Rumor in casa B.P. Dhr. M. V. d. Bosch kreeg veel dank bij afscheid van Stichting Kraamcentrum Meditatie F^C. KORTEHEG k ZOON i^ Veel geschenken voor de man met de „jeugdige olijkheid" Vrijdag 30 september 1966 No. 3523 CHR. STREEKBLAD OP GEaiEFORMEERDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Waarheid en verbeelding Bnllant' van Andel Fruitmanden en Fruitbalijes «De Fruitcentrale'" Zondagsdienst artsen 39e jaargang PEINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Sedactie en advertenties: Kantoor Lanseweg 13, Somiuelscmk rel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167830 ABONNRMTINTSPRIJS 2,73 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bi] contract 8pe<ilaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Er is rumoer, onrust, opschudding, verdeeldheid, verwarring en zelfs een soort revolutie in het huis van de Boerenpartij. De aanleiding daartoe is, zoals men weet, de klap, die Ir. Baas, Eerste-Kamerlid voor de V.V.D., in de koffiekamer van dat college toediende aan de Boerenafgevaardigde Ir. Adams, die hem uitschold voor „proleet". Deze man is in de oorlog fout geweest; hij was duitsgezind en dreigde diverse van zijn toenmalige collega's leraren aan de Landbouwschool met deportage naar een Icamp. Dat „deutschfreundliche" zit er blijlcbaar nog in, want het woord proleet is van Duitse origine en bete kent „een persoon uit een onbeschaafd milieu". Dit is dus een zuivere bele diging en Ir. Baa^ reageerde daarop heel begrijpelijk met een welgemikte stoot. Vanzelfsprekend was dit op zich zelf al een opzienbarende gebeurtenis, maar het voornaamste was, dat door dit incident de aandacht van heel Ne derland en ook speciaal van de leden der Boerenpartij gevestigd werd op de wel zeer merkwaardige samenstel ling van het kiezerskorps en het leden tal. Zoals onze lezers weten, hebben we nooit veel over de Boerenpartij ge schreven. Daarvoor leek ze ons te on belangrijk, te primitief en te negatief. Ook na de spectaculaire stemmenwinst van dit voorjaar is onze mening niet gewijzigd. Hoewel de politieke kennis van ons volk over 't algemeen niet zo bijzonder groot is, weigerden en weige ren we nog te geloven, dat een groot deel vgn de kiezers op de duur iets positiefs zal zien in deze partij. De enige functie, die zij in ons politieke levten vervult, is thans die van ver gaarbak van allerlei soorten ontevre denen, mensen die het maatschappelijk moeilijk hebben speciaal uit de kleine boeren en middenstanders, politiek daklozen en niet te vergeten de „Stre bers", die in andere partijen hun doel niet kunnen bereiken. Dit allegaartje heeft zich geschaard onder de vaan van Koekoek. De aanmeldingen van nieuwe leden stroomden toe en nu kan men liet verschijnsel constateren, dat de B.P. niet meer is een klein partijtje van kleine boeren, maar een beduiden de groep, waarin ook al een aardig aantal intellectuelen zit: advocaten, economen, leraren, ingenieurs etc. Zij is vooral dit voorjaar als een wonder- boom omhoog geschoten en in feite Koekoek boven het hoofd gegroeid. Bij de raadsverkiezingen was het eigenlijk een chaotische toestand. En nu blijkt, dat heel veel elementen in de partij zijn doorgedrongen, die alleen uit wa ren op het veroveren van één of ande re zetel. De klap van Baas op het oog van Adams is zo hard aangekomen, dat de hele B.P. wankelt. Dit was echter al leen mogelijk, door dat er allerlei oor zaken zijn voor interne verwarring, die vroeg of laat toch een uitbarsting verwekt zouden hebben. Een extreme partij als deze trekt vanzelfsprekend gewezen nazi's aan en daardoor wordt ze dan uiteraard gecompromitteerd. Wanneer Koekoek bovendien een man als Adams ook nog hoofdartikelen in „De Vrije Boer" laat schrijven, wordt