Burgem. H. J. Smith opende het nieuwe zwembaii te Stellendam Eliidavonil landbouwbulshoudsGhool „De Vroon" te Dirksland loofdcommissaris ontslagen - lurgemeester blijft Jongeman [17) aan gevolgen van botsing overleden 25-jarig jubileum bij Van Rumpt n.v. Plaatselijk nieuws Het nieuwe wapen voor de gemeente Oostflakkee -^ Primair belang dat zoveel mogelijk kinderen leren zwemmen Coöp. Boerenleenbank .Herkingen' 3e prijs voor Sommels- iliikse brandweer Sproeivliegtuig van v.Beek'sLuchtv.beiirijf in Zeeland neergestort Dinsdag 5 juli 1966 No. 3500 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN CENTRALE VEILING Middelharnis Zilveren jubileum dr. C. Steenblok I Ihte len hde na cuit- en ladefabriek ■37944 i77-268 en hekpasj ren: en. ge Bru!*| schreef i Hes uitveif IJsselsteii iken toijn emand ne boer«l om ae fi >veer einav| Amenf van 1^ t gehoufl ■.- Rott. ^'J zei da'! iniW'*'' et iOO de iser iegd en >KINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS ledactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 16 cent per mm. Bij contract speciaal tariet 'el. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond et beleid van de A.R. minister van jienlandse Zaken Smallenbroek in- ie de vele problemen, waarmee de Amsterdam de laatste tijd wor- it, is meer d^n droevig. Deze mi er, een prominente figuur in de partij, als Gedeputeerde van Dren- 'de „keizer" van die provincie ge- imd, die zo graag minister wilde •den, had beter in het Provincie- in Assen kunnen blijven. Na ruim jaar regeren blijkt, dat zijn bewind mislukking is, evenals trouwens dat meer „sterke mannen" uit het ka- ^t-Cals. Deze minister, die geen re- kaar is doordat hij zijn mond niet doende open doet is hij dikwijls on- •staanbaar heeft de Amsterdamse iblematiek zo stuntelig behandeld, slechts politieke overwegingen zijn itie hebben kunnen redden. Doordat K.V.P., de A.R.P. en de P.v.d.A. mo- inteel doodsbang zijn om een verkie- ig te riskeren en ze bovendien eerst de omroepwet willen binnenhalen, Iden ze telkens weer het kabinet- |s, welke domheden dit ook moge jaan. Deze zaak zal daarom de rege- gspartijen weer aardig wat stemmen iten. e weten allen, wat er de laatste anden in de lastige en roerige stad isterdam is gebeurd. Provo's, no- s, communisten en andere groepen, die lak hebben aan het gezag, voerden en voeren nog steeds straatterreur. Ieder normaal denkend mens conclu deert uit zo'n situatie, dat er daarom een sterk gezag moet zijn, dat zich des noods met zeer harde middelen moet laten gelden. In plaats daarvan zitten de autoriteiten binnenskamers zwaarte delibereren over de methoden, die ge bruikt moeten worden, maar een even wichtig beleid komt er niet uit. Daar komt dan nog bij, dat er bij het Am sterdamse politiekorps verschillende misstanden zijn, die een efficiënt optre den verhinderen. Men kan bij het nagaan van de schuldvraag uiteraard verschillende antwoorden geven. Het Kamerlid Scha kel stelde o.i. terecht, dat het „kli- inaal" we zouden ook kunnen zeg gen: de mentaliteit niet deugt. Wij hebben het in ons artikel over „De op- nd der horden" ook in die richting ocht. Verbetering daarvan zal, aan- omen dat deze mogelijk is in deze [d, waarin door mensen, waarvan men 'ders zou verwachten, alle geestelijke arden en normen discutabel worden jsteld (linkse intellectuelen, dito jour- 'isten en zelfs theologen) in elk ge- een zaak van lange adem zijn. Daar nnen we niet rustig op gaan zitten _ichten. Het gezag moet gehandhaafd worden. Dat moet als een paal boven water staan. .Hoe is het nu in dit opzicht in Am sterdam? Burgemeester Van Hall is al lesbehalve een krachtfiguur. En vanwe ge zijn krachten èn als