BEDBANKEN In hei zicht van de Lange Jan KOLFF KCnde\.Pia-e^f>t STRUW^ ƒ58.- PMC-KOELKASTEN Chalberfcheijn Boekbespreking Voorlopige aanmelding Chr. Kweekschool te Ede Premie-van-de-Maand Club Vrijdag 6 januari 1967 Ijvrijdag 6 jaJ KOLFF - Middelharnis Tentoonstelling 1. xxxxxxxxxx Italianen: Wereldkampioen briefschrijven Verkoping bij inschrijving woonhuis met aanbehoren Openbare Verkoping C. Grootenboer Gaas enz. G ERO- artikelen AGENT Type- en stencilwerk KINDER- RiJWIELEN W. Akershoek Afroteak CLUB- 70 PRIJS y '•»- Bijpassende PMC-premies Model 1967 TAFELMODEL CLUB- yr^GQ pRijsJ fciia' GEZINSMODEL .pi GEMEENTE GOEDEREEDf vastgestelde bestem mingsplan „Den Aan was Herziening 1965''. wiering] EEN GROEPSLEIDEI^ Als re< Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Terug naar het dagelijks werk. De macht van Christus De wereld van bezetenen. Het kan best zijn dat velen al lang blij zijn als die ongeregelde dagen voorbij zijn en dat het nu weer echt gewoon gaat: de mannen naar het werk, de kinderen naar school en de vrouw in de huis houding, het tel kens terugkerend werk van alledag. Dat laatste mag wel eens beklem toond worden en dat wordt het ook nu en dan, maar lang niet genoeg. Feitelijk is het voor een man gemakkelijk om 's morgens de deur uit te gaan en 's avonds terug te keren, of misschien een ogenblikje 's middags, naar gelang het werk is. Die man is bezig met zijn werk en wat er in zijn huisgezin die dag afspeelt, hoort hij 's avonds wel. Maar die hele dag heeft moeder-de-vrouw klaar moeten staan met alles en nog wat: hoeveel zaken moeten niet beredderd worden, wil alles gesmeerd verlopen! Maar goed, er is nu weer een gewone week achter de rug. Alles wat aan de kersttijd herinnerde is opgeruimd: de kaarsen zijn opgeborgen en de bloem- stukjes zien er niet fris meer uit. De huiskamer krijgt weer een gewoon aan zien. Wat is de drukte groot geweest vóór de kerstdagen kwamen! Wij kunnen het niet in orde opstellen, maar dit is zeker; de preken zijn gehouden, de vertellin gen zijn gedaan, de kerstversjes zijn gezongen, de kaarsen hebben gebrand, het kerstgebak heeft zijn weg gevon den in de maag, de dubbele vleespor- ties zijn ook niet blijven liggen, de en vult dan verder maar in. Wat een toebereidselen heeft dat alles gekost! En nu is alles weer verleden tijd. Het hele jaar '66 is verleden tijd geworden en nu gaan wij weer verder alsof er niets is gebeurd. Als dét waar is, was het een verkeer de kerstfeestviering en een verkeerd oud-nieuw vieren. Het is haast zeker, dat er van de kerstfeestviering niet veel terecht zou komen, als er geen romantiek bij te pas kwam. Velen willen nog wel iets weten van een klein Kind in doeken gewonden, maar dan moet dat Kind zo blijven, zo klein en onschuldig. Bij de kerstfeestviering en de vertellingen rondom de geboorte van Christus wordt alleen één facet belicht. Er zijn vier evangelisten, die over Christus schrij ven. Zij vullen elkander aan; het zijn de vier stemmen, die samen het volle akkoord vormen. Lukas alleen heeft het over de weerloze geboorte, Johan nes schrijft over de nederdaling uit de eeuwige oorsprong, Mattheüs verhaalt de gang van de gezalfde, terwijl Mar kus begint met de Man, met de Man in Zijn ambt en in Zijn strijd. Direct gaat Markus over de voorloper van de Mes sias schrijven en laat die zeggen: „Na