Gerrit Karilux 40 jaar drukker ID A F bij Gebr. de WaallSommeisdijkl bol Mr Herkingen kampt met verregaande jeugdbaldadigheid Ongelukken tijdens Paas-weekend Garage Knöps Middelharnis liet publiek droomauto's strelen! Be: i in Groene Kruis afdeling hield jaarvergadering Na de sirijd Prachtige show t.g.v. de opening van de nieuwe garage ['^H^PrachtigeJgeschenken van werkgever en personeel i- - J Op beide Paasdagen 20.000 auto's over Haringvlietbrug Zondagsdienst artsen PREDIKBEURTEN Stellendam Ooltgensplaat op t o Ette Bladz. 2 „EILANDEN-NIEÜWS" Vrijdag 15 april 1966 Byrijdag 15 aij J.l. woensdag 13 april hield de afd. van Het Groene Kruis te Herkingen haar algemene jaarvergadering in het Verenigingsgebouw „Ons Huis". De voorzitter J. Witvliet opende de verga dering op de gebruikelijke wijze, en heette allen hartelijk welkom. Blijkens het jaarverslag van de secretaris had er in 1965 evenals in 1964 een mutatie plaats in de wijkverpleegster. Op 1 ja nuari was in dienst als verpleegster in de wijk mevr. Bestman-v. d. Groef, die op 15 mei 1965 op haar verzoek eervol werd ontslagen. Na enige maanden waarneemsters ge had te hebben de wijkverpleegsters uit Oude- en Nieuwe-Tonge werd per 15 augustus 1965 als wijkverpleeg ster aangesteld mej. Zr. J, Koppejan, in die maand als wijkverpleegster slaag de te Rotterdam. Het bestuur meent met deze keus wel een goede keus te heben gedaan. De verzorging door de zuster van een gedeelte van de wijk in Dirksland is nog steeds bestendigd. Wegens bestrijding van tuberculose stonden onder toezicht 3 gezinnen; ge durende 1965 werden geen gezinnen af geschreven. Door de wijkverpleegsters werden in 1965 afgelegd de volgende bezoeken: verpleegbezoeken: 797 met 1006 han delingen; geven van injecties 176; pra- entale zorg 10; tuberculosebestrijding 19; verbinden 54; rheumatiekbestrijding 14; bejaardenzorg 97; dagelijkse beur ten 360; dagelijkse wasbeurten 292; be stralingen 110; kleuterzorg 138; laatste hulp 10; kankerbestrijding 6; overige bezoeken 368; uren besteed aan admi nistratie 44; magazijnartikelen gehaald 217uren besteed aan bestraling 65Eer ste hulp moest div. malen worden ver leend. Het consultatiebureau voor zui gelingen hield 49 zittingen met 141 con sulten. Aan het eind van het jaar ston den 52 zuigelingen ingeschreven. Dit bureau wordt om de 14 dagen gehouden in het wijkgebouw door de beide in de gemeente practiserende artsen. In het afgelopen jaar werd 12 maal kleuterbu- reau gehouden met 197 consulten. Op het eind van het jaar waren 120 kleu ters en zuigelingen in zorg. Door de districtverpleegster werd een moeder- cursus gegeven waaraan 12 personen deelnamen. Het ledental bleef gehand haafd op 300. In 1965 werden als be stuurslid herkozen de heren J. Bestman en J. L. Coenradie. Thans zijn aan de beurt van aftreden J. Drooger en C. Huizer. Voor de vlotte inning van de contributie is een woord van dank aan de bode zeker op zijn plaats. De bejaardenmiddagen in het wijkgebouw werden eveneens vorig jaar goed bezocht. De rekening 1965 werd goedgekeurd en door de commissie bij monde van de heer de Keizer in orde bevonden. Als nieuwe commissieleden werden be noemd C. Huizer en J. v. d. Velde. De begroting 1966 werd vastgesteld. Als bestuursleden werden herkozen J. Droo ger en C. Huizer Jz. Vervolgens kwam de rondvraag aan de orde. Hiervan werd zeer druk gebruik gemaakt, o.a. door dr. Huisman. Baldadigheid! Ook werd naar voren gebracht de Na de verpletterende nederlaag van de Zuidafrikaanse oppositie in de jong ste algemene verkiezing een verkie zing waarin de regerende Nationale Partij 126 zetels in de Volksraad (Twee de Kamer) kreeg en de oppositie haar zetelaantal zag slinken van 49 tot 39 zetels, worden