|e politicologie Js/leditatie Verkoop van percelen bouwland te Sommelsdljk en Nieuwe Tonge en van twee woonhuizen Geslaagden kursus Prak- tiikdiploma Boekhouden Fa. Driesse te Den Bommel enig op Flakkee 1966, H jaargang Vrijdag 5 augustus 1966 No. 3507 ;ld CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Brtllant - van Andel Spaarcijfers RPS over juli 1966 Na 12 sept. wijziging in openingstijden postkantoren Fruitmanden en Fruitbaides „De Fruitcentrale" Meisje aangerand [prins hendrikstraat 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS jRedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdljk ■lel (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. I nieuwe wetenschap: «et terrein, waarop de wetenschaps- lefening zich beweegt, heeft zich in lloop der eeuwen steeds meer uitge- lid Dat ligt ook voor de hand. Er een heel lange culturele ontwik- ling nodig om de wetenschap te Insen op het peil van nu en tot de vang die ze thans heeft. Hoe meer ivan'nature nieuwsgierige menselij- I geest zich met allerlei nieuwe ge lden ging bezighouden, des te meer Tn liet aantal wetenschappen toe en Irden ze ook steeds meer gespeciali- td Men zou kunnen zeggen, dat we- Lhap in het algemeen is „het syste- fiisch geordende geheel van alle we- J of kennis." Dit impliceert, dat naar- Ite een maatschappij hoger gecivili- Ird is, de wetenschap op een hoger 1 zal'staan en dat zij in een primi- Le samenleving geheel ontbreekt. Ce beoefening van de wetenschap Ichiedt in eerste instantie aan de uni- Isiteiten. Het ontstaan daarvan gaat lig tot de Middeleeuwen. Tot de eer- J behoorden die van Oxford en Cam- Idge in Engeland en de beroemde §bonne in Parijs. De oudste van de ■derlanden is die van Leuven (1425). lord-Nederland verscheen pas laat op toneel, de oudste universiteit in land is die van Leiden, gesticht in 15 door Willem van Oranje als be- ling voor het heldhaftig gezag der Idenaars tijdens het beleg. Later kwa- in die van Groningen en Utrecht. In |7 werd de Gemeentelijke Universiteit II Arasterdam gesticht en in 1880 en Is resp. de Vrije Universiteit (calvi- itisch) en de Rooms-Katholieke in Imegen. Elke universiteit is verdeeld in fa- [teiten of hoofdafdelingen. De eerste len dikwijls lange tijd de enige -Is de theologische, waar de godge- Kerden worden opgeleid. De theologie werd immers in vorige eeuwen be bouwd als „de koningin der weten- Éappen." Daarnaast kwamen die van ■rechtsgeleerdheid, de geneeskunde, de tteren en wijsbegeerte en de wis- en Ituurkuride. Pas in deze eeuw is het *tal nog meer uitgebreid: de Am- irdamse universiteit heeft er nu ze- li; de zesde is de economische en de lende die voor sociale en politieke Itenschappen. De laatste ontstond pas de oorlog in 1947. *Aan deze faculteit nu wordt sedert ongeveer 20 jaar ook de voor ons land £uwe wetenschap van de politicologie i)efend en gedoceerd en later ook in jliden, Utrecht, Groningen, de V.U. M Amsterdam en de A.K. in Nijmegen. De naam is duidelijk: leer van de poli tiek. Ons land komt hiermee erg ach teraan n.l. vele decennia later dan En geland, de Verenigde Staten, Duits land, Frankrijk en België. Daar heeft men al veel eerder de sociale faculteit meer gespecialiseerd, zodat er ook leer stoelen voor de politicologie werden gevestigd. Blijkbaar heeft men in Ne derland te lang gedacht, dat politiek aü'sn maar een bedrijf is of een kunst en liat ze met wetenschap niet veel te ■aken heeft. Dat dit een misverstand as, is nu wel gebleken, want de nieu- e leerstoelen voorzien beslist in een Bhoefte. ^j is er sedert 1950 ook een „Neder- Jidse Kring voor Wetenschap der Po- pek." Deze