miWIELEN onmisbare bouwstoffen onmisbare vitamine extra carcrteeii heerlijice smaalc Blue I Band Bij lie gladiolen wit favoriet iTRUHK. H. WESTHOEVE Financieel overzicht Nieuws uit Zeelanil 'bungalow: Elasti Bella KY Gooi! Spring! Vang!urenlang! Goed dat Blue Band zoveel geeft: Blue Band. Gemaakt van uitgezochte oliën en vetten. Vol onmisbare bouwstoffen. Verrijkt met vitamine en caroteen om weerstand en groeikracht te verzekeren.En zo heer- lijk van smaak. Huisvrouwen werken mee aan smaakproeven,om de fijnste smaakte vinden.Hun voorkeur geeft dedoorslag.Blue Band.Waar krijgt U tegenwoor-1 dig nog zo- J veel voor zo weinig'' Schadeposi VW 1300 10 iaar Prinses Beatrix Fonds |p, R. BAKKER AFWEZIG W. Akershoek A. Boogerman GESLOTEN Ideaal korselet, geheel van Lycra, met diep rugdecolleté en stretch schouderbanden. Extra elastische versteviging, zonder ba leinen. Maten 40-48. Cup B. In wit en zwart f 39,90 Boicweg 2 - Ouddorp Telefoon 01878-406 M mmm... en kerngezond! JONGEN BIJ VAL VAN DAK GEDOOD Boekbespreking a<r 25 oktober 1966. „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 |zien hoe- Burge- IPreekt de loto toont lersfoort; Stadska- Utrecht len Butter I Butter te Iers te En- la te Lisse. rk is door toestand TEN Zwijnen- |iter U.S.A. Verhoef Mouw te en Zoe- feveld; Den luda. IRAND ie veertien Roemeense &e Ameri- J onder ede leen helder van het godsdienst, J het chris- It geschrift lertaald en ;.C. in Ne- lorden wij plijkheid. pen marte len en ge- 1 „een sfeer Éjheid" is, vel tot de voorstel- Ibrand het Ibaar heeft Inis passa- |;kend zijn, de „mis" Is juist ge- lissie voor ■relaas aan I gegeven, tdadig zijn Ie grootste lan. ledere liezen, men Immunisme stelt, on- van vrede J door stor- Il3077 tn.v. levordering J.C. in Ne- lam. Igavond om Ivan Nieu- |em. alhier lagen om Jdp het punt icht en on- f hij durfde ■voelde, dat Ivoortkwam J)g niet ge ldus moeten lan hij hei let in strijü Is overwoog léne betrek- ikon er een ■geven. D^'' lók al tegen lij daaraan? daar w^^ en dit lag J zou het er |t over heb overtuigen jne kraakte sliep nog Heere, dat varen voor Heere, zo- Uw dag m overtuiging ees de stille t Hem om- arts Sommelsdijk van 27 tot 31 oktober. I Waarneming door de an- Lj,e doktoren. iGe' voor tenminste 13 weken (juni - augustus moderne gemeubileer- 1-8 persoons, tenminste 2 slaapkamers, koud/warm «ater, wc, douche. Brieven onder no. 3 jjureau van dit blad. WESTDÜKIS ,- MIDDElHflRHIS gEEFT U LAST van natte muren, schoorstenen of kel- Dan even bellen 1142 05. Fa. JOH. DE JONG ROTTERDAM Wij verhelpen dit en 10 jaar garantie. VOOR Ie KLAS NAAR Ouddorp - Telefoon 390 HOUTHANDEL te Middelharnis t.m. 29 oktober Te koop: november 1965 H. J. Campfens Pr. Margrietstr. 36 Middelharnis Tel. (01870) 2991 Jt vervo. Igd) Van de hoofdfondsen was het in feite alleen maar ,het aandeel Kon. Petro leum, dat zich in de gunst van de be leggers kan verheugen, dankzij de vas te stemming op de oliemarkt en de sterke expansie bij de groep. Unilever blijft nog steeds zwak in de markt, vermoedelijk hoofdzakelijk een gevolg van de onrust in de Afrikaanse gebieden. AKU was deze week de eerste die met de kwartaalcijfers kwam. Men kan niet anders zeggen dan dat de cijfers een goede indruk maakten, want zij getuigen van een verdergaande groei en expansie. Op de koers maakte dit alles weinig indruk. Ook Philips en Hoogovens gin gen nog wat verder terug. Al met al gaven de internationals deze week het volgende koersbeeld te zien; Kon. Olie 125,90 - 129,90 plus 4,— Philips 85,50 - f 82,70 min 2,80 Unilever 82,------78,60 min 3,40 AKU f 67,30 - 65,60 min 1,70 Hoogovens 302 - 279 min 5 öe lokale markt. Het Nederlandse bedrijfsleven ziet zich voor vele moeilijkheden geplaatst. De ontslagen gaan door