isterdam S.G.P. deed appèl op het geweten gsters n stad der provo's Plaatselijk nieuws diir. K. Til. Ie Comte meisiel Ds. J. P. Verkade sprak voor afdeling Middelharnis -Sommelsdijk Installatie burgem. Smith op 2 april a.s. jaargang Dinsdag 22 maart 1966 No. 3472 leel. kinman ling. n tmiNEN CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN en leler »K ONG's Bekendmaking uitslag verkiezingen weer vóór drukkerij Gebr. de Waal Taxi-chauffeur opgelicht INSTRUCTIE IN DE JUNGLE GOEDEREEDE IN MEMORIAM Centrale Veiling Middelharnis maart iji Imeente 's- loor de be-1 Igraafplaat-1 |zit van een er K.N.M.T, [iinheden. anten bene-I lur. In diploma's |n reiskosten! ities binnen! blad te rich-l Rendeel. Iwbedrijf n.v.l It en Zeelanil I.S. NIVEAUl lERDERsl r-ERVARINGl ouw-Ervarinsl ROTTERDAM IZIEKENHUISl ten te wordei ^73.— 2e jr.| vrije kost Istenvergoedinl |,50. drie maandei taf. PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Iel. (01870) 26-39, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 rii'-n i fi^Qsn Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. I vooropleiding! landsalaris vooi ternaat. De lij landen vooroi E23,— p. maarij Lma Ziekenveij [an de opleidi Irende de oplaj salaris als Jioten. tsheer-DirecteUl nsterdam is een zeer interessante Wij gaan er zo af en toe wel eens lien langs de grachten, door de laan en de oude Jodenbuurt, over Iwaterlooplein en aan de oevers van llJ, in het Vondelpark en door de Verstraat. Maar hoe belangwekkend jhet uiterlijk ervan moge zijn, in keiijk opzicht in de ruimste zin ^nien heersen er treurige toestan- Bij de volkstelling van 196a bleek, Ibijna 50 »/o van de bevolking niet tot een kerk wenst te worden jcend. Het kerkbezoek is er in ver- Hing tot de in naam nog kerkelijke liking bedroevend. In politiek op is het in meerderheid een rode rood in allerlei schakeringien, van nunist via pacifist naar socialist, 27 van de 45 raadsleden tot deze pen behoren. Natuurlijk is dus de emeester ook rood (Van Hall). Op Gemeentelijke Universiteit krioelt tan de rode professoren. Zo is Am- lam dus alleszins „democratisch". zou het kunnen noemen een re- lek in onze monarchie, ze stad had dus eigenlijk wel de fte moeten zijn om uitgekozen te len als de plaats van het huwelijk fprinses Beatrix. Ondanks de vele fschuwingen echter hebben Beatrix, ouders en de regering erop ge- dat het huwelijk daar voltrok- d. Het is een nieuwe beproe- !.i,i' het bruidspaar geworden. De inste dag van hun leven werd ver- id. Bijna tienduizend man politie, ;haussees, rechercheurs en miltai- lOesten eraan te pas komen om de stoet te beschermen. Rookbom werden geworpen, de straat ver relletjes geforceerd. Gepoogd de paarden van de Gouden Koets tol te doen slaan. Bruidspaar en klijk paar werden zwaar be- fmd van de acht lakeien bij el- loets waren er zes verklede re- iheurs maar wat zou er gebeurd wanneer het niet gelukt was de luze paarden in bedwang te hou- 'Wonder boven wonder is er niets igs geschied, maar het is wel dui- dat hier veel te veel risico ge- is. de huwelijkssluiting had de con st, die in ons volle daarover be- tot het verleden moeten behoren, de gebeurtenissen eromheen in irdam zal ze echter nog een onver- ;elijke nasleep hebben. Wat ver kon worden is ook gebeurd^ de Rneester poogt men als hoofd der politie orantwoordirig te vragen voor haar o; treden, de communist Bakker wilde interpelleren in de Tweede Ka- en een 60-tal hele en halve links- teerde intellectuelen willen de intewet wijzigen teneinde de Raad ieggenschap te geven over de poli ijl een deel van de dagbladpers gpns felle kritiek uitte op de hand- ivers van orde en gezag. Zo