y Bij Haringvlietbrug bordje met: nOuddorp vol'' Ie N.A.V.O. en De Gaulle Ouddorp tobt met recreatie-problemen Plaatselijk nieuws overleden Radicale oplossing Raad gaat zich beraden op het te voeren recreatiebeleid. Diamanten echtpaar te Sommelsdijk Bus (zonder passagiers) kantelde te Diricsland langs dijktalud 8e jaargang Dinsdag 15 maart 1966 No. 3470 N EVEID :jen CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN 0/ PRa OPOE SNAAUW (ruim 99 jaar) Spreker voor de ARP IRBEDRUf 3 81 - 5^' luxe coitif"- PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciad. tarief. ;ratis reisl verenigi"! ;ezelschapP e koop: duiif' CHINES 1' isers WascoW B'd'* iDe Franse president De Gaulle zal plang hij regeert wel in de contramine fcjven. Dat ligt allereerst in zijn ka- Ikter. Zijn mentaliteit bepaalt zijn ge zagslijn en zijn eigengereide politiek niet het resultaat van goede ver- andelijke overwegingen, maar ze is k gevolg van jarenlang gekoesterde leciale antipathieën. Voor degenen, te zijn levensgeschiedenis en zijn ka- licter enigermate kennen, is hij bij alle Lgheid, die zijn uitlatingen dikwijls Inmerken, niettemin een open boek. fe hebben daarop al meerdere malen Iwezen. De GauUe wordt verteerd |or diverse onlustgevoelens, die hij in |n internationale politiek nog steeds Jjft afreageren. En dit zou men kun- Ei laten voor wat het is, ware het fet, dat hij daardoor in hoge mate de ch al moeilijke positie van het vrije testen ondergraaft. iDat hij door zijn rancuneuze optreden Pe sympathie, die hij in en direct na jongste wereldoorlog overal in de |ije wereld bezat, grondig heeft ver- eeld, deert hem niet in het minst. Hij Jat recht op zijn doel af ondanks alle tien- en buitenlandse weerstanden. |it doel is veelzijdig: zijn persoonlijke jr- en heerszucht te cultiveren, Frank- pc van tweederangsmogendheid weer de eerste rang te plaatsen, zijn land jlkomen onafhankelijk te maken van_ politieke en economische invloed van Idere machten, het beëindigen van elk Entegreerd systeem, waardoor Frank- Ik een deel van zijn souvereiniteit in let, het voeren van een absoluut zelf- ^ndige internationale politiek, waarin Qitaire en andere bondgenootschappen Ibruikbaar zijn en speciaal een poli- Ik, die duidelijk gericht is tegen de nerikaanse. Wie een verklaring zoekt lor de dwarsdrijverij van De GauUe, In deze altijd weer vinden in de gang |n zaken gedurende de oorlog, toen door Roosevelt en Churchill als [uantité négligeable" (vrij vertaald: i verwaarlozen persoon) werd behan- fld. Dat heeft hij met name de Ame- kanen nooit vergeven. Men kan dit et mooi vinden van de beide oorlogs- |ders, maar dan vergete men niet, dat GauUe een veldheer was zonder le en vloot en dat de andere regérin- in ballingschap evenmin iets in de felk te brokkelen hadden. Bovendien pnd De GauUe toen al bekend als een nogelijk man in de omgang, die er soort behagen in schepte moeilijk- |den te veroorzaken. iolang hij in Frankrijk regerings- of fltshoofd is geweest van 1944 tot en vanaf 1958 tot heden is hij jwel doorlopend voor de geallieerde den uit de oorlog een lastpost ge- fest. Hij Wilde altijd anders dan de eren om zijn integrale onafhanke- eid te demonstreren. Zonder Ame- ;a ware Frankrijk ninmier bevrijd en der Amerika was het er na de oor- evenmin als de andere landen van st-Europa economisch ooit weer bo- lop gekomen. Maar dat alles deert niet. Speciaal de Amerikanen en mindere mate de Engelsen zijn hem ipathiek. En het schijnt wel, dat ;e antipathie tegen Amerika nog ds groeiende is. Daarom papt hij nu T aan met de Russen, heeft hij tot ite ergernis van Washington al jaren teden Rood-China erkend en wil hij fanatiek-communistische land toe laten tot de Verenigde Naties, keurt hij het Amerikaanse optreden in Vietnam af, voert hij een monetaire oorlog tegen de doUar en het pond, hield hij Enge- ld buiten de E.E.G. en heeft hij nu