mij komt die sterker is dan ik". Hij zegt niet „die wijzer is of heiliger of liefderijker, maar die stérker is". Het gaat om de macht van Christus. Als deze kant bij de kerstviering ont breekt, krijgen we een lege viering van het feest en gaan we een kerstmanne tje invoeren, een tweede sinterklaas; wij worden sentimenteel en durven slaap liedjes te zingen voor Hem, die alle macht in hemel en aarde bezit. In het eerste hoofdstuk van Markus is Jezus al in een heilige oorlog ge wikkeld, wanneer Hij op de sabbat in de synagoge van Kapernaüm is gegaan. Hoort de onreine geesten eens roepen: „Laat af, wat hebben wij met u te doen, gij Jezus Nazarener? Zijt Gij ge komen om ons te verderven? Ik ken U wie Gij zijt, namelijk de Heilige Gods". Christus is nog maar even aan het werk om de onreine geest uit te drijven, of de schare wordt verbaasd en vraagt: „Wat is dit? Wat nieuwe leer is deze, dat Hij met macht ook de onreine geesten gebiedt en zij Hem gehoorzaam zijn!" Christus heeft macht over de onreine geesten. Hij is gekomen in een bezeten wereld! Dit wordt niet zo benadrukt, want wij willen niet bezeten zijn van een onreine geest. Wij willen wel tot Chris tus komen, maar op een gans andere wijze: wij willen Hem benaderen met onze „lieve" kerstversjes en met onze mooie zangkoren en dan moet ons lichaam er ook niet aan te kort komen; onze ogen moeten verzadigd worden met kaarsgeschitter en onze tongen moeten nog nasmakken als het vlees en het gebak en de wijn al gepasseerd zijn naar binnen. Nu kan er best één vragen: „Hoe moeten we dan feest vieren?" Natuurlijk is feestvieren geoorloofd. De Heere Zelf heeft onder Israël het feestvieren geboden. Na de vier grote feesten onder de Joden kwam ook nog het Purimfeest, na de verlossing uit de handen van de boze Haman. Zij maak ten de veertiende dag van de maand Adar tot vreugde en maaltijden en een vrolijke dag en der zending van delen aan malkander. Wij mogen niet doen of er niets is gebeurd. En als wij alles bezien wat er gedaan wordt in verband met de geboorte van Christus, dan zouden wij moeten en mogen verwachten, dat de mensen na dat feest ook aan Christus bleven denken; dat het niet ging om het eten en drinken, om de bomen en het groen, maar om Christus Zelf. Het hele jaar door zou ons volk zich moe ten zetten onder de prediking, waarin telkens weer over die Koning wordt gesproken. Als wij het zo druk hebben over Zijn geboorte, zouden we ons ook moeten neerzetten op die plaatsen waar nog veel meer over Hem wordt gespro ken. Het klopt immers niet, als wij ge zongen hebben over Hem, dat wij dan de dagen na het feest Zijn Naam vloe ken en met onze daden betonen: wijk maar van mij! Kijk, dat is het schrille telkens na de kerstfeestviering, dat duizenden niets meer om Christus geven en Hem maar laten staan met uitgestrekte armen „komt tot Mij, allen die belast zijn. Ik zal u rust geven". Christus deed Zijn "wonderen in een bezeten wereld. Onze wereld is bezeten en vervuld van boze geesten, die steeds driester gaan optreden. Wij hebben be hoefte aan Hem, als Kind geboren, maar ook aan Hem als de Machtheb- bende, zéker in deze boze tijden, waar in de afval zo groot gaat worden. Het kerstfeest moet doorwerken, want wij hebben de Gekomene elke dag weer nodig. Het mag niet beperkt blij ven tot twee dagen in de donkere tijd van eind