er overal bespiegelingen gehouden over deze nieuwe, grote over winning van een partij, die al sinds 1948 ononderbroken aan het bewind is. Het gevoel van de nationalistische kiezers wordt waarschijnlijk het best weergegeven in een hoofdartikel van het Johannesburgse dagblad „Die Transva ler". Dit blad zegt: „Bij alle ondersteuners van de Natio nale Partij heerst er grote vreugde over de overwinning de grootste in de ge schiedenis van Zuid-Afrika. Er zal in de volgende paar dagen en weken onge twijfeld druk gezocht worden naar de reden waarom de Nationale Partij voor de zoveelste keer een overwinning be haalde. Twijfelachtige voorlichting, vooral van de kant van zekere politici en kranten, zullen aan de orde van de dag zijn. Zij zullen alle redenen opnoemen behalve de juiste. Een behoorlijk onderzoek naar de gorzaak van de Nationale Partij- overwinning is dus wenselijk. Een volk dat wil voortbestaan moet met een geest van idealisme bezield zijn. Zodra een volk geen idealen meer koes tert, heeft het ook niets meer om voor te leven en legt het de bijl aan de wor tels van zijn voortbestaan. Wat er ook van het volk van Zuid- Afrika gezegd mag worden, zal elke onpartijdige waarnemer moeten consta teren dat het bij dit volk niet aan ide alisme ontbreekt. Dit idealisme komt al dadelijk tot uiting in zijn onoverwinnelijke wil tot voortbestaan. Met deze wil gaat het schone en grootse ideaal gepaard om hier aan de zuidpunt van Afrika de Christelijke beschaving en cultuur te laten groeien en bloeien. Hier heerst de diepe overtuiging dat de Schepper met het ontstaan van een nieuw volk hier een bepaald doel gehad heeft en dat elk individu naar zijn of haar beste vermo gen moet helpen om dit doel in vervul ling te doen gaan. Daar is verder het ideaal van vrij heid. Wie iets van de geschiedenis van Zuid-Afrika wil begrijpen zal steeds re kening moeten houden met dit ideaal, dat zo'n machtige stuwkracht uitoefende op opeenvolgende geslachten. Diep tref fend heeft C. J. Langenhoven dit streven in enkele woorden geschetst in het volkslied van Zuid-Afrika „Knegte van die Allerhoogste, teenoor die hele wereld vrij." (African Express) baldadigheid van de jeugd te Herkin gen, ook de rijpere jeugd is hier aan schuldig. Verschillende leden waren ver ontwaardigd dat men te Herkingen al les vernield, wat los en vast is, klacht op klacht komt er binnen van inwo ners over: door de brievenbussen plas sen, kerkruiten inwerpen, stenen uit de kaaimuur de haven inwerpen, belletje trekken soms des morgens om zes uur, als men naar het werk gaat, bomen vernielen enz. enz. En als men er over klaagt bij sommige ouders kan men horen dat zal die van mij wel niet doen, zo wordt het kwaad nog gesteund. Laten de ouders toch hun kinderen waarschuwen op deze weg niet verder te gaan, waar is het voor nodig avond aan avond bij diverse personen, o.a. bij de wijkzuster steeds te bellen, en in het portiek van het wijkgebouw alle narigheid uit te voeren, en het de be woners van de Kaaidijk lastig te ma ken, ook door oudere personen. Laat de jeugd er zeker van zijn dat ze door sommige personen zal worden gescha duwd en bij overtreding er niet mals aan toe zal zijn. Het bestuur doet een beroep op de bevolking van Herkin gen, bij elke baldadigheid het bij de bevoegde instanties te melden omdat aan deze verniel zucht een einde moet komen. Niets meer aan de orde zijnde werd deze vergadering gesloten. Van zaterdag 16 april v.m. 12 uur t.m. maandag 18 april v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Bakker, telef. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, tel. 01877- 227, Dirksland. Oostflakkee: Dienst heeft dokter de Jager, telef. 