Ie a.R.P. stabiel Ouddorp kan gerust zijn! Suikerbieten nu al laat Krachtpatser verplaatst kabels van kabelbaan Plaatselijk nieuws Volkswagenbusje slipt Stichting recreatieplan Grevelingenbekken Dinsdag 19 aprü 1966 No. 3479 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Bisamrat gevangen Jaarverslag Groene Kruis afd. Middelharnis— Sommelsdijk 16-jarige jongen gedood Culturele commissie Melissant B.B.-ploeg de beste van het eiland Werkstuk leerlingen LT. S. op de televisie PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Naast de enorme achteruitgang van ke P.v.d.A. bij de jongste verlciezingen fen de spectaculaire winst van de Boe renpartij is het feit, dat de A.R.P. bijna fetabiel is gebleven eveneens een op merkelijk verschijnsel. Helemaal gelijlc bleef ze niet. Het verschil met de Ka ïnerverkiezingen van 1963 is nog nega tief, doch slechts 0,06»/o, zodat dit wel fee verwaarlozen is. Er zit in de uitsla gen van de A.R.P. en de C.H.U. dik- vijls een kleine fout, omdat men over het hoofd ziet, dat deze partijen (plus de S.G.P. en het G.P.V.) meestal in Bra- iant en Limburg één lijst indienen. Het ftotaal daarvan moet men dus eigenlijk iiit elkaar halen uiteraard door een uwe schatting en doordat dit niet gebeurt, krijgt men een foutieve to- gaaluitslag. Bij het percentage van de 1.RP. moet feitelijk nog 0,39<'/o geteld vorden, zodat het volgens onze becijfe ring op 8,66<'/o komt tegenover 8,72 in |963. Evenals bij de andere partijen is er jöok bij deze wel.enig verschil tussen 'de provincies en bepaalde streken. Gro ningen hield zich liet best: een toene ming van 0,8%. Ook Friesland ging vooruit, al was dit slechts heel be scheiden n.l. ClVo. Overijssel, Gelder- tand en Zuid-Holland bleven gelijk, doch in de overige zes provincies was fer achteruitgang, het meest in Utrecht io.i'h). En op Goeree-Overflakkee was bet verlies heel groot, n.l. SVo van het letale aantal kiezers of 12"/o van de ^anhang in 1963. Wat de grote steden betreft, in Amsterdam werd alles |rergeleken bij 1963 0,2»/o opgehaald, Den Haag bleef gelijk en Rotterdam |ing 0,4''/o achteruit. Eerlijk gezegd vinden 'wij de uitslag bij de A.R.P. raadselachtig. Niet wat betreft het feit van de stabilisatie, want die zou toch wel een keer gekomen zijn, maar wel dat dit nü geschiedde. Niemand had ze op dit moment ver wacht. Algemeen werd verondersteld, dat de A.R.P. in meer of mindere mate zou moeten boeten voor haar deelne ming aan de coalitie, waardoor het ka- binet-Cals tot stand kwam. Het was bekend, dat menig partijlid of kiezer daarmee beslist niet akkoord ging en de samenwerking met de P.v.d.A., door gedreven door de leiders, heel sterk af keurde. Dit was er door het kabinets beleid van bijna een jaar zeker niet op verbeterd. Vele A.R. vonden en vin den dit allesbehalve aanvaardbaar, om dat het te links is gericht in sociaal- economisch-financieel opzicht. Men had dus achteruitgang verwacht en met na me verlies aan de C.H.U. Dit zal er wel geweest zijn, maar slechts in geringe mate. Daarbij komt, dat de beide andere coalitiepartijen grote verliezen leden: _i,de P.v.d.A. 4,6»/o (1963) of 6,5»/o 1962) Ën de K.V.P. resp. 1,7 en 2,2''/o. Daarin kullen ongetwijfeld ook andere factoren een rol hebben gespeeld dan die voor Be A.R.P. kunnen gelden, maar voor ben groot deel zijn ze toch wel het ge volg van onlust over het kabinet-Cals. Oe A.R.P. heeft hiervan blijkens