De verjaardag van de P.v.d.a. Winiielcentrum op de Vluclitlieuvel te Middeiliarnis Nieuw Gemeentehuis komt toch in Goedereede Meditatie Sommelsdijk Volgende week verschijnt „Eilanden-nieuws maar één keer 38e jaargang Vrijdag 8 april 1966 No. 3477 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Eet u zelf twijfelachtig voedsel? Nee" Tank MOBIL benzine PASEN GOEDE Vrijdag Voor kamerbreed tapijt VIONINGINRICHTir^ OOSTDIJK 53-61 40 kwaliteiten, in 200 kleuren Fruitmanden en Fruitbakles „De Fruitcentrale" =i<,fe Oprichting stichting „Het Calvijnmuseum" Autobenzine door zelfiiediening In eerste vergadering ging de kogel door de kerk Nog 2 van de 6 tegenstemmers - uit vorige vergadering bleven tegen. Brillant- van Andel PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor I,angeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2.75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tvoeemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Er zal nog lang gesproken en geschre ven worden over de formidabele ne derlaag, die de P.v.d.A. bij de jongste verkiezingen geleden heeft, niet alleen om het verschijnsel op zichzelf, maar ook in verband met de daardoor wan kel geworden positie van het kabinet- Cals. Niemand had zoiets verwacht, de socialisten wel het allerminst. Het is de grootste sedert de oprichting van de oude S.D.A.P. in 1894. Ze begon met 2 leden in de Tweede Kamer in 1897 en bereikte, gestadig groeiend, in 1929 met 24 zetels haar vooroorlogse hoogtepunt. In een Kamer van 150 zou ze er dus toen 36 gehad hebben. Dat is precies het aantal zetels, dat ze nu in de Twee de Kamer zou hebben gehaald en ze is derhalve na bijna 40 jaar op het zelfde peil aangeland! Het is voor de socialisten heel tragisch. Na de oorlog werd ze in 1946 getransformeerd in de Partij van de Arbeid en ze ging toen, vergeleken bij 1939, met bijna 5''/o voor uit dank zij de z.g. „doorbraak", waar door het vroegere kiezerskorps van de S.D.AP. versterkt werd met de vrij zinnig-democraten zoals Vondeling en een groepje christelijk-historischen (Lieftink b.v.) Ze begon toen met 28,3«/o en bereikte in 1956 haar naoorlogse hoogtepunt met 32,7''/o of 50 zetels. Se dert dien is ze gestadig achteruitgegaan en nu is ze even ver als 42 jaar terug. We kunnen dus constateren, dat het socialisme in ons land over zijn hoog tepunt heen is en sterk op zijn retour. Bij de jongste verkiezingen waren er 8"/» meer stemmen uitgebracht vergele ken bij 1963 en 12''/o vergeleken bij 1962. Wanneer de P.v.d.A. dus op peil geble ven was, had ze volgens deze bereke ning nu, vergeleken bij 1962 ongeveer 2.024.300 stemmen moeten halen; ze had er 1.580.000, dus een verlies van 473.000. En vergeleken bij 1963 had ze er 1.890.000 moeten hebben, dus een ver lies van 310.000. In percentages uitge drukt waren ze resp. 6,5 en 4,6% van het totaal aantal uitgebrachte stemmen. Dat aantal van 443.000 verloren kiezers In vier jaar is dus de „dreun" van Vondeling. Wat de regionale verliezen betreft, deze waren het grootst in Noord- en Zuid-Holland, resp. 6,0 en 5,8''/o, vooral veroorzaakt door de grote steden en het kleinst in Limburg en Brabant, resp. 2,8 en 2,3"/o. Wat de eerste provin cie betreft verloor ze 1% aan de P.S.P., 0,6 aan de C.P.N, en de rest aan de B.P. Waar zijn nu de verloren stemmen heengegaan, gerekend over het hele land? Voorzover dit is na te gaan al lereerst naar de P.S.P., speciaal in de grote steden. Vrijwel de hele winst van deze partij van 3 op 5»/o kwam van de P.v.d.A. Slechts een klein aan tal is afkomstig van een groep dissi dente communisten (de z.g. Bruggroep) zoals Gortzak. De P.S.P. is radicaler dan de P.v.d.A. Ze trekt de meer linkse socialisten aan en ook een deel van de pacifisten in de P.v.d.A. Voorts zullen principiële republikeinen