Bouwput wordt geïnurideerd DESÏREE Plaatselijk nieuwsi Raad Middelharnis Gash Raadscommissie neemt de materie in studie I KEUVELAAR N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten bouwt I in Sommelsdijlc Geen zand, maar sneeuv/ erover..... garagei 'V, De elegante verlovingsring MIDDELHARNIS X Een fruitmand nodig? I Nieuws CENTRALE VEILING Middelharnis Bladz. Z „EILANPEN-NIEUWS** Vrijdag 6 januari 1967 "i^yijdag 6 jani Brandweer van Sommelsdijk doorleefde crisis Met zorgelijke gezichten hebben tientallen burgers van Sommelsdyk en Mid delharnis gisteravond in de raadzaal te Middelharnis tqdens de openbare raadsvergadering aan de vermeende stervenssponde gestaan van het Sommels- dqkse brandweerkorps. Rug aan rug hadden ze zich op de publieke tribune verzameld. De meeste raadsleden betoonden hxm medeleven maar anderen toonden geen genade met de patiënt die daardoor hevige aanvallen kreeg en op zijn uiterste balanceerde. Hij doorleefde de crisis, of liever, de crisis werd om zeild omdat het college van B. en W., toen bleek dat hun voorstel tot ophef fing van het korps van Sommelsdijk bij de meerderheid van de raad geen genade vond, voorstelde een commissie uit de raad in te stellen met de op dracht deze kwestie grondig te bezien om daarna aan het college rapport uit te brengen. De ziekte kan zich dus herhalen, de specialist (commissie) zal de patiënt grondig onderzoeken Zoals men zich zal herinneren uit een eerdere publicatie in ons blad stelden b. en w. de raad voor tot vaststelling van een verordening betreffende de organisatie en het beheer van de ge meentelijke brandweer. De verordening bepaalde dat teneinde in Middelharnis- Sommelsdijk een centralisatie van het materieel te bereiken, dat de totale sterkte van de bluseenheden op drie zou moeten worden teruggebracht. Daartoe zou een samengaan van de korpsen van Middelharnis en Sommels dijk moeten plaatsvinden waartoe het korps van Sommelsdijk diende te wor den opgeheven. De garage te Middel harnis werd voor de verzameling van het materitaal geschikt bevonden omdat daarin 2 wagens kunnen worden on dergebracht. Een later aan te schaffen hoge-druk-nevelspuit diende aldus de verordening ook in Middelharnis te worden gestationeerd. Ook regelde de verordening de bevelvoering; voor de brandweer in het totale gebied zou één commandant en een ondercomman dant moeten worden aangesteld. Voor de 3 resterende korpsen diende elk een bevelvoerder te worden aangesteld. De verordening zou per 1 febr. 1967 in werking treden. Bespreking De heer Mijs was de eerste die het zijne over het voorstel zei. „Er is nogal wat deining ontstaan' constateerde hij. „Sommelsdijk heeft een uitstekende vrijwillige brandweer met enthousiaste mensen. Een behoor lijke en gezonde concurrentie tussen de korpsen leidde tot een volslagen vak manschap" betoogde dhr. Mijs. Spr. zei er begrip voor te hebben dat thans na de samenvoeging een en ander moet veranderen maar hij vond het niet nodig dat het korps van Sommelsdijk moest verdwijnen temeer daar hij van mening was dat een kern met 12000 zie len moeilijk uit een punt te bestrijken is. „Sommelsdijk was het eerst aan het blussen bij de grote schoolbrand van Middelharnis" voerde de heer Mijs aan. Hij betreurde het dat b. en w. op deze manier menen te moeten handelen terwijl er nog 2 jaar tijd is. Al met al vond hij de voorgestelde maatregel grie vend voor het Sommelsdijkse korps en „niet zo leuk" voor