laad Oostflakkee stemde de larkt te Ooitgensplaat weg Ds. G. C. MIJNTINGH Hartelijke ontvangst voor de Sint (en) Financieel overziclit Ds. H. van Gilst te Tricht plotseling overleden Plaatselijl( nieuws Sint Hicolaas-pakketten te MidJelliarnis ter aarde besteld >^&Sj jaargang Dinsdag 29 november 1966 No. 3540 CHR. STREEKBLlAD OP GEREBK)RMEEaiDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ^sprekingen werden met spanning gevolgd Ook in Oude Tonge Uitverkoop begint het Volgend jaar op 12 januari Tweede Kamer wordt 22 februari ontbonden (v.h. predikant te Dirksland) ïTS? IpBiNS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - BODDELHABNIS hedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommekdtjk ha (01870) 26 20, na 6 uur 'b avonds TeL 20 29 -hi Giro 167030 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,78 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per nrni. BtJ contrsxït speciaal tarief, (taad van Oostflakkee heeft gesproken Er komt geen weekmarkt te Oolt- fisplaat. Daarmee is tevens een eind gekomen aan „de concentratie van arktkooplui" achter het Ver. gebouw 't Centrum. In ons vorig dinsdagnum tjr namen we het uitgebreide prae-advies van b. en w. betreffende het al ji niet instellen van een weekmarkt op zodat we volstaan met een kort re- mé. De bezwaren tegen de markt kwamen in eerste instantie van de pdenstand, na ingewonnen adviezen bij de Kon. Nederl. Middenstandsbond Lbij welke bond de Plaatse middenstanders zich aansloten gaf genoem- Uond als haar mening dat instellen van een markt voor bedrijfsleven en [nsument nadelig zou zijn. Ook de Kamer van Koophandel wees het instellen gi een markt af. Alleen het hoofdbedrijfschap Detailhandel (afd. Markt-, Eraat- en Rivierhandel reageerde positief; zij adviseerde tot het instellen Ij een markt met ten hoogste 20 kramen. Dhr. P. v. d. Vliet die al geruime |l ziek is woonde bij de behandeling van dit punt de vergadering bij. e mededeling in het prae-advies van n w. als zou van de consument geen lie aandrang gekomen zijn, de lilt welin te stellen was inmiddels jhet inkomen van meerdere brieven leen petitie achterhaald. De voorz., V V. d. Harst, deed n.l. mededeling fde ontvangst van een handtekenin- pijst waarmee ondertekenaars een t petitie aanbieden tot behoud van Ijiarkt. Op de lijst prijkten 450 hand- Iningen. fan dhr. P. Bom was een verzoek tangen tot handhaving van de llit; daartegenover stond het schrij- Ivan een anonimus die verzocht de \t te weren en de rij werd gesloten I een schriftelijk bewering van de ïJ. C. de Ruyter en C. de Vos dat [flink aantal van de ingezamelde [Jtekeningen op de lijst vals zijn! (Vrouwenbond van de afd. van de |iA. te Ooitgensplaat had sterk aan togen op de instelling van een narkt. J voorz. deelde alvorens bij het punt Bespreking gaf mee dat, wanneer larkt ingesteld zou worden er een lïdening in het leven kan worden tepen tengevolge waarvan de ven- Jdie in de gemeente hun waren [aiten zich b.v. op één dag in de moeten concentreren, dit om de fde markt gedupeerde middenstand jszins tegemoet te komen. De markt Il er niet en ook bovenbedoelde ver- Ining behoefde niet te worden vast- leld. j dhr. Gebraad had de argumen- ivan de middenstand niet zoveel gemaakt. „Ze Willen zelf de leid te verkopen waar ze willen, Wen rijden van Ooitgensplaat touddorp" vergeleek hij. Als door Instellen van de markt enkele mid- Jtanders geen