gelie alle eisende stemmen te laten zwijgen. N.a.v. het tekstwoord: Doch wij pre diken Christus, de Gekruisigde" ont vouwde ds. een drietal gedachten n.l. de inhoud van de prediking, de weer stand tegen de prediking en de kracht in deze prediking. Ds. stelde centraal dat het in de prediking gaat om die Middelaar Die in de zee van onze schulden afdaalde. De oorsprong van Christus lag al dus ds. niet in de mens maar in de hemel bij God Die met mededogen en ontferming neerzag op een verloren wereld; Hij wil zelfs met zijn vijanden te doen hebben". Hij is gekomen met de boodschap tot Sion „Uw God is Koning." Bij Paulus ging het om de lofzang tot die God Die Zijn Zoon gaf, de Zoon die in de dood daalde opdat Hij zou zijn de Zaligmaker. Ds. wees erop dat de kern van deze Christus nader wordt aangegeven in het bijgevoegde: „De Gekruisigde." Het kruis zegt hoe erg het met ons gesteld is, zodat Hij op die wijze gericht moest oefenen op Zijn eigen Zoon; daarom moest er een Golgotha komen. Golgotha is tegelijk de plaats waar blijkt hoe groot Gods toorn is, daar moest Christus wonen bij een verterende gloed. „Öet hart van het Evangelie is dat Christus aan het kruis gestorven is; Hij leed voor de zonden van Zijn kerk, daar is in de dood het leven geopen baard, in de ondergang kwam de deur der hoop, zijn striemen brachten ons genezing." Golgotha is de heerlijkste en rijkste openbaring." Ds. beklemtoonde dat de inhoud van de prediking moet zijn; „Christus de Gekruisigde" en hij hoopte Hem te mogen voorstellen als het Middel tegen alle kwalen en de Oplossing van alle vragen. Ds. hoopte begenadigd te wor den als Philippus waarvan geschreven staat: „En hij leidde hen tot Jezus." Ds. maande de gemeente wanneer de prediking van Christus de gekrui sigde klinkt daarmee ernst te maken; „prediken" betekent dat het met klem en gezag wordt gebracht door de pre dikant als door een heraut die spreekt op last van de koning. „Ook wij zijn mensen, zondaren die niets hebben in zichzelf maar er is ook een andere kant, door ons spreekt God Zelf in de gebrekkige gedaante van Zijn dienst knechten. „We moeten" zo maande ds. Gods Woord beluisteren en lezen zo indringend alsof we onze belastingbrief lezen. „Als we blijven in onze zonden zal de gekruiste Christus eenmaal tot ons komen in toom; kus daarom de Zoon, opdat Hij niet toorne." „Als dat Woord gebracht wordt dat God behagen heeft in de goddeloze mens zou dat woord met open armen ontvangen moeten worden; het wonder lijke en ongerijmde is dat het Evan gelie de mens niet sympathiek is, het is niet „in" en bij de prediking gaat de mens zich pantseren en komen de weerstanden openbaar; het Evangelie is niet naar de mens, het is de Joden een ergernis en de Grieken een dwaas heid. Ds. wees erop dat de Grieken uit blonken in denkkracht en vnjsheid maar het Evangelie paste niet in het denkschema van de Griek. In de Griek zag ds. het prototype van de tegen woordige mens; „onze moderne wereld wordt steeds meer een Griekenland met kunst, cultuur, denkkracht en we tenschap. De wereld wordt steeds meer een speelbal van ellende, daar heeft de wijze mens zichzelf gebracht en ds. stelde tegenover de angst en spanning die de wereld beheersen de kracht van het Evangelie. De Joden leefden naar de eis van zijn wet maar ook hen was het een erger nis. Het ging bij hen om de sensatie; zij wilden wonderen zien; zij riepen Hosanna zolang Christus aan die voor waarde voldeed, daarna werd het „kruist Hem", zij wilden niet ont- grond worden door het Evangelie; ze willen niet weten van het kruis en ds. vroeg zich af of zich ook in zijn ge meente Joden bevinden bij wie er tij dens de prediking van het Evangelie een storm van protest opstijgt. „Wat is dan de diepste zin van de prediking van het Evangelie als