het korps van Middelharnis. Fout De heer D. Hoogzand wees erop dat hij in dec. 1960 een betoog over de samenvoeging in de raad van Sommels dijk hield. Het betrof in feite een ana- lisering van het memorandum waarin geen enkele aanwijziging is te vinden dat brandweerkorpsen enz. ingevolge de herindelingwet in één technisch ge heel zouden moeten opgaan. Ook had spr. gesteld, dat wat goed en mooi is moet worden beschouwd als inbreng. De heer Hoogzand meende nu dat het college de oren goed te luisteren had gelegd naar de uitroep van mevr. van Groningen dat Sommelsdijk niet meer bestaat. „Ten Westen van de Lange- weg ligt het nog steeds" verzekerde spreker. De kwaliteiten van het korps belichtend zei dhr. Hoogzand het ont stellend te vinden dat het college al leen de kern Sommelsdijk een bluseen- heid wil onthouden. „De faktor afstand speelt bij het uitbreken van een brand voor uitrukking de grootste rol" be toogde dhr. Hoogzand. Hij nieende dat reorganisatie geen financieel voordeel zou opleveren, ook vond hij de prak tische uitwerking twijfelachtig; kort om, spr. vond de opheffing van een bestaand vrijwillig en goed getraind korps ontegenzeggelijk fout. Het argu ment van aanschaffing van een hoge- druk-spuit vond spr. te voorbarig; het zou zeker tot ernstig financieel naden ken aanleiding zijn waarbij spr. de noodzakelijkheid van brandweerbelas ting aanstipte. Een en ander conclude rend vond dhr. Hoogzand dat het col lege teveel redeneert vanuit de oude kern Middelharnis en daarbij de spring levende gevoelens van eigenwaarde in andere kernen te weinig ontziet! Roerend eens „Daarmee ben ik het roerend eens" kondigde dhr. Grinws aan. Spr. bena drukte dat de samenvoeging is opge legd; de burgerij zal naar elkaar moe ten toegroeien maarzo stelde dhr. Grinwis; daar zal ze de tijd voor moe ten hebben. Hij verwachtte dat wan neer de korpsen zouden samenvloeien de leden uit Sommelsdijk door de af stand bij brandmelding te laat bij de kazerne zouden zijn. Het voorstel be tekent een trap op het hart van de bevolking van Sommelsdijk; de bevol king zal daardoor meer van elkaar af, dan naar elkaar toe groeien waar- schuwschuwde dhr. Grinwis. De heer Edewaard wilde de materie zo zakelijk mogelijk benaderen zonder daarbij de menselijke en psychologische aspecten te verwaarlozen. „Juist verwaarlozing van de factor „mens" kan een bestuurlijk beleid dat overigens met de beste bedoelingen ge voerd wordt volkomen doen mislukken en derailleren" gaf de heer Edewaard als zijn overtuiging. Komend tot de herindeling van gemeenten stelde spr. dat die voor de gewone man alleen nog maar nadeel en narigheid heeft gebracht als hogere belasting en min der service. Bij het lezen van het voor stel had dhr. Edewaard zich in een eerste reactie afgevraagd: „Moet dit nu zo?" Hij belichtte daar bij de pa raatheid van en de goede korpsgeest in het Sommelsdijkse korps; het heeft zich een uitstekende staat van dienst en een internationale reputatie ver worven" waarbij spr. de internationale successen ter sprake bracht waarbij hij benadrukte dat dit met opoffe ring van veel vrije tijd werd opge bouwd. Met de meeste klem vroeg dhr. Ede^ waard begrip voor de wens van het korps een zekere zelfstandigheid te mogen behouden; het korps draagt een eigen stempel. De korpsgeest en het teamwerk dat het korps bezit is niet van bovenaf te dirigeren" aldus dhr. Edewaard; hij wilde niet onnodig brok ken maken temeer daar