de uit slag vrijwel geen nadeel ondervonden, petgeen wij zeer merkwaardig vinden, gezien de oppositie van velen in de par- lij tegen het kabinet. Zelfs bij de frac- |ie van de Tweede Kamer is te bespeu len, dat enige leden daarvan er alles behalve sympathiek tegenover staan. Nu deze oppositie niet tot uitdrukking gekomen is in de stembusuitslag, zal de partijleiding daarin een aanleiding vinden de samenwerking met de K.V.P. en de P.v.d.A. op dezelfde voet voort te zetten, hetgeen wij ten hoogste be treuren, omdat wij terwille van het 'landsbelang dit kabinet liever vandaag dan morgen zagen verdwijnen. In elk ^geval moet men van de A.R. partijlei- *ding niet verwachten, dat zij een breuk •zal forceren. Tot onze spijt hebben we nergens een aannemelijke verklaring kunnen vin dden voor het merkwaardige verschijn sel, dat de A.R.P. zich juist nü stabi liseert (tijdelijk of blijvend). Het staat iroor ons vast, dat zij stemmen verloren tieeft aan de B.P. en aan de C.H.U., al fkunnen dat er niet zo veel zijn ge weest. Vanwaar ze deze teruggekregen heeft zouden we ook niet weten. We tasten hier volkomen in het duister. De 'nabeschouwingen over de verkiezingen in „Nederlandse Gedachten", het week- j^lad van de partij, verspreiden daar over ook geen licht. De stabiliteit, waar- |oe de A.R.P. na zoveel jaren van af- Sakeling juist op dit moment gekomen ^Bs, is wellicht een verschijnsel dat min- *aer uit politieke dan uit andere oor- zaken te verklaren is. Een belangrijke ^factor lijkt ons de samenstelling van 5 deze partij. Evenals bij de andere con- ,;fessionele partijen komen ze dan te- ;^recht bij de kerken. De K.V.P. bestaat ■Jvoor 99»/o uit rooms-katholieken; de ■.'C.H.U. voor 94«/o uit Hervormden; het Geref. Pol. Verbond voor lOO'/o uit Vrij gemaakte Gereformeerden; de S.G.P. volgens onze globale berekening voor 46»'o uit de Geref. en Oud-Geref. Ge meenten, voor SSVo uit Hervormden en voor leVo uit Chr. Gereformeerden. Wat de A.R.P. betreft, deze bestaat, ook f weer zeer globaal genomen, voor 75»/o uit Gereformeerden, voor 21»/o uit Hervormden, voor SVo uit Chr. Geref." :|eii wellicht nog l»/o uit kleinere ge- v;.ineenschappen (we komen op het per- %centage Gereformeerden straks nog te- jrug). Het is altijd zo geweest, dat de kerkelijk Gereformeerden de meerder heid van de kiezers uitmaakten en in nog sterkere mate de leiding hadden. Na de oorlog bereikte ze in 1948 haar hoogtepunt met 13,2% van het totale stemmencijfer door de Indonesische kwestie, die toen actueel was. Daarna is het snel bergafwaarts gegaan. Wat de Kamerverkiezingen betreft was de ontwikkeling aldus: in 1952: 11,3%, in 1956: gfi'/o, in 1959: 9,4% en in 1963: 8,7%. In 1946 had ze ISzetels in de Kamer van 100 en in 1963 slechts 13 in de Kamer van 150, een verlies dus van een derde van haar kiezers. De vraag is nu, uit welke groepen dit verlies afkomstig is. Prof. de Jong gaf hierover enige opheldering in zijn boek „Overheid en onderdaan" (1956). Hij vermeldt daarin de volgende per centages omtrent de samenstelling der partij 1948 1952 1956 Geref. Anderen 57 43 60 40 71 29 Sedert dien heeft deze ontwikkeling zich voortgezet. Hoe de verhoudingen nu zijn, is niet zo gemakkelijk vast te stellen. Men zou wel heel simplistisch redeneren, wanneer men het volgende stelde; de A.R.P. behaalde nu in 1966 een stemcijfer van 8,7% en de Geref. Kerken malden thans ongeveer 6,8% van de