december, maar aan de vruch ten moet het gezien worden of wij wer kelijk kerstfeest hebben gevierd. Christus heeft Zich ingezet voor een wereld die in het boze ligt; wij moeten schijnen als lichten in een krom en ver draaid geslacht. Als dat gebeiwt, is de Ster in Jakob opgegaan. ZWERVER. voor veilige verzekeringen en lage premies Bijzonder snelle schade afwikkeling Zeer scherpe tarieven voor autoverzekeringen en. na 1 jaar schadevrij rijden reeds 20"/« korting. Financieringen. VOORSTRAAT 36 TELEFOON (01870) 20 12. Büna een eeuw assurantie agenten. RIJMEN VAN TIJMEN. U dacht: Er zijn geen kunstenaars In het Flakkeese land. Maar zag U de producten niet, In 't bloeiend Melissant? De Rembrandts en Picasso's zijn Bijzonder erg actief. En Karel Appels hebben hier. De schilderkunst óók lief! Het was heus wel de moeite waard. Er waren pracht producten. O zeker ook wel enkelen. Die in uw oog mislukten! Maar ja, het is de grote vraag: Kunt U, kan ik wel keuren? In elk geval in Melissant, Was het een groot gebeuren! Het heeft maar eventjes gescheeld, Of Rembrandts „nachtwacht" kwam. Maar ja, men liet dat schilderij. Toch liefst in Amsterdam. Misschien was het verschil te groot. Al was er wel een band. Dat er maar ene Rembrandt is. Kwam uit in Melissant. Tank bij de WITTE POMP aan de provinciale weg MELISSE - Nieuwe Tonga Ds. M. E. Voila: „Zonder toga". Uitgave J. H. Kok N.V. te Kam pen. Boeketreeks, Frfls 1,95. Tweede druk. Ds. M. E. Voila is de schuilnaam van een predikant, en de titel „zonder toga", duidt er al op, dat hij wat van het ambtelijlte leven buiten de kansel naar voren brengt. Het is geschreven in briefvorm; brieven aan collega's, aan ouders en vrienden. En toch handelen die brieven over het ambt, want de eerste begint al met de vraag of „malle Bep" een debiel meisje, geloofsbelijde nis mag afleggen en tot de kerkelijke gemeente mag worden aangenomen. Daar zit die dominé een beetje moei lijk mee, uiteindelijk krijgt hij er een keurig antwoord op. Het treffendste in die brief schrijving is, wanneer de pre dikant aan zijn vader, die vergrijsd is in het ambt, zijn innerlijke gevoelens blootlegt, wanneer zijn zoontje Douwe naar het ziekenhuis moet voor een operatie en hij denkt zijn kind te moe ten verliezen. Dan is hij, die altijd zo veel raad weet voor een ander, eens dominé-af. Het boekje is niet van hu mor ontbloot; maar dan houdt de hu mor op. Beste meisjes en jongens! In het laatste kinderhoekje van het oude jaar heb ik jullie al een gelukkig nieuwjaar toegewenst. Ik hoop dat al die wensen mogen vervuld worden en dat ik ook in staat mag zijn om gere geld voor jullie te schrijven in de krant. Als ik gezond mag zijn, zal ik jullie niet tevergeefs laten uitzien naar het kin derhoekje. Het doet me genoegen dat er zoveel lezers en lezeressen zijn van de kin derrubriek. Dat is me gebleken toen het in één van de briefjes ging over de zondvloed en de vraag gesteld werd of bijvoorbeeld Lamech ook is omge komen. En onbekende schrijft mij: „Een raadselnichtje of -neefje vroeg of Lamech bij de zondvloed om het leven was gekomen. Lamech was 182 jaar toen Noach ge boren werd. En na de geboorte van Noach leefde hij 595 jaar. Noach was 600 jaar toen de vloed kwam. Volgens mij was Lamech 5 jaar geleden gestor ven toen de vloed kwam. Dit is maar een rekensom van een dom mens". Ik