let probleem - Duitsland Nledüatie Echtpaar W. Westdiik-Hoogmoed Ouddorp viert diamanten huweiijlcsfeest nuto uit de boclit bij Ouddorp F! C. KORTEHEG it ZOON Bronzen scheepsschroef gestolen Oude Tonge Yeroorilelfngen wegens misilrijven op ile weg be jaargang Vrijdag 19 augustus 1966 No. 3511 CHR. STREEEBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN .ten 'ovn „David en Goliath" Brtllant - van Andel Fruitmaniien en Fruitbakjes „De Fruitcentrale" ORGELAVOND TE MIDDELHARNIS BUITENLAND GOEDEREEDE CENTRALE VEILING Middelharnis Zondagsdienst artsen PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - BODDELHARNIS Redactie en advertenties: Ksmtoor Langeweg 13, Sommelsdjjk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 Verachynt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. BIJ contract speciaal tarief. woont, ./.'en. "1 naar lnsti'1 best^ 6r van itituu'l die"LI en j In het eerste artikel over dit onder- Irerp hebben we heel in het kort een verzicht gegeven van het ontstaan van et naoorlogse Duitsland en van de iaatsinrichting van de Bondsrepubliek, feit was nodig om de huidige proble men in en rondom Duitsland te kunnen egrijpen. Nu zijn problemen op laatkundig gebied meer of minder ge- hmpliceerde vraagstukken, die tot al- Irlei moeilijkheden kunnen leiden en |e men dus tijdig zal moeten pogen te lossen. Daar is echter in dit ge- k weinig kans op. fHet eerste en sedert 1945 ook voor- hamste van die problemen is de de- ig van Duitsland in een democratisch .jesten en een communistisch Oosten. De schuld daarvan ligt bij de Sovjet unie. Stalin heeft reeds tijdens de oor log bij afspraak kans gezien de Rus- llsche bezettingszone zeer ver naar het festen uit te strekken met goed- tiden dus van Roosevelt en Churchill en was toen al zeker niet van plan los te laten wat hij eenmaal in zijn leep had. Door de vestiging in Oost- Vtsland van het regiem Ulbricht _^rd dit een trouwe satelliet van Rus land. De hoofdstad Berlijn werd ook in iWeeën gesplitst en toen in 1961 door Se aanhoudende stroom vluchtelingen liaar het Westen bleek dat de rode re publiek economisch op instorten stond, verrees de beruchte Muur nadat er al teren tevoren een IJzeren gordijn ge- fcrmeerd was vanaf de Oostzee tot aan de Tsjechische grens. Het is begrijpelijk, dat deze toestand ^oor alle Duitsers behalve de commu- i^sten met grote weerzin wordt aange zien. Elk volk, dat op zulk een wijze in tweeën is gespleten, zal niet rusten vóór daaraan een eind is gemaakt. Vóór É45 zou zulk een situatie een perma- iffint gevaar hebben opgeleverd voor een revanche-oorlog en dat is nu in principe uiteraard ook zo, maar de l^rnwapens maken dit onmogelijk. Ten drste heeft West-Duitsland ze niet eh mag het ze ook niet bezitten, maar al ware dit wel het geval, dan zouden de Duitsers toch geen kernoorlog met dé Sovjet-Unie riskeren. Bovendien en ze wel in, dat ze niet sterk ge- |eg zijn om de communistische macht het Oosten te breken, waarbij ze de satellietvolken, die zoveel van te lijden hebben gehad, fel tegen Ih zouden krijgen, terwijl ze ander- Ids niet op de hulp van de N.A.V.O.- Tiden zouden kunnen rekenen. Het is or de Duitsers een bittere pil, dat er ^0 geen uitzicht is op de hereniging de beide Duistlanden. Zelfs al zou [t hele satellietenstelsel in Midden- Oost-Europa ineenstorten, dan lijkt nog niet waarschijnlijk, dat zij het nder oorlog met de Tjechen en de |len zouden klaarspelen. Ve kunnen ons bovendien afvragen I het voor West-Europa wel zo gun- zou zijn wanneer er weer een grote machtige Duitse eenheidsstaat zou Itstaan. Gezien de mentaliteit, die bij ^le Duitsers heerst, zou dit wel eens een gevaarlijke situatie kunnen lei- Ontegenzeggelijk