Nederlandse bevolking uit. Ergo: de Gereformeerden maken 78% uit van de A.R.P. Dat zou aardig kunnen kloppen met de ontwikkelingslijn van Prof. de Jong, maar dan vergeet men, dat niet alle Gereformeerden A.R. stmemen. Hoe hoog het percentage A.R. kiezers onder hen is, valt onmogelijk exact vast te stellen. In de steden zal het ongetwij feld lager zijn dan in de dorpen, omdat men in de eerste veel meer bloot staat aan allerlei invloeden. Wel geloven we, dat het percentage van de Gereformeer den in de A.R.P. na 1956 lang niet in dezelfde mate gestegen is als vóór dat jaar, omdat de laatste tien jaar zich in de Geref. Kerken zodanige veranderin gen in de theologische ontwikkeling hebben voorgedaan een ontwikke ling, die zich min of meer beweegt in de richting van de Hervormde midden- orthodoxie en die ook consequenties heeft voor de politiek dat men steeds minder de Gereformeerden met de A.R.P. kan identificeren. Er hebben se dert 1956 niet alleen Hervormden en Chr. Gereformeerden de A.R.P. verla ten, maar ook meer Gereformeerden dan voorheen. Het percentage van 80, dat we onlangs noemden in het artikel „Spectaculaire verkiezingen" lijkt ons daarom bij nader inzien te hoog. In elk geval ligt het wel boven de 70. Dit in antwoord op een bezwaar van een trou we lezer tegen het getal 80. De stabilisatie wordt nu wel ver klaard uit de omstandigheid, dat de uit tocht van Gereformeerden tot stilstand zou zijn gekomen, doordat de „zelfkant" verdwenen zou zijn. Het is mogelijk, maar het lijkt ons weinig waarschijn lijk. Over 't algemeen zijn de Gerefor meerden zeer sterk aan hun kerk en partij (A.R.P.) gehecht. Bovendien zijn ze goed gedisciplineerd. Ondanks be zwaren tegen de leiding blijft men A.R. Ze. vormen dus een zeer vast kiezers korps. Er is een groot verschil in elec toraal gedrag tussen Gereformeerden en Hervormden in dit opzicht. Prof. de Jong schreef in vorengenoemd boek: „In de kennelijk weinig aanwezige iden tificatie van de Ned. Hervormden met de A.R.P. ligt waarschijnlijk de voor naamste sleutel tot verklaring van de aanzienlijke electorale afbrokkeling van deze partij." Ongetwijfeld is dit juist. Na 1956 is echter wellicht de exodus van Hervormden vertraagd. Momenteel is in elk geval de teruggang tot stil stand gekomen. De oorzaak of oorzaken daarvan juist op dit moment blijven voor ons een gesloten boek. Wanneer de A.R. partijleiding in de ze uitslag een goedkeuring zou zien van haar beleid inzake de kabinets- formatie-Cals door haar aanhangers, zouden we dit zeer betreuren. Deze uit slag lijkt ons meer gebaseerd op trouw aan de partij als zodanig en niet op een algemene aanvaarding van haar be leid. Velen zijn het daar niet mee eens volgens onze ervaring. En mocht dit in hoofdzaak wel zo zijn, dan is dit het bewijs van veler stelling, dat de A.R.P. steeds meer in linkse richting koerst wat het sociaal-economisch beleid be treft. Wij betreuren dit, omdat wij het juist graag~ in omgekeerde richting zou den willen ombuigen. Tenslotte nog in het kort iets over de partij samenstelling in de A.R.P. op ons eiland. Een berekening toont aan, dat van de ongeveer 3000 kiezers er 1200 Gereformeerd zijn d.i. 40%. De meerderheid is dus afkomstig uit an dere kerken. Dit zijn in hoofdzaak de Hervormden. In Dirksland b.v. zijn maar ongeveer 70 Gereformeerden, maar 370 A.R. kiezers. In Goeree zijn geen Gereformeerden, dus de 134 A.R. kiezers moeten