Burgem. Smith en gezin iiarteiijl( ontvangen Vele honderden liepen uit om hen te verwelkomen! Bronzen ere-medaille voor de heer C. van St. flnnaland te Oen Bommel 4-jarig meisje door auto overreden Plaatselijlc nieuws Orgelconceri ie Middelharnis 38e jaargang Dinsdag 5 april 1966 No. 3476 aad 81 CHR. STREEKRT,AD OP GRRRFORlVfRF,RDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOT,T,ANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Het nieuwe kwartaal Raad Oostflakkee vergadert a.s. donderdag Centrale Veiling Middelharnis Van de redactie PREDIKBEURTEN ir 40 jaar in gemeentedienst il 1966 AAn MEN S D TEN WS" RNIS 18.00- i PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABOKTNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond De hele lange dag heeft j.l. zater dag het burgemeestersgezin Smith in het middelpunt van de belangstelling gestaan. Voordat burg. H. J. Smith in 'Ajn ambt werd beëdigd had op de ge- Mentegrens dicht onder Melissant de begroeting door de beide wethou ders Voogd en van Seters plaats. Daar hegon een fantastisch mooie intree van ie burgemeester met zijn voorbeeldig Bezin. Op de foto van links naar rechts: T)idcy; Rix; mevrouw en dhr. Smith; Gert en Wim. De vader van burg. Smith en zijn familieleden, onder wie zijn -Toer dhr. J. Smith, griffier te Som- nelsdijk, woonden de instantie bij. Op het Bek-af te Goedereede werd ie fam. Smitli de oude veste binnenge leid door de druk musicerende Kon. 'anfare „Apollo". Staand voor het ge neentehuis nam het gezin een feeste- ijke aubade in ontvangst waarbij ieder, elfs de Ideuters van harte meezong, ■ater op de dag volgde een bezoek aan -tellendam waar „de Hoop" de nieuwe urgemeester naar het „Haegse Huus" egeleidde. Was ook hier de belang- ■telling groot, Ouddorp sloeg het re cord met een „duizendlïoppige menigte" verzameld voor het verenigingsgebouw, rfaar werd gerecipieerd. In de zaal werd iet een waar défilé, de burgerij, leden 'an brandweer, muziek, B.B., politie 'nz. enz. drukten de fam. Smith de land. Ook hier speelde de muziek een Ustig lied. Burgemeester Smith heeft elke woonkern de bevolking en in- onderheid de jongeren toegesproken. >Ik hoop dat jullie voorspoedig zullen 'pgroeien en later zullen kunnen mee- verken aan het belang van de ge meenschap. Hij dankte hen hartelijk voor de gebrachte hulde en de spon- ■ane ontvangst. Om technische redenen konden wij iet verslag, dat we op de binnenzijde 'an dit blad begonnen, niet geheel op Je pagina opnemen; waarom we onder staand nog enkele sprekers aan het 'Oord laten als vervolg op pag. 3. Een Smith in het land! n tiet Ver. gebouw te Goeree waar werd erecipieerd toonden velen hun belang- tellmg en de zaal liep tot de laatste plaats vol. Van de geboden gelegenheid net woord te kunnen voeren werd door ve.on gebruik gemaakt. Als eerste was het de vroegere wnd. urgemeester mr. dr. Verplanke. „Ik -^" blij dat u gekomen bent, het ge- n 1 dikwijls dat een vacature zo ■nel vervuld wordt dat een nieuwe -urgemeester bij zijn installatie kan ;'Orden toegesproken door zijn voorgan- er. Sinds de oorlog is dat in Neder- ard slechts 5 keer gebeurd, wist bur- emeester Verplanke. Het verheugde >em dat de leiding rechtstreeks „zonder acuum" kon worden overgedragen. „Ik ^"en ook blij dat juist U gekomen bent, maakt een bliksemcarrière en mis schien gaat u over enkele jaren weer naar verenigd Tholen terug" Uw komst werd noodzakelijk, er was na de her indeling veel organisatorisch werk te doen en tot het voereii van een beleid kon nog niet worden gekomen; het werd tijd dat het er hier eens ernstig naar toe gaat; u hebt alle kwaliteiten om in volle (zelfs in bittere) ernst de raad te presideren, een capaciteit die ik volkomen mis" bekende mr. Verplan ke. Hij herinnerde