aanval geopend op de N.A.V.O. Een zal zich herinneren, dat de Noord- ilantische Verdragsorganisatie (ook '1 N.A.T.O. genoemd d.i. de afkorting ■ftn de Engels-Amerikaanse benaming) iii 1949 werd opgericht als een hoofd zakelijk defensief militair verbond tus- 12 landen, n.l. de Verenigde Staten, ada, het Verenigd Koninkrijk (En- 'and), Frankrijk, België, Nederland, liUxemburg, Italië, IJsland, Denemar ken, Noorwegen en Portugal. In 1952 ;amen ook Griekenland en Turkije 'ij en in 1955 West-Duitsland, zodat [.sedert het laatstgenoemde jaar uit 'bondgenoten bestaat. De oprichting het gevolg van de dreigende hou- fg van de Sovjet-Unie, die toen nog lid werd door Stalin. Deze had heel it-Europa en een deel van het mid- in zijn dictatoriale greep weten te ïijgen. Speciaal de staatsgreep in Tsje- cho-Slowakije in 1948, waardoor ook Westers georiënteerde land achter IJzeren Gordijn verdween, was de eiding tot het creëren van de •V.O. Ook Frankrijk, waar De Ue toen buiten de regering stond, 'd mee. Ondanks de zeer langzame van het militaire apparaat de ropese landen waren nog arm en oerooid, West-Duitsland stond er nog DUiten, omdat het aanvankelijk niet erg vertrouwd werd waardoor het leeu- aandeel van de troepen, de bewape- ig en vooral de financiering voor re- *ing van de Amerikanen kwam, ging ^talm direct inbinden. Hij stopte de Diokkade van Berlijn en bepaalde zich tot de consoUdatie van zijn satellieten systeem. Langzaam aan is de mUitaire sterkte van de N.A.V.O. toegenomen, jnaar ze is nooit geworden wat ze wezen ~"it, gezien de militaire kracht van kou. De 30 divisies van het Westen anken nog altijd in het niet tegen over de paar honderd van de Sovjet unie. De inspanningen van verreweg ue meeste partners bleven sterk bene- ^n het vereiste peil. Dat er geen agres- uit het Oosten is gekomen is wel ten dele toe te schrijven aan de preventieve werking van de N.A.V.O., maar toch meer nog aan het respect, dat de Rus sen hebben voor de Amerikaanse kern macht. We zullen hier de organisatie van de N.A.V.O. niet gaan schetsen. Dat heb ben we vroeger al eens gedaan. Ieder herinnert zich nog wel de opperbevel hebbers van de geïntegreerde legers der bondgenoten: Eisenhower, Ridgway, Norstad en de secretarissen-generaal Lord Ismay, Spaak en onze landgenoot Stikker. Na het optreden van De GauUe als president en leider van de Franse politiek is echter al spoedig gebleken, dat deze ondanks het feit dat het hoofd kwartier is gevestigd in het Franse Fontainebleau, allesbehalve een onver deeld voorstander was van dit militaire verbond. Waarom? De reden is precies dezelfde als die van de moeilijkheden, welke hij verleden jaar in de E.E.G. veroorzaakte: De GauUe kan het nu eenmaal niet hebben, dat zijn macht op één of andere manier beperkt wordt door internationale organisaties met z.g. supranationale (boven-nationale) be voegdheden. Hij wil voor honderd per cent baas zijn in eigen huis en vergeet, dat in de huidige wereldsituatie, gezien de verzwakking van de Westerse posi ties ten opzichte van de Russische en Chinese communistische expansiezucht en de veelszins vijandige houding van vele nieuwbakken oud-koloniale lan den tegenover het Westen, die vooral in de Verenigde Naties tot uiting komt, gevoegd^bij de noodzaak van een geïnte greerde Westerse economie, een los paast elkaar voortleven van de landen van het Westen een niet te aanvaarden gedragslijn is in deze verwarde tijden. Hij gaat evenwel onverdroten door en is nu bezig de N.A.V.O. in een conflict te wikkelen dor zijn eis, dat het Franse leger aan het Amerikaanse opperbevel onttrokken wordt en dat zij gesplitst wordt in een Amerikaans en een Euro pees deel, in welk laatste hij dan blijk baar de eerste viool wil spelen. Het is echter een gelukkige omstan digheid, dat alle veertien andere landen de conceptie van De GauUe onvoor waardelijk afwijzen. OOLTGENSPLAAT