Hervormden zijn. De op G. en O. geleden verliezen schijnen hoofdzakelijk naar de Boerenpartij en de S.G.P. te zijn gegaan. -O- In de april editie van de „Berichten voor Bietentelers" van de Coöp. Suiker fabriek Puttershoek wordt medege deeld dat, behalve in Zeeland waar het weer wat droger is gebleven dan in de overige Provincie de bietenuitzaai in het gehele land is gestagneerd. In Zeeland was daardoor op 4 april j.l. naar schatting ongeveer de helft van de bieten gezaaid, terwijl dat in het overige deel van het zuidwestelijk zeeklei gebied met nog maar 5 tot 10 procent van de bieten het geval was. Daarom concludeert de C.S.P. direc tie nu al dat er ook dit jaar weer een late gemiddelde zaaidatum van de bie ten zal moeten worden genoteerd. Het is moeilijk te voorspellen welke gevol gen dat voor de opbrengst zal hebben. „In 1964 werd bij late uitzaai een record suikeropbrengst per hectare be reikt en in 1965 kwam bij een late uit zaai de suikeropbrengst per hectare nog op het tienjarige gemiddelde. Als gevolg van de vertraging in de uitzaai is uiteindelijk ooli de zaadvoor ziening nog zonder al te veel klachten van telerszijde verlopen", aldus de CS. P. „Grote hoeveelheden zaad kwamen pas veel te laat gereed en van enkele zaadsoorten is ook nu nog niets afge leverd. Dit is het derde achtereenvol gende jaar, dat de Nederlandse produ centen van suikerbietenzaad de suiker industrie in moeilijkheden brengen. Deze gang van zaken is zeer onbe vredigend", zo besluit de C.S.P. POORTVLIET Door de heer J. Vroegop is in een slootkant nabij de Kalverdamseweg een volwassen bisamrat gevangen, het eer ste in Poortvliet gevangen exemplaar. Een paar jaar geleden werd de eerste op het eiland Tholen te Oud Vossemeer gevangen. Bisamratten zijn een gevaar voor de dijken, omdat ze deze kunnen ondermijnen. De grootste mobiele kraan van Euro pa, een Gottwald van van Twist uit Dordrecht heeft gisteren (maandag) de beide haspels met kabels van de kabel baan verplaatst van de z.g. „tamboer" naar de loswal op de vroegere Oostkop vanwaar ze per schip kunnen worden vervoerd. De kraan weegt zonder bal last, 70 ton, met de ballast die voor het heffen van een haspel nodig was woog de kraan 165 ton; hij staat op 28 •wie len! De beide haspels wegen 90 ton per stuk (80 ton kabel en 10 ton haspel). De kraan zette hem op een wagen van maar liefst 32 meter lang; dit ge vaarte had ook 32 wielen. Er stonden daar 4 voertuigen; de grote kraan, een kleinere die de ballast aanvoerde, een oplegger en de combinatie die de has pel vervoerde, gevieren hadden zij 88 wielen; niet belangrijk, wel interessant! Op de gisteravond gehouden jaarver gadering van de afd. Middelharnis-Som- melsdijk heeft de secretaris, de heer Heyboer het volgend jaarverslag uitge bracht. In het bestuur van het Groene Kruis is geen wijziging gekomen. De heer A. H. Mijs is tevens hoofd bestuurslid van het provinciale Groene Kruis in Zuid-Holland. In het bestuur van het Kraamcentrum Goeree-Over flakkee is mevr. Hordijk gekozen. In het wijkgebouw werd in 1965 een moedercursus gegeven, waarvoor 36 moeders en toekomstige moeders heb ben deelgenomen. Het totaal aantal leden voor Middel harnis bedroeg 1 jan. 1966 1165 en voor Sommelsdijk 704. De opbrengst van de Enimabloem-col- lecte heeft een hoog bedrag opgebracht f 1028.93. Dank zij de ijverige collec- tantjes en de beide wijkverpleegsters is dit hoge bedrag voor