[abinets- formaties Plechtige inzegening van liuweiijl( Prinses Margriet en mr. van Vollenlioven Burg. Hordijii betuigt opreclite danli aan lirandweerltorps Middeiiiarnis Meditatie F!.C.KORTEWECaZOON Md. CBTB vergadert _y U. Voor P" Baby jaargang Vrijdag 13 januari 1967 No. 3552 CHR. STREBKBLAD OP GEREPORMEE3RDE GRONDSLAG VOOR DE ZÜID-HOLLiANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Leest de advertenties! Fruitmaniien en Frultbakjes „De Fruitcentrale" Brtllant' van Andel F^ PRINS HENDEIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDRT,HARNIS M Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk ABONNEMENTSPRIJS 1 3,— PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. BJÖ contract «peciaal tarief. m Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Vervolg (14) _2j de formatie van een nieuw kabi- _jt is steeds ook het verdelen van de ^rtefeuiiles een heet hangijzer. Be- lïaalde departementen worden dikwijls door meer dan één partij geclaimd, oral die in de sociaal-economische Ictor. Met name Sociale Zaken is fa- riet, want daar is eer aan te behalen. Het departement van Financiën wordt heel wat minder begeerd. Met name de K.V.P. weet dat steeds te omzeilen: sinds 1945 heeft ze daarvoor nimmer een minister geleverd. Over het aantal zetels, dat elke samenwerkende partij krijgt, bestaat ook altijd een hevig touwtrekken. Zo moest op eis van de V.P. bij de vorming van het kabinet- Is zelfs een aparte minister voor itwikkelingshulp (mr. Bot) ingevoegd worden, terwijl een staatssecretaris ei genlijk al luxe was geweest. Wat de ffirsonen van de ministers betreft er ^n bekwame mensen, die beslist niet ■müen, maar vele anderen, die staan te trappelen! Politici zijn over 't algemeen erg eerzuchtig en velen willen gaarne hun carrière besluiten met een minis terschap, dat ze als de bekroning ervan ftschouwen. Een man als Smallenbroek Iprd daar echter het slachtoffer van. Zt> heerst er meestal een „ongelooflijk intrigeer" (term van een ingewijde de formatie van het kabinet-De POEDER - CRÈME - OLIE - ZEEP jay in 1959, waaraan 35 personen te gekomen zijn voor 13 zetels). ter illustratie van de moeilijkheden, larmee een kabinetsformatie gepaard gaan geven we hier een sterk be- h&t verhaal van de gang van zaken bij dÉ totstandkoming van het vierde ka- btoet-Drees in 1956, welke 121 dagen duurde (ontleend aan het boek van prof. Duynstee). De K.V.P. en de P.v.d.A. hadden el kaar bij de verkiezingen zeer fel be streden. Ze kwamen echter beide met winst uit de bus en de P.v.d.A. werd de grootste partij met 50 zetels (de K.V.P. 49). In verband met de toenmali ge moeilijkheden aan het Hof (de af- faire-Hofmann) zagen velen Drees, die daarin een grote rol speelde, gaarne als premier terug. Deze werd dan ook door de Koningin op 16 juni als forma teur aangewezen. Hij begon met de vijf fractieleiders Burger, Romme, Zijlstra, Tilanus en Oud enkele vragen te stel len o.a. of men bereid was een kabinet van vijf partijen te steunen. Niemand weigerde! Drees stelde toen een zeer summier program op, dat hij echter al spoedig moest uitbreiden. Do portefeuille-verdeling kwam tege lijk aan de orde. Romme stelde vele eisen. Na 30 dagen legde Drees zijn op dracht neer en achtte de verhouding K.V.P. - P.v.d.A. grondig bedorven. Dan komt prof. Romme naar voren als for mateur. Hij stelt een uitvoerig program op. De P.v.d.A. en de V.V.D. reageren negatief, de A.R.P. en de C.H.U. posi tief. Romme staakt daarom na acht da gen zijn pogingen. Dan wordt prof. Lieftinck (P.v.d.A.) informateur. Zijn p;rogram van zeven punten wordt door de K.V.P. afgewezen. Hij geeft het na zeven dagen op. In opdracht van de Ko ningin gaat hij echter een nieuwe po ging doen. Alleen de P.v.d.A. vindt zijn lüeuwe