k de II.R.P. kchts of links? Meditatie Verlaging tarieven Haringvlietbrug per 1 januari a.s. Plaatseiijli nieuws Orgeibespeiing te Oude Tonge rwaökt't gezellig Sommelsdijk F^C. KORTEHEG it ZOON Vraag jaargang Vrijdag 18 november 1966 No. 3537 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN J Brtllant' van Andel vfikweKiseM uu/ woning s+offek«eM dan is 't af kviïÓNINGINRICHTU^ Fruitmanden en Fruitbakies «De Fruitcentrale" PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDD£LHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdjjk I reL (01870) 26 20, na 6 uur 'b avonds Tel. 20 20 Giro 167030 Vertckynt Woeemaai per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,78 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. BI] contract speciaal tarief. I Onlangs ontvingen we van een po- liek meelevende lezeres van A.R. hui- I een brief, waarin zij als haar mening ïlsprak, dat wij in onze hoofdartike- In voorlichting geven over de A.R.P., |e niet met de waarheid strookt en dat sommige verschillen, die aanwezig Ijn, met een zeker accent aandikken, stelde zelfs de vraag of wij deze jrtij wel beoordelen als Christen d.w. of wij het goed gerucht van onze Laste naar ons vermogen bevorderen. Kj hebben deze brief privé beant- loord, maar omdat deze gedachten ver- loedelijk bij meerderen leven en de Teschuldiging nogal zwaar is, menen ie er goed aan te doen hierop in een Ipart artikel eens nader in te gaan. Dat Ijn wellicht enige misverstanden op- pderen. 1 Laten we op de voorgrond stellen, [it schrijver dezes formeel aan geen ikele partij gebonden is. Dit heeft het Kjrdeel, dat hij volkomen onafhanke- Ijlt en vrij kan oordelen over alle par- Jen. Het betekent echter niet, dat hij jüverschillig staat tegenover de partij- |n. Uit zijn artikelen blijkt wel, dat hij Ir zeer geprononceerde beginselen en ieeën op politiek gebied op na houdt, lüwel wat de levensbeschouwelijke Irincipia betreft als die op sociaal-eco- lomisch gebied. Het ligt voor de hand, lat hij daaraan de diverse partijen zo- lel in de principiële als in de prakti- Ue politiek toetst, speciaal de vijf gro- li partijen, omdat deze in eerste in- Kantie bij het regeringsbeleid betrok- len zijn, hetzij als regerings dan wel is oppositiepartij. Het spreekt dus lanzelf, dat eventuele kritiek geschiedt schitterend bezit voor altijd I hoogstraat 164-152 Beyeriandseltan 171 Rotterdam DE MroDELMUUR DES AFSCHEIDSELS DOORBROKEN. En het zal zyn, dat een iegeiyk, die de Naam des Heeren zal aan roepen, zalig zal worden. Handelingen 2 21. De genade Gods is particulier. Die zal naar Gods welbehagen in de harten der uitverkorenen verheerlijkt worden en die verheerlijking openbaart zich daarin, dat de door God bewerkte zon daar de Naam des Heeren zal aanroe pen. De Naam des Heeren is de Zelfopen baring van het Goddelijk Wezen. In Gods Naam worden al de deugden Gods geopenbaard. De deugden van Gods recht en heiligheid, zowel als van Zijn liefde en ontferming. Om ooit die Naam te kunnen aanroepen, moet die Naam aan ons gepredikt zijn. Nu, daar waar de Geest des Heeren j die prediking heiligt aan de harten, I daar zal dat aanroepen van die Naam ook plaatsvinden. Men zal de deugden Gods dan lief krijgen. Dat werkt de Heere Zelf. Men roept Zijn heiligheid aan en Zijn recht vaardigheid wanneer men voor Zijn aangezicht de schuld overneemt, het oordeel billijkt en de straf aanvaardt. Men zal de deugden van Gods ontfer ming aanroepen, wanneer men de ge nade Gods van node heeft, die dierbaar en begeerlijk acht. Het komt dus in ons leven weer aan op de aanroeping van Gods Naam. We delen door de uitgieting van de Pinkstergeest over de kerk in de pre diking van Gods vrije genade; het wordt en is ons bekend gemaakt, dat de Heere een iegelijk, die de Naam des Heeren zal aanroepen, zal doen zalig