burg. Smith aan zijn gezegde dat de (recreatie) poort open gezet moet worden; „nog meer poorten moeten worden ontsloten; de recreatiepoort is nu 3 maanden dicht geweest. Zelfs de straatjeugd van Goe ree zong ervan en het is tot in Den Haag doorgeklonken; ze zongen: De poort die is gesloten, de sleutel is gebroken, is er dan geen Smith in 't land die die sleutel maken kan?" Er was een Smith in 't land; moge u nog vele sleutels en sloten maken" hoopte burg. Verplanke waarna hij zijn opvolger met een gelukwens en de beste wensen voor de toekomst ook de sleutel van het tijdelijk gemeentehuis overhan digde. Ds. J. V. Vliet, Herv. predikant te Ouddorp sprak mede namens de col lega's van Goedereede en Stellendam en namens de Doopsgezinde gemeente te Ouddorp. Voor ds. van Vliet was burg. Smith niet een totaal onbekende; meer dere malen had hij hem gezien in de kerk van St. Annaland waar ds. regel matig voorgaat. „Goedereede heeft een goede leidsman nodig; moge ook U een goede Leidsman, de Overs1;e Leidsman nodig hebben. Moge u veel bij Hem te rade gaan en moge de Bijbel uw richt snoer zijn. U zult het hier steeds laten doorklinken dat Gods Woord is een lamp voor de voet en een licht op ons pad; wanneer dat beleden wordt, dan mogen wij Zijn zegen verwachten" zo besloot ds. van Vliet. Ds. de Valk van Stad aan 't Haring vliet sprak namens de Geref. kerken van Ouddorp en Stellendam. „We zijn blij dat u gekomen bent en wij heten u welkom in blijdschap en vertrouwen. Spr. hoopte op een open oor wanneer de kerken voor samenwerking bü de ge meente aankloppen. Wij zullen u en uw gezin alsook uw beleid in onze gebeden aan de Troon der Genade opdragen" zegde ds. toe. Dhr. D. Santifort (oud-wethouder van Goedereede) sprak in zijn kwaliteit van dijkgraaf, namens de 3 polders. Na een hartelijk welkomstwoord deelde spr. een en ander mee over de organisatie van de polders en over het verzoek te mogen worden samengevoegd omdat de besturen zich realiseren dat men ver enigd in groter verband meer macht en kracht heeft dan individueel. De nieuwe polder zal de „polder Goeree" heten. Na een korte schets over de his torie van de polders adviseerde spr. de burg. en mevrouw in het streekmuseum te Sommelsdijk de opgegraven scherven e.d. uit de Romeinse nederzettingen te gaan bezichtigen. Spr. besloot met de wens dat de burg. ook wanneer de aard se tabernakel wordt afgebroken mag getuigen: „Ik ben aangekomen op de Goede Reede" Ter wille van de tijd moest dhr. Santifort het hierbij laten had hij voldoende tijd gehad dan had hij nog lange tijd kunnen volmaken. Dhr. J. V. d. Bos, lid van G.S. Zee land vond Goeree Overflakkee eigenlijk helemaal een stukje Zeeland! Hij vond het er echt bijhoren. „Het is" aldus dhr. V. d. Bos „in onze provincie duidelijk gebleken dat het wordt betreurd dat u Zeeland ging verlaten. „Het zal u dui delijk zijn dat u een gemeentebestuur der van groot formaat krijgt" zo richtte spr. zich tot het publiek. Hij wist dat de burgemeester Smith zich met grote werkkracht op de problemen zal stor ten en dat hij wel kanalen zal vinden ter verkrijging van de benodigde finan ciële middelen. Hij wenste de familie Smith Gods zegen toe en feliciteerde de gemeenschap met hun burgemeester „van groot formaat". „We hebben sinds 1947 hier met 9 man gezeten, sinds de grossierderijen zijn opgeheven is dat getal tot 4 terug gebracht" maakte burgemeester P. W. Hordijk bekend. Voor hem roept Goeree altijd associaties op met een rusthuis, het is een groot genoegen als men ron dom het gemeentehuis al de rust on dervindt maar spreker wist dat burg. Smith daar niet veel aan toe zal komen. Hij besloot op een goede samenwer king in de kring van burgemeesters en een aangename gesprekvoering over de gezamelijke