is men :s blijkbaar onder onze superdemo craten en dito progressieven van me- dat de politie de schuldige is en oproerkraaiers gespaard moeten 3ok met een aan. En tenslotj [kkig staat hiertegenover, dat de [ote massa van ons volk hevig aardigd is over het optreden van sterdamse raddraaiers en van dat de politie nog veel te zacht opgetreden. De weinige arrestanten -^^^^^^^«tS^rden al spoedig weer vrijgelaten en 'm aanvoerders bleven buiten schot. Upf tal van ingezonden stukken in de W rfagbladpers is wel gebleken, dat het I I ■JWdenkend deel van ons volk andere gelukKlSfaatregelen eist tegen het plebs, dat jtegenwoordig de straten beheerst en ^ch zelfs niet ontziet een plechtigheid $ls het huwelijk van onze kroonprinses fe terroriseren. Ook wij vragen ons af Roe lang het nog duren moet dat een [Itel langharige en baardige leeglopers ;öi nietsnutten rustig hun gang kunnen jMijven gaan. Op deze manier gaan we van vrijheid en democratie ie chaos. In onze maatschappij gezag en orde heersen; zo niet San gaat ze op de duur te gronde. ;,-De gangmakers van de hele rel zijn m provo's geweest. Die naam staat in verband met provoceren d.i. uitlokken, tarten. Ze hebben hun naam dus wel eer aangedaan. Het opperhoofd van die provo's, Rob Stolk, een 22-jarige jonge- Itshandel man, hebben we wel eens ontmoet. Uit eg 7 - ou^'flfcöffitencilde blaadje, dat de groep J^^^Ê t>leek ons toen, dat de heren "♦♦♦♦♦♦♦*^2^^<lames zich erop beroemen Ifiarchisten te zijn. Dat betekent dus, ■^^^M^alle overheidsgezag verwerpen, Il Iffi^^^B.'^^^'^ ordeloze maatschap- If nllPKHVi^^" onbegrensde zelfstandigheid nUllVi* fan ieder individu, Dat klopt goed met i™" optreden op 10 maart. Om het ef- ||ect daarvan te vergroten, werd tevoren bekend gemaakt, dat er één en an- in alle maten' |6r zou gebeuren. Ook in het beruchte e wachten inf"aentenweekblad Propria Cures werd ifit al voorspeld. En in een t.v.-inter- x.r-nxc-v C0^'^ vertelde hij dat er obstructieplan- ÜGDIGE o- ^3j.gj^ uitgebroed. Aan hoofdcom- ,|Ussans V. d. Molen schreven de heren ERE kleding i?en brief, waarin ze meedeelden op 10 imaart om lO uur een demonstratie te reeds ^'S" houden op het Jozef Daniël jWeyerplein. „Deze vindt plaats uit voor- i^org, omdat het vaststaat, dat het hu- •wetijk op een bloedbad zal uitlopen OW cfe tolnjfce tegenstanders niet de ge- seiegenheid krijgen hun opgestuwde EN Pnif reageren" (zie Haagse Rotterdam-'vnoli^^" 12 maart). De politie werd Rottera voorts gewaarschuwd in het belang van Qe „getergde" Amsterdamse bevolking oe aemonstranten geen strobreed in de weg te leggen! Voorts werd in Propria Cures gedreigd met stoorzenders om het politiecontact onmogelijk te ma ken, met chemische preparaten, het af schieten van naalden op de paarden en het loslaten van witte muizen. Rob Stolk en enkele vrienden en vriendinenen meenden een paar weken vóór 10 maart veiligheidshalve te moe ten onderduiken. Ze waren bang uit preventie door de politie een poosje buiten de roulatie te zullen worden gesteld. Blijkbaar wisten ze niëï, dat noch de politie noch de officieren van justitie in ons zo democratische land de bevoegdheid daartoe missen. We vinden dit heel jammer, want dat had veel agitatie voorkomen. Wie leiders onschadelijk maakt, verlamt de bewe ging. Intussen verdween het gezelschap naar Sint-Philipsland in een zomerhuis je, waar ze na een paar dagen door de politie werden weggejaagd en toen in Amsterdam onderdoken. De recher cheurs van de Binnenlandse Veilig heidsdienst wisten ze echter te ontdek ken en omdat ze niet gearresterd kon den worden leve onze „democrati sche" vrijheid moesten de heren al die dagen in de