de zaak nog meer verdacht. Dan is er de kwestie van het beginselprogram. Koekoek is wel de oprichter van de B.P., maar hij zag geen kans en pro gram op te stellen en vertrouwde dit toe aan de Amsterdamse advocaat Dr. Zeegers, voorheen A.R. Deze stelde een nogal theoretische beginselverklaring op, waarin ervan uitgegaan wordt dat de B.P. niet een belangen-, maar een beginselpartij is, niet neutraal maar positief christelijk. Aangezien mis schien nog niet 1% van haar kiezers dit program kent en om allerlei andere redenen op de B.P. stemt, is de situatie nu zo, dat de leiding christelijk is en de aanhang een onsamenhangend alle gaartje van 'alle mogelijke groepen, richtlijnen, kerken etc. van boeren, winkeliers, arbeiders, intellectuelen, gedeserteerden uit andere partijen' enz. Er heerst dus een geestelijke en poli tieke chaos en door gebrek aan een goede organisatie eveneens een chaos Op dit gebied. Het bijeenhouden van zo'n partij vereist bijzondere handig heid en daar Koekoek een geboren de magoog is, heeft hij het op dit punt tot dusver tamelijk ver gebracht. Hij houdt er een zeer aparte debatteerkunst op la, die in hoofdzaak gebaseerd is op onbewezen beweringen en tegelijk het öisen van „bewijzen" van zijn tegen standers. Verder heeft hij blijkbaar helemaal geen last van een minder waardigheidscomplex wanneer hij in de Tweede Kamer debatteerd met minis- Jers, professoren, advocaten enz. Hij heeft ook geen last van wetenschappe- hjke bagage, zodat zijn gezichtskring zeer beperkt is en hij ook niet beseft. Wat hem eigenlijk ontbreekt. De moei lijkste problemen lost hij in een hand omdraai op. Dat gaat ook gemakkelijk als men geen verstand heeft van staats recht, economie etc. Nu echter steeds nieer intellectuelen tot zijn partij toe treden, wordt het moeilijker voor hem. ttet is ons een raadsel, hoe deze men sen zich daar thuis kunnen voelen. In ieder geval leidt dit ertoe, dat er meer oppositie in de partij komt. Nu Koe- Koek ir. Adams de handen boven het nooid houdt en alsnog weigert schoon piup te maken met de gewezen poli- wl "delinquenten wordt zijn leider- i'cnap bedreigd, want men gaat deze Ih weet uw armoede, 'doch gij zijt rijk. Gij zegt: Ik ben rijk maar gij weet niet, dat gij zijt arm. (Openbaring 2 9; 3 17) Onze tekstwoorden zijn citaten uit twee verschillende brieven. De ene brief is bestemd voor de ge meente te Smyrna. De andere brief voor de gemeente Laodicea. Nu zijn de beide gemeenten reeds lang verdwenen. Geen spoor is er meer van te vin den. De brieven, die Christus échter een maal aan hen schreef, zijn bewaard. En dat is Gods bijzondere zorg, die Hij voor Zijn kerk draagt. Want door deze brieven onderwijst Hij Zijn gemeente tot de voleinding der eeuwen. Daardoor bemoedigt en versterkt Hij Zijn kinderen, die in getrouwheid vol harden. Daardoor waarschuwt en bestraft Hij degenen, die zich in lauwheid verhar den. Daarom staan deze brieven uit de he mel dan ook in de Bijbel. De aanhef van de brieven is, evenals de inhoud, totaal verschillend. Dat is niet toevallig. Christus spreekt Zijn gemeente aan op een wijze, die overeenstemt met de geestelijke toestand van die gemeente. Daarom moet het de gemeente van Smyrna bijzonder aanspreken, als Christus Zich aandient als „de eerste en de laatste, die dood geweest is, maar levend is geworden." Zo ook heeft de gemeente van Lao dicea veel te zeggen als zij een brief ontvangt van „de Amen, de trouwe en waarachtige Getuige, het Begin der schepping Gods." De eerste zelfbenaming is tot bemoe diging. De tweede bevat een stille bedreiging. Want het is in Smyrna totaal an ders, dan in Laodicea. Smyrna is de gemeente onder het kruis! Laodicea is de gemeente zonder het kruis! Dat scheelt één