Verenigde vergadering vindt litlireiding Waterscliapsliuis (f 292.000) te duur verkopers GROTE PRIIZENSLII6 „DE ZOOM" ff. If. horpanta „WEBO" STRUSK. I 3,75 I 4,00 f 4,00 Grondpriizen in Oostflakkee werden ^belangrijk verhoogd Produktierekord Taunns12M-15M Nieuws l Onze dank jonge, pittige Kostuum 2-delig f 3,75 Mantelkostuum Mantel Overjas ^d Discussie over vert. van gebouwd en ongebouwd in Ver. Verg. en College Reorganisatie administratief apparaat 'k Elke verkochte vierkante meter betekende verlies voor de gemeente. )IJKRING FLAKKEE: ROEP KAALHEID EEN HALT TOE Voor het te iaat is! Mach. Timmerfiedrijf „DE FRUITEXPRESSP' '.1 gevraagd voor de verkoop van winkelmachines. Aangeboden: Interessante werkkring Goede verdienstmogeiijkheden Auto- en onkostenvergoeding Gevraagd: ijver, doorzettingsvermogen, betrouwbaarlieid, leeftijd ca. 20 - 25 jaar. J. M. van Oostenbrugge Fa. Erkeiens-Akershoek Wed. IVI. V. N imwegen- Noteboom PESCH OUDDORP voor goed spuitwerk TIJDELIJK CHEMISCH REINIGEN CHEM. WASSERIJ Telefoon 2074 Middelharnis UIT OS KERKEN Nieuws uit Zeeland CENTRALE VEILING Middelharnis insdag 3 januari 1967 „EILANDEN-NIEUWS" RIadz S ornl kt" ers de en| eg. len tap stip nen hts eb een der in een oor zou nogt zet-t erstel 0,2S| instel ^ee-^ elfdel "elijkl war-i hoe-| peil perl totj -Iheid per pet hoe rtaai rden econ- wel veel meel appe- An- echts vei-i rijwel unaniem was de Verenigde Tgadering van de Dijkring Flakkee die j.l. donderdagmiddag vergaderde it erover eens dat het Waterschaps- is te Middelharnis dringend uitbrei- g behoeft maar eveneens vrijwel jmiem keerde de Vergadering zich ;en het hoge bedrag van maar liefst 292.500,dat met de aanbouw van In werkruimte met een grondopper- k van 10 X 24 mtr. en een archief- ilder van 500 m^ inhoud gemoeid zou _^n. De Vergadering hechtte derhalve geen goedkeuring aan deze voorgestelde Itgave; de Dykgraaf zegde daarop toe t de bouwkosten nog eens terdege [len worden bekeken en dat nadere fers aan de vergadering zullen wor- in verstrekt. „Een respectabel bedrag, enorm on- ezenlijk" vond burgemeester Hordijk; Ij vergeleek dat de voorgestelde bouw- bsten meer dan het dubbele bedragen Bn de bouw (incl. grondkosten) van pt gehele Waterschapshuis in 1955! „De architect is niet goed, een andere men" was de conclusie van dhr. lese. Ook de Dijkgraaf Ir. Mijs sprak in een moeilijk probleem; het deed m overigens wel genoegen dat de irgadering ermee instemde dat uit- eiding nodig is. Spr. deelde een en der mee uit de vele besprekingen ;e met de architect waren gevoerd; hij irak daarbij de hoop uit dat de aan- imingssom belangrijk minder zou zijn Dhr. Mol herinnerde aan een gezegde: anneer 't niet kan zoals 't moet, moet it zoals 't kan". Het ging naar dhr. tol meende erover om phn. 6 mensen imte te geven; hij verzekerde voor der te zijn van zo'n concentratie its dat op een verantwoorde manier ibeurt. Nu van het Rijk 318.000,— in rente omdat de bijdragen in het jkherstel te laat werden overgemaakt tvangen is, wilde dhr. Mol dat op verantwoorde manier investeren, ij vroeg of er bij de voorgestelde ver bouw voldoende is overwogen een zo ttig mogelijke besteding van de irkruimte te verkrijgen. Veel werk. ie Dijkgraaf