heeft een band met de pternational Political Science Asso- jation", dat is een wereldorganisatie In politicologen, ontstaan onder aus- Kiën van de „Unesco", één der doch- Yorganisaties van de Verenigde Na- fes. Deze organiseert congressen en pet publicaties. ■Er zijn thans enige honderden afge- ^deerden, die de politicologie als iiofd- of bijvak gestudeerd hebben. »>vendien zijn er velen, die zich voor - politiek interesseren zoals partijbe- ^uurders, journalisten, vakbondsleiders Sc. Daarom heeft bovengenoemde kring Jerleden jaar de uitgave van een nieuw TBdschrift ter hand genomen onder de pel „Acta politica". Het verschijnt lermaal per jaar. De eerste jaargang I compleet en is als boekwerk uitge- pven. Uit de lezing is ons gebleken, F de onderwerpen, die erin worden fhandeld, over 't algemeen zeer inte- fssant zijn en dat ze door wetenschaps mensen worden geschreven, die op dit prein zeer deskundig zijn. IHet terrein, dat de politicologie be- Irijkt, is uiteraard zeer omvangrijk. r 'S niet hetzelfde als staatsrecht, laar de politicoloog zal in ieder geval fn behoorlijke kennis van dit onder- fel van de juridische wetenschap poëten hebben om zijn vak grondig te funnen beoefenen. Er zijn allerlei as- pcten aan: de geschiedenis van het phtieke leven, met name die van de ^rtijen, de structuur van het partij- pezen, de historie van de politieke herstellingen, onderzoek van het poli fik gedrag, moderne staatkundige stro- P"igen, het politiek proces in een de- pocratie, de nationale stelsels in de ptuurlanden, het politiek gedrag van jUrgers en politici, politieke propa- janda, verkiezingsanalyses, de leer van |e internationale betrekkingen, de pu- lueke opinie, de pressiegroepen, par- pment en kiezer, kabinetsformaties, ^eme partijen en hun betekenis etc. jraagstukken van oorlog en vrede, of- jchoon van origine politieke vraagstuk- fen, heeft men sedert kort tot een apar- wetenschap gepromoveerd, die thans 1 Groningen gedoceerd wordt, n.l. de |olemologie. Het woord is nog niet in proot Van Dale opgenomen. Het is ge- lormd uit hetzelfde grondwoord als dat T- .;Poleraiek" n.l. het Griekse „pole- Pos", dat „oorlog" betekent, (een pole- Welgelukzalig is de mens, wiens sterkte in U is. (Psalm 84 6) Welk mens is nu het allergelukkigst? Op deze vraag zullen de antwoorden onder de mensen zeer verschillend zijn. De een zal zeggen iemand die gezond en sterk is. Inderdaad is dat een zeer groot voorrecht. Konden we dat maar eens naar waarde waarderen. Wat is de gezondheid niet waard? Dat is in geen geldwaarde uit te drukken. En wat een voorrecht als we de krach ten ontvangen om onze arbeid op de aarde te kunnen verrichten. Maar is dit nu het allervoornaamste? Is zo'n mens de gelukkigste? Neen, want van zijn gezondheid is hij niet zeker en de sterkste is enkel ijdelheid. Een ander prijst gelukkig iemand die vele bezittingen heeft, iemand die rijk is. Maar dacht u werkelijk dat dat de gelukkigste mens is? Neen, rijkdom maakt niet gelukkig en al wat men heeft kan men morgen kwijt zijn of de Hee- re kan er ons van wegnemen. Weer een ander is jaloers op iemand die het ver in dit leven gebracht heeft, op iemand die in eer en aanzien is in deze wereld. Zou dat de gelukkigste mens wezen? O neen, daar is het ware geluk niet in gelegen. De Heere geeft door Zijn Geest in bovenstaande tekst een ander antwoord. Er zijn waarlijk mensen die welgeluk zalig zijn. Zalig betekent vol van ge luk. Vol is vol, maar toch wilde de Geest het nog sterker uitdrukken. Wel gelukzalig, dus wel zeer vol van geluk of allergelukkigst. Het ligt in de hart van de mens om gelukkig te willen