het enkel maar weerstanden opwerpt?" Daarbij wees ds. erop dat er ook zijn voor wie de Evangelie verkondiging niet een ergernis of een dwaasheid is maar voor wie het kracht en wijsheid is. In die groep mensen die dat onder de prediking van Paulus gingen zien waren Joden en Grieken, niet beter of wijzer dan de anderen maar door Zijn kracht formeerde God Zich een volk opdat zij de rijkdom van Christus zouden gaan zien. Ds. wees de ge meente op de mogelijkheid dat ook zij de ruimheid van het Evangelie ziet; Hij kan de vijandschap van het vlees overwinnen; er is een God Die dat kan en ook wil. N.a.v. vers 24: „maar hun die geroe pen zijn" maande ds. voorzichtig te zijn met te stellen dat men zich eerst geroepen moet weten om te weten dat het Evangelie ook voor ons geldt; hij wees er op dat de Vaderen uit leggen dat allen die onder het Evan gelie komen ernstiglijk geroepen wor den." Ds. stelde alle geroepenen op één lijn. Geroepenen zijn ook de gelovi gen die behouden worden; zij begrepen dat toen God goddelozen riep Hij hen riep en zij leerden vragen: „God wees mij zondaar genadig." Door de kruis weg gaan ze de wonderen van Zijn heil zien. „God roept U en Hij bedoelt U". Ds. hoopte dat er zondaren mogen zijn die bij het kruis alles verliezen en alles zullen gewinnen en dat zij mogen zeg gen: „In dat kruis zal ik eeuwig roe men, geen wet zal mij verdoemen". Na de prediking werd gezongen Ps. 2 7. Persoonlijk woord Ds. Roos bracht in een persoonlijk woord zijn dank over. Allereerst dank te hij zijn vader voor de wijze waarop hij hem bevestigd had en voor de „practische wenken uit Gods Woord geput" Ds. wist dat het ook voor zijn vader (door het verlies van moeder) moeilijke dagen zijn: „Zijn handen wonden maar zij helen ook." „U bent een aardse vader en een geestelijke va der, ik ben verheugd dat ook deze banden ons verbinden." Ds. dankte ook de gemeente die zich op sympathieke en prettige wijze had doen kennen. Het was ds. een wonder dat de Heere hem gaf zo'n gemeente te mogen die nen. Hij bekende dat het hem niet ge makkelijk was r^eweest te aanvaarden dat de weg naar Middelharnis zou voe ren; nu mocht ds. weten dat het de juiste weg is. Hij gewaagde ook van een zekere spanning nu hij een grotere gemeente zal dienen; als Salomo zou hij de wijsheid van God verwachten. Ds. hoopte op de liefde van de ge meente en zegde wederkerig de ge meente de liefde van hem en zijn echt genote toe. De catechisanten wekte hij op te proberen elkaar het vertrouwen te schenken. Voorts dankte ds. de ver enigingen, de dames die hadden gehol pen, de koster en de organist. Tot de kerkeraad bekende hij het moeilijk te vinden als jongere bij zoveel ouderen en wijzeren de leiding te nemen; hij vroeg hen een onderlinge eerlijkheid en openheid; wijzend op de tekst: „dient elkander door de liefde". Voorts bracht ds. Roos een hartelijk dank woord aan de consulent, ds. Tanis die de classis vertegenwoordigde alsook de broeders uit de kerken van de om liggende gemeenten. Zich richtend tot de afgevaardigden van de verscheidene kerken in de ge meente hoopte ds. dat er ondanks de verschillen toch een onderlinge bin ding zal bestaan en dat de kerken el kaar tot steun zullen zijn en op be paalde terreinen samen zullen arbeiden. Ook de burgerlijke overheid bad ds. kracht en wijsheid toe opdat zij ook zal weten dat het ook in de demo cratie gaat om de Teocratie, de Gods regering. Spreker besloot met een kort woord tot zijn collega predikanten en de aan wezigen uit zijn vorige gemeente Nij- kerk. Hij hoopte dat de gemeente te Nijkerk geleid mag worden in de gra zige weiden van Gods Woord en hoop te dat het ook van haar zal worden Kezegd: „Gij hebt kleine kracht, maar Gij hebt Mijn Woord bewaard." Hierna werd gezongen Ps. 147 1. Toespraken