Kapitein J. Kilc te Bruinisse 40 jaar bij de R.T.M. let debat Zijlstra-Den Uyl Meditatie F^C. KORTEWEG s ZOON e jaargang CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN i „Gevonden' Brtllant' van Andel Fruitmanden en Fruitbakies „De Fruitcentrale" Zwembad te Stellendam wordt morgen - zaterdag - geopend Vrijdag idienst dienst HonkooPl )lder 9.301 ispeet - nxc lees- en 6 uuri .30, 2 eni p 9.30, rtvliet - aienst - I ;esdiens iesdiensfl jesdienst lur lef uur aJ ist. L lijnsplaa' 1 KafflPe'" I iienst -' idienst. Borsséla j Ds CW'' iperland' HerV' beroepen PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 25 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaeil tarief. Enige weken geleden heeft de Eerst.e >amer de Rijksbegroting 1966 van het lepartement van Economische Zaken ehandeld. Daarbij komt telken jare vanzelfsprekend in de eerste plaats aan ide orde de economische situatie, waar- n ons land verkeert op het moment /an dit debat. Vooral sedert prof. Zijl stra (A.R.) lid van de Eerste Kamer is geworden, wordt deze discussie met de ninister als een hoogtepunt beschouwd jn dat is ze ook inderdaad. Prof. Zijl- jtra is één van onze knapste economen. JHij is bovendien van 1952 tot 1963 mi- iiister geweest, eerst zeven jaar van Economische Zaken en toen nog vier jaar van Financiën, dus hij is zowel ;heoretisch als praktisch geheel thuis in deze materie. De huidige minister an Econ. Zaken is Drs. Den Uyl (P.v. _.A.). Ook hij staat bekend als een zeer ifeekwaam econoom en debater, zodat een parlementair steekspel tussen bei de heren altijd als een belangrijke ge- leurtenis wordt beschouwd, temeer jmdat deze discussies steeds op een Keer hoog peil staan ook wat de toon rvan betreft. Zonder aan de bijdragen van andere Isprekers tekort te willen doen, menen we juist te handelen door van de rede voeringen van deze beide prominenten een samenvatting te geven aan de hand van de complete tekst uit de „Hande lingen". Prof. Zijlstra begon met de opmer king, dat velen in den lande zich thans ernstig bezighouden met de vraag, hoe we thans de economische toestand van ons land moeten beoordelen en vooral welke beleidsconsequenties uit zulk een beoordeling zouden moeten volgen. Bij spr. leeft de zorg dat een land, waar de loonstijging een veelvoud is van die der produktiviteit, vroeger of later in ernstige moeilijkheden moet geraken. Hij was van mening, dat het overspan nen karakter van onze economie, de hoofdoorzaak van de sterke loonstij gingen en de daarmee onherroepelijk verbonden prijsstijgingen, na 1963 vooral zijn oorsprong vindt in het bin nenland. De sterke stijging van de wo- lingbouw vormde het begin en dit tieeft zich wat het niveau van de be- tedingen betreft, onverzwakt gehand- laafd. Mede daardoor kwam de loon- texplosie van 1964. Deze wordt, zij het 'op wat lager niveau, gecontinueerd, maar ook nu nog in een orde van grootte, die ruwweg het drievoudige is van de arbeidsproduktiviteit. Het laat zicli niet aanzien, dat 1966 een verbe- itering zal brengen ten opzichte van p.965. Wat de prijsstijgingen betreft blijven we doorgaan met ten minste '5»/o. Nu betekent een prijsstijging van 5°/o per jaar, dat binnen 15 jaar de geldwaarde gehalveerd zou z\jn! Wij hebben dus autonome (binnenlandse) inflatiefactoren, zodat Nederland bezig is inflatie te exporteren. Spr. zei al in dec. 1965, dat de Miljoenennota van Min. Vondeling een loodzware staats begroting stulpte over een topzware d.i. een labieler wordende economie. Aan deze Inflatie moet en zal een ein de komen. Het is alleen de vraag of dit zal gebeuren door bewuste beleids maatregelen of doordat die situatie zichzelf zal moeten redresseren, in