voorstellen acceptabel, dus mis lukt hij na zes dagen ten tweeden male. Dan komt prof. De Gaay Fortman (A.R.) als informateur aan bod. De K.V.P. wüdo echter de V.V.D. buitenspel zetten i.v.m. de zetelverdeling (de K.V.P. moest dan een zetel missen). De P.v.d.A. had bezwaar tegen de door De G. F. voorgestelde premier, hun partijgenoot Van Tilburg. Later stelde De G. F. een kabinet voor zonder socialisten. Daar ■was de C.H.U. (Tilanus) op tegen en ook anderen hadden bezwaren vooral over de zetelverdeling. Na 24 dagen stopt De G.F. ermee. Dan komt Mr. Burger (P.v.d.A.) als derde informateur op het formatietoneel. Deze streeft naar een vijf partijenkabinet onder Drees. Maar de A.R. voelen zich achteruitgezet met één zetel. Aanvankelijk zit er ook bij Burger geen schot in. Men vecht om be paalde departementen. Een 25-tal Leid- se professoren publiceert een verklaring waai-in ze spreken van een „onmachtig beraad, dat bij de burgers slechts wre vel en afkeer wekt", over plichtsverza king en gebrek aan verantwoordelijk heidsbesef! De V.V.D. verklaart niet mee te doen. Op 9 oktober, na 18 dagen ploeteren van Burger blijkt echter, dat de A.R.P., de C.H.U. en de K.V.P. te vreden zijn met zijn voorstellen en brengt deze rapport uit aan de Konin gin. En toen kwam Drees terug als ïormateur. Na twee dagen was de zaak voor elkaar en trad hij als minister president op van het 4e kabinet-Drees. Ondanks alle eraan bestede moeite leefde het niet lang: op 22 december 1958 sneuvelde het. Zo wordt in Nederland een kabinet geboren!! Na de bevrijding zijn er tien kabi netsformaties geweest, die van Scher merhom Drees niet meegerekend, omdat er toen nog geen gekozen parle ment was. Zes ervan waren nodig als gevolg van verkiezingen voor de Twee- Kamer, drie door een geschil tussen DE VLUCHT NAAR EGYPTE. Hy dan opgestaan zijn - 's. Xisst, het Kindeke en zyne moeder *ot zich in de nacht, en vertiok naar Egypte, en was aldaar tot de dood van Herodes; opdat ver vuld zou worden hetgeen van de Heere gesproken is door de pro feet, zeggende: Uit Egypte heb Ik Mijn Zoon geroepen. Matt. 2 14, 15. - I- Egypte is het land van de versmaad- heid voor het volk van Israël. Hoe bitter heeft het volk daar geleden. Hoe nabij de ondergang is het daar geweest. Maar God heeft het volk daar niet doen ondergaan, maar het uit angst en be nauwdheid uitgerukt. De profeet Hosea stelt deze verlossing aan het volk voor, opdat Israël Hem niet vergete. Die het verlost en bevrijd heeft. De reden, waarom God Israël verlost heeft was gelegen in het feit, dat de Heere Israël liefhad. Die vrije en souvereine liefde is de eerste oorzaak van de verlossing van het volk Gods. Alle redenen in het volk zelf vallen weg. Nooit zou Israël dat mogen vergeten en altijd zouden ze redenen moeten vinden in deze werken Gods om de Heere, Israels machtige verlosser, te vrezen. Mattheüs, de evangelist, grijpt op dit woord van de profeet Hosea terug en stelt dit woord ons bij vernieuwing voor, maar nu onder een geheel ander licht. Dit woord van Hosea, zo betuigt Mattheüs, is niet alleen een terugzien op Israels geschiedenis, maar ook een vooruitzien naar de beloofde Messias. Deze evangelist heeft onder de vier, die er geweest zijn, de bijzondere taak om de geboren Jezus aan het volk van Israël te verkondigen als de beloofde Messias. Daarom laat hij telkenmale de stem der profetie weer spreken, om dan op de vervulling ervan in het le ven van Jezus te wijzen. Zo ook hier. Jezus' vlucht naar Egypte is vervulde profetie. Deze vlucht is dan ook rijk van betekenis voor de gemeente des Heeren en onze overdenking waardig. Israël als volk naar de Christus heen, In dat volk is Hij begrepen. Paulus noemt de versmaadheid van Israël in Egypte de versmaadheid