worden. Zelf als de ouders een ongelukkig leven hebben ge had dan hopen hun kinderen dat zij het toch beter zullen hebben. Maar op welke grond hoopt men dat? Is daar reden toe? Meestal niet. Die hoop is meestal gegrond op iets van henzelf. En wie op zijn hart vertrouwd die is een zot. Toch kan een mens gelukkig worden. Er staat: Welgelukzalig is de mens. Een mens, een in Adam van God af gevallen mens, een mens die in Adam verdoemelijk is voor God, kan nog gelukkig worden. Is dat geen wonder van Gods liefde en genade. Niet dat een mens in zijn natuur staat gelukkig is. Verre van dat. Be halve de satan is er geen ongelukkiger schepsel dan de natuurlijk gevallen mens. Dus een mens is niet gelukkig, maar kan het wel worden. Wie is dan de mens die gelukkig, ja die het allergelukkigste is? De Hee re zegt het in de tekst. Welgelukzalig is de mens, wiens sterkte in U is. Wie is dat? Waar kunnen wij het vinden? Waar woont hij? Bij u in de straat,of bij u in huis? Ja mijn lezer en lezeres, u zal naar deze mens moeten zoeken, want een mens stelt nooit zijn sterkte in God, tenzij hij zijn eigen sterkte verloren heeft. Nu dat gebeurt zo maar niet. Een mens zoekt het in zichzelf en door zichzelf en vertrouwd op zichzelf. Daar is toch niemand die God zoekt. Alle mensen zoeken zichzelf en bedoelen zich zelf. Er is er maar één die God zoekt en dat is de Heilige Geest. En waar God door Zijn Geest een mens op zoekt daar gaat die opgezochte, ontdekte en over tuigde zondaar door de Heilige Geest God zoeken, daar hij inziet en beleefd dat hij God kwijt is. Maar zo'n zoekend mens vertrouwd nog op zichzelf. Die man die om zijn schuld aangesproken werd zeide: Wees lankmoedig, heb geduld, en ik zal alles betalen. Zo vertrouwd een mens dan nog op zichzelf. Welk een onderwijs is er voor nodig om te leren en te bele ven dat we niets meer kunnen betalen. We vertrouwen op een mens die niet te vertrouwen is en God, die alleen te vertrouwen is. Die vertrouwen we niet. Hoe zal een mens ooit leren om zijn vertrouwen op God te stellen en om zijn sterkte in God te hebben? Het is onmogelijk, tenzij hij het geloof deel achtig is geworden om God te leren kennen. We kunnen God alleen leren kennen uitde ondervinding en door het geloof. En de bevinding die werkt hoop en de hoop beschaamd niet, om dat de liefde Gods in het hart is uit gestort. Een mens moet enerzijds door het werk der genade aan zijn ziel inzich- zelf zwak en krachteloos geworden zijn. En dat kan hij alleen door de ontdek kingen en beproevingen die de Heere met hem houdt. Een mens is niet in één dag uitgekleed en uitgeledigd en ten onder gebracht. Wat is daar niet voor nodig en hoe lang kan het niet duren eer een mens niets meer heeft en niets meer is, eer hij aan het einde van zich zelf is Anderzijds moet hij door verdere ont dekking en openbaring in het hart le ren verstaan: Ik heb hulpe besteld bij een Held, die machtig is te verlossen. Zo maakt de Heilige Geest plaats voor het werk des Vaders en des Zoons in het hart en komt Hij bij de openbaring van de Christu? ook geloof in Hem te schenken. Dan leert een mens in Christus op God te vertrouwen en in God zijn sterkte te hebben. Welgelukzalig is de mens, wiens sterkte in U is. Welgeluk zalig reeds in dit moeitevolle leven in beginsel en daarna in eeuwige volko menheid. O wat is die mens gelukkig, die in alles bij God weet te schuilen, die niet op vlees en bloed vertrouwd maar op de Heere. Want de Heere be schaamd nooit de hoop van Zijn ellen dig volk. Dit wordt wel in een weg van vallen en opstaan geleerd. Zo'n mens komt steeds weer teleurgesteld met zichzelf uit en