I Ëm Hedendaags Christendom inott Op de wedstrijddag van de C.P.1.0, te Middelharnis Weger in Oude Tonge weer aan het werk Plaatselijk nieuws De zwemvereniging te Stellendam Dinsdag 19 juli 1966 No. 3504 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Bi411ant Ventilator verstelt zichzelf n.a.v. motortemperatuur De heer J. Taaie te Sommelsdijk overleden Afvaardiging Zendingsteam Geref. Gemeenten naar Nigeria Giel ging met pensioen Kabel ontvreemd INGEZONDEN Nieuws uit Zeeland PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS ogdactie en advertentiesl Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 Venchijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. BIJ contract speciaal tarief. Wie in onze tijd een blik slaat op de mensenwereld, zoals die zich aan ons voordoet en deze beziet in het licht van dé Schrift, die zal, wanneer hij mag bfcchikken over enige geestelijke gave dés onderscheids, moeten constateren, m er zich radicale veranderingen aan hM voltreken zijn. Het Bijbels Chris- Sidom gaat bij velen zijn vastigheid v&liezen. In ons land, zo bevoorrecht \&n: de calvinistische reformatie van '"^lee eeuv/, is thans een ontwikkeling 1 de gang, die in snel tempo zal voe- tot een homeopatisch verdunde re- Ie, welke alle specifieke kenmerken l'de oude gereformeerde belijdenis leefwijze heeft afgeworpen. Men jeekt liever niet meer van gerefor- Jerd, maar van evangelisch. Dat is iJimer en vooral oecumenischer. Men dfctantieert zich van ons voorgeslacht; men maakt het belachelijk en schaamt er eigenlijk voor. Die mensen met h&i bekrompen visie en hun eeuwige lieginselen, met hun fundamentalisti- sdie opvatting van de inhoud der Hei lige Schrift, hun handhaving van over wonnen tradities en vasthouden aan verouderde leefnormen horen eigenlijk niet meer thuis in onze moderne, ver lichte 20e eeuw. Ze gaan niet mee met hun tijd. Ze weten niets van de nieuwe tteologie, gebaseerd op existentialis- tilche en barthiaanse denkwijzen. Ze bBjven nog altijd rechtlijnig denken en idssen de onbekrompen visie van de hfidige verlichte, wereldwijd denkende mens, die kerk en wereld in een „ont- eting" heeft gebracht en met oecu- |nische breedheid godsdiensten en Iken tot elkaar brengt. Deze laatsten Ibcn, om met de Duitse existentialis- jche filosoof Karl Jaspers te spreken, „open horizon". Zo ontwikkelt zich Christendom, dat ontdaan is van ï'then" en dogma's en dat zich thans [hoofdzaak manifesteert in een bij- ps ziekelijke concretisering van soci- i bewogenheid en „mede-menselij k- Id" als uitingen van christelijk ge- we geest van het oecumenisme be- |rst thans het grootste deel van de listenheid. En deze oecumene kent grenzen. De gereformeerde oecu- nisten houden niet halt voor de her- fmdc midden-orthodoxie, omdat ve er zelf mee besmet zijn. Samen- tking met de v^-ijzinnigen is bij de Ite middengroep in de Hervormde jk vanzelfsprekend geworden. Ook JRooms-Katholieke Kerk ligt al hin de belangstellingssfeer van de pro- [tantse oecumene. Men wordt steeds feranter ten opzichte van andere be- Iselen, maar intoleranter tegenover die zich in dit grootste-gemene- |er-christendom"niet kunnen vinden, alles wordt vooral de laatste tien' in hoge mate in de hand gewerkt 6r onze moderne communicatie-media radio, pers en televisie. Door de in- led daarvan wordt het relativisme op frlei gebied enorm bevorderd, pof Zuidema heeft eens geschreven, de