bestaanszekerheid iliebben dan zullen ze dat zonder fel ook niet hebben" veronderstelde J Gebraad. iheer Gebraad was door inwoners I Ooitgensplaat al benaderd over dit trwerp terwijl hem daar nog niets 1 beleend was. Het bevreemde hem liiat b. en w. daar zelfs nog niet van lie hoogte was, hij meende daarom Ier wat hapert aan het contact tus- 'b. en w. en publiek. De heer Ge- gaf te kennen dat de P.v.d.A. |tie de marktkooplui de vrijheid wil 1 iiun waren te verkopen waar ze Isillen. De bevolking blijkt het ook Irijs te stellen. Wezenlijk belang J. van Dam stelde voorop dat Iwezenlijk belang van de gemeente I worden gediend. Hij wees erop |Je middenstanders naar de nieuw- ,1 worden gedirigeerd, wanneer ze Idaar met zeer hoge investeringen ptigd hebben worden ze beconcur- Jtdoor de markt" verontwaardigde |er zich. Hij stelde de vraag of de lenstand, de zwakkere met minder Jstand dan maar moet verdwijnen. Ivroeg dhr. van Dam zich af of de moeders werkelijk gebaat zijn met Jarkt; spr. meende dat er nu meer lemakkelijker gekocht wordt. „Ik Itet b. en w. geen draaibordallures (tn, de gehele rechtervleugel van de lis tegen" gaf dhr. van Dam te P dhr. Winkels zag in de markt 1 bedreiging voor de middenstand let leefklimaat van Ooitgensplaat. [Wist dat er weinig kopers van komen en wijzend op de ge- N*apszin van de Platenaren sprak f zijn verwondering over uit dat lioor het instellen van een week- F een bedreiging zou toelaten van Tiderheid die als service een ver- figselement heeft geschapen. kwam ook dhr. de Vin wat hardig" voor dat men met 2000 peen weekmarkt wil hebben. Aan- Nk was spr. er van overtuigd l" geen markt moest komen doch onder de indruk gekomen van P namen van vrouwen die de ptoch willen hebben. Dhr. de Vin overigens dat de markt zich- [91 opruimen. „Ik ben eigenlijk wat Ivoor al de vrouwen!" bekende P Was vóór het instellen van een markt. P. de Vos zei zich aanvankelijk Ptien onthouden van een uitspraak, i^ petitie was nog niets bekend, Pog de handtekeningenlijst voor pet zwaarst en was hij voor. Moerenhout sprak zich even- 1*óór de markt uit; hij stelde zo- I handtekeningen tegenover 30 a "ikeliers. Was dhr. van Loon die daarop zijn verbazing over de verklaring van beide wethouders uitsprak en hij vroeg zich af wat een prae-advies van b. en w. nog te betekenen heeft! Het was ook de vraag van dhr. Groe nendijk „wat moeten we in 't vervolg van een prae-advies van b. en w. ver wachten?" Spr. begreep dat door de e.v. instelling van een markt enige win keliers schade zullen ondervinden en hij vroeg zich af of wanneer ze een beroep doen op de Algem. Bijstandwet de gemeente niet in het geding komt. „De middenstand heeft het zelf in de hand, ze kunnen zelf ook op de markt gaan staan" bracht weth. de Vos in het midden. De heer Timmerman daarentegen vond dat niet reëel; hij verzekerde dat bij een middenstander op de markt niet gekocht zou worden. „We komen wel in de winkel" zou hem worden toegevoegd. „Ik geloof niet dat b. en w. in dit geval het wezenlijk belang van de ge meente dienen" vond dhr. van Dam. Hij begreep dhr. de Vin niet die vóór- stemde voor het instellen van de markt terwijl hij die ziet verdwijnen. Ongegrond In zijn beantwoording zei de voorz. het ook geen gezonde gang van za ken te vinden als het college van b. en w. zich bij de behandeling van een zaak verdeeld toont. Echter denken de wethouders er nu anders over door een na