letter. Maar het scheelt alles! In Smyrna is sprake van armoede en verdrukking. Het is de gemeente van Polycarpus, die op zeer hoge leeftijd niet het martelaarschap heeft gezocht, maar heeft het wel aanvaard, als hij op 23 februari 155 de vuurdood sterft. Over Smyrna valt de schaduw van de dood. Nu zegt Christus juist tot deze ge meente: Ik ben dood geweest, en Ik ben levend geworden! Dat betekent, dat het stervend leven van Smyrna niet verder gaat dan de schaduw van de dood. Want de dood zélf is voor haar ge dood in de dood van Christus. Welk een diepe troost is dit voor de mensen in Smyrna. In hun armoede, die onlosmakelijk aan hun verdrukking verbonden is, mogen zij weten de littekenen van hun Meester te dragen. Zij dragen de littekenen. Jezus droeg de wonden! Daar komt nog bij, dat Jezus van hun armoede weet. Hij wéét, hoe het in Smyrna gesteld is. Hij weet óók, wat hun lijden bete kent. Smyrna behoeft het niet eens te zeg gen. Zij mag weten, dat Hij, die werkelijk wéét, wat doodnood is, haar niet aan haar lot overlaat. Bovendien is Hij niet alleen dood geweest. Hij is ook levend geworden! Dwars door de dood heen heeft Hij het leven verdiend. En tot dat leven aan de andere kant van de dood bewaart en leidt Hij Zijn gemeente in Smyrna. En daarom wordt zij bemoedigd en aangespoord om getrouw te zijn! De gemeente van Smyrna was arm. Jezus ook! De gemeente van Smyrna was arm te midden van een rijke omgeving. Jezus ook! De gemeente van Smyrna was arm te midden van schijnvrome mensen. Jezus ook! De gemeente van Smyrna werd door deze mensen verdrukt, die daartoe sa menspanden met de heidenen. Jezus ook! De; genieente van Smyrna werd be lasterd en aangeklaagd. Jezus ook! De gemeente van Smyrna werd be stookt met het wapen uit de smidse van de hel. Jezus ook! De gemeente van Smyrna woonde daar, waar de synagoge van de satan stond. Jezus ook! De gemeente van Smyrna werd weg- gestoten uit het leven. Jezus ook! De gemeente van Smyrna droeg het lijden. Om Jezus' wil! Jezus ook. Om Smyrna's wil! Daarom zijn de mensen in Smyrna rijk, al hebben zij wellicht uitge-^ schreeuwd: o God, wat zijn wij arm! Dat is de waarheid, die zij mogen ho ren uit Jezus' mond; „doch gij zijt rijk." Rijk, zoals Lazarus rijk was! Rijk in God! Dan is voor Smyrna de armoede niet onbelangrijk, maar dan wordt juist in deze armoede de ware rijkdom ontvan gen. Lazarus hij was rijker, dan de rij ke man! had zo uit Smyrna kunnen komen. Smyrna was eveneens rijker, dan al len, die de armoede van Lazarus niet kennen. Weet gij dan niet de genade van onze Heere Jezus Christus, dat Hij om Smyrna's wil, om Lazarus' wil, om uwentwil is arm geworden, daar Hij rijk was, opdat zij en wij door Zijn armoede rijk zouden worden? Polsbroek. (Wordt vervolgd) Ds. E. F. Vergunst. schitterend bezit voor altijd! Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam kwestie gebruiken om een eind te ma ken aan het eenhoofdig bewind. Dit is nietde eerste keer. Bovenge noemde Dr. Zeegers deed enige jaren geleden een poging hem als leider te wippen, maar zonder succes. Eenzelfde lot werd gedeeld door de Haagse ad vocaat Van Heiningen, die het ook probeerde. Daarom houdt hij de intel lectuelen goed in de gaten. Maar deze en ook anderen nemen geen ge noegen met een partijorganisatie waar één man alles voor het zeggen heeft. De klap van Baas heeft de mogelijk heid geschapen een soort paleisrevo lutie te ontketenen en hoe langer en hoe meer Koekoek tegenstand biedt, des te zwakker zal zijn positie worden. Hij schijnt niet bereid te zijn de partij behoorlijk te democratiseren. De man beseft niet, dat de leiding van een klein partijtje wel autocratisch kan optreden al is het niet verstandig maar dat dit steeds onmogelijker