wees erop dat de Dijk- g nog veel werk te wachten staat, vast is komen te staan dat de ver gde dam van Ooltgensplaat naar het legatsplein niet wordt gelegd, bete- int dit dat o.m. de dijk van de Adr. Theodorapolder moet worden verhoogd. Itogelijk wordt de Dijkring ook belast t het centrale onderhoud van de wa- ingen. Hij verzekerde dat men met de 'bouwing het te verrichten werk in gte van jaren kan herbergen. Spr. ■ekende dat de m^ prijs op ongeveer 55,ligt. Voor een goede woning adert de m^ prijs de 200, „Het is voor ons niet verteerbaar de- enorme som te voteren" betoogde dhr. C. A. van Loon. Z.i. waren in ontwerp (te) dure voorzieningen iroffen. Dhr. Mol zou enkel zijn fiat nen geven wanneer het geheel nog door deskundigen wordt nagezien. :et alle respect voor uw college en de ich. dienst moet ik toch zeggen dat u dit terrein een gezelschap van on kundigen bent" aldus dhr. Mol die rstelde enkele architecten in de .d te nemen. Ga naar 't bouwcentrum in Rotter- daar krijg je alle gewenste in- itingen en gegevens" raadde dhr. de Dhr. Hordijk wilde liever de be ting afwachten (thans was het een atting) om een en ander daarna cri- h te bekijken. Hieraan zal gevolg irden gegeven. "len belangrijk punt was ook de wij- Jng van het reglement i.v.m. verte- iwoordiging gebouwde en ongebouw- eigendommen. Reeds geruime tijd doet zich n,l. de wens gelden de vertegenwoordiging de ongebouwde eigendommen |m. de samenvoeging diverse polders in zijn geheel te herzien en te ver- iren, zowel wat de spreiding van de fdingelanden over de verschillende polders zowel wat betreft de verhou- d^g tot de vertegenwoordiging van de louwde eigendommen. Uit een bij de _;ken gevoegd overzicht bleek dat «ögebouwde eigendommen één hoofd- togeland/vertegenwoordiger per plm. h.a.; de gebouwde eigendommen ^ben één hoofdingeland-vertegen- lordiger per 2350 inwoners. Het wordt ';er geacht de vertegenwoordiging der >ouwde eigendommen te toetsen aan da omgerekende belastbare grondop- Egi^lakte; op deze wijze bezien hebben gebouwde eigendommen 1 hoof dinge- per plm. 770 h.a. en de ongebouw- eigendommen 1 hfd.-ingeland per 540 ha. Wordt de huidige verte- iwoordiging van de gebouwde eigen ten als uitgangspunt genomen dan aldus de toelichting de ver- inwoordiging van de ongebouwde ndommen kunnen worden terugge bracht tot 1 vertegenwoordiger per plm. 750 h.a. In totaal zouden dan 7 hoofd ingelanden moeten aftreden, in een overgangsbepaling zouden kunnen wor den toegestaan hun plaats te blijven in nemen totdat daaraan om andere rede nen een einde komt. Het college stelde derhalve voor de verhouding in de Ver. Vergadering tus- ■"■in vertegenwoordiging van ongebouwd gebouwd te stellen op resp. 21 en 11 ;Uit de vergadering werd gevraagd of ■)t tot de bevoegdheid van het college ihoort hiertoe (de afvloeiing) regels te 'lUen; o.m. dhr. Mol voorzag moeilijk- len bij het aanwijzen door meerdere ders van slechts één vertegenwoor- er (hoofdingeland); spr. zag een mo gelijkheid in vertegenwoordiging bij toerbeurt. Een en ander bleek aldus de heer Verheul in het reglement te zijn ge regeld. „Hoe kom je tot een benoeming als elk polderdeel één stem heeft" hield dhr. Mol aan. „Dit is een vreedzaam