onze afdeling een aangename bijdrage. Het wijkgebouw wordt door mevr. Groenendijk-van Antwerpen en haar dochter keurig schoon gehouden. Onze bode Vogelaar verzorgt alleen Sommelsdijk, terwijl voor Middelharnis bode de contributies ophaalt. Voor het wijkgebouw is deze winter door het Gemeenschappelijk Admini stratiekantoor te Goes komt een contro lerend arts driemaal per week n.l. op maandag, woensdag en donderdag voor middag. Van de gemeenten Middelharnis en Sommelsdijk mocht onze penningmees ter weer 50 van de contributie ont vangen. Met de bureaux voor zuigelingen en kleuters gaat het bijzonder druk. De moeders komen zeer regelmatig deze bureaux bezoeken. Enkele cijfers: ziekenverpleging 3499; t.b.c. verpleging 83; zuigelingen-verzor ging 714, kleuter-verzorging 584, in 48 zittingen werden 1681 consulten voor zuigelingen; in 39 zittingen werden 486 consulten voor kleuters. Er werden ingeschreven 298 zuige lingen en 486 kleuters. Elke week wordt een zuigelingen bu reau gehouden en 4 keer per maand een Ideuter-bureau. Tijdens de vacanties heeft mevr. Kuil het verpleegwerk tot volle tevredenheid op zich genomen, terwijl mevr. Groe nendijk-van Antwerpen dan de verzor ging van het magazijn waarneemt. Naast het wijkgebouw is een parkeer ruimte aangelegd om auto's te plaatsen. De winnende ploeg: staand van 1. naar r. Maart Tanis*); Jan Grinwis; Willem Witte*); Weth. J. Voogd; Kees Aleman; Krijn Nuij*); Krijn Grinwis; zittend van 1. naar r. Krijn Westhoeve*); Jaap Pijl*); Eeuwit de Jong*); Maart Meijer; Kees Tanis*); commandant Eeuwit Witte*). (Met sterretje namen deel aan de wedstrijd.) OUDE TONGE Zondagavond plm. kwart over tien is even buiten Oude Tonge op de Provin ciale weg een uit de richting Haring- vlietbrug komende Volkswagenbus kort na een bocht geslipt en in de berm te recht gekomen. De bestuurder heeft toen waarschijnlijk te snel de slip ■wil len corrigeren waarna de wagen kan telde en tollend enkele tientallen meters over het wegdek schoof. Een der vier inzittenden, de 16 jarige Joh. de Pen ning uit Ouddorp overleed ter plaatse aan een ernstige hoofdverwonding. Hij was uit de wagen geslingerd en was door het voertuig meegesleurd. De an dere inzittenden, allen uit Ouddorp kwa men er zonder verwondingen af; het waren S. Voortman (18) die de wagen bestuurde, Arie Grinwis Kzn. en het 11-jarige broertje van het slachtoffer, Adrie de Penning. De Volkswagenbus, die bij W. Akershoek te Ouddorp was gehuurd, werd zwaar beschadigd. Beide zijkanten waren.over de weg geschuurd, door de hitte van de wrijving was de verf zelfs geblakerd. De jongens hadden een bezoek gebracht aan een broer van Arie Grinwis, dhr. P. Grinwis die te Bolnes woont. Ze waren 's middags om twee uur vertrokken. Zowel Oude Tonge als Ouddorp is door het gebeurde opgeschrokken; weer werd een jong leven door de dood weg genomen. Moge het voor ieder een waarschuwing zijn. Wijziging in programma'. Daar de tournee van de Folklanders op het laatste moment afgelast is, gaat de volksmuziekavond op donderdag 21 april niet door. Het is de Culturele Commissie een genoegen in plaats hier van aan te kunnen bieden op zaterdag 23 april om 8 uur in Melishof een volks muziekavond te verzorgen door Aviva Semadar. Deze wereldberoemde Isra ëlische zangeres van het volkslied is momenteel op toernee in Duitsland. Zaterdag komt zij speciaal over uit Stuttgart. Behalve door haar Israëlische