worden, zodat er geen verontschuldi ging voor de hoorder des Evangelies bestaan kan. De Naam des Heeren wordt ons in de prediking van het Woord Gods bekend gemaakt. Die naam zo heilig, groot en goed. Maar hebben wij in ons persoonlijk le ven nu ooit die Naam leren aanroepen? zuiver principiële resp. zakelijke Bsis, waarbij andere overwegingen ab- Isluut geen rol spelen. I Wanneer men nu de indruk krijgt dat onze politieke artikelen de A.R.P. Ifen onevenredig grote portie kritiek te Wduren krijgt, dan wordt dit niet ver- lorzaakt door antipathie tegen leiders 1! andere personen, maar enkel en al pen door de vurige wens, dat deze par- die steeds verder naar links evolu- Jert, van de dwalingen haars weegs zal Itmgkeren. Wij geloven, dat zulk een joersverandering niet alleen om aller- fci redenen geboden is, maar ook, dat laj in het belang zal zijn van land en lolk. Het is toch droevig, dat een par ij, die onder Groen, Kuyper, Colijn en JSchouten vooraan stond in de strijd te len revolutionaire ideologieën en socia- fstische maatschappij consepties, thans e twijfelachtige eer geniet de trouwste jtadgenoot van de P.v.d.A. te zijn. Zij ■as immers de enige, die samen met de Jv.d.A., de P.S.P. en de Comm. P. het labinet-Cals wilde handhaven. Zij was ld ook, die de formatie-Schmelzer tor- jedeerde, doordat ze de P.v.d.A. trouw i'ilde blijven. Bij de beoordeling van het optreden fan de A.R.P. is er derhalve geen spra- !van dat wij er behoefte aan hebben l'nze conclusies te baseren op onjuist- overdrijvingen, aandikkingen Itc, Hoewel deze methode in de poli- Pk schering en inslag zijn wensen Pi ons daarvan angstvallig te onthou- ien en onze beweringen slechts te gron- Jn op feiten en gegevens, die ons juist Jiorkomen. Bij dergelijke betogen ma- jim we dan ook meestal gebruik van |Wen uit A.R. kring. Daarom moeten het verwijt van „kwaad gerucht", terkeerde voorlichting en accentver- liwaring zeer beslist afwijzen. 1 Onze lezeres concentreerde haar be teren op de kwestie van de interne [erschillen in de A.R.P., die wij opzet- zouden accentueren. Dit is een |Merwerp, waarover te praten valt en 't zullen we dan ook doen. Het is al-~ ii moeilijk erachter te komen hoe bij i diverse partij eii de interne verhou- Ifcgen Uggen. Zelfs heel veel partijge- Pten weten daar weinig of niets van. f'ooral de idealisten onder hen stellen deze veel te rooskleurig voor. De fpöguren in de partijen zijn mensen 'niets menselijks is hun vreemd (om 'H Terentius te spreken). Zij hebben Pin geldingsdrang, hun rivaliteiten, I* ambities, eventueel hun heerszucht "c, Men stelt zich de verhoudingen in de igere regionen van de politiek veel te salistisch voor. Zo was destijds Dr. Puyper voor de massa der „kleine luy- |«ri" van A.R. huize een soort idool, weet men wel, dat hij zijn partij - rde als een alleenheerser, waar- Ë*r hij met andere prominenten als Peniskerk, Bavinck, Anema, Diepen- |«rst (P.A.) e.a. zodanig overhoop kwam ''iggen, dat ze in 1916 een brochure ta hem schreven? Omtrent de met- »den van Kuyper als leider hoorden I* zelf uit de mond van een zeer voor- IJinstaand hedendaags A.R. politicus Iwenals hij Gereformeerd) dat een Jfnmalige voorman tegenover hem l^yper kwalificeerde met een term, die PJ noemde, maar die we hier niet graag IJuden neerschrijven. De goegemeente de verhoudingen in de top veel te In die naam des Heeren nu ooit voor ons een heilige, grote en goedertierene Naam geworden? Dan komen wij van zelf weer tot de meest wezenlijke vraag of wij de Heilige Geest heb ben ontvangen? Of de werkingen van die Geest in ons leven verheerlijkt zijn, daarin dat het bij ons tot een aanroe pen van Gods Naam ooit gekomen is. Zo wij die ontkennend moeten beant woorden, dan blijkt daaruit onze grote schuld! Want zal iemand onzer zich kunnen verontschuldigen, dat hij