uitvinding van het dialoog- Iteem de grote trouvaille (vondst) van l20e eeuw kan worden genoemd. In i plaats van de oude antithese lie niet voor Mij is, die is tegen Mij" lis gekomen de z.g. gesprefcssynt?iese jde methode om door samenspreking tot dusver tegengestelde richtin- kerken of ideologieën tot een nieuw |eel te komen. Dit gaat thans al zo dat men ook met het communisme o<"i dialoogverhouding wil komen. We eten als christenen immers mis- jAnah handelen! Bovendien is het psten ook niet alles, vooral dat ka- plisme van Amerika en West-Europa ruwelijk. Als men dan gaat discus- ïen moet men uit hoofde van de re- piteit van alle begrippen en menin- a priori eerst eigen standpunt goed rêlali'I-ren. Het communisme doet dit natut lijk nooit. Dat verabsoluteert het -ysteem. Deze dialectic! denken ;s, dat men samen in de dialoog .iirheid zal vinden, want die ligt |ens tussen de Bijbel en Marx. Het voor de hand, dat deze heren hun {>ens zodoende al uit handen hebben leven vóórdat het gesprek begonnen |De pacifisten en die zitten er |1 velen in deze kringen willen B rder gaan en maar direct in let- '?ni!: zin ontwapenen en zo blaast V,'t..sters pacifisme, dat ook in Ne- pand vifelig tiert, het communistisch Teldimperialisme de wind in de zei- Ook het vraagstuk van de kern- vapening kan niet losgemaakt vror- 1 -'r! de problematiek van het com- n- :!G als vervaarlijke wereldmacht. Vc vezen er reeds op, dat wonder- - weg, in onze welvaartsstaat het la: element zo geaccentueerd wordt, ni at is toch eigenlijk een innerlijke 6!.-Tijdigheid. De christelijke poli- n alleen christelijk zijn als ze ''lüi IS, zegt men. Maar het staat wel vast, dunkt ons, dat daaraan neel wat andere aspecten zitten het sociale. En bovendien komt dit fiste praktisch neer op: socialistisch! s,aat IS en wordt steeds meer de sroie verzorger van alle burgers vanaf wa^Vi'^ *°.t het aan het graf. Het merk waardige IS dat h^O rv,o™ J„ „,_11. hand, zodat er steeds rninder plaats is voor beleving van het eigen verant- woordèlijheidsbesef. De oude leer van de souvereiniteit in eigen kring is, zegt men, in onze moderne maatschappij niet meer te handhaven. En zo gaat het ene na het andere beginsel overboord. Is het dan wonder, dat de vroegere geestdrift in het politieke leven is ver dwenen? Er moge vroeger wel wat ge sold zijn met beginselen, dié dit in we zen niet waren, thans is men bezig met de ontdogmatisering en schiet er_straks niets anders mer over dan een sociaal program, waarmee men kiezers denkt te behouden of te winnen. Het is zelfs al zover 'gekomen, dat door de Hervormde en Gereformeerde Kerken subsidies aanvaard worden voor kerkbouw en dat de A.R, en C.H. Ka merfracties op enkele leden van de eerste na voor een wetsontwerp stemden om dit mogelijk te maken. Zo wordt belastinggeld van allen uit de staatskas overgeheveld naar de kerke- kas. En zo werd ook een stuk verant woordelijkheid van de christelijke ge meenten weggezogen uit het particulier initiatief naar staat en overheid. Zo wordt de Staat als grootkapitalist er kend en benut. Het calvinistisch protestantisme heeft altijd sterk antithetisch gestaan tegen over de tijdgeest en daardoor de repu tatie gekregen van stoer en beginsel- vast. Meer en meer echter gaat de ont wikkeling ervan in de richting van synthese. 'Men meent, dat rekening ge- chique om te dragen tjmvardevast om ie bezitten |anier[ VERLOVINGSRING OJ.