het opstellen van het prae-advies opgetreden omstandigheid. Het was de voorz. liever geweest als de weth. hun verklaring achterwege hadden gelaten. De voorz. verklaarde dat in het col lege was aangevoeld dat het niet ge makkelijk zou zijn een standpunt te bepalen. Een bevredigende oplossing zou een Salome's oordeel vergen; de bevolking heeft zich in de behartiging van haar belangen immers toevertrouwd aan de gemeenteraad, nu in een moeilijk situ atie een keuze moet worden gemaakt is dat aldus de voorz. een verant woordelijke zaak. Gehoord de mening van enkele raadsleden zag de voorz. een voor de middenstand ongunstige beslissing in het verschiet. Hij wees erop dat wanneer het gemeentebestuur tegen de adviezen van officiële instan ties in, besluit tot het instellen van een markt de belangen van de mid denstand dan zoveel mogelijk in acht moet worden genomen o.m. door het in stellen van een „vent" verordening. Nogmaals gaf dhr. van Dam als zijn mening dat er een politiek spel wordt gespeeld en dat het belang van de ge meenschap niet wordt gediend. De heer Gebraad wist dat er ook uit andere gemeenten kopers komen, hij meende dat door het ^instellen van een markt zowel het belang van de bevol king als van de middenstand kan zijn gediend. „Het volk heeft gesproken" oordeel de dhr. de Vin. „We zitten hier voor de bevolking, waarom zouden we hen die markt onthouden als ze die hebben wil- leii?" De critiek kwam van dhr. Winkels. „Door de Vin is meer gezwicht voor de vrouwelijke charme dan voor de rea liteit; een prestatie op die leeftijd Na enige heen en weer gepraat werd tot- stemming overgegaan. Vóór het instellen van de markt, wa ren weth. Moerenhout, weth. de Vos, dhr. de Vin, dhr. v. d. Vliet en dhr. Gebraad. Tegen instelling waren de heren Win kels, de Jonge, Groenendijk, van Dam, Timmerman, van Loon en Arensman. Met 7—5 werd de markt „wegge stemd". UITERLIJK 30 NOVEMBER VERZENDEN Naar verwacht mag worden zal P.T.T. in de week van 28 november t.m. 3 december a.s. ruim twee miljoen brief- pakjes en postpakketten moeten ver werken. Normaal worden via P.T.T. per week ongeveer 1 miljoen pakjes en pakketten verzonden. Hoewel er een aantal extra-maatre- gelen zijn genomen, met name om de grote hoeveelheden te vervoeren, kan P.T.T. een tijdige overkomst van St. Nicolaaspakketten slechts garanderen, indien ze vóór 1 december a.s. ter post zijn bezorgd. Bij latere aanbieding kan voor tijdige verzending en bestelling niet worden ingestaan. Sint Nicolaas die j.l. zaterdag met zijn Pieterbazen zijn stoomboot in de haven van Middelharnis meerde is daar hartelijk ontvangen door vele honder den kinderen, de fanfare „Sempre Crescendo" en een drumband. St. Nico laas heeft hen toegesproken, hen ge vraagd of ze allemaal zoet zijn geweest en heeft hen ook gewezen op het win kelcentrum van Middelharnis. Ook burg. Hordijk heeft de Sint ontvangen en welkom geheten. Zomin als hij de kinderen vergat, zomin heeft hij tijdens de rijtoer in de open calèche de oude ren vergeten. In het rusthuis de Goede Ree' te Sommelsdijk (zie foto), bood de Sint namens de Middenstand van Mid delharnis enkele kisten sinaasappels aan. Aan de kinderen werden duizenden zakjes pepernoten uitgedeeld. Ook in Oude Tonge zette de Sint voet aan wal; hij arriveerde daar van uit Bruinisse met een mosselkotter en weer werd hij begroet door honderden kinderen, en de muziekver. Apollo. De Sint