fervaging der grenzen Crediet van f 68.000 gevraagd voor Ebbe en Vloed" te Oude Tonge Plaatseliik nieuws Pottenbakker vestigt zich in Oude Tonge Bij „Victoria" Oiriisiand 62 werknemers wachtgeld Dinsdag 22 november 1966 No. 3538 CHR, STREEKBLAD OP GEElEIFORMEEaiDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN RAAD OOSTFLAKKEE VERGADERT Verkeersmaatregelen in Ooitgensplaat 9V Weer aanrijding op l(rulsing Scliaapsweg-Riiitsweg Popelen om aan de slag te gaan PREDIKBEURTEN PBINS BCENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDilflAaNIS Bedactie en advertenties: Ktintoor Langeweg 13, Sommelsdijk reL (01870) 2620, na 6 uur 's avonds TeL 20 2S >-• Giro 167830 Venchijnt tweemaai per treeft: dinsdag' en vrydagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,78 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. Je oude Romeinen hadden een spreek- (oord, dat luidde: de tijden veranderen j, wij met hen. Het is zonder twijfel constatering van een onloochenbaar it, dat zich de eeuwen door duidelijk leeft gedemonstreerd. Al wat leeft is ji gestadige evolutie en stilstand be- loort niet bij de menselijke natuur. Zo is het ook in het staatkundig leven. Het jolitieke gezicht van de wereld veran- jert evenals dat van een land en ook de ;pen, die deze politiek maken, zijn jan verandering onderhevig. Soms is let zelfs een opgaan, blinken en ver- iiijjen. Men denke aan de conservatieve ricMing en in zekere zin ook aan het jiberalisme. Zo evolueren ook de grote Sederlandse politieke partijen. De oorzaken daarvan liggen voor de land. Het is mogelijk, dat een partij al laar wensen bevredigd heeft gezien of lat deze een anachronisme zijn gewor- zoals bij de conservatieve partij lit de 19e eeuw. Zij heeft dan als het I zichzelf overleefd. Het is ook mo- jelijk, dat de voornaamste strijdpunten verwezenlijkt en men met de rest iijwel geen verschil meer ziet ten op- achte van andere partijen. En voorts s er de beïnvloeding van de partijen lice versa, dus van elkaar. Dit wordt meestal bestreden, maar ze 8 duidelijk te constateren. Tenslotte is like partij ook onderhevig aan de in- iloeden van geestelijke (filosofische, leologische, staatkundige e.a.) stro mingen, zoals het barthianisme, het Kumenisme, het pacifisme etc. En dat illes veroorzaakt een nimmer stilstaan- ie evolutie, die zowel in de partijpro- jramma's als in de praktische politiek tt uitdrukking komt. Wanneer we de geschiedenis van onze ijen apart en in hun onderlinge sa- «enliang en samenwerking nagaan, dan tomen we tot de eindconclusie, dat zij van alle aan deze evolutie zijn intsnapt, althans wat „de grote vijf" tetreft. Kleinere kunnen er zich tot op leltere hoogte gemakkelijk buiten hou- Hoe langer ze bestaan hebben, des te groter zijn de veranderingen. De (irty van Berghuis is die van Kuyper liet meer, die van Beernink niet die m Lohman, die van Schmelzer niet ie van Schaepman, die van Toxopeus Ét die van Thorbecke en die van Von- ieling niet die van Xroelstra. Al onze grote partijen stammen, het- als organisatie, hetzij als richting, lit de 19e eeuw, dus uit grootvaders of tvergrootvaders tijd. Ze zijn derhalve il behoorlijk op leeftijd. De politieke, (eestelijke, sociale en economische si- tatie was bij hun ontstaan heel anders I nu. Om maar eens een aantal pun- tate noemen uit de tijd vóór 1900: het terecht was zeer beperkt, waardoor ket liberalisme oppermachtig was; het «ciale vraagstuk bestond wel, zelfs in «eindig