Middelbarnis eert de historie in nieuw gemeentewapen De Raads verkiezingen Plaatselijk nieuws Duil-bnrgeni. Kleijnenberg openile garage „Centrum" te Onililorp PS Nieuw bedrijf in het hartje van de gemeente EéndoileJIgewonilenbij botsing te Poortvliet Spiegelruit '\n diggels bij doorbreken van geluidsbarrière Dinsdag 7 juni 1966 No. 3492 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN \e\d S.G.P. fractie onderkenf consequenties van stichting wijkgemeente midden-orthodoxie voor Herv. Geref. Gemeenten. Geen medewerking aan verhuur hal Openb. Ulo. iVliddelharnis Oude Tonge Fa. Kosten liet Rijkspolitie rapport opmaken PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 Verschijnt tweenuud per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. lotte een, de heren ensten g«- lebbea ge' de ambts aan burê! zenteavtse _^an 5 WR: ienteartser-!-| ■roederee*. l en J. RU'; reiegenhei» /oonde g«' ,or de prii-:.: 15.000,- toen aa«, te verbiij; mingen al- aan e*' meente te-<,J rtsen et aanb" ot verkoof| i het ket-i opgenorne»(| op straf-i ■rbare W^i de huidifil de gestel! J. BruêJ bekeuri«| aadsbesj moet dj opgenonael kome"! tos '1 beslui arts f Zoals over het algemeen -wel ver- l-wacht werd, zijn de verleden week [woensdag gehouden raadsverkiezingen lin ons land evenals de Statenverkie- Izingen van 23 maart zeer interessant [geworden, omdat de uitslag ervan (niet alleen van belang is voor de ge- i meenten zelf, maar naar veler mening took een indicatie geeft voor het oordeel Ivan de kiezers over de landspolitiek tvan het kabinet-Cals en de koers, die Ions volk wenst voor de toekomst. Men Ikan van de gedachtengang uitgaan, dat verkiezingen voor de raden vrijwel geheel verlopen volgens de plaatselij ke verhoudingen, waarbij persoonlijke factoren ook een rol spelen. Dat is in derdaad in kleine gemeenten tot op grote hoogte misschien wel geheel het geval. In de grote en middel grote gemeenten echter, waar men vanwege de onbekendheid met de kan- tdidaten meer op partijen en hun be- tginselen stemt, staat de verkiezing in Izeer hoge mate onder invloed van de Jsituatie in de landspolitiek. Dat is in [het bijzonder het geval, wanneer er Izoals thans grote en diepgaande tegen- I stellingen bestaan onder de kiezers Imet betrekking tot de waardering van Ihet regeringsbeleid van het kabinet en Idie van de politiek der diverse partijen ïdaartegenover. Dan ziet het kiezers korps in raadsverkiezingen een moge lijkheid om zijn gevoelens van onbe- j hagen af te reageren en doen de rege- (rende en controlerende politici er goed aan met de uitslag terdege rekening te houden. Het is gebleken, dat deze raads verkiezingen ongetwijfeld wederom leen oordeel bevatten over het kabinet- |Cals en over onze landelijke politieke partijen, althans voorzover het de uit- |slag betreft in de grotere gemeenten. De uitslag heeft men in de bladen Ikunnen lezen. De verkiezingsdienst van pet A.N.P. heeft van de 928 gemeen- jten er 131 uitgekozen, die representa- Ibel zijn voor de landelijke uitslag, om- Idat daar dezelfde partijen uitkwamen |als bij de landsverkiezingen zonder on politieke groepen. Ze omvatten Si'/o lyan de kiezers. Daaruit blijkt vergele- [cen bij de Statenverkiezingen van en kele maanden terug: |at de P.v.d.A. nog weer iets is terug gelopen. Idat dit ook het geval is met de K.V.P. |dat de A.R.P. zich precies "heeft ge handhaafd. I dat de C.H.V. in geringe mate terug liep. Idat de S.G.P. op peil bleef. |dat de V.V.D. heel weinig terugging. [dat de P.S.P. meer dan de helft van haar winst weer verloor. [dat de C.P.N, behoorlijk vooruitging. fdat het G.P.V. stemmen won. en dat de B.P. haar aanhang nog met meer dan een derde vergrootte. Uit deze uitslag zijn voor de lands politiek verschillende conclusies