gaten gehouden wor den. Wat er op 10 maart gebeurde, weten we allen. De overmaclit van militairen en politie was niet bij machte de ter reur van het kleine groepje provo's en grotere groepen nozems onmogelijk te maken. Het was een beschamend schouwspel, ook tegenover het buiten land. Tijdens fen na de plechtigheid wer- ien zijn n bij ;77 ■rlandselaan den relletjes geprovoceerd, waarbij de politie hard toesloeg. Daarbij werden uiteraard ook anderen geraakt. En weer kreeg de politie de schuld. Het aftre den van burgemeester Van Hall en van de hoofdcommissaris werd geëist! Een 63-tal geestelijke ontspoorde intellectu elen vroeg in een adres aan de Tweede Kamer de macht van de burgemeesters over de politie te beknotten. Onder hen waren professoren, schrijvers erL zelfs t.v.-lieden zoals Frits van der Poel van de K.R.O., aan wie heel Nederland zich permanent ergert door zijn stekelige kritiek op ieder en alles wat niet strookt met zijn progressiviteit. Als men ,pns vraagt, wie de hoofdschuldigen zijn van de gebeurtenissen op lü mei naast de provo's, dan antwoorden wij: dat zijn de heren van de V.A.R.A. televisie, spe ciaal die van „Zo is hetIn naam van de democratische vrijheid wordt dit alles maar getolereerd. Maar wij noemen dat geen vrijheid meer; het is bandeloosheid en geestelijke anarchie. Zulk een democratie kan men van ons cadeau krijgen. Zo hebben de troebelen van 10 maart weer eens geleerd, dat het gezag in een ernstige crisis verkeert. In naam van de vrijheid worden alle geestelijke waarden omgekeerd. We hopen daar over nog wel eens nader te schrijven. Laten we nu mogen volstaan met de wens uit te spreken, dat de gebeurte nissen in Amsterdarn ons volk hebben wakker geschud. Voor de afdeling Middelharnls-Som- melsdljk van de S.G.P. heeft j.l. zater dagmiddag gesproken de weleerw. heer ds. J. P. Verkade, Herv. predikant te Nieuwe Tonge. Ds. heeft de aanwezigen erop gewezen dat er, al wil de ver kiezingspropaganda anders doen gelo ven, er in feite maar twee mogelijkhe den zijn n.l. te stemmen voor of tegen Christus immers zegt HQzelf: „Wie niet voor Mij is is tegen M\j". De bijeenkomst, gehouden in het Ver. gebouw „Vita Nova" te Sommelsdqk werd geopend door dhr. P. Grinwis, die na een woord van welkom, inzonderheid aan ds. Verkade zyn tevredenheid be tuigde over de grote opkomst. Zowel de heer Grinwis als ds. Verkade waar schuwden tegen die partijen die zich ten doel stellen het de mensen naar de zin te maken waartegenover het de S.G. P. te doen is hoe God aan Zijn eer te laten komen. Dhr. Grinwis wees erop dat de vorige raadsverkiezing voor de S.G.P. bevredi gend was verlopen. Nu zijn er weer, verkiezingen en er is voor de kiezer weer keus te over. „Het volk is het" al dus dhr. Grinwis „niet met elkaar eens want als het goed was zou er slechts êen partij zijn, een partij, gegrond op Gods Woord." Spr. waarschuwde dat ook over het stemmen eenmaal verant woording zal naoeten worden afgelegd. De S.G.P. is niet feilloos maar pro beert zijn principe te handhaven. Het volk vraagt sport en spel en in vele gezinnen is de Bijbel een gesloten boek en dat onder alle zegeningen. Ook de radio én T.V. die in verkeerde handen zijn oefenen een vergiftige invloed op ons volk uit. „Nu het volk zich van God losmaakt stellen we ons betrouwen op mensen die veel beloven, dat beloven wat van een ander gestolen wordt" betoogde dhr. Grinwis. Hij wees erop dat enkel in het houden van Gods Woord grote loon is. „Het is nodig dat wij als bestuurde- ren worden gesteund door het gebed; we worden soms verguisd en bespot en we hebben een geheiligd verstand nodig zo besloot dhr. Grinwis, die na