Vier siaclitoffers bij auto-ongelui( op Oudelandsediiii te Diricsland Gratia '66" Rotaryclub Flakkee kreeg club uit Eekio (België) op bezoek admiraal Moorman in Zuid-Ufrilca Meditatie F^C. KORTEHEG s ZOON te Ouddorp Gladiolen-tentoonstelling 9r 39e jaargang Vrijdag 12 augustus 1966 No. 3509 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Gebaande wegen Officiële ontvangst op het raadhuis te Ooitgensplaat BrUlant- van Andel PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdjjk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 h-, Giro 167830 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABOISENEME3MTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bt) contract speciaal tariet Ongeveer een half jaar geleden heb ben we in ons blad een artikel ge schreven, getiteld „Een jodenfooi". Dat handelde over een incident in de Twee de Kamer, waarbij de gepensioneerde vice-admiraal Moorman, lid van de K.V.P.-fractie, genoemde uitdrukking gebruikte, helemaal niet denkende, dat vanuit de rode hoek daarop zo fel zou worden gereageerd. En nu is de heer Moorman weer in het nieuws. De ad-, miraal is verleden week in Zuid-Afrika aangekomen en was tot een bezoek uit genodigd door de Zuid-Afrikastichting, een organisatie van invloedrijke Zuid afrikanen, die ten ten doel heeft het beeld, dat van Zuid-Afrika in het bui tenland bestaat, te verbeteren. Bij aankomst op het vliegveld van Johannesburg aan het begin van dat bezoek van 24 dagen werd hij door journahsten geïnterviewd. Daarbij ver klaarde hij: „De gewone Nederlandse burger is van mening, dat Zuid-Afrika met rust gelaten moet worden om zijn eigen problemen op te lossen. Doordat de politiek van de Nederlandse rege ring echter nauw gekoppeld is aan die van de Verenigde Naties, stelt het grootste deel van het Nederlandse par lement zich op het standpunt, dat het probleem Zuid-Afrika een internatio naal probleem van groot belang is. Toen deze verklaring in Nederland bekend werd stond al wat progressief was op zijn achterste benen; in het voorste gelid natuurlijk „Het Vrije Volk" en „De Volkskrant". De leiding van de K.V.P. distantieerde zich bij monde van de voorzitter Mr. Aalberse direct van deze uitspraak: de heer Moorman had uitsluitend voor zichzelf gesproken en zeker niet namens de partij, die er heel anders over denkt! Zo daverde de hele Nederlandse pers enige dagen lang, van de aanvallen op de admiraal, want het is nu eenmaal zo, dat tegenwoordig een blad dat bij de tijd wil zijn, dapper moet meezin gen in het koor der diverse soorten progressivisten, of dat nu calvinistische a la „Trouw", roomse a la „Volks krant" of socialistische a la „Het Vrije Volk"' of „Vrij Nederland" zijn. Die admiraal vinden ze maar een conser vatief heerschap. Och ja, hoe kan het ook anders: daar is hij admiraal voor! Maar het is verschrikkelijk, dat er mensen zijn, die niet meedoen aan de hetze tegen Zuid-Afrika, die een goed woord van begrip over hebben voor de apartheidspolitiek van Verwoerd. Zij brengen immers de progresieve repu tatie van het zo vooruitstrevende Ne derland in discrediet! Toch geloven we dat de heer Moor man gelijk had met zijn bewering, dat het Nederlandse volk in brede lagen over de Zuidafrikaanse problematiek anders denkt dan zijn regering, zijn perlement en zijn dagbladpers. Wie in zijn eigen kring daarnaar een onder zoek instelt komt tot de conclusie, dat er op dit punt beslist een kloof gaapt tussen een groot deel van de burgers en de officiële spreekbuizen. En dit is zeker het geval in het protestants- christelijke volksdeel, waarvan geluk kig nog altijd een groot percentage zich niet laat meeslepen met de heersende mode om toch vooral mee te zingen in het gemengde koor van hen, die tot elke prijs willen meedoen met hen, die aan allerlei humanistische idealen, ook al zijn die radicaal in strijd met elk realiteitsbesef, hun adhesie betuigen. Het is tegenwoordig de