Cals blijft Restaurant „De witte Paddestoer' te Stellendam geopend De Gemeenteraads verkiezingen Meditatie Sommelsdijk Prachiig panorama over landschap en deliawerk 38e jaargang Vrijdag 3 juni 1966 No. 3491 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ÜPRÉlS Blust de Geest niet uit. Brtllant' van Andel Voor kamerbreed tapijt I^MONINGINRICHTmS^ OOSTDIJK 53-61 40 kwaliteiten, in 200 kleuren Frultmaniien en Frultbakjes »De Fruitcentrale" PRINS HENDHIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 28 29, na 6 uur 's avonds TeL 2017 Giro 167930 Verschijnt tuxemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bi] contract speciaal tarief. Zoals verwacht kon worden heeft het progressieve kabinet-Cals de moeilijk heden, waarin het zichzelf verstrikt had, in de Tweede Kamer overleefd. Hoewel het hele beleid, dat zich toe spitst op drie punten: de lonen, de prijzen en de overheidsuitgaven, is gederailleerd, is het de oppositie met gelukt het kabinet weg te stemmen doordat de drie regeringspartijen en bloc er zich achter hebben gesteld on danks de vele en ernstige bezwaren, die in brede kringen ervan leven. De motie-Toxopetis, (V.V.D.) waarin het regeringsbeleid onevenwichtig werd genoemd, de maatregelen inzake lonen en prijzen onbillijk en onjuist en de stijging der overheidsuitgaven te snel en te omvangrijk, werd met 95 tegen 35 stemmen verworpen. Die van de heer Kikkert (C.H.U.), die de loonpoli tiek afkeurde, waarbij eerst te hoge lonen (boven V/o) werden goedgekeurd en later voor de rest van de c.a.o.'s de norm moest worden gehandhaafd, ging dezelfde weg: met 88 tegen 42 verworpen. Die van de eveneens C.H. heer Van der Mei over een herzie ning van de prijsmaatregelen ging eveneens in de prullemand bij stem ming met zitten en opstaan. En een P.S.P.-motie, waarin werd gesteld, dat de regering de offers in hoofdzaak op de loontrekkenden ligt, kreeg alleen de steun van de communisten. De S.G.P., de Boerenpartij en het G.P.V. schaarden zich telkens aan de zijde van de V.V.D. en de C.H.U., dus aan die van de oppositiepartijen. De eerste vraag, die zich voordoet is deze: waarom hebben de K.V.P., de P.v.d.A. en de A.R.P. het kabinet de handen boven het hoofd gehouden en het gelegenheid gegeven verder te gaan met dit bewind? Het is bij de jongste Statenverkiezingen toch wel gebleken, dat een groot deel van ons volk het beleid-Cals c.s. sterk afkeurt. Dat bleek uit het spectaculaire verlies van de P.v.d.A. en ook uit het, zij het minder grote, van de K.V.P. Bij de CftRBOViT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOüN (reukloos) ter voorkoming van hiuggebeten. A.R.P. bleek het niet uit de stembus uitslag; wat er na een jarenlange ach teruitgang nu nog van over is, schijnt wel het „blijvend gedeelte" te zijn, dat door dik en dun de partij trouw blijft, maar waaronder blijkens de scherpe debatten op het party convent toch heel wat bezwaarden zitten. De reden waar om de drie regeringspartijen het kabi net niet lieten vallen is allereerst de ze, dat men een nieuwe Kamerverkie zing, die daar onherroepelijk het ge volg van zou zijn geweest, thans be slist niet aandurft. Die zou in het bij zonder voor de P.v.d.A. en de K..V.P. wel eens een catastrofale herhaling te zien kunnen geven van de verkiezingen in maart, aangezien een veel groter deel van de kiezers dan gewoonlijk tot de „vlottende" sector schijnt te behoren. Hoewel er nog geen ana lyse van is gemaakt op wetenschap pelijke basis men is ermee bezig lijkt het erop, dat deze groep thans geen 10 a 20''/o van de kiezers omvat, maar wellicht zelfs SC/o. Men stond dus in deze partijen voor een moeilijk dilemma; het kabinet-Cals, waar ze de één meer, de ander minder zelf gereserveerd tegenover staan, laten vallen met het risico, dat een nieuwe regeringscombinatie momenteel niet te vinden is óf steun te blijven verle nen aan dit kabinet op