kwam op verzoek van de Mid denstandver. te Oude Tonge. De voorz. van de Ver. dhr. P. Brinkman heeft aan Sint alvast voor volgend jaar een bittere wens verteld, n.l. dat de Sint volgend jaar zou terugkomen en dan zou kunnen worden ontvangen voor het nieuwe gemeentehuis te Oude Tonge! Ook hoopte dhr. Brinkman dat de burgemeester die zich nu met beide wethouders van de feestelijkhe den distancieerde dan ook aanwezig zullen zijn. In een open auto maakte de Sint met zijn zwarte Pieten een rijtoer door het dorp dat ook door Sint het winkelcentrum van Oostflakkee werd bevonden. In de gehouden vergadering van het bestuur van het hoofdbedrijfschap De tailhandel is besloten de aanvangsda tum van de uitverkoop-lOO? te stellen op 12 januari. Verkiezingen op 15 febr. a.s. Vrijdag heeft Koningin Juliana het ontwerp-besluit tot ontbinding van de Tweede Kamer op woensdag 22 febru ari, getekend. De datum voor de verkiezing van een nieuwe Tweede Kamer is in het ont werp-besluit bepaald op woensdag 15 februari en als dag voor de kandidaat stelling dinsdag 3 februari. Het besluit bevat verder de bepaling, dat de huidige zitting der Staten-Ge- neraal op 21 februari zal worden ge sloten, terwijl op 23 februari de eerste bijeenkomst van de Eerste Kamer en nieuw samengestelde Tweede Kamer in verenigde vergadering zal worden ge houden. De stemming op de Amsterdamse ef- fektenbeurs blijft flauw. Er behoeft maar weinig te gebeuren of de koersen vallen als bakstenen naar omlaag. De overwegend gunstige mededelingen van de bedrijven missen elke uitwer king. Er is een gebrek aan vertrouwen en de aanbod van één enkel stuk van een fonds kan een tientallen punten la gere koers geven. Het is te hopen, dat het nieuwe kabi net, dat vorige week tot stand kwam onder leiding van de in alle kringen deskundig bekend staande prof. Zijl stra maatregelen zal kunnen treffen om onze ekonomie niet verder in het slop te laten geraken. Het is alleen erg jammer, dat er maar een korte tijd is toegemeten. Vertrou wen laat zich nu eenmaal niet in een paar maanden herstellen, evenals het feit, dat men de ontwrichte ekonomie in deze periode weer in goede banen krijgt. Een bijkomende zaak voor de ekono mie is noig, dat ook de ontwikkeling in Wall Street reden tot bezorgdheid geeft. Ook daar Js het vertrouwen geschokt en de koersen gaan naar beneden. Een bericht van General Motors b.v. dat men tot produktiebeperking zal over gaan schept een gevoel van onbehagen. Het behoeft dan ook geen betoog, dat onze hoofdfondsen deze week w^eer «en behoorlijke veer hebben moeten la ten. De grote verliezer was Kon. Olie met een verlies van f 5, De eisen van de Perzische regering om de olieproduktie van het land op te voeren was hieraan bepaald niet vreemd. Immers het brengt weer een verdere stijging van de toch al grote wereld voorraden. Philips daalde f 3,10, ter wijl AKU f 2,30 in koers terug ging. Hoogovens daalde 11 punten. Alleen Unilever kon zich goed hand haven hier kwam de koers f 0,30 ho ger uit. De lokale markt De lokale markt was weinig beter gestemd dan de markt voor de hoofd fondsen. We schreven het reeds de tus sentijdse mededelingen der bedrijven sorteren weinig effekt. Deze week meldde Asselberg, dat 1966 een bescheiden winst zal opleve ren. Dit is een verbetering ten opzichte van 1965, toen het dividend geheel uit de dividendreserve werd betaald. Bij Bamens zijn de resultaten over het nu