wordt naarmate de partij groeit. In dit proces speelt het „imago" (beeld) van Koekoek bij de massa een grote rol. Waardoor is hij plotselirig zo'n grote ster geworden aan ons poli tieke firmament? Niet door zijn kennis op dit gebied, ook niet door grote ca paciteiten als politicus, maar door heel andere factoren; hij heeft zijn bekend heid en populariteit te danken ten eerste aan zijn merkwaardige naam, die niemand vergeet; ook aan zijn ex pressief gezicht en zijn grappig accent; en vooral ook daardoor dat hij de volkstaal spreekt en geen voor de mas sa onbegrijpelijke vaktaal van juristen en economen. Hij spreekt op boeren- manier en dat begrijpt de massa. Zo werd^hij de superman van de partij en de enige in de Kamer, die het toch maar goed durfde te zeggen. Het volk vraagt dan niet of er ook nog iets po sitiefs in zijn beweringen zit. Boven dien had hij de laatste jaren de wind mee, doordat de vijf grote partijen met hun politiek vastgelopen zijn, waardoor in elke partij ontevredenheid heerst. We moeten echter niet denken, dat Koekoek de Nederlandse politiek in het rechte spoor zal krijgen. Daarvoor is meer nodig dan de kreten van de Boerenleiders. Zij brengen de oplossing niet, want daarvoor zijn hun opvattin gen veel te primitief. Het enige plus punt voor deze partij kunnen we zien in het feit, dat alleen haar bestaan en haar jongste kiezerswinst de aandacht hebben gevestigd op de mankementen in ons huidige partijensysteem, waar aan alle duidelijkheid ontbreekt en ook de regeerkracht. Als zodanig heeft ze wellicht als stimulans gewerkt voor een betere partijenstructuur, waarin de thans dominerende tegenstelling van sociaal - rechts en - links duidelijk uit komt. Komt deze tot realisatie, dan kan de B.P. wat ons betreft verdwijnen, want een positieve bijdrage in onze landspolitiek zal ze nimmer vermogen te geven. -O- NAAR DE MIDDELHnRNIS-TEL:Z328 OUDE TONGE Eerste bieten. Vanmorgen zijn de eerste suikerbieten aan de haven aan gevoerd. De heer D. Fluit was dit sei zoen de eerste. Woensdagavond is het weer heel dui- deiyk gebleken dat niemand er geluk kig mee is dat de heer M. v. d. Bosch te Melissant per 1 oktober ontslag heeft gevraagd en gekregen als secretaris penningmeester van het Kraamcentrum Goeree-Overflakkee. Het bestuur van de Stichting, de leidster en de kraam verzorgsters hebben de heer van den Bosch dan ook niet zonder meer laten gaan maar hem en z^'n echtgenote een spontane hulde bereid. Dhr. van den Bosch werd daartoe ontvangen in de zaal van Hotel Zaaqer te Middelharnis waar een rij van sprekers over hem de welverdiende loftrompet stak. Hij werd getekend als de man van het eerste uur 'die door sociale bewogenheid het Groe ne-Kruiswerk en het administratieve werk van het daaruit op Flakkee ont stane Kraamcentrum energiek ter hand nam. Als opvolger van dhr. van den Bosch is benoemd dhr. G. A. Winkels te Achthuizen. Grote waardering. Ook dokter Huisman die als voorzit ter van de Stichting sprak wees dhr. van den Bosch aan als de ziel en de promotor van het ICraamcentrum en spr. betreurde het dat dhr. van den Bosch om gezondheidsredenen zijn functie zal neerleggen. Hij rele veerde de oprichting van het Kraam centrum in 1946. Dhr. v. d. Bosch had zich al eerder op dit terrein begeven, voor de afd. Melissant van het Groene Kruis had hij zich beijverd verpleeg sters aan te trekken. Na de ziekte van de voormalige secretaris-penningmees ter dhr. van Es in 1953 heeft de heer V. d. Bosch deze functie met uiterste precisie behartigd. Dokter Huisman vergeleek hoe in 1946 was gestart met 2 kraamverzorgsters terwijl er thans 20 25 in dienst zijn. De begroting 1947 vertoonde een bedrag van 10.000, maar het bedrag op de begroting 1965 was maar liefst