geen noodzaak tot opheffing aanwezig is. Ook voerde spr. aan dat in het ver leden door Middelharnis meermalen een beroep op het korps van Sommels dijk is gedaan. De samenwerking tus sen de korpsen was steeds goed en spr. herinnerde aan de beslissende rol die Sommelsdijk speelde bij de school brand in 1965. Hij herinnerde de voorz. aan diens persoonlijk schrijven aan het korps waarin hij zijn waardering tot uitdrukking bracht. De heer Edewaard wees ook op de financiële consequenties van een e.v. aanschaf van een hogedruk spuit. Een en ander samenvattend kwam spr. tot de mening dat het voorstel de goede zaak het harmonieus samengaan van de bevolkingsgroepen niet dient. Hij verzocht daarom het college het voorstel terug te nemen teneinde een oplossing te zoeken die iedereen be vredigt of daartoe een raadscommissie in te stellen. Ook de heer Koppelaar stemde ten volle met de vorige sprekers in. Hij benadrukte dat de samenvoeging is opgelegd; het heet dat het democratisch is gegaan maar „democratisch" wilde spr. daarbij tussen aanhalingstekens zetten. Over het plan samenvoeging viel wel te praten maar er viel niet aan te tomen; thans constateerde dhr. Kop pelaar dat b. en w. in de voetsporen van den Haag doorgaan; ook aan het plan van het college viel niet te tor nen, alleen wordt gevraagd hoe het te realiseren. Het trof spr. onaangenaam dat het korps dat in vrijwilligheid is opgericht nu een dwang wordt opge legd. Denkfout De heer Kievit wees de „raadsleden uit Sommelsdijk" erop dat ze z.i. een denkfout maakten. Niet enkel het korps van Sommelsdijk maar ook dat van Middelharnis zou worden opgeheven. Hij zag dhr. Edewaard als een „ge- voelsprediker" en dhr. .Mijs stelde zich z.i. een uitstel van executie voor „zachte heelmeesters maken stinkende wonden" waarschuwde de heer Kievit. De heer Wesdorp concludeerde dat aan de argumentatie van b. en w. dat er in Middelharnis een garage is die 2 wagens kan bevatten de be tere paraatheid en teamgeest van het Sommelsdijkse korps wordt opgeofferd. Ook spr. was er voor een raadscom missie in te stellen. Ernstige zaak „Brand en brandbestrijding is een ernstige zaak" filosofeerde de heer van Rumpt; hij wilde de zaak nuchter, za kelijk en zonder emoties benaderen en stelde zich als vraag hoe een brand het best te blussen op een manier dat de bluseenheden nog betaalbaar zijn. Hij voegde er tussendoor het j,onele- gant" te vinden één korps te schrap pen. Al zéi spr. weinig kennis van de brandbestrijding te hebben, het was ook hem duidelijk dat men zo vlug mogelijk bij de brand moet zijn. Als effectief systeem zag hij dat een aan tal mensen die in het bezit van een brandblus apparaat zijn benaderd zou den kunhen worden en bij hen een alarmbel zou kunnen worden aange bracht; zo konaldus dhr. van Ruirfpt een goede „eerste hulp" organisatie woi-denr opgebouwd. Spr. veronderstel de dat een hogedruk spUit bestemd is voor het blussen van branden in hoge gebouwen; „bij mobilisatie of andere situaties' wordt dan onze spuit elders ingezetj dan zijn we geld kwijt, spuit kwijt 'en mensen kwijt". Dhr. van Rumpt wilde alle korpsen in tact hou den, alleen een dwingend argument zou opheffing rechtvaardigen. Bordenkwast De heer Drooger, die vertelde 31 jaar bij de brandweer te zijn geweest was er ook tegen het korps op deze manier op te heffen. „Een brand kun je met de bordenkwast blussen als je er maar op tijd bij bent" zo citeerde hij een ge zegde. Mevr. van