ernstiger mate dan nu, maar tien zag het niet als een politiek pro- lileem; voor een zeer groot deel der be volking was armoe troef, nu heerst er frijwel algemene welvaart; in 1880 ging slechts 10"/o van de kinderen op een Prot. Chr. school en lé'/o op een R.K. Dl, maar 76"/o op een Openbare, nu 27, 44 en 27"/o; van economie had oen nog niet veel verstand en voorzo ver men het had, was de hoogste wijs- d: daar moet de overheid afblijven; •11900 bedroegen de Rijksuitgaven 150 «iljoen, in 1967 is het ongeveer 20 mil- d; internationale relaties bestonden (rnaast de zuiver diplomatieke prak tisch niet; de maatschappij was weinig ïcompliceerd en het was gemakkelijk ie problemen te overzien, maar nu is ir een leger specialisten voor nodig. Sedert de tijd vóór 1900 zijn er twee fcreldoorlogen over ons heengegaan. fc hebben kennisgemaakt met de nazi- fetatuur en we leven nu onder de iing van het wereld-communisme. jlnze koloniën zijn verdwenen. Thans wen we in Benelux-, E.E.G.-, N.A.V.O. |i V.N.-verband. Economisch, financië le en sociale problemen spelen verre- "eg de hoofdrol in de politiek. De mo- jetne publiciteitsmedia zoals pers, ra- «o en t.v. beïnvloeden de openbare lening veel intensiever dan voorheen Daarbij komt, dat er de laatste jaren *ts als een geestelijke revolutie aan *?ang is op allerlei gebied, waardoor in een zeer snel tempo verande ren aan het voltrekken zijn, die men Jtir onmogelijk had gehouden. In de •■K, Kerk in ons land is er een af- *Mk van specifiek roomse ideeën, ge kken en opvattingen op het gebied godsdienst, liturgie, opvoeding, Jicht der hiërarchie, oecumene, poli- wetenschap, verhouding tot an- *tsdenkenden, traditie etc. in werking waarlijk spectaculair is, een ont- 'ing, die in' hoge mate gestimu- *d is door paus Joannes XXIII en wat ons land betreft door wijlen "ST; Bekkers. Wie de situatie van nu op dit punt '"gelijkt met die van 30 a 40 jaar te- Jj?bv. aan de hand van het boek van %he! van der Plas „Uit het rijke *Mse leven", die komt tot de ont- '4king, dat hier een radicale verande- ""E aan de gang is. Hetzelfde geldt "r andere volksgroepen. Ook de *et Kerken zijn in beweging. Een 'eeds groter deel ervan emancipeert ,"ji Van de oude belijdenis in deze zin, men veel minder dogmatisch en algmeen christelijk denkt, dat niets meer voelt voor leertucht, de •^inzipiënreiterei" oftewel de produk- tie van allerlei „beginselen", zoals Kuyper zo graag deed, afwijst, dat men meer en meer toegroeit naar de Her vormde midden-orthodoxie, in één woord: ook op religieus en kerkelijk gebied wordt men steeds „progressie ver". Wie het verschil van toen en nu wil constateren, die leze de boeken van Ben van Kaam „Parade der Mannen- broeders" en van A. C. de Gooyer over „Het beeld der vad'ren". Bij de Her vormden is er al sinds de oorlogeen evolutie aan de gang, die vooral hierin uitkomt, dat het oude richtingencom plex geheel overhoop is gegooid, wat ertoe geleid heeft, dat voornamelijk on der invloed van het barthianisme een zeer oecumenische en zwak-dogmati sche eenheidstheologie is ontstaan, waaraan alleen de Geref. Bondsrichting zich ten dele heeft weten te onttrekken. Maar ook binnen het linkse deel van ons volk voltrokken en voltrekken zich wijzigingen. Het socialisme van nu is heel anders dan dat van vóór de oor log. Daartoe leze men het boek „De taaie rooie rakkers". Het radicale is eruit. De oude S.D.A.P. is in de P.v.d.A. vrijwel onherkenbaar geworden. En