Startavond ARIOS Eerste 2800 meter van dam door Brouwershavense Gat bijna gereed Prinsjesdag Troonrede Miljardennota Meditatie F! C. KORTEHEG it ZOON 39e jaargang Vrijdag 23 september 1966 No. 3521 CHR. STREEKBLAD OP GE21EFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Een toepasselijk besluit Verdien uw incassokosten Ingezonden stukicen De apartheid in Zuid-Afrika Bnllant' van Andel Zondagsdienst artsen Fruitmanden en Fruitbakjes »De Fruitcentrale" o^etften PRINS HENDKIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIÜDELHAENIS Bedacüe en advertentleB: Kantoor Langeweg 13, SommelsdtJk ABONNEMKNTSPRIJS f 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. BtJ contract speciaal tarief. rel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 i—i Giro 167830 Verschynt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Voor verreweg de meeste Nederlan ders zijn de vakanties al geruime tijd voorbij, maar pas op j.l. dindsdag 20 september eindigde die van de lieren politici. Op Prinsjesdag in de 18e eeuw een feestdag ter ere van de prins- stadhouder en nu de dag van de ope ning van de Staten-Generaal door H.iVI. de Koningin gaat de parle mentaire machine weer op volle toeren werken en zal het ons niet aan onder werpen voor hoofdartikelen ontbreken, zoals in de afgelopen maanden bijna liet geval is geweest. Het politieke le ven wordt dus gewekt uit zijn zomer- slaap en zal deze winter en volgend voorjaar met het oog op de Kamer verkiezingen van mei 1967, waarnaar ieder meelevend burger met spanning uitziet, met verhoogde intensiteit wor den voortgezet zowel in als buiten het parlement. Den Haag is de stad van Prinsjes dag. Dan trekken duizenden Hagenaars naar de binnenstad en duizenden ande ren uit het hele land komen per trein of bus deze dag meemaken. Ditmaal had de stad ook de twijfelachtige eer een groot aantal provo's uit Amster dam en uit eigen gelederen op de been te zien. In verband daarmee was er een enorme politiemacht, zowel van geüni formeerde agenten en marechaussees als van rechercheurs, op de been, bij gestaan door een tiental Amsterdamse rechercheurs, die „hun" provo's kennen. Gedurende de tocht van de koninklij ke stoet van het paleis op dë Lange Voorhout naar de Ridderzaal en terug hebben de provo's kans gezien enkele rookbommen te gooien, maar die heb hen geen verwarring veroorzaakt. De politie had 's morgens op het station al provo's opgepakt en dit ging gedu rende de rit door. Wij hebben tenmin ste verschillende malen politiewagens, die in groten getale de binnenstad doorkruisten, dergelijk gespuis zien op brengen. In totaal zijn er ongeveer 80 gearresteerd. Omdat hun hele opzet in feite mislukte en de politie korte met ten met hen maakte, zijn ze na afloop van de plechtigheid tot 's avonds laat toe bezig gebleven het de politie lastig te maken met het provoceren, vooral op het Plein, vlak bij het Binnenhof, waar de ministeries van 'Buitenlandse Zaken, Defensie en Justitie staan en het gebouw van de Hoge Raad der Ne derlanden. We zijn daar 's middags vier uur ook eens een kijkje gaan ne men en op dat moment was juist de strijd er in volle gang. We hebben ons veiligheidshalve opgesteld op de trap pen van het paleis van de Hoge Raad, maar kwamen niettemin toch nog in een charge terecht, daar enkele pro vo's er ook stelling hadden genomen. De politie rende over het plein en de trottoirs èn sloeg met de wapenstok behoorlijk op de vluchtende raddraaiers in. Men ontzag echter heel netjes het publiek en zo zijn we er zonder kleer scheuren afgekomen. We begrijpen wel, dat de politie van het publiek last heeft, maar anderzijds is het ook zo, dat het zien van zulke relletjes