en accentueren ton ook het feit, dat er een conjunk- turele kentering gaande is, waarbij men «lag hopen, dat deze geen al te grote vormen zal aannemen. Toch blijft het overwegend gunstige nieuv?s uit het bedrijfsleven aanhou- ten. Scholten-Honig melde over het per 31 aug. j.l. beëindigde boekjaar een 15"/o hogere winst. De Billiton mij heeft in het eerste jalfjaar een hogere winst behaald. Het bestuur verwacht, dat de in het tweede «alfjaar te behalen resultaten niet min- to zullen zijn dan die van het eerste «alfjaar. Het interimdividend werd zowel voor öe eerste als tweede rubriek aandelen verhoogd resp. van 12V2 naar IS'/o en »an 7V2 naar 10%. Bij Gelderland-Tielens zijn de resul- aten over de eerste negen maanden Van het lopende jaar ondanks de sterk Sestegen kosten, enigszins hoger dan aie over de overeenkomstige periode 'an 1965. AS.W. apparaten en Breda machines Wrwachtten over 1966 een ongeveer Selijk resultaat als over 1965. De concernomzet van Indoheem heeft in 1966 overeenkomstig de ver wachtingen ontwikkeld. De verkoop 'an de Solex-bromfiets beweegt zich in *Jgende lijn. Ook de in andere afde- '"igen behaalde resultaten wekken de 'etwachting, dat de resultaten over 1966 "J^t zulen achterblijven bij die over ls65, De gang van zaken bij de Kon. Papier ^Kaït tot tevredenheid. Wel is men be- ™rgd of de steeds stijgende kosten door '6n hogere winst gecompenseerd kun den worden. Bij de NDSM kan er ondanks een vooruitgang nog geen dividend worden «'gekeerd. Begeman deelde mede, dat 'i? winst iets lager zal uitkomen ten op zichte van 1965. di tapijtindustrie kwamen twee "ndendberichten Desseaux zal het di- wena verhtjgen van 13 naar 14''/o, ter- ^n Veneta hetzelfde dividend zal uit- vp vorig jaar echter met dien ^rstande, dat toen voor deze uitkering 2''/o aan de dividendreserve moest wor den onttrokken. De grote verrassing kwam deze week wel van de KLM, die een aandelene missie aankondigd van 50 millioen tegen de koers van 200 en in de ver houding van 1 op 4. De koersvorming, die hoofdzakelijk door Wall Street wordt bepaald gaf weinig blijk van enthousiasme. Deze daalde namelijk van 437,tot 360,- Toch moeten we bij de KLM wel van een spectaculaire ontwikkeling spreken. Immers een jaar geleden was het ver lies bijna zo groot als het aandelenka pitaal, terwijl dat nu weer geheel in takt is. ObUgatiemarkt. De obligatiemarkt toonde deze week een vrij somber beeld. De ontwikkeling in deze sector blijft dan ook haar stem pel op de gehele beurs drukken en is dan ook een van de redenen, dat her stel op de aandelenmarkt uitblijft. De inschrijving op 5.- millioen 7V2 "/o Zonnegloren belooft een groot sukses te worden. Een reduktie zal ongetwij feld volgen. Het Prinses Beatrix Fonds gaat in 1966 een hoogtij-dag tegemoet. Immers dit Fonds werd op 11 september 1956 te 's-Gravenhage opgericht en het be staat dus in 1966 tien jaar. H.K.H. Prinses Beatrix verklaarde zich bereid haar naam als Beschermvrouwe te ver binden en daarbij kreeg het Fonds de naam „Prinses Beatrix Polio-Fonds". Ongeveer twee jaar geleden werd de doelstelling van het Fonds uitgebreid: ook de verzorging van spastici viel on der de zorgen van het Fonds. Later werden nog andere groepen van ge handicapten hieraan toegevoegd, name lijk lijders aan spina bifida, multiple sclerose en spierdystrofie. Met deze wij ziging van de doelstelling verdween het woord polio uit de naam van het Fonds; korweg heet het sindsdien Prin ses Beatrix Fonds. In de 10 jaar van het bestaan van het Fonds werd in totaal rond 2 mil joen gulden aan individuele steunver lening besteed en ruim 4V2 miljoen gulden aan andere vormen van bijstand, zoals investeringen voor inrichtingen, bijdragen voor wetenschappelijk speur werk enz. De periode