welk geval het zal geschieden op een niet al te aangename wijze. Spr. dacht vooral aan de zeer gespannen toestand op de kapitaalmarkt. Men moet bij deze beoordeling niet spreken van optimisten tegenover pes simisten, theoretici tegenover praktijk mensen. Ook niet dat zulk een analyse conservatief is of progressief, liberaal of socialistisch. Men moet, al lukt dit nooit helemaal, streven naar objecti viteit. Nu heeft de minister in februari in de Twe.ede Kamer gezegd: „De Ne derlandse economie is weliswaar niet kerngezond, maar toch wel gezond". Hij grondde deze uitspraak op de vol gende overwegingen: 1. de stand van de betalingsbalans is niet onbevredigend. 2. de export blijft zich gunstig ont wikkelen. 3. er blijft een bevredigende econo mische groei. 4. de mate van loon- en prijsinflatie neemt, hoewel ze nog verontrustend is, af. 5. de budgettaire impuls is wel hoog, maar toch belangrijk lager dan in 1965. Prof. Zijlstra wees er echter op, dat de feiten thans anders liggen. Het sal do öp de betalingsbalans is van 400 min. (voorjaar) gedaald tot 400 min. nu. De loonstijging zal in 1966 ondanks de genomen maatregelen, niet veel la ger uitkomen dan in 1965, dus llVo (het Planbureau schatte 10,5). De be grotingsimpuls zal hoger uitkomen dan S.S'/o. Wel zijn als geruststellende pun ten gebleven de bevredigende export en de voortgaande economische groei. Wat de gezondheid van onze economie betreft citeerde de spr. de heer Kloos, die schreef: „Wij zitten in een over- besteding" en „Het Vrge Volk" „Er moet wat gebeuren: De prijzen stijgen meer dan verwacht werd. De lonen Worden hoger dan men voor 1966 mo gelijk achtte. De betalingsbalans geeft een verlies te zien. De rentestand is hoger dan ooit. De gemeenten lopen met hun uitgaven vast; onze economie dreigt oververhit te geraken. Duurt dit lang, dan is een forse bestedings beperking nodig om te voorkomen, dat de kachel barst". De regering heeft de ernst van de toestand onderschat en zich teveel ge baseerd op de cijfers van het C.P.B. En als Hy het gevonden heeft, legt Hij het op Zijn schouder, verblqd zijnde. Lukas 15 5. Verloren! Allereerst is er in deze tekst sprake van het woordje: verloren! Het gaat hier immers ook over vinden. En men kan daaruit opmaken, dat er eerst iets verloren is gegaan. Wat is er verloren? Eén schaap van de honderd. Wat blijkt het dat er grote waarde wordt gehecht aan dat éne schaap, of schoon de herder er nog negen en ne gentig over heeft. Onze ouden zeiden wel eens, dat één ziel voor Koning Jezus, meer waard is dan duizend we relden. De gelijkenis van het verloren schaap is in meer dan één opzicht liefelijk en teder. In de eerste plaats al, omdat er zo duidelijk uit komt, dat de goede Herder dat schaap mist. Aan het eind van de dag heeft hij zijn schapen ge teld en gemerkt dat er één ontbreekt. Dat wéét hij dus! dat betekent, dat al wie buiten Christus omdoolt in dit le ven, door Hem gemist wordt. En in zonderheid diegenen die geboren zijn op de erve des verbonds. Want let er eens op, dat dit schaap geen vrèèmd schaap is, maar één van de kudde. Niemand van hen gaat ongezien naar het verderf. Daar is altijd één oog dat hem volgt. Eén hart dat zich om hem bekommert. Gezocht! Maar daar blijft het niet bij. Zoals een vader, ongerust over het lange uitblijven van zijn kind, eerst verscheidene malen in de deuropening heeft gestaan en daarna de straat op gaat om het te zoeken, zo gaat de grote en goede Herder ook op het pad, de dolende achterna. Hij gaat zoeken langs velden en wegen, langs steilten en af gronden, tussen de distelen in de hoog te en de mirten in de diepte. Neen, het is niet maar een pro forma zoeken, maar een