die Naam des Heeren niet heeft horen pre diken? Is het u niet aangezegd? Heeft misschien niet een godvrezende vader of een biddende moeder er u in uw vroege kindsheid mee bekend gemaakt, dat de Naam des Heeren groot is en een sterke toren, waarin allen, die daarin de toevlucht genomen hebben, een schuiling en ontkoming vinden kun nen? Hebben niet Gods knechten u van de Naam des Heeren gesproken? O, lezer, hoe ontzaglijk zal het dan toch zijn, wanneer de zondaar daarme de zal moeten verloren gaan. Dan zou den wij dat wel een ieder op het hart willen binden, dat ge toch haast make om uws levens wil. opdat ge niet voor eeuwig beschaamd worde. Welgelukzalig zijn de aanroepers van Gods heilige naam, O gewisselijk, ze kunnen zich niet altijd gelukzalig ach ten. Ach, weineen. Wanneer de Naam des Heeren in hun hart wordt afgedrukt dooi- de werkingen van die Heilige Geest, dat zal juist de grootheid en de heiligheid van die Naam hun grote on geluk en ellende hen doen gevoelen. Dan worden het buitenstaanders. Dan worden zij het, die voor de middelmuur des afscheidsels staan en voor wie het op straffe van de eeuwige dood verbo den is om het heiligdom van de gunst en de ontferming Gods binnen te tre den. Maar Hij, Die die kennis werkt, zal ook op zijn tijd dezulken leren, dat de middelmuur des afscheidsels weggeno men is, omdat er Eén is. Die de vijand schap in Zijn vlees teniet gedaan en Die door Zijn Geest het nu ook uit werken zal in de harten van dezulken. „Een iegelijk die de Naam des Heeren zal aanroepen, zal zalig worden". Rotterdam. Ds. A. Vergunst. idyllisch. En dat is bij alle partijen zo. Voorts bestaat er in de partijen een overigens begrijpelijke neiging om de z.g. vuile was binnenshuis te houden, vooral eventuele verdeeldheid onder ling. Zelfs tegenover partijgenoten wordt deze zoveel mogelijk verdoezeld. Iedereen heeft de mond vol over de mocratie, maar deze laat ook binnen de partijen veel te wensen over. Nu is het voor een partij ongetwijfeld het mooiste, wanneer ze als een eenheid kan optreden, maar anderzijds gaat het toch niet aan, dat de leiding de kritiek doodzwijgt of onderdrukt. Wat de A.R. betreft, het is algemeen bekend, dat daarin twee stromingen of richtingen bestaan, een linkse en een rechtse. Dat is al jaren zo. De leiding zag zich ge noodzaakt in het tijdschrift „A.R. staat- Ijunde", jaargang 1964, enige bezwaar den toe te staan hun bedenkingen te publiceren. Het waren prof. Zuidema, het Kamerlid Schakel en burgemeester dr. C. J. Verplanke. Hun kritiek was niet mals. Voorts leze men de brochu res van dr. Hommes, prof. Scholten, dr. La Fleur c.s., dr. Siebesma e.a. We ho pen in onze artikelenserie over het par tijwezen daaruit een aantal citaten te geven, die boekdelen spreken. De linkse groep heeft de leiding stevig in han den. Drs. Den Uyl, minister van Econ. Zaken (P.v.d.A.), die zelf uit de Geref. Kerken afkomstig is, meent, dat b.v. Berghuis, Bruins Slot, De Gaay Fort man en Van Eibergen evengoed lid kun nen zijn van de P.v.d.A. De Vrije Uni versiteit is tegenwoordig een kweek school van theologisch en politiek pro- gressivisme (dat gaat meestal samen). Speciaal een groot deel van de A.R. intelligentsia en de vakbonden van het C.N.V. behoren tot de linkse overheer sende stroming. Het gevolg van één en ander is de catastrofale achteruitgang van de A.R.P. van 13,2»/o in 1948 tot 8,3 in 1966, waarbij men dan nog moet be denken, dat velen de partij trouw blij ven ondanks hun steeds groter worden de bezwaren. Dr. Berghuis, de voorzitter van de partij, noemt zichzelf sociaal-links en meent zijn partij ook als zodanig te mo gen karakteriseren. Daarmee zijn dui zenden leden en kiezers van de A.R.P. het beslist niet eens. Velen ergeren zich aan de inhoud van „Trouw", dat onder leiding van dr. Bruins Slot de spreek