socialist heeft hij blijkbaar allerlei remmingen als krachtig optreden nodig is. Hij is vol gens de wet hoofd van de politie en 'lus in eerste instantie verantwoorde- 'k voor de handhaving van rust en brde. Zijn optreden is echter slap en aarzelend. Bovendien zegt hij zelf niet irg thuis te zijn in het „politiebedrijf." tussen is zijn macht over de politie groot, dat hij niet eens verantwoor- ng schuldig is aan de raad (volgens te Gemeentewet) wat wij tussen haak- ps een goede regeling vinden. Maar feel Nederland heeft kunnen constate- in, dat de orde in Amsterdam radicaal t de hand is gelopen, zo sterk zelfs, jat het persooneel van de „Telegraaf" ijn gebouw moest verdedigen tegen een lende oproerkraaiers. En nu gaat men latuurlijk een zondebok zoeken. Wat 5 voorspellen was is ook gebeurd: de oofdcommissaris Van der Molen wordt ie woestijn in gestuurd! Zoals mr. seernink iij de Kamer zei -werd hij TOr de nozems gegooid. En mr. Van all blijft burgemeester. Wij vinden dit een meten met twee laten. De eerst verantwoordelijke man, e burgemeester, wordt gehandhaafd, te man, die de richtlijnen van zijn ^ef moet in acht nemen en uitvoeren, ■ordt eruit gegooid. Dit klopt niet. De Mergeschikte wordt de zondebok en te baas blijft zitten. Dat lijkt nergens (aar. Daarop is gelukkig j.l. donder- ag in de Tweede Kamer van verschil- «de zijden ook terecht gewezen. Wij kunnen als outsiders natuurlijk et weten wat er zich achter de scher en de laatste tijd heeft afgespeeld. We ■eten wel, dat er de laatste maanden ieer veel kritiek is geweest op Van iall en vrijwel niet op Van der Mo- pn, de man op wie een uiterst zware jaak rustte en die bovendien in de uit- leiening daarvan sterk gehinderd rerd door een aarzelende en zenuw- icntige burgemeester en een zwaar on- erbezet politiekorps. Nochtans gaat hij e laan uit. Was deze man ongeschikt oor zijn ambt? Zijn staat van dienst oor hij in 1955 in Amsterdam be- loemd werd zonder gesolliciteerd ffi hebben was prima. Hij was luite- lant-kolonel bij de marechaussee en 'eroepsmilitair, had hoge posten be- Med, maar was niet direct een politie- eskundige, zeker niet voor een zo zwa- 'e post als die in Amsterdam. Toch erd hij in Den Haag geschikt geacht. Hij vond in zijn nieuwe werkkring «n verwarde situatie. Onder de top functionarissen was grote rivaliteit. De rouwelijke commissaris mr. T. de Jong eelde en deelt naar men zegt op het hoofdbureau de lakens uit! Het tekort aan personeel werd steeds groter. Dhr. Van der Molen moet een rustige, sym pathieke man zijn. Hij slaagde er blijk baar niet in de sfeer te verbeteren. Daar kwam na enkele jaren nog bij, dat de burgemeester en hij elkaar niet lagen. In de Kamerdebatten is opge merkt, dat de hoofdcommissaris niet ontslagen is wegens onbekwaamheid. De minister merkte op, dat hij zijn taak met ijver en toewijding heeft verricht. Het zat echter in wat men met een Franse uitdrukking noemt: incompata- bilité d' humeur" d.w.z. gebrek aan overeenstemming van humeur, hier wel licht te interpreteren als „karakters". Buitenstaanders kunnen daarover na tuurlijk niet oordelen. Maar hoe dit ook zij, het is toch wel droevig, dat de orde in een hele stad moet lijden on der de omstandigheid, dat de twee top figuren op dit gebied elkaar niet „lig gen". Men moet daarover echter maar niet verwonderd zijn, want zoiets komt in lage en hoge ambtelijke kringen heel veel voor. De naijver over pro moties, verschil omtrent bevoegdheden etc. in de ambtelijke hiërarchie op de partementen etc. is de gewoonste zaak van de wereld en het spreekt vanzelf, dat het werk hieronder lijdt. Zo is de heer Van der Molen het slachtoffer ge worden van allerlei