comité, ik verwacht geen oorlogshan delingen" suste dhr. Hordijk die er overigens wel bezwaar in zag als dege nen die moeten afvloeien hun tijd blij ven uitdienen; spr. had daarom liever ook een voorstel tot reglementswijzi ging gezien. Z.i. heeft de overgangsbe paling vervelende consequenties (o.m. bij het stemmen) en spr. wilde de knoop liever tegelijk doorhakken. Ook burg. Bos had bemerkingen. Hij vroeg naar de mogelijkheid een bepa ling in te stellen dat om vertegenwoor diger (hoofdingeland) te kunnen worden men tenminste een vast te stellen hoe veelheid ean polderland moet vertegen woordigen; spr. meende dat de verhou dingen nu wat scheef liggen. Liever zag hij dat een combinatie van polders met een vertegenwoordiging van dit com binatie. Burg. Bos wees erop dat zowel een polder van 400 h.a. als een polder van 900 h.a. (ruim het dubbele) elk een ver tegenwoordiger kunnen aanwijzen. De Dijkgraaf vroeg hierop accoord om in de volgende vergadering een reglementswijziging voor te leggen waarin de ter sprake gekomen „angels en klemmen" zijn ontlopen. De verga dering ging accoord. Vertegenwoordiging in het college. Wat betreft de samenstelling van het college van dijkgraaf en dijkraden wordt in het concept opgemerkt dat de hoofdingelanden die het gebouwd ver tegenwoordigen bepleiten dat dit colle ge bestaat uit zowel vertegenwoordigers van ongebouwd en gebouwd beiden. In de toelichting wordt het billijk ge acht dat de gebouwde eigendommen een specifieke vertegenwoordiger in het college hebben omdat de dijklasten voor meer dan 1/3 deel worden opgebracht door rechthebbenden op de gebouwde eigendommen. Een punt dat ook moet worden bezien is het aantal dijkraden dat aan elk der beide groepen wordt toegewezen. Een billijke verdeling eist aldus de toelichting dat de verdeling gebeurt aan de hand van de opbrengst der dijk lasten diè zich verhouden als 2 1. Het uitbreiden van het aantal dijkraden van 4 tot 6, waarbij wel een bevredigende verdeling mogelijk is heeft het bezwaar dat de besluitvaardigheid en de vlot heid van vergaderen bij een groter college minder wordt. Het colege van dijkgraaf en dijkraden stelde derhalve voor, vooralsnog te volstaan met de be paling dat tenminste één der dijkraden moet worden voorgedragen uit een aan beveling van de hoofdingelanden die het gebouwd vertegenwoordigen als een overgangsfase naar een nieuwe samen stelling van dijkgraaf en dijkraden. Het college adviseerde derhalve de huidige reglementsbepalingen ongewijzigd te laten. Dhr. Hordijk drong er op aan, zo spoedig mogelijk van de overgansbepa- ling gebruik te maken opdat het ge bouwd vertegenwoordigd is in het da gelijks bestuur. N.a.v. de opmerking in de toelichting dat nog moet worden bezien of een burgemeester tot dijk- raad kan worden benoemd zei dhr. Hordijk dit een met het burgemeesters ambt onverenigbare betrekking te vin den omdat men als burg. bij e.v. cala miteiten te veel gebonden zou zijn. De dijkgraaf zegde een spoedige hantering van de bepaling toe; hij wilde het ook weer niet forceren; de dijkraad, dhr. de Boer treedt over 2 jaar af, wanneer het reglement gewijzigd zou worden zou dat aldus dhr. Mijs ook bijna 2 jaar in beslag nemen. Burg. Bos stond