volhardend zoeken, met als enig doel het vinden van het verlorene. Gevonden! Er staat dan ook uitdruk kelijk: Totdat Hij hetzelve gevonden heeft! Misschien bent u er zélf wel het toonbeeld van. En dan moet u het er kennen: O, grote en goede Herder, wat hebt U me al dikwijls nagewandeld met Uw goedertierenheden en bestraf fingen. Wat hebt U ontzaggelijk veel moeite aan mij ten koste gelegd. Aan U ligt het niet. Daar is niet meer aan Uw wijngaard te doen, dat door U niet gedaan is. In heel ons leven kunnen we die zoekende hand Gods opmerken. Hij wordt niet moede en mat om ons achterna te gaan. Gedragen! En dan eindelijk vindt Hij het schaap. Misschien gehavend, ge kneusd nederliggend in één van de vele rotsspleten. Wat is er dan een tederheid in het oog van de herder. Wat een blijdschap ook in zijn hart. En wat betoont zich de grote en goede Herder een God te zijn die mildelijk geeft en niet verwijt. Inplaats van zo'n schaap op te drij ven met zijn stok, vergadert Hij het liefd,evol in Zijn armen en draagt het heen naar de veilige beslotenheid der schaapskooi. Hebt ge uzelf soms in dit beeld herkend? Wat gelijkt ieder mens van nature op dat dolende schaap. Door eigen schuld en uit vrije beweging heeft het de kudde verlaten. Het is gaan leven naar de lust van het hart, dat zondige hart, dat geneigd is om God en zijn naaste te haten. Zo is de mens al verder weggedoold van de schaapskooi en de goede Herder. Wat een verwondering baart het dan, dat d,e Heere zulk één nog op wil zoeken. Dat Hij hem wil zoeken met ingespan nen krachten. Dat Hij hem wil zoeken met al de liefde van Zijn middelaars- hart. Dat is een ontferming, die we ten ene male verbeurd hebben en een trouw die ons ten enemale beschaamd maakt. En wat een ogenblik is het dan, wanneer die goede herder Zich over ons heen buigt zo gewond en verminkt, als we daar op de levensweg liggen. Als Hij Zijn sterke armen onder ons schuift en doet rusten aan Zijn Midde- laarshart en ons heendraagt naar de veilige beslotenheid van Zijn gemeen schap. Dan worden we uiteindelijk door de Almacht van Zijn liefde gedragen tot het Vaderhuis met zijn vele vaste, blijvende woningen. Dan zullen wij, de schapen Uwer weide in eeuwigheid. Uw roem. Uw trouw verbreiden. Dirksland C. J. Kesting. Spr. meent dat er duidelük overbeste" ding is en dat de bron daarvan de over heid is. De toestand op de geld- en ka pitaalmarkt is slechter dan in 1965. De rentestand is deze eeuw nog niet zo hoog geweest. De vooruitzichten voor lonen en prijzen zijn ongunstig. De loon- en prijsinflatie begint hardnek kige structurele tendensen te krijgen (d.w.z. permanent). Onze nog bevredi gende economische groei wordt be dreigd door deze labiliteit (onevenwich tigheid) en de export door de te grote binnenlandse bestedingen, Spr. komt dus tot de conclusie, dat onze econo mie niet kerngezond noch gezond, maar zorgelijk is. Het tekort op de betalings balans en de loon- prijsinflatie dreigen chronisch te worden. Dat is al begon nen bij de woningbouwexplosie en de loonexplosie van 1963 en 1964. Volgens prof. Zijlstra is nodig, dat de betalingsbalans verbeterd met rond 1 miljard en de loonstijgingen zo'ge matigd worden, dat ze gelijke tred houden met de produktiviteitsgroel. Eerste prioriteit moet dus gegeven worden aan evenwichtsherstel op kor te termqn. De begroting voor 1967 is daarvoor een wezenlijk beleidsinstru ment. Min. pres. Cals heeft verleden jaar gezegd, dat een politicus kijkt naar de volgende verkiezing, maar een staatsman naar de toekomst. Daarmee was prof. Zijlstra het eens. Nu, wij ook. In zijn uitvoerig antwoord gaf Mi nister Den Uyl toe, dat er in onze eco nomie spanning bestaat tussen midde len en bestedingen. Die was er al toen het kabinet optrad (inderdaad). De sterke bestedingsdrang in de particu liere sector, de behoefte aan verho ging van het levenspeil, de grote vraag naar coUctieve goederen en het opvo.e- ren der gemeenschapsvoorzieningen dragen daartoe vooral bij. Spr. erkende dat een overbesteding, een inflatoir I MIDDELHflRNIS-TEL.