problemen. Burgemeester J. van Boeijen van Tholen verzekerde dat de collega's op Tholen de benoeming van burgemeester Smith te Goedereede krachtig ervaren hebben. „Het bericht sloeg als een bom in" verzekerde hij. „Wij nemen het ver lies van een krachtig en zeer gewaar deerd collega met wat groter berusting nu wij weten hoezeer deze gemeenschap uw leiding voor de toekomst behoeft." Moge u hier tot zegen werkzaam zijn" zo besloot spr. Dankwoord De kwalificatie „voortreffelijk magi straat" vond burgemeester Smith een te zware belasting; U hebt het bed gespreid en we hopen dat er, zoals bij jonggehuwden wel eens wordt gedaan, onder de lakens geen rijstkorrels of een stoffer is verstopt. „We kunnen wel al les willen en alles aanpakken maar alleen in het geloof zullen we in staat zijn bergen te verzetten" beleed spr., hij wees op de noodzakelijkheid van de voorbede in de gemeente. N.a.v. een opmerking van Gedepu teerde V. d. Bos verzekerde burgemees ter Smith dat de gedeputeerden in Zee land zeer, zeer slim zijnDhr. v. d. Bosch denkt hier nog een Zeeuws Het nieuwe kwartaal is zo juist in gegaan. Hebt U uw abonnementsgeld al gegireerd? Doe het dan omgaand en schrijft op ons gironummer 167930 f 2,75 over, waarmee u 60 cent aan incasso kosten spaart. U kunt gemakshalve ook voor een half of een heel jaar gelijk gireren! Bij voorbaat onze hartelijke dank. Administratie N.V. Eilanden-nieuws Middelharnis Het 4-jarig dochtertje Neeltje van de fam. Vervloet aan de Tilsedijkte den Bommel is vrijdagmiddag toen het plotseling de weg overstak overreden en gedood. Dhr. A. Voogd uit Ouddorp, vertegenwoordiger van de fa. A.G.O. kon het kind niet meer ontwijken. Het medeleven met het getroffen gezin dat 3 kinderen had is groot. De ter- aardebestelling heeft vanmorgen dinsdag plaats gehad. MIDDELHARNIS Nog één volkstuintje. In het volks tuinen-complex „Oost Voorgors" te Mid delharnis is nog één volkstuintje be schikbaar. Gegadigden kunnen zich schriftelijk wenden tot het college van burgemeester en wethouders van Mid delharnis. Tweetal. Door de kerkeraad der Chr. Geref. Kerk alhier is het volgende tweetal gesteld: Ds. H. v. Leeuwen Rot terdam (W.) en ds. C. Smits van Slie- drecht. DEN BOMMEL Alg. ledenvergadering,, Het Groene Kruis". De algemene ledenvergadering van „Het Groene Kruis", afdeling den Bommel is door het bestuur op woens dag 6 april a.s. des sav. 7.30 uur in het ver. gebouw aan de Beneden Oostdijk. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 6 april is er weer bejaardenmiddag in „Eltha- to", om 2.30 uur. Ditmaal staat de sa menkomst in het teken van Pasen. Kerkdienst. Woensdag 6 april te 7 u. nam. zal voor de Oud Ger. Gem. voor gaan, de heer A. van der Meer te 's Gravenzande. Zie verder de advertentie in dit nummer. OUDE TONGE Afscheid ds. A. Jonkers. Op zondag 1 mei a.s. hoopt ds. A. Jonkers afscheid te nemen van de Herv. Gemeente al hier. Op zondag 8 mei d.a.v. zal hij zich verbinden aan zijn nieuwe gemeente Otterloo. Bevestiger is ds. G. J. Jansen ten Benschop. OOSTFLAKKEE Kantoor Technische dienst en secretarie Goede Vrijdag gesloten Op Goede Vrijdag zal het kantoor van de Technische dienst Voorstraat 31 te OoItgensplaat en de gemeente-secreta rieën Kaai 2 en Voorstraat 31 te OoIt gensplaat de gehele dag gesloten zijn. Voor burgerlijke stand aangelegenhe den kan men zich des voorm. tussen 8.30 en 9.30 ur vervoegen bij mej. A. Remus, Pieter Biggestraat 23, Oo].tgens- plaat. Het ophalen van huisvuil zal op Goede Vrijdag in alle dorpsdelen ge woon doorgang vinden. De raad van Oostflakkee komt a.s. donderdag in openbare vergadering bij een. O.m. komt aan de orde: Onder handse aanbesteding straat- en riole- ringsplan den Bommel, uitbreiding openbare Ulo te Oude Tonge met 2 lo kalen en vaststelling verordening ben zinepompen teneinde om verkeerstech nische en esthetische redenen voorwaar den te kunnen stellen. Ook zal beëdi ging plaats vinden van de wnd. gem. ontvanger, dhr. B. P. Carol. WESTKAPELLE Predikbeurten Goede Vrijdag Ned. Herv. Kerk 7.30 uur ds. Oosthoek (H.A.) Ned. Herv. Evang. 