liederen is zij beroemd om haar Portugese ra- do's. Rein Dool zal in het programma en kele Nederlandse volksliedjes bren gen. Een uit 8 man bestaande ploeg uit het Ouddorpse B.B. korps heeft j.l. za terdag by de te Oude Tonge gehouden zelfbeschermingswedstrijden de wissel- beker in de wacht gesleept. Herldngen die vorig jaar de beker won moest nu genoegen nemen met de tweede plaats. Na gedane arbeid was het in het verenigingsgebouw - onder het genot van een pils - goed rusten terwijl de jury in beraad ging. Voor de uitslag werd bekend gemaakt zei het hoofd B.B. dhr. Tuinstra, in Zuid Holland, zich te hebben af gevraagd voor wie de oefe ning het moeilijkst was geweest, voor de jury of voor de manschappen. Er waren totaal 372 punten te behalen. Ouddorp zegevierde met 255 punten. De oefening bestond uit 5 onderdelen t.w. 1. leiding en berichtgeving, 2. brandbestrijding, 3. reddingswerk, 4. E.H.I.O. op de rampplaats en E.H.I.O. in het gewondennest. Resp. waren voor deze onderdelen totaal te behalen 100, 70, 60 en 82 punten. Bij de uitslag bleek dat Ouddorp met 255 punten eerste was; Herkingen was tweede met 252 punten; Derde werd Oude Tonge met 232 pnt; Vierde Som melsdijk met 231 pnt. en vijfde Middel harnis met 215 punten. Prijsuitreiking. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester v. d. Harst van Oostflak- kee. De uitslag liet - aldus de burge meester - een verrassende wending zien. Herkingen werd door Ouddorp Van de eerste plaats verdrongen. Hij spoorde de ploegen aan zich weer serieus voor te bereiden op de oefening voor volgend jaar. De uitslag had geen grote verschillen laten zien; het zat hem enkel in de kleintjes." 'tussen Oude Tonge en Sommelsdijk bedroeg het ver schil maar één punt! Spreker bracht de korpsen, de Tech. dienst en de „slachtoffers" dank voor hlun medewerking waarna hij de prij zen uitreikte. Dhr. Eeuwit 'Witte nam als commandant de wisselbeker in ont vangst alsook een groepsprijs en voor elke man een medaille. Ook Herkingen kreeg een groepsprijs en medailles. -O- Zeeland en Zuid-Holland zullen een gezamenlijke stichting Recreatieplan Grevelingenbekken in het leven roepen, die tot taak krijgt een definitieve vorm van samenwerking tussen beide provin cies te creëren krachtens de Wet ge meenschappelijke regelingen. De stich ting moet verder de samenwerking be vorderen tussen de provincies en de gemeenten op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee die erbij betrokken zijn. De stichting zal verder een streek plan voor de betrokken eilanden voor bereiden en de bestemmingsplannen die betrekking hebben op het Greve lingenbekken, coördineren. (N. R. Crt.) MIDDELHARNIS Bekendmaking. De marktmeester van Middelharnis maakt bekend, dat op 27 april 1966 de voorjaarsmarkt in deze gemeente (nader aangeduid: Voorstraat van de voormalige gemeente Sommels dijk) zal worden gehouden. DIRKSLAND Vakantiebonnen verzilveren voor de bouwvakken op vrijdag 22 april van 6 8 ur bij T. Knops, Bosdreef 36. MELISSANT Jeugdconcours. Reeds eerder werd in ons blad de aandacht gevraagd voor het jeugdconcours, wat op 7 mei a.s. in het gebouw „Melishof" te Melissant wordt gehouden. De aanmeldingen zijn talrijk, reeds een 50-tal deelnemers zijn ingeschre ven, en verwacht wordt dat het aan tal nog zal groeien. Juist tot die jongelui, die dit aantal nog willen doen groeien, willen wij ons richten want deze groep brengt de or