mode om op Amerika te schelden, om begrip te to nen voor het communisme, om Ver woerd tot de fascisten te rekenen, om de Afrikaanse negerpotentaten in de nieuwe landen te protegeren enz. Wie daaraan niet wenst mee te doen, is achterlijk, reactionair, bekrompen en conservatief. Wij scharen ons echter gaarne aan de zijde van adm. Moorman inzake Zuid-Afrika en zijn problemen en we hebben groot respect voor de moed van deze politicus, die er niet tegenop ■ziet de leiding van zijn partij en het grootste deel van de Nederlandse pers te trotseren. Dat is iets wat men bij politici weinig aantreft. Men houdt in de grote partijen niet van onafhanke lijke persoonlijkheden. Iedereen moet als Kamerlid heel netjes in het partij- gareel lopen. Met name in de K.V.P.- fractie heerst op dit punt een droevige toestand, al is het sedert het aftreden van Romme wel iets verbeterd. Het is dikwijls een zielig gezicht die grote fractie van vijftig man als evenzovele automaten alias marionetten te zien en te horen stemmen, terwijl men ze ker weet, dat een deel ervan het graag anders zou willen doen. Wij althans hebben nooit begrepen hoe het moge- iijk is, dat overigens knappe en ver standige mannen en vrouwen zich daartoe willen lenen. Nu moet men niet denken, dat de heer Moorman van nature een man van de contramine is met een recalcitrant karakter. Helemaal niet. Hij is een bij zonder sympathieke, opgeruimde, hof felijke en vlotte persoonlijkheid en he lemaal niet iemand die ergens tegen js, omdat een ander ervóór is. Maar hij houdt er een eigen mening op na, hij neeft lak aan allerlei officiële uitspra ken en standpunten en gaat dus zijn eigen gang, al of niet met goedvinden yan de partijbazen. Dat is dunkt ons w hem te prijzen. Hij voelt zich vóór alles volksvertegenwoordiger en wenst als zodanig zichzelf te zijn. Hij voelt er niets voor om steeds eerst aan zijn .politieke „baas" i.e. drs. Schmelzer te gaan vragen wat hij zeggen en zwijgen Welgelukzalig is de mens, wiens sterkte in U is, in welker hart de gebaande wegen zijn. Psalm 84 6. We zagen vorige week wie de Heere gelukkig noemt, n.l. de mens, wiens sterkte in de Heere is. De mens van nature prijst juist gelukkig degenen, die in eigen kracht iets doen en pres teren. Een mens is toch zo'n rover van Gods eer geworden en een zoeker van eigen eer. Wanneer zoekt en bedoelt een mens zichzelf niet? Hij zit er toch altijd zelf tussen. Wat neemt dat „ik" een grote plaats in zijn leven in, om maar niet te spreken van de grootste plaats. En dat geldt niet alleen in het natuurlijke, maar ook nog in het gees telijke. Wat heeft hij dagelijks 'ontdek kend licht nodig en onderwijs van Gods Geest om te leren sterven aan alle verwachtingen, die hij in iets buiten God heeft. Eigen krachten te verachten, Wordt op Jezus school geleerd. De leerlingen op deze school zijn ge lukkige mensen ook al worden zij in hun eigen waarneming steeds onkundi ger, onmachtiger en ongelukkiger. Al leen nieten en nullen kan en wil God met zichzelf vervullen. De Heere maakt Zijn Woord waar dat Hij over zal doen blijven een ellendig en arm volk, die echter op de Naam des Heeren zullen betrouwen. Welgelukzalig is ook de mens in wiens hart de gebaande wegen zijn. Van na ture waren er in Kanaan geen gebaan de wegen. Er zijn echter wegen aan gelegd of gebaand. Historisch bedoelt de dichter de wegen die leiden naar Sion, naar de woningen des Heeren. Deze wegen waren gebaand en moes ten onderhouden worden, opdat de pelgrims hun reis naar het heiligdom zonder hindernissen konden maken. Gelukkig worden geprezen die mensen, welke die wegen niet alleen kenden, maar wier hart naar die wegen uit ging, wier hart vervuld was van de begeerte om langs die wegen op te mogen gaan naar Gods woning, zalige dienst en gemeenschap. Gebaande wegen. Dit geldt ook geestelijk. Zoals wij krachtens onze geboorte worden die gebaande wegen in ons hart niet ge