-23Z8 proces en een nadelige betalingsbalans in sociaal opzicht ernstige schade kun nen aanrichten. In de na-oorlogse tijd hebben we een soortgehjke situatie ge had ha 1951 - '52 en 1957 - '58. In die perioden daalde de produktie. We heb ben echter uit die „les van 30 maan den" geleerd, dat we ook niet te rigo- reus moeten ingrijpen. De bestedingen moeten niet te snel en te sterk worden afgeremd, want dat kost economische groei. We zullen daartoe de tempera tuur van onze economie in het oog moeten houden. Spr. heeft van een gezonde economie gesproken, maar twee voorbehouden gemaakt: de inflatoire ontwikkeling en het gevaar voor de investeringen. De regering zag ook een gevarenzone en stelde daarom een limiet voor de lonen (6 a 7''/o) en voor de prijzen (4,5''/o). Er is inderdaad een verschil tussen de si-* tuatie in februari en in mei. Daarom heeft het C.P.B, zijn prognose moeten herzien. Spr. wil de vijf punten van prof. Zijlstra graag eens nagaan. De betalingsbalans is inderdaad ongunsti ger geworden. Er is een omslag van 400 naar 400.Daarvan komt 300 m. voor rekening van de mond- en klauw- zeerepidemie, maar het blijft een flink tekort. Ook het staatsbudget is ongun stiger geworden. De overschrijding van de ramingen is voor een belangrijk deel het gevolg van een overschrijding in het verleden (bedoeld is: van het kabinet - Marijnen), maar wellicht is er toch een verbetering t.o.v. 1965. Wat de prijsstijgingen betreft, hierin zit ook de huurverhoging en die van de indirecte belastingen. Spr. verwacht toch een wat geringere prijsstijging en derhalve een lagere inflatiegraad dan verleden jaar. Wat de loonontwikke ling betreft, di.e geraamd wordt op IOV2 "/o voor 1966, daarmee zijn we onge twijfeld ook de gevarenzone binnenge treden, maar midden in het jaar is daar niet veel aan te doen. Inzake de exportontwikkeling meen de de minister, dat een structurele ex porttoeneming van 8,5% bevredigend is. Engeland komt niet verder dan 3 a Wo (maar daar is de economische toestand dan ook bar slecht!) De eco nomische groei in 1965 was 6°/o en voor 1966 wordt een gelijk percentage ver wacht. Deze groei schept mogelijkhe den voor woningbouw, vergroting van de consumptie, overheidsvoorzieningen enz. ze is dus van zeer groot belang. Maar de min. gaf toe, dat als men het evenwicht niet in de gaten houd, de toekomstige groei wordt bedreigd. Af remming van de particuliere investe ringen achtte spr. niet nodig, omdat d,e verkrapping van de liquiditeiten en de hoge rentevoet deze toch al bevorderen. Tot zover de voornaamste opm.er- kingen van min. Den Uyl. Er blijkt uit, dat dé regering nu toch wel tot de conclusie is gekomen, dat degenen, die verleden jaar gewaarschuwd hebben tegen d,e hoge uitgaven voor collectieve voorzieningen van het kabinet - Cals, niet geheel ongelijk hadden. Het wach ten is dus nu op de begroting voor 1967, waaromtrent we op de derde dinsdag van september meer zullen weten. De vraag is of het kabinet het intern daarover eens kan worden en voorts of de Tweede Kamer de bezuinigingen en de nieuwe belastingverhogingen, die ongetwijfeld nodig zullen zijn, zal wil len accepteren. Een kabinetscrisis zul len de drie regeringspartijen wel niet riskeren, omdat ze in ieder geval eerst de omroepkwestie tot een hun welge vallige oplossing willen