Groningen vond dat de uitkomst van het voor-overleg teveel werd genegeerd, zij maande dit als uit gangspunt te nemen. De heer Arensman bracht in herin nering dat bij de behandeling van de begroting iemand pp centralisatie van de korpsen had aangedrongen,dat wasdhr. van Rumpt! Dhr. Arens man-ging met het voorstel accoord als dat is in het financieel voordeel van de gemeente. Gevoelig punt De voorz., burgemeester Hordijk ver zekerde dat ook het college het punt als uitermate gevoelig heeft onderkend. Er is ruim overleg gepleegd met des kundigen en er zijn geen overhaaste stappen genomen. Spr. benadrukte dat de inzichten van de deskundigen parallel liepen met <ie mening van b. en w. De voorz. wees erop dat voor de raad als bestuurders de achtergrond anders is dan voor de voorz. die bij brand het opperbevel draagt; de brandbestrijding moet prak tisch goed marcheren. Spr. vond het plezieirig dat mensen door hun per soonlijke inzet zich voor de gemeen schap inzetten, dat was wel als „ge volg" ia het geding maar dat was thans niet de aanzet. Een practische organi satie vereist aldus de voorz. een verder doorgevoerde centralisatie. „We hebben de laatste tijd geconsta teerd wat het betekent als korpsen op hun zelfstandigheid staan" voegde de voorz. daaraan toe. De voorz. bekrachtigde dat thans het juiste moment daar was om de knoop door te hakken; wanneer het Sommels dijkse korps zou blijven voortbestaan zou het een onderlinge strijd en com petentie worden wat de 'zaak alleen! maar moeilijker zou maken; de voorz. was ervan overtuigd dat men zich in één korps ook goed kan ontplooien. Spr. zei zich te hebben georiënteerd bij twee driemaal grotere gemeen-, ten als Middelharnis-Sommelsdijk sa men. Ook daar wordt gewerkt vanuit één kazerne, zodat dat zeker in Mid delharnis mogelijk is. „We zijn mensen met verstand en ze ker met gevoel; ook psychologisch be-' zien is nu het moment daar om de., knoop door te hakken opdat het inte gratieproces rustig kan verlopen. Ook. deed de voorz. een beroefp op de brand-' weerlui zich aan te passen; hij wistj dat dat geen moeilijkheden zou opleve-- ren. „Uw vrijwilligheid staat hoog ge noteerd en u kunt mede helpen van. onze gemeente één gemeenschap te: maken" betoogde hij. Aan tafel- „Als die twee korpsen aan tafel gaan zitten komen ze heus wel tot de op- bouw van één korps geloofde dhr. Mijs; de rest komt dan ook wel goed" ver wachtte hij. Hij wilde dat zij gekend worden.in de opbouw van het nieuwe; De heer Hoogzand gaf te kennen dat» de voorz. zijn bezwaren niet had weg genomen. Hij vond die opheffing niet gewenst en de zakelijke motieven plei ten er evenmin voor en spr. zou het ongerijmd vinden als het voorstel aan vaard werd. Ook de heer Edewaard toonde zich van de juistheid en noodzakelijkheid niet overtuigd. Nogmaals bracht hij ter sprake dat een beleid waarin de psy chologische aspecten niet zijn verdis-: conteerd tot derailleren is gedoemd. Spr. zei het te betreuren wanneer een gedachte als „Sommelsdijk bestaat niet meer" gaat meespelen. Het was spr. nog niet duidelijk wat het doorslag gevende bezwaar is dat tot deze organi satie moet worden gekomen. Het werd wat rumoerig in de gelede ren op de publiek tribune. „U zwijgt op de tribune" waarschuw de de voorzitter. De heer Grinwis vroeg zich af, of wanneer de brandweer in Sommelsdijk zou worden gestationeerd mevr. van Groningen en dhr. Kievit ook vóór zouden zijn. Spr. vroeg bezinning