Zondagmiddag is na een ziekte van slechts enkele weken in haar woning Molendijk 69 te Ooltgensplaat overle den, mevr. de wed. A. L. Snaauw-Over- beeke. Zij bereikte de leeftijd van 99 jaar en 133 dagen en was de oudste inwoner van Ooltgensplaat en van de Burgemeester Verplanke heeft in een gistermiddag gehpuden bijeenkomst in het Verenigingsgebouw te Ouddórp aan belanghebbenden en belangstellenden kort maar krachtig uiteengezet, waar de moeilijkheden in het recreatiebeleid, zoals dat momenteel wordt gevoerd, liggen. Beseffend dat er iets moet gebeu ren wees hij twee wegen aan, of bij de HaringvlietBrug een bordje te plaat sen met het opschrift „Ouddorp vol" of dat Ouddorp zich gaat toeleggen op een positief gericht recreatiebeleid waarover de raad van Goedereede zich t.z.t. zal moeten uitspreken. Men dient dan vvel te beseffen, dat, wil men dui zenden vakantiegangers trekken, dat deze ook hun verlangens en eisen stel len, de wegen zullen moeten worden aangepast (kosten voor de gemeente) en er zullen zeker ook culturele voorzieningen moeten worden getroffen. Een aantal grondeigenaars die in voorgaande jaren grond verhuurden voor tenten en caravans hebben van het' gemeentebestuur bericht gekregen dat de hierviJor verleende tijdelijke vergunning niet over 't jaar 1966 verlengd zouden worden. B. en W. zegden wel alle medewerkingtoe te proberen een noodoplossing te vinden in het aanwijzen van enkele terreinen die zij daartoe het meest ge schikt achten, die dan in aanmerking zouden komen voor een eenjarige ver gunning. Of dit zal doorgaan hangt af van de gemeenteraad, van Gedepu teerde Staten en er dient te worden voldaan aan de bepalingen van de kam- peerwet. De ontevreden gezichten zijn er nauwelijks door -verhelderd, men houdt in Ouddorp niet van noodoplossingen. gemeente Oostflakkee. Opoe Snaauw, in het dorp werd zij zo genoemd, is ge huwd geweest met dhr. Pieter Snaauw, die op 18 sept. 1959 op'de leeftijd van 94V2 jaar overleed. Het echtpaar was toen 7IV2 jaar getrouwd. Aan hun 70- jarig huwelijksfeest in 1958 is er toen veel aandacht besteed. Uit hun huwe lijk werden 11 kinderen geboren, waar van er 7 vroeg overleden. De andere vier zijn nog in leven. Als opoe Snaauw donderdag 17 maart a.s. wordt begra ven, zal het de verjaardag zijn van haar oudste zoon, dhr. Jac. Snaauw, die dan 75 jaar hoopt te worden. De oudste inwoner van Ooltgensplaat is thans mevr. de wed. M. Kreeft-den Braber, wonende Weespad 9a, die 2 april a.s. 95 jaar hoopt te worden. Andere 99-iarigen. Andere inwoners van Ooltgensplaat, die bijna de leeftijd van 100 jaar heb ben bereikt en na 1900 zijn overleden zijn: Abraham de Vos Jzn. die op 9 juli 1960 bij zijn dochter te Willemstad overleed op de leeftijd van 99 jaar en 78 dagen; vervolgens Corstiaan Korte weg Pzn., die op 30 nov. 1924 te Oolt gensplaat, op de leeftijd van 99 jaar en 226 dagen overleed. Deze man, die zijn laatste levensjaren blind was, is vol gens overleveringen die men na kan gaan, dus de oudste inwoner van Oolt gensplaat geweest. OOLTGENSPLAAT Bidstond Geref. Gemeente. Woens dag 16 maart a.s. te 2.30 uur en 7 uur n.m. zal in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente bidstond voor het gewas ge houden worden. Voorganger is ds. P. Blok te Dirksland. Burgemeester Verplanke wees er in zijn inleidend woord op dat de zaal geen St. Nicolaasfeest mocht verwach ten, waarop uit de zak kwistig exploi tatievergunningen worden opgediept, de vergadering was belegd om te zien hoe het er op planologisch gebied met de recreatie voorstond. „Het recreatie- plan dateert van 1955 en thans, anno 1966, nu de recreatieve behoefte zeer is toegenomen en nu het eiland ontsloten is zitten we nog aan dat plan vast" al dus dhr. Verplanke. De recreatie moet opgevangen worden met een plan da terend uit detijd toen Ouddorp nog een familiebadplaats was. Spr. gaf een op somming van