dank dat „domme mens" hartelijk voor de moeite die ze heeft gedaan. Misschien moet ik zeggen: die hij heeft gedaan, want er staat geen naam bij. Uitvoeriger is Lenie Dommisse uit Zoutelande. Zij schrijft ongeveer het zelfde, maar voegt er dan het volgende nog bij: „Volgens dit geslachtsregister is Met- husalem in het jaar van de zondvloed gestorven. Of deze met de zondvloed is omgekomen zal wel niemand kunnen vertellen, al is wel de gedachte, dat hij gestorven is vóór de zondvloed kwam. Doordat de mensen toen lang leefden, was er de mondelinge overlevering van ouders aan kinderen, want als wij het geslachtsregister in Genesis nauwkeu rig nagaan, was Lamech, de vader van Noach, 58 jaar toen Adam stierf. En Sem, de zoon van Noach, was 93 jaar toen zijn grootvader Lamech stierf, dus was het van de schepping tot de zond vloed maar twee geslachten, eigenlijk Adam, Lamech, Sem. Wij kunnen nog verder gaan, want Sem is 600 jaar geworden en toen wa ren Jakob en Ezau al 50 jaar, toen Sem -UB51I8 UI U3q.qoB[sa3 ap uadgii oz 'jjatis der door de hoge leeftijden, die toen be reikt werden". Tot zover schrijft Lenie, die ook vrien delijk wordt bedankt. Wij hebben in het eerste hoekje van dit jaar dus al veel geleerd. En nu het nieuwe raadsel. Wij beginnen met JANUARIRAADSEL I 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. X 10. X 1. Een feest dat over heel de wereld wordt gevierd. 2. Nakomelingen van Ezau. 3. Paulus schreef een brief aan de 4. Looft Hem, zon en maan, looft Hem alle gij lichtende 5. Dicipel van Jezus. 6. Rivier in het pa radijs. 7. Kedor-Laomer was koning van (Genesis). 8. Hogepriester die door de jeugdige Samuel werd bij gestaan. 9. Muzieknoot. 10. Letter. Op de kruisjeslijnen komt hetzelfde woord te staan. Dit raadsel werd ingezonden door Maarten Janse, Serooskerke. BRIEVEN Arie W. Sommelsdyk. Je bent harte lijk welkom, Arie. Je hebt de vorige keer al gekeken of je in de krant stond, denk ik. Maar dat kon toen niet meer. Ik hoop dat je lange tijd met plezier zal kunnen meedoen. Aan het eind van de maand sturen jullie al de oplossin gen aan het bekende adres, hè? Anton W. Sommelsdük. Jij bent de tweede nieuweling in het nieuwe jaar. Jij bent ook van harte welkom in ons midden. Je vraagt ineens zoveel, dat ik daar niet direkt op kan antwoorden. Zou je nog liever in Den Bommel wo nen, of ben je het in S. al goed ge wend? Voortaan doen jullie de brieven maar in één enveloppe, hoor. Lenie D. Zoutelande. Jij bent in dit kinderhoekje al genoemd, dus kan ik nu kort zijn. Bedankt voor je uitvoeri ge brief. Bij die genoemde datum moet je drie maanden optellen en dan nog zevenentwintig dagen. Begrijp je het? Dan zal het best gaan. Jeannet S. Krabbendyke. Dat was een kort briefje, Jeannet. Eigenlijk had je de moeite kunnen sparen, want aan het eind van de maand is het pas inzenden; dan heb ik al de oplossingen van de hele maand bij elkaar. Snap je? Toch is het heel goed dat je me schreef, hoor! Annie R. Borssele. Nog een nieuwe ling, die hartelijk welkom is. Loste jij altijd de raadsels op en nog nooit ge schreven? Het is er dan nu van geko men. Ik hoop dat je lange tijd met ge noegen mee zal mogen doen. Hoe gaat het met de bijlessen? Maar goed je best doen, dan zal het wel terecht ko men. Magda v. d. S. Oude Tonge. Jij hebt dus op tweede kerstdag een fietstocht