zijn overge lopen. Ook heeft de P.v.d.A. een be hoorlijk aantal stemmen verloren aan de Boerenpartij, vooral kleine zelfstan digen in de grote steden. Zonder de B.P. is het verlies o.i. niet te verklaren. En tenslotte is een klein aantal overge gaan naar de C.H.U., zij namelijk, die bezwaren hadden tegen de uitgavenpoli- tiek van het kabinet-Cals, de uitzen dingen van de V.A.R.A. en volgens Mr. Burger (interview met „Vrij Neder land") vanwege Oranje en het gezag. Het is vanzelfsprekend, dat er voor de P.v.d.A. nu een tijd van bezinning js aangebroken. De slag is hard aange komen en er moet dus gezocht worden naar de oorzaken van het verlies. Zo'n onderzoek is altijd een zeer gecompli ceerde zaak. Ieder heeft daar zo zijn eigen zienswijze over. Wanneer wij hier over als buitenstaander iets mogen zeg- sen, dan zouden we de volgende pun ten ter overweging willen geven. 1. Er komt zo langzamerhand te veel wlvaart voor een partij als de P.v:d.A., die het altijd heeft moeten hebben althans voor het overgrote deel van de arbeiders en lagere ambtenaren. iQR ^^"'^i"g. zelf socialist, zei al in I960 op een conferentie van de Wiardi- Beckman-stichting: „Een partij van het protest heeft niet veel meer te proteste ren. De welvaartsstaat is geboren, de lo nen zijn goed. Men is over 't algemeen tevreden. Er is sociale zekerheid en fle levensstandaard gaat met sprongen omhoog. Socialisatie interesseert nie- "nand meer. Velen gaan zich generen om socialist te zijn als ze behoorlijk gesalarieerd worden. Ook de vakbon- aen zijn in discrediet, omdat ze verant- wortjeiijij worden gesteld voor de in- uatie en onnodige stakingen. Het socia- W IS komen te hangen in een lucht- '6mg van tevredenheid. Er is een ver schuiving naar rechts. Sterke leuzen van •roeger als ontproletarisering, nationa lisatie en uitbuiting hebben geen zin ™eer. De socialistische trekkracht was ae ontevredenheid; de verworpenen der ^arde zouden geholpen worden. Wel nu, ze zijn geholpen. De trekkracht van "et egoïme is verloren. Er is geen plaats ™eer voor een socialistsche ideologie. „Vader! in Uwe handen beveel Ik Mijnen geest." (Lucas 23 46b.) Van die laatste stervenskreet van on ze Heere geldt het woord uit de 29e Psalm: de stem des Heeren is met kracht, de stem des Heeren is met heer lijkheid! De aarde beefde en de steen rotsen scheurden: waar is het, waar blijft het? Och, het menselijk hart is harder dan een steenrots, onbewegelij- ker dan de aarde, waarop onze voeten staan! Ach, dat toch geen onzer de ge schiedenissen van het lijden en sterven des Heeren Jezus Christus moge lezen zonder dat ook zijn hart beeft zoals toen de aarde beefde en zijn hart verscheurd wordt, gelijk toen de steeiu'otsen scheurden. Want alles, wat op Golgo tha geschiedde, was toch alleenlijk de vrucht van des Heeren vrijwillige lief de en genade. Maar, al siddert de ge hele natuur, de mens blijft uit en van zichzelf ijskoud, dood. In zijn hoogmoed en eigengerechtigheid meent de dwaze mens te bezitten, wat hij hebben moet om voor Gods rechterstoel te kunnen verschijnen, hij meent reeds ver ge vorderd te zijn en wat heeft hij niet al wondere dingen beleefd! Maar dat alles kan u geen blijvende rust geven, lieve lezer, de levende Heiland en Zijn woord: het is volbracht! moet in uw hart leven, persoonlijk moet gij vrede met Hem gesloten hebben, persoonlijk met Hem ingeplant zijn en Zijn sterkte aangegrepen hebben. Is Hij machtig genoeg om U te helpen of niet? Zijn stem dringt tot in de diepten des grafs, het dodenrijk moet teruggeven wat het onbevoegd in zijn macht heeft. Ontsla pen heiligen staan op uit hun graven, zou Hij dan niet sterk genoeg zijn om u uit het graf van allerlei jammer en el lende waarin gij nu al zo lang ligt, u daaruit op te wekken? O, die branden de liefde des Heeren