gaat het beleven: Zon der Mij kunt gij niets doen. In die weg moet hij zelf de vrienden dood leren sterven zoals David. David had nog 600 vrienden overgehouden in de jaren dat hij voor Saul moest vluch ten. Maar toen Ziklag verbrand was en al hun vrouwen en kinderen wegge voerd, toen spraken zelfs die vrienden van David te stenigen. Toen schoot er alleen over: Doch David sterkte zich in de Heere Zijn God! Gelukkige Da vid. In onze tekst wordt zo'n man welgelukzalig genoemd. Dat is nu de gelukkigste mens! Zwak in zichzelf, maar sterk in God. Arm in zichzelf, maar rijk in God. De Heere zeide tot Paulus: Mijne ge- 'nade is u genoeg en Mijn kracht wordt in zwakheid volbracht. Zo mocht Pau- lus zich sterken in de Heere, omdat hij gesterkt werd door de Heere, en daardoor kwam hij tot rust. Toen kon hij alles dragen en zelfs roemen in zijn zwakheden. Want, zegt hij, als ik zwak ben, dan ben ik machtig. Dan had hij de Heere nodig en was zijn sterkte in God. 't Is Isrels God, die krachten geeft, Van Wien het volk zijn sterkte heeft. Looft God. elk moet Hem vrezen. op te voeren tot zes of zelfs acht. Speciale rekken voorkomen beschadigmg van de bus. Nieuwe Tonge. Ds. J. P. Verkade. schitterend bezit voor altijd I JUWELItn Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 17t Rotterdam miek is een pennestrijd!). De polemolo- gie is zeer in trek bij de pacifisten. Prof. Röling uit Groningen is er de promotor van. Tot de voornaamste politicologen in Nederland behoren thans de professo ren Kuypers en Brasz (Vrije Universi teit), Daalder in Leiden, Daudt (Ge- meent. Univ. Amsterdam), Schlichting, Duynstee enz. en voorts Dr. Hogerwerf, Dr. van der Land e.a. Het zal duidelijk zijn, dat deze nieu we wetenschap beslist voorziet in een behoefte. Het is hoog nodig dat er meer belangstelling komt in ons land voor de politiek en vooral ook meer kennis ervan, want beide staan op een wel zeer laag peil. Dit blijkt herhaal delijk uit opinie-onderzoeken. Zo is ver leden jaar eens onderzocht, wat het publiek van het parlement weet. Het resultaat was ronduit bedroevend. Bij vrouwen en jongeren ligt het aanzien lijk lager dan bij mannen en ouderen. Bij de A.R. is de kennis van de poli tiek het grootst, bij de K.V.P. het kleinst; bij de V.V.D. en de C.H.U. is ze gunstig. Het noemen van namen van Kamerleden is gebleken een eenvoudige aanwijzing op te leveren voor het we ten van politieke kermis. Daaruit bleek, dat een derde deel van de ondervraag den geen politieke kennis had en een ander derde deel „enige" kennis (zij konden één of twee namen noemen!) Het staat er dus wat dit betreft in ons land niet zo best bij. Het is daarom dringend nodig dat er meer politieke voorlichting en vor ming komt. Helaas wordt daaraan bij het voortgezet onderwijs veel te wei- Bij de Rijkspostspaarbank zijn de nettobesparingen in juli 1966 lager ge weest dan in de maand juni van het vorige jaar, nl. 22,0 min gld. tegen 26,2 min. in 1965. Vergeleken met vorig jaar daalden de ingelegde bedragen met 3 procent, terwijl de opnemingen nagenoeg ge lijk bleven. In totaal werd in juli ingelegd 131,3 min. gld. (1965 135,2 nün) en opgeno men 109,3 min gld. (1965: 109,0 min.) Het inleggerstegoed ultimo juli be droeg 4297,3 min. gld. tegen 4019,4 min. gld. ultimo juli 1965. Van de kursus Praktijkdiploma Boek houden te Middelharnis, docenten de heren A. v. d. Sluijs en C. Quist, slaag den voor het Praktijkdiploma Associatie de dames A. M. van Dam, Ooltgens- plaat, M. M. Jongejan, Middelharnis, L. Verhoeve, Stellendam, M. J. M. Win kels, Oude Tonge en de heren M. J. Blok, Middelharnis, J. van Loon, Nieu we