buis is van de bovendrijvende linkse clan en dat daardoor voortdurend abon- né's verliest. In de „Nieuwe Haagse Courant" bezwoer onlangs een kenne lijk A.R. inzender de partijleiding haar voorkeur voor samenwerking met de P.v.d.A. te laten varen. Onze lezeres meent, dat wij „sommige verschillen, die aanwezig zijn, met een zeker ac cent aandikken", maar ze zijn zeer reëel en veel groter dan men denkt. Op het laatste partijconvent is dat niet zo goed uit de verf gekomen dit voorjaar wel maar niettemin is er een groeiende oppositie. Bovengenoemde inzender schreef: „In mijn vriendenkring hoor ik niets anders dan verontwaardigde stem men over de huidige gang van zaken met name in de A.R.P." Dat is ook onze eigen ervaring. Ook de huidige positie van fractie leider Roolvink is hierbij in het geding Deze heeft het moeilijk. Enerzijds is hij zeer populair bij vele kiezers, omdat hij van eenvoudige komaf is, een goed spreker en vertrouwen wekt. Maar hij is allesbehalve socialistenvriend. Als staatssecretaris had hij het steeds met hen aan de stok, maar kwam altijd als overwinnaar uit de strijd. Anderzijds kunnen de heren van de A.R. „brain- trust" zijn populariteit en optreden moeilijk verdragen. Roolvink dat blijkt uit alles zou graag van de P.v.d.A. af willen en daarom had hij het tijdens de kabinetsformatie niet ge makkelijk, daar Biesheuvel, Diepen horst, Berghuis, Bruins Slot e.a. zolang mogelijk ijverden voor behoud van de coalitie met de P.v.d.A. Dat lang niet iedereen in de partij zo sociaal-links is, bleek pas nog op een A.R. vergadering in Rotterdam, die sterk anti-socialis tisch was en anti-Cals, waar weinig waardering was voor Biesheuvel en veel voor Roolvink, bovendien scherpe aanvallen op de Calsgezinde pers „Trouw" inbegrepen; waar de oud-wet houder Wilschut uitsprak het fijn te vinden, dat Cals verdwenen is en een lofrede hield op prof. Zijlstra, waarop hij luide bijval kreeg. Bij alle principiële verschillen in de A.R.P. omtrent de te volgen koers (links of rechts) komt ook als gevolg daarvan de positie van Roolvink. Deze zal als fractieleider in een onmogelijke positie met een verdeelde fractie, intervenië rende partijleiders en beïnvloeding van de geestverwanten door „Trouw". Ener zijds neemt zijn invloed zienderogen toe bij de kiezers, want hij is een be kwaam en sympathiek man en boven dien een echte Volksman. Dat hij tij dens de kabinetsformatie zo onduide lijk manoevreerde, werd veroorzaakt door het feit, dat hij onder zware druk stond van linkse geestverwanten onder de ministers (met name Biesheuvel en Diepenhorst), partijprominenten als Berghuis en De Gaay Fortman en frac tieleden zoals Boersma (vakbondsleider) Hij moest te veel schipperen. In elk ATLANTISCHE OCEAAN: Terwijl de Gemini 12-capsule nog steeds signaalrook uitstotend ligt te dobberen in de oceaan, wordt astronaut EDWIN ALDRIN aan een kabel de reddingshelicopter binnengehesen (rechts). A. B. VLIEGDEKSCHIP WASP: De ruimtevaarders JIMM LOVELL en BUZ ALDRIN zijn vanavond met hun Gemi ni II veilig in de Atlantische Oceaan geland. Na de landing werden zij per helicopter naar de Wasp gebracht. Op de foto de beide dolgelukkige mannen compleet met fikse baarden. Links ALDRIN en rechts LOVELL. De Directeur van de N.V. Brugver- binding Haringvliet deelt ons mede, dat de vergadering van aandeelhouders van de Naamloze Vennootschap heeft beslo ten zulks behoudens goedkeuring van de betreffende begrotingswijziging door de Minister van Finantiën en de Minis ter van Verkeer en Waterstaat, alsmede van de geldgevers om de tarieven voor het verkeer over de brug te wij zigen ten voordele van de gebruikers. De wijzigingen komen hierop neer: De vrachtauto's op twee assen (thans groep III, tarief 3,50) en de vracht auto's met drie of meer assen (thans groep IV, tarief f 5,worden