Van Christus. Hoe duidelijk is dat vervuld, want Is raël versmaadt in de koning Herodes de Gezalfde des Vaders en belaagt Hem Hij vliedt naar Egypte, het land van het lijden, waar Hij dieper vernederd wordt. Toch is dit lijdensland ook het land van bewaring. Daar toch waakt God over het Kindeke, waartegen de Herodesgeest zich verheft. In Zijn lijden wordt Hij bewaard, zoals het oude Is raël ook in Egypte, in het midden van het lijden, bewaard bleef, totdat de tijd er is, dat de Heere het Zelf uit Egypte roepen zal. God toch waakt over Zijn volk, ook als het in lijden zich bevindt. Ja, die lijden moet de Raad Gods die nen. Door dit lijden in Egypte kan de Herodes-geest dit werk des Heeren niet vernielen. Voor Jozef en Maria is het een bittere weg geweest, toen de grote eer, die door het bezoek en de aanbid ding van de Wijzen aan het Kindeke bewezen werd en waarin zij gedeeld hebben, zo spoedig door zo bitter lijden moet worden afgewisseld. God toch sprak door de mond van de Engel, dat hij onmiddellijk vluchten moest, want Herodes zocht het Kindeke te doden. In de nacht is hij gegaan met het Kin deke en Maria. Het is verioilde profetie, maar ook nog te vervullen profetie. Zoals Chris tus in de Oud Testamentische gemeente versmaad was, toen Hij nog in de om- windselen van de belofte in Zijn ge meente verborgen was, zo wordt Hij ook versmaad, nu Hij in het licht der vervulling Zich in het midden van de Nieuw-Testamehtische gemeente open baart. Ja, telkens wanneer de geboren Koning, als Kindeke nog, in de harten der Zijnen Zich verheerlijken gaat in de geest van Herodes daar om het werk van God te vernietigen. Die geest van Herodes is door de eeuwen heen niet uitgedoofd. Hoe bange bestrijdingen, hoe bittere smaadheden moet niet de kerk des Heeren gedurig onderworpen zijn. De Herodes-geest stelt zich de vernietiging van het werk des Heeren ten doel. Het is de geest der wereld en de geest des satans, die zich saamver bonden hebben, om eer de macht te groot is, het Kindeke te doden. Daarom gaat het Kindeke naar Egyp te. Daar zal het lijden en vernederd zijn, maar in het lijden en de verdruk king niet omkomen. Het is de weg, die de Heere nog met al Zijn kinderen gaat. Hij zendt hen naar Egypte. Hoe bang is die omkering. Éérst zich ver heugen in de uitlating van Gods gunst, in de erkenning van het werk des Hee ren en dan ineens de ommekeer: Naar Egypte. Het lijden in, de verdrukking en de smaadheid. (Wordt vervolgd). Rotterdam-C. Ds. A. Vergunst. NAAR DE MIDDELHflRWrS- TEL:Z3Z8 regering en Kamer en één door een meningsverschil binnen het kabinet zelf. In totaal moesten er 22 forma teurs en 14 informateurs worden inge schakeld, waarbij Beel, Romme en Drees de hoofdrol vervulden. Slechts viermaal kwam er iemand van de drie middelgrote partijen aan te pas. Een belangrijk punt is de binding van het kabinet en de fracties. Dit hangt samen met de vraag in hoeverre ons staatsbestel een dualistisch karakter heeft, maar daarop kunnen we hier niet verder ingaan. In de praktijk loopt die binding sterk uiteen en vertoont ze ve le nuances. Men kan ze beoordelen aan de mate van overleg van de formateur met de fracties én aan de gedetailleerd heid van het regeringsprogram. Regel is geworden, dat de fracties in hun ge heel meebeslissen over de diverse pro blemen. Eén van de redenen, waarom de for maties zo lang zijn gaan duren, is ge legen in het steeds meer gecompliceerd worden van het regeringsbeleid, zowel in de binnen- als in de buitenlandse politiek. Daardoor zijn meer afspraken nodig om tussentijdse deraillementen zoveel mogelijk te voorkomen. Opvallend is, dat de rol van de twee prot. christelijke partijen na 1945 zo bescheiden is geworden vergeleken bij die van vóór de oorlog. Dat komt