met het liberalisme is het precies zo. De huidige liberalen verschillen in heel veel opzichten van die uit de 19e eeuw en zelfs met die van 50 jaar terug. Wie daaromtrent een goede indruk wil krij gen, leze het boek „Zindel^ke burger heren", een liberale collega van de bo vengenoemde. Deze hele gedaanteverwisseling heeft grote' invloed gehad op de politieke principia en verhoudingen. De scherpe kanten zijn veelszins verdwenen, de grenzen vervaagd. Men kan zich te genwoordig de vraag stellen, wie er progressiever is, de P.v.d.A., de K.V.P. of de A.R.P. De onderlinge concurren tie op dit punt is zeer groot. Op veel punten zijn „de grote vijf" sterk naar elkaar toegegroeid. Vandaar, dat er na de oorlog samengewerkt kon worden in één kabinet door bijna alle groepen. Alleen de P.v.d.A. en de V.V.D. staan thans nog te ver van elkaar om dit mogelijk te maken. In de ogen van vele kiezers is een keus tussen de vijf niet eens meer goed mogelijk. Voorzover er verschillen zijn, zo zegt men, hebben deze nog historische waarde. Daarom kon ook „De Rotterdammer" schrijven: „Opvallend is het grote aantal kiezers dat balanceert op de ontrouw aan de partij, waarvoor men altijd voorkeur had, ook in de A.R.P." Velen zijn van partij aan het veranderen en anderen blijven, maar niet van harte. Men kan de vraag stellen of het ver loop der kiezers van „conjuncturele" dan wel van „structurele" aard is, m.a. w. of het slechts tijdelijke golfbewegin gen zijn dan wel het dalen resp. stijgen naar een ander niveau, dat zich onge veer stabiliseert. Bij de A.R.P. schijnt het laatste het geval te zijn. Het proces, dat bij de P.v.d.A. aan de gang is, lijkt ons eveneens van structurele aard, maar hier is het nog niet geconsolideerd De K.V.P. is meer onderhevig aan conjunctuurgolven; de V.V.D. lijkt ge stabiliseerd op 10"/o, terwijl de C.H.U. lichte conjunctuurgolven te zien geeft. Wat „de kleine vijf" betreft, de Comm. Partij daalde van llVo in 1946 op bijna SVo nu; de S.G.P. houdt haar vaste aan hang van ruim 2»/o; het G.P.V. idem van O,?^;. de P.S.P. gaat stagneren; maar de Boerenpartij groeit sinds 1963 fenomenaal als een soort wonder boom; ze heeft echter o.i. geen toekomst, om dat ze een totaal gebrek aan construc tieve ideeën en personen heeft, uit een onsamenhangend conglomeraat van le den en kiezers bestaat en aan innerlij ke verdeeldheid lijdt. Ons partijbestel maakt dus een cri sis door, die tamelijk gecompliceerd is. Eén van de oorzaken is het enorme ni velleringsproces op het gebied van be ginselen. Dit voorjaar debatteerden Ne- derhorst en Toxopeus voor de t.v. over het minimumloon: de P.v.d.A. bood 120,— en de V.V.D. 117,—. Het ver schil tussen de meest „progressieve" en de meest „conservatieve" partij bedroeg dus 3,Geen wonder, dat vele kie zers geen keuzemogelijkheid meer zien. In „de club van vijf" wordt de politieke branchevervaging te groot. De raad van Oostflakkee die a.s. vrij dagavond in openbare vergadering bij een komt, krijgt die avond een lange agenda af te werken. Daarbij is een voorstel tot verhoging van het presen tiegeld voor de leden van de raad. G.S. hebben n.l. bezwaar gemaakt te gen de betaling van reisgeld vergoeding; wel willen G.S. in overweging nemen een e.v. verzoek tot verhoging van het presentieged. B. en w. stellen de raad daarom voor G.S. te verzoeken het pre sentiegeld van die raadsleden welke woonachtig zijn op een afstand van meer dan 5 km van het raadhuis te willen verhogen