te trekken. In de eerste plaats, dat de spectaculaire verschuivingen ,bij de Statenverkiezingen zijn geaccentueerd en wat de Boerenpartij betreft zich zelfs hebben voortgezet. De opmars der „boeren" gaat nog steeds door! In een allesbehalve „boerse" stad als Den Haag kregen ze nota bene Onge veer ll»/o van de stemmen en 5 zetels in de raad! Was dit een Kamerverkie zing geweest, dan zouden ze nu 15 ze tels in de Tweede Kamer hebben (thans 3) en daarmee gelijk in grootte zijn jmet de V.V.D. en C.H.U. en groter dan Sde A.R.P. Het merkwaardige is, dat de [B.P. in Den Haag de meeste stemmen I kreeg in de arbeiderswijken. Dit wijst |erop, dat de P.v.d.A. in deze kringen reen steeds groter deel van haar tradi- [tionele aanhang gaat verliezen. De opzienbarende groei van de Boe- frenpartij is een verschijnsel, dat nodig [eens nauwkeurig onderzocht moet wor- [den via opinie-onderzoeken. In elk ge- [val blijkt er een toenemende ontevre- denheid uit met de politiek van het Ka binet-Cals, maar ook met het beleid van de politieke partijen, dat de kie zers niet voldoende meer aanspreekt. [Er heerst een groeiende tegenzin om- ïtrent de gang van zaken, die tot uit- j drukking komt in het stemmen op een I partij, die begon als een groepje boe ren en uitgroeide tot een beweging, die protesteert tegen het dirigisme van de i de overheid, de heerschappij van de ambtenaren, de geldsmijterij van de overheid etc. Men kan ervan verzekerd f zijn, dat deze dingen bij heel veel i meer mensen leven dan die op Koekoek nebben gestemd, maar die uit ver- schillende overwegingen toch hun par- tij trouw blijven. Daarom is een ver- i dere „doorbraak," nu naar rechts, zeer wel mogelijk. Alleen zal men zich daarbij moeten realiseren, ten eerste dat de B.P. niet in staat is mee te re geren, omdat het haar aan ministeri- abele figuren totaal ontbreekt, omdat geen enkele andere partij met haar zal willen samenwerken en omdat haar program van vrije Ionen, vrije prijzen en allerlei andere vrijheden in de hui dige omstandigheden tot een totale economische chaos zou leiden. Met twee eisen van Koekoek kunnen We ons echter hartgrondig verenigen: attreden van het kabinet-Cals, dat na ruim een jaar kans zag door zijn be- ■leid de staatsfinanciën volslagen in de war te brengen, zodat thans de bodem van de schatkist in zicht is en door zyn ultra-progressiviteit een groot deel van ons volk tegen zich in het harnas te jagen èn nieuwe Kamerverkiezin gen. Het is onverantwoordelijk dit ver oordeelde kabinet nog een jaar te la ten zitten, omdat liet blijk heeft gege ven van onvoldoende realiteitszin en een foutieve kijk op de economische mogelijkheden. De eraan deelnemende partijen zijn er echter niet voor. Ne- derhorst, Aalberse en Roolvink hebben al verklaard, dat het kabinet zijn tijd moet uitdienen. Men durft blijkbaar een verkiezing op korte termijn niet aan en hoopt op de gunstige werking van een „afkoelingsperiode." Dit geldt speciaal voor de P.v.d.A. en de K.V.P., die het gelag hebben moeten betalen. Wat de A.R.P., de derde partner in de regering betreft, haar leidslieden, ge sterkt door het feit, dat deze partij stabiel bleef, willen helaas voortgaan met dit kabinet, hoewel ze heel goed zullen weten dat vele aanhangers er niets van moeten hebben. Het is alge meen bekend, dat deze partij naar verhouding heel veel ambitieuze perso nen bevat, die graag allerlei sleutelpo sities bezetten en dit gaat gemakke lijker wanneer men aan de regering deelneemt. Met het dagblad „Trouw" zijn we het eens, dat de uitslag ook van deze ver kiezingen een les is voor de politieke partijen, vooral deze dat zij bij de eerstvolgende stembus aan de kiezers vooral de duidelijkheid zullen moeten betrachten om hen daardoor de moge lijkheid te bieden