Jezus Christus is zo geweldig, zo sterk, zo kostelijk, zo zoet, zo gaarne vergevend, zo mild, het is louter liefde en genade, het is alles begeerlijk wat aan Hem is! Hij heeft ons ellendig vlees en bloed willen aan nemen, ons gelijk willen worden in on ze uiterste zwakheid en ellende. Welnu, wat dunkt U van zulk een Verlosser? Tot Hem, tot Hem alleen met al uw zonden, al uw noden, en gij zult het ervaren, Hij is de armen en ellendigen genadig en goed! Dr. H. F. Kohlbrügge „Hij is opgestaan". (Luc. 23 6). Christus is opgestaan uit de doden. Daarvan schrijft de Apostel Paulus: in dien Christus niet opgestaan is uit de doden, zo is uw geloof tevergeefs, zo zijt gij nog in uwe zonden. Als wij deze waarheid vernemen, dan zeggen wij mensen gewoonlijk: maar is dat en geldt dat ook voor mij? zonder dat wij er werk van maken, ons hart in de schriftuurlijke en historische waar heid der opstanding van Jezus Chris tus vast te maken. O, begin toch eens met deze schriftuurlijke waarheid in uw hart te overwegen: „Christus is ge storven voor onze zonden en opgewekt tot onze rechtvaardigmaking." Dit vast bewezen feit, deze daadzaak, moge in uw gemoed leven opdat ge daaraan van ganser harte gelooft. De Heilige Geest mocht onverwacht en ongedacht dit antwoord in u geven: ook voor mijn zonde is Hij gestorven, ook voor mij is Hij opgestaan. Wie een grote schuld heeft te betalen en zich deswege in gro te verlegenheid bevindt, die moet vóór alles weten, of er een middel is dat hem daaruit redden kan, dat zijn schul den worden betaald. In de grond des harten zal nooit en te nimmer de waar heid van de opstanding van Christus worden geloofd, tenzij de Heilige Geest ons deze zaligmakende waarheid lere verstaan en er ons telkens weer in be- vestige. En geschiedt dit, dan volgt ge wis de zalige troost: ook voor mij is Hij opgestaan en ik ben niet meer in mijn zonden! Want immers, indien de Apos tel schrijft; indien Christus niet uit de doden is opgestaan, zo is uw geloof ijdel, zo zijt gij nog in uwe zonden," ligt in zijn woorden opgesloten: indien Hij waarlijk is opgestaan zo is uw geloof niet ijdel, zo zijt gij niet meer in uwe zonden, maar hebt een genadige God en Vader, en een getrouwe Heiland in de hemel. En is deze troost aanwezig, dan wordt die ook wezenlijk gemaakt, te midden van de treurige waarheid, dat wij midden in de dood liggen, maar dat nu dagelijks verlossing en opstan ding uit deze dood geloofd wordt. Dit geloof, gelooft tegen al het zichtba re, ja, tegen de dood in en is het enig ste en geschiktste middel om bij alles wat ons treft ons staande te houden en niet te vertwijfelen aan de Almacht, trouw en genade van onzen God. Het is het enige middel om in elke nood en dood op de gekruisigde en opgesta'J. Christus te zien, op Hem te hopen en te vertrouwen in leven en dood. Dr. H. F. Kohlbrügge Er zijn zelfs vrijwel geen leuzen meer." Banning kwam zelfs tot de uitspraak: „De welvaartsstaat is te danken aan het kapitalisme en niet aan het socialisme!" Een drs. Den Uyl zei: „Deze tijd is te gen ons." Natuurlijk kreeg Banning fel le protesten te horen, maar o.i. sprak hij grote waarheden uit. Deze ontwik keling is in ieder geval funest voor de propaganda van de P.v.d.A. 2. De overdreven gemeenschapsvoor zieningen, zoals die door het kabinet- Cals worden nagestreefd, hebben sterke weerstanden opgewekt, in de eerste plaats bij de V.V.D., de C.H.U. en de rechts-sociale A.R. en K.V.P.'ers, maar ook bij menig socialist. De progressie ven uit de drie coalitiepartijen dachten, dat ze zouden aanslaan bij het volk, maar ze hebben over het hoofd gezien, dat er arbeiders en ambtenaren zijn, die de consequenties ervan n.l. een steeds zwaardere belastingdruk, sterker laten meespreken dan het nut der voor zieningen. Ze gaan inzien, dat we steeds meer moeten werken voor de gemeen schap en steeds minder voor onszelf. Vondeling werd niet de man van meer wegen etc, maar van steeds hogere be lastingen. Het grote publiek is meer voor een privé-welvaart dan voor een gesocialiseerde maatschappij. 