ganiserende commissie in moeilijidieden In voorgaande jaren is het steeds voorgekomen dat enkele dagen vóór het concours nog aanmeldingen binnenkwa men. Een ieder zal kunnen begrijpen dat inschrijving dan niet meer mogelijk is, het programma is dan klaar en het ge hele concours tot op de minuut gere geld. Het speet ons toen verschillende jon gelui te moeten afwijzen. Dringend ver zoekt de organiserende commissie de evt. aanmeldingen direct in te zenden, zo dit nog niet gedaan is of zich telefo nisch of persoonlijk aan te melden bij de heer G. S. Wolfert, Nieuweweg 23 te Melissant, telefoon 01877-504. GOEDEREEDE E.H.B.O. wedstrijd te Ouddorp Op 23 april zal er een E.H.B.O. wed strijd gehouden worden, waaraan 8 ploegen hun medewerking zullen ver lenen. Aanvang te 2 uur in het vereen, gebouv/. Het beloofd een mooie middag te worden, waarbij belangstellenden van harte welkom zijn. OUDE TONGE Kerkdienst vervalt. De kerkdienst van hedenavond waarin Ds. Hooger- land zou voorgaan kan door omstandig heden niet doorgaan. OOLTGENSPIiAAT Kerkdienst. Donderdag 21 april a.s. des n.m. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. Karens van Nieuwerkerk. OOLTGENSPLAAT Oudste mannelijke inwoner overle den. Op 17 april j.l. overleed ten zijnen huize. Lesje 6 te Achthuizen de oud ste mnl. inwoner van Ooltgensplaat, dhr Corn. Stam, weduwnaar van Jacoba Jansen. Hij bereikte de leeftijd van 93 jaar. De begrafenis vindt plaats 20 apr. op de R.K. begraafplaats te Achthui zen. Vrijdagavond om 5 minuten over ze ven zal de NCRV Televisie in het Tee ner Magazine een gedeelte van de uit zending wijden aan de Technische school te Middelharnis, waar de 21 leerlingen van de bakkersschool voor de tentoon stelling, die op 5 en 6 april werd ge houden, een pracht werkstuk hebben gemaakt. Het werkstuk is naar een tekening van The Rolling Stones gemaakt. De foto werd vergroot op schaal 1 2, een tekening van de hand van één van de knapen. Deze vergroting werd op een stuk triplex geplakt. Daarna werd het in dragant uitgevoerd: Dragant is een mengsel van poedersuiker, gelatine, ei wit en in dit geval kleurstof. Deze mas sa werd uitgerold, waarna het hard werd. Het werd verder in stukken ge broken en er werd op de triplexplaat een mozaïek gelegd. De eenentwintig leerlingen hebben er vier weken aan gewerkt, waarna hij tentoongesteld werd op de ouderavon den in het begin van april. Het mozaïek had veel belangstelling. Meer dan 1000 mensen heben om het kunstwerk gestaan. Dat was voor de N.C.R.V. aanleiding om naar de Tech nische school te komen met een came raploeg, een regisseur en een reporter. Drie uur lang hebben Kees Kamp, Dirksland en Klaas van Zielst, Herkin gen, paraat moeten zijn. Vrijdagavond komen ze op het scherm met de af beelding van The Rolling Stones, die deze keer uit bijna 2000 stukjes be staan. ST. ANNALAND Vierjarig meisje gedood. Donder dagmiddag heeft zich in de Voorstraat te St. Annaland een ernstig verkeers ongeluk voorgedaan. De werkauto van de P.Z.E.M. moest achteruit rijden, om een andere auto te passeren, toen bij het achteruit rijden het vierjarig dochtertje van de heer J. Koedood uit de Schelde- bar juist met haar step aan het spelen was en met haar hoofdje tussen de wie len van de auto en het trottoir bekneld raakte. Het meisje was op slag dood. De verslagenheid in de gemeente is groot.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1