gemaakt, maar je had pech, want je band liep leeg. Het was prachtig weer; ik heb de fiets op die dag niet geno men, maar ik heb twee uur aan een stuk gewandeld. Dat is even gezond als fietsen en van een lekke band heb ik geen last gehad; ook niet van ver moeidheid. Annette kon het toch niet helpen, denk ik, dat ze het blad scheur de; ik kon de brief nog goed lezen. Ada van 't L. Krabbendijke. Wat heb jij een beste moeder! Terwijl jij met vakantie bent, schrijft zij je brief met de oplossingen. Dat mag gerust. Je mag je moeder wel in ere houden. En ze heeft nog mooi geschreven ook. Ik denk dat ze al veel geschreven heeft in haar leven; is dat zo? Nellie S. Nieuwe Tonge. Alvast har telijk gefeliciteerd met je verjaardag. Ik hoop dat je die dag mag beleven en nog vele keren nadien. Ik ben erg be nieuwd naar Andrea. Het ging niet zo best, hè, toen je schreef. Ik hoop dat het nu goed mag gaan. Marietje M. Aagtekerke. Je had een mooi rapport, Marietje. En ben je nog aan het logeren geweest in Middelburg? Dat zal je wel fijn vinden. Middelburg is nog iets anders dan Aagtekerke, hè? Ja, je raadsel móest ik wel vlug plaat sen, nietwaar? Wieske de B. Oude Tonge. Je hebt de raadsels aardig voor mekaar gebracht, hoor! Ga zo maar door! Het wordt steeds gemakkelijker. Heb je je moeder goed geholpen in de vakantie? Leuk, dat Magda ook met het raadselen mee doet. Hebben jullie het wel eens over het raadselhoekje? Corrie S. Nieuwe Tonge. Jij hebt een lange vakantie gehad, zeg! Pas negen januari naar school! Was het boek mooi? Fijn, dat je nu het eerste diplo ma hebt! Ga je nog verder met B.? De Italianen hebben hun reputatie als de grootste briefschrijvers ter we reld bevestigd door de hoeveelheid brieven betreffende de prestaties van het Italiaanse elftal, dat bij de recente wereldkampioenschappen voetbal een weinig glorieus resultaat behaalde. Of schoon het toernooi nu alweer maan den achter ons ligt nam de stroom brie ven maar langzaam af. Zoals niet be hoeft te worden vermeld, was het me rendeel van deze brieven niet bepaald vleiend voor de trainer Edmondo Fab- bri. Dit leidde er toe, dat een groep lieden, die meenden dat de trainer ten onrechte verantwoordelijk werd gesteld voor het teleurstellende resultaat, be sloot tot de oprichting over te gaan van een Vereniging van vrienden van Fabbri. En toen begon het spel met vernieuw de hevigheid, want nu wil iedere Itali aan zijn mening zeggen over dit initia tief. Postzakken vol brieven arriveer den aan het adres van de vereniging. De inhoud van de meeste brieven zou een dragonder doen blozen, maar de secretaressen zijn langzamerhand ge wend aan de wijze, waarop fervente voetballiefhebbers zich uitdrukken. Overigens: het is niet alleen het resul taat van het nationale voetbalteam dat in Italië de pennen in beweging brengt. De Paus, de President, de redakties van de kranten krijgen dagelijks grote hoe veel heden brieven over allerlei aange legenheden. De Italiaanse P.T.T. vaart er wel bij. De Italianen mogen dan geen kans hebben gehad in de wereld kampioenschappen voetbal, ze zijn on bestreden wereldkampioen briefschrij ven. (DIA) Om tijdig de nodige voorzieningen te kunnen treffen is het noodzakelijk dat het bestuur thans reeds een overzicht krijgt van het toekomstige aantal leer lingen. Het nodigt u daarom uit in jo- nuari uw zoon