voorwaarde, dat het zijn leven wat gaat beteren. Op een geheime conferentie op het Catshuis, de residentie van minister president Cals op Zorghvliet in Den Haag, kwam dit laatste in principe tot stand. Daarbij zal mede overwogen zijn, dat het probleem van de omroep nog steeds niet wettelijk geregeld is minister Vrolijk schijnt voor veel groter moeilijkheden te zitten dan men voorzag zodat men dan even ver was als in het voorjaar van 1965. En dit was voor hen een onmogelijke situatie. Zolang dit niet is opgelost, is voor de drie partijen een andere combinatie niet mogelijk. De P.v.d.A. zou vermoedelijk heel graag de coalite- Cals beëindigd hebben, want deze heeft haar niets minder dan een electorale ramp bezorgd, maar ze wenst blijk baar toch liever eerst de V.A.R.A. vei lig te stellen in het nieuwe radio- en t.y.-bestel, ofschoon het bezit van een eigen socialistische omroep de enige politieke in ons land haar alleen maar windeieren heeft gelegd, want ondanks de permanente politieke uit zendingen van „Achter het nieuws", Meyer Sluizer, Voskuil etc. heeft de P.v.d.A. enorme verliezen geleden. Het publiek heeft er averechts op gerea geerd, maar de V.A.R.A. is in tegen stelling tot de andere vier nu eenmaal een specifiek politieke omroep, zodat ze zonder politiek haar bestaansrecht zou hebben verloren. Ze moet dus ver der en daarom moest eerst Mr. Vro lijk zijn werk afmaken. Zo gaat Nederland dus verder met het merkwaardige kabinet-Cals, be staande uit „zware jongens" met hoge aspiraties, heel veel optimisme en een flinke dosis eerzucht. Dr. Veldkamp wil de geschiedenis in als de man, die onze sociale wetgeving af zal maken met nog twee wetten, dus als een tweede Drees, die zo populair werd met zijn A.O.W. Drs. Bogaers zou graag de man zijn die ons van de woning- (1 Thess. 5 19). Het Pinksterfeest ligt achter ons. Het feest van de herdenking van de uit storting van de Heilige Geest. De Hei lige Geest is uitgestort onder de teke nen van wind en vuur. Ja de Geest wordt meerdere malen bij vuur verge leken. De Heere Jezus had Zelf ge zegd dat Hij vuur op de aarde zou werpen. Nu dat liefdevuur des Heeren, dat als 't ware eerst als een binnen- brand in God Zelf besloten was, is op dien doorluchtigen Pinksterdag vanuit de hemel overgeslagen naar de aarde. De discipelen werden er door in brand gezet, niet uitwendig, maar inwendig. God maakt dan de harten brandende in een mens. Dat vuur greep zo snel om zich heen, aangedreven door de wind des Geestes, dat het eer de dag om was overgeslagen was op 3000 men sen. En de verspreiding van dat vuur van de Heilige Geest is, zij het in ver minderde mate, doorgegaan tot op de ze dag. Ja dat vuur mag niet geblust worden. U weet wellicht dat het vuur van het brandofferaltaar dat onder Israël in de voorhof stond en dat door de Heere uit de hemel Zelf was aan gestoken ook niet uitgeblust mocht wor den. Het moest dag en nacht en altijd brandende gehouden worden. Zo ook het vuur van de Heilige Geest. Waar dat vuur aangestoken is op het altaar van het vernieuwde hart, daar moet het ook altijd brandende gehouden worden. Maar nu zijn wij van nature echte blussers. We heben meer ver stand van dit vuur uit te blussen dan van het te verspreiden. Kan dan dit vuur uitgeblust worden? Neen, wat de persoon en het wezen van de Heilige Geest betreft. Tot troost voor de Kerk mag gezegd worden dat de Heilige Geest in dat opzicht onuitblusselijk en onwederstandelijk is. En toch vermaant de- apostel: „Blust de Geest niet uit." De apostel heeft hier het oog op de gaven en werkingen van de Heilige Geest. En die kunnen wel tegengestaan en uitgeblust worden. Er zijn algemene en bijzondere gaven van de Heilige Geest. Algemene gaven zijn bekwaam heden door de Geest tot een bepaald werk. Zo werden Bezaleël en Aholiab vervuld met Gods Geest, met wijsheid en met verstand en met wetenschap n.l. in alle