vonden. Het is daar een woeste hui lende wildernis. Uit het hart des men sen komen voort boze bedenkingen, doodslagen, dieverijen, hoererijen enz. Gebaande wegen, dat zijn wegen die er niet waren, maar die door de Heere gebaand zijn. Een weg is een verbin ding tussen twee plaatsen. De. mens in de staat der rechtheid leefde in de ge meenschap met God. Hij was naar het beeld van God geschapen in ware ken- j nis, gerechtigheid en heiligheid. Hij had rechte Godskennis, zelfkennis en wereldkennis. Hij stond in rechte ver houding tot God. En hij was en leefde zonder zonde. I Maar toen hij in ere was heeft hij het niet gewaardeerd. Door ongehoor zaamheid aan God is de zonde in de wereld gekomen en is de gemeenschap met God verbroken. Daar was een kloof ontstaan tussen de mens en God, een afstand zo groot die van 's-men- sen kant nooit te overbruggen was. Er was geen weg meer van God naar de mens en van de mens naar God. De verbinding was verbroken, en deze was van 's-mensen kant ook niet meer te herstellen. In de staat der rechtheid kon de mens door zijn eigen werken zalig worden. Maar door de ongehoor zaamheid van Adam en Eva is het verbond der werken verbroken. Maar God heeft wegen gebaand toen er geen wegen meer waren. Ja God had al van eeuwigheid in deze wegen voorzien en deze na de val geopen baard. Gods werk begint in de stilte Van de nooit begonnen eeuwigheid. Daar heeft God al een weg der ver lossing uitgedacht. Daar heeft God al in Christus een Kerk uitverkoren om zalig te maken door Christus. Daar was de liefde van God tot Zijn uitver koren Kerk groter dan tot Zijn Zoon. Daar heeft God al Zijn enige schoot en wonder Zoon er voor over gehad om zondaren zalig te kunnen maken. Hoe groot was en is de liefde des Va ders? Wie zal ze ooit kunnen peilen? En hoe groot de bereidwilligheid van de Zoon en van de Heilige Geest. Van de Zoon om de verdienende oorzaak te willen wezen en van de Heilige Geest om de uitwerker en toepasser daarvan te zijn. Gebaande wegen. God heeft een weg gebaand van de hemel tot de aarde, van God tot de uitverkoren zondaar. En die weg is Christus. Alleen in, om en door Christus kan God weer in gunst en genade op een zondaar neer zien, en kan God door Zijn Geest in het hart van een zondaar gaan werken. Waar geen weg meer was daar is nu weer een weg. Gebaande wegen. Het staat in het meervoud. God heeft nog een weg ge baand, n.l. een weg van de hel- en doemwaardige zondaar tot de troon der genade, ja zelfs tot in het Vader- hart van God. Een weg dus van bene den naar boven. Ook deze weg is Christus die het zeide: Ik ben de weg! Ik ben de deur, die door Mij ingaat, die zal behouden worden. God was in Christus de wereld met Zichzelf ver zoenende, hun zonden hun niet toere kenende. En de zondaar kan alleen in de Naam van de Heere Jezus Christu£< tot God naderen. We hebben Hem no dig als biddende en dankende Hoge priester, als voorbidder bij de Vader pleitende en wijzende op Zijn offer en gerechtigheid. En de zondaar kan al leen door Christus met God verzoend worden. Waar de door Gods Geest ontdekte en overtuigde zondaar aan het einde van zijn werken gekomen is en niets dan zonde en schuld voor God overhoudt, daar gaat God de mogelijk heid van de weg der verlossing in en door Christus openbaren. En waar een mens in zichzelf verloren gaat en het leven in eigen hand verliest, waar hij denkt voor eeuwig om te komen en dat rechtvaardig, daar baant God de weg „Christus" in zijn hart en deze weg verbindt de begenadigde zondaar met God, en brengt hem weer in de ge meenschap met God. Gebaande wegen. Ze moeten ge baand, ,en aangelegd worden. En dat doet God uit vrije gunst en genade door Zijn Woord en Geest. Dat deed Hij toen Jezus de schriften opende en uitlegde bij de Emmaüsgangers. Die wegen worden gebaand in het hart. Het is harte werk. Dit ziet op het be vindelijk kennen met het hart van de ze wegen. Welgelukzalig is de mens