niet alleen door de achteruitgang van de A.R.P., die in 1937 niet minder dan l7''/o van het aantal Kamerzetels had en nu slechts 8 a 9''/o, zodat ze gehalveerd is. Het komt vooral doordat de S.D.A.P. vóór de oorlog, wat de kabinetsforma tie betreft, geheel buitenspel stond. De toenmalige R.K.S.P. wilde slechts „in uiterste noodzaak" met haar samen werken en deze werd pas in 1939 aan wezig geoordeeld. Daardoor verzwakte zij haar positie t.a.v. de prot. chr. par tijen zeer en daar ze toen vrijwel geen dominerende figuren had, vooral na de dood van mgr. Nolens in 1931, om te genover gezaghebbende staatslieden als Colijn en De Geer te stellen, waren volgens prof. Duynstee „de jaren 1918- 1940 gekenmerkt door een hegemonie van de protestantse partijen". Nu zowel de K.V.P. als de P.v.d.A. van hun ster ke positie gebruik maken, is het uiter aard met de toenmalige inderdaad on evenredige invloed van de prot. chr. partijen gedaan. Thans is het sedert 1945 zo, dat de K.V.P. de centrale po sitie inneemt in ons politieke leven. Zij kan alle kanten uit, wil zo nodig met alle andere partijen samenwerken en bepaalt dus in hoge mate de politiek in Nederland. Een echt vijfpartijenkabinet is nooit gelukt. Dit stuit niet af op beginsel kwesties, want die spelen praktisch geen rol meer. Ook zelfs niet op sociaal -economische standpunten. Voor de K. V.P. die een kameleontische politiek voert, is het geen probleem de P.v.d.A. in te ruilen voor de V.V.D. en omge keerd. Bewijs daarvoor: toen het kabi- net-Marijnen, waarin de K.VJ". samen werkte met de V.V.D., in 1965 viel, stapten de vijf roomse ministers Luns, De Jong, Bogaers, Veldkamp en Bot zonder bezwaar over in het kabinet- Cals, dat de V.V.D. had ingeruild voor de P.v.d.A. en in vele opzichten een heel ander beleid voerde, terwijl ze in nov. 1966 zonder blikken of blozen op één na (Bogaers) weer een overstapje namen op het kabinetrZijlstra. En het is helemaal niet onmogelijk, dat enigen ervan weer opduiken in het kabinet... na de verkiezingen! De K.V.P. voert op deze wijze een opportunistische politiek d.w.z. ze han delt zonderbepaald beginsel naar de eisen van het ogenblik, alleen ten voor dele van eigen groep. Een vijfpartijen kabinet wensen de twee grootste partij en niet, omdat er Ie dan te veel zetels aan de drie kleinere moeten komen en 2e omdat er dan geen oppositie is. Het is daarom in feite een hypocriete ver toning, wanneer bij een kabinetsforma tie aanvankelijk geopereerd wordt alsof men de grote vijf in één' kabinet wil samenbrengen. De historie heeft bewe zen, dat er altijd ten minste één afvalt, zij het soms via een noodsprong (De Kort in 1963 met de P.v.d.A.) Dr. Drees heeft er in zijn boek „De vorming van het regeringsbeleid" te recht op gewezen, dat de kabinetsfor maties in ons land geen verkwikkelijk beeld te zien geven. Hij kan er zelf van meepraten! Een kabinet, zo constateert hij, moet steunen op een meerderheid in de Tweede Kamer. Maar er is in ons parlement geen vaste meerderheid. Geen enkele partij heeft de helft Trouwens, daarin zijn ook nog menings verschillen mogelijk (als b.v. de K.V.P. 80 zetels van de 150 had, zou er van een K.V.P.-regering ook niet zoveel te recht komen, omdat ze in sociaal-eco nomisch opzicht te zeer verdeeld is. Schr.) Dr.Drees wijst er dan op, dat men nooit tevoren weet, met wie men zal samenwerken. Daarom is Wj het eens met de uitspraak: „De Nederland se kiezer stemt wel, maar kiest niet". Dat laatste gebeurt in Engeland wel. Hij wijt dit aan de hier geldende nor men van partij indeling: ten dele naar confessie, ten dele naar maatschappe lijke inzichten. Dat geeft geen duidelijk richtsnoer. „Onze partijverhoudingen blijken ongeschikt als duidelijke basis voor regeringsvorming". In elk