Garage Knöps - Middelharnis beeft nu de ruimte Bus- en veerdiensten met Pasen De Gast Dirksland breidt uit met Quiclc-service station Tol betalen of op de foto Plaa Kabeljauw Ook olie van Ouddorps strand geruimd Nieuwe garage aan de Langeweg gisteren in gebruik genomen Vervolg raad Goedereede Tijdrede voor de S.G.P. door ds Verkade Goedereede heeft als eerste goedgekeurd gemeentewapen PREDIKBEURTEN Rectificatie PREDIKBEURTEN ZEELAND Predikbeurten Gerefi Gemeenten Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 8 april Vrijdag 8 ad H „Meer ruimte" was een verlangen dat de directeur van garage Knöps te Middelharnis, dhr. Joh. Breen al sinds 1960 bovenaan zijn (bedrijfs) verlanglijst had staan. Eindelijk is het er dan van gekomen en nu garage Knöps gisteren - donderdagavond - de nieuwe garage aan de Langeweg te Middelharnis open de is zij daarmee van het ene uiterste in het andere gevallen. Garage Knops is een zo gezond bedrijf dat de garage aan de Nieuwstraat-Eendrachtstraat al enkele jaren te klein is om in een be hoorlijke werkruimte reparaties en ser vice-beurten aan de vele Vauxhalls, Bedfords, Opeis en Chevrolets te kun- ten verrichten. In het nieuwe bedrijf met geheel nieuwe en uiterst moderne apparatuur zal het zeker prettiger en gemakkelijker werken zijn. Garage Knöps is al sinds 1920 een begrip op Flakkee. Het was dlir. W. Knöps die in dat jaar een garage be gon. Hij legde zich vnl. toe op motor fietsen en landbouwwerktuigen om al spoedig ook in auto's te beginnen. Dhr. W. Knöps overleed in 1962 in welk jaar de garage door dhr. J. Breen, die sinds 1957 vertegenwoordiger was werd over genomen. De garage heeft een grote bloei doorgemaakt, een bloei die nog steeds doorgemaakt. Werden in 1955 nog slechts 5 a 6 auto's verkocht, vorig jaar waren het 134! Garage Knöps heeft het daelerschap van een viertal bekende automerken; t.w.: Opel, Vauxhall, Bed ford en Chevrolet. Van oud naar nieuw Was de oude garage maar 140 m2 en was er maar één brug, in de nieuwe garage die maar liefst 880 m2 is kan de rechtgeaarde monteur zijn hart opha len. In de werkruimte staan cm. 2 bruggen van 3V2 en de ander, voor vrachtwagens van 7 ton. Voor revisie- werk het „vuile" werk is een apar te gelegenheid waar ook het daarvoor benodigde speciale gereedschap een plaats heeft gekregen. Motoren, versnel lingsbakken, achterbruggen e.d. kun nen daar, zonder dat het in de garage smerig wordt worden gedemonteerd. Een bijzonder practisch apparaat is de zgn. „bean" brug waarop zowel de stand van de voor- als achterwielen kan worden gecontroleerd en e.v. kan worden gecorrigeerd. Dit gebeurt geheel langs electronische weg, de juiste cor rectie wordt door een tweetal lenzen op een scherm geprojecteerd; een duur maar zeer practisch apparaat dat het leven van vele autobanden aanmerke lijk kan verlengen. In het magazijn is naar schatting voor f 40.000,aan onderdelen opge slagen; er staat een hele reeks onder- deelkasten en -rekken en men treft er alle lopende onderdelen; er is een apart loket voor uitgifte van onderde len aan het publiek en aan de monteurs, evenals dit het geval is in de speciaal ingerichte accessoireshoek. In de ga rage zijn twee kantoren, een voor de garage en een privékantoor waar in al le rust en discretie zakengesprekken kunnen worden gevoerd. Dhr. Breen streeft ernaar om straks direct nadat een auto is