IE Kiezers en Kamerleden Volkerak 110.000 schepen per jaar Meditatie Op Koninginnedag zendingsdag van de Geref. Gemeenten te Utreclit De verjaardag van H.M. de Koningin Sommelsdijk 38e jaargang Vrijdag 29 april 1966 No. 3482 CHR, STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN len tden, laar I zelfs de blaat), 920. ïSverfl»""" Vrezende komen tot Zijn goedheid. [Tank MOBIL benzine I Fruitmanilen en Fruitbakies „De Fruitcentrale" iYfÓNINGINRICHTm^ BUITENLAND Koningin Juliana, die zaterdeg 30 april haar 57ste verjaardag hoopt te vieren. Meer kwalen door de grotere welvaart? Brtllant - van Andel PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MDDELHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uxir 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 Verschynt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ]?0f Ivoor pnd. lenst- :iser niet, lanzo lm. lts- C Verspo* Korte, y j, lelet Mz. lootstra. Filosoferende over de hoogst merk waardige uitslag van de jongste verkie zingen en speciaal over de verschuivin gen, die daarbij hebben plaatsgevonden, waarbij met name die in de richting van de Boerenpartij, zijn velen tot de conclusie gekomen, dat onder de vele en velerlei oorzaken daarvan ook deze in aanmerking genomen moet worden. dat de kiezers en de gekozenen tegen woordig te ver van elkaar afstaan. Het contact laat niet alleen veel te wensen over, maar men zou ook de politieke terminologie van de dames en heren niet meer begrijpen, omdat ze in een soort geheimtaal spreken, die alleen ingewijden verstaan. Mede daardoor zou de afstand tussen de kiezers en hun Kamerleden te groot zijn geworden - met het gevolg, dat er geestelijke kort sluiting is ontstaan. Dit probleem, dat thans ter discussie wordt gesteld, is inderdaad waard eens van alle kanten bekeken te worden. Het is niet zo eenvoudig als menigeen zich voorstelt, want het heeft allerlei aspecten. Allereerst splitst het zich in tweeën: het persoonlijk en het „geeste- ilijk" contact. En wat dit laatste be treft, ook daarin zitten verschillende mogelijkheden. We moeten dit vraag stuk dus genuanceerd behandelen, te- Imeer omdat het zich niet laat oplossen [met een ja-of-neen-antwoord. I Om te beginnen geloven wij niet, dat de Kamerleden van welke partij ook i—het contact met hun kiezers ontwij ken of het een last vinden. Dit te be- fweren is onzin. Ze weten heel goed, idat ze „volksvertegenwordigers" zijn en dat ze dus ruggespraak moeten hou- [Wijs voor een cent en dv\/aas voor een gulden? [den met hun kiezers om op de hoogte Ite blijven met wat er onder hen leeft. ■Dit is zo vanzelfsprekend, dat daar- löver niet verder gehandeld behoeft te 1 Iworden. De Kamerleden zoeken zelf fcontact via vergaderingen, maar doen Idan dikwijls de ervaring op, dat ze na leen soms verre reis voor stoelen en Ibanken staan te praten. De behoefte laan voorlichting bij de kiezers schijnt •niet bijzonder groot te zijn. Trouwens, Iwanneer men gaat vergelijken met de Ivóóroorlogse tijd, dan moet men wel Ibedenken, dat er tegenwoordig eigenlijk jweinig behoefte meer bestaat aan voor- llichting via redevoeringen, omdat de Idag- ,en weekbladen, de radio en de Itelevisie zoveel plaats en tijd daaraan Iwijden, dat men op vergaderingen wei- ïnig nieuws meer hoort. Wat echter wel Iwenselijk is? Dat de kiesvereniging dis- Icussie-avonden houden, waar aan de [vertegenwoordigers in Raad, Staten en [Kamers allerlei vragen kunnen worden [gesteld. Verder is het zo, dat iedere kiezer [en ieder verenigingsbestuur, die spe- Iciale kwesties aan een Kamerlid wil- jlen voorleggen, daartoe altijd de gele- genheid hebben, ook wanneer ze dat [persoonlijk willen doen. Ieder Kamer- flid is daartoe gaarne bereid. De erva- [ring van schrijver