brengen. schitterend bezit voor altijd I Hoogstraat 1M-152 Beyerlandseiaan 17S Rotterdam SCHUDDEBEURS Zendingsdag. Onder leiding van ds. P. op den Velde te Zierikzee is zater dag op het landgoed „Weelzicht" te Schuddebeurs een zendingsdag van de Chr. Geref. Kerken gehouden. Sprekers waren o.m, de zendings predikant ds. A. Bikker over „Zonnig Afrika", Ds. Sneep van Zaamslag, Ds. J. v. Dyken, ds. C. Verhage uit Den Haag en ds. J. Amstel uit Middelburg. Het slot woord was van ds. J. Westerink uit Kerkwerve. De toespraken werden af gewisseld met zang van kinderkoren. NAGISO, JAPAN: De tyfoon „Kit" heeft in Japan een spoor van verwoesting achtergelaten zoals deze opname van de spoorlijn bij Nagiso toont. Zevenenveertig mensen kwamen om het leven en tientallen werden gewond, terwijl 120.000 huizen werden verwoest waardoor 94.000 mensen dakloos werden. R.T.M, kapitein Joost Kik beleeft momenteel niet zijn allerbeste dagen. In 1964 werd hq vrij ernstig ziek, ook het hele vorige jaar zat hij „in de lap penmand" maar gelukkig is hq nu zo ver dat hij als enkele factoren mee zitten over enkele weken weer aan het werk kan. Zolang dhr. Kik niet op de brug van een veerpont over het Zijpe dobbert slijt het vele uren per dag in „het beusje" op de haven van Bruinisse, waar vissers en schippers in ruste elkaar treffen. A.s. zaterdag zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer Kik in dienst v,an de R.T.M, kwam, vandaar dat we hem deze week eens hebben opgezocht in zijn geriefelgke woning te Bruinisse waar hij sinds 1960 woont. Dhr. Kik is een goede bekende op Flakkee, sinds de oorlog tot 1960 heeft hij met alle veerponten van de, R.T.M, over het Haringvliet gevaren, en hij maakte zich tot een populaire kapitein! De paardenknecht. Als jongeman van 20 jaar kwam dhr. Kik in 1926 bij de R.T.M. Eigenlijk had hy op een boerderij paardenknecht willen worden maar de militaire dienst veranderde hij fluks van idee, waar door weer bleek dat de ingeboren aard zich nooit verloochent; dhr. Kik stamt n.l. uit een schippersfamilie en het was hem een hele vreugd toen hij welis waar als dekjongen op de pont naar Zijpe overstak. Eigenlijk had zijn broer Jacob het eerste contact voor hem ge legd; die voer vrij regelmatig over het Zijpe en uit gesprekken met de kapi tein vloeide het dienstverband van dhr. Kik voort. Met het s.s. „Zijpe" werd 3 X per dag de oversteek gemaakt van Zijpe - Anna Jacoba polder - Stave- nisse en bij elke vaart stak dhr. Kik het zijne op. Hij heeft deze route 8 jaar bevaren in welke tijd hij als in valler voor de stuurman de stuurmans kunst geleerd heeft. In 1939 werd hij overgeplaatst naar Hellevoetsluis waar hij werd aangesteld als bootsman c.q. dienstdoend kapitein op de sleepboot „Hellegat". Hij kreeg de rang van stuurman. Enkele jaren later, in 1941 werd hij stuurman op de pasagiers- boot Min. v. d. Sleijden. Nadat hij 11 maanden in dienst was geweest kwam hij bij de R.T.M, terug. De Min. v. d. Sleijden moest blijven varen ondanks de dreiging door de Engelsen te wor den getorpedeerd. De pont voer met een Duitse bezetting aan boord; kapi tein Kik weet nog maar al te goed hoe voor en achter de stuurhut afweerge- schut in stelling stond. Hij voer als stuurman op „de Schel de" toen deze pont werd beschoten. Gelukkig boekten de Engelsen geen voltreffers. De bemanning was drijf nat van het overspattend water en had op het Haringvliet het zoveelste ang stige avontuur beleefd; wonder boven wonder bleek de boot bij gehouden inspectie niet eens lek te zijn zoals werd gevreesd. Toen in Hellevoetsluis de tramhuizen werden afgebroken verhuisde dhr. Kik met zijn gezin op last van de be zetter naar Middelharnis. De Duit sers wezen hem in Middelharnis een woning aan waarmee dhr. Kik aller minst gelukkig was omdat twee oude mensen hiervoor uit hun huisje moes ten verdwijnen, befehl was echter be- fehl en dhr. Kik betreurt het dat som mige kwade tongen hem zelfs als N.S.B.