gerepareerd ook de reke ning te kunnen aanbieden omdat de practijk heeft geleerd dat de cliënt dit meer op prijs stelt dan maanden daar op te moeten wachten. Ook is gedacht aan een personeelscantine waar de kof fie en de middagboterham kan worden gebruikt, al met al een pracht garage. Tot die pracht werkt ook de verwar ming bij; een heteluchtkachel produ ceert maar liefst 200.000 kalorieën per uur; een speciale inst&llatie zorgt er voor dat uit de garage de uitlaatgassen worden afgevoerd. Alsof het allemaal nog niet genoeg is ligt er om het garagebedrijf nog een groot terrein dat wanneer nodig voor uitbreiding kan worden gebruikt. Ach- Een bedrag van f 17200,werd ge- voteerd als voorbereidingscrediet met ook de stem van dhr. Komtebedde en G. Tanis voor) en de raad machtigde b. en w. om in overleg met het Insti tuut Stad en Landschap, de Ver. van Ned. Gemeenten en het hoofd van de Techn. Dienst na goedkeuring van de kapitaalsuitgaaf een architekt opdracht te verstrekken tot vervaardi ging van een schetsplan voor het raad huis. De voorz. verzekerde dat b. en w. nog geen architekt „op het oog" heb ben, het is aannemelijk dat contact zal worden gezocht met een op de bouw van raadhuizen gespecialiseerd archi tekt. B. en w. zullen ook elders enquê teren of een nieuw gebouwd raadhuis ook aan de practische eisen voldoet. De heer Visser begreep dat dit een zaak van jaren gaat worden. Niettemin vroeg hij of het college zich een streef datum voor ogen heeft gesteld; „Wij zouden het nog graag meemaken" ver duidelijkte hij. De voorz. antwoordde hierop dat de bouw duidelijk gekoppeld is aan een contingentering, ook de financiering speelt een belangrijk woord mee. Pri mair is een schetsplan nodig en zo stelde de voorz. „we zullen eens de spa in de grond moeten steken om te eniger tijd vrucht te zien." Aan het eind van de korte vergade ring sprak de voorz. de hoop uit dat de gedemonstreerde samenwerking zich zal voortzetten in nog dieper en wij der verband. „De problemen zullen van een der gelijke omvang zijn dat u tot zeer ver strekkende besluiten geroepen zult wor den; deze vergadering was zeer be moedigend" vond de voorzitter, burg. Smith. ter de garage is een woonhuis in aan bouw voor het toekomstige echtpaar Breen-de Valk. Selfservice wasautomaat Garage Knöps kan er zich op beroe men dat ze op Flakkee de eerste auto- was-automaat exploiteert. De wasruim te is wel binnen de garage maar is een aparte ruimte met een eigen ingang. Voor f 2,50 kan men een munt ver krijgen en zelfs een kind kan daarna de was doen. De pomp geeft eerst een dosis schoon water om te spoelen, ver volgens komt er water, gemengd met autoshampoo, met een soort washand moet de wagen dan even „bewreven" worden waarna de pomp weer helder water geeft om de wagen af te spoelen. Men behoeft zijn glanzende car niet meer af te zemen, wel moeten de ruiten even worden gezeemd. De hele beurt kan in een kwartier gebeurd zijn. Dhr. Breen is voornemens aan de vaste was- klanten abonnementen te verschaffen waardoor de wasbeurten aanmerkelijk goedkoper kunnen worden. En dat heeft dhr. Breen verzekerd, de „was- klanten" behoeven echt niet enkel Opel, Vauxhall of Bedfordrijders te zijn. Iede re wagen die snakt naar een wasbeurt is er welkom. Receptie en show Ter gelegenheid van de opening werd donderdagavond een zeer druk be zochte receptie