en overleg over het voorstel. Hij wees ook op het verschil dat het geen sa- Woensdag 4 januari 1967 is een begin gemaakt met de intmdatie van de 100 hectare grote bouwput voor het uit- wateringssluizencomplex m de toekom stige Deltadam door het Haringvliiet bij Stellendam. Dit geschiedt door het zo danig omleggen van het bemalingssy- steem dat het water tqdelük door de pompen in de put wordt gepompt. De totale tijd, die nodig is om de bouwput met water te vullen, zal circa 2 maan den bedragen. Er zal op een later tijd stip een drijvende perspomp worden in gezet om het vuJIen van de bouwput zodanig te bespoedigen, dat de operatie biimen de vastgestelde tijd kan worden uitgevoerd. Daarna kan tot het weg- baggeren van de ringdijk worden over gegaan. Naast het wegbaggeren van de ring dijk, wat in maart dient te zijn voltooid zal dit jaar ook het storfebed aan de zeezijde worden verlengd. Het drie-maandelijks Delta-bericht illustreerde met respectabele cijfers wat I er moet gebeuren om de ringdijk en I bouwput op te ruimen. Zo moet plm. 185.000 m^ zink en kraagstukken worden opgeruimd. Maar 1 liefst 100.000 ton steen en grind komen vrij door het opruimen van constructies voor taludbescherming. Vijfentachtigduizend vierkante meter asphaltbekleding moet van de ringdijk worden opgeruimd. Uit de ringdijk moet in totaal 3.900. 000 kubieke meter zand worden wegge- baggerd. De toeleidingsgeulen leveren 2.200.000 kubieke meter specie waarvan de helft bruikbaar zal zijn. In totaal wordt dus ruim zeven miljoen kubieke meter specie gebaggerd en gezogen, waarvan ruim drie miljoen moet wor den afgevoerd. Aan zink- en kraagstukken moet 257.000 vierkante meter worden ver werkt. Hiervoor zal ongeveer driehon derdduizend ton steen nodig zijn (65. 000 ton zinksteen en 233.000 ton stort- steen). Ook zal circa 350.000 ton grond moeten worden gebruikt. Deze materia- len zullen in hoofdzaak worden gebruikt voor het maken van bodembescherming voor en achter het spuisluizencomplex, Deze materialen zullen goeddeels worden aangewend bij de afsluiting var het zuiderdiep en doortrekking van de dam naar de wal bij Stellendam. De vrijkomende specie zal voor een groot deel worden verwerkt in de aanslui ting van de dam aan de duinen van Goeree. Vanaf de reeds gemaakte dijk-'; kop zal een kunstmatig duin met eeiii hoogte van 11 tot 12 meter boven N.A.P? aansluiting geven op het bestaande; duingebied. Genoemd Deltabericht vermeldt te-ï vens dat, omdat de sluizen zijn ge-|i bouwd in een ondiep gedeelte van heft; Haringvliet het nodig zal zijn toelei-ij dingsgeulen te baggeren waarvan helijl eerste deel in de herfst van 1968, wan-| neer de sluizen worden geopend gereed'l moet zijn. De geulen aan rivier en zee-};' zijde worden een kilometer lang en eeni kilometer breed. faMILIE-bI Hedenmorgei behaagde h^ van leven e| onze zijde wl na een gedi[ gen lijden, geliefde mj huwd-, grool grootmoeder.^ huwdzuster LEENTJEl weduv Izaak in de ouderJ jaar en 8 m^ Melissant: W. Neel^ M. E. Joh. Ned E. Neelsl D. Arer J. Arensi A. Hakli Chr. Hall W. NeelJ A. Neelsl S. Neelsl Stad aan 't M. V. d. W. J. V. Den Haag:| P. van C. J. val kleinkind achterklq Melissant, 4 I Julianaweg De begrafer plaats hebbe^ dag 7 janui nam. 2 uur mene begra Melissant. I Heden ove| I lieve oma, mengegroeide maar een samengevoeg de gemeente is. Spr. vroeg ook of het juist is dat de belofte die de voorzit ter op de jaarvergadering van de brand