Tonge, J. A. Nelis, Sommelsdljk en J. W. Zuijdijk, Den Bommel. Twee kandidaten werden afgewezen. Ten overstaan van notaris Mr. J. M. Hempenius te Middelharnis heeft krach tens rechterlijk bevel dinsdag 2 augus tus in Hotel Spee te Sommelsdljk de af slag plaats gehad van percelen bouw land en woonhuizen, gelegen in de ge meente Middelharnis. De inzet had een week tevoren plaats gehad. Koop 1. betrof het wonhuis met erf en tuin aan de Voorstraat 9 te Som melsdljk, gem. Middelharnis, ingezet door A. van Vugt te Oude Tonge voor f 6500,—; afgemijijnd door L. Korteweg Middelharnis voor f 8700,—. Koop 2. woonhuis met erf en tuin aan de Voorstraat 11 te Sommelsdljk gem. Middelharnis; ingezet door A. van Vugt te Oude Tonge voor f 4000,—; af ge mijnd door L. Korteweg te Middelhar nis voor f 4950, Koop 3. enige percelen bouwland in de Weipolder te Sommelsdljk, gem. Middelharnis samen groot 6.41.90 h.a., verpacht tot 1970 aan A. Peekstok. In gezet door L. Koudijzer te Middelhar nis voor f 46000,—; afgemijnd door W. Ras te Middelharnis voor f 49900,—. Koop 4. de percelen bouwland aan de Kladstaartweg te Sommelsdljk, gem. Middelharnis, samen groot f 3.08.50 h.a., ingezet door van Es voor f 24000,—; afgemijnd door Joh. Struyk-Both te Dirksland voor f 26000,—. Koop 5. de percelen bouwland op de hoek 2e Staverseweg/Proostweg te Som melsdljk, gem. Middelharnis, samen groot 0.80.20 h.a. verpacht tot 1970 aan P. L. van Dis; ingezet door P. L. van Dis voor f 7500,—. Aangelopen. Koop 6. de percelen bouwland en wa ter nabij de Kleyburgseweg te Som melsdljk, gem. Middelharnis, samen groot 2.08.49 h.a., ingezet door Chr. Huizer te Herkingen voor f 7100, afgemijnd door L. Tanis Middelharnis voor f 7900,—. Koop 7. de percelen bouwland aan de Armenweg te Sommelsdljk, gem. Mid delharnis, samen groot 1.27.60 h.a., ver pacht tot dec. 1968 aan L. Tanis inge zet door Joh. Poortvliet te Dirksland voor f 11.700,Aangelopen. Koop 8. enige percelen bouwland aan en nabij de Armenweg te Nieuwe Ton ge, gem. Middelharnis, samen groot 8.93.00 h.a., verpacht tot 1971 aan A. Tanis; ingezet door W. Kardux te Dirksland voor f 77000,—; afgemijnd door A. Slis te Middelharnis voor f 81200,—. Koop 9. het recht van erfpacht tot 31 okt. 2000 op enige percelen dijkweiland te Nieuwe Tonge, gem. Middelharnis, van jaar tot jaar verhuurd aan F. v. d. Weduwen voor f 30,— per jaar met jaarlijks f 72,80 zakelijke lasten. Hier voor was geen interesse. COMBINATIES Daarna volgde veiling in combinaties. Koop 1 en twee (zie boven) dit betreft de twee woonhuizen werden afgemijnd op f 14.100,— door J. J. V. Westende te Dubbeldam. Koop 4 en 5 (zie boven) in combinatie afgemijnd door W. Kardux te Dirksland voor f 33.550,—. Koop 6 en 7 (zie boven) aangelopen. Ook de generale combinatie liep aan. In totaal is geveild 22.59.60 ha., waar van de gemiddelde prijs f 8152,per ha. beliep, exclusief kosten. Voor pacht- land is dit een tamelijk hooge prijs te noemen. nig gedaan. De leerlingen van h.b.s.'en, gymnasia etc. worden volgestampt met moderne talen, wisktmde, e.v. latijn en grieks, maar één van de meest prak tische vakken zoals staatsinrichting en wat daarmee samenhangt wordt tame lijk stiefmoederlijk behandeld. Wij doen ons best in onze krant zoveel moge lijk politieke belangstelling te wekken door instructieve artikelen, want de Nederlandse staatsburger mag geen po litieke analfabeet zijn! Teneinde een betere aanpassing aan de verkeersomvang te verkrijgen heeft de P.T.T. voor de postkantoren in het gehele land wijzigingen in de openings tijden aangekondigd. De nieuwe re geling zal per 12 september van kracht