de recreatieve mogelijk heden waarvan er overigens al meer dere bleken te zijn „volgeboekt". Een stuk duingebied ten westen van de Nieuwlandseweg tot aan de Vrijheid I is bestemd voor permanente zomerhui zen; dit plan is nagenoeg volgebouwd. Het duingebied vanaf de vuurtoren tot aan de Groenedij k, eveneens bestemd voor permanente zomerwoningen is vol gebouwd. De Jonkerstee en de Dolfijn zijn be stemd als kampeerterrein met vaste kampeer- en tenthuisjes en het terrein „de Toekornst",' het terrein van P. Meijer en het terrein ten westen van het Moordenaarswegje en enkele per celen ten zuiden van de Oostdij kseweg zijn bestemd als kampeerterrein, waar op de bouw van houten tenthuisjes e.d. niet is toegestaan. Burgemeester Verplanke sprak zijn grote waardering uit over „de Toe komst" welk terrein hij 't mooiste, groot ste en best beheerde en geëxploiteerde terrein te Ouddrop noemde. Ook had hij grote waardering voor het terrein van dhr. P. Meijer. Wie anders dan bovengenoemden een kampeerterrein wil exploiteren zal nul ,_op het request krijgen. Het recreatie- plan is door de raad vastgesteld en B. en W. kunnen niet anders doen dan uit voering daaraan geven. Dat wel eens vergunningen zijn verstrekt deed nu niet terzake en men mag - aldus dhr. Verplanke niet van het college ver wachten dat zij dingen doen in strijd met de wet. Wel gaf spreker toe dat Ouddorp volstrekt in onvoldoende mate voorziet in de accomodatiebehoefte. De meest radicale oplossing zou zijn bij de Haringvlietbrug een bordje te plaatsen.- Meer plaats is thans niet toegestaan, er mag enkel worden gebouwd overeen komstig een uitbreidingsplan in onder delen; maar een plan is nog niet eens in voorbereiding dus voor de eerste jaren zal dat geen soulaas bieden. Prac- tisch alles is in particuliere handen, 'de grondprijzen zijn zeer opgelopen en die zou z.i. enkel rendabel kunrifen worden gemaakt als er luxe bungalows op wor den gebouwd, maar daarvoor zou weer moeilijk rijksgoedkeuring zijn te ver krijgen, uiteraard blijft dit een kwestie van eigen initiatief. Hoe de zomer tegemoet? B. en W. hebben zich.-voor de komen de zomer op een noodoplossing beraden. Burgemeester Verplanke was daar ove rigens niet gelukkig mee omdat dat betekent dat B. en W. zouden moeten afwijken van het door de raad vast gestelde plan, de raad moet op zijn minst daarin worden gekend. Ook dient men zich te realiseren dat wanneer een uitbreidingsplan wordt vastgesteld met j" vérschUlende bestemmingen, deze te vens dienen ter bescherming van hen die geen behoefte hebben aan verande ring. Spr. stelde ten voorbeeld, dat wanneer in de polder West Nieuwland een recreatieterrein zou worden aan gewezen, de omwonenden in hun rech ten zouden worden aangetast. Er moet daartoe een plan worden opgesteld en ter inzage worden gelegd volgens demo cratische weg. Als oplossing is gedacht in de categorie Q de laatstgenoemde terreinen een groot terrein voor ca ravans aan te wijzen. Ook zal aan en kele terreinen nog een exploitatiever gunning worden gegeven; de raad en Gedep. Staten zullen daaraan hun fiat moeten geven. Spr. bekende dat het hem- bestuurlijk aan het hart gaat om dat nu iets moet worden gedaan in strijd met het uitbreidingsplan. Zoals het voorheen ging werd een recreatie beleid gevoerd dat voor de gemeente erg kostbaar is. Eigenlijk zouden de exploitatievergunningen moeten wor den verkocht, m.a.w. de ondernemers zouden een soort baatbelasting moeten leveren als aandeel in de gemaakte kosten van wegenaanpassing e.d. Het gemeentebestuur zal aldus dhr. Ver planke niet ontkomen aan een van de béide mogelijkheden: of Ouddorp te sluiten óf van Ouddorp een recreatief centrum te maken, waaraan gepaard de benodigde! voorzieningen. Het geld voor deze voorzieningen zal uit de zakken van de exploitanten moeten komen en niet uit de zakken van alle belasting betalers. De noodterreinen. De