handwerk om het nodige voor de tabernakel met bijbehorende dienst te maken. We denken verder aan bekwaamheden tot ambten en functies, aan de gave van kennis en liefde tot de waarheid en standvastigheid in de belijdenis. Tot de bijzondere gaven des Geestes behoren de ontdekkingen en overtuigingen van de Heilige Geest, de gave van de Geest der genade en der gebeden, de gave van het geloof, van de hoop en van de liefde. Blust de Geest niet uit. Geliefde le zers, wie staat hier niet schuldig aan? Zodra als wij vuur zien willen we het blussen. Helaas geldt dit ook ten op zichte van het vuur van de Heilige Geest. Hoemenigmaal wordt de Geest niet geblust in Gods knechten. Men kan een prediker niet eens en toch denkt en zegt men soms: „Het zal wel niet veel zijn." Of men veracht Het Woord dat zij brengen door het niet te willen horen of als men het gehoord heeft, door er geen acht op te slaan. Of door hun woorden te verdraaien, kwaad van hen te spreken, hun ijver voor de waarheid en afkeer en bestraffing van de zonden te haten en te bespotten, of door zich ondankbaar en oneerbiedig tegenover hun ambt en werk te ge dragen. Dit alles is niet anders dan een blussen van de Geest. Zodra als de Heere door Zijn Geest in een jongen of meisje gaat werken zijn de vrienden of vriendinnen erbij om dat vuur uit te blussen. Ze trach ten die persoon tot andere gedachten te brengen. Ze lachen er om dat hij of zij zo ernstig wordt overal bezwaar in ziet, met alles niet meer mee kan doen. Soms probeert de ene catechisant de andere terug te houden van het gaan naar de catechisatie. Of men lacht om iemand die nog naar een vereniging gaat waar Gods Woord onderzocht wordt. Of om iemand die trouw naar de kerk gaat, een nuwgezet leven leidt voor de Naam, zaak en Eer des Hee ren uit komt onder de mensen. Men kan ook de Geest blussen door zoe kenden zielen en kleingelovigen als zij om raad vragen hard en van uit de hoogte te behandelen. Men kan ook Gods Geest in zichzelf blussen door de kloppingen van de conscientie en de overtuigingen van de Geest tegen te staan. Door als we on der het beslag van het Woord vandaan komen dadelijk over iets anders te gaan denken en praten. „En de vogels kwamen en pikten het weg." Door lec tuur te gaan lezen waardoor de predi katie vergeten wordt. Och er zijn zo veel middelen om de Geest te blus sen. Wie dat wil kan altijd wel een middel vinden. Blust de Geest niet uit. Deze ver maning geldt ook voor mensen, die genade ontvangen hebben. Ze blussen de Geest door niet nauw acht te slaan op de kloppingen, overtuigingen, ver maningen, bestraffingen en onderwij zingen van de Geest. Door die te ver waarlozen en niet op te volgen. Door de vertroostingen van de Heiige Geest tegen te staan door tegenwerpingen te maken en ze in twijfel te trekken. Door slordig, geesteloos en harteloos gebruik van de genademiddelen. Door aards- gezindheid en wereldgelijkvormigheid. Door het zich laten verleiden tot be paalde zonden. Door geen nauwgezet te en afhankelijke wandel in de vreze des Heeren. O mijn lezer, wie staat hier niet schuldig. Een ieder steke de hand in eigen boezem. We moeten dat vuur niet uit blussen, en ook niet uit laten gaan door er geen nieuwe brand stof op te doen, maar juist brandende houden door zeer nauw te letten op de werkingen van die Geest. Door een biddend en nauwgezet waarnemen van de door God verordineerde middelen. Door een teer leven. Blust de Geest niet uit, want gij kunt hem zo moei lijk weer terug krijgen en Gods oor delen volgen er gewoonlijk op. Ook voor deze zonden is er nog ver geving. Maar bedroef de Geest toch niet. Nieuwe Tonge. Ds. J. P. Verkade. VOOR BETER f^ MIDDELHRRNIS-TEL:23ZB ellende afhelpt. Prof. Diepenhorst heeft het in zijn hoofd gezet om ons onder wijs, speciaal de wetenschappelijke sector, ruim baan te geven. Suurhoff zou onze wegen vermenigvuldigen enz. Op zichzelf zijn