een andere verdeling voor; hij wilde, uitgaand van het aan tal van vijf, beziend dat 35% van de revenuen wordt opgebracht door ge bouwd, 2 vertegenwoordigers voor ge bouwd en 3 voor ongebouwd in het college zien. De dijkgraaf begreep dat gebouwd steeds meer invloed zal krijgen; hij stond echter een geleidelijke aanpas sing voor. Burg Bos hield aan een wanverhou ding in de voorgestelde vert. van ge bouwd en ongebouwd te zien. „Uw ar gument gaat niet op als het gaat om aan revenuen te komen" hield hij de dijkgraaf voor. De dijkgraaf gaf toe dat hieraan een enander zal moeten worden herzien. De vergadering ging met het advies van het college accoord. ZENDING GEREF. GEMEENTEN De zendingsdeputaten der Gerefor meerde Gemeenten hebben dhr. D. P. Polder te Vlaardingen, onder wie voor heen de administratie berustte, is van dit werk vrijgesteld om zich meer op organisatorisch gebied te kunnen be wegen, zoals het onderhouden van con tacten met de zendinscommissies, col lectanten enz. De administratie van het zendings werk der Gereformeerde Gemeenten wordt overgenomen door dhr. H. de Deugd te Zeist. Hij is sinds vorig jaar .administrateur van het kerkelijk bu reau der Gereformeerde Gemeenten. Bij de eerste verschijnselen van kaalheid (haaruitval, roos) Is de hoofdhuid nog aktief. Doe dan atï dhr. Loopers, Jan Dekkerstr. 14 te Hoogeveen die een kuur met de weten schappelijke haarvoedingspre- paraten volgde, met als prachtig succes: weer een gezonde haardos. Horpanta-preparaten (haar- voedingsmiddelen, shampoo, haarcrème, massage-olie en edelbrillantine) verkrijgbaar (n STELLEND AM bij: de Delta Drogisterij Voorstraat 14 in SOMMELSDIJK bq: D.A. Drog. R. de Groote Dubbele Ring 15 In OUDE TONGE by: Drog. M. V. Loon Kerkring i in OUDDORP hg: Drog. Wed. Kurvink's Kerkstraat 11 in DIRKSLAND bq: Drog. G. Vroegop Voorstraat 2S In OOLTGENSPLAAT bfl: D.A. Drog. A. J. Hobbel Ben. Molendük 4 in MIDDELHARNIS bij: Drog. Mevr. Boekhoudt- Groenenberg Zandpad 148 voor de opdrachten die wij in 1966 van U moch- ten ontvangen. Zeer binnenkort betrekken wij J ons nieuw bedrijfspand en zullen U dan, nog beter als voorheen, van dienst kunnen zijn. lepenlaan 8 Middelharnis Firmanten: J. v. d. Wende - C. Boeter - J. V. d. Wende Jr. Wij wensen U een voorspoedig 1967. WESTOyK.IS HIDOaHflRHIS Plaats uw familieberichten in EUanden-nleuws M. v. d. Klooster en medewerkers wensen clientèle, vrienden en bekenden een voorspoedig 1967 toe. Brieven onder no. 1473 aan bureau van dit blad. ggEl...m^Am»MJ/JK.'J!g,'g|glBM Assurantiekantoor Korteweg 4 - Stellendam wenst clientèle, familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 1967. Handel in Land- en Tuinbouwproducten wenst alle vrienden en bekenden een voorspoedig 1967. Ouddorp - Oostdqkseweg 7 - Julianaweg 38 KAMER 76 - RUSTHUIS „DE GOEDE REE" SOMMELSDIJK wenst familie en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Op de valreep naar het nieuwe jaar heeft j.l. vrijdagavond de raad van Oost- flakke met meerderheid van stemmen besloten de grondprijzen in de diverse bestemmingsplannen in de drie woonkernen te verhogen en voor de gehele gemeente Oostflakkee op f 25,m2te stellen. „Teneinde al te grote verlie zen op dit punt te