in welker hart de gebaande wegen zijn. Arme mensen, die ze alleen maar in hun hoofd hebben of in hun mond. Mensen, die juist een ander beoordelen en vaak veroordelen, maar helaas nooit zich zelf. Mensen die met een duimstok rondlopen en precies weten wat er no dig is, maar het zit een voet te hoog. Bedenkt toch dat de Heere het hart aan ziet. Mag u deze gebaande wegen met uw hart kennen? Het zijn wegen voor het hart, naar het hart, maar ook in het hart. Dat zijn nu gelukkige mensen, die deze door God gebaande wegen in hun hart hebben. De weg van God tot de zondaar en van de zondaar tot God. De wegen van uit verkiezing, roeping, rechtvaardigma- king en heiligmaking. De weg: Chris tus. Nieuwe Tonge Ds. J. P. Verkade NAAR DE MIDDELHRRNIS-TEL:232a moet. Voor zo'n Kamerlid hebben we respect. Op het probleem Zuid-Afrika zullen we in dit artikel niet ingaan. We heb ben daarover vroeger al enkele malen uitvoerig geschreven en het zal wel licht later nodig kunnen zijn er nog eens op terug te komen. Het rassen- vraagstuk is niet zo ongecompliceerd en ongenuanceerd als de idealisten zowel van christelijke als van huma nistische zijde denken. Daar zit heel wat meer aan vast dan ligt opgesloten in de simplistische stelling: „alle men sen zijn gelijk, dus moeten ze ook al len dezelfde rechten hebben". Er zijn nu eenmaal theorieën, die wanneer ze in practijk worden ge bracht, naar de chaos voeren. En dit is ook met het rassenprobleem in Zuid- Afrika het geval. Men heeft hier in Nederland trouwens gemakkelijk pra ten. Ons volk kent geen radicale min derheden en dus ook geen raciaal vraagstuk. Maar men zou er vreemd van opkijken wanneer we ook hier ge confronteerd werden met een minder heid (Verenigde Staten) of een meer derheid (Zuid-Afrika) van een ander ras, welke repercussies dat ook in ons volk geven zou. Daarom is dit een vraagstuk, dat men niet van de dog matische, maar van de praktische kant moet benaderen. En dat doet men in Zuid-Afrika. Om nog even op de heer Moorman terug te komen, de K.V.P. zal niet lang meer last van hem hebben. Hij is al 67 jaar en zal daarom het vol gend jaar niet meer op de kandidaten lijst kunnen staan, tot groot genoegen van de progressieven, maar tot leed wezen van de vele roomse en andere Nederlanders, die in hm één van de weinige Kamerleden zien, die helaas met weinig succes oproeien tegen de stroom van verkeerde vooruitstre vendheid. Zijn heengaan zal ongetwij feld een verlies zijn voor ons parle ment. Dinsdag 9 augustus j.l. kreeg de Ro taryclub Goeree-Overflakkee bezoek van een aantal leden van de club uit Eeklo (België), die vergezeld waren van hun dames. Ook de leden van Flakkee kwamen niet alleen en waren deze dag met hun dames de gastheren en gast vrouwen van de Belgische vrienden, totaal 28 personen. Zij kwamen met een bus, die zeer handig werd bestuurd door een chauffeuze en aan het begin van de Grevelingendam bij Bruinisse werd ontvangen door de heren Kley- nenberg en Van den Tol. Even voor 11 uur had de officiële ontvangst plaats op het raadhuis te Ooitgensplaat, waar het lid, burgemeester W. M. van der Harst en de wethouders, de heren Adr. de Vos en Jac. Moerenhout en de se cretaris, de heer J. L. Vetter het gezel schap mocht begroeten. Zelfde problemen, zelfde taal. Nadat op de raadzaal de koffie was gebruikt, sprak burgemeester Van der Harst namens het gemeentebestuur van Oostflakkee een hartelijk welkomst woord. De burgemeester vertelde waar om de club te Ooitgensplaat ontvan gen is (het had evengoed Oude Tonge of Den Bommel kunnen zijn) n.l. om dat deze dorpen per 1 jan. j.l. zijn sa mengevoegd tot één gemeente Oost flakkee.' Spreker vertelde ook dat op het eiland de 13 gemeenten op 4 zijn teruggebracht. „Men heeft beweerd, aldus dhr. Van der Harst, dat een en ander een grote re bestuurskracht met zich mee brengt en wij zullen dit moeten bewijzen". Een vertegenwoordiger van de club uit Eeklo