dit natuurlijk zeer prijzenswaardige ambities. Maar hoofd voor hoofd vergaten ze bij hun start, dat er een grens is aan de financieel- economische mogelijkheden. Dr. Von deling, de man van de schatkist, meen de verleden jaar, dat hij de begro ting gerust van 15 op 18 miljard kon brengen en kwam dezer dagen tot de conclusie, dat er nu al bijna een mil jard is bijgekomen. Wat een kind in de economie kon zien aankomen en waartegen van alle kanten is gewaar schuwd is nu openbaar geworden: de zaak is uit de hand gelopen en nu moet de op volle toeren draaiende re geringsnota stevig geremd worden. Want wat is er gedurende het laat ste jaar gebeurd? In 1965 zijn de lo nen met ll"/o omhoog gegaan d.i. eVo meer dan de stijging van de produk- tiviteit toeliet. Voor 1966 stelt de nieu we, verbeterde, prognose van het Cen traal Planbureau 10,5''/o (dus heel wat mer dan de grens van Vk, door min. Veldkamp gesteld). Dit betekent dus alweer ruim 5% te veel. Gevolg: ge stadig oplopen van de prijzen, verle den jaar met 4 en nu geschat op 5%. Dit betekent: steeds maar voortgaande inflatie. Als gevolg van dit voortdu rend inspuiten van geld door de hoge re lonen en de stijgende overheidsuit gaven zitten we nu in een complete overbesteding. Resultaat daarvan: on ze betalingsbalans is in de war. Het C.P.B, raamde voor 1966 een overschot van 400 miljoen dat was verleden jaar september en verwacht nu een tekort van 400 miljoen, ergo een ver slechtering van nota bene 800 miljoen. We zien dus, dat de loonontwikkeling onder druk van de vakbonden de prij zen opjaagt en de bestedingen te veel stimuleert en dat daarbij de uitgaven- politiek van de regering ten bate van de z.g. collectieve voorzieningen in de zelfde richting werkt. Na ruim een jaar regeren is nu het kabinet tot de conclusie gekomen, dat onze economie overspannen is ge raakt. N.V.V.-voorzitter Kloos een onverdachte bron voor ons betoog schreef in „Vrij Nederland": „Met de serie maatregelen, die het kabinet be kend moest maken, erkent het, dat het met zijn ambitieuze programma voor 1966 wat te veel hooi op zijn vork heeft genomen. De spanning op de arbeidsmarkt duurt voort: meer dan 60.000 buitenlanders werken hier, die elk gemiddeld 3000 gld. meer kosten dan een Nederlander. In het Waterweg gebied zijn al de eerste Ethiopiërs (Afrika) aangekomen. Wij zitten in een overbesteding. En is geen reden voor paniek, maar wel om de tering meer naar de nering te zetten." Dit is duidelijke taal. We wachten dus maar geduldig af of het kabinet reeds nu en straks bij de nieuwe be- groting-1967 in september stevig de rem zal aanzetten. Van de wijze, waar op dit zal gebeuren, kon dan wel eens opnieuw het voortbestaan ervan af hangen. In elk geval zal het zijn leven waarschijnlijk kunnen rekken tot zo mer 1967, want dan moeten er krach tens de Grondwet Kamerverkiezin gen plaats hebben. Zeer waarschijnlijk krijgen we dan wel een andere rege ringscombinatie, die een meer realis tische politiek voert. schitterend bezit voor altijd I Hoosstrut1S4-152 Beyartandselaan 171 Rotterdam Ruim 300 m3 beton en wat durf en aanpassing van de aannemer zijn no dig geweest om het restaurant „De Wit te Paddestoel" in de Molenpolder te Stellendam gestalte te geven. Wie steeds een herhaling verwacht van het zelfde „huisje, boompje en beestje" kijkt wat vreemd tegen het geestes- product van architect Brinkman van wie men zegt dat hij zijn tijd ver vooruit is aan. Tijdens de opening j.l. vrijdagmiddag waarbij velen voor het eerst kennis maakten met het ont werp spraken velen hun bewondering uit voor de weldoordachte vormgeving en indeling. Ook de plaats is bijzonder gunstig gekozen. Het restaurant is straks vanaf de Haringvlietdam ge makkelijk te bereiken en zal worden gecompleteerd met een Motel. Ook het uitzicht en uiteraard primair de be diening is uitstekend. Het restaurant ligt op enkele tien tallen