Ds. M. Roos vertelde dat zijn zoon de intrede-tekst als „verrassing" voor hem. geheim had gehouden; het was inderdaad een verrassing geworden; ds. schatte het 22 jaar geleden dat hijzelf met deze tekst in Naarden intrede deed. „Over Christus de Gekruisigde kom je nooit uitgepreekfhield hij ds. Roos voor; God weet raad met de Jood en de Griek." Ds. hoopte dat zijn zoon veel zegen op zijn arbeid zal mo gen ervaren. „Ik gun u mijn zoon, maar gunt u mijn zoon eens dat hij eens naar zijn vader toegaat" vroeg ds. Roos aan de gemeente. Ds. Tanis zei als consulent met vreug de in Middelharnis te hebben gewerkt. Hij hoopte dat ds. Roos Gods zegen zal ervaren in zijn gemeente en dat hij ook de vacante gemeente zal hel pen. Als troost voor een dienaar Gods wees ds. Tanis dat achter Christus de verkiezing Gods ligt; was die ver kiezing er niet dan werd niemand za lig. Ds. hoopte dat God naar Zijn wel behagen de prediking zal zegenen door de voor een predikant verblijdende klanken te laten horen: „hoe zal ik za lig worden?" Ds. maande de gemeente de nieuwe dominee te zien als een die naar des Heeren waarna hij besloot met een opwekking tot gemeente en catechisanten getrouw op te komen met een biddend hart. „Het ga u wel tot eer van God en kon het zijn tot aller za ligheid." Een ouderling uit de gemeente Nij kerk bad ds. Roos de kracht en wijs heid van God toe. Spr. kon gewagen van een blijdschap dat ds. Roos voor een tijd in hun midden was. Hij dank te ook mevr. Roos voor de vriendelijke ontvangst in de pastorie. Namens de verschillende kerken in de gemeente sprak ds. Schravendeel, Ger. predikant. Hij verhaalde n.a.v. de door ds. Roos genoemde door de mens aan de inhoud van de preek gestelde eisen dat een oude dominee een preek hield over de intocht van Jezus in Jeruza lem waarbij Hij op een ezel reed. „De dominee is altijd de ezel Waarop de Heere Jezus de kerk binnenrijdt; er wordt veel over de ezel gesproken maar men moet altijd maar letten op Degene die erop zit. Ds. typeerde de bevolking als trouw, kerks, en vriendelijk al vrezen ze dat te tonen wat aldus ds. Schravendeel doorwerkt In hun religieuze leven. Ds. had een zweem van modalisme aangetroffen waardoor God onbereikbaar en veraf wordt. Ds. hoopte dat het de mensen duide lijk zal worden welk een onuitspreke lijke liefde er bij de Heiland te vinden is en sprak de wens uit op een goed onderling contact. Ds. Vermaat, Herv. predikant te Oolt- gensplaat richtte zich als oud-studie- vriend tot ds. Roos; hij hoopte dat de vriendschap die door de afstand wat was afgezakt weer zal opbloeien. Ds. hoopte dat ds. Roos het spoor van zijn vader en moeder zal drukken in de eenvoud waarmee zij hun geloof tot uitdrukking brachten. „Looft de naam des Heeren" zo besloot spr. Ouderling Bakker vertolkte de blijd schap van de gemeente om het aanne men van het beroep. „Hij sterke en schrage u en geve u Zijn zegen. Uw arbeid is veelzijdig maar Hij schenke u wat u nodig hebt; moge u met uw gaven en krachten woekeren in Zijn Dienst." Moge u zeggen als u ter ver antwoording geroepen wordt: „Twee ta lenten hebt Gij Mij gegeven; twee heb erbij gewonnen." Moge dan over u gezegd worden: „Gij getrouwe dienst knecht; over weinig zijt Gij getrouw geweest, over veel zal Ik u zetten, gaat in in de vreugde des Heeren. Hij vroeg de gemeente ds. Roos te ont vangen als van God gezonden en veel voor hem te bidden. Op verzoek van ouderling Bakker zong de gemeente ds. Roos staande Ps. 143 10 toe. De plechtige dienst werd met het zingen van Ps. 72 11 besloten. Van zaterdag 21 januari v.m. 12 uur t.m. maandag 23 januari v.m. 9 uur Middelharnis-Soramelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Diriksland-Herkingen-MeUssant: Dienst heeft dokter Elvé, tel. 01877- 262, Dirksland. Oostflakkee: Dienst heeft dokter Buth, tel. 01871- 306, Den Bommel en dokter de Jager, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Gorissen, Dirksland, tel. 01877-500. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts M. A. Levy, Lijsterbesweg 65 te Middelharnis, tel. 01870t2897. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 22 jan. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en) Oud Vossemeer dienst dokter Duinker, tel. 01660-500 of 458, Tholen en dokter Menger, tel. 01677-500, St. Philipsland. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Voor de S.G.P. kiesverenigingen hoopt 26 januari in Vita Nova te spre ken ds. J. J. Wijnmaalen uit Maar tensdijk (zie advertenite in ons dins- dagnummer). DIRKSLAND Spreker Studievereniging S.G.P. D.V. maandag 23 jan. a.s. hoopt de heer M. Golverdingen te spreken over „Volksinvloed in de knel". Zie adver tentie in dit blad. ST. ANNALAND Geslaagd. Aan de christelijke kweek school voor Zeeland te Middelburg slaagde bij het herexamen voor volle- ding bevoegd onderwijzer de heer B. J. Vroegop te St. Annaland. Nu wordt het pas vermakelijk Een zekere klant die zei Dat vind ik niet zakelijk Want u bezorgde mij Een Stokvis, ze was lekker En 'k had meer dan volop Maar, dat vond ik gekker Waar bleef u met de kop Ik zei toen ik u belde 'k Wil hem in zijn geheel Maar toen u die bestelde Ontbrak daaraan dit deel Ik wou die voor de kater Die vis wil, da's gezond En vanzelf gaat er Ook wat van naar de hond Nou zei ik, ik wist er Niets van dat hou ik vol Maar 't was als bij een minister Zijn kop die was op hol. ZONDAG 22 JANUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. Extra coU. voor het hulppredikersfonds. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. A. Zeilstra. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Roos. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Mouw Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 4 uur lezen Herv. Kring 10.30 uur ds. Quartel van Rotterdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman. Extra coU. voor het Ned. Bijbelgenootschap. Rem. Kerk 10 uur mevr. ds. B. Pool- Bast, Rotterdam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra coll. Quotum-coll. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 10.15 en 6.15 lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. M. A. Jansens en 6 uur ds. T. van 't Veld. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr C. Vroegindeweij en 6 uur ds. M. A. Jansens. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Vliet. Extra coll. voor de B.L..O school te Middelharnis. Ger. Kerk 10.30 en 16,30 uur ds. P. Boes te Nieuw Loosdrecht Geref. Gem. 10 en 6.30 uur ds. P. Blok. Bed. H.A. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Malipaard van Roterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. P. Verkade. v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. J. Maasland van Sliedrecht Ger. Gem. 10 en 6 uur student de Boer. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur dhr. Neerings van Dord recht en 6 uur ds. H. Jongebreur. Collecte voor het Restauratiefonds. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. T. van 't Veld en 6 uur ds. A. Lam van Zierikzee. v.m. H. Doop. Extra coll. voor de B.L.O. school te Middel harnis Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. T. van Delen van St. Anthoniepolder. v.m. voorb. H.A. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Schravendeel van Middelharnis. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw en 2.30 uur ds. P. Vermaat. ZEELAND ARNEMUIDEN Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Abbringh. en behaagde re na een lani ildig gedragei n^cht en kali ngf^g te nemer geliefde vade groot- en der, broed weduwnaar vi ingena van r de gezegende j yan 98 jaar gn. Van uw d overtuigd Door Gods goedheid wer- den wij verblijd met de geboorte van een zoon en broertje DIRK JAN C. Grootenboer A. Grootenboer-Treur Aad Reinier Marja Dirksland, 19 jan. 1967. Korteweegje 19 ARIE DONKERSLOOT en JANNIE VAN OOSTENDE geven u, mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk. De voltrekking hiervan zal plaats hebben D.V. vrijdag 10 februari 1967 des nam. 3 uur ten gemeentehuize van Oostflakkee te Ooltgens- plaat. Ooltgensplaat, januari 1967. P. Biggestraat 27 Kastanjestraat 14 Receptie: op de trouwdag s avonds van 7.30 tot 10 uur, in het Veren, gebouw „'t Centrum" te Ooltgens plaat Toekomstig adres: M.S. „Express 306", Gebr. van Uden, Veerhaven 14-15, Rotterdam. PEN PAL WANTED Can. Girl (15 of age) would like PEN PAL who can read English and write back to me in Dutch, answer to Greta Weerheim RR2 Breslau Ontario, Canada 1 EEN NIEUWE WONING TE MELISSANT I Bouwbedrijf de BLOK EN TIELEMAN heeft aanbouw enkele g te Melissant op erfpacht grond, g Prijzen komen resp. voor midden- en hoekw s ningen na aftrek der Rijkspremie op plm. 1 22.000,— en 23.750,—. Bij koop binnen 3 wekf geen extra transportkosten. g Indeling begane grond: woonkamer, eetkamt m keuken, gang, W.C. en berging. Verdieping: g slaapkamers, badcel en overloop. g Inlichtingen: 1 Binnenweg 12 - Melissant - Telefoon (01877) 5-! DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond tijdens het overlijden van mijn geliefde man, broer, zwager en oom Foort van Boven betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid dokter Ruize- veld, zr. van der Starre en buren, voor de UefdevoUe hulp aan hem bewezen. Uit aller naam, Mevr. C. van Boven- Reinhoud Ouddorp, jan. 1967. Geboorteicaartjes worden bU ons direct gedrukt. Vele variaties Uw adres hiervoor is: GEBR. DE WAAL TeL 2729 Sommelsdyk land: Wolfert Wolfert- van Bo Wolfert Wolfert-Zo lieuwe Tonge: ^Q. Noteboom land: Wolfert C. Wolfert- Wolfert ■■-Jl' Wolfert Wolfert- iék Wolfert |4VM. Wolfer ^If'Beijer-Wol iü' A. Beyer T. Wolfert K. Wolfert-S1 Klein- en acl - kleinkinderen 5 heerlqke tompoei slechts 1,29 rksland, 18 jai Wemerlaan 51 200 gram roomboter j Speykjes maar 93 d tepaardebestel En 5 f«ne Amandaterdag 21 jan. voor 0,99 lu. 2.00 uur. LUXE Bakkerij Zwanenbi- Ring 8 - Middelhar: Telefoon 2151 g^gn overleed oi -------------------------------a .opa Terstond gevraagd, wiJlÊTER WOLI militaire dienstplicht ,i;,.. tegenwoordige, een WU z^Hen her aankomende halfwas ni«r. vergeten. J. Wolfert-K Dime Wolfer Fa. Gebr. van Koppt Timmerbedröf - OuJf^^^'^' J^' Stationsweg 2 N. Spuidijk 10 „'t Is voor de bakker" bij bakker J. G. de Ruiter te Ooltgensplaat. De ope ning uon de in het uitbreidingsplan Langeweg-West gebouwde winkel- en fabriek j.l. woensdagmiddag heeft ve ler belangstelling gehad. Ook burg. v. d. Harst die de opening verrichtte was vol waardering over wat tot stand kwam, hij zag zelfs in bakker de Ruy- ter ■uoortaon de fabrieksdirecteur „tje" voegde dhr. de Ruiter daar be scheiden aan toe. Na de openins stroomden de kopers de winkel binnen. Burgemeester v. d. Harst liet, nadat de 2-jarige Hansje de Ruiter, hem de sleutel had aangeboden de opening van een vlotte speech vergezeld gaan. Niet enkel over de gebouwen en de inrich ting daarvan was de burgemeester ver wonderd, ook de hoge produktie cijfers spraken hem aan. Uit de krant had spr. gelezen dat bakker de Ruiter bo lussen bij tienduizenden per week maakt. Het bolussen maken was zo stelde de burgemeester zo'n 20 jaar geleden nog een nobel handwerk en als dhr. de Ruiter er toen zoveel van had gemaakt zou er een batterij nieuws fotografen op hem zijn losgestormd, hij wees hierbij op de mogelijkheden die een doorgevoerde mechanisering biedt. De burgemeester besloot met een