dezes op dit punt is althans bijzonder gunstig. Wij heb- |ben in de loop der jaren herhaalde Imalen diverse Kamerleden thuis of in jhet Kamergebouw de belangen van per- jsonen en groepen kunnen voorleggen jen ook algemeen-politieke gesprekken I gevoerd. We hebben wel eens schrif- helijke vragen voor een Kamerlid op- tgesteld, die hij aan een minister stelde len we herinneren ons ook eens een Ideel, van een redevoering te hebben [geschreven over een onderwerp, waar [het Kamerlid niet mee op de hoogte [was en dat hij woordelijk zo in de Ka- [mer heeft voorgelezen. Men moet dus Iniet zeggen, dat onze volksvertegen- iwoordigers het contact niet op prijs [Stellen. Het is juist andersom. Meestal gaat men bij dit punt verge- jlijken met de situatie vóór 1918. Toen Ihadden we nog het districtenstelsel. jOns land was in honderd districten verdeeld Goeree-Overüakkee be- [hoorde tot het district Zierikzee en [elk daarvan had een eigen Kamerlid. [Bij verkiezingen reisden dan de diverse kandidaten hun district af, hielden fel- jle debatvergaderingen en waren goed pp de hoogte met de toestanden in hun [rayon. Ook tussentijds was er meer 1 contact dan nu. Door de moderne com- municatie-media is dat ten dele niet meer zo nodig. Bovendien brengt het r stelsel van evenredige vertegenwoordi ging, dat we sedert 1918 hebben, met zich, dat elk Kamerlid heel het land vertegenwoordigt en niet meer een be paald district. Beide systemen hebben hun vóór en tegen. Wanneer thans de contacten niet meer zo intensief zijn, jdan zit dat dus in het stelsel, maar wij zouden toch niet graag terug gaan [naar het districtensysteem, waarin de jinmderheden niet tot hun recht kwa- :men. Een ander, heel belangrijk, punt is m dit verband ook de klacht, dat de Jl taal, die de politici spreken, niet meer begrepen wordt. Ze is niet eenvoudig genoeg, alles is te ingewikkeld, te in-- i tellectueel,en te specialistisch, zodat het over de hoofden heengaat. Boer Koe- koek kan dit beter. Die spreekt de" volkstaal, is ongecompliceerd in zijn uitlatingen en heeft mede daarom meer Daarna zullen zich de kinderen Israels bekeren, en zoeken de Heere hun God en David hun Koning; en zij zullen vrezende komen tot de Heere en tot Zijn goedheid, in het laatste der dagen (Hosea 3 5). Treurvol zijn de voorzeggingen van de profeet Hosea, wanneer hij in de naam des Heeren het komende oordeel Gods over Israël moet voorzeggen. Troostvol zijn echter de woorden van dezelfde Godsman, wanneer hij be schrijven mag de onverbreekbare trouw van de Jehova Israels. Ook in het hoofdstuk waarvan wij een gedeelte bemediteren. De vrouw, die vele dagen moet terneder zitten is een beeld van de ellende, waarin Israël zichzelf ge stort heeft door het nawandelen van de afgoden der heidenen. Hoe rechtvaardig zou de Heere nu dit volk kunnen overgeven om het nooit meer te bezoeken met Zijn gunst en het prijs te geven aan de verwoes ting, die dit volk zichzelf bereidde. Hoe gans anders handelt de Heere echter nu met Zijn volk. Wel zal God het doen berooid worden, maar niet om het te verdelgen; wel zal het be zocht worden met de roede der tegen- heden en der verdrukking, maar niet voor eeuwig verlaten worden. Zijn roe de is tot het behoud, zijn verdrukkin gen strekken tot de verootmoediging. Lees, wat de profeet voorspelt over de tuchtiging in het vierde vers van dit hoofdstuk. Zo zit Israël ter neer. Be rooid, beroofd, verlaten, hulpeloos, jammerlijk, ellendig, zonder bescher ming, zonder vorst en koning, zonder tempel, van alles ontberend. Het schijnt hard, maar het is liefde. Dat is de eeuwige liefde Gods, die zich openbaart in de verdrukking van Is raël want zonder deze verdrukking zou Israël nimmer zich tot de Heere bekeren. En daarom vinden