- M WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON 11.66.15 - ROTTERDAM houden moet worden met feiten, ont wikkelingen en de gang der historie. Men stelt er prijs op door de buiten wereld geaccepteerd te worden. Zo functioneert de politiek echter steeds minder als een sector uit de strijd der geesten. Wanneer we ^dit alles overzien, moeten we tot de conclusie komen, dat de mo derne visie op het Christendom mo dern bedoeld als midden-twintigste- eeuws wel heel erg verschilt met die van de eerste christenen en die uit de tijd der reformatie. Er is een gees telijke devaluatie aan de gang, die niet veel goeds voorspelt. We moeten terug naar de oude en nimmer verouderende normen van Gods Woord op alle ter rein van het leven. Dat Woord_ over spant alle eeuwen. Daarom is het het enig goede kompas op onze levensreis. eigen noclii 'ige IS dat hoe meer de welvaart ^gt en zich uitbreidt, de overheids- ^m,..-;,ngen sterker worden. Logischer jn, dat de staat zich meer en 1, gmg terugtrekken en dat ieder oaartoe in staat is, voor zichzelf nm ?f"- strookt niet met •iS-; P^ in de toonaangevende Utiek 1 .^"ngen, ook in die op po- mèer In^f^-"- ^erkt het steeds °«ei opdrmgend collectivisme in de -^ Spel van kat en muis? De vragen die dhr. C. Gebraad (raads lid voor de P.v.d.A. in de raad van Oostflakkee) vorige week aan het col lege van B. en W. van deze gemeente heeft gesteld n.a.v. het plotselinge ont slag van de weger te Oude Tonge heb ben al spoedig een antwoord gekregen. De weger, dhr. J. Hartog die op 30 juni werd ontslagen met ingang van de volgende dag 1 juli is sinds vori ge week donderdag weer aan het werk gegaan. Dhr. Hartog, gehandicapt en 59 jaar, is sinds 1 augustus 1960 als weger werkzaam. Het dienstverband ontrolde zich mej hangen en wurgen; de gemeente wilde dat hij aanbleef en zijn functie bij de Provinciale Voedsel- commissie opzegde; toen dat bijna be klonken was werd hij voor de periode van januari tot augustus ontslagen. D.e heer Hartog probeerde tevergeefs in zijn vroegere functie terug te keren omdat daar reeds vervangers -waren aangesteld. Met ingang van 1 februari 1965 is hij zo verzekerde hem des tijds een ambtenaar in vaste ge meentedienst. „Er werd toen met de burgemeester de afspraak gemaakt dat voor beide partijen een opzeggings ter mijn van een maand zou gelden", aldus het relaas van dhr. Hartog. Het ver haal zou hier een prettig slot kunnen vinden zoalsen de w.eger hij weeg- de voorttotdat op 30 juni een amb tenaar binnenstapte die hem in kennis stelde van het ontslag, enkele uren la ter volgde de schriftelijke bevestiging. Het bericht was niet ondertekend door de burgemeester omdat die met vakantie afwezig is. Dhr. Hartog dien de de daarop volgende dag de papieren en het geld over te dragen; hij gaf te kennen het ontslag niet te aanvaarden en de ambtenarenbond hiervan in ken-' nis te stellen. Dhr. Hartog vertelt dat hij op 1 juli bezoek' van (weer) een ambtenaar heeft gekregen; deze deelde hem mee dat er een fout was begaan; er kwam een nieuw voorstel te berde: dhr. Hartog zou 2 maanden salaris ex tra krijgen om vervolgens in de wacht geldregeling te vallen; hij verlangde hiervan een schriftelijke bevestiging maar die werd hem niet gegeven. Van 1 tot 14 juli was dhr. Hartog thuis -— hij was immers ontslagen maar op 14 juli werd hem gevraagd of hiJL de volgende dag weer aanwezig kon