|n wii nieuw gemeentehuis \s Stellendam's Muziekver. ,De Hoop' kreeg nieuwe uuiformen Burg. J. H. Smith van St. nnnaiand tot burg. van Goedereede benoemd Raad Goedereede Iver nationalisme en nationalisten Plaatselijk nieuws lub sopraan en orgel ontruimd pg 4 maart J te Dinsdag 8 maart 1966 No. 3468 bnk tbody' locker CHR. STREEKBLAD OP GE31EFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Subliem kerkconcert: PROEFRIT MET DE GOUDEN KOETS DOOR AMSTERDAM Dr. P. Glazema over: Magische stenen Gem.huis te Ouddorp wordt straks PREDIKBEURTEN let ideaal van 1 demonteren. Ivermoeibare sla. In aan het wit pe buisfranic bet gemak bank |er(s). Vier me- fndplaten waar- Iten rusten geven righeid en voor- Bat deze in uw ■gzakken. wïwaarde f300.- lUM tuinjuweeltjes I buis met een Un totaal is do p gram licht! In en ingeklapt k de afmetingen J bloemen jmee de (afwas- Ing bedrukt is. Ift een verzorgd flijk afgewerkte Tilling van de 1 comfortabele Jen twee veren ing steeds mooi ligen. Afmclin- loog, zitting 48 welwaarde t65.' allen dat aan het K- en de klef* weer aan - leisjes I ;bben we* van de z» i 1 dragen o- 1 katoenf;: ■ngeling.* uit dezel»: t is van 1. peze i^' bij Ger^ f 15,50, V"» ,or de bl°^' en. PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS .Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS f 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Na I Na de artikelen, die we enige tijd ge in schreven over kapitalisme en im- alisme, willen we nu eens een ander e, n.l. het nationalisme behandelen, dit is in hoge mate actueel, want e huidige wereldsituatie speelt het enorme rol, zowel bij een aantal Je staten als bij vele nieuwe. De term nationalisme is natuurlijk af geleid van het woord „natie". Alle men sen, die vanwege hun oorsprong, taal, historie en zeden een eenheid vormen, oren tot een bepaalde natie. Dat ird „natie" stamt uit het Latijn natio volksstam of geslacht en dit is weer leid van het nasci d.i. geboren wor- Wat de oorspronkelijke betekenis .eft staat het dus primair in ver- id met een gemeenschappelijke af- ming. Van dit woord is weer „na- laal" afgeleid d.i. behorend bij of in aan een natie. Nationaliseren be nt: tot eigendom van de natie (de ;t) maken. En zo komen we ook tot term „nationalisme". Daaronder ver- it men het streven om al wat als na- aal beschouwd wordt te bevorderen te accentueren, hetgeen meestal ge- rd gaat met een zekere afkeer van vreemde. Een neutrale definitie is deze: het streven om de eigen natie [stand te houden en haar welzijn te orderen op grond van de oevertui- Ig, dat ze een zekere waarde verte- 'iwoordigt en een bepaalde taak te uilen heeft. Men kan echter ook andere geven, omdat woorden die digen op -isme in bepaalde gevallen een ongunstige betekenis kunnen iben. Zo heeft prof. Huizinga het gedetineerd als „een machtige drift heerschappij, zucht om eigen volk staat te laten gelden vóór, boven en koste van andere". In dit geval zit in het achtervoegsel „isme" het over- vingselement. Vermoedelijk heeft zinga hierbij gedacht aan het in laatste levensperiode zo gehate na- aal-socialisme van Hitler. Ir bestaat nog een ander woord, dat it nationalisme verband houdt n.l. luvinisme. Hiermee wordt bedoeld overdreven en fanatieke vader- idsliefde, dus een blinde ingenomen- d met alles van en in het eigen land. woord is afgeleid van de naam iauvin, een figuur uit een Frans boek, ie van een veteraan uit de revolutio- re en Napoleontische legers. Een nor- Ie vaderlandsliefde noemt men wel iriottisme (van het Franse „patrie" vaderland.) 