wij in deze woorden van het vierde vers een schone beschrijving, van hetgeen de Heere met Zijn volk doet op de aarde om het van de afgoden af te voeren en het tot de Heere Zelf te leiden en tot Zijn goedheid. Om het Schriftwoord, waarover wij mediteren willen, te ver staan, moeten wij wel op dit voorgaan de letten, want er staat in onze tekst: Daarna. Nu datgene wat aan dit hier vermelde vooraf gaat is wel de moei te van onze opmerking waard. Die kinderen van Israël zijn ook ver afge weken. Zij hebben de vorsten uit Da vids huis verworpen en zichzelf ko ningen gesteld. Nu, lezer, dat is uw en mijn beeld. Dat is het werk van 't Paradijs ge weest. Daar heeft de mens zich een vorst naar zijn eigen goeddunken ge kozen en de Koning der koningen de rug toegekeerd. Dat zegt de Heere nog: Gij lieden, die niet gewild hebt, dat Ik Koning over u zij. Maar o, wat een grote ge nade, als wij door Gods ontfermende liefde van de tyran, die nu de vorst van de mens van nature is, verlost wor den. Wanneer wij hem de gehoorzaam heid opzeggen moeten en willen; wan neer in het richten Gods die koning ons geen hulp meer verlenen kan. Niet alleen zitten zij zonder vorst en koning, maar ook zonder offer en op gericht beeld. Nu, dat offer en opge richt beeld heeft betrekking op de door Jerobeam ingevoerde offerdienst te Dan en te Beth-el. Dat is een gods dienst, die Gode niet behagen kan. Dat was niet anders dan eigenwillige gods dienst, dat was een eren van inzettin gen en geboden, die alleen maar van de mens afkomstig waren en waarmede de mens ook zekerlijk eenmaal om komt. Van zulk een eigenwillige godsdienst is de natuurlijke mens ook vol. Heel onze godsdienst is zonder de hartver- nieuwende Gods in Christus niet an- derse dan eigenwillige dienst, waarme de God onteerd inplaats van geëerd wordt. Zolang God er Zelf niet aan te pas komt om die altaren en tempels te ver branden helpt de mens zichzelf met al hetgeen, dat als spinsels van zijn eigen verzinsels wordt voortgebracht. Lezer, kent gij daar ook iets van door de ontfermende genade en goed heid Gods? Gods volk kent een tijd, dat zij zonder offer en zonder opge richt beeld op de aarde zaten, aange zien al hun offeranden tot hen zijn wedergekeerd omdat zij door de he mel niet konden worden aanvaard. Zulk een volk, als ons hier wordt voorge steld, leert, dat het van de Laodicenzen beschrevene waar is: Ellendig, arm, jammerlijk, blind en naakt. De Laodicenzen wisten het echter niet, dat zij zo waren en in dat op zicht zijn zij als velen, talloos velen, die onder de prediking van het Woord leven, maar het toch niet weten, dat zij nu juist zo zijn, als de Heere van de mensen in Laodicea getuigde. (Wordt vervolgd) Ds. A. Vergunst. Rotterdam (C.) Speciaal in het opma'Ken van B. T. d. VKEB Telefoon 2682 WeatdQk M MIDDELHARNIS succes dan de heren professoren, juris ten, economen, sociologen, leraren, predikanten, burgemeesters, ingenieurs, etc, die de Kamer bevolken. Dit lijkt een aardige redenering en er zit zelfs nog enige waarheid in ook, maar toch hebben we er bezwaar tegen. Wanneer alle 150 Kamerleden eeenvoudige, on geletterde (d.w.z. niet-intellectuele) men sen waren, dus echte boeren, vissers, f a- brieks- en landarbeiders, winkeliers, mijnwerkers, chauffeurs, handelsreizi gers etc, dan zou er zonder enige twijfel van het werk in de Staten-Ge- neraal niets, maar dan ook niets, te rechtkomen. Deze mensen, ook al zou den ze goed van de tongriem gesne den zijn, beschikken nu eenmaal niet over de nodige algemene ontwikke ling, wetskennis, logische redeneer- kunst, kennis van vreemde talen men denke aan de E.E.G. organen en zijn niet thuis in de politieke termi nologie, ontleend aan het staatsrecht en de parlementaire debatten, met de