3. Voor de meer radicaal gezinde socialisten is de P.v.d.A. teveel ver burgerlijkt, te rechts geworden. Zij zien geen verschil meer met de burgerlijke partijen en dit is inderdaad ook groten deels verdwnen. Er is alleen nog maar verschil in de graad van „progressivi teit." Ze vinden dat de P.v.d.A. geen idealen meer heeft en gaan daarom over naar de P.S.P., die een veel radi caler socialisme voorstaat. 4. Het optreden van de heren van de V.A.R.A., speciaal die van de t.v., heeft ook in eigen kring veel weerstanden opgewekt. De programma's „Zo is het", „Achter het nieuws" en „Mies en scè ne", waaraan miljoenen Nederlanders zich intens geërgerd hebben, viel ook bij menig socialist niet in goede aarde. De manier, waarop de P.v.d.A.-burge- meester Van Hall zich voor Mies Bouw- Speciaal In het opma'Ken van B. d. TEEB Telefoon 2682 Westdijk W MIDDELHARNIS man moest „verantwoorden," was zo aanmatigend, dat de V.A.R.A. zich daar door zwaar geblameerd heeft. De spot en hoon, gevoegd bij het sarcasme en cynisme, geproduceerd door een stel t.v.-heren, heeft de P.v.d.A. enorme schade berokkend. Herman Wigbold moge dan zeggen, dat de vrijheid van het woord in t.v. en radio hem wel een nederlaag van de P.v.d.A. waard is, maar dit getuigt van een totaal verkeer de mentaliteit. We kunnen zeggen, dat de V.A.R.A. aan de P.v.d.A. een gevoe lige slag heeft toegebracht, ondanks hun geestverwantschap. Merkwaardig is in tussen, dat de P.v.d.A. in weerwil van haar machtige pers en politieke omroep toch de zwaarste verliezen heeft gele den. 5. De kwesties van „het" huwelijk en van de monarchie zijn voor de P.v.d.A. ook funest geweest. Wanneer het hu welijk van prinses Beatrix b.v. een half jaar later was gekomen, zou ongetwij feld het verlies minder groot zijn ge weest. Bovendien was de partij inzake het nogal actuele vraagstuk - monar chie - republiek verdeeld. Ze was en is een partij met twee standpunten, al thans in de praktijk. Het gevolg is ge weest, dat menige republikeinse socia list naar de P.S.P. is overgegaan, die zich als principieel republikeins had voorgesteld. 6. Het is niet onmogelijk, dat ook menig arbeider en amtbenaar zo lang zamerhand gaat inzien, dat de politiek van het kabinet-Cals tot inflatiegevaar steeds groter maakt. Wanneer een werk nemer 40 jaar voor zijn bedrijfspensioen betaalt via de premie en b.v. f 15.000 in totaal bijdraagt, wat zullen deze dan waard zijn als hij 65 jaar is? 7. Dan was er het ongelukkig gema noeuvreer van fractieleider Nederhorst. Zijn beruchte brief over het koningshuis en het huwelijk was een kardinale fout, die zijn prestige ernstig heeft geschaad. Hij was zelfs genoodzaakt in het par lement amende honorable (openlijk on gelijk erkennen) te doen. 8. Een andere factor is, dat de P.v. d.A. momenteel geen prominente leiders heeft. Waar zijn de dagen van Troel- stra, Albarda en Drees gebleven? Bur ger is mislukt door zijn temperament en Vondeling is bezig te mislukken door zijn ministerschap en zijn ongelukkige uitlatingen zoals die over de bouwvak kers. 9. Tenslotte: de P.v.d.A. tiert altijd het best als oppositiepartij, zo heeft men steeds gezegd. Vroeger was dat ook zo. Sedert 1958, toen ze in de oppo sitie ging, is ze echter gestadig achter- H -t:, 't' i, i S VI f 8 I* sj j_ I, -,, iii. 't 'f t :ifS!