'ot zover over de terminologie, Na- alisme berust op het natuurlijk ge il van verbondenheid met de eigen iksgemeenschap, waarin men gebo- is. Dit is uiteraard normaal, maar Ira het extreme vormen gaat aanne- n, wordt het gevaarlijk. Dan gaat len de natie zien als de hoogste vorm 'an gemeenschap, zelfs boven gods dienst en kerk; dan meent men dat het ejgen volk tot heerschappij geroepen is $1 dat alle middelen om daartoe te ge raken geoorloofd zijn. In dit geval wordt het nationale verabsoluteerd. We hebben dat op satanische wijze ver werkelijkt gezien in het Duitse nazi regiem, dat uitging van de superioriteit van het Germaanse ras en zich daarom gerechtigd voelde naar de heerschappij over Europa en de wereld te streven. Volgens de nazi-theorieën waren de Duitsers een soort Übermenschen en daaraan ontleenden ze het recht andere volken onder hun juk te brengen en als een soort moderne slaven te behande len. Dit systeem was wel het meest na- inalistische, dat de wereld ooit aan- ouwd heeft. Toch moet men niet denken, dat puitsland het enige land is met natio- ilistische gevoelens van overdreven ihalte. De Fransen zijn er ook niet ge- [eel vrij van. Het ene volk is er nu een- aal veel vatbaarder voor dan het an- :re: emotionele uiteraard meer dan .chtere, grote meer dan kleine. Wij derlanders hebben er niet zoveel last n. Ons landje is veel te klein om ho- p aspiraties te koesteren op dit gebied bovendien is onze volksaard er te chter voor. Maar de Fransen hebben W- hun historie getoond er gemakkelijk |ll verstrikt te raken. Wanneer zij een iperialistisch aangelegde heerser had- in, dan maakte zich van het Franse Ik heel gemakkelijk een nationalis- :ehe roes meester. Men denke slechts Lodewijk XIV en Napoleon. Dat ize tendens in dit volk nog niet ver- Sorven is blijkt wel hieruit dat gene- palDe GauUe, die ook een rasechte na- lonalist is en daarom van supra-natio- nle organisaties als de E.E.G. en de A.V.O. niets weten wil, daar ze zijn acht en die van Frankrijk in zekere ate beperken, erin geslaagd is om van ile Fransen weer eens fervente natio nalisten te maken. Een nieuw soort nationalisme treffen We aan bij de gedekoloniseerde volken Van na de tweede wereldoorlog. Vanuit psychologisch oogpunt is dit ook wel begrijpelijk. Ieder volk vdl graag vrij ajn en wanneer het overheerst wordt door een vreemde macht ontstaan er |roepen die zich ten doel gaan stellen net land naar de vrijheid te leiden. Doordat de oude koloniserende mogend heden van voorheen: Engeland, Frank rijk, Nederland, België en Italië door de aanvankelijke nederlagen in de tweede Wereldoorlog een enorm prestigeverlies leden, hun toegebracht door Duitsers en Japanners, kregen de gekoloniseerde "olken een prachtgelegenheid zich vrij maken,-temeer omdat ze door de lerikanen daarin sterk werden ge steund. En zo zien we, dat tientallen nieuwe staten zich politiek onafhanke lijk wisten te maken. De reeds bestaan de verzetsbeweging, in hoofdzaak be staande uit socialistische of communis tische intelligentsia, wist de nationa listische gevoelens te activeren en nu de vrijheid verkregen is gaan de leiders er gaarne mee door ze te cultiveren. Gandhi en Nehroe deden het in In dia, Soekarno in Indonesië en een lange rij andere leidslieden in de overige lan den. Hun vrijmaking, waartoe ze zelf meestal slechts een heel klein beetje hebben bijgedragen, daar deze groten deels het gevolg was van de naoorlogse wereldverhoudingen, noemden ze revo lutie. Bij gebrek aan kennis en belang stelling voor economische problemen, die feitelijk prioriteit moesten hebben, houden ze uit politieke overwegingen de z.g. revolutie nog altijd aan de gang, of schoon er niets meer „om te wentelen" valt. Daartoe moet het nationalisme kunstmatig worden opgeschroefd, waar voor dan acties als tegen Nieuw-Guinea en Maleysië op touw worden gezet. Het resultaat van deze politiek, die zo wel in Azië als in Afrika wordt be dreven, is echter dat deze landen dood- arm blijven en derhalve het slachtoffer worden van hun eigen overspannen na tionalistische fraseologie, zoals ook Duitsland dat in 1945 geworden is. Het spreekt vanzelf, dat een nationa lisme, hetwelk uitgaat van een