weer aflegde dat aan de zelfstandig heid van het korps niet getornd zou worden nu geschonden wordt. Ook de heer Koppelaar haalde het gezegde van de voorzitter aan. Op de jaarvergadering in januari vorig jaar had hij verzekerd dat de zelfstandig heid van het korps gewaarborgd zou blijven. Spr. vroeg waarom geen over leg is gepleegd met de beide korpsen; „zij horen er bij en hebben volledig recht betrokken te worden bij het voor overleg" betoogde dhr. Koppelaar; de huidige gang van zaken vond hij onge hoord. De heer Kievit adviseerde de raad zijn mening op meer zakelijke gron den te vesten en de gevoelsargumenten over boord te gooien. Ook de heer Opstelten zei het juist te vinden dat de kern Sommelsdijk haar korps behoudt. Hij vroeg het col lege het voorstel terug te nemen, een verzoek dat ook door dhr. Wesdorp werd gedaan. N.a.v. de opmerkingen dat de korp sen niet in het vooroverleg betrokken zijn geweest deelde de voorz. mee dat de besprekingen met de commandanten in de meest prettige sfeer zijn verlo pen. De voorz. was de pas afgesneden om een en ander persoonlijk toe te lichten waardoor men de lijnen zelf vrij scherp heeft getrokken. Niettemin had spr. de korpsleden de inzichten van het college te kennen gegeven. Beraad Nadat het college enige tijd in be raad was geweest stelde de voorz. voor een raadscommissie in te stellen die tot taak krijgt een afgerond en sluitend systeem voor de brandweer te ontwer pen zodat ook geen vergissingen meer mogelijk zijn t.a.v. brandmelding en alarmering. Ook de materiaal behoefte moet dan worden bezien. De commis sie zal dan aan het college rapport uit brengen. De leden zijn de heren Mijs, Koppelaar, Opstelten, Hoogzand en Kievit. De raad stemde hiermee volledig in. DIRKSLAND Zendingscollecte. De in de Geref. Gemeente gehouden collecte voor de zending heeft 1524,51 opgebracht. Aan de Azaliastraat te Sommelsdijk staan 9 woningen welke gebouwd zijn door het Bouwfonds. Tegenover dit complex komen nog 8 woningen indien daarvoor belangstelling bestaat. Vorige week werd door het Bouw fonds een voorlichtingsavond in hotel Jacobi gehouden. Daar werd uiteen ge zet het doel wat het Bouwfonds na streeft. In 1947 werd het Bouwfonds opgericht om tot verbetering van de Volkshuisvesting en tot eigen woning- bezit te komen. Het Bouwfonds zorgt zelf voor Technisch toezicht bij de bouw. Op deze kwaliteitswoningen wordt 10 jaar schriftelijke garantie ge geven. De thans geldende subsidiere geling zal deze woningbouw zeker sti muleren. Deze regeling geldt tot 1 april. Goedkoper bouwen in de toekomst zit er echt niet in; wel komen er huurver hogingen; per 1 juli 10 Vo en tien jaar achter elkaar 4 "/o. De woningen gaan met grond plm. f 31500 kosten, vrij op naam. De eerste aanbetaling bedraagt 10 "/o of 3150.—. Er blijft over aan hypotheek f 28350,— wat neer komt op een maandelijkse last van f 216,voor rente, aflossing en brandverzekering. Aan subsidie betaalt het Rijk het eerste jaar f 102,per maand, zodat de totale last slechts f 114,per maand bedraagt. Het tweede jaar betaalt het Rijk f 12,per maand minder subsi die. Deze subsidie verhoogt de last tot f 126,per maand. Elk jaar komt er ongeveer f 12, bij tot 10 jaar toe zodat men dan weeri op f 216,per maand komt. In totaal^ heeft rnen aan subsidie f 5900,ge-:j kregen. Indien men per jaar f 1000,- meer aflost, vermindert dit de last mel|;| f 7,per maand. Het inkomen van df's koper en het bedrag dat