^i^fS:& yK^sfSé-JfsêmiéB'^^ lï s S-; Si'i Door de afbraak van de 16 woningen aan de vluchtheuvel te Middelharnis is tegenover de Binnenweg een prachtige bouwterrein ontstaan op een zeer gun stige en mooie stand aan de Langeweg. Deze grond is door de heer G. Ede waard te Sommelsdijk gekocht, die er door het architektenbureau R.G.M, van der Valk architekt B.N.A. te Zwijn- drecht een zeer fraai winkelcomplex op heeft laten ontwerpen, welk ont werp door alle betreffende instanties werd goedgekeurd. Het complex bestaat uit vier stuks winkels met een afmeting elk van 6 x 15 meter, terwijl in overleg met de te vestigen bedrijven der winkels onder ling nog gecombineerd kunnen worden tot plm. 360 m2 verkoopruimte. Elke winkel heeft een eigen entree portiek, terwijl langs het geheel een zeer royale luifel is ontworpen. De woningen boven de winkels zijn zeer ruime middenstands woningen met luxe keukens, ingerichte badkamers, zonnebalcon etc, terwijl er 10 autobox en en vier bergingen zijn. Voor genoemd plan zijn reeds de bouwvergunningen en Rijksgoedkeu- ringen ontvangen, en naar men ons heeft medegedeeld zal zeer binnenkort met de bouw een aanvang worden ge maakt. Van de te vestigen bedrijven kon nog geen'^mededeling worden ge daan, daar de middenstand van Middel harnis voorkeur van vestiging heeft, wel kon men ons mededelen dat er reeds diverse onderhandelingen zijn met winkeliers van elders, doch hierover kan pas worden beslist als het termijn van voorkeur van de Middenstand te Middelharnis is verstreken d.i. naar wij vernamen 1 mei a.s. Volgens de verstrekte gegevens zal het mogelijk zijn dat er voor de feest dagen van het einde van dit jaar al ge winkeld zal kunnen worden. Wij menen dat de kans voor de Mid denstand te Middelharnis geboden, door hen zeker benut zal worden. Hierbij een afbeelding van de ont worpen winkels aan de Langeweg, met een eigen parkeerruimte voor het win kelende publiek. ff In de komende Paasweek zal „Eilanden-nieuws" naar gewoon te maar één keer verschijnen, maandag Tweede Paasdag wordt er niet gewerkt het eerstko mende nummer komt D.V. weer uit op vrijdag 15 april a.s. Redactie en Administratie N.V. Eilanden-nieuws. uitgegaan. Nu ze weer regeringspartij is geworden in 1965 heeft ze de groot ste klap uit haar historie ontvangen. Zo wel in de oppositie als in de regering gaat het dus de verkeerde kant uit. Ze zit dus wel in een moeilijk parket. En de zuilenomroep, mede waarvoor ze in het kabinet-Cals trad om haar aan hangwagen en propaganda-instituut de V.A.R.A. te beschermen, heeft haar ver lies vergroot. Het is alles wel heel tra gisch voor haar. Wat moet de partijleiding nu doen? Moet ze naar rechts of naar links zwen ken? Wat ze ook Soet, ze zal kiezers verliezen in tegenovergestelde richting. Wij zullen er ons het hoofd niet over breken. Dat ligt niet op onze weg. De enige raad, die we zouden willen geven is deze: treed zo spoedig mogelijk uit het kabinet-Cals! Te Rotterdam is opgericht de stich ting Het Calvijnmuseum, die zich ten doel stelt het oprichten en instand houden van een Calvijnmuseum, dat de geschiedenis van Calvijn, van het calvi nisme in Nederland en van het calvi nisme in de wereld (speciaal het Ne derlands aandeel in de verbreiding er van) op aanschouwelijke wijze in beeld wil brengen voor de museumbezoeker en dat eveneens de Calvjjnonderzoeker uit binnen- en buitenland op verant woord wetenschappelijke wijze wil die nen met studiemateriaal." Voorzitter van het stichtingsbestuur is de hervormde predikant J. van der Haar. In verschillende andere landen be staat reeds een dergelijk museum. Esso Nederland N.V. zal een proef gaan nemen met zelfbediening door au tomobilisten bij het tanken van benzine. De gedachten gaan uit naar een benzi nepompautomaat die, hetzij door het inwerpen van geldstukken hetzij door het inschuiven van bankbiljetten de verlangde hoeveelheid brandstof levert. De eerste klap die burgemeester Smith met de voorzittershamer op de Goeree- se raadstafel heeft gegeven is in de j.l. woensdagavond