met f 5,tot een be drag van f 22,50 per bijgewoonde ver gadering. Het lijkt b. en w. niet ge wenst het presentiegeld van de overige raadsleden te verhogen. Garantie. Voorgesteld wordt het ga randeren van betaling van rente en aflossing van een door de „Stichting Zwembad Ooitgensplaat" aan te gane geldlening met de Coop. Raiffeisenbank te Ooitgensplaat tot een bedrag van f 150.000,tegen een rente van 7%. Zo als bekend is genoemde Stichting voor nemens in Ooitgensplaat een zwembad te bouwen. Voorgesteld wordt een crediet van plm. f 6000,te voteren voor de aan koop van nieuw meubilair en sportvel den e.d. voor de Openbare Kleuterschool te Oude Tonge. Het oude meubUair is 12 jaar oud; de nodige vervanging kost f 5700,—. Een crediet van f 3965,wordt ge vraagd voor het aanbrengen van een noodverlichtingsinstallatie in het Ver. gebouw te Oude Tonge; de jaarijkse daaruit voortvloeiende lasten zullen in de zaalhuur worden doorberekend. Ebbe en Vloed. Een gedeelte van het bestemmingsplan Ebbe en Vloed te Oude Tjonge dient bouwrijp te worden gemaakt; de kosten worden geraamd op f 68.000,Gevraagd wordt dit cre diet beschikbaar te stellen. VersletenDe telmachine op de afd. financiën zowel als de telmachine op het kantoor va nde gem. ontvanger is versleten en daarvoor dienen twee nieuwe machines te worden aangeschaft alsmede een nieuwe voor de afd. fi nanciën. Gevraagd wordt hiervoor f 1879 te voteren. Voorgesteld wordt tot aankoop van het pand Stoofstraat 3 te Oude Tonge van mej. Maliepaard die naar een be jaardenwoning gaat. Verwerving van dit pand met bijbehorende grond is noodzakelijk teneinde uitvoering te ge ven aan het saneringsplan. B. en w. vragen de raad voorts te besluiten tot openbare verkoop van de panden Molendijk 15 te Ooitgensplaat en Molendijk 47 te Oude Tonge. In de vorige vergadering werd be sloten tot verhuur van het restaurant Donjon aan dhr. Poll. De raad wordt gevraagd de daarbij te bedingen be palingen vast te stellen. O.m. wordt daarin bepaald dat de huurder de zaal op zondagen niet eerder voor het pu bliek geopend mag hebben dan na af loop van de ochtendkerkdiensten, op welke dagen geen gelegenheid tot dan sen mag worden gegeven. Verhuur: Gevraagd wordt te beslui ten tot verhuur m.i.v. 1 jan. 1967 naast de jongensbarak en de woning in het barakkenkamp te Oude Tonge ook de z.g. meisjesbarak alsook een barak t.b.v. de streekver. V.V.V. De totale huuropbrengst bedraagt dan f 4000; daarvan kan f 1500 beschikbaar worden gesteld voor onderhoud van de ge bouwen. Verkeersmaatregelen Voorgesteld zal worden voor de Wees molenstraat te Ooitgensplaat een stop- verbod in te stellen voor één zijde van de weg; vanaf de Esdoornstraat tot de Pr. Hendrikstraat aan de noordzijde en vanaf de Pr. Hendrikstraat tot de Kerksingel aan de zuidzijde van de rij baan. Buschauffeurs hadden bij herha ling geklaagd dat genoemde weg bij sportwedstrijden op het daar gelegen terrein door het parkeren aan beide zijden versperd is. Voorts - stellen b. en w. voor een wachtverbod in te stellen voor de noordzijde van de Zuid Achterweg te Ooitgensplaat. Sluiting badhuis Het bezoek aan het badhuis te Ooit gensplaat is de laatste 5 jaar sterk ver minderd. In 1961 bedroeg het aantal ba den 197, in 1966 nog slechts 106 perso nen per week. De exploitatie van het badhuis over het dienstjaar 1965 ver toont een nadelig slot van f 4813,15. Uit de gegevens is gebleken dat een groot aantal van de baders zelf een douche