superio riteitsgevoel tegen over andere naties in strijd is met de beginselen van de chris telijke religie. Voor God zijn alle men sen en volken gelijk. Onze voorouders zijn daar ook wel eens te ver mee ge gaan: men sprak wel van de God van Nederland en het Israël van het Westen. Geen enkel volk mag zich met Israël vergelijken of zich ermee identificeren, want dit nam een unieke plaats in on der de volken vanwege het heilsplan Gods. Tegenover het nationalisme staat het internationalisme. Wanneer men dat be doelt als het streven naar vreedzame relaties en samenwerking tussen perso nen en volken van verschillende naties, dan is het acceptabel. Streven naar een internationale rechtsorde is een goede zaak. Maar ook dit kan men weer over drijven. Gaat men zover, dat gestreefd wordt naar opheffing van landsgrenzen en zou men pogen het eigen karakter der volken te onderdrukken terwille van een theoretisch geconstrueerd wereld eenheidsideaal, dan moet dit als onrea listisch van de hand worden gewezen. MIDDELHARNIS De serie concerten, door de „Stich ting Kerkconcerten Goeree en Overflak- kee" georganiseerd, werd zaterdag avond vervolgd met een optreden van de sopraan INGE KEEMINK en de or ganist ARIE J. KEYZER. In twee concerten hebben we nu dit jaar onze Flakkeese organist kunnen beluisteren, zodat we in staat zijn tot een afgeronde beoordeling te komen. Dit temeer daar ons uit genoemde con certen drie „groepen" voor de geest ko men, nl. het interpreteren van „Oude Meesters", interpretatie van moderne muziek en samenspel, i.e. sopraan en organist. Niet alleen hebben we kunnen vast stellen dat Keyzers technische kundig heid op een zeer hoog peil staat, maar vooral dat hij een uitvoeringsstijl heeft die met zijn prachtige frasering, zijn boeiende registratie en agogiek (Réda!), een geladenheid bezit die naar onze mening kenmerkend is voor de grote kunstenaar. Hierboven noemden we als derde „groep" het met opzet zo gekozen woord samenspel. Hierin had Inge Keemink een waar dig aandeel. Zij heeft een prachtige voordracht, ze zingt opmerkelijk be heerst en met overtuiging. Het „Rejoice" uit de Messiah van Handel sprankelde door spontaneïteit: koor en orgel wisselden elkaar af en vulden elkaar aan in een blijde jubel. Een hoogtepunt bereikte dit samen spel in het „Magna Res est amor" van H. Andriessen. Duidelijk was dat hier het orgel niet de begeleidende functie had zoals we die in oudere muziek ge woon zijn; niet het een ondergeschikt aan het ander, maar als gelijkwaardi- gen wordt samen gemusiceerd. De beide concertgevers hebben hun luisteraars een waar genot verschaft. Des te onbegrijpelijker dat deze con certen op Flakkee niet meer belang stelling genieten dan tot nu toe het geval is. Japi L^Oli! ■BB&mi Zaterdag was het een hoogtijdag voor Stellendam en in de eerste plaats voor muziekvereniging „De Hoop". De bevol king «an Stellendam heeft alles in het werk gesteld om bij het 70-jarig be staan van de vereniging de leden een fraai uniform aan te bieden. Deze zomer zal „De Hoop" haar jubileum vieren, maar reeds nu waren de uniformen ge reed. In het verenigingsgebouw „Het Haegse Huus" waren Stellendammers uit alle lagen der bevolking bijeen ge komen om getuige te zijn van de sym bolische overdracht. De voorzitter van de vereniging, dhr. Dekker, wilde graag de muziek voorop stellen, maar hij meende, en dat was ook de mening van de bevolking, zo is gebleken, dat de aankleding van het korps een belangrijke rol speelt. De heer Dekker dankte allen, die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan de inza meling van gelden en in de allereerste plaats het bazar-comité. Oud-burgemeester J. A. Kleijnenberg, tevens ere-voorzitter van het corps, was zaterdagmiddag met zijn echtge note mede aanwezig en hem werd alle lof toegezwaaid. „Er is een hechte band gegroeid tus sen de burgemeester en De