meters van de binnendijk en de eerste gedachte van architect Brinkman was dat het restaurant „omhoog" moest; het is in die vorm verrezen op de plaats waar minstens vier keer een dijkdoorbraak ontstond. Het res taurant bestaat uit 5 vierkanten, elk vierkant heeft een aparte functie en is MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Vaïcontieboefcjes. Inwisseling vakan tie bonboekjes bouwvakken vindt plaats op 7 en 8 juni a.s. nam. 6.30— 9 uur bij M. Driesse, Prinsesselaan 5, Sommelsdijk. GOEREE - OVERFLAKKEE heeft aan de gemeenteraadsverkiezingen, gehou den woensdag 1 juni niet meegedaan, omdat door de herindeling gemeenten, deze verkiezing kortgeleden plaats had en nu niet opnieuw behoeft te gebeu ren. Wat niet wil zeggen, dat wij er geen belangstelling voor hebben; el ders in ons blad hebben wij uitslagen gegevenuit ons verschijningsgebied in Zeeland. Over het algemeen kan van de uit slagen worden gezegd dat de Boeren partij er wederom met winst is uit ge komen. De heer Koekoek heeft er van gezegd, dat de winst groter was, dan hij heeft durven verwachten. Een ge meenteprogram hebben wij wel niet, maar dat kan een kind maken, zo zei hy het gaat toch in hoofdzaak maar over sportvelden en de recreatie mogelijkheden. De Communistische partij boekte na jaren ook winst, ten koste van de P. S.P. De A.R.P., C.H.U. en S.G.P. blij ven vrij gelijk; de grote partijen, de K.V.P., P.v.d.a. en V.V.D. boekten het grootste verlies. Dit zijn slechts enige korte trekken over deze uitslag, in een volgend num mer hopen wij er in een hoofdartikel breedvoeriger op terug te komen. door een vouwwand af te scheiden. De vierkanten bevatten resp. de bar, de keuken, de zitruimte en een eetsalon. Het midden-vierkant bevat een ruime hal, een trappenportaal en de liftko- ker. In de verschillende vierkanten is het uitzicht steeds onbelemmerd. Het deed een van de aanwezigen het ver langen uiten dat het restaurant zou kunnen draaien om zittend in een ge makkelijke stoel om beurten, het land schap en de Deltawerken te kunnen bewonderen. Rondom het restaurant, dat zoals opgemerkt uit betonsegmen- ten bestaat, de enige bouwsteen werd gebruikt voor de liftkoker, loopt een blauwe band die kan worden benut voor het aanbrengen van lichtrecla me. Van binnenuit is deze blauwe strook voorzien van een verlichte de coratie, vervaardigd door de kunste naar Anton Heijmans uit Vlaardingen. Dhr. Heijmans heeft met plastic van de meest uiteenlopende kleuren prach tige vissen en planten vervaardigd. Welkom De genodigden werden welkom ge heten door een nog napuffende heer Suykens die het restaurant dat eigendom is van dhr. D. C. W. Rooth, gaat exploiteren. De heer Suykens had met zijn zoon en diens vrouw alle zei len bij moeten zetten om voor de ope ning gereed te zijn, wat slechts deels gelukt was. Toen hij in zijn welkomst woord opmerkte dat alles snel ge gaan was werd hij nog overstemd door het geklop van de timmermanshamers. Dhr. Suykens die in Rotterdam 4 za ken heeft wees op de prachtige lig ging van het restaurant nabij een sport veld, het zwembad enwe gaan van alles proberen, straks ook een motel, kondigde hij aan. Dhr. Suykens Jr. en echtgenote zullen de zaak exploi teren. De opening Het restaurant werd bij verhin dering van burg. Smith officieel ge opend door weth. J. van Seters. Dhr. V. Seters sprak zijn bewondering uit voor de ondernemingsgeest van de heer Rooth. Hij wees op de gunstige ligging en de diverse voorzieningen, o.m. sportaccomodatie die rondom het restaurant getroffen zijn. Spr. wees erop straks een stroom toeristen moet worden opgevangen en spr. had er alle waardering voor dat dhr. Rooth en Suykens voor een goede accomodatie hebben gezorgd. Dhr. van Seters sprak hierbij de wens uit dat het bedrijf in een behoefte zal voorzien en dat het uit zal groeien tot een waardig bedrijf" waarmee hij het restaurant voor ge