onder gebracht in één nieuwe tariefgroep. Voor deze nieuwe tariefgroep zal het te betalen bedrag aan bruggeld met ingang van 1 januari 1967 en behou dens de goedkeuringen, die nog nodig zijn 3,bedragen per vervoers- eenheid. Wat groep II betreft, is besloten om aanhangwagentjes achter personenau to's (b.v. caravans, etc.) niet langer te belasten. Voor deze categorie zal vanaf 1 januari a.s. het tarief van 2,50 per vervoerseenheid gelden. Commentaar. Uit een en ander moge blijken dat de besprekingen die afgevaardigden van de N.V. Haringvlietbrug met verte genwoordigers van de Prov. Zeeuwse Brug Mij hebben gehad over de moge lijkheid van een door laatsgenoemde Mij voorgesteld gecombineerd tarief voor Haringvliet- en Oosterscheldebrug niet tot de verwezenlijking daarvan hebben geleid. Niettemin zal door de tolverlaging op de Haringvlietbrug voor zware vrachtwagens een vermindering met 40''/o! voor het verkeer uit Zeeland de bruggenroute naar de Randstad aantrekkelijker worden; zodat de ver laging kan resulteren in een drukker verkeer over beide bruggen. Voor de Oosterscheldebrug zou dit één van de middelen kunnen blijken te zijn om nader tot het doel een ge zonde exploitatie te geraken en voor de Haringvlietbrug zou een groter aanbod in een later stadium kunnen resulteren in (weer een) tariefverlaging. Dan graag voor de personenwagens. Door de nieuwe regeling betaalt men voor de zwaarste vrachtwagencombina tie maar 50 cent meer dan voor het kleinste personenwagentje. Bij een vol gende tariefverlaging zou o.i. dat ge ringe verschil ten gunste van de per sonenwagens mogen worden verscherpt. Niettemin zijn we met de exporteurs voorlopig dik tevreden. geval blijkt ook uit deze hele affaire, dat de A.R.P. veel minder homogeen is dan zij tegenover de buitenwereld lijkt. Trouwens, prof. Van der Kooy schreef openlijk in „Ned. Gedachten" „dat men zich in de A.R.P. niet te veel aan de rechtervleugel gelegen moet laten lig gen". En prof. De Gaay Fortman zei in een interview: „Rechts heeft wel haar plaats in de partij, maar ze mag niet de overhand krijgen!" Het is in elk ge val duidelijke taal van de twee V.U.- proffen. Tot zover ons verweer. We hopen dat onze lezeres en mogelijk ook ande ren nu ervan overtuigd zullen zijn, dat wij ons niet schuldig gemaakt heb ben aan overdrijving en opblazen van verschillen. MIDDELHARNIS Gevonden en verloren voorwerpen. GEVONDEN: mondharmonica; huis sleutel; zwembroek en handdoek; auto sleutel met rode drager; rieten tasje; lipssleutel nr. 30; rood regenhoedje; „Union" sleuteltjes; klein boodschap- penmandje; lot najaarsloterij; grijs- bruine handschoen; bruine sjaal; im. Lipssleutel; groen gelakte meisjesfiets; bedelarmbandje met 4 bedels; huissleu tel; speelgoedrevolver; mandje met boodschappen; paar beige handschoe nen; grijs-groene handschoen; groen wollen kinderhandschoen; oud model bril; bruin wollen want; armband van dubbeltjes; zwarte glacé dameshand schoen; sleuteltje C 14 S; dameshorloge merk „Calvan"; grammofoonplaat; bruine wol en plastic handschoen; blauw wollen das. VERLOREN: pennezakje met 2 pennen en 2 vulpotloden; rode wollen jongens- trui; zilvergrijze damesfiets; polshorlo ge met nylon bandje, merk „Remova"; aandrijfas met koppelstuk; kettinkje; blauwe vulpen; rood-bruine portemon nee met inhoud; 3 sleutels in etui; ken tekenbewijs van vrachtauto; rood zwarte wollen das; portefeuille met o.a. rijbewijs; groen-witte handschoen; rij bewijs B-E; ceintuur van mantel; da- mesbril met donker montuur; blauw witte jongensfiets; grijze sportfiets; bruine kinderportemonnee; beige da mesportemonnee; zwarte wollen das; huissleutel met hanger; paar glacèhand- schoenen; Duitse herder; gouden broche zwart herenrijwiel „Gazelle"; wit wol len sjaal. Inlichtingen omtrent vorenstaande