ministers. Zulke mensen kunnen wel in begrijpelijke taal tot het volk spre ken, maar voor volksvertegenwoordi ger zijn ze ten enenmale ongeschikt en daardoor kunnen ze geen tegenspel geven tegenover de regering. Dat is trouwens voor de huidige Kamerleden dikwijls al verbazend moeilijk. Het is dan ook geen wonder, dat iedere partij zoveel mogelijk probeert haar verte genwoordigers te recruteren uit de in tellectuele elite en daarbij rekening houdt met de noodzaak van bepaalde specialisten. Daarmee komen we dan vanzelf bij de kwestie van de moeilijke politiek- specialistische terminologie. Allereerst het vreemde-woordenprobleem. Inder daad, wie Kamerdebatten bijwoont of de Handelingen leest, die struikelt over de vreemde woorden. Men moet echter niet vergeten, dat intellectuelen over een oneindig grotere woordenschat be schikken dan de niet-gestudeerden en dat ze zich in hun zinsbouw, woord keuze etc. heel anders uitdrukken. Elk vak heeft zijn eigen terminologie, ook de politiek, de economie etc. en die gebruikt men vanzelfsprekend. Zodra men echter tot de kiezers spreekt, zal men dit zo populair mogelijk moeten doen om succes te hebben. En dit heeft men inderdaad wel wat over het hoofd gezien. Willen de partijen, met name de grote, hun aanhang behouden, dan zullen ze hun beginselen en beleid op eenvoudige wijze moeten aanprijzen en Grote schut capaciteit Op de jaarvergadering van de K.S.V. „Schuttevaer" sprak ir. P. A. v. d. Vel de als volgt: Het Volkerak is een der drukst be varen rivieren in ons land. De dam is de voornaamste van de drie secun daire dammen, die zijn of worden aan gelegd. Er passeren hier ongeveer 110.000 schepen per jaar met een laadvermo gen van meer dan 50 miljoen ton: ^k van deze schepen bevaart de route Ant- werpen-Rijn. Er komen in de dam twee sluizen met een capaciteit van gemiddeld 40 schepen per uur. Het schutten kan ook met een halve kolk geschieden. Elke sluis is 24 m. breed en heeft een nut tige schutlengte per kolk van 320 meter. De breedte van de kolken is geba seerd op het schutten van twee eenheden tegelijk. Aan weerszijden van de sluizen is er ruime gelegenheid tot meren, n.l. over een lengte van 300 meter, plus wacht- plaatsen voor mist, storm, duisternis, enz. Deze wachtplaatsen hebben een lengte aan weerszijden van elk 1000 meter. Voorts is er een schermdam ontwor pen voor de nieuwe vaargeul. Over de sluizen loopt de z.g. Zoom- seweg; dit viaduc| komt op 14 m N.A,P. Er is een bascule brug van 32 m breed, de overspanning is 30 meter. De lengte van het viaduct wordt 114 meter. Ook is gedacht aan schermen voor het invaren van de kanalen. Men heeft hier boomaanplanting voor op het oog, De drempel van de sluishaven komt op 6,25 m N.A.P.; de kolkvloeren op 7,50 m N.A.P. Donderdagmiddag ging het grote ge zelschap het sluizencomplex bezich tigen. Met de bouw is men ver gevor derd. Men hoopt het geheel volgend jaar te kunnen opleveren, waarna dan begonnen zal worden met de totale afsluiting van het Volkerak (dam naar Hellegatsplein). verdedigen. Dit zal vele politici niet zo gemakkelijk vallen en daarom zullen de partijen er goed aan doen door des kundigen het vraagstuk van de popu larisering van politieke voorlichting eens in studie te doen nemen. Indonesië De recente geschiedenis van de re publiek Indonesia is uitermate boeiend. Sinds haar vestiging is er een voortdu rende strijd om de macht aan de gang waarin allerlei stromingen en groepe ringen betrokken zijn: socialisten, com munisten, nationalisten, nationale mar xisten, de islam, het leger, enz. En daar deze strijd zeer gecompliceerd is, kan niemand met enige zekerheid zeggen, wie uiteindelijk de overwinning zal be halen. Wat wel zeker is, is dit, dat de Soe- karniaanse periode