gehouden raadsver gadering nogal wat meer waard gebleken dan de spreekwoordelijke daalder. De klap was ook de bekrachtiging van een demonstratie van goede samenwer king met en vertrouwen in het college van b. en w. Moesten we in ons j.l. vrijdagnummer nog de vraag waar het nieuwe gemeentehuis zou komen onbe antwoord laten, sinds woensdagavond staat vast dat dat in Goedereede zal zijn. De raad die in de vorige vergadering verdeeld was over het voorstel van b. en w. een stuk grond te verwerven in de woonkern Goedereede (B was toen nog burg. Verplanke) sprak zich nu in grote meerderheid voor het (gelijkluiden de) voorstel uit. Van de 6 tegenstemmers in de vorige vergadering bleven thans nog 2 leden, de heren Komtebedde en G. Tanis uit Ouddorp bij hun bezwa ren, zij vonden na een gehouden bespreking geen aanleiding om hun standpunt te wijzigen. Het gehele college van b. en w. stond achter het voorstel wat inhoudt dat weth. Voogd die in de vorige vergade ring gehoor gaf aan de klacht dat het voorstel werd geforceerd en daarom niet langer achter het voorstel stond nu van gedachten was veranderd, hij had zijn mening herzien. Anders was het met dhr. Komtebedde die de overhaaste wijze w^aarop dit voorstel tot stand was gekomen nog steeds zei te betreuren. Als goed demo craat zou hij zich bij de meerderheid neerleggen en een aanvaarden van het voorstel zou bij hem zo verzekerde hij geen rancunes oproepen. Wel vroeg spr. respectering van zijn stand punt zo goed als hij het standpunt van de voorstanders zou waarderen. De heer G. Tanis sloot zich geheel bij de woorden van dhr. Komtebedde aan. De heer Bruggeman was weer eens blij nadat hij zich in de vorige verga dering zoals gebruikelijk nogal had opgewonden: „Ik ben blij dat u (voorz.) gekomen bent en dat b. en w. nu al met dit voorstel komen; ik 'hoop dat u zo blijft doorregeren op een ge zonde basis." De heer de Jong, wijzend op de grote problemen die op een oplossing wach ten zou zich niet langer tegen het voor stel verzetten, hij was voor. Nu was het de beurt aan de heer Santifort eens blij te zijn: „Ik ben blij dat dhr. de Jong heeft ingezien dat het billijk en rechtvaardig is" betoogde hij. „Een heel moeilijk punt, het kost veel overwegingen" verzuchtte dhr. Grinwis. Hij was in feite nog tegen maar gezien de morele plicht tegenover elkaar wilde hij thans het voorstel steunen. schitterend bezit voor altijd! Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam Mevr. Grinwis: „Ik zal heel erg blij zijn als dit alles achter de rug is De heer Visser sneed een ander aspect aan; hij vond het een historisch mo ment, ook hij sprak zijn vreugde uit dat de Ouddorpse raadsleden dat „offer" wilden brengen waardoor het gemeente huis in Goeree zal komen. De heer Joh. Tanis herinnerde eraan hoe hij in de vorige vergadering had gepleit voor een nader onderzoek van e.v. andere mogelijkheden, nu wist spr. die er geen andere mogelijkheid is waarom ook hij achter het voorstel stond. Beantwoording In zijn beantwoording van de ver schillende sprekers zei de voorzitter nog versterkt te zijn in zijn mening dat het een absolute noodzaak is zo snel mogelijk te beschikken over een ade quaat bestuurscentrum. Het is hierin voor b. en w. van bijzondere betekenis dat de raadsleden te kennen hebben gegeven te weten van de vele proble men. „Men heeft" aldus de voorz. ook als lokale overheid dat te doen waar toe de rechtvaardigheid en de billijk heid ons noopt. Niemand verlangde over het voorstel tot het verwerven van de grond hoof delijke stemming. Wel verklaarden de heren Komtebedde en G. Tanis zich te gen. Niet enkel werd besloten tot het verwerven van de grond, ook tot het estemmen van deze grond voor de ouw van een gemeentehuis. (Vervolg pag. 2 Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1