het doen zingen van Ps. 89 1 en 7 het woord gaf aan ds. Verkade. Opgeroepen door God! „Men wordt van overheidswege op geroepen te stemmen en door vele par tijen worden men opgeroepen juist hun partij te stemmen en ieder probeert zo veel mogelijk kiezers in het net te vangen; wij zullen ons niet bepalen bij de oproep door de Overheid of door de politieke partijen maar bij de oproep van de levende God, aldus ds. Verkade. Als tekstwoord koos hij Jeremia 22 29 O land, land, land hoor des Heeren Woord Ds. wees erop dat Gods Woord maar twee partijen "kent, het zegt daarvan: „Wie niet voor Mij is is tegen Mij en Wie met Mij niet vergadert die ver strooit". Als wij geroepen worden onze stem uit te brengen is het niet de vraag wat de mensen van ons willen of wat we zélf willen maar alleen maar wat God van ons wil. Wat zijn uw overleg gingen als ge naar de steiiibus gaat? Gaat u pok na welke partij u het meest beloofd, huizen, welvaart; recre atie, vakantie en sociale voorzieningen maar denk eraan ook als u in het stemhokje staat en door niemand wordt gezien dat God u wel ziet en dat gij ook van uw stemmen rekenschap zult moeten afleggen" zo betoogde ds. Ver kade. „Hetzij dat u eet of drinkt, doet het alles ter ere van God, stem ook ter ere van God en laat het er ook bij u omgaan hoe God in uw Provincie of gemeente aan Zijn eer komt. Ds. hoopte dat niemand met zijn ver stand zal klaarmaken wie hij gaat kie zen maar dat er over de keus gebeden wordt en dat wordt gevraagd: „Heere, wat wilt Gij wat ik doen zal?". Van nature vraagt de mens wat hem het meest ligt en ds. zei de mensen te beklagen als hij de verkiezingslectuur leest. Men probeert het volk te behagen maar wie probeert nog God te behagen? Het de mensen naar de zin maken is de tendens van de verkiezingspropa ganda en de massa stemt op een partij die niet handelt naar de wil van Gods Woord. Alleen wanneer men zich ern stig afvraagt hoe God aan Zijn eer te doen komen zal Nederland van de on dergang kunnen worden behoed. Nooit te klein. Ds. wist dat velen zeggen dat een kleine partij als de S.G.P. toch niets kan beginnen maar hij wees erop dat God niet in getallen rekent, het is er enkel naar of het in Zijn gunst is. Noach stond alleen in een tijd als de onze, vol zingenot, waarbij men zich verlaagde tot het leven van een dier terwijl de Schrift zegt: „Gij zijt van Gods geslacht. Ds. stelde de vraag: Welke partij had u in die tijd gekozen, de partij van de wereld of de partij van Noach? Noach vond genade in de ogen des Heeren en met zijn vrouw, zonen en schoondochters werd hij ge spaard. Lot leefde in Sodom, hij was een kind van God maar liet zich mee voeren door de aardsgezindheid. Hij heeft het er slecht gehad, hij kwelde dagelijks zijn ziel en had toch niet de macht er uit te gaan. Ook wij zitten vast aan din gen die we los zouden moeten laten. Sodom leefde zich uit. God verdelgde wel de steden maar hij verdelgde niet de rechtvaardigen met de goddelozen. De partij van Lot bestond uit 4 pers. en welke partij had u gekozen?" Mozes stond alleen tegenover de machtige Farao. Farao luisterde niet naar Mozes, hij vroeg hem: „Wie is dan de Heere dat ik Hem gehoorzamen zou?" Wie zou u gekozen hebben, de partij van Mozes of van Farao? Ds. waarschuwde dat God altijd het laatste woord heeft in de wereldgeschiedenis. Hij heeft reeds overwonnen. De twaalf verspieders stonden in 2 groepen één groep van 10 en één groep van 2; de tien twijfelden en gingen naar vlees en bloed te rade,, de andere twee zagen ook de bezwaren maar ze geloof den het Woord van God, zij mochten het beloofde land binnengaan, de 10 stierven in de woestijn. De