een boeiend schouwspel is. Een aantal pers fotografen en verslaggevers werd op gebracht, omdat ze de politie hinderden en daarom werden door de^ grote dag bladen weer jammerklachten aangehe ven over het „onbeheerste" optreden van sommige agenten, die „in paniek" zouden zijn geraakt. Wij menen, dat -dit het risico van het vak is en dat de politie daar geen rekening mee kan houden. De handhaving van de orde is primair, wat de Troonrede zelf be treft, gewoonte getrouw werd daar in een veelheid van onderwerpen be handeld, die we later wel hopen te bespreken aan de hand van de Rijks begroting en de wetsontwerpen. Ze ademt een wel wat andere geest dan die van vorig jaar. Toen immers kwam bet kabinet-Cals met een spectaculaire verhoging van de uitgaven voor de verwezenlijking van allerlei grote plan- iien in de vorm van de z.g. gemeen schapsvoorzieningen. Het besefte toen Wet, dat we op dat moment al op een hoogst gevaarlijk punt in de conjunc tuur zaten en deze politiek der sterke Mannen leidde er mede al spoedig toe, dat er economisch gezien een situatie ontstond, die aan dit al te optimistisch beleid een halt toeriep. Deze Troonre- w en de inhoud van de Rijksbegroting seven er blijk van, dat het kabinet *t enigermate begrepen heeft, zij het onder druk van de meeste partijen o.a. ook van de K.V.P. en de A.R.P., die fegeringspartijen zijn èn -van de toe- «and op de kapitaalmarkt. Naar onze TOening worden de overheidsbestedin gen echter lang niet genoeg beperkt, ^dat nu het overheidsbudget de 20 fujiard is gepasseerd. We zijn het met „Algemeen Handelsblad" eens, dat ;*njft: „Het is duidelijk, dat het mi- "isterteam, dat in 1967 de heer Cals c.s. saat aflossen, van meet afaan in de positie verkeert de pikzwarte was van m voorgangers te moeten doen; een "Wangpositie dus, waaruit het toekom- r^s l^abinet zich alleen kan redden koste van bijzonder onpopulaire maatregelen, waaronder zulke, die tot srote spanningen op het loonfront aan- 'eiaing zullen geven." Ook gaan we JKKoord met de constatering van het dat het kabinet eigenlijk heeft "oeten toegeven, dat het verder heeft „Alzo zeg Ik ulieden, is er blqd- schap voor de engelen Gods over één zondaar, die zich bekeert". Lukas 15 10. De toepassing is er ditmaal éne, die niet wij, maar die Christus Zelf wil maken. Beter kan het niet. En we mogen er de ogen niet voor sluiten, dat het beeld verspringt, en dat Christus in plaats van het ver loren zijn en gevonden worden van een (in zichzelf vrij waardeloze) penning het nu heeft over die éne zondaar, die zich bekeert. O, denk niet, dat dit een tegenstel ling inhoudt. Ook niet, dat we probe ren alles in de Bijbel vlak te strijken. Neen, het zegt m.i., dat over het éne grote, waarom het gaat en waarop het aankomt tussen God en ons, op méér dan één manier gesproken kan worden, zonder dat daarmee elkaar uitsluitende tegenstellingen worden opgericht. Doch eerst nog iets in verband met de blijdschap. Dan merken we in onze tijd, dat de mens op niets zozeer uit is, als op... ja, zou het „blijdschap" zijn? Of is het bij de grote massa een begeerte naar ple zier en ontspanning, die ons met ver bazing en ontsteltenis moet vervullen. Is het parool van-ouds niet: Lsat ons eten en drinken: en vrolijk zijn, want morgen sterven wij? Willen de meesten nu al niet de aarde erfelijk bezitten. Nu al alles zien, alles genieten?, zonder te bedenken, dat Gods ellendig, noch tans zachtmoedig volk eenmaal de aar de erfelijk ten eigendom zal bezitten? Er knaagt een zondige worm aan on ze verlangens naar vreugde, vermaak en jolijt. Er is maar weinig, of beter: totaal geen overeenstemming tussen de hemel en de aarde in deze. God is dood, durft