ruimte in hun woning kunnen aanbrengen. Zij kunnen, wanneer zij voldoen aan de gegeven richtlijnen, in aanmerking komen voor een premie woningverbetering f 150,Een en ander is voor b. en w. aanleiding voor te stellen het badhuis per 31 dec. 1966 te sluiten. Zormewering Bijna in de donkere dagen voor kerst mis demonstreert het college dat rege ren vooruitzien is; de zonneschermen van de ambtswoning van de burgemees ter zijn andermaal versleten. Bij informatie naar een vorm van zonne wering welke afdoende is en een lange levensduur heeft is gebleken dat een fa. in Schiedam een kwaliteit vervaar digt die op 20 jaar levensduur kan wor den gesteld. Voorgesteld wordt een be drag van f 4500,te voteren. OUDDORP Bevorderd tot kapitein Onze vroegere dorpsgenoot J. M. Venneman is met 1 nov. bevorderd tot kapitein Kon. Landmacht op de Leger plaats Oirschot. MELISSANT Kerkdienst. Voor de Ger. Gem. hoopt a.s. zaterdag half acht sav. voor te gaan student Snoep van Utrecht. MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Repetitie verzet. In verband met dankdag woensdag 23 nov. repeteert Chr. Gem. Koor „Jubilate Deo" op don derdag 24 nov. Alle leden worden drin gend verzocht trouw te komen! DIRKSLAND Beroepen. Ds. P. Blok alhier heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Gemeente te Klaaswaal. Auto van Weth. de Bonte in Rotterdam gestolen De nog bijna nieuwe Citroen ID, bouwjaar 1965, van wethouder D. de Bonte is zaterdagmorgen in Rotterdam gestolen. De heer de Bonte had een bespreking in het Rijnhotel; mevrouw de Bonte en enkele kennissen waren naar de stad meegereden. Mevrouw de Bonte deed de ontdek king toen zij wat inkopen in de auto wilde brengen; de wagen was spoorloos en tot op heden is er nog geen spoor van de dief gevonden. Het is zeker dat de wagen goed afgesloten was. De fam. de Bonte liet zich met een taxi naar Dirksland brengen. HERKINGEN Gevallen. De wed. Markus-Bestman had het ongeluk j.l. donderdagavond door de duisternis misleid, daar er en kele straatlantaarns niet brandden, van de stenen muur te vallen voor de wo ning van D. Struijk aan de Peuter dij k, waardoor zij haar enkel zodanig bezeerde dat behandeling in het zie kenhuis noodzakelijk bleek. Met de te houden dankdag in de Ger, Gemeente op a.s. donderdag zal de avonddienst niet aanvangen om 7 uur maar om 6 uur. OUDDORP Proefvaart nieuwe O.D. 19 Woensdag 16 november juist even voordat de zeer harde wind verander de in een zware storm had de zeer ge slaagde proefvaart plaats van de vis- kotter O.D. 19, eigendom van de firma Gebrs. J. en J. Redert te Ouddorp. Dit schip werd voorzien van een Badouin scheepsdiesel motor van het typeDV 12 M. met een vermogen van 600 pk. bij 1250 omw./min., met een Reijntjes hydraulische keerkoppeling, reductie 4 1. De koeling geschiedt door middel van een NRF. koel ele ment. Tevens werd het schip voorzien van 2 door electro motoren aangedreven KuYI en Rottingshuis pompen, elk met een capaciteit van 40 ton per uur. Het schip werd voorzien van een Ho- di kort straalbuis met een van Voor den bronzen drieblad schroef, diame ter 1700 mm. De inbouw van de mo torinstallatie werd verzorgd door fa. L. Padmos en Zoon te Bruinisse onder toezicht van de importeur fa. van Ros- sum te Papendrecht. Op scheepswerf D. van Duivendij k en Zonen te Bruinisse werden op de helling diverse voorzieningen getroffen, die voor het aanbrengen van schroef, straalbuis en motor nodig waren. De electrische