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Kramers, tel. 01873-201, Ooltgensplaat. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Boone, tel. 01877-234. ZONDAGSDIENST ÜIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw ,telef. 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 17 apr. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- i land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, te. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415 Nieuw Vos semeer. DIRKSLAND Op het kruispunt Schelpenpad-Kor- teweegje-Boomvlietstraat had een aan rijding plaats tussen een personenauto en een wielrijder, waarbij de wielrijder een dubbele beenbreuk opliep. De personenauto, bestuurd door J. T., Dirksland, wilde vanaf het Korteweegje de Boomvlietstraat inrijden. Hij ver leende de 13-jarige M. H., eveneens te Dirksland, geen voorrang. De jongen werd door de auto geschept en kwam met zijn linkerbeen bekneld te zitten tussen het frame van zijn fiets. Hij werd naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Het rijwiel werd zwaar be schadigd, de auto licht. Twee bromfietsberijders kwamen met elkaar in botsing op het rijwielpad aan de Noorddijk ter hoogte van boerderij Van Kempen te Dirksland. Eén der bromfietsers, J. D. v. A., 16 jaar, uit Melissant, geraakte bij de botsing van het fietspad af en vloog met zijn brom fiets tegen een boom. Hij liep ernstige hoofdwonden en een hersenschudding op. Hij werd, na verbonden te zijn door dr. Boot, naar zijn woning vervoerd. De tweede bromfietser, eveneens uit Melis sant, liep geen noemenswaardig letsel op. De bromfiets van v. A. werd door de politie in beslag genomen en de politie stelt een onderzoek in. Twee personenauto's kwamen met el kaar in botsing op de kruising Philips- hoofjesweg-Bosdreef. De bestuurders van beide wagens, de heer W. G. en me vrouw V. L.-T., beiden uit Dirksland, kwamen met de schrik vrij. G. gaf geen voorrang. De auto van mevr. v. L. werd zwaar beschadigd. Ook de auto van G. liep schade op en moest worden weg gesleept. Ook hier stelt de politie een onderzoek in. Mejuffrouw C. L. B., 17 jaar, uit Stel- lendam, reed met haar bromfiets op het rijwielpad aan de Staakweg. Op de kruising Staakweg-Boezemweg, verloor zij de macht over het stuur en reed de bocht uit, daarbij een daar langs de weg staand paaltje meenemend. Op de duo zat de 18-jarige T. v. d. S. uit Stellen- dam. Beiden vielen op de weg. Mejuf frouw B. liep een hoofdwond op en v. d. S. kwam met de schrik vrij. De brom fiets werd licht beschadigd. STELLEND AM Uitgaande van het „Jeugdwerk Sy node Ned. Herv. Kerk" is dhr. Bart Noorthoek als vrijwillige verpleeghulp op de boot Pr. Irene. Deze boot maakt met 70 invaliden een rondreis. Zending. Over het eerste kwartaal van dit jaar brachten de kinderen van de Herv. School ten behoeve van het werk van de Ger. Zendingsbond in de Herv. Kerk het mooie bedrag van p 94,77 bijeen. Hartelijk dank aan allen, die hun steentje bijdroegen. ZONDAG 17 APRIL 1966 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper (nam. H. Doop. Extra collecte voor het hulppredikers- fonds). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schravendeel (v.m. H.A. en sav. H.A. en dankzegging). Chr. Geref. Kerk ds. J. C. van Ravenswaaij van Scheveningen. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Ger. Kerk (vrij gemaakt) 10 en 4 uur ds. P. Deddens van Rozenburg. Herv. Kring De Oecumene 10.30 uur ds. C. v. d. Steen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. C. Bultman. (Extra coll. voor het Bouwfonds. Rem. Kerk 7 uur ds. L. van Os. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. K. Exalto en 6 uur ds. B. J. Wiege- raad. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. B. J. Wiegeraad en 6 uur ds. K. Exal to. (Extra coU. voor de Inw. Zending) Ger. Kerk 10 uur ds. C. Overdulve te Laren en 4 uur ds. G. Vesseur te Boskoop. Ger. Gem. 10 en 6 uur stud. Schreuder. (Extra coll. voor de kweekschool „De Driestar" te Gouda. STELLENDM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. A. Jansens (v.m. H.A. en n.m. dankz. H.A.) Ger. Kerk 10 uur ds. G. Vessem te Boskoop en 6 uur ds. C. Overdulve te Laren. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. H. Vlijm. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (Extra collecte voor het Bouwfonds). Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. J. Oosterum te De Meern. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 u. dhr. Vroegindeweij te Lochem. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. W. Vroegindeweij uit Berg ambacht. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Jonkers, (v.m. H. Doop en n.m. voorber. H.A.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Jongebreur. (v.m. voorber. H. A. Extra coU. voor het restauratiefonds). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. T. van 't Veld. (nam. openbare belijdenis). Ger. Kerk 10 uur ds. G. C. Muntingh van Middelharnis en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Vermaat. Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder en 2.30 uur ds. A. J. Jelsma te Dordrecht Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Vliet en 2.30 uur ds. T. van 't Veld. MELISSANT Kerkdiensten Ger. Gem. A.s. zon dag 17 april hoopt voor de Geref. Ge meente alhier des voorm. 10 en des sav. 6 uur voor te gaan student Schreuder van Amersfoort. Er zal een collecte voor de kweekschool „Dé Driestar" te Gouda worden gehouden. Zoals we reeds in ons vorig vrijdag- nummer vermeldden heeft garage Knöps dir. dhr. Joh. Breen j.l. donderdagavond de nieuwe garage aan de Langeweg te Middelharnis officieel opengesteld. De receptie die te dezer gelegenheid in het nieuwe bedrijf werd gegeven werd door vele honderden Flakkeese automobilisten en overige belangstellenden bezocht. De foto's to nen hoe imposant het gebouw geworden is. De interieur-foto laat een gedeelte van de briljante show zien die tijdens de openingsdagen gehouden werd en waaruit meerdere puike wagens werden verkocht. Aan het eind van de garage staat dhr. Breen (r.) in onderhandeling met een zakenrelatie. Gerrit Kardux had het allang zien aankomen„Maak er nou geen druk te van" had hij nadrukkelijk gevraagd aan zijn werkgever, de heer J. H. Kop pelaar, directeur van drukkerij Gebrs. de Waal te Sommelsdijk, bij welk be drijf dhr. Kardux thans 40 jaar lang het drukkersvak uitoefent. Aan de wens van dhr. Kardux is maar gedeeltelijk gehoor gegeven; dinsdagmiddag werden de persen en de zetmachines stilgezet. In „Vita-Nova" waar dhr. Kardux met zijn echtgenote een receptie werd aan geboden is het geen grote drukte ge weest maar dat deed aan de prettige, collegiale sfeer geen afbreuk en de har telijke woorden en geschenken waren er niet minder om. Temidden van ziji collega's beleefde dhr. Kardux de mooi ste „snippermiddag" uit zijn 40-jarig dienstverband. Grote waardering De heer Koppelaar releveerde hoe dhr. Kardux als 14-jarige jongen op de drukkerij was gekomen. Het bedrijf was toen nog op het Zandpad gevestigd en dhr. Kardux werd tewerkgesteld in iets wat men aldus dhr. Koppelaar „drukkerij" placht te noemen. Met de drukkerij was ook Gerrit meeverhuisd naar de Langeweg; hij wist zich steeds in de gewijzigde omstandigheden en de veranderende werkmethoden aan te pas sen al zal dat wel eens een overwin ning zijn geweest. Bij alle verandering was er ook verandering gekomen in de leiding van de zaak; het bedrijf werd opgericht in 1924 door een