-er aanzagen. Zo gauw mogelijk was heeft hij het huisje verlaten en be trok de woning op het Havenhoofd. De oorlog. In de oorlog moest veel 's nachts worden gevaren. Er moesten allerlei materialen en manschappen en paar den e.d. worden overgezet. Dhr. Kik speelde een dubbele rol, de volgende dag gaf hij nauwkeurig door aan de illegale dienst wat hij 's nachts had moeten overzetten. Als hij die nacht geen dienst gehad had was hij de vol gende dag een en al belangstelling hoe het die nacht was gegaan en zo kwam hy toch aan zijn gegevens. Op de veer ponten over het Haringvliet heeft dhr. Kik een bijzonder prettige tijd gehad. Hij mocht de Flakkeeërs graag en kwam uiteraard veel met hen in con tact. Duizenden auto's heeft hij aan dek een plaatsje gegeven al was het dik wijls een kwestie van passen en meten en met vele duizenden chauffeurs en wie al niet heeft dhr. Kik in al die ja ren persoonlijk contact gehad. Hij was als Bruenaar op Flakkee volko men ingeburgerd toen hij in 1960 werd overgeplaatst naar Bruinisse waar hiJ sinds die tyd dienst doet als kapitein op de ponten over het Zijpe. Van 1960 tot 1964 voer hij op de dienst Zijpe- Numansdorp welke dienst in 1964 werd beëindigd. Na een ziekte die hem 8 maanden lang in het ziekenhuis te Vlissingen „bracht hoopt dhr. Kik weer spoedig aan de slag te gaan. Dinsdag heeft hij het uniform er weer eens bij aangetrokken. We wen sen het dhr. Kik van harte toe; een kapitein die alle boten van zijn maat schappij bevaren heeft moet wel een vakman zijn en ja... die hoort nu een maal op de boot thuis. Het huisadres van dhr. Kik is Pr. Wilhelminalaan 24 te Bruinisse. Speciaal in het opmaxen van B. T. d. VE£B Telefoon 2682 Westdyk ke MIDDELHABMS Het nieuwe zwembad dat in de Mo lenpolder te Stellendam is aangelegd zal zaterdagmorgen om 10.00 uur wor den geopend. In de onlangs gehouden raadsvergadering te Goedereede moest de voorz. nog mededelen dat G.S. hun goedkeuring op het exploitatie crediet onthielden. Gelukkig heeft een en ander een gunstige wending genomen. Be langstellenden worden verzocht de ope ning bij te wonen. Na de opening is het bad voor het publiek toegankelijk. Er wordt die dag geen entree geheven, ---------O--------- NIEUWE DAF OP KOMST Naar De Tijd bericht heeft de D.A.F, plannen in september een nieuw mo del personenwagen te introduceren met een carrosserie van ItaUaanse makelij en een motor van 1000 cc. Van welin gelichte zijde verneemt dit blad dat de carrosserie is ontworpen door de Italiaan Michelotti, Het front van de wagen krijgt enige gelijkenis met dat van de Triumph 1300, De motor van de nieuwe Daf wordt een 125 cc groter, waardoor een maximumsnelheid kan worden bereikt van 125 km/uur. Het wordt vaststaand geacht dat de tegenwoordi ge Daffodil in produktie blijft, (N, Rt. Crt.) •jc -^ Oecumenisch huwelijk. Op het •k naburige Schouwen Duiveland in de gemeente Ouwerkerk zal op 9 juli een huwelijk worden ingezegend in de Hervormde kerk door een rooms priester en een dominé. Het jonge paar Ella W. en Peter J. W. Bosse doet dit om te ontgaan dat zij de belofte moe ten afleggen dat hun eventuele kinde ren rooms-katholiek gedoopt moeten worden. De dienst zal worden geleid door de legerpredikant ds. E, P, Kuin en door pater dr, S, Scholten, Zo gaat de Reformatie en Rome hand in hand. Oecumene noemt men dat. Maar het gaat bergafwaarts.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1