verstreken deel van het boek jaar niet achtergebleven bij die van het vorig jaar. Besloten is een onver anderd interim dividend van 6"/o uit te keren. Op de jaarvergadering van Jan de Poorter werd medegedeeld, dat de re sultaten zich in opgaande lijn bewegen. De vermootschap bevindt zich weer in een winstgevend stadium. Metaverpa rekent gezien de resulta ten het dividend minstens te kunnen handhaven. Bij Kleme heeft de gunstige omzet ontwikkeling van 1965 zich in het lo pende boekjaar voortgezet. Een weinig afwijkende winst is de verwachting bij Boeke en Huidekoper, terwijl Drukkerij De Boer een minstens gelijk dividend als over 1965 in het vooruitzicht stelt. Wessanen en Nedap verwachten wei nig afwijkende resultaten. Verrassend was het omdat de AMEV groep uitgebracht op aandelen VVM en wel van 1700 in contanten en dan te bedenken, dat de aandelen voor het bod 320% noteerden Hieruit blijkt hoe sterk de interisie- ke waarde van de verzekeringsaan delen wel is. De langverwachte aandeelhoudersver gadering van EMS is ook achter de rug en het langbefaamde omwisselings aanbod is uit de doeken gedaan. Aandeelhouders zullen nu hun stuk ken kunnen verwisselen in 7V2''/o obli gatie Centrale Administratie Maat schappij een nieuwe loot aan de Zwols- manstam. En nu maar weer afwachten wat het worden gaat. Obligatiemarkt Op de obligatiemarkt was deze week de inschrijving op de nieuwe 7% le ning van de Bank Ned. Gemeenten. Naar verluidt is de belangstelling wel goed maar niet overweldigend. MELISSANT D.V. donderdagavond half acht hoopt ds. P. Blok voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. Ds. H. van Gilst, predikant der Ge reformeerde Gemeente te Tricht, voor heen te Dirksland, is in zijn woning Tunnelweg 18 te Geldermalsen, maan dagavond ongeveer half zes uur, plot seling overleden. Hij zat samen met zijn vrouw koffie te drinken toen hij onwel werd en na enige ogenblikken de adem uitblies. Zondag heeft hij in zijn gemeente nog tweemaal het Woord bediend. Maandagavond zou hij eerst catechi seren en met een bouwcomissie een bespreking hebben, waarbij bezien zou worden of het bestaande gebouw (door de grote toename der gemeente) zou worden vergroot, óf dat een nieuwe kerk gebouwd zou worden. Plotseling is aan dit zeer werkzame leven een ein de gekomen, tot grote droefheid van zijn echtgenote en ook van zijn ge meente. Ook te Dirksland en in de gemeenten op GoereeOverflakkee, die hij in de jaren 1953 tot 1959 heeft ge diend, heeft dit plotselinge overlijden grote ontroering verwekt. Ds. H. van Gilst is geboren te Kort- gene op Noord-Beveland in 1901 en zou op 14 december a.s. 65 jaar oud zijn geworden. Eerst in de landbouw werk zaam vertrok hij naar den Haag, waar hij voor een groot Bakkerij-bedrijf werkzaam was. Geroepen tot het pre dikambt, studeerde hij in de jaren 1944 tot 1949 aan de Theologische School te Rotterdam en werd kandidaat in 1949. Zijn eerste gemeente was Elspeet die hij diende tot 1950. Daarna Dirksland van 1953 tot 1959; vervolgens Lisse van 1959 tot 1964 en Tricht (Geldermalsen) sinds 5 mei 1964. De teraardebestelling, die zal plaats hebben te Buurmalsen (gem. Tricht) is bepaald op vrijdag a.s. op de algeme ne begraafplaats aldaar. Vooraf zal in het kerkgebouw der Geref. Gemeente te Tricht een rouwdienst worden ge houden, die te 12 uur aanvangt en ge leid zal worden door de consulent ds. A. Hofman te Zeist. Daar het kerkgebouw