installatie werd aan gelegd door de firma Westhoeve Oud dorp. Het gehele visruim werd bekleed met een polycester deklaag, door scheeps- timmerbedrijf C. Bal Bruinisse. Het geheel werd afgeleverd onder keur Scheepvaart inspectie. OUDE TONGE Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Autosleutel nr. P113/296, Bruin lederen jongensportemonnaie; een bankbiljet van f 25, Verloren: Zacht glacé groene lederen handschoen; Schooltas met boeken; Gou den broche (aandenken); Lederen hand schoen r., zwart; Groene vingerhand schoen r.; Blauw met wit gekleurde step; Gouden broche (aandenken); Ro de kinderwant; 1 paar nieuwe Ilevea laarzen, maat 46; 1 bos sleutels; 1 rode dameshandschoen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Dankdag. D.V. a.s. woensdag 23 nov. zal in de Herv. Kerk Dankstond voor gewas en arbeid worden gehouden des middags 2.30 uur en 's avonds 7.30 uur door Ds. H. Jongebreur. Oudste inwoner. D.V. op donderdag 24 nov. hoopt dhr. Adr. Meiaard, de oudste mannelijke ingezetene in onze woonkern zijn 94ste geboortedag te her denken. Overleden. W. van Nierop, oud 91 jaar, ongehuwd. OOLTGENSPLAAT Zaterdagmorgen 19 nov. j.l. te om streeks 10.30 uur ontstond er op de kruising Schaapsweg-Rijksweg een bot- I sing tussen twee personenauto's. De I vanuit de richting Ooitgensplaat ko mende G. C. Mol, verblijvend op het woonwagenkamp te Middelhamis, die de kruising met de Rijksweg wUde oversteken (hij reed richting Den Bom mel) verleende geen voorrang aan een van rechts uit de richting Haringvliet- brug komende personenauto, bestuurd door de landbouwer K. J. de Bruin uit Oude Tonge. Beide auto's kwamen met elkaar in botsing en wel zodanig dat zij beiden total-loss werden. De heer De Bruin bekwam snijwonden in het gelaat. Gezien de schade mag het een wonder heten, dat dit ongeval nog zo goed afliep. „Kijk maar niet naar de rommel, we moeten alles nog ordenen" zo veront schuldigde hij zich, daarbü de knalhar de storm en regen die zijn huisje gesel den overstemmend. Vorige week zater dag streek hij vanuit Amsterdam met vrouw en 4 spruiten neer in het wo ninkje Kranendijk 22 te Oude Tonge. Jan Florus Schoonbeek heet hy, ach tereenvolgens was hJi mynwerker, dragline-machinistsinds anderhalf jaar invalide - al is het hem gelukkig niet aan te zien - en sinds 1 jaar is hij ook enthousiast pottenbakker. Zo heeft Flakkee sinds vorige week een echte „klei-kunstenaar" binnen haar dyken. Jan Schoonbeek druk aan het „or denen" heeft ze ons getoond, zijn uit klei geschapen producten; in de woon kamer ging de tafel bijna schuil onder de last van potten, vazen reliëftegels en grillige scheppingen. Het decor werd gevormd door al even grillige schetsen in bonte kleuren met de meest ongedachte en onverwachte kronkels die hem toch de inspiratie geven voor zijn creaties. Hij popelt ernaar aan 't werk te kun nen gaan; Jan Schoonbeek mag dat pottenbakken wel, lekker creatief be zig zijn, vormeloze hompen klei om bouwen tot kunstzinnige figuren. Ook een bakoventje zal er moeten komen. Een speciale opleiding heeft hij nooit genoten maar hij heeft die schep- pingsdrang bij zichzelf ontdekt en na het "eerste vormpje volgden er nog vele. Verleden. Toen de ramp het Zeeuwse gewest trof was Jan Schoonbeek een van de allereersten die de helpende hand bood. Hij had als dragline-machinist ons wa terlandje doorkruist en hij wist wat de zee vermocht, vandaar zijn snelle gang naar het rampgebied. Hij hielp bij