geval vormen onze kabinets formaties een duidelijk bewijs van de stelling, dat ons partij bestel niet erg geschikt is om stabiele regeringen te vormen en deze een bevredigend beleid te doen voeren. Ook onze derde Prinses is getrouwd. Heel Nederland heeft j.l. dinsdag mee geleefd met het jonge paar Prinses Margriet en Mr. Pieter van VoUenhoven Na de huwelijksvoltrekking' in de raadzaal te Den Haag door de Haagse burgemeester Kolfschoten, werd het huwelijk kerkelijk ingezegend In de Grote of St. Jacobskerk in Den Haag door Prof. Dr. H. Berthof met een over denking uit 1 Corinth. 3 vers 23 „Alles is van U". De foto geeft een beeld van deze plechtigheid die door plm. 2000 genodigden werd bijgewoond. De fees telijke dag is vrijwel zonder incidenten verlopen. De Haagse politie nam 14 jongelui mee die met rookbommen en rotjes de orde wilden verstoren. Naar verluidt zal het jonge paar de witte broodsweken in een Zwitserse winter sportplaats doorbrengen. „Op 1 jan. 1967 heb ik als gezagsdrager met voldoening ervaren wat de uiter ste zelfbeheersing, karaktervastheid, spontane medewerking en gezagsgetrouw heid van een goed brandweerman in beroerde omstandigheden kan beteke nen". Tot deze en meerdere lofuitingen kwam burgemeester Hordijk van Middelhamis toen hij j.l. dinsdagavond bij de uitreiking van een aantal di ploma's aan geslaagden uit het brandweerkorps van Middelhamis het korps dank bracht voor haar optreden tijdens de rellen die te Sommelsdijk plaats vonden. Burg. Hordijk reikte deze avond 6 diploma's brandwacht 1ste klasse en 3 diploma's brandwacht 2e klasse uit, waarmee hij het korps geluk wenste. „Examens worden gevraagd en di ploma's vereist, als bewijs dat men een zekere hoeveelheid leerstof heeft ver werkt. Soms dient het als basis voor een voortgezette studie, soms als grondslag voor de uitoefening van een functie. In het laatste geval in recht streekse relatie tot het levensbestaan. Op de eigenschappen, die men moet bezitten en de factoren, die daarop van invloed zijn wordt een ander licht ge worpen als men ze plaatst in het ka der van vrijwillige hulpverlening aan de gemeenschap, aan onze medemen sen. Daarvoor is in de eerste plaats nodig samenwerking", zo betoogde de burgemeester en vervolgde: Hooggestemd doel Het doel dat u nastreeft is hoogge stemd. Hulpverlening in noodsituaties aan uw medemensen. Uw optreden is niet van gevaren ontbloot, omdat u in aanraking komt met een vijand, die in een kort tijdsbestek van een gun stig klimaat gebruik maakt om iemand in ellende te storten of te ruïneren. Hij moet vakkundig aan banden wor den gelegd of onschadelijk gemaakt worden. Daarin hebt u zich theore tisch bekwaamd en praktisch ge schoold. Door het begrip en medewerking van het publiek en de samenwerking met de politie wordt als regel een klimaat geschapen waarin U, met toch nog voldoende risico's, uw werk komt doen" aldus dhr. Hordijk die hierop een be schouwing gaf op het optreden van het korps in de Nieuwjaarsnacht. Kwaadwilligheid Naast de genoemde oorzaken, onacht zaamheid en onvoorzichtigheid, kan er sporadisch wel eens sprake zijn van kwaadwilligheid. Uw opgave wordt dan zwaarder omdat vooraf de factoren werden berekend, die aan de totale vernietiging van het object moesten bijdragen. Dan blijkt er tenslotte ook nog de mogelijkheid te zijn dat kwaadwillende op sensatie beluste jongelui zich pro vocerend gedragen en trachten de openbare veiligheid en orde te versto ren. Om dit te demonstreren sticht men op de publieke weg branden. Drank, druktemakerij en dreigementen schij nen in combinatie met elkaar hiervoor voldoende aanleiding te geven. Voor de leverantie van banden en brandstof wordt blijkbaar wel een oog je dicht gedaan. Jammer dat te goe der naam en