werkelijk een keuze te kunnen maken. We weten niet welk punt het blad bedoelt, maar wij zijn geneigd te zeggen, dat dit allereerst betreft een duidelijke uitspraak over de vraag, of de christelijke partijen (K.V.P., A.R.P. en C.H.U.) van plan zijn in een regering met de P.v.d.A. of met de V.V.D. samen te werken. Men kent ons standpunt in dezen: wij opteren voor de V.V.D., hoewel ook deze voor ons nog te veel concessies doet aan links zoals bleek in het kabi- net-Marijnen. Het r.k. vakbondsdagblad „De Volks krant", waarmee we het vrijwel nooit eens zijn, sprak in zijn commentaar teleurstellingen erover uit, dat de P.v. d.A., die „zo waardevol is voor een progressief beleid," zo aan trekkracht inboet. Wij kunnen ons bij deze ver zuchting niet aansluiten. Wij hebben nooit behoefte gevoeld aan een socia listische politiek. Wel zijn we het met dit blad eens als het constateert, dat de Communistische Partij weer iets gaat groeien en het dit een zorgelijk verschijnsel noemt. Met het „Algemeen Dagblad" zijn we van mening, dat de ze groei van het politieke extremisme naar links (C.P.N.) en naar rechts (B.P.) blijk geeft van een verkeerde ontwikkeling in de Nederlandse poli tiek. Het wordt daarom hoog tijd dat men zich gaat bezinnen over de vraag of ons partijbestel in het algemeen niet rijp is voor een grondige reorga nisatie. In de j.l. donderdag gehouden raadsvergadering te Middelbarnis heeft de S.G.P. fractie zich gekeerd tegen het voorstel de verhuur van de hal van de Openbare Ulo aan de Herv. Kring de Oecumene vanaf 1 juli a.s. weer met een half jaar te verlengen tot 1 jan. 1967. Ook de A.R. fractie was niet gelukkig met het voorstel en wanneer het de eerste aanvrage zou zijn zou zij tegen hebben gestemd. Nu echter het eind in zicht komt wilde de A.R. zijn stem niet onthouden. De heer Grinwis (S.G.P.) signaleerde in dit verband een zeer bedenkelijke mogelijkheid. Hij betreurde het dat de scheu ring is ontstaan en dat de Oecumene zich mede door de' verhuur van de*? vergaderruimte kon ontplooien. Spr. wees op de consequenties die straks het aanwezig zijn van deze noodgemeente voor de Herv. Geref. gemeenten kan hebben. Wanneer in één der gemeenten een vacature is zal ook de Midden-Orthodoxe predikant op de Herv. Geref. kansel moeten worden toe gelaten. Dhr. Grinwis voorzag dat het Synodale juk dan dient te worden afgeworpen waardoor in de Herv. Geref. Gemeenten weer een scheuring zal kunnen ontstaan. Spr. wilde hieraan persé niet meewerken en onthield zijn stem aan het voorstel tot verlenging van de verhuur. Ook dhr. Drooger gaf zijn standpunt te kennen. Hij vreesde dat door dit aan te nemen de wanorde op kerkelijk erf nog meer bevorderd zal worden. Daar om zou de S.G.P. fractie volgens art. 29 der Ned. Geloofsbelijdenis (van het onderscheid en de merktekenen der ware en valse kerk) tegen zijn. De heer Opstelten sprak namens de A.R. fractie. Hij vond het niet juist schooUokalen voor andere doeleinden dan school te kunnen houden te doen gebruiken; ook vond spr. het niet juist dat de gemeente z.i. partij kiest in kerkelijke aangelegenheden. Nu er binnenkort een kerkgebouw zal kun nen worden gesticht wilde de A.R. fractie niet tegen zijn maar voor hen geldt een half jaar als uiterste ter mijn. Ook vond dhr. Opstelten het niet nodig dat de gemeente een subsidie geeft; hij wilde de huur optrekken van f 30,tot f 50,per week. Mevr. van Groningen wees er op dat dit niet de eerste en laatste scheu ring is. „Ook de geloofsgenoten van dhr. Drooger hebben zich aan scheu ringen schuldig gemaakt" verweet zij. „Ik ben voor geestelijke vrijheid" gaf dhr. Hoogzand te kennen. „Dat er wanorde heerst op het ker kelijk terrein is me ook al eens opge vallen" aldus dhr. van Rumpt. Hij zag het daarom