zijn. Hij kreeg overigens een nieuwe ont slagbrief van gelijke redactie als de vorige maar met verandering van da tum: het ontslag gaat in per 1 septem^ ber a.s., de restrictie werd gemaakt dat hij voor de bietencampagne weer als weger kon worden herbenoemd. In Ou de Tonge heerst ontevredenheid; men verondersteld dat B. en W. de weger uit Ooltgensplaat naar Oude Tonge willen overplaatsen. Dhr. Hartog houdt moed: „als'de burgemeester terug is wordt er wel gepraat" zegt hij. Er is thans in Engeland een waaier voor de motor van een automobiel ver krijgbaar die naar gelang van de tem peratuur van de motor van een sneller of langzamer gaat draaien. De bladen van de ventilator zijn van nylon vervaardigd en de fabrikant ver klaart, dat deze nieuwe waaier zonder moeite op elke auto aangebracht kan worden. Een speciale metalen compo nent versnelt de beweging wanneer de temperatuur van de motor boven nor maal rijst en vertraagt deze weer als de temperatuur daalt. Bij het starten - wanneer de motor koud is - liggen de bladen plat; naarmate de temperatuur stijgt komen zij in een bepaald'e hoek op de as te staan. (DIA) J.l. zaterdag 16 juli overleed te Som melsdijk in zijn woning Langeweg 19, op bijna 60 jarige leeftijd dhr. Jac. Taaie; na een ongesteldheid van slechts veertien dagen welke zich aanvanke lijk niet zo ernstig liet aanzien. Dhr. Taaie was reeds voor de oorlog gara gehouder; later specialiseerde hij zich op de kennis en reparatie van diesel motoren voor de vissersvaartuigen. In dit vak had hij een grote bekwaamheid verworven. Veel vissers uit Goeree en Stellendam maakten van zijn diensten gebruik, wetende dat dhr. Taaie steeds zijn uiterste best deed om het schip weer voor de nieuwe week vaarklaar te krijgen. Vaak getroostte hij zich lan ge autoritten om tot in het buitenland toe onderdelen op -t;e halen. Aan de vissershaven zal hij zeer node worden gemist. Dhr. Taaie was ook bekend als een der eerste Flakkeese sportvissers; het Ouddorpse strand had voor hem wat betreft stroming en loop van het water geen enkel geheim, waardoor hij zijn sport met succes beoefende. Aan het werkzame leven van dhr. Taaie is. plots een eind gekomen. Hij laat zijn vrouw en een dochter achter. De begrafenis heeft heden dinsdag middag te Sommelsdijk plaats ge had. MIDDELBURG Verleden week had In het stampvolle kerkgebouw der Geref. Gemeente aan de Segeerstraat te JMiddelburg de af vaardiging plaats van een zendings team, dat gereed is om uitgezonden te worden naar het zendingsterrein in Nigeria, t.w. dhr. J. R. Conimelin, als zendelinglandbouwkundige met zign echtgenote, zqn zuster L. Commelin en mej. L. Breedvelt als verpleegsters. De dienst werd geleid door ds. H. Rijksen uit Gouda, voorzitter van de zéndingsdeputaten, die voor deze ge legenheid een predikatie hield uit Rich- teren 6 14, met als thema „de roeping van Gideon als richter over Israël". Allereerst volgde de bevestiging van dhr. Commelin, die door de gemeente staande werd toegezongen de zegenbe de uit Ps. 134 vers 3. Vervolgens wer den afgevaardigd mevr. Commelin en de verpleegsters L. Commelin en L. Breedvelt. Zij werden toegezongen Ps. 121 vers 4. Ds. Rijksen sprak het team in hartelijke bewoordingen toe en richtte zich ook tot de aanwezige ou ders. Zendeling Commelin sprak daar na over handelingen 4 20 en dankte de bevestiger eij allen die aan .de op leiding hadden medegewerkt. Daarna werd het woord gevoerd door de pastor loei ds. G. A. Zijderveld, vervolgens door dhr. J. Adriaanse te Middelburg, die namens de pi. zen dingscommissie een harmonium en een luidklok aanbood, en namens de geref.