werd er op uit gezonden om een aardige club op te zoeken voor het reisje van deze dag. Het moest Half weg (tussen Haarlem en Amsterdam) of Goeree-Overflakkee zijn. Het is Goeree - Overflakkee geworden, dank zij de vaste verbindingen. Wij doen ons best om het u naar uw zin te ma ken, zo vervolgde spreker, zodat u he lemaal afziet en een poging waagd om naar een andere club om te kijken. Hiermede willen wij u helemaal niet tegenhouden om naar een andere club te gaan, maardan onder onze ge leide, zo merkte de burgemeester schertsend op. Spreker trok een parallel met Goe ree - Overflakkee en Oost-Vlaanderen is welke provincie Eeklo ligt. Wij spre ken dezelfde taal als u in België en hebben dezelfde problemen. Alleen be hoeven de werknemers niet te pende len, daar er in Eeklo en omgeving ge noeg industrie is om het overschot etc. op te vangen. Dhr. Van der Harst ver volgde met te vertellen dat in de Mid deleeuwen de Geuzen rond Eeklo erg hebben huisgehouden, waarna met veel zorg de industrieën zijn opge bouwd. Hoe men hierin is geslaagd wilde de burgemeester graag van de vrienden uit België leren. Wij hebben hier, aldus spreker gevochten tegen het water waardoor en mede een gevolg hiervan de Deltawerken zijn begormen en nog aan de gang zijn. Tot slot verzekerde dhr. Van der Harst de club, dat hij het heel prettig vond hen op dit historische raadhuis te mogen begroeten, waarover hij veel zou kunnen vertellen maar waar hij nu maar vanaf zou zien omreden er nog veel ter bezichtiging te wachten staat. Vriendschapsbanden verstevigd. Namens de club uit Eeklo sprak de heer J. de Keukelaere enige hartelijke woorden. Hij dankte voor de loyale ontvangst op dit zeer bekoorlijke raad huis. Na het bezoek van vandaag ge loofde spreker, dat men een heel ande re indruk van het eiland zal meene men als men zich dat had voorgesteld. We hebben de rijke zee, het mooie land met de prachtige korenvelden ge zien, nu we reeds vanmorgen bij u binnen reden. Spreker hoopte dat de vriendschapsbanden, die steeds zijn aangeknoopt, na deze dag nog sterker zullen worden en wenste allen veel In Middelhamis heerst grote versla genheid na het ernstige auto ongeluk van j.l. woensdagavond dat 4 jonge le vens opeiste. Op de bochtige Oudeland- sedijk, tussen de boerderij „de halve maan" en de watertoren te Dirksland reed woensdagavond een personenwa gen uit Middelharnis met grote snel heid tegen een langs de weg staande boom om vervolgens onder aan de dijk in een diepe watering terecht te komen. In de ontzettende ravage vonden de inzittenden de dood; bestuurder was de 28 jarige hotelhouder J. F. Jacobi; de overige inzittenden waren zijn echtge note mevr. M. G. Jacobi-v. d. Broek (26) de 23 jarige vertegenwoordiger D. Wildenboer en de eveneens 23 jarige vertegenwoordiger B. W. v. d. Nieu- wendijk, allen uit Middelharnis. Enkel dhr. V. d. Nieuwendijk werd nog in het ziekenhuis opgenomen waar hij kort na aankomst overleed. De wagen, een snelle Fiat 2300, die nog slechts 11000 k.m. gelopen had was eigendom van dhr. Broedelet Jr. mede directeur van het garagebedrijf Broe delet Flakkee N.V. welk bedrijf woens dagmiddag geopend werd. De jongelui allen Fiat rijders hadden elkaar hier ontmoet en gezamenlijk zouden ze in Het autowrak waarvan het voorste gedeelte totaal verpletterd was is juist door de kraanwagen van de Lignie op het droge gebracht. Een der slachtoffers wordt geborgen. de namiddag een rit met de sportwa gen maken. Op de Oudelandsedijk waar ze met hoge snelheid reden ont moette de wagen een tegenligger kort na het nemen van een bocht. De wa gen is naar links afgezwenkt en tegen de boom gereden. Een passerende bromfietser, de schilder Z. Klink uit Melissant sprong in de sloot en hield het hoofd van een der slachtoffers een half uur boven water; het mocht ech ter niet baten. Toen de wagen met een kraanwagen op het droge was gebracht kon ook het laatste slachtoffer