voorwerpen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Middelharnis, Hoflaan 52, telefoon (01870) 2444 van 9.00 tot 18.00 uur. VOOR BETER 1^^ NAAR DE MIDDELHHRNtS-TEL:Z3Z8 OOLTGENSPLAAT Reizende bibliotheek. De Reizende Bibliotheek uit Rotterdam begint weer met het uitlenen van boeken en wel el ke donderdagavond, te beginnen 24 nov. a.s. telkens van 7 - 7.30 uur nam. in de O. L. School aan het Weespad. Bazar voor 't Zwembad. De bazar ten bate van het nieuw te bouwen zwembad is nog geopend heden vrijdag en zaterdagavond van 7 tot 11 uur en zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur in het Veren.gebouw „'t Centrum" Zaterdag middag is speciaal bestemd voor de kinderen. Scheepvaart. Vorige week werden 5 schepen met suikerbieten geladen voor de fabriek te Stampersgat, waarvan 2 in de haven (kom der gemeente) met een gezamelijke inhoud van 557 ton en 3 in de Galathese haven met een totale inhoud van 622 ton. Totaal 1178 ton. Verder werd geladen 2 schepen met schroot en gelost 2 schepen met zand. Tqdrede voor de S.G.P. Dinsdag 22 nov. a.s. des nam. 7.30 uur zal in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente door ds. E. Venema, van Zwijndrecht een tijdrede gehouden worden voor de Kiesvereniging van de S.G.P. Geen vrijstelling. Door de minister van defensie is aan Marcel F. Geelhoed Boven Oostdijk 5 te Den Bommel, het verzoek om vrijstelling van de dienst als gewoon diensplichtige, wegens aan wezigheid van een bijzonder geval, ge weigerd. Speciaal in het opmaken van B. V. d. VEER Telefoon 2682 Westdijk 36 MIDDELHARNIS INGEZONDEN: Zoudt u mijn aanmerking op het ge zegde van dhr. J. Bruggeman in de raadsvergadering te Goedereede in uw blad willen opnemen? Dhr. Bruggeman beweert volgens het raadsverslag in uw blad dat er in de kern Goedereede alleen oude mensen en kleine kinderen over zullen blijven. Volgens mij wel wat onlogisch gedacht, waar komen die kleine kinderen van daan als er alleen maar bejaarden wo nen? Misschien weet dhr. Bruggeman de oplossing. Ik niet. J. Tanis, Ouddorp. Door de Stichting „Orgel- en Kerk- concerten Goeree-Overflakkee" is op zaterdag 26 november a.s. in de fraai gerestaureerde Nederl. Herv. Kerk te Oude Tonge een orgelbespeling geor ganiseerd. Het nieuwe Frobenius-orgel zal wor den bespeeld door de organist Arie J. Keyzer te Middelharnis. Door de con certgever is een mooi programma sa mengesteld met werken van de groot meesters van het orgel n.l. Dietrich Buxtehude, Johann en Seb. Bach. Tevens zal Arie J. Keyzer een impro visatie spelen op een thema of een ko raalmelodie. Deze orgelbespeling wordt gehouden van 8-9 uur n.m. Programma's tevens bewijs van toegang aan de kerk ver krijgbaar. Voor de muziekliefhebber is dit con cert weer een mooie gelegenheid ken nis te maken met het nieuwe instru ment, met recht genoemd „De parel on der de Flakkeese orgels". OUDDORP Uitslag trekking loterij v.v. de Put ter. Prijzen afhalen bij Th. Grinwis, Wilhelminaweg 34, Ouddorp. No. 680 639 1060 1401 1162 1170 1428 516 1102. CHRISTELIJKE SCHOLENBOND GOEREE-OVERFLAKKEE De besturen van de Christelijke Scholenbond, afdeling Goeree-Over flakkee van de PCOV houdt haar jaar lijkse scholendag op vrijdag 25 no vember in het verenigingsgebouw Vita Nova te Sommelsdijk. Aanvang half elf 's morgens. De heer D. H. Dutmer, voorzitter van de Prot. Chr. Onderwij zersver. te Den Haag, zal spreken over het onderwerp: „Het christelijk onder wijs in een veranderde wereld!" Na de middagpauze zal dr. A. la Fleur, rector van het Marnix-lyceum te Haarlem spreken over: „Het voort gezet onderwijs op de helling". Er zal voldoende gelegenheid zijn om van ge dachten te wisselen met beide sprekers. Het geheel zal onder leiding staan van de voorzitter van de Chr. Scholen bond, ds. J. P. Verkade te Nieuwe Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1