men tegenwoordig openlijk te schrijven en te zeggen. De hemel is zo ver, ze is nog nooit ontdekt door de ruimtevaarders. Het geestelijk contact, de door Gods Geest gewrochte en onderhouden com- nunicatie gemeenschap) tussen he mel en aarde, tussen Christus en de Zijnen temidden van de strijd en de aanvechtingen hier-beneden, is wel sterk verminderd en erg verschraald in onze geesteloze dagen. Zijn wij de man, de vrouw, naar wie de vinger Gods wijst, en van wie dit geldt? O, vernederen we ons dan onder Gods slaande Hand. En krijten we met een Efraïm: HEERE, bekeer ons, zo zullen we bekeerd zijn; want Gij zijt de God van ons heil! 'De Heere Christus verwijst ons in Zijn toepassing naar de engelen. Over de engelen kan ik maar weinig schrij ven, hoeveel sommigen dikke boeken aan dit onderwerp hebben gewijd. We lezen van de engelen, onder Oud en Nieuw Testament. Vooral de Engel des Verbonds' treedt ons van oude dagen in Gods openbaring tegen. Kennen we de Christus voor Zijrl vleeswording? Zo ja, dan verwondert het ons niet, dat waar Hij het Hoofd ook der engelen is, deze engelen zich vlak bij de Zaligma ker bevinden, bij Zijn menswording te Bethlehem, in de woestijn (toen Hij verzocht was), in Gethsémané, op de Opstandingsmorgen en bij Zijn hemel vaart. De engelen leven ten zeerste mee met de gang van het Gods-rijk dopr deze wereld. Zij zijn tot oogsters en maaiers, bij Christus' wederkomst, besteld en verkoren door de Vader.- Ook al weet niemand op aarde van uw oprechte bekering, al gelooft men er niet aan, ondanks uw waardige wan del en godvruchtig getuigenis,: de en gelen nochtans waren blij, hebben zich onuitsprekelijk verheugd, toen ge voor immer stad-verderf achter u liet, en de smalle weg betrad, om in Christus' bloed de verzoening voor al uw vuile zonden bij God te vinden. Vrede en blijdschap zijn het deel van allen, die, gerechtvaardigd door en uit het geloof, zich met God verzoend mogen weten door de dood van Zijn Zoon. Niemand hoeft met u blij te zijn, niemand hoeft het te „geloven",: de engelen in de he melen weten ervan. Zij zijn wel blij; zij juichen, ook zingen zij: Ere zij God in de hoogste hemelen, want er is, in Christus, voor deze arme en ellendige zondaar of zondares vrede op aarde, vanwege het aan hem of haar betoonde, in Christus vastliggende. Goddelijke welbehagen! Is dat' niet genoeg? Wilt ge nog meer? Nogmaals, Christus maakt de' toe passing, en deze kan wel eens anders uitvallen dan wij wensten of dachten. Hij spreekt niet als de Schriftgeleer den. Hij spreekt met Goddelijk gezag en autoriteit: „Alzo zeg Ik ulieden!" Is dat genoeg? Willen we nog meer?, dan dat er blijdschap is voor engelen Gods, over één zondaar die zich be keert?" Het gaat om de eenling bij de Heere God. Telkens wordt er weer één toe gebracht, weer een verloren penning gevonden. Het werk Gods gaat nog steeds door. We leven allen nog in het heden der genade. Het wordt ook u nog langs deze weg gepredikt, dat de zaligheid en redding alleen voor u er is en er zijn kan in Christus Jezus, de Zaligmaker, Die het verlorene zoekt en het weggedrevene tot de Vader wederbrengt. Geen zonde te groot, of Hij maakt ze met de grond gelijk; geen ongerechtig heid te gemeen, te vuil, of Hij wast ze rein in Zijn harte-bloed. „Zo gij Zijn stem dan heden hoort,: gelooft Zijn heil en troost-rijk woord: Verhardt u niet, maar laat u leiden!" Het heil is er nog voor ieder, voor.