tot het verleden be hoort, of althans snel tot het verleden zal behoren. En hoewel het spreek woord dat de geschiedenis zich her haalt, in z'n algemeenheid niet hele maal waar is, gebeuren er toch din gen, die ons sterk aan gebeurtenissen uit het verleden herinneren. Herhaaldelijk is erop gewezen, dat de staatsgreep van 30 sept. 1965 een frappante overeenkomst vertoonde met de beruchte Madioen-affaire van 18 sept. 1948. In beide gevallen waren het leiders van de communistische partij, de P.K.I., die een rol speelden in de opstand. Tóen zat Rusland achter de staatsgreep, nu was het China die er toe inspireerde. Maar de gevolgen zul len totaal anders blijken te zijn. Na de Madioen-affaire is Soekarno vaster in het zadel gekomen, thans is zijn posi tie wankeler dan ooit tevoren, ook al schijnt hij dagelijks tegenover buiten landse verslaggevers al zijn functies en baantjes op te sommen om te laten zien dat hij nog niet geheel is uitgescha keld Maar in de praktijk heeft hij toch niets meer in de melk, of om het in Indonesische stijl te formuleren, in de rijst te brokkelen. En dat leidt ons als vanzelf naar een andere overeenkomst met het verleden: we zien allerlei stro mingen, die indertijd een aandeel had den in de vestiging van de republiek, opnieuw naar voren komen om een greep op de situatie te krijgen. Dat ging voorheen in de richting van het com munisme, dat zal nu zeer waarschijn lijk gaan in de richting van het natio nalisme, wellicht ook van het leger en de jeugdbeweging. Maar het zou voor barig zijn, daaromtrent voorspellingen te doen. In elk geval is de nieuwe regering volop bezig aan de ontluistering van Soekarno en aan scherpe kritisering van diens beleid, ook al heeft hij dan hoe is het mogelijk! de hoogste post nog steeds niet verlaten. Op enige opvallende symptomen van een veranderende koers willen we nog wijzen. In de eerste plaats op de druk die blijkbaar door jongerengroepen op de regering wordt uitgeoefend. Men spreekt van de Angkatan 66 (de ge neratie van 1966) waarvan vele leden belangrijk maatschappelijke functies zouden vervullen. Ook wetenschapsbe oefenaars en leerkrachten zouden in vloed op de gang van zaken hebben. Ten tweede blijkt de staatsgreep van vorig jaar op de communistische partij als een boemerang te hebben gewerkt. Het Indonesische volk krijgt er oog voor welke gevaren er verbonden zijn aan de communistische infiltratie, met 1 name dan vanuit Peking. Er zijn zelfs Chinese scholen gesloten en op andere plaatsen zijn betogingen gehouden voor sluiting van dit soort scholen. Ten derde wordt van alle zijden aangedrongen op verbetering van de sociale en economische toestanden. Nogmaals, we weten niet, waarop dit alles gaat uitlopen. Maar dat het hoog tijd wordt, dat het roer radicaal omgaat, dat is zonder meer duidelijk. Italië De Russische minister van buiten landse zaken, Gromiko, brengt dezer dagen een bezoek aan Italië. Op zich zelf is d/*, geen opzienbarende gebeur tenis, va 1 officiële zijde wordt zelfs gesuggereerd dat het slechts als een formele aangelegenheid moet worden beschouwd. Maar het is toch wel de vermelding waard, als men bedenkt dat Het blijft een dankbaar onderwerp te filosoferen over de vraag of de toene mende welvaart - met een steeds rijker voedselpakket - merkbare invloed op onze lichamelijke conditie heeft. Een voor ieder waarneembaar verschijnsel is ongetwijfeld de vooral door de vrou wen gevreesde corpulentie. Ten onrech te schrijft men die vaak alléén toe aan overmatig gebruik van zoete versnape ringen, terwijl in feite bijv. het vetge- bruik een belangrijke oorzaak is van een te hoog lichaamsgewicht. Bijna een kwart (23''/o) van alle Westduitse huis moeders moet volgens een opinieonder zoek bij de voeding