Hoop", aldus dhr. Dekker, die het bazar-comité en de vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur van harte welkom heette. Ook nieuw vaandel. In de pauze werd aan de bevolking een kop koffie aangeboden en in' die tijd kregen .de muzikanten gelegenheid zich om te kleden. In vol ornaat kwam de muziekvereniging ten tonele en in marstempo kwam de drumband binnen. De muzikanten hebben een fraai uni form, marineblauw met gouden epau letten en goud-galon; de drumband heeft lichtblauwe jasjes met rode man chetten en kragen en veel goud; een licht grijze pantalon en een chacot op het hoofd. De tamboer-maitre heeft een lichtgrijze. De Hoop telt 25 muzikanten en 13 drummers. Tevens kon deze middag een splinter nieuw vaandel worden aangeboden. Dat gebeurde allemaal door de voor zitter van het comité, dhr. K. van Hou ten. Hij noemde het gebaar van de be volking een vriendschapsuiting. In het verleden zijn tal van acties ondernomen om tot de gewenste resultaten te ko men. Het aantal gehouden bazars en andere acties was hem ontgaan. Meestal was het ten bate van de muziekvereni ging, of was deze er zijdelings bij be trokken. In 1956 was er een bazar voor de aankoop van een muziektent en in 1957 werd weer een bazar gehouden, toen bleek dat de gelden nog ontoerei kend waren om tot besteding te gera ken. In 1963 was er een bazar ten be hoeve van het instrumentenfonds van De Hoop. In 1964 was het de speeltuin vereniging die een bazar organiseerde. In 1965 was de muziekvereniging weer aan bod en nu was de opbrengst be stemd voor de uniformen. Natuurlijk waren het niet alleen de bazars die be langrijke bedragen bijeenbrachten; ook de papieractie, de verkoop van loten en lucifers brachten geld op, terwijl de voorzitter van de muziekvereniging niet heeft geschroomd in bedekte termen bedelarij te bedrijven bij zaken en on dernemingen. Het gemeentebestuur heeft telkenmale de helpende hand ge boden m?t subsidies. Sinds het huis der gemeente in westelijke richting is ver plaatst en daardoor de officials niet meer voor het grijpen zijn, mogen wij de uniformen uitreiken uit naam van de bevolking die vaak en diep in de beurs heeft moeten tasten," waarna hij aan de voorzitter van de vereniging het uniform voor de muzikanten aanbood en aan dhr. W. Gebuis het uniform voor de tamboer-maitre. „Het uniform geeft verplichtingen aan het corps. Ze zal, zo hopen wij, de successen weten op te voeren", aldus de heer Van Houten. „De muziek zal voor het corps één blijven. De muzikale prestaties zal ze niet verwaarlozen, maar we weten dat het verplichtingen geeft tegenover de bevolking. We zullen het uniform waar dig dragen en we zullen trachten de vereniging ook in muzikaal opzicht op te bouwen. We dragen De Hoop op het hart en de liefde tot De Hoop in het hart", aldus de voorzitter dhr. Dekker. Namens de leden bood dhr. Van Ou denaarden de voorz. een partiture aan, waarmee dhr. Dekker bijzonder blij was. LEZING VOOR HET STREEK MUSEUM Vrijdag 11 maart a.s. houdt de Ver eniging Streekmuseum Goeree en Over- flakkee haar jaarvergadering in de aula van de R.H.B.S. te Middelharnis, 's- avonds 7 uur precies. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken zal een le zing worden gehouden onder de titel: „Magische Stenen", door de weled. zeer gel, heer dr. P. Glazema, oud-dir. van de Rijksdienst voor oudheidkundig bo demonderzoek te Amersfoort. Vooral deze lezing die 's avonds 8 uur begint belooft hoogst interessant te worden. Dr. Glazema zal de betekenis van zwerf stenen praehistorische monumenten, of- ferstenen enz. nader uitleggen. HERKINGEN Oudste inwoner. Door zich alhier te vestigen is de heer Corn. Verschoor ko mende uit Zwijndrecht, met 95 jaar de oudste inwoner van Herkingen. In de vroege maandagochtend vond in de Amsterdamse binnenstad de repetitie met de Gouden Koels plaats voor het komende huwelijk. Ondanks het