gehouden. Vandaag, vrijdag, zaterdag a.s. maandag wordt er een grandiouze autoshow gehouden waar naast de middenklassewagen ook het „puikje" zal pronken. De Corvette, een sportwagen van Chevrolet met een 8- cylinder motor van 292 pk voor de prijs van f 33700,is er een waar juweel. In een daatoe ingerichte wagen zal een film worden vertoond, getiteld: „Vaux hall, vroeger en nu". We wensen de fa. Knöps die in de oude garage uit zijn jasje was gegroeid een toenemende groei en goede zaken. Op tweede Paasdag zullen de diensten van de R.T.M, op Voorne-Putten; Goe- ree-Overflakkee en Schouwen-Duive- land worden uitgevoerd als op zonda gen. De dienst Hoekse Waard als op zaterdagen, met dien verstande, dat bo vendien de rit Rotterdam van 17.20 uur, niet wordt uitgevoerd. Het veer Zijpe-Anne Jacoba vaart als op zondagen, de eerste boot vertrekt om 8.00 uur en de laatste om 22.30 uur van Zijpe af. OOSTERLAND Woensdagavond 6 april hield Ds. J. Verkade, Ned. Herv. Predikant te Nieuwe Tonge een tijdrede voor de afd. Oosterland van de Staatkundig Geref. Partij in het kerkgebouw van de Oud Ger. Gemeente aan de Burg. van der Havestraat alhier. Het kerk gebouw was tjokvol. Nadat gezongen was Ps. 22 12 en gelezen Richteren 10 6-18 en 11 1-11, ging de predikant voor in gebed. Tot tekstwoorden waren gekozen Richteren 10 18 Toen zeide het volk, de oversten van Gilead, de een tot de ander; „Wie is de man, die beginnen zal te strijden tegen de kinderen Ammons? Die zal tot een hoofd zijn allen inwo ners van Gilead. Een drietal punten werden door de spreker naar voren ge bracht; 1. Een zondig volk. 2. Een ge nadig God. 3. Een gelovige verlosser. Nadat gezongen was Ps. 103 4 en 5 ging de predikant eerst de betekenis van een tijdrede, waarmede destijds de bekende Chr. Ger. professor Wisse mee begonnen is, en als doel beoogt te wijzen op de tekenen van de tijd waarin men leeft. Vervolgens werd de geschiedenis i van het volk Israël onder een theocra tische regering belicht Hoe na de dood van Jozua de afval kwam toen een ieder deed wat goed en recht was in zijn ogen. Het volk verviel tot een gruwelijke afgodendienst en verliet de dienst des Jehova die hen zo dikwijls uit groten nood had verlost. In deze gelijkt het volk van Nederland veel op het Israël van die dagen. We leven ook in een afvalstijd aan de rand van de afgrond. Het oordeel aldus spr. begint bij het Huis Gods ook in Nederland, dat soms wel het Israël van het westen wordt genoemd. Moge ook, evenals weleer bij Israël de verootmoediging komen. God verwekte een richter over zijn volk, in de persoon van de verachte Jeftha, een strijdbaar held doch veracht in zijns vaders huis onder zijn broede ren. En deze was het die de Heere ver koos Zijn volk te verlossen. Wat een voorrecht aldus spr., wanneer een land een regering mag bezitten die leeft naar de eis van Gods onfeil baar Woord. Alleen daar is zegen op te verwach ten. Ook de Staatkundig Ger. Partij is en bij de grote massa vaak veracht. Mo gen we het echter ook, evenals weleer Jeftha, verwachten van de Grote Ver losser Jezus Christus, wiens dood en lijden wij in deze tijden mogen herden ken. Alleen dan zal de ware zegen mogen worden verwacht, en zal ons werk vruchten kunnen dragen. Geve de Heere dat we ook in deze tijden van afval mogen staande blijven, en dat de ware verootmoediging hier uit moge geboren worden, aldus eindig