opgelopen tot een be drag van 220.000,—. Uit een en ander concludeerde dokter Huisman dat de Stichting Kraamcentrum eeti heel be drijf is geworden waarvan dhr. v. d. Bosch de financiën heeft beheerd en zich ook verdienstelijk maakte met or ganisatorische zaken. Naarmate de sub sidies van de Overheid groter werden werd ook de overheidsinmenging gro ter en spr. wist dat dat overstelpend veel werk had meegebracht. Nu de Overheid de subsidiëring intrekt moet het Kraamcentrum op eigen kracht drijven wat weer stof geeft aan de -^ wat dokter Huisman noemde eeuwig durende financieringsmoeilijkheden. De Stichting mag geen winst maken en balanceert dan ook steeds op de rand van een tekort. Het steeds weer aan passen aan de veranderende regelingen en omstandigheden vereist grote aan dacht. Dokter Huisman zag in dhr. v. d. Bosch een enorme werkkracht en een all-round man met flair om be paalde dingen te organiseren en een gave om te vergaderen. Hij had zich zo verdiept en ingewerkt dat spr. het een wonder vond dat hij nooit bij de be vallingen aanwezig was! Als blijk van waardering bood dok ter Huisman de scheidende heer v. d. Bosch een mooie klok aan en mevr. v. d. Bosch die ook in de hulde werd be trokken werd verrast met een prachtig boeket bjioemen. Zuster van Vugt, de leidster-docente, die namens de kraamverzorgsters dhr. van den Bosch dankte en haar waarde ring betoonde voor het vele werk dat hij in het belang van de Stichting heeft' gedaan overhandigde dhr. v. d. Bosch een prachtige hanglamp. Weer werd mevr. v. d. Bosch bedacht, nu met een fraai bloemstuk. „Jeugdige olijkheid". Ook dokter van Loo te Dirksland die sprak namens de provinciale Zuid - Hollandse Veren, het Groene Kruis liet zich zeer prijzend over dhr. v. d. Bosch uit. Hij betreurde het dat mensen met een geest als v. d. Bosch steeds minder gevonden worden en dat er steeds meer wordt gesproken over rechten en steeds minder wordt gedacht aan plichten. Spr. wees op het grote belang dat ook in de toekomst nog zulke mensen als dhr. v. d. Bosch gevonden zullen worden. Spr. wees erop dat de hele gezondheidszorg in Nederland door het werk van dit soort mensen is tot stand gekomen, ze hebben er hun schouders onder gezet en hebben niet geschroomd voor te leurstelling; maar zij huldigen het de vies „door allen, voor allen". Öpr. wist dat dhr. v. d. Bosch niet zou hebben bereikt waartoe hij thans gekomen wss als hij enkele eigenschap pen, waaronder zijn zelfs jeugdige olijkheid niet gehad zou hebben. Een en ander samenvattend noemde dokter van Loo het Kraamcentrum het Kraamcentrum van dhr. v. d. Bosch en hij uitte zijn grote dankbaarheid. Spr. besloot met de beste wensen 'aan het echtpaar v. d. Bosch waarna hij dhr. v. d. Bosch een grote luxe doos sigaren aanbood. Dhr. W. V. Everdingen bracht na mens het Wit-Gele-Kruis te Achthui zen de gelukwensen over. Spr. kon dhr. V. d. Bosch niet persoonlijk maar uit de gesproken woorden concludeerde hij dat hij toch wel „een heel geschikte man" is. Met de gelukwensen bood hij dhr. V. d. Bosch een doos sigaren aan. Dhr. Baart zwaaide namens de Groe ne Kruis afdeling te Melissant dhr. v. d. Bosch bij het scheiden van de markt een grote hulde toe. Spr. wist dat dhr. V. d. Bosch de afgelopen periode niet enkel in woord maar zeker ook in de daad heeft doorgemaakt „U hebt het grote gebod betracht, dat wij onze naaste zullen liefhebben als onszelve" zo betoogde dhr. Baart. Hij hoopte dat dhr. V. d. Bosch nog geruime tijd zijn functie in de afdeling zal kunnen be hartigen en besloot met de wens dat het echtpaar v. d. Bosch nog gezegende jaren tegemoet zal gaan. De dank werd onderstreept door het aanbieden van een prachtig bloemstuk. Ook dhr. C. Gebraad te Oude'Tonge