voor het houden van de jubileum - collecte is vastgesteld in de tweede helft van de maand oktober a.s. Voorts mag worden verwacht dat door de afdelingsbesturen, coUecte-comit^'s en contactpersonen in de honderden ge meenten in ons land, waar het Fonds sinds de oprichting vaste voet aan de grond heeft mogen krijgen, ook nog al lerlei activiteiten zullen kunnen worden ontwikkeld. Een extra financiële steun aan het Fonds is in dit jubileum-jaar zeker op zijn plaats. Alleen reeds uit dankbaarheid voor het feit, dat we als mensen „recht van lijf en leden" praktische naastenliefde kunnen bewijzen aan zo velen, die lichamelijk bijzondere zorg nodig heb ben vragen wij voor dit jubileum-jaar „alle hens aan dek"! Ons Nederlandse Volk, bekend om zijn spontane bereidheid tot het mede- dragen van de lasten en zorgen van in PB.2?l.(i,K.30O Vrijdagmidag j.l. is op het dak van een in aanbouw zijnde botenloods bij de jachthaven te Kortgene de 19-jarige ongehuwde W. Romeijn uit Hendrik Ido Ambacht uitgegleden en omlaag ge stort. Hij was op slag dood. ONZE POLITIEBEULEN EN ONZE OBJECTIEVE PERS (Met instemming) gelezen in N.N.P.; or gaan van de Nederlandse Nieuwsblad Pers: Een van de jongelieden die er dag werk van maken, de politie in de uit oefening van haar taak te belemmeren en te provoceren, wordt ter gelegenheid van een der dagelijkse demonstraties tegen een der bekende misstanden (of het het Beatle-verbod was dan wel het beproefde Vietnam is ons ontschoten) gearresteerd wegens het niet opvolgen van een bevel der politie. De jonkman verzet zich hevig, wentelt zich over de grond, en eindelijk krijgt een agent hem te pakken bij zijn weelderige haardos. Resultaat: 1. Foto op de voorpagina over 2 kolom. 2. Onderschrift bij foto. 3. Bericht dat de pa van de jonkman (appel en stam) zeer verontwaardigd is en klacht indient. Mogelijkheden voor verder nieuws: a. Vragen in de gemeenteraad. b. Behandeling van de klacht. Redactioneel commentaar behoeft niet want de foto spreekt voor zichzelf. Onze politiebeulen. Drie politieagenten wagen zich met levensgevaar in de vloedstroom rond een golfbreker, om zwemmers die drei gen te verdrinken, te redden. Resultaat berichtgeving. Drie regels. Redactioneel commentaar behoeft niet Daar zijn ze toch voor? Geestelijke Liederen, door Johan nes Groenewegen. Uitgeverij Pie- ters te Oostburg (Z. VI.). Ds. Johannes Groenewegen leefde van 1709 tot 1764. Hij was predikant te Aar- landerveen en te Werkendam. In ons land is hij bekend geworden door zijn predikaties, die na zijn dood zijn uit gegeven en gretig werden gelezen. Maar vooral als dichter, van eenvoudige be vindelijke liederen, heeft hij zich naam verworven. Door hem is een bundel verzen samengesteld, destijds onder de titel: „De lofzangen Israels, waaronder de Heere woont." Zij werden op de ge zelschappen vaak gezongen. De uitgever Pieters heeft een bloem lezing uit deze „lofzangen" in een keu rig uitgevoerde bundel het licht doen zien. Er komen zeer bekende liederen in voor, o.m. „Roem van vrije genade" op de wijze van: Uren, dagen, maanden, jaren, en „Zoete banden, die mij bin den, aan des Heeren lieve volk" (op de wijze: 'k Heb geloofd en daarom zing ik. Ook verzen over Christus' lijden, Christus aan het kruis. Zijn opstanding en hemelvaart. De prijs is gebonden in fraai bandje met goudopdruk f 2,75, franco thuis. Daar deze liederen ook op Christelijke scholen worden gezongen is er een schooluitgave in brochurevorm, die één gulden per stuk kosten. -O- nood verkerende medeburgers, late zich niet onbetuigd! Wanneer dezer dagen de plaatselijke medewerkers van het Prinses Beatrix Fonds hetzij in de vorm van een collecte hetzij op andere wijze om UW jubileum-gift komen vragen rekent het Fonds ook op U! „Het