7.15 uur dlur. Faassen. Ger. Gem. 7 uur lezen. element aan te treffen waarom hij Zuid Holland toeriep: „Let op uw zaak!" Voor spr. was het nog de vraag hoe hij met al die etiketten op zijn rug hier moest beginnen. De administratie gaat in het tijdelijk gemeentehuis, het voormalige rusthuis, maar spr. verze kerde dat het er geen rusthuis zal wor den. Spr, wist hoezeer weth. Moerland de recreatie in zijn hart verafschuwt. Niet temin had hij medegewerkt de proble men die met de recreatie samenhangen te kunnen beheersen. U was voor mij ook een vader, u hebt me geadviseerd in materiele zaken maar u wees me ook dikwijls naar Boven waar de oplossing van vele problemen ligt. Tot slot zei burgemeester Smith volgaarne zijn ambt als burgemeester van Goederee de te aanvaarden onder het motto van het eerder geciteerde vers: „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heeren hand." Zaterdag 9 april bizonder orgelcon cert in de Ned. Herv. Kerk te Middel harnis. De stichting „Kerkconcerten Goeree en Overflakkee" heeft voor zaterdag 9 april een orgelconcert georganiseerd dat verzorgd zal worden door een aan tal leerlingen van het Rotterdams Con servatorium. Jan van Dijk, Jannie Smit, Egberd Klein, Henk Klop, Ge rard Emous, Cor de Haan en Henk v. Putten zullen voor U werken ten ge hore brengen van J. S. Bach, D. Bux- tehude, C. Franck, H. Andriessen en L. Vièrne. Programma's voor dit bizonder con cert zijn op 9 april na half acht sav. aan de kerk verkrijgbaar. Aanvang 8 u. Uienveiling van dinsdag 5 april 1966 Grove 16,09, Middel 20,------16,50; Drie- lingen 21,92, Picklers 28,38. Aanvoer 35 ton. Enkele stukken moesten bij gebrek aan plaatsruimte blijven overstaan. O.m foto met beschrijving van het winkel- plan op de „Vluchtheuvel" te Middel harnis; de opening van de „Don Jon" op het fort te OoItgensplaat en versla gen van enkele vergaderingen. De in- stallatia van burg Smith neemt ditmaal een grote plaats in. Wij meenden hier aan goed te doen omdat het beleid van de gemeente Goedereede begrijpelijk met veel meer belangstelling als voorheen wordt gevolgd. Nu burg. Smith het hem voorgestane beleid heeft uitgestippeld wilden we dit uitvoerig weergeven. VRIJDAG 8 APRIL (Goede Vrijdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 7.30 uur ds. K. Schipper Ger. Kerk 7.30 uur ds. P. Schravendeel Ger. Gem. 7.30 uur ds. G. Mouw Herv. Kring de Oecumene 6 april (woensdagavond) 7 uur ds. B. G. te Winkel te Gouda H. Avondmaal volgens de Lutherse Li turgie. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 7.30 uur ds. H. C. Bultman. Rem. Kerk 19 uur ds. L. Schenck. (Avondmaal). DIRKSLAND Herv. Kerk 7 uur ds. H. N. V. Hensbergen. HERKINGEN Ger. Gem. 7.30 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 7 uur ds. K. Exalto. Ger. Gem. 7 uur lezen. Ger. Gem. in Ned. 7 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 7.30 uur ds. M. A. Jansens. GOEDEREEDE Herv. Kerk 7.30 uur ds. D. C. V. Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 7 uur ds. J. van Vliet. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. J. P. Verkade. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. A. Jonkers. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 7.30 uur ds. H. Jongebreur. Ger. Kerk 8 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 7.30 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 7.30 uur ds. T. van 't Veld. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. P. Vermaat Ger. Kerk 7.30 u. ds. A. W. Meeder. Ger. Gem. 7 uur le zen. Oud Ger. Gem. 7 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 6.30 u. dhr A. Terlouw. ZEELAND ARNEMUIDEN Herv. Kerk 7.30 uur ds. J. G. Abbringh. De gemeentewerkman C. van St. An naland te den Bommel heeft j.l. vrij dagmorgen i.v.m. zijn 40-jarig jubileum de ere-medaille in brons ontvangen. Al is het gemeentehuis te den Bommel voor officiële gelegenheden niet meer in gebruik, voor de jubilaris werd een uitzondering gemaakt waardoor de uit reiking in den Bommel plaats had. Bur gemeester V. d. Harst reikte hem het welverdiende eremetaal uit alsook een enveloppe die ondanks een geweldig financieel tekort toch nog vol was ge komen. Dhr. van St. Annaland werd ge prezen over zijn vakkundige werken waardoor den Bommel er keurig bij ligt." Burgemeester v. d. Harst releveerde dat dhr. van St. Annaland op 1 april 1926 in gemeentedienst was gekomen. De „grapjasserij" op die datum leefde toen sterker als nu en de burgemeester veronderstelde dat door sommigen zijn indiensttreding niet serieus zal zijn ge nomen. De burgemeester bekende er ook een grapje van te hebben willen maken maar uit plaatselijk besef had hij de bijeenkomst in den Bommel belegd. „Als je 40 jaar in den Bommel hebt ge werkt moet je ook je jubileum daar kunnen vieren" oordeelde dhr. v. d. Harst. Hij wees op de grote verschillen die tijdens het dienstverband van dhr. van St. Annaland zijn ingetreden; de werkweken werden korter, het werd 48, later 45 uur en mogelijk kan de jubi laris nog eens aanschouwen dat er een 40-urige werkweek wordt ingevoerd." Straks gaat de werknemer in familie kring 's maandags zijn werk beginnen om er 's woensdags weer mee te stop pen. De vakbonden hebben er zich mis schien al op beraden de 3-daagse werk week in te voeren" schertste de burg meester. Hij wist dat dhr. van St. An naland daar niet naar zou verlangen; u kent ieder bosje en boompje en u werkte ijverig waardoqr u het goede voorbeeld gaf; het zal voor u misschien moeilijk wennen zijn geweest aan de gem. herindeling maar u hebt het alles keurig doorstaan prees spreker. U bent de aangewezen man om hier leiding te geven en ook in uw ambt als diaken komt u in nauwe aanraking met de be volking. „U zorgt dat ze staande blijven in diaconaal opzicht en dat ze niet val len over puin en ander materiaal!" De burgemeester deelde de jubilaris mee dat hij er ondanks de financiële tekorten die met geen pen te beschrij ven zijn toch in geslaagd was een enveloppe vol geld te verzamelen die hij de jubilaris aanbood. De herindeling schijnt de mogelijkheid in te houden het zonder geld te kunnen doen; dat be tekent dan wel een bijzonder grote be stuurskracht" verklaarde dhr. v. d. Harst verder. „Dat we een envelop vol kregen is toch wel een staaltje van bestuurs kracht". Hij spelde hierna de jubilaris de medaille op de revers. Mevr. van St. Annaland kreeg een mooi boeket bloemen. De directeur van de Technische dienst, dhr. Goudkamp wenste de jubi laris geluk mede namens hét perso neel van de Technische dienst en ge meentewerken. Spr. herinnerde aan de tijd dat de dienst gemeentewerken in den Bommel het nog zonder gereed schap moest stellen. Wat nodig was moest worden geleend. Later toen de financiële middelen wat ruimer werden is hierin verbetering gekomen. De heer Goudkamp tekende de jubUaris als een echte liefhebber van struik en plant die een grote liefde voor zijn vak heeft. Er is maar één goede snoeier!" prees hij. Als blijk van waardering overhan digde hij dhr. van St. Annaland een prachtig polshorloge. Gesierd met de Kon. onderscheiding zal de heer van St. Annaland in het vervolg misschien nog beter voor de Bommelse plantsoenen zorgen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1