maandelijks'"i betaald wordt staan met elkaar in ver-ij houding. Dit is een zeer gunstige regeliii(| waarvoor veel belangstelling bestaat' L. NEEL3 Lenie Clara Izaak Dini Lenie Kees Paula Kees Alphofj I Melissant, 4 dan naar de 1 „FRVITEXPRESSE" 4 U belt Telefoon (01877) 751 en wij J bezorgen over geheel Flakkee. J M. VAN DER KLOOSTEU I DIRKSLAND Beroepen. Ds. P. Blok alhier is bel, roepen bij de Geref. Gemeente te Zoe-sl termeer. Hij bedankte voor de beroeH' pen van Ridderkerk en Oostkapelle. MELISSANT Bedankt. De bij de Herv. Kerk ai hier beroepen predikant ds. A. Breuéy te Hei- en Boeicoop heeft voor dit ^°--''* roep bedankt. DANKBE-j Voor de zeer van deelnemi toond bij het Onze geliefde! ï|uwd-, grootJ vader en broef j Johannes 'j weduwnj S«ke betuigen wij |e dank. Fam. Br »irksland, janl DANKBE"] [ede namens! in en kleinkl Jen wij iedeif p jarig huwej "lelangstelling 'pvm. ook *bor hartelijk 1 K. Groen J. Groen- STELLENDAM «iddelharnis, Film. Speeltuinver. „Onze JeugcHRDe Ruyterstj a.s. zaterdagmiddag om half drie isf^ er voor de jeugd een film vertoot' worden in het Haegse Huus, getiteljj „Met Kalle de lucht in". De toeganM voor de leden is gratis. Nieuwe ledeiJ-^S kunnen zich aan de zaal nog opgeven ,';3fte heer en me| In de pauze zal er een traktatie plaa'; hebben. Jaarvergadering. Op vrijdag 13 jï nuari 's avonds om 8 uur hoopt c Speeltuinver. „Onze Jeugd" de jaa: vergadering te houden (op het podiur in 't Haegse Huus. Sevens wensi rienden en bl |ét gehele eill skig nieuwjf V JESSURUN- danken hartell ;^ele gelukweq jaarwisseling wederkerig e| 1967 toe. STAD AAN 'T HARINGVLIET In 1966 zijn overleden 16 ingezetene t.w.: J. M. Meiaard, 68 jaar; Joh. Rossum, 83 jaar; Mej. P. Snijder, jaar; J. de Leeuw, 63 jaar; Mevr. Nipi'. -Ottevanger, 70 jaar; Mevr. Saarloos-s d. Slik, 77 jaar; A. C. Korvink, 81 jaa: M. W. Keizer, 80 jaar; Wed. Kamerlift' V. d. Slik, 81 jaar; W. v. Nierop, 91 jaa: J. C. Dale, 80 jaar; Wed. P. v. Niero: Dubel, 100 jaar; M. Bevaart, 23 ja£ R. Maliepaard, 63 jaar; L. Westdijlt, jaar; Mevr. Huizer-Braber, 78 jaar. Kerknieuws. A.s. dinsdagavond i voorgaan Ds. Mouw van Middelbare voor de Geref. Gemeente, aanvang uur. Gevonden: Een verloren motorhan: schoen kan bij onze correspondent, d!i: Knape, Oranjestraat 19 worden afgf haald. Te koop: Hobius de Kr 'i'ïï Somme ;;w Tel. (0187 Té huur aange| voor personen^ Ring te Dirksll L. MELlf Stiraatdqk 30 Tel. Middelharnis en Sommelsdijk waar in Ae nieuwjaarsnacht vuurpijlen suisden, knallen daverden en de gemoederen wrerden verhit, waar de straten werden geblakerd door straatbranden, werd dezer dagen bedekt met een smetteloos witte sneeuwlaag. Jammer dat die weer zal smelten Uienveiling van vrijdag 6 jan. 196' Klasse I: Grove 40,—; Middel 40,- Drielingen 37,50, Picklers 28.41. Aanvoer 22 ton. BORSSELE 1. Klokkeluidster kreeg televisieW, stel. Mevr. Walhout-Huijsen vierde zer dagen haar 25-jarig jubUeum klokluidster. Driemaal per dag '-f: zij de bronzen klok haar sonore over het dorp horen. Zij is op het lf\' meentehuis gehuldigd. Namens de meente ontving zij een televisietoeste' TT De bevolkir.^ uit 1498 persoil 726 vrouwen. nen en 15 vrot hen en 9 vrou^; en 5 vrouwen.L éh 21 vrouwen! Op 31 dec. 1961 778 mannen eni weners. Er wa sloten, terwijl] vond. Glazen kass de glastuincL ©Urp alhier zijl e#n tiental kaJ eën oppervlak! laeter. De schaf dfen belopen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 2