< elke, ja voor de éne zondaar, die zich bekeert. U moet het doen, n.l. zich be keren, en u vdlt het niet, u kunt het niet. De Heere komt, als het wel is, er Zelf, met Zijn Woord, met Zijn Geest, ja met Zichzelf in Christus aan tepas. Dan is er de bekering, als er droefheid is over de zonde, heimwee naar de verloren Gods-gemeenschap, en wanneer u niet langer voorbij-rent en -leeft aan uw diepste noden en behoef ten. O, bekeert u, want waarom zoudt gij sterven, en niet leven? De wég is gebaand, de schuld betaald, de prijs is het bloed van de Verlosser. Al wat aan Hem is 'gans begeerlijk voor een alles- missend volk. O, Zone Davids, erbarm u mijner! St. Maartensdijk Ds. J. v. d. Haar Mllen sprmgen dan zijn economische Msstok lang is. Zelfs met het zo pro- s'essieve dagblad „Trouw" kunnen we ditmaal instemmen wanneer het zegt, j dat het kabinet te laat het dreigende vastlopen van zijn financieel beleid door heeft gehad, waardoor het verwijt j van een „te-veel-ineens-politiek" be- waarheid is geworden. Alleen het socia listische blad „Het Vrije Volk" ziet nog veel mogelij khederi voor het be- i leid van het kabinet-Cals in het jaar, dat het nog voor de boeg heeft en het gelooft zelfs, dat het nog heel veel goeds tot stand zal kunnen brengen. Ons standpunt is, dat uit de Troonre de niet blijkt, althans niet voldoende, dat dit kabinet beseft te hoog ge grepen te hebben. Het wil ondanks de overbesteding, de kapitaalschaarste, de extreem hoge rente enz. nog altijd voortgaan met een politiek, die niet j afgestemd is op^ de economische moge lijkheden. De Regering zegt wel dat bij de begroting voor 1967 is uitgegaan van een sobere uitvoering van haar program. Nochtans constateert ze zelf, dat ook daarmee een. aanzienlijke stij ging van de uitgaven gemoeid is, waar door onvermijdelijk nieuwe belasting verhogingen nodig zijn. De pertinente onwil van dit kabinet van progressie ve en ambitieuze heren om de tering naar de nering te zetten zal het nieuwe kabinet van 1967 voor een uitzonder lijk zware en ondankbare taak stellen. We hopen in ieder geval, dat geen de zer heren uitgezonderd Luns ooit weer in de regering zal terugkeren! Alleen al de uitspraak in de Troonrede, dat de loonontwikkeling niet uitsluitend bepaald wordt door de groei van de arbeidsproduktiviteit is reeds voldoen de daarvoor. Wat de Rijksbegroting-1967 betreft, we stellen ons voor na bestudering er van en van de nieuwste rapporten van het Centraal Planbureau daarover uit voerig te schrijven. We volstaan thans met vast te stellen, dat de uitgaven de 20 miljard zijn gepasseerd, dus weer 2 miljaard hoger zijn dan dit jaar. In vijf jaar is onze rijksbegroting opgelo pen van 11 tot 20 miljard, d.i. met ruim 80°/o| Dit tempo is natuurlijk niet vol te houden. De belastingen liggen al enke le jaren tussen 26 en 27''/o van ons nationale inkomen, wat veel te hoog is. We zullen maar hopen, dat er het vol gend jaar een heel ander soort kabinet optreedt, dat zich' aan betere beginse len houdt dan het huidige. Tot zolang geduld! NAAR DE MIDDELHRRNIS-TEL:Z3Z8 De ARJOS houdt a..s zaterdagavond 1 okt. haar startavond in Vita Nov^ te Sommelsdijk; aanvang 19.30 uur, op welke avond alle leden van de Anti revolutionaire kiesverenigingen van harte welkom zijn. Door de heer J. A. van Bennekom uit Middelburg, Lid van de Tweede Kamer zal een cau serie worden gehouden met als titel: „Wordt het nog wat met dat Konink rijk? Verder vermeldt het programma een muzikaal intermezzo; samen zang en discussie en vragenstelling over de gehouden causerie. Het belooft daar om niet enkel een gezellige maar ze ker ook leerzame avond te worden. U kunt de hoge incasso-kosten ad f 0,60 zelf verdienen, wan neer U (als postabonné) uw abonnementsgeld van f 2,75 voor het vierde kwartaal op onze giro overmaakt. Het gironummer van „Eilandennieuws" is 167930. Voor de bezorg-abonnees heeft overschrijving per giro minder zin, omdat daarvoor geen