terreinen die nog voor een jaar een vergunning krijgen toegewezen Morgen, woensdag 16 maart zal het echtpaar D. A. DoornheinW. Doornhein- V. d. Veer, wonende Schoolpad 3 te Sommelsdijk, 60 jaar in de echt verbon den zijn. Beiden zijn 83 jaar en verkeren in een redelijke gezondheid. Het echtpaar zal, temidden -van hun kinderen en familieleden recipiëren in het Ver. gebouw „Vita Nova" te Sommelsdijk vanaf 's morgens 11.00 uur. Een verfomfaaide heg, een remspoor en een,toegetakeld dijktalud markeren de plaats waar vorige week de bus van fa. Vermaat strandde. De bus, be stuurd door M. van Dam uit Ooltgensplaat, kwam- in aanraking met een verkeersgeleider; hij schoof 15 meter langs'Het dijktalud om bij stilstand te kantelen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. zijn het terrein van Voogd; de Kote stee; de Magneet; en van de Gebrs. Witte. Deze zijn alle agrarische terrei nen. Ook de terreinen Toppershoedje, de Vrijheid en een gedeelte van het terrein van de Gebrs. Meijer komen voor een noodvergunning in aanmer king. B. en W. hebben zich beperkt tot het schurvelingengebied en hebben geen terreinen in aanmerking genomen liggend in het polderlandschap. In het komend jaar zal de raad zich hebben uit te spreken op het te volgen recre atiebeleid. De noodoplossing is gezocht uit een loyale gezindheid jegens de ver huurders van gronden. Protest. Van meerdere zijde rees protest. Dhr. Mastenbroek uit Sommelsdijk las en kele epistels voor waarin hartstochtelijk voor meer recreatieruimte werd gepleit, -Waarop dé voorz. antwoordde dat er naast de recreatiebehoefte ook nog de gemeentelijke autonomie bestaat. „De raadsleden kunnen met uw betoog re kening houden als de plarjien worden herzien." Dhr. J. Vlietland meende dat de kos ten kunnen worden gedekt als de recre atie maar wordt doorgetrokken. Spr. vroeg zich af waarom die deining moet ontstaan, waardoor de bevolking het gevoerde beleid gaat hekelen. Hij was tegen een noodoplossing, omdat hij de stelling „gelijke monniken, gelijke kap pen" huldigde. Er moest aldus dhr. Vlietland voor 100"/o aan de bevolking worden gevraagd wat ze wil, of landbouw of recreatie. Hij wist dat sommigen, die twee jaar geleden nog tegen recreatie waren, hun grond inmiddels duur heb ben verkocht voor diezelfde recreatie! „Wie is er eigenlijk verantwoordelijlc voor?" vroeg, dhr. Vlietlaiid. „De raad die u zelf hebt gekozen", repliceerde de voorz. Hij wees erop dat niet kan worden gezegd: „We willen ze wel hebben maar ze moeten ons geen zorgen geven". Het aantrekken van re creanten geeft verregaande consequen ties en de voorz. had er begrip voor dat de raad van Ouddorp die indertijd niet heeft durven nemen. De heer G. Tanis, betreurde het dat sinds 1955 de plannen die de raad van Ouddorp maakte, in Den Haag zijn ge torpedeerd; ook komt er geen cent be schikbaar voor wegenverbétering en spr. zag nu de onmogelijkheid bij gebrek aan goede wegen en parkeer gelegenheid Ouddorp vol te stoppen met vakantiegangers. Dat was volgens''de voorz. ook aller minst de bedoeling. Om Ouddorp als mooie badplaats te handhaven moet de gemeente niet vol worden gezet met woonwagens. De voorz maakte bekend dat B. en W. over 14 dagen over deze materie een gesprek met G.S. zullen hebben. Zij zullen dan G.S. voorstellen welke ter reinen als noodterrein aan te wijzen; spr. wilde dat tevoren bezien en moge lijk -Worden meerdere terreinen als bo vengenoemd voorgedragen, maar de voorz. verwachtte voorshands weinig bereidheid bij G.S. Paspoortkampeerders. Dhr. Korntebedde vroeg hoe het de paspoortkampeerders zal vergaan die b.v. aan de rand van de duinen in het West-Nieuwland kamperen. Hierop antwoordde de voorz. dat men zonder vergunning uiterlijk 72 uur mag kamperen. Wanneer men langer wil blijven, kan bij B. en W. verlenging worden aangevraagd tot uiterlijk een week. „De aanvragen regenen binnen!" maakte