opend verklaard. Namens dhr. Rooth sprak diens schoonzoon dhr. van Keulen die zijn 72-jarige schoonvader even vergeleek met Don Quichotte met dat verschil dat Don Quichotte tegen molens vocht en dhr. Rooth iets by die molen heeft neergezet en dat op een leeftijd waar op anderen met pantoffels aan bij de kachel zitten. Dhr. van Keulen dankte allen die aan de totstandkoming heb ben meegewerkt, inzonderheid het vroegere gemeentebestuur en de bur gemeester van Stellendam. Spr. zei er trots op te zijn dat het restaurant als een parel kon worden toegevoegd aan wat reeds tot stand was gebracht. Fantastisch Nu architect Brinkman zijn ideeën in betrekkelijk korte tijd geheel ver wezenlijkt zag had hij daarvoor maar één woord: „fantastisch". Voorberei dingen voor uitbreidingsplannen e.a. duren soms tientallen jaren en spr. herinnerde eraan dat hy pas in 1962 het eerste contact met dhr. Rooth had gelegd, zodat alles bijzonder snel was gegaan. Hij dankte dhr. Rooth voor de ontvangen opdracht en de vrijheid Speciaal in het opmaken van B. d. TBEB Telefoon 2682 Weetdtik (6 MIDDELHABNIS die hem hierin gelaten was. Verder bracht spr. dank aan de aannemer en onderaannemers. De aannemer had een andere bouwgewoonte en dhr. Brink man prees hem dat hij het werk „enorm goed" had uitgevoerd, wat ge tuigt van liefde voor het vak. Zich richtend tot dhr. Suykens zei dhr. Brinkman te hopen dat deze de ge bruiksmogelijkheden die er in zitten ten volle zal benutten. Hij wenste hem van harte succes. Dhr. Tieleman te Melissant dankte namens de Blok en Tieleman voor de ontvangen bijzondere opdracht. Spr. dankte dhr. Brinkman voor die steun die hij steeds gegeven heeft. Hij com plimenteerde dhr. Brinkman met het prachtige project waarbij hij veronder stelde dat dhr. Brinkman zeker 50 jaar vooruit loopt! Ook sprk dhr. Tie leman waarderende woorden tot dhr. Han de Blok die als uitvoerder de ge hele bouw heeft begeleid. Namens streek V.V.V. Even was dhr. L. Vissr over het hoofd gezien maar hij wilde toch ook wel wat zeggen. Dat hij bijna was ver geten deerde hem niet: „Dat gaat zo in een groot bedrijf met zoveel directeu ren" lachte hij. In de tijd dat spr. nog wethouder van Stellendam was had hij zich wel eens afgevraagd wat het allemaal wor den zou omdat alles nog zo rustig was, en vooral toen spr. het ontwerp van „het bouwsel" zag had hij zich afge vraagd of het gem. bestuur er wel goed aan deed goed te keuren dat er in de Molenpolder zo iets excepitoneels werd gezet: „Je bent tenslotte niet in Pa lestina!" Gelukkig waren de dochters van dhr. Rooth niet gesluierd en als klap op de vuurpijl was er een soort pyramide verrezen. De heer Visser vond het juist dat een jong architect zijn gedachten had laten gaan over de gang van het lan delijke naar het grote gebeuren, de voltooiing van de Haringvlietdam. Spr. was daarom blij dat „aan de poort van de Delta" dit restaurant was verrezen en hij hoopte dat vele toe risten door „de Paddestoel" zullen gaan. Namens de streek V.V.V. sprak dhr. Visser de hoop uit dat het res taurant een prachtig visitekaartje voor het eiland zal worden. „Een kaartje met een gouden rand je" hoopte de heer Suykens. De aannemers Hoofdaannemer fa. de Blok en Tiele man. Fa. Verhage, Middelharnis elec- triciteit. Fa. de Geus - Seton oliestook installatie. Fa. de Vogel Melissant schilderwerk. Fa. Donkelaar Rotterdam restaurant installatie. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ger. Kerk. Als ouderling is geko zen dhr. P. W. Vogelaar en voor diaken dhr. M. Diepenhorst. Op studiereis. Woensdag 1 juni j.l. is dhr. J. de Bruijn vertrokken naar Canada (Ontario) voor het maken van een excursie op gebied van de land bouw en de veeteelt; zijn plan is een jaar weg te gaan. De groep waar hij mee vertrekt bevat 60 personen. De reis wordt met het s.s. Rijndam ge maakt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1