rekening houden met de gezondheid van één of meer gezinsleden. Daarvan leeft elf procent regelrecht op „dieet", terwijl de overige twaalf procent bij de samenstelling van het menu de nodige voorzichtigheid in acht moet nemen. Vandaar ook de eveneens in Nederland sterk toenemende popu lariteit van de z.g. reformhuizen. Een aanwijzing dat er inderdaad een rechtstreeks verband zou bestaan tus sen de gevolgen van de welvaart en de gezondheid, zou kunnen zijn, dat het „rijke" Land Noordrijn-Westfalen - het 32 jaar geleden is dat een Russi sche minister Italië bezocht. Er is sindsdien in Italië heel wat ver anderd. De communistische partij is na de val van het fascistisch bewind, met sprongen vooruitgegaan. Geen wonder dat van die zijde met verlangen naar Gromiko's komst is uitgezien. Of zijn bezoek inderdaad aan hun verwach tingen zal beantwoorden is een vraag die we op dit moment nog niet kunnen beantwoorden. Maar het lijkt niet erg waarschijnlijk dat de Italiaanse poli tiek als gevolg van Gromiko's bezoek een grote verandering zal ondergaan, want dat zou betekenen dat het land zich van het Westen zou moeten dis tantiëren, en dat kan het zich niet ver oorloven. Gromiko heeft ook een gesprek gehad met paus Paulus. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat een communis tisch staatsman een bezoek bracht aan het Vaticaan. Wel heeft Chroestsjows schoonzoon, Adzjoebai, die toen hoofdredacteur was van een Russische krant, drie jaar ge leden paus Johannes bezocht. De hui dige paus heeft Gromiko eenmaal ont moet, toen hij vorig jaar een bezoek bracht aan Amerika. Men kan zich afvragen of een derge lijke ontmoeting enige zin heeft. In de grote wereldpolitiek speelt het Vati caan toch geen rol van betekenis, hoe wel de invloed van deze „vredespaus" op het denken van zovele miljoenen rooms-katholieken ook niet mag wor den onderschat. waarin het Roergebied is gelegen - het grootste aantal huismoeders met dieet- keuken voor zijn rekening neemt (zes tien procent), terwijl anderzijds op het platteland slechts twee procent der be volking „op dieet leeft". De reden zal niet alleen de voeding zijn, maar ook het feit dat op het platteland over het algemeen veel meer lichaamsbeweging wordt genomen dan in de stedelijke concentraties. Een andere factor zal ongetwijfeld zijn dat het nerveuzer le ven in de stad bijdraagt tot het ont staan van vele lichamelijke klachten. schitterend bezit voor altijd! Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam Morgen, zaterdag (Koninginnedag) zal in de Julianahal te Utrecht (die 7000 plaatsen kan bevatten) weer de jaar lijkse zendingsdag van de Gereformeer de Gemeenten worden gehouden. In de morgensamenkomst, die om half elf begint, zullen ds. A. Elshout, ds. H. Rijksen, ds. G. A. Zijderveld en de zendingspredikant uit West-Irian ds. G. Kuijt spreken, 's Middags wordt dan het woord gevoerd door ds. L. Huisman, ds. L. Rijksen en de heer J. D. ten Voorde, die met verlof uit Nige ria over is. Ook verpleegster Diny Son- neveld uit Nigeria hoopt aanwezig te zijn. „TASTER" VOOR BLINDEN SIGNALEERT OBSTAKELS. In de Verenigde Staten is een foto- elektrisch „tastapparaat" geproduceerd, waarmede blinden opmerkzaam ge maakt kunnen worden op obstakels op hun weg. Het toestel, dat niet groter is dan een zaklantaarn, bevindt zich in een alu- miniimi huls en wordt door een batterij gevoed. Langs foto-elektrische weg wor den veranderingen in lichtsterkte op een lichtmeter overgebracht, die de frekwentie der elektrische impulsen aangeeft. Er is een variatie mogelijk van 4 tot 400 impulsen per seconde. Met behulp van dit toestel kan de blinde voorwerpen zo dun als een waslijn on derscheiden. (DIA)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1