vader en 3 zoons (de Waal) en spoedig werd dhr. J. H. Koppelaar Sr. aan het bedrijf verbonden, hij mocht het 40-jarig jui- leum van het bedrijf en van dhr. Kar dux niet meer beleven. Voorts stond dhr. Koppelaar stil bij de vergankelijkheid; het is de aard van de tijd, alles wisselt en alles vergaat. Hij vroeg zich af hoeveel miljoenen druks dhr. Kardux al zal hebben ge drukt en hoeveel van die druks er nog zijn bewaard gebleven, de meesten zul len reeds lang zijn vergaan. Niettemin was er aldus dhr. Kop pelaar alle reden tot vreugde; Gerrit stond altijd gereed om naar beste kun nen zijn werk te doen al moet gezegd dat hij het niet altijd in dezelfde stem ming aanvaardde! Spr, veronderstelde dat er een wederzijdse dankbaarheid zou zijn omdat dhr. Kardux de kracht was geschonken zijn werk gedurende 40 jaar te verrichten. Voorts wees spr. op een totale verandering n.l. de verande ring des harten, die het gehele mense lijke wezen beroert en niet aan tijd is gebonden. Spr. hoopte dat dhr. Kardux die verandering des harten mocht on dergaan en dat hij Hem zou volgen in de vernedering opdat hij eenmaal de verhoging deelachtig zou worden. Aan het eind zal het dan feest zijn, niet en kel een dag maar voor Eeuwig, de dankbaarheid zal dan volmaakt zijn in God. De heer Koppelaar wenste ziJn werknemer dat van harte toe. Hij hoopte ook dat hij nog een aantal ja ren zijn krachten aan het bedrijf zou ge ven en wenste hem van harte geluk met zijn jubileum waarbij hij ook mevr. Kardux betrok die steeds intens met haar man heeft meegeleefd. Spr. deed dit ook namens de directie van Eilan- den-nieuws nu de directeur dhr. Th. de Waal herstellend van een hartaan^ val nog niet aanwezig kon zijn, al gaat zijn toestand thans goed vooruit. Ook aan „Eilanden-nieuws" heeft dhr. Kardux vele, vele (nachtelijke) uren ge werkt; hij drukte honderdduizenden kranten en wist zich ook te verplaatsen en in te leven in het onrustige en span nende krantenbedrijf. De heer Koppelaar haalde hierop een grote kartonnen doos te voorschijn die hij de jubilaris overhandigde. Er kwam een fantastische mooie Zaanlander klok te voorschijn, die in de armen van dhr. Kardux een ronde langs het per soneel deed. Ook werd hem nog een geldbedrag uitgereikt. Namens het personeel Namens het personeel van Gebrs. de Waal sprak de heer Jac. Struijk te Her kingen. Hij had zijn „toespraak" in dichtvorm gegoten waarin hij blijk gaf heel wat van de persoon Gerrit Kardux en zijn werk te weten. Hij oogstte met zijn rijmelartl een verdiend succes. Namens het personeel liet hij door de kantoorbediende mej. Annie Joppe de jubilaris een prachtige vulpen met inscriptie overhandigen. Mej. Suze Peekstok kon daarop mevrouw Kardux met een prachtig bloemstuk verrassen. De heer C. Jonge jan die alhoewel zelf al 37 jaar aan het bedrijf verbon den, zich nog herinnerde hoe hij by zijn indiensttreding door dhr. Kardux in bescherming was genomen, wenste de jubilaris eveneens van harte geluk. Na mens de A.N.G.B. (de Grafische Bond) bood hij mevr. Kardux een mooie pot plant aan. De laatste spreker was dhr. T. Stolk namens het personeel van het papier- warenbedrij f Gebrs. de Waal. Hij ver onderstelde dat dhr. Kardux als Jacob over zijn verblijf bij Laban kon zeggen dat hij de hitte des daags en de koude des nachts heeft gedragen; ook zijn loon zou veranderd zijn maar dan ten goede! Dhr. Stolk hoopte dat dhr. Kardux nog geruime tijd in het bedrijf werkzaam zou blijven; „pik die 10 jaar er nou ook nog maar bij" ad viseerde hij. Donktüoord In erkentelijkheid tot God Die hem de kracht gegeven had zijn werk te kunnen doen dankte dhr. Kardux hier op ook ziJn patroon, dhr. Koppelaar voor het aangeboden geschenk en de receptie. Spr. had