Heere kijkt niet welke de grootste partij is; wie de wil van God doet blijft in der eeuwig heid^ Gideon streed tegen een leger van 135.000 man; zijn leger werd door de Heere te groot bevonden en het aantal werd tot 300 teruggebracht. De verhou ding was 1 450. „De strijd is des Hee ren." Gideon hoefde niet eens te strij den, de Heere streed voor Israël. Elia stond alleen tegenover 850 priesters; Elia ging bidden en God antwoordde met vuur uit de hemel. De profeet Mi- cha zegde koning Achab de nederlaag aan. Hij zei „w.at de Heere zegt dat zal ik spreken." „Wij luisteren aldus ds. Verkade naar de stem van de wereld en van sa tan, en wat God zegt nemen we voor kennisgeving aan. Gelukkig de mens die hier mag kapituleren." In het Sanhedrin stemden van de 72 leden maar 2 tegen de dood van Jezus, Eilanden-nieuws geeft evenals bij vorige verkiezingen weer de service, de uitslag van de stemming Prov. Staten van de gemeenten op Goeree-Over- flakkee woensdag 23 maart bekend te maken vóór drukkerij Gebrs. de Waal, Langeweg, Sommelsd^k. Er zullen vergelijkende' cijfers gege ven worden met de vorige verkiezing, al moet er rekening worden gehouden dat de 21-jarigen nu ook hun gang naar de stembus zullen maken, waardoor kleine verschuivingen kunnen plaats vinden. DIRKSLAND Ds. P. Blok moet rast houden. Op medisch advies moet ds. P. Blok, pre dikant der Geref. Gemeente alhier, eni ge weken volkomen rust houden. De toegezegde predikbeurten in vakante gemeenten, zal hij daardoor niet kunnen vervullen. Afwezig. Mejuffr. A. van ZwoU, maatschappelijk werkster Stichting „Midden-Flakkee' Oranjelaan 55 alhier, is afwezig van 24 t.m. 28 maart. Spreekuur maatschappelijk werkster: gemeentehuis Dirksland, ingang Nieuw straat, 's morgens van 910 uur. Een tot nog toe onbekende gebleven persoon heeft zich j.l. zaterdag met een taxi uit Antwerpen naar Dirksland la ten vervoeren. In Dirksland aangeko men vroeg hij de Belgische chauffeur hoeveel hij voor de rit verschuldigd was. De meter wees f 155,aan en op die mededeling zei de passagier dat hij even f 1000,zou wisselen; hij stap te uit en verdween snel. De politie heeft de zaak in onderzoek. HERKINGEN J.l. zaterdag is onder grote belang stelling teraardebesteld, de heer P. van j Mourik, in leven oud-bedienaar der be grafenissen te Herkingen. Ds. Mouw ■Tiit Middelharnis sprak op het sterfhuis naar aanleiding van Ps. 39 vers 8, een ernstig woord tot de familie die een Man en Vader welke na een jarenlang smartelijk lijden door de dood werd weggenomen moeten missen. Na op het kerkhof een vermanend woord tot de aanwezigen te hebben gesproken, be dankte een zoon van de overledene voor de laatste eer aan hun geliefde vader bewezen. Kerkdienst. A.s. zondag hoopt des voorm. 9.30 en des sav. 6 uur voor de VIETNAM: Ergens in de jungle krijgen Vietcong-strijders instructies aan de hand van een model hoe de Amerikaanse helicopters aan te vallen. Herv. Gem. voor te gaan ds. Wiege- raad van Bennekom, in welke diensten een extra collecte voor de kerkvoogdij zal worden gehouden. Brandje. J.l. zondagmorgen brak er bij'de f am. H. Kievit aan de Geld. dijk een schoorsteen brand uit, de brand weer was spoedig ter plaatse en wist met koolzuursneeuw de brand meester te worden. De fam. Kievit had j.l. vrij dag de woning betrokken. DEN BOMMEL Vergadering Chr.JVrouwenbond. De N.C.V.B. afd. Den Bommel hoopt op donderdag 24 maart een vergadering te houden. Als spreker komt ds. P. Ver maat uit Ooltgensplaat met het onder werp: „Gebedsmoeilijkheden." Deze ver gadering wordt gehouden in de consis torie van de Geref. Kerk. Aanvang 7.30 uur. Belangstellenden hartelijk welkom. het