hartelijke gelukwens waarop bakker de Ruiter een dankwoord sprak waar bij hij ieder die aan de realisering van het bedrijf meehielp hiervoor hartelijk dankte. De winkel De winkel is 35 m2 groot. Naast de winkel is een pakhuis aangebracht voor de voorraad, waaruit het personeel het benodigde gemakkelijk kan overbren gen naar de winkel. Een mooie betim mering is aangebracht in overeenstem ming met de artikelen die worden ver kocht. De fabriek Achter het hoofdgebouw staat, hier van geheel los, de fabriek. Met een oppervlakte van 170 m2 vindt men in de ruimte de ovens en de machines, o.a. een tunneloven gestookt met gas en een heetwater inschietoven met olie- stook, (deze is nog niet afgebouwd). Verder zijn er de transportbanden, de kneedmachine en meer anderen. De heer De Ruiter heeft zich ingesteld als grossier voor koek, banket en de bekende bolussen, die hij per week in hoeveelheden van lO.OOOden fabriceerd. De capaciteit van de fabriek kan wor den opgevoerd van 12001500 kg. af gewerkt product per dag. Men heeft hiervoor zijn vaste afnemers. In de winkel zullen ook nu levensmiddelen in beperkte mate worden verkocht. De bouw De bouw, die keurig is uitgevoerd werd verricht door de fa. L. H. Kor teweg, timmerwerk; W. A. v. d. Welle, metselwerk; fa. M. Kreeft, schilder werk; W. Overbeeke, electriciteit; P. Kamp, smidswerk en sanitair; A. Kor teweg L.Hzn., winkelbetimmering en fa. Beusekom-Breeman stoffering, al len wonende te Ooltgensplaat. De ver warmingsinstallatie werd aangelegd door de fa. L. W. de Wachter te Dirks land; de oveninstallaties zijn van LI- VAKO te Vlaardingen en de machines van de fa. Rijkaard te Asperen. Architect was dhr. Smits te Dirks land. Door plaatsgebrek konden we de fo to niet bij dit verslag opnemen waarom we die a.s. dinsdag zullen publiceren. (Red.) P. Groener M. A. Gro dijk en kinden Uienveiling van vrijdag 20 januari 1967 Klasse I: Grove 39,10, Middel 38,09, Drielingen 38,58, Picklers 28,49. Aanvoer 23000 kg. OOLTGENSPLAAT 'ondprdag 12 Oud papier voor Delta. Morgen verleed plotseli: terdag) zullen de leden van de Spieste" vriend veren. „Delta" (korfbalclub) weer l5^^i;Tiy\j„ irniTiH de huizen komen om oud papier op'**^EM KRIJ( halen, waarvan de opbrengst bestt:;i dg leeftijd va is voor de kas. Beleefd wordt men 13 jsiér. zocht een en ander (oude kranten, fe ton, etc.) gereed te leggen of bij deur te deponeren, zodat het oplia (dat om 9 uur begint) zo vlug en g mogelijk kan plaats vinden. Jaarvergadering Oranjevercnigijji^gjand Maandag 23 jan. a.s. des nam. 8 uur: in het Veren, gebouw „'t Centrum" f «avenaijK algemene ledenvergadering gehou>^^^^,|^_^^^ worden van de Oranjevereniging „Of gensplaat". Het bestuur heeft bei---------------- weten te leggen op enkele mooie ob jefilms die de moeite van het z: waard zijn. Verder is er een verloti' Naast de jaarverslagen is er een f stuurs verkiezing; aftredend zijn de l ren D. H. Korteweg, Jac. J. Mooija; en W. A. V. d. Welle, die allen herkis baar zijn. Ook staat er op de agent bespreking festiviteiten 1967. Flit opkomst gewenst. STAMBOEKE EN PREMIEKEIKIN' PONY'S Donderdag 26 jan. a.s. te 2.30 uur nï zal er op de boerderij van dhr. V. v Nieuwenhuijzen, Galathesedijk 10 Ooltgensplaat een Stamboek- en P' miekeuring van Shetlandpony's plï hebben. Houders van deze pony's k'^ nen op het hier bovenvermelde K- stip met hun dier(en) verschijnen, On Ds. J. Catsburg van Opheusden hfj het beroep naar de Herv. Kerk te - Maartensdijk aangenomen. Dit is fj verblijdend bericht voor deze gemee' te, er liepen 6 7 beroepen op noemde predikant. Ds. J. Catsburg is in 1929 gebof^; werd kandidaat in 1958 en prediK in datzelfde jaar te Genderen, w#'| plaats hij in 1962 verwisselde met Of: heusden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2