of dochter, die het chr. onderwijs begeert te dienen en over goede studiecapaciteiten beschikt, op te geven aan onderstaand adres. Aan melding voor het Ie leerjaar is mo gelijk voor leerlingen, die het examen Mulo A of B (met vnskunde en drie vreemde talen) hopen te doen en voor hen, die strains overgaan naar de 4e klasse van een lyceum, h.b.s., gymna sium of m.m.s. Met einddiploma van een school voor v.h.m.o. is toelating tot het derde leerjaar mogelijk. Door het rijk worden voor leerlingen met een goede aanleg studietoelagen beschikbaar gesteld. Het aanvraagfor mulier hiervoor is verkrijgbaar bij het hoofd (rector) van de school die thans door de leerling bezocht wordt. Volledi ge en nauwkeurige invulling van het formulier is vereist. De aanvraag moet in januari ingezonden worden bij het ministerie van O. en W. Doordat er nog steeds een tekort is aan onderwijzers(essen) van herv.- geref. huize, verstrekt het H.G.O.-fonds nog speciale toelagen voor huisvesting van leerlingen uit herv.-geref. gezin nen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door de heer G. Ver heul, Burg. Prinslaan 1, Ede, telef. 08380-9673. Wenst men nader inge licht te worden over de tegenworodige onderwijzersopleiding, dan vrage men bij de directie aan het boekje „Zal ik onderwijzer (es) worden?" Met het oog op de te nemen maatre gelen bij vorming van parallelklassen voor de verwachte toevloed van leer lingen, is een voorlopige aangifte vóór 1 februari bepaald gewenst. Het adres voor aanmelding en inlichtingen is: drs A. Beversluis, directeur der Chr. Kweekschool op de Veluwe, Brouwer straat 19, Ede, tel. 08380-9091. Lenie van L. Dirksland. Je rapport is goed, hoor! Ga jij zo maar verder. Jam mer dat de muts van Sjaan niet meer terecht is gekomen. Heeft opoe je boek je eerst gelezen? Ja, oude mensen lezen ook nog graag kinderboeken. En heb jij het nu ook gelezen? Ad R. Creil. Als zeseneenhalf je laag ste cijfer is, zal het wel gaan. Hoe gaat het met Blackie? Hij zal moeten op passen dat de jachtopziener niet komt, maar hoe moet je dat zo'n beest aan zijn verstand brengen? Het boek van de knecht zal mooier zijn dan dat van je vrienden, vind je ook niet? Willy de K. Herkingen. Dat is een propvolle brief geworden, Willy! Je rapport is best, al is het een beetje achteruit gegaan. Een cijfer voor één repetitie is natuurlijk onzin; dat moet je niet meetellen. Doe je graag voor dragen? Ik geloof dat het wel mooie gedichten zijn. Ik weet niet van wie „Het kindergebed verhoord" is, maar ik weet wel wie het bewerkt heeft. Dat staat er bij. Neen, dat heb je nog niet verteld van dat orgel. Ik wist wel dat oma erg muzikaal is, want vroeger kon ze ook al goed spelen op een mondhar- monika. Dat zal jij niet weten, maar ik weet het wel. Ina S. N. en St. Joosland. Ha, daar is Ina weer! Ik heb je gemist, meid! Maar nu weet ik wat de oorzaak daar van was. Ik hoop dat je nu geregeld van de partij zal mogen zijn. Komen er nog zoveel kalfjes? Dan zal je vader het druk krijgen, nu al die beestjes in de schuur staan. Je hoop is niet in ver vulling gegaan: het heeft niet ge sneeuwd. Maar na de kerstdagen vind je sneeuw toch ook nog wel mooi? Louis R. Creil. Je hebt weer mooie versjes geschreven, Louis! En dan nog een lange brief. Waar is Cora geble ven? Is de nieuwe hond het al gewend? Jammer van dat