gevoelens en in trigues. Het is jammer, dat Amsterdam hier de dupe van is. De tegenstelling is er al lang. Vijf jaar geleden klaagde de burgemeester in Den Haag, dat hij met zijn hoofdcommissaris niet bijzonder goed oveirweg kon. Maar op Binnen landse Zaken heeft men toen wellicht gezegd, dat dit maar „gelijmd" moest worden. En zo sudderde deze verhou ding door. Blijkbaar moest er nu maar een eind aan komen. Van der Molen kreeg eervol ontslag. Hij had nog vier jaar voor de boeg en Van Hall nog drie. De laatste won het pleit, maar hij en de regering kunnen er zeker van zijn, dat de grote meerderheid van ons volk van mening is, dat niet Van der Molen alleen en zeker niet in de eerste plaats eruit moest, maar in eerste in stantie de primair verantwoordelijke man: burgemeester Van Hall. Minister Smallenbroek zal nu op aan dringen van de Kamer een commissie van „wijze mannen" instellen, die de achtergronden gaat onderzoeken van deze gehele affaire. We zullen wel nim mer het hele verhaal te weten komen, want de strikt persoonlijke dingen wor den alleen vertrouwelijk aan de Ka mer medegedeeld. Dat is zo de gewoon te. Een bekend voorbeeld daarvan is in 1956 geweest de kwestie-Greet Hof- mans, die toen bijna tot het aftreden van Koningin Juliana heeft geleid en waarvan slechts enkelen het ware heb ben geweten. In ieder geval hopen we, dat nu ook de positie van de burge meester onder de loep zal worden ge nomen. Omdat zaterdagmorgen toch iedereen in Stellendam een goeie zin had permi- teren we het ons een eigen gemaakt slagzinnetje te lanceren: „Lang gewacht en toch gekregen, 't resultaat valt echt niet tegen." Het bad en de jeugd, sa men hebben ze een tijd moeten wachten voor het verlossende (openings) woord kon worden gesproken maar j.l. zaterdagmorgen was het dan toch zo ver. „Gaarne verklaar ik hiermee het bad voor geopend" zei burgemeester H. J. Smith, vol van (bestuurlijk) geluk en plons... daar spartelde de jeugd in het verkoeling brengende water. Zelfs het weer liet zich van de zonnigste kant zien en al met al vormde de feestelijke opening het „happy end" van het Stellendamse zwembad verhaal waarvan werd gevreesd dat het nog lang niet ten einde was. Al is het gemeentebestuur dan ook niet helemaal zorgen vrij over de exploitatieresultaten; jong en oud kon zaterdag de zorgjes weg spoelen. Burgemeester Smith verheelde het zaterdagmorgen niet dat het gemeente bestuur niet geheel zorgenvrij over de exploitatieresultaten is maar hij voegde er direct aan toe dat het vroegere ge meentebestuur van Stellendam alle lof verdient voor het genomen besluit en dat elke gulden die de overheid aan de geestelijke of lichamelijke opvoeding van de kinderen ten koste legt te eniger tijd zijn rente oplevert. Ondanks de financiële zorgen die een schaduw over de vreugde wierpen was het töth de vreugde en de dankbaarheid die zater dagmorgen praevaleerden. Burgemees ter Smith sprak dan ook de hoop uit dat bij de schoolbesturen en de ouders het begrip zal bestaan dat het leren van de zwemkunst een onderdeel is van de algemene maatschappelijke vor ming. „Het is niet van het allergroot ste belang of de exploitatie helemaal rond is maar primair staat het belang dat zoveel mogelijk kinderen kunnen leren zwemmen" aldus burgemeester Smith die van de gelegenheid gebruik maakte een dringend beroep te doen op de ouders hun kinderen te instru eren dat ze bij het bad niet vernielend zullen optreden en dat ze de grootst mogelijke hygiëne in acht zullen ne men. Spr. wendde zich met deze waar schuwing ook rechtstreeks tot de aan wezige schoolkinderen; „Het gemeente bestuur stelt jullie in de gelegenheid te leren zwemmen, behandel daarom het bad met de nodige zorg" vroeg hij. Het begon in 1961 Burgemeester Smith releveerde dat op 22 maart 1961 de raad het besluit tot de bouw van het bad genomen had en het voorbereidende crediet had gevo- i teerd. Medio 1964 kon met het werk worden begonnen. De voorbereidende werkzaamheden hadden van het' ge meentebestuur grote inspanning ge vergd en vele instanties hadden in die tijd bewerkt moeten worden. Het bad heeft een afmeting van 25 x 35 meter en heeft f 250.000,— gekost. 