incas so-kosten gelden. Bij voorbaat dank voor uw me dewerking. Administratie N.V. Eilanden-nieuws U'StU?rDAM 8.s?aUWtR&HAV£NSCH£ De afsluiting van het ^Brouwersha vense Gat, de 6250 meter brede zeearm tussen Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee, is door het spectacu laire „Deltawerk" bij Stellendam mis schien wat naar de achtergrond van de belangstelling gedrongen, niette min worden dagelijks vele tientallen deelnemers aan excursies voor b.v. stu diedoeleinden door grommende motor boten in een kleine tien minuten op het werk gebracht. Tussen de kust van Schouwen bij Scharendijke, waar de dam in de toekomst bij West Re- pard zal aansluiten, en het stuk van de dam waaraan thans w;ordt gewerkt gaapt n.l. een stroomgat van maar liefst 40 meter diep! Op de tekening is te zien hoe bij het leggen van de dijk gebruikt is gemaakt van de twee aanwezige zandplaten ,de Middelplaat en de Kabbelaarbank. Vorig jaar kwam 1100 meter dijk over de Mid delplaat' gereed en dit jaar zal weer 1700 meter over de kabbelaarsbank worden voltooid. Het dijklichaam wordt tegelijk beschermd door bitumen waar toe een zeer unieke machine aan het werk is. De volgende drie jaren zul len worden besteed aan het z.g. „ver dedigen" van de stroomgaten; er zal in die jaren gewerkt worden met zink- stukken en andere materialen. In 1970 wordt vanaf het aansluitingspunt bij Ouddorp een enkele kilometers lange dijk gelegd. Er zal dan uiteraard tus sen deze dijk en de dan aanwezige dam een sluitgat ontstaan in de z.g. „kous" dat in 1971 zal worden gedicht evenals het andere sluitgat onder de kust nabij Scharendijke. Hoe dit zal gebeuren is nog niet definitief bekend; wel wordt gedacht aan het systeem van een geleidelijke sluiting d.m.v. een kabelbaan. Wanneer in 1972 de dam door het Brouwerhavensegat gereed zal zijn betekent dit weer een belang rijke schakel in de Deltaketen. De vol gende stap is dan de afdamming van de Oosterschelde tussen Schouwen en Noord Beveland. Geachte Kedactie, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer G. C. Kleingeld in uw j.l. dinsdagnummer gaarne het vol gende: Ie. Ik ben het geheel eens met het hoofdartikel over de „moord op Dr. Verwoerd" en met het naschrift van de redactie. Déze uiterst moeilijke zaak van de apartheid en de apartheidspo litiek is in het E.N. m.i. zéér deskun dig en eerlijk besproken. De geachte heer Kleingeld weet mogelijk niet dat er in de bladen in Z.A. veel wordt ge- discuseerd over het voor en tegen der apartheid. Dat mag daar wel! Ma.ar een actie tegen de staat kan men daar nooit toelaten, omdat de Z. Afrikaners met de rug tegen de muur staan. De enigste oplossing daar is de apartheid. Doch die apartheid hebben de Nederlanders ook, maar hier noemen ze dat „zui len", b.v. N.C.R.V.; Vara en K.R.O. enz. enz. Daaruit komen hier geen staakun- dige moeilijkheden. Tenminste nu nog niet!! Alleen de liberale A.V.R.O vindt die zuilen niks. Er moet maar 1 zuil komen en dat is de A.V.R.O. Ga ik nu die A.V.R.O. ook van nationaal socialisme beschuldigen? Absoluut niet! Ze zijn er tegen. Kleingeld ook en ik ook. Maar de heer Kleingeld heeft het bijna alleen over de nazi's!! Hij gaat zich immers langzamerhand toch wel afvragen öf er in het Z.A. kabinet nog mensen zitten die niets met de nazi's te maken hebben gehad!! Met „dit kabinet" veroordeelt hij dus ongeveer héél Z. Afrika. En met hem doen dat dui?:enden Nederlanders, als gevolg van de verkeerde voorlichting der pers. In de meeste Nederlandse dagbladen worden zelfs degelijke inge zonden stukken vóór apartheid vaak geweerd, ook als goede kenners van Z.A., die daar zijn geweest, iets schrij ven. Is dat naastenliefde, om met de heer K. te spreken? 