de voorz. bekend. Iemand wist dat er voor een staan plaats op een erkend terrein soms f 3000,wordt gevraagd wat de voorz. de opmerking ontlokte: „Ik dacht dat men die (exploitatie) aanvragen deed uit sociaal besef!" Dhr. W. Kardux voerde aan dat er ook bonafide verhuurders zijn, sommi gen stellen bij hun akkers een prach tige plaats beschikbaar, waar velen ja loers op zijn en dat voor een alleszins redelijke vergoeding. Spr. wist dat die mensen het geld nodig hebben en vrees de dat zij nu worden gedupeerd. Dhr. Overweel steunde die gedachte; hij wees erop dat op de plaatsjes nooit wanordelijkheden gebeuren omdat de MIDDELHARNIS Voor de A.R.P. hoopt de lijstaan voerder voor de a.s. Statenverkiezingen - Mr. H. Douma uit Barendrecht a.s. vrij dagavond te spreken. Aanvang half acht in het Verenigingsgebouw aan de Ring te Middelharnis. Onderwerp: „Het Provinciaal Bestuur en wat daarmede verband houdt." MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. van de Ned. Chr. Vrouwenbond verga dert morgen woensdag 16 maart in „Jeugdhaven", Kerkepad 7 te Middel-' harnis. Aanvang half acht. Spreker is dhr. K. P. Postma te Zierikzee over het onderwerp: „De reformatie in de Nederlanden". Ook bezoekers zijn har telijk welkom. DIRKSLAND Vexkeerde hoed meegenomen. Wie heeft tijdens de rouwdienst in de Ger. Gemeente van de fam. v. d. Wekke een verkeerde hoed opgezet, zodat een nieu we hoed is blijven liggen? Omruilen bij de koster A. Bogert, Kralingen 11, Dirksland. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. donderdag 17 maart 's avonds om 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan ds. P.~ Blok van Dirksland, in deze dienst zal bevestiging plaats hebben van de ge kozen ambtsdragers. Na de dienst zal er een ledenvergadering plaats hebben van de Chr. Schoolvereniging, aangezien er een zeer belangrijk punt te behan delen is wordt elk lid verzocht trouw op te komen. Kerkdienst. Zaterdag 19 maart hoopt des avonds om zeven uur voor de Ger. Gemeente voor te gaan Student Schreu- der te Amersfoort. STELLEND AM Opbrengst collecte. De collecte welke tijdens de bidstond in de Ned. Herv. Kerk gehouden is heeft opgebracht f 2819,10. Zendingsavond. Heden dinsdagavond 15 maart om 8 uur zal er in het Haegse Huus een avond worden belegd door de zendingscommissie. Dhr. Van Beek van de G.Z.B, zal dan dia's vertonen over het zendingswerk in Kenya met toelichting. In verband hiermede is de catechisatie van 15 maart verplaatst naar 17 maart. Bezoek de zendings avond. Ieder is er hartelijk welkom. NIEUWE TONGE Biddag. Morgen woensdag zal in de Ger. Gemeente alhier biddag worden gehouden. 's Middags half drie en 's avonds zeven uur hoopt ds. G. Mouw voor té gaan. DEN BOMMEL—ACHTHUIZEN Door dr. Buth wordt gelegenheid tot pokken inenten gegeven, te Den Bom mel op 15 maart van 16.00 tot 17.00 uur in het Groene Kruisgebouw; te Acht- huizen op 24 maart a.s. van 15.00 tot 16.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. mensen door de loop der jaren selectief te werk zijn gegaan. Dhr. W. Kardux had over niet an ders dan kosten voor de gemeente ge hoord, „en de baten dan?" vroeg hij. „Die zijn er niet voor de gemeente, wel Voor de gemeentenaren" verduide lijkte de voorz. „Niet de gemeente maar wij moeten de wegen betalen", wierp een ander op. De voorz. keek er verbaasd van maar het bleek toch zo te zijn, de polder die de wegen onderhoudt krijgt van de ge meente hierin geen bijdrage. „De gemeente kan zich inkomsten verwerven door logeerbelasting te hef-- fen", stelde weer een ander voor. De voorz. beloofde tot slot dat ook de afgewezen terreinen nog eens critisch zullen worden bekeken. B. en W. zullen daarbij selectief te werk gaan en hun voorstellen aan de raad en G.S. voor leggen. Hij vvenste ieder een langdurige zo mer en een prettige recreatie toe.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1