'De afme tingen maken het bad geschikt voor het beoefenen van waterpolo en het houden van zwemwedstrijden. Initiatie ven die in die richting worden ontplooid kunnen met de badmeester worden be sproken. Het werk was aldus dhr. Smith in verschillende fasen uitge voerd. De eerste fase was de aanleg van het bassin door de N.V. Nestum te Hellevoetsluis; daarna was de pomp en filterinstallatie aangebracht, ge volgd door het werk van de fa. Troost te Melissant en de beplanting door de fa. V. Hulst uit Middelharnis had voor het nodige cachet gezorgd. De burgemeester bracht dank aan de aannemer die de bepalingen van het be stek stipt is nagekomen. Wel vond spr. het jammer dat het bassin niet betegeld kon worden omdat de financiële con sequenties ditniet mogelijk maakten. Zeer waarderend sprak burgemeester Smith over het werk van de Technische Dienst, inzonderheid over de directeur dhr. Labee die het ontwerp maakte en daarmee een mooie prestatie leverde omdat dat geen alledaags werk is. Zelfs de commissie bad- en zwemgelegenhe- den van de Ver. Nederlandse Gemeen ten had in het bestek geen aanleiding tot het aanbrengen van wijzigingen ge vonden. De burgemeester betrok in de waardering ook de medewerkers van dhr. Labee. Groot nut De heer L. Visser had niet veel woor den nodig om het nut van het beheer sen van de zwemkunst duidelijk te ma ken. „Er was eenszo begon hij. Een, uiteraard geleerde, professor liet zich door een eenvoudig veerman over zetten. Ze raakten in gesprek en de pro fessor maakte 'tot slot de opmerking tot de veerman: „als je niet gestudeerd hebt is de helft van je leven verlo ren," De professor was nauwelijks uit gesproken ofde boot sloeg om. Het zou voor de professor slecht afgelopen zijn als de veerman hem niet aan de kant had gebracht. Het was nu de beurt aan de veerman: „zonder te kun nen zwemmen kan je hele leven verlo ren zijn." gaf hij de bibberende prof. na. De heer Visser sprak de hoop uit dat velen uit de gemeente zwemonder- richt zullen genieten; het bad was ge bouwd door dezelfde aannemer die het sluizencomplex heeft gebouwd en beide projecten dienen ter bescherming tegen de gevaren van het water. Spr. sprak tevens de hoop uit dat de zwemvereni ging namens welke ver. hij sprak in samenwerking met het gemeentebestuur het bad exploitabel kan maken. Hij sti muleerde de leden van de vereniging en jong en oud de belangstelling voor het bad te doen opvoeren. Namens de vereniging bood de heer Visser hierop de Hollandse driekleur aan die direct werd gehesen alsook een temperatuur meter. Hierna sprak nog de aannemer A. Troost te Melissant die eveneens met grote waardering over de totstandgeko men gelegenheid sprak. Het was dhr. Troost aanvankelijk moeilijk gevallen een passend geschenk uit te zoeken. Hij meende het te hebben gevonden in een zwembroek en badpak voor een jongen of meisje die dat „kledingstuk" verlo ren of vergeten zou hebben in gebruik te geven. Na alle goede woorden ging de jeugd naar hartelust zijn gang. Van de glij baan werd een druk gebruik gemaakt en ouderen trokken in het diepere van het bad een baantje. Ook het pierebadje werd door heel kleine voetjes, soms nog wat aarzelend