der Geref. Ge meente te klein is om al de belang stellenden te bevatten, zal de tegen over liggende Hervormde Kerk met luidsprekers worden aangesloten, zodat ook vandaar uit, de rouwdienst kan worden gevolgd. Om twee uur volgt vertrek naar de begraafplaats. Gistermiddag maandag is te Middelharnis het stoffelijk overschot teraarde besteld van de donderdag overleden emeritus Geref. predikant ds G. C. Muntingh. Ds. Muntingh werd uit gedragen uit de Gereformeerde kerk, waarin hij aan zijn gemeente ruim 12 jaar lang het Evangelie verkondigde. De rouwdienst waarvoor grote be langstelling bestond werd geleid door de huidige Geref. predikant ds. Schra- vendeel die als tekstwoord koos 1 Joh. 1 5. „En dit is de verkondiging die wij van Hem gehoord hebben en u ver kondigen: God is licht en in Hem is in het geheel geen duisternis." Ds. Schravendeel ging in zijn predi king dieper in op het zoeken van de mens naar de geheimen van het leven waarbij hij de liefde Gods aanwees als de drijfkracht van alles. De mens stoot in zijn zoeken steeds op de vijand en hij zal zich op beiden moeten prepa reren, in het zoeken naar het laatste ge heim komt hij bij liefde en haat, licht en duisternis, leven en dood, al leen van Hem kan het gezegd worden: „Hij is waar, vast, onveranderlijk, hei lig," Johannes wit dat God lief heeft van eeuwigheid tot eeuwigheid en zo betoogde ds. Schravendeel de men sen mogen dan veel van Jezus kunnen zeggen, alleen zoals Johannes het zei is het compleet, in Jezus was de liefheb bende God verschenen, zo alleen is de Zoon de Vader in alles gelijk." De vraag stellend of de Bijbel dan niet spreekt over liefde en over toorn stelde ds. de wedervraag wat Gods toom anders betekent dan dat hij het meent met Zijn liefde. Johannes mocht het getuigen: God is Licht en in Hem is geen duisternis." Ds. wist dat de overledene ook zo God heeft verkon digd. Bij zijn komst in Middelharnis stond hij de door de ramp van 1953 ge troffenen bij, hij was een warm gevoe lend mens. „Hij heeft veel werk verzet en de bron van dat alles lag in zijn boodschap: „God is de liefhebbende God" aldus ds. Schravendeel. Ds. Mun ting heeft ieder, in de kerk en daar buiten willen verkondigen dat in Hem geen duisternis is, hij wilde die bood schap ook beschermen tegen de duis ternis van mensen praat en tegen hen die door hun spreken over de verkie zende God toch weer een stuk duister nis indragen. De liefde Gods sterkte hem in zijn werk, in zijn gang langs duistere wegen, hij was ons een spiegel waardoor het eeuwige licht ons leven binnenviel" zo betoogde ds. Schraven deel. Hij bad de rouwende familie toe dat zij uit het Woord dat in Hem geen duisternis is troost putten en bewaard mogen worden voor de wanhoop; er is geen leegte zonder houvast en geen eenzaamheid zonder hand tot steun. Nu ds. Muntingh gestorven is en op ging tot Gods altaren, nu klinkt zijn getuigenis nog na, „God is Licht en bij Hem is geen duisternis" zo besloot ds. Schravendeel. Toespraken Ds. Meeder te Ooitgensplaat sprak namens de classis waarvan hij voor zitter is. Spr. zei ds. Muntingh niet an ders te kunnen gedenken dan met droefheid maar ook met de ontspan nende glimlach. „Hij was van God ge geven om ons ervoor te bewaren dat wij ons al te ernstig zouden nemen" aldus ds. Meeder; hij doorbrak een overmaat van verwrongen ernst met een ontwapenend optreden, regelrecht ontleend aan de blijdschap van het