rekenen, maar je doet je best, schrijf je, en dan kun je er niets aan doen. Wij zullen hopen dat je het zachtjesaan beter zal gaan snappen. Allemaal: de prachtige nieuwjaars kaarten kan ik niet afzonderlijk be handelen. Vriendelijk bedankt, allemaal De hartelijke groeten van OOM KO. van: het aan de Westdijk 19 te Som- melsdijk. Mits met toestemming van B. en W. van Middelharnis uiterlijk 1 februari a.s. vrij te aanvaarden. Inlichtingen te verkrijgen en inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op 21 januari a.s. ten kantore van notaris mr. J. M. Hempe- nius. West Achterweg 32, Middelharnis. „Krachtens art. 1223 B.W., ten overstaan van notaris A. A. Risseeuw te Goede- reede, bij inzet en afslag op donderdag 19 en 26 ja nuari 1967, telkens des na middags 3 uur in het Ver enigingsgebouw te Goede- reede, van: Het geheel volgens Monu mentenzorg gerestaureerde j Café en Hotelpand: „DE GOUDEN LEEUW" te Goedereede aan de Markt 6, waarin: de zoge naamde Pausenkamer, 10 logeerkamers en aparte woongelegenheid, erf en grond, kadastraal bekend gem. Goedereede sectie A nr. 721, groot 3 A. 40 CA., eigendom van dhr. W. L. van Beek. Behoudens toestemming van B. W. der gem. Goedereede onmiddellijk na betaling kooppenningen, uiterlijk 27 febr. 1967, in gebruik te aanvaarden. Het pand is te bezichtigen elke maandag, woensdag en vrijdag des namiddags van 2-5 uur. Verdere inlichtingen ten notariskantore, waar- de veilingnotities vanaf 2 ja nuari 1967 ter inzage lig gen". HOUTHANDEL Korteweegje 15 Dirksland Tel. (01877) 687 Plastic goten Nieuw en gebruikt hout Kruiwagens Schuurtjes Luchtkanalen Ventilatie systemen Lattenroosters Garages Boards Golfplaten Pallets Transportkisten WESTDIJK 15 MIDDELHARNIS GEZ. VAN PUTTEN Westdük 46 - Telef. 26 37 MIDDELHARNIS Nu of nooit WASMACHINES Langzaamwassers 165, Snelwassers 95, De nieuwste wascombina- ties 295,— WAANDERS Ruilstraat 4-6-8, Rotter dam, Tel (010) 255826 filiaal Visstraat 5 Den Briel, Tel. (01886) 3015 Wie een aantrekkelijke en constante bijverdienste wil hebben kan zich opgeven als van Turkenburg's Konink lijke Zaadhandel N.V. te Bodegraven. Als U belangstelling hebt en U woont in Nieuwe Tonge schrijft U dan even een briefje naar Turken burg, afd. Agenten, Bode graven. Voor alle soorten o. Zevenhuizen-V. d. Put Jul. V. Stolberglaan 32 Middelharnis Tel. (01870) 2895 Voor 2e hands in allerlei maten naar: Ouddorp - Telefoon 390 Gezellige bedbanken zijn voor moderne mensen dé oplossingzij 'verjongen' de slaapkamer, ver ruimen kinder- en tienerkamers door de dubbel functie van bed èn bank. Moderne vorm. Door de ca. 7 cm hoge op staande kanten zijn de PMC bedbanken ideaal. Als bedgoede vaste ligging van een 190 x 80 cm. matras, waardoor ook de dekens stevig kunnen worden ingestopt. Als bank: goede 'zit', ook al door afgerond houtwerk en de ca. 37 cm. zithoogte. Oersterke constructie. De bedbanken zijn uitgevoerd in massief (22 mm diki) Afroteak, de tropische houtsoort die in korte tijd zo'n grote populariteit verkreeg. De dragende delen zijn van sterk beukehout. De iets taps toelopende poten worden door middel van een sterke metalen plaat met schroef bevestigd. Hierdoor wordt een grote sterkte en stabiliteit verkregen. Extra gezond slapen. Moderne bedden heb ben een vlakke, nagenoeg niet verende onder grond. Bij de PMC bedbanken wordt