is voor alle om- Bnende volken een verdeeld Duits- pd een betere waarborg tegen een puwe Germaanse agressie dan een fuw Groot-Duitsland. Uit dit oogpunt Beten we als Nederlanders eigenlijk P bestaan van twee Duitslanden toe- Bchen, vooral als deze ook nog vij- Idig tegenover elkaar staan. Het spij- |e in deze situatie is echter, dat daar- |or ook de communistische macht op |chts enkele honderden kilometers Stand van onze oostergrens ligt. Zelfs [ZOU het nog eens zover komen, dat l Russen hun satellieten algehele vrij- pd moeten geven, dan nog is het zeer parschijnlijk, dat ze het er samen er eens zouden blijven om de Duitse Smocratische Republiek van Ulbricht I laten blijven fungeren als buffer- lat tussen hen en de gehate West- [itsers; voor wier militairisme wel al- bij de omringende volken grote pes zal blijven bestaan. Het andere, hiermee nauw samen- ngende probleem, dat op de Duit- fs betrekking heeft, is de mogelijk- Pd van een herleving van het natio- lal-socialisme of een soortgelijke be- ïgmg. We weten, dat in de tijd toen Bier op het toppunt van zijn macht |nd, het overgrote deel van de Duit- fs hem hartstochtelijk toejubelde. En pzienlijk deel van het Duitse volk |s nazi geworden, een klein deel |ei anti-Hitler, een heel klein deel Pgde vruchteloos verzet te plegen I aanslag in juli 1944 o.a. maar ptussenin liep de rest mee met de prer en zijn trawanten. Naarmate de flog ongunstiger ging verlopen, wij lden zich zoals overal de verwach- Igen en de opinies wel, maar het is |euijk aan te nemen, dat bij de ca- Uatie van mei 1945 als bij toverslag nationaal-socialisme zou zijn ver renen. Dit is dan ook beslist niet het yai. Ze zijn er nog steeds, de Hitle- nen. Alleen weet niemand hoeveel 6r zijn. Het zou trouwens wel heel waarschijnlijk zijn, wanneer met de lenstortmg van het nationaal-socia- fische Derde Rijk ook de ideologie I?" j'^'^''^3al verdwenen was. Onge- Kieid IS het *el zo, dat bij heel veel IJtsers de catastrofe de ogen geopend F "^oor het satanische spel, dat Hit- me. zijn volk heeft gespeeld. Ware met het geval geweest, dan zou het En de ganse aarde zal weten, dat Israël een God heeft. 1 Samuel 17 56b. In dit hoofdstuk wordt ons de strijd verhaald van de jonge David tegen de machtige reus Goliath. Heel het leger beefde voor deze geweldenaar, doch David durfde de strijd met hem aan in de mogendheid des Heeren. Telkens flitst in dit Schriftgedeelte h.et licht van de Messias op en in Da vid zien we, als in profetie, trekken van de komende Mensenzoon, welke tevens de Zone Gods zou zijn. De eerste trek vind ik in het onthaal, dat David bij zijn broeders krijgt, wanneer hij op verzoek van zijn vader naar hun wel stand komt vernemen. Die ontvangst is vol van vijandschap en haat, van de kant zijner broeders. Zoals David van zijn vader opdracht kreeg om naar zijn broeders heen te gaan, zo is Christus door Zijn vader geroepen en gezonden naar Zijn kerk hier op aarde. Hij is gekomen tot het Zijne, maar de zijnen hebben Hem niet aangenomen en het luidt van de grote Davidszoon: En zijn broeders geloofden niet in Hem. Niettemin laat David zich niet af wijzen. We lezen: „En de geest des Heeren werd vaardig over David, van die dag af aan. Christus wist Zich van eeuwigheid gezalfd als Borg voor de Zijnen. En Hij volvoert, ondanks alles, die taak tot Hij het zeggen kan: Het is volbracht. David komt, ongezocht, als kampvechter voor het ganse volk Is raels tegenover Goliath te staan. En we zien in hem de typische afbeeldingen van de vorst des Lichts en de vorst der duisternis. In David zien we de gestalte van Christus, die de vlakte der aarde be treedt, komende uit hetzelfde Bethle hem. Hoe bevend stond daar de slag orde van de