ge loof in Jezus Christus. „We nemen af scheid van hem met droefheid, dan- baarheid enjaloersheid" zo ein digde spreker. Voorts sprak een kerkeraadslid uit Bergentheim, de vorige gemeente van ds Muntingh. Ook hij gewaagde van een oprechte eenvoud en een eenvoudig kinderlijk geloof in Jezus Christus. Spr. maande over het graf heen te zien naar Jezus Christus wiens naam ook door dit gebeuren moet worden ver heerlijkt. Hij bad de rouwende familie kracht toe. Namens de verschillende kerkgenoot schappen werd deelneming betuigd bij monde van ds. K. Schipper. „Als u God over mag houden dan zal uw ziel stil zijn tot de Heere" zo richtte spr. zich met een woord van troost tot het achterblijvende gezin. Ds. wist dat van ds. Muntingh hartelijkheid en warmte waren uitgegaan, hij droeg het Evan gelie uit tot in het laatst van zijn le ven en ds. begreep dat het hem een vreugde zal zijn geweest als het Woord werd ontvangen en een smart als het werd geweerd, waarbij ds. wees ener zijds op de zonde en anderzijds op de genade. Ds. besloot met de innige wens dat de overledene de zaligheid voor Gods troon mag genieten. Een hartelijk woord van dank werd gesproken door de oudste zoon van de fam. Muntingh. Als eigen schappen van zijn overleden vader noemde hij een vast geloof, een warme dienstvaardig heid en een volle, gulle humor. Deze eienschappen hadden hem in staat ge steld zijn ideaal predikant te wor den te bereiken. Spr. dankte allen voor het medeleven en de steun die ds. Muntingh had mogen ondervinden. Aan de groeve werd nog een kort woord gesproken door ds. Noordhof, Geref, predikant te Den Bommel. HERKINGEN Donderdag 1 dec, des sav. van 7.30 tot 8.30 uur, houdt de penningmeester der Landarbeidersvereniging zitting, voor het innen van pachtgelden. Ger. Gem. nieuws. De oogstcollecte op dankdag in de Ger. Gem. alhier ge houden heeft opgebracht f 1941,27. A.s. zaterdag 3 dec. om zeven uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan student Snoep van Utrecht. STELLENDAM De collecte t.b.v. het Prinses Beatrix- fonds bracht voor het astmafonds f 233,58 op. Alle helpsters en gevers har telijk dank. OUDDORP Dankdag Geref. Gem. Woensdag a.s. hoopt ds. P. Blok des 's middags half 3 en sav. half acht voor te gaan. (Dank dag voor gewas en visserij). OOLTGENSPLAAT Winkels langer open. In verband met St. Nicolaas mogen de winkels van heden dinsdagavond (29 nov.) tot en met zaterdag 3 dec. tot 's avonds 9 uur geopend zijn. Dankdag Oud Geref. Gemeente. Donderdag 1 dec. a.s. zal er bij de Oud Geref. Gemeente dankdag voor het ge was gehouden worden. De diensten be ginnen des nam. 2.30 uur en sav. 7 uur. Voorganger is ds. L. Gebraad van St. Philipsland. Zie verder de advertentie in dit nummer. Kerkdienst Geref. Gemeente. Don derdag 1 dec. a.s. des nam. 7 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. G. Mouw te Middelharnis. Mevr. S. Harun spreekt. Wij willen onze lezers nog even wijzen op de ge combineerde vergadering van de her vormde en gereformeerde vrouwenver enigingen, welke gehouden zal worden woensdag 30 nov. des nam. 7.30 uur in „Elthato". Mevrouw S. Harun uit In donesië zal komen vertellen over haar werk in de gevangenkampen, die er sinds de mislukte staatsgreep van vo rig jaar zijn. Alle belangstellenden zijn op deze vergadering hartelijk welkom. Dus ook niet-leden van genoemde ver enigingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1