voorkomen" zo luidde de motivering van het college van b. en w. op dit voorstel. Daarbij wezen ze erop dat de grondprijs in de woon kernen van Oostflakkee verschillend is; bovendien wordt in het dorp Oude- Tonge een voorlopige grondjprijs berekend a f 21,05 in afwachting van de sa menstelling van de jaarrekeningen van het grondbedrijf. Nu de raad het voor stel aanvaardde betekent dat, dat in Ooltgensplaat de grond van f 16,50 per m2 en f 18,per m2 in het bungalowpark op f 25,per m2 wordt gesteld. Ook in den Bommel betekent het een forse verhoging, van f 16,45 naar f 25, per m2. De nieuwe prijzen gaan in per 1 jan. 1967. Discussie De heer J. A. van Nieuwenhuijzen gaf tegen het voorstel ernstige bezwa ren te kennen. Wijzend op het grote tekort aan woningen sprak spr. de vrees uit dat door deze maatregel de bouw wordt afgeremd en dat nog meer bouwvakkers zonder werk komen. Ook vreesde de heer Nieuwenhuijzen dat de belangstelling uit „de Stad" zich in Oostflakkee te vestigen zal afnemen als de grondprijzen omhoog gaan. Spr. zei ertegen te zijn dat de gemeente meer rekent dan de kosten van het verwerven en het bouwrijp maken plus het renteverlies. Ook de heer de Vin had zijn be denkingen. Hij vroeg of de reden van de verhoging was dat de grond in de omliggende gemeenten duurder is. De heer Arensman kwam voor den Bommel op; hij wilde liever net als in Oude Tonge een voorlopige prijs reke nen. De voorz. wees erop dat de plattelands gemeenten wat betreft de grondprijs, be rekening in een nadeelspositie verke ren; het duurt soms geruime tijd eer een plan is volgebouwd; naarmate de bouw vordert moet er meer grond bouwrijp worden gemaakt en er vol gen dan soms „erfenisjes" als er b.v. pachters moeten verdwijnen. Daarte genover stelde de voorz. dat een stad of grote gemeente een plan van 50 ha bouwrijp maakt en achter elkaar vol bouwt. Sportvelden e.d. worden dan in gecalculeerd; niettemin is op het plat teland de bouwrijpe prijs altijd lager, N.a.v. de opmerking van de heer van Nieuwenhuijzen stelde de voorz. dat het niet de voornaamste taak van het gemeentebestuur is de bouwwereld aan werk te helpen of mensen aan te trekken ten koste van de gemeentekas. De voorz. vreesde zelfs dat de wer kelijke grondprijs zelfs boven de f 30, zal uitkomen. Om te voorkomen dat de gemeente të ver achteruit raakt was het z.i. zaak de grondprijs voorlo pig volgens het voorstel vast te stellen. Spr. benadrukte dat het voorstel inhoud een welbewust financieel belang van de gemeente omdat anders elke vier kante meter die verkocht wordt van vijf tot tien gulden verlies oplevert. De voorgestelde f 25,is nog geen defini tieve prijs maar zo stelde de voorz. voorzichtigheidshalve is die al op dit bedrag gebracht. Nadat de heer Timmerman te ken nen gaf zich bij de mening van dhr. van Nieuwenhuijzen aan te sluiten stel de de voorz. nog eens uitdrukkelijk dat, omdat een uitbreidingsplan niet direct achter elkaar kan worden vol gebouwd een globale grondprijsbereke ning moet worden gemaakt; ze wijzen in de richting van een hoger bedrag dan f 25,De gemeente moet aldus de voorz. worden beschermd tegen als maar oplopende nadelen anders komt ze in een put waar ze niet meer uitkomt! De