vroege uur was de belangstelling van de zijde van de pers en het publiek groot. Hier passeert de afgedekte koets het paleis op de Dam. MIDDELHARNIS Nieuwe directeur Raiffeisenbank. Tot directeur van de Coöp. Raiffeisenbank „Middelharnis-Sommelsdijk" is per 1 mei a.s. benoemd de heer H. R. de Kreij te 's Gravenzande, dit i.v.m. het vertrek van de huidige dir. de heer J. Tieleman. Geslaagd voor ingenieur. De heer M. van Eek te Middelharnis is geslaagd voor het examen Civiel Ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft. Ir. van Eek is afgestudeerd op een inpol deringsproject nabij Ooltgensplaat en een onderzoek naar de stabiliteit van asfaltbeton voor de wegenbouw. DIRKSLAND Voor het huwelijksgeschenk. In de afgelopen week zijn de enveloppen op gehaald waarin ieder een geldelijke bij drage kon doen voor het huwelijksge schenk voor H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Vele fa milies waren echter niet thuis toen de collectrices hun rondgang door de ge meente maakten. Om deze families de gelegenheid te geven alsnog een bij drage te leveren in het huwelijks ge schenk bestaat de mogelijkheid de en veloppen te deponeren in de brievenbus van het gemeentehuis, eventueel voor malig gemeentehuis. HERKINGEN Botsing. De heer D. Ras komende van Middelharnis wilde de Lorredijk op rijden, maar was genoodzaakt door een tegenligger op de weg bij de waterto ren te Dirksland even stil te staan, waardoor een achterop rijdende auto uit Middelharnis hem aanreed, de beide wagens werden flink beschadigd, en met weinig lichamelijk letsel liep dit goed af. De politie stelde een onderzoek in. Baken weggeslagen. Door de weers omstandigheden is het bolbaken bij de haven van Herkingen weggeslagen, thans is er nog geen ander geplaatst, hetgeen voor de e.v. binnenkomende schippers een groot ongerief opleverd, te hopen is dat van gemeentewege hier spoedig in zal worden voorzien. Aftreden als bestuurslid. Aan de beurt van aftreden als bestuurslid van de Chr. School op Ger. grondslag zijn dit jaar de heren J. den Boer en C. D. V. d. Velde, beiden herkiesbaar. Overleden te Dirksland Catharina Voogd, oud 77 jaar, echtg. van J. Nieuwland. STELLENDAM 10 maart. De Oranjevereniging heeft besloten om op 30 april de feestelijk heden te vieren, inplaats van 10 maart, wel worden de schoolkinderen verzocht 's morgens half negen bij 't Haegse Huus aanwezig te zijn, dan zal de mu ziekvereniging „De Hoop" een rondgang door de gemeente maken, daarna wor den de kinderen op hun eigen school ge trakteerd, 's Avonds zal er ook nog een muzikale rondgang gemaakt worden. De muziekvereniging „De Hoop" heeft aan al zijn leden een prachtig uniform aan laten meten, zodat de Stellendamse mu ziek er prachtig uitziet tijdens de rond gang. OOLTGENSPLAAT Bidstond Oud Geref. Gemeente. Don derdag 10 maart a.s. zal te 2.30 uur en 7 uur nam. voor de Oud Geref. Gem. voorgaan ds. L. Gebraad te St. Philips- land. Bidstond voor het gewas. Zie ver der de advertentie in dit nummer. Tractatle door Oranjevereniging. De Oranjevereniging „Ooltgensplaat" zal op 10 maart des v.m. 10 uur de kinderen van de kleuterscholen op hun school tractoren, 's Middags 2 uur zal in 't Cen trum voor de kinderen van de lagere scholen een programma worden ge bracht, met tevens een tractatle. De nieuwe gemeente Goedereede zal per 1 april a.s. een eigen burgemeester hebben. Per die datum is burgemeester J. H. Smith van Sint. Annaland tot bur gemeester van deze gemeente benoemd en zal de wnd. burg. mr. dr. Verplanke zijn functie kunnen beëindigen. De heer Smith werd op 2 sept. 1922 in Genemui den geboren; hfl begon zijn ambtelijke loopbaan als volontair te Nieuw-Beger- land, den Bommel en Sprang Capelle waar hij in 1960 secretaris werd; on 16 april 1963 werd h^ geïnstalleerd tot burgemeester van St. Annaland welke gemeente hij dus nog geen volle drie jaren