^ gemeente een projectie-apparaat. De twee jongste coUectantjes voor de zen ding droegen een gedicht voor. Ds. L. Rijksen uit Rotterdam sprak namens de Theol. school die ook deze avond met dankgebed besloot. Daarna werd er gelegenheid gegeven het ver trekkende zendingsteahi persoonlijk de hand ten afscheid te drukken. Het was een boeiende avond die niet na liet op alle aanwezigen diepe indruk te maken. Vermelden we "nog dat zendeling Commelin en zijn zuster afkomstig zijn uit Veere, mevrouw Commelin uit Amsterdam en zr. Breedvelt uit Slie- drecht. MIDDELHARNIS De heer Machiel van Dongen in de volksmond Giel heeft j.l. vrijdag middag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen als zetter bij drukkerij Pas Co. te Middelharnis. Hij sloot hiermee een dienstperiode van 2OV2 jaar af. Als jongen van twaalf maakte Giel met zijn vader die schipper was op een lïliddelharnisse sloepe twee reizen naar zee, maar zo lief de zee indertijd Mi- chiel de Ruijter was geweest zo slecht bekwam het Machiel van Dongen. Hij ging in dienst van drukkerij Boekho- ven, waar hij 7 jaar werkte; daarna (nadat hij in militaire dienst was ge weest) werkte hij 20 jaar op de gas fabriek als cocesbezorger. Door zijn patroon, de heer Jansen, werd Giel een Pontiac horloge met in scriptie aangeboden; van het personeel kreg hij een luxe doos sigaren. HERKINGEN A.s. woensdag 20 juli hoopt des avonds om half acht voor de Geref. Gemeente voor te gaan Ds. P. Blok van Dirksland. MELISSANT Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7.00 uur hoopt ds. Mallan voor de Ger. Gem. in Ned., alhier voor te gaan. Kerkelijke huwelijksbevestiging. A.s. donderdagmiddag half drie zal door ds. P. Blok het huwelijk van dhr. H. K. de Leeuw met mej. J. M. Both, in de Ger. Gem. alhier kerkelijk wor den bevestigd. OUDDORP Aangereden. De 12 jarige Joh. T. Meijer is j.l. vrijdag op de fiets door een auto aangereden. Hij sloeg op de Oudelandseweg plotseling links af. De auto die hem inhaalde, bestuurd door dhr. P. L. Simons te Rotterdam kon hem niet meer ontwijken. _Zijn herstel zal enkele ^weken duren. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Voor de Ger. Gem. al hier hoopt a.s. woensdagavond half acht ds. C, Harinck voor te gaan. OUDE TONGE ^S:"Br.and. Vrijdagmorgen 15 juli j.L plm. 5.30 uur moest de brandweer uit rukken voor een brandje in een leeg staand woonhuis aan de Oostdijk. De brandweer was spo.edig ter plaatse en kreeg met behulp van één straal water de brand spoedig onder de knie. Aangereden. Vrijdagavond werd de 78 jarige mej. P. Kardux tijdens een wandeling op de Molendijk door een bromfiets aangereden en "tegen de grond gesmakt. Zij kwam zodanig te vallen, dat dokter Voogd een gebroken been en inwendige kneuzingen consta teerde en haar naar het ziekenhuis te Dirksland liet overbrengen. Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7.00 uur hoopt ds. Chr, v. d. Poel voor d,e Geref. Gemeente alhier voor te gaan OOLTGENSPLAAT Kerkdienst Geref. Gem. Woensdag 20 juli des nam. 7 uur zal voor de Ger. Gem. voorgaan ds. G. Mouw te Mid delharnis. Kerkdienst Oud Geref. Gemeente. Don derdag 21 juli de_s nam. 7 uur zal voor de Oud Geref. Gem. voorgaan, dhr. G. Willemstein te Barendrecht. Zie verder de advertentie in dit nummer. OOSTFLAKKEE Vorige week is van het terrein van Rijkswaterstaat bij de Schaapsweg een haspel met ruirn 200 meter kabel ont vreemd. De haspel, eigendom van de N.V. Emgo, werd van de kabel ont daan nabij de Grevelingendam te rug gevonden. De politie heeft de zaak in onderzoek. De waarde van de kabel bedraagt ruim duizend gulden. OOSTFLAKKEE Auto tegen boom. Gistermorgen is ter hoogte van de Zandweg op de Schaapsweg bij Den Bommel mevr. L. L. uit Rotterdam met haar auto van de weg geraakt. De wagen reed door het struikgewas en botste tegen een boom. Mevr. L. werd gewond, zij werd voor nader onderzoek in het ziekenhuis opgenomen. De wagen, een Austin, is- totall-loss. -O- DIRECTEUR VISSERIJSCHOOL BENOEMD Met ingang van het a.s. cursusjaar is tot directeur van de Visserijsehool te Goedereede benoemd, dhr. J. W. Troost te Santpoort. Dhr. Troost is Ie stuurman op de grote handelsvaart geweest, laatst was hij werkzaam op een expertisebureau te Amsterdam. Voor het a.s. leerjaar hebben zich 21 leerlingen opgegeven. Het hangt van meerdere factoren af op welke datum de lessen gaan begin nen. WEMELDINGE Afscheid. De gereformeerde predi kant ds. A. J. L. Hoogkamer alhier, die een beroep heeft aangenomen naar Bolnes, hoopt zondag 28 augustus af scheid te nemen van zijn gemeente. De bevestiging en intrede te Bolnes zal plaats hebben op zondag 11 september. Op de j.l. zaterdag te Middelharnis gehouden Provinciale wedstrijd van de C.P.J.p. waren blijkens beide foto's zowel de dames als de heren in hun element. De dames toonden zich op hun paasbest in de modeshow; de man nen vochten als leeuwen om het touw in handen te houden. De laatste man die alle p.k.'s benutte is dhr. Co Vogelaar uit Dirksland. Toen 7 jaar geleden te Stellendam de zwemvereniiging werd opgericht, was dit allereerst een gevolg van het feit dat het zwemmen in de haven door de lozing daarop van rioolwater tot een gevaarlijke zaak was geworden. Terecht werd dan ook het baden of zwemmen in dit sterk verontreinigde havenwater, ingevolge art. 92 der po litieverordening verboden. Met medewerking van de reddings brigade uit Ouddorp en een bondstrai ner van de K.N.Z.B. uit Rotterdam, die een aantal films betrekking hebbende op de zwemkunst vertoonde, vverd een propaganda avond gehouden in 't Haegse Huus, met als doel te komen tot oprichting van een zwemvereniging. Als resultaat van deze bijeenkomst gaven zich direct al een 50 personen als lid op terwijl er een bestuur werd samengesteld. Als eerste actiepunt werd door dit bestuur gezocht naar een gelegenheid die als vervanging van de onbruikbaar geworden haven zou kunnen dienen. De nooroostkant van de dorpskom kon door de vele aan de gang zijnde waterstaatswerken en de onbereikbaar heid van het deltawerkgebied al direct worden verwaarloosd. Zuidwestelijk en met name de slik ken grenzende aan de woutrinapolder en Nieuw Stellendam, bleken door riet en overige plantengroei erg ontoegarr^ kelijk, terwijl het peil van het water te laag was, om behoorlijk te kunnen zwemmen. Bij de haven en ook aan de buiten kant van de polder „Nieuw Stellen dam" werd gezocht naar de mogelijk heid om een reservoir te doen graven. Te dien einde werd door de grondmij een begroting opgemaakt die bij het gemeentebestuur ter plaatse werd in gediend. Hoewel het gemeentebestuur bijzon der