kerk des heeren tegenover de vijand. Het was, of die wereld uit kwam in de reuzengestalte van de kei zer Augustus, die de aarde daveren deed van zijn stem en gebood dat de ganse wereld zou beschreven worden. Maar ziedaar verschijnt vanuit B.ethlehem een Kind! het rijsje uit de afgehouwen tronk van Isaï. En dit Kind is de grote kampvechter voor de eer en het rijk des Heeren. En als Hij de grote wereldreus tegemoet treedt, nadat ook Hij, als David achter de schapen, in Nazareth op de leerschool des geestes is geweest en als Hij na Zijn komst in de tempel op twaalfjarige leeftijd weer teruggevoerd wordt naar het ouderlijk huis (zoals David weer terugkomt naar het ouderlijk huis, na zijn verblijf aan het hof van Saul) dan is er de naklank van de Engelenzang in het woord: „De ze is Mijn geliefde Zoon, in Welke Ik al Mijn welbehagen heb." Hij heeft d,e kampstrijd gevoerd te gen de vorst der duisternis, de overste dezer wereld, totdat Hij hem aan het kruis van Golgotha de kop verpletter de. Zijn wapen is het zwaard des Gees tes, hetwelk is Gods Woord. Ja Hij heeft dit gedaan met het wapen van de goede Herder, in de ogen der wereld dwaasheid zijnde. Geboren in schamele doeken. Ge-- storven aan het verachtelijk kruis. Nochtans was dat laatste juist de dodelijke steen uit de nederige slinger. En wanneer Hij opstaat uit de doden, is de vijand voorgoed verslagen. En zoals Israël na Davids optreden, niet anders te doen heeft dan tot de overwinning in te gaan en de versla gen vijand te achtervolgen, zo mag nu Gods kerk leven uit de overwinning van hun Koning. Wie in de geestelijke strijd de overwinning wil behalen, leve uit de overwinning van Hem! En dit is het wat de wereld overwint, n.l. ons geloof. Het Kind van Bethlehem heeft de grote draak overwonnen. En daarom ligt er nu voor Zijn kerk een eeuwige overwinning klaar. Want eeuwig bloeit de gloriekroon. Op 't hoofd van Davids grote Zoon. En de ganse aarde zal weten, dat Israël een God heeft. Dirksland C. J. Kesting. nisaties ontbonden, meer dan 15.000 nazi-wetten en regelingen geannuleerd, de rassendiscriminatie opgeheven etc, maar het bleek ondoenbaar om dit op radicale wijze te realiseren. De z.g. denaziificatie bleek niet gemakkelijk. Het hele kaartsysteem van de nazipar tij is wel op het nippertje uit de ruïne onmogelijk zijn, dat thans de drie poli tieke partijen in West-Duitsland wer kelijk democratische partijen zijn. Het aantal fervente nazi's, dat nog is over gebleven, schijnt naar verhouding slechts klein te zijn, maar groot is het aantal dergenen, die tijdens de oorlog als militair of in een burgerlijke func tie rechter b.v. zich in dienst van Hitler stelden of zich automatisch lie ten gelijkschakelen. Van dezulken kri oelt het nog in Duitsland en daarom lezen we telkens weer van mannen in hoge posities op de departementen, in het leger, bij de politie, bij de rechte lijke macht of bij de magistratuur, die heel veel nazi-boter op het hoofd heb ben en zo nu en dan via een proces worden uitgerangeerd. De geallieerden hebben in oktober 1945 alle nazi-orga- MflftR {3 schitterend bezit voor altijd 1 Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam van het Derde Rijk gered en daaruit bleek dat ongeveer 9 miljoen Duitsers lid waren geweest van de N.S.D.A.P., terwijl miljoenen anderen tot één van de vele nevenorganisaties hadden be hoord. Indien men na de oorlog al deze Duitsers van belangrijke functies, voor al openbare, had uitgestoten, zou het land onbestuurbaar zijn geworden. Ook een selectie tussen „goede" en „slechte" Duitsers bleek practisch onmogelijk. De medewerking was gering, want er wa ren zoveel echte nazi's en grote of kleine collaborateurs geweest, dat het