zal de 70 eeuwig in de ziel branden. Ds. waarschuwde dat de overige par tijen Nederland rijp maken voor het ordeel. De zedeloosheid en de tuchte- losheid nemen toe en het land is vol van ongerechtigheid. Temidden van onze voorspoed spreekt God ons nog aan. God heeft Zijn knechten gezonden, dat weet ook de wereld. Bij het over lijden van ds. Zandt schreef een blad: „Er is een moderne Ezechiël heenge gaan." Ook wij houden niet van de partij van God, wij kiezen de partij van sa tan, de mensenmbordenaar van den be ginne. Zeg hem nog vandaag de dienst op. De Franse Geest. God Zelf heeft ons doen ontstaan. Hij schonk onze voorvaderen het geloof in Hem opdat zij zich zouden losmaken van Rome. Men luisterde daarna naar de geest van de Franse revolutie en we haalden de Fransen binnen en de gevolgen daar van, jondervinden we vandaag nog!" be toogde ds. Ook in de Franse tijd was er een volk dat de knieën boog en van Hoogendorp riep uit: „Wat een uitkomst, wat een toekomst" maar ds. betreurde het dat er weinig van die toekomst is terecht gekomen. Wel werden de Fran sen maar niet de Franse geest verdre ven. De Synode van 1618 had men aldus ds. weer in 1816 moeten liou- den om de kerk van de Franse invloed te zuiveren. Als gevolg van die invloed in de Herv. Kerk zijn de afgescheiden kerken ontstaan. Nog zijn we slaaf van de mode van Parijs en het zal de on dergang van Nederland worden. Men kleedt zich dat het een gruwel is in de ogen des Heeren, maar alvorens het oordeel komt, komt God nog met de oproep van de tekst: Nederland, Neder land, hoort des Heeren Woord. „Als zij niet leven naar dit Woord, het zal zijn dat zij geen dageraad zullen hebben." Wij willen als Israël twee heren dienen, maar God eist dat ons aller leven is onder het beslag van Zijn Woord naar welk Woord Hij ons eens zal oordelen. Ale mensen die nu niet leven onder dat Woord zullen later als God aan het woord komt tot Hem bidden maar dan zal het te laat zijn. Ds. hoopte dat ieder hier God zal ontmoeten en Hem zal vragen wat te doen en niet enkel te vragen maar dat ook te doen! en open te staan voor dat Woord, dat is ook het streven van de S.G.P., dat Woord te doen doorklinken over alle terreinen van het leven. Het partijbeginsel van de S.G.P. is gegrond op Gods Woord, het Woord dat wordt verkracht en veracht. De schare leeft bij de goden van deze I tijd en niet uit de Geest van God. Arm Nederland, dat zover is afgedwaald; God zei: „Ze hebben Mij, de Spring- ader des Levenden Waters verlaten en hebben zichzelven bakken uitgehouwen, gebroken bakken die geen water kun nen bevatten." Ds. waarschuwde als we die Bron verlaten zoeken we ons zelf. Waar is in Nederland de eerbied voor Gods dag? Als we Hem kennen en liefhebben, krijgen we ook eerbied voor Zijn dag. Nu is Gods dag een dag van sport en spel en vertier. Wat is God lankmoedig om de wereld nog niet weg te doen van voor Zijn aangezicht. Er zijn wat mensen die later zullen wensen dat ze nooit de auto hadden kunnen kopen, waarmee ze nu 's zondags toe ren. Ér zijn mensen die God openlijk vragen of Hij hen verdoemen wil; in de woestijn was iemand die God lasterde: hij moest op Gods bevel worden geste nigd. De kranten staan vol berichten over .moord en doodslag; de straffen zijn te Ucht; Gods Woord eist, dat wie bloed vergiet diens bloed zal vergoten worden; we hebben dikwijls meer mede leven met de dader dat met het on schuldige slachtoffer. „De mens wordt barmhartiger dan de Heere" aldus ds. Verkade. Spr. vond het niet verwonderlijk dat de zedeloosheid en de tuchteloosheid toeneemt als men de lectuur en radio en T.V. hoort en ziet. Zonde wordt daar geen zonde meer genoemd, omdat de kennisse Gods weg is. Het is echter de gerechtigheid die een volk verhoogt, •maar de zonde is een schandvlek der natie. Het gaat de S.G.P. niet zozeer om de meerderheid van stemmen dan wel om de'handhaving van- en het laten door klinken van haar beginsel. „Is dat beginsel, dat Woord en de God van het Woord u lief?" stelde spr. de vraag. Wilt u uw leven in Zijn dienst besteden en wilt u handhaving van Zijn Woord, dan is er maar één partij, de S.G.P. Men mag zeggen: „dat kan niet meer, er moeten b.v. 