als taak van de kerkge meenschappen in die wanorde weer orde te scheppen en hij wilde de „Oecumene" deze kans niet ontnemen. De voorz. burg. Hordijk ont kende dat er sprake is van subsidie ring, ook niet in verkapte vorm. Op de betreffende opmerking van dhr. Opstelten antwoordde de voorz. dat bij de bouw van deze z.g. „hal-scholen" een wijder gebruik dan enkel het hou den van school heeft voorgestaan. Met de Herv. Kring is door het college uit voerig over de stichting van een eigen kerkgebouw gesproken. „Er is meer geschermd met geloofs vrijheid" betoogde dhr. Opstelten. „Ieder heeft dat, men kan zelf dien sten beleggen maar laat men dan ook zelf zorgen voor ruimte. Spr. vroeg zich af of de hal weer wordt beschik baar gesteld als er een nieuwe groep opstaat." Hij gaf de verzekering dat de A.R. fractie tegen zou stemmen als de aanvrage voor het eerst gedaan werd. De f 30,— huur vond hij te laag en hij zag er een verkapte subsidiering in. Bij de stichting van een eigen kerk gebouw zal men meer dan f 30,kwijt zijn; de Herv. Kring kwam al die tijd met f 30,huur veel goedkoper uit dan een andere kerkelijke richting met een eigen gebouw. Bij stemming wa ren de heer Grinwis, Koppelaar en Drooger tegen. Nieuw gemeentewapen In het ontwerp van het nieuwe ge meentewapen is een aanduiding van de 4 voormalige gemeenten opgeno men. B. en W. vinden een samensmel ting van de 4 vorige wapens esthetisch onaanvaardbaar daar 3 van de 4 dwars- en schuinbalken als wapenfi- guur hebben. Door de heer Mr. G. A. Bontekoe te Oosterwolde is een wapen ontworpen waarmee het college en naar bleek ook de raad zich geheel kan verenigen. In dit wapen zijn genoemde banden van de vroegere gemeenten duidelijk verwerkt. Voor Sommelsdijk is het eerste kwar tier van het wapen van de familie van Aerssen opgenomen. Het stelt voor in goud een zwarte dwarsbalk waarover heen een zwart en zilver geschaakt Sint Andries kruis. Het wapen van het geslacht van Bronckhorst is voor de voormalige ge meente Stad aan 't Haringvliet geko zen. Dit wapen stelt voor op een rood veld een leeuw van zilver, goud ge kroond, getongd en genageld. Het wapen van de voormalige ge meente Nieuwe Tonge is met zijn blau we veld en gouden dwarsbalk onder het goud/zwart en rood van de hierbo ven genoemde wapens geplaatst. Het wapen van oud-Middelharnis is op een zilveren hartschild geplaatst. Het vertoont de bekende borstkuras met dijstukken, maar in zilver, op een brede blauwe baan. Op het nieuwe wapen is een gouden kroon geplaatst van drie bladeren en twee paarlen. Al met al vormt het een fraai geheel. „Het wil toch niet zeggen dat het feodale tijdperk nog niet voorbij is?", Ton (rechts) en Kees (links) pose ren naast een flitsend snelle Austin Seven. Garage Centrum is Austin sub dealer. DIRKSLAND P.V. Gevl. Vrienden. Wedvlucht vanuit St. Denis, 128 duiven, 340 km. Comb. V. d. Groef-Knops 1, 5, 8, 10, 12, 13, 18, 30; W. Nieuwland 2; Joh. Wolfert 3, 24; L. Arensman 4, 6, 14, 20, 26, 27; B. Leijdens 7; Joh. Doorn 9, 22, 23, 31; A. Mans 11, 15, 21, 29, 32; J. Roodzand 16; D. Hameete 17; C. Nach tegaal 19; A. de Vogel 25; P. de Jong 28. A.s. donderdag inmanden voor Or leans. STELLEND AM .-^ Vakantiebonnen. De inlevering van de vakantiebonnen Bouwnijverheid zal plaats vinden van maandag 13 ju ni t.m. donderdag 16 juni van 7 tot 9 uur n.m. bij de PI. vert. C. Koenraad, Kon. Wilhelminastraat 18. Gevallen. De gemeentebode L. Fok ker kwam verleden week zodanig met zijn bromfiets te vallen nabij de boer derij Koornlust, dat hij een hersen schudding opliep. Per brancard werd hij thuis gebracht, waarbij hij genood zaakt is enige tijd rust te houden. NIEUWE TONGE Inleveren vakantiebonnen. Op vrij dag 10 juni a.s. van 6.30 tot 9.00 uur kunnen de bouwvak-vakantiebonnen