grootste deel van het volk maar het liefst zag, dat de hele denazificatie in de doofpot ging. De geallieerden gaven het op en derhalve is de overgrote meerderheid van de ernstige nazi-mis- dadigers ongestraft gebleven. Zo ver keerde de denazificatie in een zekere renazificatié: hun terugkeer naar be langrijke posities, ook onder Adenauer, die zelf in het verzet gezeten had. Vele ex-nazi's zitten ook in de parlementen. Geen wonder is het dus, dat er nu weer neo-naziorganisaties zijn. Het na zi-gevaar is dus niet bedwongen. Dit is één van de grootste problemen, waar mee de Bondsrepubliek èn alle om ringende landen wellicht steeds zullen worden geconfronteerd. Speciaal in het opma'Ken van B. d. VEEK Telefoon 268^ Weitdyk M MIDDELHARNIS MIDDELHRRNIS-TEL:Z328 Zaterdag 27 augustus a.s. zal Arie J. Keyzer een concert geven op het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Middelhar- nis. Op het programma staan werken van: Joh. S. Bach, Pachelbel, Niël en tenslotte een compositie van de con certgever over „Vietnam 1966". Het concert begint om 8 uur n.m. ---------O--------- De brug én dam waarmee ons eiland met het vasteland verbonden is, geven enorme vele voordelen, maar er is ook wel een schaduwzijde aan. Kwa men diefstallen vroeger weinig voor, tegenwoordig zijn ontvreemdingen aan de orde van de dag althans in sommi ge bedrijven wordt nogal eens wat ver mist. Vooral sloperijen schijnen een geliefdkoosd object voor hen die het niet zo nauw nemen met het mijn en dijn. Sloperij Heuvelmans te Ooltgens- plaat weet er van mee te praten, en ook sloperij M. van der Marel te Vi- ane bij Ouwerkerk op Schouwen is een bedrijf waar men telkens weer grotere en kleine dingen vermist. Deze week kwam men tot de ont dekking dat een bronzen scheeps schroef ter waarde van f 1400,was verdwenen. Engeland In het Britse kabinet heeft een ver schuiving plaats gehad. Minister Brown heeft de portefeuille van economische zaken geruild voor die van buitenland se zaken, die door Stewart werd be heerd. Een dergelijke mutatie zat al enigszins in de lucht, want Brown had in verband met de loon- en prijspolitiek van premier Wilson al aangekondigd, zijn ministerszetel ter beschikking te zullen stellen. Wilson heeft dit ont slag weten te voorkomen door twee ministers onderling te laten ruilen. Wanneer het spreekwoord „als twee ruilen, moet er één huilen" in vervul ling gaat, dan is nog de vraag, wie er zal huilen. Beide bewindslieden ko men ervoor in aanmerking. Brown krijgt nu de portefeuille van buiten landse zaken, maar onder deze pre mier, die op het standpunt staat „doe -het-zelf", is dat geen belangrijke post. Stewart op zijn beurt is een bekwaam politicus, maar deze zal nauw samen moeten worden met Callaghan, die mi nister van financiën is en nogal preten ties heeft. Reeds nu heeft Stewart al laten weten, dat hij niet van plan is als boddschapsjongen op te treden. Dat kan dus in de toekomst weleens wrij ving geven! Premier Wilson smaakt de voldoe ning dat al zijn loon- en prijsvoorstel len erdóór zijn. Daarbij is meegedeeld dat minister Callaghan de portefeuille van financiën zal blijven beheren, ook al heeft hij naar het schijnt, daar zelf niet veel zin in. Hij had althans de vrijmoedigheid, openlijk te laten mer ken dat hij onder deze omstandighe den liever van post zou veranderen. De wijzigingen in het kabinet ontlok ten in het Lagerhuis scherpe kritiek aan de oppositie, de Conservatieven. Heath zei namens zijn partij dat hij nooit een regering had meegemaakt, die in korte tijd zoveel blunders maak te en zoveel prestige verloor. Vietnam Op gevaar van eentonig te worden noodzaakt de politieke situatie in Viet nam ons bijna wekelijks tot een korte