de Ds. Verkade zijn met grote belang stelling en aandacht gevolgd betoog. Na dankgebed door de leeraar werd tenslotte gezongen Ps. 143 10. Zo, zei een mijnheer Dat weet ik dan alweer Dat verse kabeljauw Die ik voorheen nimmer wou 'k Daarmeer mee wordt verrast Als uit een Diepvrieskast En als 't om graat ging nee Dat viel me reuze mee Ik had daarvan echt geen hinder Ik moet zeggen 't kon niet minder En ook zijn vrouw die zei Dan komt er dit nog bij Dat 't met die vis uit 't ijs De helft scheelt in prijs Dus is het toch niet vreemd Dat men dan verse vis neemt Maar wat je snapt bepaald Dan bij TAMBOER gehaald Waterweg Middelharnis ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦*4 GOEDEREEDE In de laatstgehouden raadsvergade ring heeft de gemeenteraad kennis ge nomen van de goedkeuring voor de nieuw gevormde gem. Goedereede het oude wapen van het stadje Goeree te voeren. Goedereede is daarmee de eer ste gemeente op het eiland met een goedgekeurd wapen. De overige ge meenten hebben een verzoek ingediend of beraden zich nog op de voorstelling van een wapen. Omtrent de betekenis van het wapen is niets met zekerheid bekend. Het ge heel wijst echter als een sprekend wa pen op het voor anker gaan van de schepen op een rede (die dan kenne lijk „goed" was) in het zich van een door kettingen afgesloten haven of stadsgracht. Deze naamsverklaring wordt overigens aangevochten. De naam Goeree zou ontstaan zijn omdat de „re de" of de „ee" van de Heren van Goer moet zijn geweest. Ook op het Ouddorpse strand heeft men last ondervonden van uit zee aan gedreven olie die zich in een dikke, kleverige laag op het strand heeft vast gezet. Nu met de Pasen de strandpavil joens geopend zullen worden en er nog al wat bezoek op het strand kan wor den verwacht heeft men grote velden omgeploegd; de olie is zo provisorisch verwijderd. Anders is het ter hoogte van „de vrijheid" waar een wijd uitge strekt olieveld ligt. Het zal niet een voudig zijn dit te verwijderen als men ziet wat er in Schouwen reeds zon der enig succes is geprobeerd. Ook te Ouddorp heeft de olielaag veel vogels het leven gekost. ---------O--------- Bij de tolhuisjes op de Haringvliet- brug is sinds begin deze week een electrische controle apparatuur geplaatst waarmee foto's kunnen worden geno men van auto's die zonder te betalen de tol passeren. Het komt gemiddeld eens in de veertien dagen voor dat een automobilist op deze wijze zijn figuur voor het tolbedrag a 2,50 verkoopt. Ook kan worden gecontroleerd en dit is wel het belangrijkste, of alle auto's wel het juiste bedrag hebben betaald. Het zal bekend zijn dat voor de verschillende categorieën aparte ta rieven gelden. Onder het wegdek liggen niet zicht bare drempels, bij het passeren van een auto wordt de camera via deze drempel een impuls gegeven en de opname wordt gemaakt. Bij het indrukken van de kaartjes automaat wordt ook een electrisch con tact gemaakt waardoor in de hoek van de foto in code het betaalde bedrag wordt geprojecteerd. Thans zijn twee exemplaren geplaatst. Later komen er nog 6 bijze zullen in de regel op steek proeven worden ingesteld. STELLENDAM Het bestuur van Muziekver. ,De Hoop' deelt mede, dat er a.s. zaterdag weer oud papier opgehaald zal worden. Wilt U zo vriendelijk zijn, om het even voor ons gereed te zetten? Dit bevordert een vlotte gang van zaken. NIEUWE TONGE Heitje