2e. Over de Nazi's wil ik alleen dit zeggen dat wijlen Prof. K. Schilder de nazi's het duidelijkst heeft geken merkt toen hij het hakenkruis het ver bogen kruis van Christus noemde. De waarheid, die Christus brengt wordt dus doro de Nazi's verbogen en ver draaid, zoals Hitler dat ook probeerde. Christus zei echter tegen de Sama- ritaanse vrouw: „Het heil is uit de Joden!" En van die Joden moest Hitler niets hebben en leidde zo Duitsland naar de afgrond. 3e. In een verslag in „Trouw" heb ik gelezen dat prof. Hanekom, hoog- lelaar te Stellenbosch (Z.A.) heeft ge sproken tijdens een bijeenkomst in Veenendaal, die was georganiseerd door de hervormde jeugdraad aldaar. Ds. A. Vroegindeweij, op Flakkee goed be kend, leidde de discussies. Uit dit verslag in Trouw blijkt dat schitterend bezit voor altijd I Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan XN Rotterdam deze inleider een grote aanhang in de zaal had.' Dat klopt met de aard van ons volk. Het gewone volk beschouwt nog wel de mensen in Z. Afrika als een „broedervolk", welke trefzekere for mulering en woordkeus men bijna nooit in de _Ned. pers vind. Trouw zegt: „Prof. Hanekom was pijnlijk getrof fen door de wijze, waarop men in Ne derland ook van kerkelijke zijde kri tiek had op de situatie in Zuid-Afrika. Wij hebben zeker niet de pretentie de oplossing gevonden te hebben, maar wij zoeken naar datgene, waarnaar de heie wereld zoekt, zei hij. Indien in Nederland van de twaalf miljoen in woners er acht miljoen mensen niet- blanken zouden worden, zou het levens patroon hier ook gaan veranderen en zodra het gedragspatroon gaat veran deren om aan de gewijzigde omstan digheden tegemoet te komen, ontstaat apartheid, een woord waar wij niet -van houden en dat te negatief is. Aldus professor Hanekom. Scherp hekelde hij de wel gehoorde kritiek, dat de apart heidspolitiek in Zuid-Afrika synoniem is met de rassen-ideologie van het na- tvonaal-socialisme." Ik haal dit aan ter overtuiging van de heer K. dat prof. Hanekom niets van de nazi's moet hebben. In een hoofdartikel heeft dezelfde re dacteur meesterlijk De Gaitlle gete kend in zijn „politiek van haat en glo rie." Ik hoop dat de heer K. het daar wel geheel mee eens is, want van De Gaulle moeten de Nederlanders net zo min iets hebben als van' Hitler. Met dank voor de plaatsing. J. A. Jongsma, Sommelsdijk. Van zaterdag 24 september v.m. 12 uur t.m. maandag 26 september v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Wieringa, telef. 2090, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé, telefoon 01877-262, Dirksland. Oosf/laïcfcee: Dienst heeft dokter Buth, tel. 01871- 306, Den Bommel en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Koppejan, telef. 01876-224. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, telef. 01877-281, Dirksland. -O- THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 25 sept hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Looijsen, tel. 01660-542, Tholen. Speciaal in het opmaicen van B. V. d. VEEB Telefoon 2682 WeatdQk M MIDDELHARNIS Scheppingswond'ren Wond'ren van schoonheid en pracht. Bloeiend in tuinen, velden en dreven Geven ze luister en kleur aan het leven. Hebben ze altijd weer vreugde gebracht. Blijdschap, verrukking, Troost en verkvnkking bij leed. Zonder een bloem, wat was 't leven op aarde? Geen koning, hoe machtige roem hij vergaarde Draagt er zó heerlijk, zo sierlijk een kleed. Bloemen, scheppingswond'ren. Heerlijk geschenk van Gods geest. Zullen ons nooit meer ontvallen. Als God zal zijn alles in allen, Ons meevoert naar 't eeuwnge feest. Lanerta.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1