er niet te veel druk te van willen maken, deze bijeenkomst zei hij op hoge prijs te hebben gesteld. Ook dankte hy het personeel voor de aangeboden vulpen. Spr. besloot met de wens dat hij de kracht en gezondheid zou ontvangen zijn werk dat hem na aan het hart ligt nog een aantal jaren te mogen blijven verrichten. Passeerden j.l. zondag 7072 auto's de j Haringvlietbrug, op maandag twee de Paasdag werd dit aantal bijna verdubbeld tot maar liefst 13.558. In clusief het tolgeld van de buspassagiers 1 en 2408 fietsen en brommers leverde de tweede Paasdag f 35.508,50 aan tol geld op. Op vrijdag passeerden er 50481 auto's, zaterdag 4761, zondag 7072 er, maandag 13558; resp. leverde dat 12949,50; f 12.441,50; f 17998,25 en i 35.508,50 op. Opbrengst H.E.M.A.V.A. Over het eerste kwartaal van dit jaar werd voor de H.E.M.A.V.A. (Ver. Propaganda Kin derbescherming) het mooie bedrag bij een gebracht van f 142.20. Zoals u be kend zal zijn dient dit geld om die kinderen, die doordat hun ouders fout waren en daarom in een inrichting zijn opgenomen, wat meer levensvreugde te schenken. Mogen wiJ daarom ook voor het volgende kwartaal op uv? gel delijke steun rekenen? Voor ditmaal hartelijk dank aan allen, die gave» en aan de jeugdleden, die zo trouw iedere maand rondgingen. Waardering voor werk van overledenen Zoals reeds elders in dit nummer vermeld, had donderdagmiddag de be grafenis plaats van de heer A. J. Kor-1 teweg en de heer H. C. de Ruiter. Voor beide plechtigheden was er een grote belangstelling. Op de nieuwe begraaf-1 plaats werd om 1 uur de heer A. Korteweg teraardebesteld. Enkele kran sen dekten de baar, waaronder een 1 krans van Bescherming Bevolking. de aula sprak wethouder, de heer A* de Vos namens genoemde B.B. HiJ schetste de overledene als een haiM werker en een actief lid van deze or-1 ganisatie. De hervormde predikant, P. Vermaat, die de rouwdienst leid bepaalde zijn gehoor bij een gedeelte uit Joh. 11. Aan de groeve sprak Jiij Apostolische Geloofsbelijdenis uit. De oudste broer van de overledene, heer S. L. Korteweg te Oudenhoom dankte voor de betoonde belangstellinS' Te 2 uur had op de oude begraai- plaats de biJzetting in het familiegf" plaats van de heer H. C. de Bui'^'' Toen de kist was neergelaten spra» burgemeester W. M. van der Harst en kele woorden. Met de heer De Ruiter is er een van onze oude dorpsgemeen^ schap heengegaan, die als oud-opzic"' ter van de gemeentewerken een voor' name plaats in ons midden heeft inge nomen, aldus de burgemeester. De Geref. predt. ds. A. W. Meeder. die de rouwdienst leidde sprak n.a. Psalm 16. De oudste zoon van de over- ledene, de heer A. de Ruiter te De L'^ dankte voor de betoonde belangstellu» Zo had er op één middag, zowel op oude- als op de nieuwe begraafp'a^ i een droeve plechtigheid plaats, waa btj een oude en een jonge inwoner s» de schoot der aarde werd toevertrouw Een Daf bedrijf van j.l. woensdag meisdij k op formidabele stilstand geh bestuurd doe uit Ouddorpl bocht van de paaltjes en b| die zich in de cabine drJ bijrijder wal zeker niet Eerste I Donderdag l huis van d I Ooltgenspla j plaats waa I plaatselijke [lijke ambte iRemus, adj ttarie en t r burg. stand den Ochten A. C. Vrij t het begin e •mej. Remus een leuke bruidspaar voorspoed l oude geme l (zover is na j lijke ambte huwelijken. Oostflakkee [rig jaar w- benoemd. Burg. St Geboren: dochter va" [netje H. d dochter va Anthonia v Huwelijk- derman, 27 - lier, 20 jaa Ingekome Middelburg Vreeswijk; Vertrokk l Poortvliet. Op de april 1966 deren, a p 1 Het aan mer, de h iets dalend f Het aan" [wg met tra t biel. [Prijzen: i 1300; guste fzen 800—1 I kalveren 4 Pers 701 [koeien 3.50

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 2