heeft bestuurd. Burgemeester Smith is aangesloten bij de Anti-Revolutionaire Partij, hij is Ned. Herv. In zijn Zeeuwse ambtsperio de bekleedde hij een groot aantal func ties. Hij was voorzitter van de Stich ting Maatschappelijk werk op het eiland Tholen; lid van de Prov. Raad van Volksgezondheid; lid van de Ver. voor Chr. Onderwijs op Tholen, lid van de Prov. Commissie voor herindelingsplan- nen en ong tal van andere functies. De gemeente St. Annaland telt ruim 2700 inwoners, de gemeente Goe dereede die overigens qua levensbe schouwing van de inwoners en ontwik keling van de landbouw naar de tuin bouw veel overeenkomst met St. Anna land heeft telt ruim 7000 inwoners. De nieuwe burgemeester is gehuwd en heeft 4 kinderen. Een zoon en een dochter bezoeken het lyceum te Bergen op Zoom, een zoontje en dochtertje gaan nog op de lagere school. Het is nog niet bekend waar de burgemeester gaat wo nen, waarschijnlijk zal dat te Ouddorp zijn waar de ambtswoning leeg staat. De raad van Goedereede die gister middag vergaderde heeft zich uitge sproken voor de bouw van een geheel nieuw gemeentehuis boven verbouw en uitbreiding van het bestaande gemeen tehuis te Goedereede. Het verbouwen zal naar de voorz. wnd. burg. Ver planke schatte, een bedrag van 7 a 800.000 gld. kosten, terwijl voor nieuw bouw 12 a 1300.000,kan worden ge rekend. De raad was het er unaniem over eens dat centralisatie van de ge hele dienst noodzakelijk is, maar meen de dit met verbouw niet te kunnen be reiken, daarbij in acht genomen de groei van de bevolking en de toename van het verkeer i.v.m. het ontbreken van vol doende parkeergelegenheid te Goede reede en de gebrekkige toegangswegen naar de achterzijde van het gemeente huis, waar voor het publiek de ingang zou komen. De voorstanders van nieuw bouw wonnen het royaal en b. en w. zien zich thans voor de taak geplaatst een centraal gelegen stuk grond of door koop of door grondruil in eigen dom te verkrygen. Tijdelijke voorziening Een noodoplossing ter centralisering van de gemeentesecretarie werd gevon den in de huur van het pand N.Z. Ha ven 15, het voormalige rusthuis van de heer Baart. Dit gebouw ligt dicht bij het gemeentehuis en kan op een geza menlijke telefoonlijn worden aangeslo- WOENSDAG 9 MAART (BIDDAG) MIDDELHARNIS. Ned. Herv. kerk 3 en 7.30 uur ds. K. Schipper, extra collecte Geref. Kerk 8 uur ds. P. Schraven- deel Chr. Geref. Kerk 3 en 7.30 uur ds. Smits te Sliedrecht Ger. Gem. 10, 2.30 en 7.30 uur ds. G. Mouw. SOMMELSDIJK. Ned. Herv. kerk 2.30 uur ds. K. Exalto en 7.30 uur ds. H. C. Bultman. DIRKSLAND. Ned. Herv. kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting en 7 uur ds. H. N. van Hensbergen, coU. v. d. kerkrest. HERKINGEN. Ned. Herv. kerk 10 uur ds. A. Jonkers en 7 uur ds. J. van Vliet. MELISSANT. Ned. Herv. kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 7 uur ds. K. Exalto Ger. kerk 8.30 uur ds. J. Noordhof. NIEUWE TONGE. Ned. Herv. kerk 3 en 7.30 uur ds. J. P. Verkade. OUDE TONGE. Ned. Herv. kerk 7.30 uur ds. A. Jonkers, extra coU. v. d. kerk. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ned. Herv. kerk 2.30 uur ds. Kortleve van Klundert en 7.30 uur ds. v. Wijnen v. Goeree Geref. kerk 7.30 uur ds. de Valk. DEN BOMMEL. Ned. Herv. kerk 2.30 uur dienst voor de kinderen en 7.30 uur ds. T. van 't Veld, extra coU. v. d. kerk. OOLTGENSPLAAT. Ned. Herv. kerk 7 uur ds. P. Vermaat, extra coU. v. d. kerk Geref. kerk 7.30 uur ds. A. W. Meeder. ten en het is groot genoeg om de se cretarie in haar geheel te huisvesten. Er zijn 8 werkvertrekken beschikbaar plus een wachtkamer en bergruimte. Het ge meentehuis van Ouddorp komt hierdoor vrij; de verkoopwaarde is gesteld op 84.000,—. Medegedeeld werd dat de samen te voegen polder geïnteresseerd is in het gemeentehuis om dit als polder huis te bestemmen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1