gemeentelijke zaken moeten klop pen en we kunnen daarom geen Sin terklaas gaan spelen t.o.v. de bouw grond. Spr. noemde het een fabeltje dat er uit de randstad honderden zou den afkomen op goedkope grondprij zen; de bouwcontingentering wordt daarvoor te sterk doorgevoerd waarin GoereeOverflakkee bovendien sterk wordt gediscrimineerd. De heer Gebraad kon het voorstel bUlijken: „Ik ben geen voorstander van hogere prijzen maar b. en w. vol gen hierin een goede lijn" was zijn mening. De voorz. sloot hierop de discussie. Bij stemming waren tegen het voor stel de heren van Nieuwenhuijzen: Groenendijk, de Jonge, van Dam en Timmerman. Het voorstel werd der halve met de stemmen van de heren weth. de Vos en Moerenhout, en de he ren de Vin, Gebraad, Winkels, Van Loon en Arensman aangenomen. Ford Duitsland bericht ons, dat er tussen 15 augustus en 15 december 1966 een nieuw produktierekord is geves tigd. Niet minder dan 88.567 eenheden van de nieuwe Taunus 12M en 15M series werden er gemaakt, als gevolg van de grote vraag naar deze wa gens. Dit aantal is tweemaal zo groot als dat van de voorgaande Taunus 12M gedurende dezelfde periode na de in- troduktie in 1962. Toen werden er 42.500 wagens gebouwd. Het leeuwenaandeel van de 88.567 wagens neemt de Taunus 12M 1,3 liter voor zijn rekening en wel met 40.400 eenheden. NED. HERV. KERK Beroepen te Oude Tonge B. A. v. Donkersgoed te St. Philipsland; Ben- ..schop A. Kastelein te Capelle a. d. IJssel; Scheveningen P. v. d. Berg te 's-Gravenhage; Wezep en Giessendam J. den Besten te Huizen; Strijen J. Sonnenberg te Kampen. Bedankt voor St. Maartensdijk S. de Jong te Houten; Bodegraven A. v. Eyk te Bergsenhoek; Oud Vossemeer J. Catsburg te Opheusden; Woudenberg J. Wieman te Nunspeet. Harderwijk: Na bevestiging door ds. Schimmel aldaar, met Jesaja 53 10, deed Ds. W. H. v. Kooten, gekomen van Oud Beijerland intrede met een prediking over Openb. 14 4. Personalia: In 1966 overleden o.m. de volgende predikanten; Ds. J. Fokkema, em. pred. van Delft, oud 72 jaar; Ds. C. C. F. Postma te Nijkerkerveen, oud 63 jaar; Ds. J. Plomp, te Gouderak, oud 62 jaar; Prof. Dr. J. Severijn, te De Bilt, oud 83 jaar; Ds. A. L. v. d. Smit te Dordrecht, oud 53 jaar; Ds. G. Lans, em. pred. van Huizen, oud 87 jaar; Met emeritaat gingen o.m. de predi kanten Ds. C. V. d. Boogert te Harder wijk; Ds. J. R. Cuperus te Waddinx- veen; Ds. D. J. v. Hof te Delfshaven; Ds. W. Kranendonk te Westbroek; Ds. H. Stolk te Scheveningen; Ds. L. Vroeg- indeweij te Delft; Ds. Th. Vollebregt te Rotterdam; Ds. M. Verweij te Driessum. GEREF. KERKEN Beroepen te Uithuizen C. v. d. Woude te Drinrijp; Hollandse veld A. Bolwijn te 't Harde; Alphen aan de Rijn J. Goldschmeding te Dussen; Yerseke G. Terloot te Krimpen a. d. IJssel. Aang. naar: 's-Gravenzande A. Seg- ger te Middelstum; Wommels kand. J. V. Beveren te 's-Gravenhage. Bedankt voor: Gouda A. Segger te Middelstum; Giessenburg-Rijswijk I^.B. Ureterp en IJlst, kand. J. v. Buuren te Den Haag. Personalia: In de Geref. Kerken overleden in 1966 de volgende predi kanten. Ds. E. Buitenbos te Winsum, oud 60 jaar; Ds. P. v. Dijk, em. pred. van Zaandam, oud 86 jaar; Ds. J. v. d. Luyt em. pred. van Zwartewaal, oud 79 