voor een karweitje" Donderdag 14 april en vrijdag 15 april zijn ook in Nieuwe Tonge de jaarlijkse dagen voor het doen van een Karweitje Op die dagen zullen kabouters van de Cornells Verolme Kring bij welwil lende Nederlandse burgers aan de deur komen om een klein karweitje te doen voor ten minste 25 cent. ledere deur waaraan gebeld is, ont vangt een zegeltje zodat er niet 2 of 3 keer naar de deur gegaan hoeft te wor den. Steunt de padvinderij door het ge ven van een heitje voor een karweitje. STAD AAN 'T HARINGVLIET Burg. Stand. Overleden: G. M. den Ottevanger 70 jaar, echtgenote van J. J. Nipius; A. C. Korvink, 81 jaar, echt genoot van N. de Wachter. Benzinestation B. A. de Gast te Dirksland hoopt a.s. vrijdag het bij zijn benzinestation geplaatste Quick-service sta tion te openen. Men leze daarvoor de elders in dit blad geplaatste advertentie. Het servise-station, rechts op de foto, is met de nieuwste smeerapparatuur ingericht. Er is een brug van SVz ton; er zijn alle oliën, vetten en een krakende automobiel komt er soepel verend weer uit te voorschijn! Het service station wordt gedreven door de zoon van dhr. de Gast. Later hopen we op de opening nader terug te komen. ZONDAG 10 APRIL (Ie Paasdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. K. Exalto en 6 uur ds. K. Schipper. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schra- vendeel (bev. lidmaten) Goede Vrij dag 7.30 uur ds. P. Schravendeel. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur lezen, Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 6 uur ds. A. Veldman van Rotterdam Herv. Kring de Oecumene 10.30 uur drs. K. A. Deurle te Amsterdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 6 uur ds. H. Jon- gebreur. (v.m. bev. nieuwe lidmaten) (Extra colecte voor het Studiefonds) Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenck, (Doopdienst). DIRKSLAND Hèrv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Vliet en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. (Extra coll. voor het Bouwfonds, n.m. bev. van nieuwe lid maten). Ger. Gem. 10 en 6 uur le zen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper en 6 uur ds. K. Exalto. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. in Ned. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. A. Jansens (nam. voorb. H.A.) GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. van Vliet. Ger. Kerk 10 uur ds. Zeilstra te Middel harnis en 3.30 uur ds. P. Schraven deel. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr Malipaard van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv, Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade (v.m. bev. van lidmaten. Extra coU. Studiefonds v.d. Ger. Bond. Ger. Gem. 2.00 uur ds. Mouw. (bev. lidmaten). OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Jonkers. (Extra coU. Stu diefonds v.d. G.B. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur ds. T. van 't Veld. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. T. van 't Veld en 6 uur ds. H. C. Bultman. (Extra coll. Studiefonds en OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Vermaat. (v.m. Openb. be lijdenis). Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder en 3 uur ds. J. v. d. Schaft van Oud Beijerland. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dr. C. A. Tukker en 2.30 uur ds. P. Vermaat. ---------O--------- MAANDAG 11. APRIL (2e Paasdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds K. Schipper (Extra coU. Studiefonds v.d. G.B. Ger. Kerk geen dienst. Chr. Ger. Kerk 6 uur ds. Sneep van Zaamslag. Ger. Gem. 10 uur ds. G. Mouw. (bev. lidmaten). SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds H. C. Bultman. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur dhr. C. J. Kesting. (Extra coU. Studiefonds v.d. G.B. Ger. Gem. 10 uur lezen. HERKINGEN Ger. Gem. 10 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. A. Jansens. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. D. C. van Wijnen (Extra coU. voor de kerk). OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Vliet. (Extra coU. Studiefonds v.d. G. B.) Ger. Gem. sav. 7 uur ds. G. Mouw. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. Vermaat. Ger. Gem. v.m. 10 u. ds. Karens. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. P. Verkade. (Extra coU. studie fonds v.d. G.B. Ger. Gem. 2.30 uur ds. G. Mouw. Abusievelijk heeft het hoofdartikel op de voorpagina de titel „Verjaardag van de P.v.d.A." gekregen, het moet zyn „De nederlaag van de P.v.d.A.". Onze excuses. Redactie. THOLEN Ned. Herv. Gemeente Eerste Paasdag 10 uur ds. E. M. Bakker 3 uur ds. E. M. Bakker In beide diens ten extra collecte verwarming. Tweede Paasdag 10 uur ds. J. M. de raad Extra collecte voor de verwar ming. Ger. Kerk Eerste Paasdag 9 u. kand. F. van der Weij Amsterdam en 5 uur ds. P. Torenbeek A. Jacoba- polder. Tweede Paasdag 10 uur Paas- zangdienst. Ger. Gem. Eerste Paasdag 10 en 2.30 uur leesdienst Tweede Paasdag 10 uur ds. V. d. Poel. Chr. Ger. Kerk Eerste Paasdag 10.30 en 6.30 uur lezen. Tweede Paasdag geen dienst. Ned. Prot. Bond Eerste Paasdag 10.30 uur mevr. J. Brouwer, voorganger N.P.B. Tholen Kerkelijk leven Eerste Paasdag 5 uur ds. J. H. Mulder Rotterdam. OUD VOSSEMEER Ned. Herv. Gem. Eerste Paasdag 10 uur ds. Ph. J. Leen- mans Paaszang van 9.45 - 10 uur 6.30 uxir ds. J. Kortleve Klundert Paas- coUecte Ger. Kerk zaterdag 9 april 20.00 uur Interk. zangdienst m.m.v Zangkoren. Ie Paasdag 10 en 3 uur ds. Richel Haarlem. 2e Paasdag 10 u. uit voering declamatorium m.m.v div. kerkelijke verenoigingen. Chr. Ger. Kerk Ie Paasdag 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Tweede Paasdag 10 uur leesdienst Ger. Gem. in Nederland Eerste Paasdag 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. 2e Paasdag 10 uur lezen. SINT-ANNALAND. Ned. Herv. Gem. Eerste Paasdag 10 uur ds. J. M. de Raad 6 uur ds. J. M. de Raad Col lecte Leerstoel- en Studiefonds Ge reformeerde Bond Tweede Paasdag 10 uur ds. P. Kolijn Geref Ge meente. Ie Paasdag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst extra collecte Kindertehuis Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst Ger. Gemeenten in Ned. Ie Paas dag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gem. Ie Paas dag 10 u. kand. H. Smits De Bilt, 6 u. ds. B. A. Donkersgoed. 2e Paasdag 10 uur kand. W. A. de Groot Goude rak Op 10 en 11 april in alle diensten collecte voor het Studiefonds van de Ger. Bond. Oud Geref. Gemeente Eerste Paasdag 9.30, 2 en 6 uur lezen Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst. SINT-MAARTENSDIPK. Ned Herv. Gemeente Eerste Paasdag 9.30 uur eerw. heer Breman Alphen a.d. Rijn 2 uur ds. J. van der Haar Openbare geloofsbelijdenis PaascoUecte Studie fonds G.B. Tweede Paasdag 9.30 uur ds. J. van der Haar PaascoUecte Oud Geref. Gem. Eerste Paasdag 9.30 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst Oud Geref. Kerk Ie Paasdag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst Herv. Kapel. Eerste Paasdag 9.30 uur Paaszang 10 uur ds. J. v. d. Velden Dubbeldam 7 uur ds. L. Emmerzaal Pernis. Beide diensten PaascoUecte. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Gemeente Openbare belijdenis 2.30 uur ds. J. M. de Raad extra collecte kerkvoogdij Tweede Paasdag 9.30 uur ds. E. M. Bakker Ger. Gem. Eerste Paas dag 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gem. Ie Paas dag 10 uur ds. J. v. d. Haar. Waar schijnlijk bevestiging lidmaten en voorbereiding H. Avondmaal 6 uur eerw. heer Breeman. In alle diensten PaascoUecte voor het Studiefonds van Ger. Bond Ger. Kerk Ie Paasdag 10 uur lezen, 2.30 u. ds. P. Torenbeek A. Jacobapolder Tweede Paasdag geen dienst Ger. Gemeente Eerste Paasdag 10 en 6 uur ds Kok 2 uur leesdienst Tweede Paasdag 9.30 uur ds. Kok bevestiging lidmaten. SINT-PHILIPSLAND. Ned. Herv. Ge meente Eerste Paasdag 9.30 uur ds. B. A. Donkersgoed. Bevestiging nieuwe lidmaten. 2.30 uur kandidaat Smit De Bilt 4.30 uur Paasfeest Zon dagsschool Tweede Paasdag 9.30 uur ds. B. A. van Donkersgoed Geref. Gemeente Eerste Paasdag 9.30 uur 2.30 en 6 uur leesdienst Tweede Paas dag 9.30 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente Eerste Paasdag 9.30 (bev. lidmaten) 2.30 (bed. H. Doop) 6 uur ds. L. Gebraad Tweede Paasdag 9.30 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBA POLDER. Geref Kerk Eerste Paasdag 10 uur ds. P. Toren beek 2.30 uur Tweede Paasdag geen dienst. COLIJNSPLAAT Oud Ger Kerk 10 en 3 uur lezen. AAGTEKERKE. Eerste Paasdag 3x leesdienst Tweede Paasdag 's morgens 9.30 uur leesdienst WESTKAPELLE. Zondag 10 april Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 2.30 uur (H.D.i Ds. Oosthoek. Ned. Herv. Evang.; 9.45 en2.45 uur Dhr, Paassen. Ger, Gem.: 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. WESTKAPELLE. Ger Gem. Eerste Paasdag 9.30 en 2 uur leesdienst en 6 .30 uur Ds. Weststrate. SCHERPENISSE zondag 10 april 1968 Ned. Herv. 9.30 uur Ds. P. Kolijn vestiging lidmaten 2.30 uur D. dt Raad Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Tweede Paasdag Ned. Hen 9.30 Ds. Bakker van Tholen Geref. Gem. 9.30 uur ds. A. T. Honkoop van Goes. BRUINISSE. Zondag 10 april (Eerste Paasdag) Ned. Herv. Kerk 10 uur er, 5 uur Ds. H, Jagersma Geref. Kerk 10 uur en 5 uur Ds. G. den Heeten Oud Geref. Kerk 10 uur en 5 uu leesdienst Geref. Gemeente 10 uup en 5 uur leesdienst. KRABBENDIJKE. Zondag 9.30 uur ds. B. Fidder 2.30 uur ds. Juch uit Kapel- Ie Ger. Gemeente Zondag 9.30 uur 2 en 6 uur stud. Schreuder uit Amers foort. BRUINISSE Oud Geref. Kerk Donder dagavond 14 april 7 uur Ds. J. v. Prooijen van Grafhorst. OOSTERLAND. Ned Herv. Kerk 10 a' 6 uur Ds. H. J. Groenewegen Jr. - Geref. Kerk 9 uur Dr. J. H. Becker 3 uur Ds. Slingenberg uit Goes - Ger. Gemeente 10 en 3 uur leesdienst 6.30 uur Ds. J. Karens uit Nieuwer- kerk Openbare belijdenis. Oud Ger Gemeente 9,30, 2 en 6 uur leesdienst, AAGTEKERKE. Ned. Herv. Kerk II april 1966 10 en 7 uur D. Duisterhof, H. Avondmaal 17 april 10 uur Ds. Duisterhof 2.30 uur Ds. Weenink. 