beschouwing. Vorige week hebben vliegtuigen van de Verenigde Staten bombardement uitgevoerd op een Zuid Vietnamees dorp waarbij een groot aantal burgers is omgekomen. De bedoeling van deze aanval was, en kele daar aanwezige eenheden van de Vietcong onschadelijk te maken. Het is echter nog steeds de vraag of zich werkelijk rebellen in dat dorp bevon den, het wordt van de zijde der dor pelingen beslist ontkend. Wanneer de ze gelijk hebben, dan is een dergelijke luchtaanval een bedenkelijke zaak, die aan het prestige van Amerika niet veel goed doet. Wellicht zullen de Amerikanen in de toekomst wat voorzichtiger te werk gaan, vooral na een waarschuwing uit Washington aan de militaire bevel hebbers om zoveel mogelijk de bur gerbevolking te ontzien. Ook heeft president Jonhson een nieuwe oproep tot de leiders in Hanoi en Peking gericht om een einde te ma ken aan de oorlog en samen te streven naar vrede in geheel Azië. Later heeft de president een onderhoud gehad met de opperbevelhebber in Vietnam, ge neraal Westmoreland. Over dit gesprek waarbij uiteraard de militaire situ atie aan de orde was, zijn geen bij zonderheden bekend gemaakt. Wel schijnt de generaal om meer troepen voor Vietnam te hebben geviraagd. BEROEP ONGEGROND VERKLAARD Het beroep, ingesteld door J. Kan- ters en 23 anderen, allen te Oude Ton ge, tegen het besluit van de raad der voormalige gemeente Oude Tonge van 13 juli 1965, waarbij voor beide zijden j van de Voorstraat, gezien vanaf de zo genaamde „hoogte", een wachtverbod is vastgesteld over een afstand van 20 m. buiten de „vrije" 10 m. strook, is bij Koninklijk besluit van 7 juli no. 54, ongegrond verklaard. In hun bescheiden huisje aan de Ma- rijkeweg te Ouddorp wacht het echt paar W. Westdijk-Hoogmoed met span ning de 23e augustus af; de dag waar op zij in de kring van familie en vrienden hun 60-jarig huwelijksfeest zullen gedenken. De 79-jarige bruide gom en de 80 jarige bruid verkeren in een redelijke gezondheid; de heer Westdijk kan echter niet al te goed meer uit de voeten; in 1960 werd hij door een attaque getroffen; hij werd in het leven gespaard maar de gevol gen doen zich nog gelden. Dhr. West- dijk heeft als zelfstandig landbouwer de kost voor zijn gezin verdiend; hij pachtte daartoe land van de Remon strantse Kerk te Ouddorp in welke kerkgemeenschap hij lange tijd ouder ling is geweest. A.s. dinsdag 23 aug. gaan vader en moeder Westdijk naar het Verenigings gebouw waar ze deze dag het middel punt van de belangstelling zullen zijn. Hun zes kinderen, 22 kleinkinderen en 21 achterkleinkinderen zullen hen dan ook zeker komen gelukwensen, j Gaarne hopen wij dat zij nog vele ja- i ren in gezondheid samen mogen zijn. Op de Prov. weg ter hoogte van de Kruisweg is j.l. dinsdagavond een per sonenwagen met 2 inzittenden uit Rot terdam uit de bocht gevlogen en in de sloot terecht gekomen. De wagen werd zwaar beschadigd, de bestuurder J. C. M. kwam er heelhuids af, zijn passa gier werd met enkele gebroken of ge kneusde ribben naar het Zuiderzieken huis in zijn woonplaats Rotterdam ge bracht. De wagen had alvorens in de sloot te duikelen een vrachtwagen ge schampt. De chauffeur hiervan die het ongeluk zag aankomen had zijn wagen al in de berm gestopt. LONDEN: Kikvorsmannen zijn in de Theems bij de Lambethbrug .aan het zoeken naar het wapen waarmee drie Londense politiemannen vermoord zijn. Een man is voor de moord in staat van beschuldiging gesteld, intussen is ook de tweede verdachte in deze moordzaak gegrepen. Nummer drie wordt in een steeds kleinere hoek gedreven. ---------O--------- In het jaar 1965 werden 6. 