faam bekendstaande per sonen zich willen vereenzelvigen met het gedoe van dit soort jongelui. De laatste zijn figuren, die zich in massa veilig wanen en zich bovendien beschermd weten door de duisternis. Weinig verheffende eigenschappen. Het geheel krijgt een ernstig karak ter als dit publiek zich in woord, hou ding en daad richt tegen de orde en gezagshandhaving van de politie. Hiervoor werden woorden gebezigd, die altijd, maar zeker op zondagmor gen, weinig gewijd in iemands oren klinken. Het is geen eenvoudige zaak in zo'n situatie, op de vroege zondagmorgen, in een gemeenschap waar men strenge opvattingen heeft over zondagsrust, mensen die ook van die rust willen genieten, tijdens de jaarovergang, uit hun huiselijke kring weg te halen. Ik prijs megelukkig, als drager van overheidsgezag, dat er van uw korps een flink aantal mensen thuis en be reid waren, de gezellige huiselijke sfeer van oudejaarsavond te verwisselen voor een onprettige taakvervulling, vol komen afwijkend van omstandigheden waaronder u voor bluswerk pleegt op te treden. U stond daar in feite als een verlengstuk van het overheidsgezag! Ik heb respect voor uw zelfbeheer sing! U hebt u provocaties, molestaties, onbillijke bejegingen, vloeken en scheldwoorden moeten laten welge vallen. Onder een regen van rotjes, waarvan men op de meest unfaire wij ze gebruik maakte, dreigementen van kwaadwillenden, die zich geruggesteund wisten door meeleven en sympathie betuigingen van sommige mensen, waarvan men een andere houding stel lig zou verwachten, nu ze toch hun be langstelling toonden, hebt U het blus werk verricht. Dit steekt wel hel schrif af tegen een Speciaal In het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westdqk 36 MIDDELHARNIS schitterend bezit voor attfjdl Hooggtraat 164-152 Bsyerlandssluui 171 Ronerdam optreden op een mooie zomerdag, aan gevuurd door enthousiast meelevend publiek, waarvan ik deze dagen pu bliekelijk de volgende beschrijving hoorde geven: Dat verslag luidt ongeveer als volgt. „Ik stond in 1964 op de grote markt in een prov. stadje, waar de dichter Geselle nog pastoor is geweest. Een cultureel centrum. Daar op dat eeuwen oude plein- ik bekort gemakshalve het verslag, heb ik iets geproefd van de sfeer van internationale brand weerwedstrijden, een wereldje apart, met zijn uiterste krachtinspanning, burgerzin, plichtsbesef, eerzucht en een vleugje romantiek." Er zijn, korter bij in de geschiedenis en vlak bij huis, ook moeilijker om standigheden denkbaar die, voor de ob jectiviteit, zeker het vermelden waard geweest zouden zijn. Over de situatie tijdens de jaarover gang, waarbij u optrad in uw functie als brandweerman, omringd door vij andig en kwaadwillend publiek, gemo lesteerd in de uitoefening van uw taak, bedreigd door rondvliegende rot jes en ander materiaal, onder hoonge lach van sympathisant en tegenstan der, geef ik U het volgende ooggetui ge-verslag: „Op 1 januari 1967, zondagmorgen tussen 0.45 en 4.00 uur stond ik op de Langeweg in de gemeente Mid delhamis, waar eens Meindert Hob- bema een Nederlands- schilder, „Het laantje van Middelhamis", een rus tig stemmingslandschap schilderde. Een streekcentrum. Daar bij het historische punt Hol land-Zeeland heb ik als gezagsdrager met voldoening ervaren wat de uiter ste zelfbeheersing, karaktervastheid, spontane medewerking en gezagsge trouwheid van een goed brandweer man in beroerde omstandigheden kan betekenen". Daarvoor mijn oprechte danli! De afdeling Flakkee van de CBTB houdt haar volgende bijeenkomst a.s. woensdag 18 jan. sav. 7.30 uur in ho tel Spee te Sommelsdijk. De weled. gestr. heer Ir. L. Troost te Hoofddorp zal spreken over „de aspecten rondom onteigeningen".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 1