's zondags toch treinen rijden", maar ds. ontkende dat. Wanneer de Heere het zegt kan het wel zoals in de oorlog! Vroeger kon men met 6 dagen wer ken in de behoefte van het gezin voor zien; nu moet er door velen continu ge werkt worden. Vroeger rustten de be drijven 's zondags en ze zijn onder de zegen des Heeren welgevaren. Ds. had nooit iemand ontmoet die er schade van had dat hij 's zondags niet werkt. Wie het waagt met God komt nooit be schaamd uit. De kracht van de S.G.P. ligt aldus ds. Verkade niet in een beschouwend rnaar in een doorleefd beginsel. Mogen we als Luther zeggen: God helpe me, hier sta ik, ik kan niet anders. Op zaterdag 2 april, 's morgens te 10 uur zal in het raadhuis te Goede- reede burgemeester H. J. Smith worden geïnstalleerd als burgemeester van de gemeente Goedereede. Deze installatie zal plaats hebben in een buitengewone raadsvergadering. Om 11.00 uur wordt deze vergadering officieel voortgezet in het vereen, ge bouw waar genodigden het woord kun nen voeren. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Vrijdag 25 maart des nam. 7 uur zal voor de Oud Geref. Ge. meente voorgaan ds. J. van Prooijen te Grafhorst (Ov.) Zie verder de adver tentie in dit nummer. Kerkelijke huioelijksbevestiging. Donderdag 24 maart a.s. des nam. 3 u. zal in de Ger. Kerk de huwelijksbeves tiging plaats hebben van G. J. Sasbrinls met mej. T. M. Okker. Voorganger is ds. A. W. Meeder. Donderdag j.l. is te Hellevoetsluis, alwaar hij de laatste twee jaren met zijn vrouw en zoon in de nabijheid van zijn andere kinderen was gaan wonen, op 81-jarige leeftijd overleden de lieer K. Th. Ie Comte. Met de heer Ie Comte.is een van de pioniers van het georganiseerde Mid denstands- en Bedrijfsleven van Goeree Overflakkee heengegaan. Reeds in de twintiger jaren was zijn activiteit hiervoor begonnen en in de dertiger jaren was hij de bezielende kracht die in de bekende manifestatie van het prestatievermogen van dit eiland zoals de „Mitento" en de „Flabe- la" tentoonstellingen en na de oorlog de „Deltabeurzen" de hoofdfiguur der organisatie was. In de oorlogsjaren was hij leidingge vend aan de Brandstoffencommissie en daarna zat hij nog vele jaren in het bestuur van de afdeling Goereo en Overflakkee van de Ned. Bond van Brandstoffenh andelaren. De middenstand van zijn woonplaats Sommelsdijk en die van het gehele eiland hebben van zijn stuwkracht en doorzettingsvermogen de vruchten ge plukt. Bij zijn aftreden op 75-jarige leeftijd als secretaris van de Federatie Goeree Overflakkee van de Kon. Ned. Mid denstands Bond kreeg hij onder veel dank van de voorzitter der Bond de heer van der Weele de Oorkonde van verdienste uitgereikt. Vele malen was hij op de Ministeries in den Haag de persoonlijke pleitbe zorger van het Flakkeese Bedrij sfIe ven. Met hem is een zeer actieve figuur, een voorbeeld voor velen van ons en een goed huisvader heengegaan. Dat hij ruste in vrede na zijn zo werkzaam leven. Vienveiling dinsdag 22 maart 1966 Grove 23,—,; Middel 23,78; Drielin- gen 23,10; Pickleirs 18,20. Aanvoer 15 ton.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1