dit bereikt door Skandinavisch geperforeerd board, dat een vlakke ligging garandeert en het voordeel biedt van een goede ventilatie. Bovendien is het belangrijk voor de levensduur van uw matras. Kies uit twee typen. Naast de normale uit voering brengt de PMC ook nog een bedbank met twee laden, ideale bergruimte biedend voor sprei, sierkussen, nachtgoed, etc. Binnenmaat van elke lade 9 x 63 x 65 x cm. zonder laden Vergelijkbare j; qi- winkelwaarde T i/O." Bestelnummer C-114 CLUB- PRIJS met laden Vergelijkbare j;*! OR winkelwaardeT I^O.- BestelnummerC-154 waarvan f S2.- in PMC-cheques. Ook de in de bedbanken passende matras sen kunt u bij de PMC bestellen. Zie voor gegevens en Clubprijs de PMC Catalogus. Sinds de oprichting van de Premie* van «de «Maand Club in mei 1962 werden regelmatig nieuwe modellen PMC koel kasten gepresenteerd. Groot is de populariteit van deze kwaliteitskoelkasten I Goed nieuws, ook voor 1967: beide compressorkoelkasten zijn nu uitgerust met krasvast, brandvrij bovenblad, een halfautomatische ontdooi- inrichting en magnetische deursluiting. Als steeds geldt een jaar volledige garantie op de kast, vijf jaar op het koelaggregaat en gespecialiseerde PMC service, ook na afloop van de garantieperiode. (150 liter DIN) Bijzonderhedenin houd vriesvak met 2% liter vergroot tot 8 liter. Grote lekbak met ruim te voor bewaren van vers vlees. Grote 10 liters groentelade. Bestelnummer A-666 (200 liter DIN) Bijzonderhedennog 50 gulden goedkoper. Extra 'ruimtelijke' deur. Vlak bovenblad. Vries vak met 14 liter inhoud. Dubbele groentélade: inhoud 10 liter. Bestelnummer A-677 waarvan f 52,- in PMC-cheques. TERMIJNBETALING. Indien u dit wenst is termijnbetaling mogelijk. Zie voor alle bijzonder heden over de koelkasten en de betaling, de. nieuwe folder, verkrijgbaar in elke AH-winkel.' De burgemeester van Goedereede maalit beker.:; dat bij besluit van Gedeputeerde Staten vj;, Zuid-Holland van 5 oktober 1966, G.S. no. 453' goedgekeurd, het door de raad der voormali; gemeente Stellendam bij besluit van 16 decer: ber 1965 Eerstbedoeld besluit ligt met het bestemminf plan vanaf 9 januari 1967 gedurende één maar ter gemeentesecretarie, N.Z. Haven 15 op wei'- dagen van 9 tot 12 uur voor een ieder ter inzaf Gedurende deze termijn kunnen belanghebbe; den, die zich tijdig met bezwaren, zowel tot gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten v Zuid-Holland hebben gewend, bij de Kroon tep de goedkeuring van het onderhavige plan fe roep instellen. Goedereede, 6 januari lfl6V De burgemeester voornoemc H. J. Smith ■■'^et hartelijlL i^e ontvangej 'jaeiicitaties, .'■pievr. BUTI ook U een gl Den Bommel} Onder dankzj ontvangen citaties wensl mevrouw DOGTEROll een ieder ed ,1967 toe. Sömmelsdijk,! Met hartelijl de ontvangel Wensen en wij U allen voorspoedig De heer Midde Bij het Kinderdorp Neerbosch te Nijmegen woïv gevraagd voor een groep in het jongenspavilj* „De Basis" Ervaring in de Kinderbescherming strekt aanbeveling; mogelijkheid tot het volgen van A- en B-cusus Kinderbescherming aanwezig. 1! 21 vakantiedagen per jaar. Vijfdaagse werkw^^'; Sollicitaties te richten aan de Directeur van Kinderdorp Neerbosch te Nijmegen. 5 fijne maal 200 gram cocos makrl 93 5 fflne Am\ 99 i^^,;' liUXE i;; Ring 8 "Jk Telefo

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 6