Hooglied van Salomo" door Jacobus Revius, bewerkt door Marinus Nijsse. Uitgeverij Pieters te Oostburg (Z. VI.). Jacobus Revius (15861658) was the oloog en dichter. Hij was o.m. predikant te Deventer, in 1641 werd hij lid van het Staten-coUege te Leiden. De Dordt- se Synode van 16181619 tot revisor (herziener) van de bekende Statenver taling. Revius geeft aan zijn gevoelens uiting in krachtige verzen. Hij bezat het stem geluid van de oude profeten, roepend, smekend en getuigend van Gods Al macht en 's mensen erfschuld. Zijn poë- sie is groots, dramatisch, maar ook rhetorisch. Hij dichtte ook eenvoudige geestelijke liederen in de middeleeuwse volkstoon en doet voor Joost van den Vondel niet onder. Met veel talent schreef hij ook sonetten. In 1621 verscheen van hem „Het Hoghe liedt Salomons", opgedragen aan Goswijn van Lawick te Winterswijk, in welke plaats Revius van 1613'14 predikant was. De dichter-schrijver Marinus Nijsse te Middelburg heeft de verzen uit de oude spelling die velen afschrikt in onze huidige Nederlandse taal omge werkt. Maar hij heeft meerdere uitgan gen, zoals „brandet" en „aangerandet" laten staan in verband met de zang- wijze, waarop de gedichten gezongen kunnen worden. Boven elke zang staat in het kort wat de strekking is van het betreffende ge deelte. Dit moet de lezer beslist niet overslaan want het is de sleutel tot het goed verstaan van de samenspraak van Christus met zijn Bruid. Het is een zeer fraai uitgevoerd boek werkje, keurig gebonden in een pracht- bandje met goudopdruk. Het is goed dat de uitgever Pieters dit werkje heeft herdrukt, de schone gedachten die Re vius in zijn verskunst over Christus en zijn Bruidskerk heeft gebracht, blijven op deze wijze onder ons voortleven. De prijs van het boekje is f 4.95. In „Kwekerij en Handel", lazen wij een korte beschouwing over de aanvoer van de eerste gladiolen op de H.B.G.- veiling te Lisse. De eerste indruk was die van een vlotte markt. En verder lezen we: „De aangevoerde partijen verwisse- den vlot van eigenaar en vooral wit noteerde hoge prijzen, b.v. White Ex celsior en White Friendship ruim 7,- voor 14/op en ruim 6,- voor zift 12. Het ziet er naar uit dat net als bij de hyacinten, dit jaar ook bij de gladio len wit wel eens favoriet kon blijken. Voorzover dat thans reeds te bekijken is, menen we van een kwalitatief goede oogst te kunnen spreken. Van verschei dene relaties vernamen we echter dat er een vrij hoog uitvalspercentage be staat tussen geplant en geoogst." RIJMEN VAN TIJMEN. Bietenschip maakt schade. Daar bij Battenoord. En de rust en vrede. Werd er plots verstoord, 't AUervredigst plekje. Plotseling vol rumoer. Daar een bietenschipper, Ondeskundig voer. Zeesloep lekgeslagen, Moet gerepareerd. Wordt mischien Verolme, Hiermee hoog vereerd? Buitenboordmotoren, Sloeg het schip er af. Hetgeen daar ter plaatse, Consternatie gaf. Motorloze boten. Zijn niet meer in trek. En zo kreeg een schipper, Zorgen op z'n nek. Wie zal dat betalen? Scha tweeduizend pop. Bietenschipper Ghijssens, Had een flinke strop. En het toont weer duidelijk, En naar waarheid aan: Draaien dient vakkundig En secuur gedaan. Tijmen. ZIERIKZEE Afscheid wethouder H. Koevoets. Woensdag 26 okt. a.s. te 8 uur 's- avonds, komt de Zierikzeesche gemeen teraad bijeen, o.m. om afscheid te ne men van wethouder H. Koevoets. MIDDELBURG Opvolger als raadslid. Nu de heer J. Wolf tot burgemeester van Mariekerke is benoemd wordt zijn opvolger op de lijst van de S.G.P. dhr. C. Flipse, die met de heer J. Schot de S.G.P.-fractie zal uitmaken. GOES Rode Kruisvergadering. Op 12 no vember a.s. zal de kring Zeeland van het Nederlandse Roode Kruis bijeen komen in de „Prins van Oranje".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 3