zei de kwaliteiten van dhr. v. d. Bosch te kennen. Hij had eens de rekening van de Stichting nagezien en het was hem al gauw duidelijk geworden dat dhr. V. d. Bosch een massa werk ver zet heeft. Spr. verheelde niet de armoe van zijn afdeling bekend te maken maar toch kon hij ,een boekenbonnetje' aanbieden, „Ik ben er nog niet". De nieuw benoemde secretaris-pen ningmeester, dhr. G. A. Winkels con cludeerde uit het gesprokene dat hem heel wat te wachten stond en dat hij er nog lang niet was. Als het ging om het kraamcentrum was dhr. v. d. Bosch een man van het eerste uur; hij hééft gewerkt onder moeilijke omstandighe den om de organisatie op het gebied van de volksgezondheid gaande te hou den" aldus dhr. Winkels. Hij wees op de betere begeleiding van de Kraamzorg door het tot stand komen van de Stichting waardoor de kindersterfte belangrijk is ingedamd en tot een minimum is teruggebracht. Spr. betoogde dat dhr. v. d. Bosch veel heeft bereikt; alles wat nodig was is er ge komen; dhr. V. d. Bosch schoot zelf soms geld voor; spr. wist dat de ge meenten soms slecht „over de brug" kwamen maar hij hoopte dat dat na de samenvoeging misschien beter zou gaan! Het deed spr. genoegen dat hij het werk van dhr. v. d. Bosch kon over nemen; namens het bestuur van de Stichting bood hij dhr. v. d. Bosch een geldbedrag aari als begin „kapitaal" voor de aanschaf van een koelkast „om het hoofd koel te houden". Ook privé bood dhr. Winkels dhr. V. d. Bosch een geschenk aan. Dhr. van den Bosch was er verbluft van... jonge, jonge, jonge enz. enz." zuchtte hij. De heer v. d. Bosch geflankeerd door een aantal kraamverzorgsters. Rechts naast hem de leidster-do cente Zr. van Vugt, links de ad junct leidster-docente Zr. Melissant. Dag lieve menheer v. d. Bosch zeiden ze allemaal. Dankwoord. De heer v. d. Bosch vond het een overstelpende gedachte afscheid te moeten nemen. Hij zei het afscheid lie ver in stilte voor'Dij te hebben laten gaan maar het bestuur had dat anders gedacht. Hij vond overigens dat hij de toegezwaaide lof niet helemaal had ver diend „zo erg was 't nou ook weer niet" vergoeUijkte hij. Op verzoek van dhr. v. d. Bosch werd staande een ogenblik stilte in acht genomen tot herdenking van de mede oprichters van de Stichting van wie dhr. v. d. Bosch de enige overle vende is. Spr. zei van ganser harte te hopen dat het kraamcentrum een nog grotere vlucht zal nemen en dat het centrum nog veel werk voor haar verzorgsters zal hebben. Spr. verklaarde zijn be langstelling voor het kraamcentrum terwijl hij zelf geen kinderen heeft uit een sociale gedachte die naar hij meende ook bij de verzorgers leeft ge zien de weinige klachten die worden ingediend. „Ik ben er beduusd van, aan de cadeaux te zien lijkt het alsof ieder blij is dat ik ga" lachte hij. Spr. besloot met een hartelijk dankwoord aan allen die door hun aanwezigheid en het aanbieden van geschenken hun belangstelling hadden getoond. Tot slot werd door de aanwezigen een dronk door dhr. v. d. Bosch be taald op het echtpaar van den Bosch uitgebracht. Speciaal In het opmaxen van B. V. d. VEER Telefoon 868% - Westdfjk MIDDELHABNIS Van zaterdag 1 oktober v.m. 12 uur t.m. maandag 3 oktober v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter v. d. Peppel, tel, 2117, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Meüssant: Dienst heeft dokter Huisman, tel. 01877-412, Melissant. Oosf/Iakkee; Dienst heeft dokter Kramers, telef. 01873-201, OoItgensplaat en dokter de Jager, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Boone, tel. 01877- 234. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, telef. 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 2 okt. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1