betreden. Ook oud bur gemeester Kleijnenberg had de opening bijgewoond; ze hadden hem wel eens een al te groot optimisme verweten maar het bad was er toch maar weer! Aardappelveiling van 4 juli 1966 Eigenheimers 28,8037,—; Lekker- landers 29,70, Doré 37,40, In het ziekenhuis te Dirksland is in de nacht van zaterdag op zondag de 17 jarige Leendert Tieleman uit Mid delharnis overleden aan de gevolgen van een ernstige botsing die hem om plm, half elf zaterdagavond was over komen. Met twee kameraden W, J. Blok en P. van Heest die ook beiden ,een bromfiets bereden reed het slacht offer over de Oudelandsedijk, de z,g, Lorredijk," Hij reed als middelste, iets meer naar links, waarschijnlijk om langs de voor hem rijdende brommer heen te kunnen zien, Tet hoogte van de boerderij van G, Buth naderde uit de richting Nieuwe Tonge een volks wagen, bestuurd door dhr, J, van Len ten uit Stellendam, Tieleman is fron taal met deze wagen in botsing geko men; hij raakte het linker spatbord. De beide bromfietsers verklaarden tegenover de politie dat de lirikerkop- lamp van deze wagen niet brandde nadat de bestuurder had gedimd, D.e rijkspolitie nam daarom voor een na der technisch onderzoek de wagen in beslag. Dhr, Tieleman die in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd overleed ruim een uur na aankomst. ff" Nog geen nieuwe dossier Nu de kassier van de Coöp, Boeren leenbank te Herkingen, dhr, D, Keijzer, i,v,m. het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd per 1 juli uit zijn functie eervol ontslag is verleend is het het bestuur van de bank niet mogelijk gebleken op korte termijn in de vaca ture te voorzien, In het zoeken naar een tijdelijke oplossing is de zusterbank te Dirksland bereid gevonden om voorlo pig de administratie van de bank te Herkingen te verzorgen, terwijl door een employé van deze Bank te Her kingen zitting zal worden gehouden tot een nieuwe kassier is benoemd. De zittingen zullen worden gehouden in het voormalige gemeentehuis te Her kingen op de volgende dagen: Dinsdag van 24 uur 's middags Woensdag van 6—7,30 uur 's avonds. Vrijdag van 1012 uur 's morgens. Het bestuur van de bank heeft ge meend op deze wijze het beste de be langen van leden, spaarders en andere relaties van de bank te Herkingen te kunnen behartigen, ---------O--------- Op de Internat, brandweerwedstrijd die zaterdag te Aalst (België) werd ge houden behaalde de groep uit het korps van Sommelsdijk de 3e prijs. De man schappen en hun commandant dhr. Bie- nefelt kregen elk een plaquette. Som melsdijk was de meeste deelnemende keurkorpsen verreweg de baas! Op 16 juni 1966 was het 25 jaar ge leden, dat de chefmonteur, de heer Jac. Godrie 25 jaar bij Landbouwme chanisatie- en garagebedrijf Van Rumpt N,V, te Stad aan 't Haringvliet in dienst trad. Deze gebeurtenis werd in het bedrijf feestelijk herdacht. Aangenomen op 16 juni 1941 als ge slaagde van de Ambachtsschool, is de heer Godrie van leerjongen opgeklom men tot chef-monteur van de afdeling Landbouwmachines, In deze 25 jaar met zijh ontstuimi- ge ontwikkeling op het gebied der landbouwmechanisatie zijn duizenden landbouwwerktuigen door zijn handen gegaan en heeft hij de enorme voort gang van de mechanisatie in zijn ge heel meegemaakt en daardoor een schat van ervaring opgedaan. Het is daarbij opvallend, dat hij zeer goed met al zijn medewerkers overweg kan en de samenwerking mitsdien zeer goed te noemen is. Ook met de uitgebreide klantenkring van Van Rumpt N!V. kon hij in deze 25 jaar bijzonder goed opschieten. Hoewel het in de landbouw, en voor al in de oogsttijd, zeer druk kan zijn, zet hij altijd zijn volle persoon in om de landbouwmachines zo snel mogelijk