worden. Ook voor de kantoren op Flakkee heeft dat consequenties. Het kan toor te Middelharnis dat thans op gewone v/erkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 2.00 tot 7.00 uur nam. geopend is zal na 12 september per dag 3 uur minder geopend zijn t.w. van 8.30 tot 11.30 en 's middags van 2.00 tot 3.00 en van 5.00 tot 6.00 uur. Met deze maatregel is bereikt dat elk postkantoor in Nederland op elke werkdag is geopend van half twaalf tot half één en van twee tot drie uur. Zaterdags zullen op ons eiland enkel de kantoren van Ouddorp, Middelhar nis en Ooltgensplaat geopend zijn; op Flakkee heeft dan ieder in een straal van plm. 8 km de gelegenheid op het postkantoor postale zaken af te hande len. De kantoren van Achthuizen, den Bommel, Goeree, Herkingen en Stad zijn na 12 sept. geopend van 10.30 tot 12.30 's middags van 14.00 tot 15.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Na 15.00 uur kunnen in deze kantoren geen geldzaken meer worden afgewikkeld. De kantoren van Dirksland en Oud dorp zijn geopend van 8.30 tot 12.30; van 14.00 tot 15.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. De kantoren te Melissant, Nieuwe Tonge, Ooltgensplaat, Oude Tonge en Stellendam zijn na 12 sept. ge opend van 9.30 tot 12.30; van 14.00 tot 15,00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Enkele weken geleden is de heer L. Driesse te Den Bommel gestart met zijn voor Flakkee uniek bedrijf. Firma Driesse is n.l. gespecialiseerd in het aanbrengen van remvoeringen en het uitdraaien van remtrommeis. De voor raad remvoering, in elke gangbare maat, is bijzonder groot en de Flakkee- se garagehouders betrekken hun rem voeringen voor een groot deel van dhr. Driesse. Het aanbrengen van de nieuwe remvoering gebeurt met een speciale machine alsook het uitdraaien van de remtrommeis. Ook is voor alle mer ken auto's frictie materiaal en druk- groepen voorradig. Ook reparatie aan en het aanbrengen van nieuwe remka- bels en dieselslangen is een van de specialiteiten van het nieuwe bedrijf. De garage is goed geoutilleerd, er is ook een bandenmonteerapparaat dat het banden verwisselen wel heel gemakke lijk maakt. Dhr. Driesse exploiteert te vens een aan zijn bedrijf verbonden Aral doorsmeerstation wat wacht op de officiële openstelling. Speciaal in het opmaxen van B. y. A. VEER Telefoon 2682 Weitdök M MIDDELHARNIS OUDDORP Kerkdienst Ger. Gem. A.s. dinsdag avond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier vor te gaan ds. Hakken berg van Dordrecht. MIDDELHARNIS Een 20-jarig meisje uit Middelharnis is zondagavond door een jongeman las tig gevallen en aangerand. De dader P. v. H., een jongeman uit Achthuizen is inmiddels door de politie aangehouden. Het gebeurt de laatste tijd meerma len dat jonge meisjes door jongelui worden aangesproken en onzedelijke voorstellen worden gedaan. Er kan niet genoeg worden gewaar schuwd tegen het gevaar dat een jong meisje loopt wanneer zij zich 's avonds alleen in een stille omgeving waagt. De zomervakantie van de Groen van Prinsterer school eindigt op dins dag 9 aug. a.s. De school begint op de ze dag om 8 uur 45. Voor de eerste - klas zijn 45 nieuwe leerlingen aange geven. VEERE Gemeentesecretaris benoemd. In de vorige week gehouden gemeenteraads vergadering is tot gem. secretaris be noemd de heer L. v. d. Hiele alhier. Twintig jaar lang is hij gemeente-sec retaris geweest van de voormalige ge meente Veere. In dezelfde vergadering werden be noemd tot het college van beheer van het wegschap Walcheren burgemeester A. de Kam en de heren S. de Visser en D. Kasse.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1