het redden van de overlevenden en het bergen van de slachtoffers en nog drie jaar bij het herstel van de dijken op Schouv/en Duiveland. De N.V. Biscuit en Chocoladefabriek Victoria welke N.V. een fusie heeft aangegaan met de General Biscuit Compagny te Herentals (België) heeft aan de Arbeidsinspectie een aanvrage gericht tot het verkrijgen van een z.g. „nul-uren" vergunning voor 62 perso neelsleden uit het bedrijf te Dirksland. Genoemde regeling houdt in dat de werknemers niet ontslagen worden, zij ontvangen het volle salaris, maar zij behoeven niet op het werk te verschij nen. Niettemin blijft het dienstverband van kracht, omdat er goede hoop is dat de afzetmogelijkheid van de pro ducten zullen verbeteren. Momenteel zijn bij Victoria Dirksland rond 85 werknemers in dienst. Dhr. Schoonbeek, met pijp, bij 2ijn werkstukken. Hij trouwde een Flakkeese vrouw, mevrouw Schoonbeek is een dochter van dhr. Haak, hoofd van de Openbare Lagere School in Oude Tonge; hij dankt dat aan zijn zuster die tijdens haar op leiding tot gezinsverzorgster in Arnhem met mej. Haak vriendschap had geslo ten, een vriendschap die door haar broer in een nog. veel hechter verband is bestendigd. Dhr. Schoonbeek heeft zich steeds voor het jeugdwerk geïnteresseerd; zo kwam het ook dat hij na de ramp werd aangesteld als leider van de vakantie kampen voor de kinderen uit het ramp gebied. Nu gaat hij het misschien weer bij de jeugd zoeken; hij zal contact op nemen met verenigingen en clubs die bij het beoefenen van handenarbeid van zijn creatief vermogen en ervaring kun nen profiteren. Hij wil daarmee zo gauw mogelijk beginnen. Nee, Flakkee's pottenbakker is er de man niet naar ook al is hü invalide stil te zitten. Zijn gedeeltelijke ar beidsgeschiktheid gaat hij benutten bij de landbouwer D. J. A. Dees en daar naast zullen zijn handen potten en an dere voorwerpen vormen. Ze mogen gezien worden! WOENSDAG 23 NOVEMBER (Dankdag voor gewas en arbeid) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. K. Schipper. Dankstondcollec te. Ger. Gem. 10, 3 en 7.30 uur ds. Mouw. Chr. Ger. Kerk 3 en 7 uur ds. M. C. Tanis van Barendrecht Ger. Kerk ds. Schravendeel. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 2.30 uur ds. K. Exalto en 7.30 uur ds. H. C. Bultman. Dankstond collecte. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 7 uur ds. H. N. v. Hensbergen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. D. C. van Wijnen en 7 uur ds. v. d. Berg van Oud Beijerland. Dankstond collecte. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 7 uur ds. K. Exalto. Dankstond collecte Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. van Haar van Amersfoort. Ger. Kerk 8.30 uur ds. J. Noordhof van den Bommel. OUDDORP Ger. Gem. 2.30 en 7.30 uur ds. P. Blok. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. J. P. Verkade. Dankstond col lecte. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. J. Vroegindeweij van Goudswaard. Dankstond collecte. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 3 en 7.30 uur ds. H. Jongebreur. Dankstond collecte: DEN BOMMEL Herv. Kerk 2.30 uur dienst voor de kinderen en 7.30 uur ds. T. van 't Veld. Dankstond collecte Ger. Kerk 2.30 uur gezamenlijke kerkdienst met de Ned. Herv. Kerk voor de kinderen en 7 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. P. Vermaat. Dankstond collecte. Ger. Kerk 7.30 uur ds. A. W. Mee- der.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1