worden geborgen. De schilder moest 's avonds nog op doktersadvies worden opgeno men; in het ziekenhuis werd een won de aan zijn scheenbeen verzorgd en la ter in de avond kon hij naar huis terug keren. Met grote ontsteltenis werd in Middelharnis van het ongeluk kennis genomen; de begrafenis van de slacht offers zal a.s. zaterdag plaats vinden. goeds toe. Dhr. J. A. Kleynenberg, oud- burgemeester van Ouddorp was als voorzitter de tolk van de club Goeree- Overflakkee. Hij maakte zijn eerste fout, die hij direct bekende, door de heer Van der Harst toe te spreken met burgemeester van Ooitgensplaat. De ambtsketen bracht hem in de war. Hij was jaloers op dit metaal en daarom had hij ook maar een keten omgedaan, de waardigheid van de Rotaryclub. Op dichterlijke vorm gaf hij een Belgische ontboezeming waarbij het „elkander dienen" in het middelpunt stond. Door wandeling in de schone dreven van Flakkee wenste hij dat de historie van het eiland bij de Eeklo'ers zou gaan leven, dan zal deze dag een hoogtepunt worden voor de Rotary Goeree - Over flakkee en ook voor Ooitgensplaat. Naar fruit en Deltawerken. Vervolgens ging het gezelschap naar het fruitbedrijf van dhr. J. A. van Nieuwenhuijzen aan de Galatheesedijk te Ooitgensplaat. In hotel „Jacobi" te Middelharnis werd een warme maal tijd gebruikt, waarna om 3 uur nam. een bezoek werd gebracht aan de Del tawerken bij Stellendam. De Clublunch had plaats te 5.30 uur nam. in Café- Restaurant „De Witte Paddestoel, eveneens te Stellendam. Tijdens deze bijeenkomst werd door enkele leden iets verteld over het verleden en de toekomst van Goeree-Overflakkee. Zeer voldaan vertrok de club uit Eeklo naar hun woonplaatsen, boor devol met indrukken over Flakkee en de Flakkeeënaars. DE BETEKENIS VAN HET WOORD „AARDIG". Tijdens het bezoek van de Ro- tary-club Eeklo op het raadhuis te Ooitgensplaat, sprak burge meester W. M. V. d. Harst over een vertegenwoordiger die er op werd uitgezonden om een aardi ge club op te zoeken voor het reisje van deze dag. Over het gebruik van het woord „aardig" werd de burgemeester door de heer Jac. Renard uit Gent op de vingers getikt. Bij ons heeft dit woord een andere betekenis, zei hij. Het wil zeggen, een beetje vreemd, een beetje raar. De heer Van der Harst repli ceerde: „Misschien heb ik zo wel bedoeld". Hilariteit schitterend bezit voor altijdl Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 17t Rotterdam Evenals vorige jaren zal er ook dit jaar weer een grote gladiolententoon- stelling te Ouddorp (ZH) georganiseerd worden op 18, 19 en 20 augustus a.s. Als arrangeur voor dit jaar is de heer C. Kriest uit Leiden aangezocht, zodat het deze keer vermoedelijk een geheel andere rangschikking en opstel ling zal zijn dan de voorgaande jaren. De jury bestaat uit de heren H. Nieuwenhuyzen te Lisse, J. van Wave- ren te Haamstede en J. Rademaker te Kruisland. De heer K. E. Schik, assistent bij de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst heeft een aantrekkelijk filmprogramma voor jong en oud samengesteld, dat bij de bezoekers zeker een goed onthaal zal vinden. De officiële opening zal plaats vin den door de edelachtbare heer H. J. Smit, burgemeester van Goedereede, op donderdagmiddag om 2 uur n.m., waar na de prijsuitreiking zal plaats vin den. De tentoonstelling wordt gehouden in het verenigingsgebouw en is geopend op donderdag van 14.30 tot 22 uur. De overige dagen van 10 tot 22 uur. Overal zullen er richtingsborden ge plaatst worden, zodat de bezoekers niet hoeven te zoeken, want het is telkens weer een lust voor het oog om daar deze prachtige bloemenweelde te gaan kij ken. De tentoonstelling wordt georgani seerd door de Gladiolentelersvereniging op Goeree en Overflakkee. Voor het volgend jaar zijn er al be sprekingen gaande om te komen tot een grote gladiolententoonstelling voor geheel Zuidwest Nederland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1