bedrijfsklaar te hebben en voor hon derden cliënten is „Koos" een begrip voor snelle en doeltreffende hulp. Dat één en ander door Van Rumpt werd gewaardeerd bleek op de herden king overduidelijk door de hartelijke woorden die door de beide directeuren werden gesproken, alsook door zijn col lega's en uit de overhandiging van een gouden horloge en een cadeau onder couvert, alsmede de bloemen, die aan mevrouw Godrie werden overhandigd. Wij hopen, dat het de heer Godrie gegeven mag zijn nog vele jaren zijn beste krachten te mogen geven aan het bedrijf van Van Rumpt en de cliënten. DIRKSLAND Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoot Joh. v. d. Tol thans wonende Tand- hofkade Delft slaagde 1 juli j.l. voor zijn doctoraal examen Bouwkundig In genieur. P.V. Gevl. Vrienden. St. Denis 88 duiven, 338 km. Comb. v. d. Groef Knops 1, 6, 12. W. Nieuwland 2, 3, L, Arensman 4, 5, 8, 14, 15, 18, 19, A, Mans 7, 16. W. v. 't Hof 9, 23. A. de Vogel 10, 20, 21. J. Roodzand 11, 17. Joh Doorn 13. P. de Jong 22, MELISSANT Geslaagd. De dames J, C. M. en M, H. T, Buijs te Melissant slaagden te Eindhoven voor het examen analiste (medisch). Zij volgden hun opleiding in Breda, STELLENDAM Speeltuinnieuws. Een dezer dagen komen enkele dames bij u langs, om een balpen te verkopen. Deze kosten f 1, per stuk. Het zijn mooie pennen en degelijk en met inscriptie met de naam van de ver. Deze actie is voor kosten bestrijding voor de nog te houden jeugdsportdag op 6 aug. Het bestuur rekent op aller medewerking en stel de dames niet teleur, NIEUWE TONGE Kerkdienst. A.s. woensdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Mouw. Veilig verkeer. Voor het examen van het Veilig Verkeer te Nieuwe Ton ge zijn geslaagd van de Openbare La gere School: Corn. Kaptein (met lof). Piet Kats (met lof). Aart Vermaas (met lof), Trix van den Doel, Marry Goe- maat, Corry Holster, Wim de Jong, Ri- nus Kievit, Adri Knöps, Ria Knöps, Hans Kom, Sientje van Noord, Els Roozenbeek, Hanny Slinger, Piet Tijl, Loes Verweij, Arie Visbeen, Giel Vis been. Van de Chr. Lagere School: Nellie de Boed (met lof), Henk Dekker (met lof), Hans van Heemst (met lof), Wie- ca van Heemst (met lof), Wim van Heemst (met lof), Ina Korevaar (met lof), Han van Schouwen (met lof). Jan Bakker, Francien van Heemst, Jan Looij, Hannie Looij, Groetje van Moort, Heleen Nieuwenhuizen, Ab Tieleman, Kees Zweerus. Aan de leerlingen die.met lof geslaagd zijn is door de voorzitter van de plaat selijke afdeling van het Veilig Verkeer de heer J. J. Nieuwenhuizen een boe- kenbon uitgereikt. STAD AAN 'T HARINGVLIET Verloren. Donderdagavond verloren een zonnebril (merk Polaroid). Terug bezorgen bij C. H. Knape Oranjelaan 19, Stad aan 't Haringvliet. OOLTGENSPLAAT Voor de derde keer koper ontvreemd In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbevoegden zich toegang ver schaft tot een loods van Metaalhandel en Sloopwerken „Heuvelman Ooltgens- plaat N.V.", staande aan de Steigerdijk. Er werd voor enkele duizenden guldens aan koper ontvreemd. Het is dit jaar voor de derde keer dat bij genoemde Metaalhandel koper is gestolen. De da- der(s) is/zijn vermoedelijk met een volkswagenbusje langs de buitendijk van Het Rietveld naar de werf gereden en hebben het slot van de loods met geweld verbroken. Een onderzoek wordt ingesteld. Kerkdienst Geref. Gem. Donderdag 7 juli des nam. 7 uur zal voor de Ger. Gemeente voorgaan ds. P, Blok te Dirksland, Kerkdienst Oud Geref. Gem. Don derdag 7 juli des nam, 7 uur zal voor de Oud Geref, Gemeente voorgaan ds, W, Kamp te Utrecht, Zie verder de ad vertentie in dit nummer, Schouw polder Sint Adolfsland. Op donderdag 28 juli a,s, zal in de