welwillend tegenover de initiatie ven van de zwemvereniging stond, bleek wel dat dit een aangelegenheid betrof die niet in een handomdraai j;e verwezenlijken zou zijn. Als de geschiktste oplossing werd toen voorlopig een zwemgelegenheid gevonden aan de Schaddelee-Zuider- polder waar een vlot werd verankerd, enkele steigers geplaatst en een spring of duiktoren werd opgesteld. Voor deze niet onbelangrijke uitga ven werd van de leden een kleine con tributie gevraagd, terwijl door het ge meentebestuur met een jaarlijkse sub sidie in de kosten werd, bij gedragen. Stormen en hoge waterstanden brach ten deze voorzieningen telkens in ge vaar en berokkenden telkenj are schade of gedeeltelijk verlies van het opge stelde materiaal. Ondanks beschadigingen aangericht door de jeugd aan het keiwerk etc. bleef ook waterstaat de vereniging zeer ter wille evenals de pachter van het grasgewas. Nu bij de openstelling van het nieu we zwembad vooral de jeugd veiliger en beter kan leren zwemmen, kan de zwemvereniging niet in de oude doel stelling blijven voortbestaan. Natuur lijk kunen de leden van de vereniging aan het buiten water blijven zwem-men, ook op de tijden dat het zwembad ge sloten zal zijn, maar het spreekt van zelf dat geen nieuw materiaal meer kan worden geplaatst. Omdat er bij de leden een misver stand is ontstaan dat alleen de henge laarsvereniging het voor 't zeggen heeft blijkt sommigen er _van te hebben weerhouden daar de zwemsport te gaan bedrijven. Evenwel ook de zwem mers kunnen daar terecht om zich te verpozen. Hoewel het bestuur van de zwem vereniging er zich op had ingesteld dat bij de uitgifte van abonnementen voor het nieuwe zwembad, aan de le den van de vereniging op vertoon van hun lidmaatschapskaarten reductie zou worden verleend, bleek het in deze zin niet te verwezenlijken. Wel is het mo- genlijk dat de vereniging 1 of 2 avon den per week het bad 1 uur huurt. Hierdoor zou het kunnen dat er in clubverband wordt getraind en ge zwommen. Indien er belangstelling voor bestaat zouden er ook zwemwed- strijden kunnen worden gehouden of gezamenlijke training van zwemleden. Waterpolo kan er worden bedreven waarbij de badmeester alle hulp en voorlichting wil geven. Laat men echter zijn ideën of wensen kenbaar maken aan het bestuur v.d. zwemvereniging opdat deze weten wat er te doen staat en het mooie nieuwe bad zo attractief mogelijk kan worden gemaakt. Zwemvereniging Stellendam p.a. K. V. d. Houten, Voorstraat 28 SCHERPENISSE Wedvlucht van Angouléme. De P.V. „De Reisduif" nam deel aan de wed- vlucht van Angouléme waarvan de uitslagen luiden: M. Larooij 1.6.7 en 8 J. Wielaard 2 en 3; D. Uijl 4; C. v. d. Have 5; K. Lisseveld 9; J. Westdorp 10; De uitslagen van de vlucht van St. Quentin voor jonge duiven waren: K. Lisseveld 1, 7, 8 en 9; J. v. d. Hoek 2 en 5; C. v. d. Haven 3, 4 en 10; Iz. Moerland 6. OUD VOSSEMEER Geslaagd. Dhr. L. M. Rijstenbil slaagde te Breda voor het examen herenkappersbediende. Benoemingen. Dhr. J. Quaak te Creil (N.O.P.), afkomstig van Scherpenisse, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School, zulks in de vacature van dhr. ■W. F. J. van Tour, die benoemd is als leraar aan de Chr. U.L.O. te Dordrecht. THOLEN Geslaagd. Voor het getuigschrift van het part-lime onderwijs aan de Tech nische school slaagde J. van der Linde van klas Tp 2b timmeren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1