ingeleverd worden bij dhr. H. Hoog- strate, Kerkstraat 20, alhier. Men wordt vriendelijk verzocht het bondsboekje mede te brengen. OUDE TONGE JVaar wedstrijd. Op zaterdag 11 ju ni a.s. hoopt de Jeugdbrandweer van Oude Tonge, deel te nemen aan een brandweerwedstrijd, in de gemeente Aalten. Wij wensen dit corps veel succes toe. De verzilvering van de vakantie bonnen van de bouwvakken zal plaats hebben op donderdag 9 juni a.s. van 7 tot 9 uur bij de penningmeester L. Brinkman, Bernhardstraat 1 alhier. DEN BOMMEL Aangifte nieuwe leerlingen Chr. Kleuterschool. Nieuwe leerlingen voor de Chr. Kleuterschool ,Prinses Marijke' kunnen worden opgegeven op maandag 13 juni a.s. van 3.30 - 4.30 uur in de school. Chr. Nationale School. Voor de Chr. Nationale school te Den Bommel heb ben zich een record aantal leerlingen gemeld, namelijk 29. vroeg dhr. Kievit; hij had er overigens alle waardering voor. De heer Hoogzand liet een kort be toog daarin resulteren dat hij een wa pen met een abstracte voorstelling wil de omdat ook de toekomst abstract is. De voorz. wees erop dat men in de wapens steeds teruggrijpt op de histo rie. Abstractie vond hij bijzonder wei nig zeggend. In het wapen zoals voor gesteld wordt de waardering betuigd voor figuren die vroeger een domine rende rol speelden. De heer Hoogzand probeerde zijn standpunt nader te motiveren. „Vroe ger toen het wapen werd gemaakt moest men daarvoor gegevens hebben; die had men niet en we hebben ze ook nu niet. De voorz. repliceerde dat de Am bachtsheren een groot aandeel hebben gehad in de wording van de gemeen schappen; ze hadden een uitvoerende taak. De heer Koppelaar informeerde of dhr. Bontekoe het ontwerp geheel gra tis heeft gemaakt waarop de voorz. bevestigend antwoordde waarop dhr. Koppelaar hiervoor zijn erkentelijkheid betuigde; enkel de onkosten van dhr. Bontekoe behoeven te worden vergoed. De raad ging met het ontwerp ge heel accoord. (De rest van het verslag moet we gens plaatsgebrek bijlven overstaan tot het a.s. vrijdagnummer). Het „van harte succes" Is de heren Ton Posthuma en Kees Appel die j.l. zaterdag als twee kersverse garagehou ders hun nieuwe garage „Centrum" te Ouddorp openden, vele malen toege wenst. De beide zwagers maken er geen geheim van dat hun schoonvader, dhr. M. van Damme hen in deze rich ting gewezen heeft. Zaterdagmorgen werd het prachtige bedrijf door oud- burgemeester J. A. Kleynenberg offi cieel geopend. Dat het „kan verkeren" zoals Breero eens heeft gezegd hebben ook de beide exploitanten ondervonden. Dhr. Post huma kwam in 1957 als marineman uit het noorden van het land naar Ouddorp om zijn tijd uit te dienen op het radar- zendstation. De kennismaking was we derzijds zo goed dat hij spoedig zijn vrouw gevonden had en meerdere jaren exploiteerde hij hotel Akershoek dat hij thans heeft verpacht. Dhr. Appel was in meerdere automo bielbedrijven werkzaam. Hij diende als marinier op Nieuw Guinea en heeft op Ouddorp zijn ideaal gevonden. Enkele jaren geleden huwde hij en vestigde zich te Ouddorp. Beide heren hebben zich meerdere vakdiploma's verworven als ook het patroonsdiploma Dit laatste behaalden ze in een half jaar wat zeker een prestatie genoemd mag worden. Een en ander werd door dhr. Kleijnenberg met waardering ge releveerd. Hobby. Het garagewerk en meer algemeen het automobilisme is beider hobby. Dhr. Posthuma verkocht al auto's toen hij nog achter de tapkast stond en met de opening van j.l. zaterdag hebben zij hun ideaal in vervulling zien gaan. De garage, geheel geoutilleerd met nieuwe apparatuur is ruim 200 m^ groot met de mogelijkheid tot een for se uitbreiding. Bij de bouw van het garagepand hebben zij zelf meegewerkt O.m. zorgden zij voor de stalen dak constructie, plaatsten de golfplaten