polder Sint Adolfsland schouw gehouden wor- Een beschrijving van het nieuw ont worpen gemeentewapen voor de ge meente Oostflakkee vindt U aan de binnenzijde van dit blad. Piloot gewond naar ziekenhuis Bij de landingsbaan in de WUhelmi- napolder onder Wolfaartsdijk (Z, Bev,) is zaterdagmorgen een sproeivliegtuig van K, A, v, Beek's Luchtvaartbedrijf te Melissant neergestort. De piloot, de heer G. v. d. Oordt uit den Haag werd na een onderzoek door de arts T, F. V, d, Werff naar het Prot, Chr, Streek ziekenhuis „Bergzicht" te Goes ver voerd, waar men een wervelbreuk con stateerde. De piper-supercup, die door de Rijks- luchtvaartinspectie voor onderzoek in beslag is genomen, werd zwaar bescha digd. Te St. Maartensdijk stortte ook een sproeivliegtuig neer Vrijdagavond is onder St, Maartens dijk op het eiland Tholen een éénmo- torig sproeivliegtuig neergestort. De piloot kwam er met een gebroken enkel af, al werd hij naar Burgergasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Het vlieg tuigje werd zo zwaar beschadigd dat het wel niet meer hersteld zal kunnen worden. ---------O--------- Dr, C, Steenblok te Gouda herdacht maandag dat hij 25 jaar geleden aan de Vrije Universiteit de doctorstitel verwierf. Hij promoveerde bij wijlen prof, dr, V, Hepp op het proefschrift „Voetius en sabbat," den over alle dijk-, weg-, kavel en scheidingssloten. Zie verder de adver tentie in dit nummer. In het verenigingsgebouw „Onder de Wiek" te Dirksland werd de slotavond gehouden van de Christelijke Land- bouwlxuishoudschool De Vroon, Het is een zeer boeiende avond geworden, mede om het feit dat er aan deze avond een mode-show was verbonden, die de leerlingen van de school orga niseerden. Ze droegen eigen gemaak te modelletjes, die naar de nieuwste mode waren gemaakt. De avond werd door de leerlingen voor een groot deel verzorgd. Er is ge- muciseerd en gezongen en ze betrokken de gasten in hun spel. Uiteindelijk was de avond bedoeld om de officiële diploma-uitreiking te doen plaats hebben. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J, L, Vogelaar overhandigde 49 getuigschriften. De da mes Willy de Korte en Ineke Grinwis werden extra in de bloemetjes en in het middelpunt van de belangstelling ge zet, omdat zij het hoogste aantal pun ten van de school hadden behaald tij dens de examens voor resp. de pri maire- en de assistentenopleiding. De leerkrachten werden bloemen aan geboden door bestuur van de school en door de leerlingen met daarbij een boe- kenbon voor elk van de leerkrachten. De dames van de praktijkgezinnen. ieder rheisje van de assistentenop leiding moet een tijdje in een gezin werkzaam zijn brachten de geslaag den een fleurig geschenk. De geslaagden zijn voor primaire op leiding: D, Arensman, S, Jongeling en' M, Ras, Den Bommel; C, Vogelaar, Stad aan 't Haringvliet; A, den Boer, W, de Korte, J. Logmans, A, van der Veer en A, van Wezel, Herkingen; Th, Doorn, E, van Es, J, Grootenboer, J. Hameete, A, van Oudenaren, T, Voge laar, M. Wiegel en N, Witvliet, Melis san; Middelharnis: PI, Driesse, M, Tie leman, H, Verweij en B, van Wezel. Dirksland: L. de Ruiter, L, Zweerus, M, van der Baan, J. Kalle, M. Lok horst, J, van der Mast, A, Matsinger, G, Matsinger, W, Oorbeek, M, Slis, Sj. Vijf huizen en C, Wolfert, Geslaagde leerlingen van de assisten tenklas: Dirksland: Sj, Knöps, L, Grin wis, S, Koedam, M, de Zout en E, Struijk, Melissant: M, van Ast en C. Overweel, Herkingen: L, Melissant en R, van der Velde, Stad aan 't Haring vliet: E, Arensman, I. Arensman en R, Mijs, De nieuwe assistenten worden op 15 augustus om 3,15 uur op de school ver wacht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1