jaar; Ds. W. Wijma, em. pred. te Alphen, oud 53 jaar; Ds. T. A. Baeft, em. pred. van Helpman, oud 69 jaar; Ds. J. Jansens, em. pred. te Opende, oud 64 jaar; Ds. J. v. d. Meulen, em. pred. van 's-Hertogenbosch, oud 74 jaar Ds. J. V. d. Bos, te Luns, oud 64 jaar; Ds. J. Feenstra em. pred. van Scheve ningen, oud 78 jaar; Ds. G. Visser, em. pred. van Giessenburg, 57 jaar; Ds. H. Volten te Wageningen, oud 63 jaar; Ds. E. de Bok te 's Heer Hugowaard, oud 37 jaar; Ds. P. Jongbloed te Delfzijl, oud 63 jaar; Ds. G. Muntingh em. pred. van Middelharnis, oud 66 jaar; Ds. A. v. d. Weij te Bussum, oud 64 jaar; Prof. J. Waterink em. pred. van Amsterdam, oud 76 jaar; Ds. H. v. Andel te Utrecht, oud 65 jaar; Ds. P. Kuiper em. pred. van Sassenheim, oud 66 jaar; Ds. H. Retel em. pred. van Colijnsplaat, oud 80 jaar; Twee en twintig predikanten gingen met emeritaat w.o. Ds. A. de Korte van Woldendorp, geb. te Mid delharnis. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Nagele en Zoutespui S. Braaksma te Vlissingen; Nijega J. Post ma te Kornhorn. Aang. maar: Barendrecht W. Rietkerk, kand. te Lisse. In de kerken overleed in 1966 Ds. Pels te Leeuwarden, oud 46 jaar. Met emeritaat gingen: Ds. H. Schoe- fer te Uithuizen; Ds. H. Brink te Krom menie; Ds. J. V. d. Velden te Enschede; Ds. G. Koopman te 's-Gravenhage; Ds. J. Kroes te Dalfsen; Dr. B. Jongeling te Apeldoorn. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Groningen P. Bibbus te Enschede. Ds. T. Roos te Nijkerk is voornemens daar 9 januari afscheid te nemen, om 19 januari intrede te doen te Middel harnis, na bevestiging door zijn vader Ds. M. Roos te Elburg. In 1966 overleed Ds. P. de Bruin, em. pred. van Boskoop, 69 jaar. Dr. W. Velema te Leiden, ging met emeritaat. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor H. I. Ambacht J. Ka rens te Nieuwerkerk; Boskoop G. Zwe- rus te Nunspeet. In deze kerken overleed in 1966 Ds. H. V. Gilst te Tricht, oud 64 jaar. THOLEN Kerkelqke collecten. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor het Bouwfonds bracht 211,op en die voor de verwarming 265,Het ver jaringsfonds bracht 107,25 op. SCHERPENISSE Groenvoerdrogerij. In het seizoen '66 was de opbrengst van de groenvoer drogerij 27.938.130 kg vers produkt en 6.358.623 droog produkt. SINT MAARTENSDIJK Kerknieuws. Door de Ned. HerV. Gemeente is een beroep uitgebracht op ds. J. Catsburg te Opheusden. POORTVLIET Collecten. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Inwendige Zending heeft 288,opgebracht. De colecte voor de viering van het Kerst feest bedroeg 340, WESTDORPE Ruilverkaveling Canisvliet, In hotel Het Oude Raedhuis werd aanbesteed het aanbrengen van een deklaag met bijkomende werken op enkele wegen in de ruilverkaveling Canisvliet. De inschrijvingen waren: Fa. Offrin- ga 135.360,—; N.V. Van Dijck en Petit 138.700,—; Fa. Oosthoek 141.500,—; Fa. Schappem 143.000,—; Fa. Plan- kaert 148.000,—; Fl. van Oord 150. 000,—; Fa. J. P. Hol f 150.000,— en H. B. N. Nederland 151.000,—; De gun ning werd aangehouden. Uienveiling van vrijdag 30 dec. 1966 Klasse I: Grove 31,50; Middel 28,70; Drielingen 28,10; Picklers 27,—. Aanvoer 20.000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1967 | | pagina 3