24 april 10 uur Ds. v. Dulleman 2.31 uur Ds. Richard. ARNEMUIDEN Herv. Kerk Ie Paasdaj 10 en 2.30 uur ds. J. G. Abbringh, 2e Paasdag 10 uur ds. J. G. Abbringh, Zwid- Noord Beveland: Biezelinge| 9.30, 2 en 6 uur lezen Borssele 9.30,1 en 6 uur lezen /s Gravenpolder 9,1 2 en 6 uur lezen Goes 9.30, 2 en 6 ffl'l ds. A. F. Honkoop Hoedekenskerkel 9.30, 2 en 6 uur lezen Krabbendijfel 9.30, 2 en 6 uur student N. W. Schreii;| der te Amersfoort Kruiningen 2 en 6 uur lezen Nieuwdorp 9.30,2 al 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 5.30 uiii| lezen Rilland Bath 9.30, 2 en 6 uf lezen Waarde 9.30, 2 en 6 ur lezen Yerseke 9.30 (Openb. bel.) 2.30 uur H, B] en 6.30 uur ds. Chr. v. d. Poel. Noord-Beveland: Colijnsplaat 10,2 eil 6 uur lezen Kamperland 10, 2,30 eni[ uur lezen Kortgene 10, 2.30 en 6 lezen. ARNEMUIDEN De uitgestelde jaarvergadering v de Herv. mannenvereniging „Boaz" D.V. plaats vinden woensdag 20 apwl 's avonds om 7.30 uur in het Hen'i verenigingsgebouw 1 Op deze vergadering zal de heer A| Marteijn een inleiding houden. Ook »l de plaatselijke Herv. predikant Ds. J G. Abbringh spreken over het van Kohlbrugge. - H. Doop. Zaterdag 9 april a.s. 's tn*| dags om 4 uur is er in de consistonfl kamer van de Ned. Herv. Kerk ge'^I genheid om aangifte te doen voor H. Doop. .f De biddag-colleete in de Ned. H^IJJ Kerk heeft voor de Diakonie opgebrat»r 454,50 en voor de Kerkvoogdij 8'Xi Dinsdagmiddag heeft de N.C^'.fl voor de oudere mensen een P^^^",;.. dag gehouden in het vereniging* 1 bouw „de Ame" Ds. G. S. Oegema f^Ë predikant heeft een meditatie gehou In de laatstgehouden gemeenterai vergadering is tot gemeentewerKi»*| gekozen dhr. J. Theune. Belqdenis. In de Ned. Herv. hebben j.l. zondag in de middagaie' 27 personen belijdenis des geloors gelegd. jj| Voor deze dienst was zeer grote 1 langstelling. De plaatselijke P«oikJ Ds. J. G. Abbringh bediende het W" P uit Cor. 6 20. ^i% In ondertrouw Christina Baas uit N. en St. Joosland en Sophia Dijke 24 jaar. Jacobus Comelisse 38 jaar en M' de Haan 39 jaar uit Barendrecht. Burg. St en gezin ui Annaland- Jongebreur Adr. Montij J. Koster ui Ermelo; Jac ber uit Di Woudriche" hem; A. G Brielle; S. der Velde- G. van de- Goedereede Spijkenisse. Vertrokke genote naa naar Hatte Oostflakkee de; L. L. J W. Beversl Tilburg na naar 's Gra Utrecht; Jo Jac. Louwr Jac. Westdij ling naar naar Ridd naar Rotte Vroegindew Coppée-Mo N. Nooten- R. van der land Nijbe Huizen. Geboren: na Keus; Verhoef; A Maatje Le Wilhelmina water; Co Koert; Abr Maria Spe Janna Cor van der E van den N ana Driess Getrouwd A. Knop en K. C. ser, 24 jaar Vroegindew Lignie, 20 j Mosselman, en M. Loo' boer, 22 ja J. Grooten 18 jaar; A. zer, 38 jaar Mosselman, jaar en A. G. H. Kant 19 jaar. Overlede Pleuntje R hannes Tijl boer, 66 jaa Jaarverga Gisterena Groene Kr de Kolfwe gadering. de vergader kom, waar secretaris voorlezen rige vergad Hoewel no het nieuwe gekomen e werd het Zuigelingen gehouden, kon worde denheid en Saat ermee Werd het v Tol, die op Wacht over prettige om en overal b herinnering jan. was laar waren Zuigeling zuigelingen i^en van h Totaal 66 z f^as 353 en Nieuw i overgeschre ijaal dus 2' l'en en 40 i, T.B..C be Jen bij de -f gelijk aa l^'^ huisbez i^ Wijkverp patiënten i of langere werden °e Wijkzus kwam het P van de Fekening 19 t'eeft, de V- -n Werd all .jekeurd. B Pe Waren ;'«kgraaf e »emene ste

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 2