en legden de water en luchtleidingen aan. Benzinestation. In het bestaande pand de vroegere Enkabe winkel van fa. J. Bosland is waar vroeger de winkel was nu een showroom gekomen waarin een Austin sportwagen staat te pronken naast een ruime collectie accessoires. Aan de overzijde van de weg komt een groot Esso pompstation met 4 pompen met totaal 30.000 liter inhoud. Ook komt er een grote mix-tank voor tweetaktmotoren. Garage Centrum ziet er keurig uit en wanneer er straks goed werk geleverd wordt, ja, dan zal „'t waarlijk wel gaan." Wat ons betreft Ook van harte succes. In het Thoolse Poortvliet zijn zon dagavond plm. zes uur twee perso nenauto's met elkaar in botsing geko men. Het ongeval heeft het leven ge kost van de 45-jarige mevrouw J. F. M. Gaans-de WiM uit Roosendaal. Me de inzittenden in deze wagen waren de 40-jarige A. G. van Z. uit Roosen daal die de wagen bestuurde, zijn echt genote en 12-jarige dochter Wilma en zoon Piet. Ze waren alle uit de wagen geslingerd en zijn ernstig gewond op genomen in het Burgers Ziekenhuis te Bergen op Zoom. In de andere wa gen bevonden zich 6 mensen, de be stuurder en 5 kinderen. Deze wagen werd door de andere auto geen voor rang verleend. Het ongeluk gebeurde op de kruising Lange-Zandweg-Schoon dorperweg; na de botsing kwamen beide wagens in een vrij diepe sloot terecht. De 5 kinderen en de bestuur der zaten in de wagen bekneld. Een passerende automobilist kon de hoofd jes van de kinderen boven water hou den. Met breekijzers zijn ze daarna bevrijd. Het zijn de 36-jarige M. P. uit Roosendaal, zijn 3 zoons Peter (11), Gerard (10) en Alfred (8) en twee vriendjes, de 8-jarige Bavo H. en de 13-jarige Jos de L. De toestand van de jonge Bavo is levensgevaarlijk. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. donderdagavond half acht hoopt ds. Hage voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan (voorb. H.A.) OUDDORP Bouwvakarbeiders. De zegelboekjes voor de zomerinwisseling kunnen wor den ingeleverd op 8 en 9 juni aan huis van 7 tot 8.30 uur en zaterdag 11 juli van 3 tot 5 uur in het Ver. gebouw. Bondsleden bewijs van lidmaatschap meebrengen. De penningmeester van de afd. van de Ned. Chr. Bond J. L. Meijer Oos terweg 63, Ouddorp. Kerkdienst. Woensdag 8 juni a.s. hoopt des sav. half acht voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. P. Blok. Auto's botsten. Op de kruising Lan geweg - Kon. Julinaweg - Prinsessen- laan (nabij het rusthuis) gebeurde gis teravond een autobotsing waarbij de betrokken wagen flinke materiele schade opliepen. De bloemist, dhr. A. V. nadere uit de Kon. Julianaweg, kruiste de Langeweg en wilde de Prin- sessenlaan inslaan op het moment dat hij werd ingehaald door de wagen van dhr. H. J. R. te Melissant. Geen der bestuurders werd gewond. De politie maakte procesverbaal op. De laatste tijd komt het ook op Goe- ree-Overflakkee voor, dat dreunende klappen worden gehoord van vliegtui gen die de geluidsbarrière doorbreken. Maandagmiddag half drie uur was dit het geval boven Oude Tonge. Een straaljager veroorzaakte met een door braak zo'n geweldige slag, dat door de trilling een grote spiegelruit van de firma Kosten in diggels viel. Dp Rijkspolitie ter plaatse is er van in kennis gesteld, die er rapport van heeft opgemaakt, wat naar de autori teiten van de luchtmacht te Soester- berg zal worden gezonden. Uit meerdere delen van ons land komen berichten van schadegevallen door vliegtuigen veroorzaakt. Dit door breken van de geluidsbarrière is bo vendien niet van gevaar ontbloot, bouwvallige huisjes bijvoorbeeld, zou den door de geweldige trilling kunnen instorten. Het wordt dus wel tijd, dat van regeringswege hiertegen maatre gelen worden genomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1