154 ver oordelingen uitgesproken wegens het besturen van voertuigen onder invloed van alcohol. In 1964 bedroeg dit aan tal 5.701 en in 1963 5.210. Van de genoemde 6.154 veroorde lingen in 1965 hadden 3.382 betrekking op bestuurders van motorrijtuigen, 1.444 op bestuurders van bromfietsen, de overige 1. 328 gevallen zijn door het Centraal Bureau voor de statistiek on dergebracht in een rubriek „Overige voertuigen". Het vierde kwartaal van elk jaar laat steeds het grootste aantal veroor delingen zien: 4e kwartaal 1965 1.948 tegen 1.275 in het 3e kwartaal, 1.487 in het 2e kwartaal en 1.444 in het Ie kwartaal. Voor 1964 zijn deze cijfers resp.: 1.773, 1.111, 1.365 en 1.452 en voor 1963: 1.634, 1.123, 1.111 en 1.342. Doorrijden Het aantal veroordelingen inzake doorrijden na een ongeval bedroeg in 1965 2.767 tegen 2.474 in 1964 en 1.975 in 1963. In 1965 werden 630 veroordelingen uitgesproken in gevallen betreffende het besturen van motorrijtuigen nadat de bevoegdheid hiertoe was ontzegd, tegen 546 in 1964 en 430 in 1963. Het aantal veroordelingen wegens joy-riding in 1965 1.031 tegen 1.095 in 1964 en 1.213 in 1963. Het totale aantal veroordelingen we gens misdrijven der Wegenverkeerswet beliep in 1965 11.383 tegen 10.546 in 1964 en 9.450 in 1963. Ook uit het totaal overzicht blijkt, dat het 4e kwartaal het grootste aan tal veroordelingen oplevert: het 4e kwartaal 1965 3.589 tegen 2.265 in het 3e kwartaal, 2.733 in het 2e kwartaal en 2. 796 in het Ie kwartaal. Voor 1964 zijn de aantallen resp.: 3.254, 2.007, 2.639 en 2.646 en voor 1963: 2.937, 1.907, 2.115 en 2.491. Concert. De Kon. fanfare „Apollo" hoopt a.s. zaterdagavond 8.00 uur een concert te geven vanaf de muziektent. DEN BOMMEL Spreekuren opgeheven. In tegenstel ling met het dorpsdeel Oude Tonge waar veel gebruik wordt gemaakt van de zittingsuren, blijkt dat er hieraan te Den Bommel geen behoefte bestaat. Vanaf heden zijn dan ook de wekelijk se spreekuren van de burgemeester en de directeur Gemeentewerken opgehe ven. MELISSANT Ger. Gem. in Ned. Op 23 aug. sav. 7.00 uur hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. voor te gaan ds. v. Beek van Al- blasserdam. NIEUWE TONGE Gevonden voorwerpen: Duikbril, 2 bromfiets verz. plaatjes, blauw kin derjasje (in auto achter gebleven), zwembroek met handdoek, rechter bromfietslaars, 1 paar rubberlaarzen, r. blauw kinderwantje, 1 draagbare ra dio, rood-blauw geblokte shawl, on dergebit. STAD AAN 'T HARINGVLIET A.s. dinsdagmiddag zal te 13.30 uur dhr. J. J. Kamerling zijn nieuwe zaak openen. Zie verder advertentie in dit blad. OUDE TONGE Geen spreekuur burgemeester. Bur gemeester W. M. v. d. Harst is op de vrijdagen 19 en 26 aug. a.s. verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden, in het dorpsdeel Oude Tonge. THOLEN Kerknieuws. Ds. G. Schipaanboord te Apeldoorn heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Tholen. SINT MAARTENSDIJK Kerkdienst. 26 aug. D.V. 7.00 uur nam. hoopt dhr. Willemstein van Ba- rendrecht voor te gaan in de Oud Ger. Gem. x'Vardappelvelling woensdag 17 aug. '66. Eigenheimer grof 9,80 tot 13,40; middel 17,— tot 21,40; Kwaliteit II 12,90 tot 16,70; Drielingen 10,20; Bintjes grof 20,— tot 21,70; middel 17,50 tot 20,10; Kwaliteit II 11,90 tot 16,70; Doré grof 10,—; Lekker- lander grof 10,10; middel 16,20 tot 17,20; Voer 3,50 tot 3,60. Aanvoer 85.000 kg. Van zaterdag 20 augustus v.m. 12 uur t.m. maandag 22 augustus v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-412, Melissant. Oostflakkee: Dienst heeft dokter Buth, tel. 01871- 306, Den Bommel en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Boone, tel. 01877-234. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, tel, 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 21 aug hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1