Het celibaat tie overleden Plaatselijk nieuws Garage Joop van Geest te Stellenda maakte grandioze start m Burg.GJJ.IIdelaar van Meliskerke jaargang Dinsdag 1 maart 1966 No. 3466 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN l'irtl hebbe» °°k het celibaat afgeschaft. .„kti üi de lieidense godsdienst van de ou- IS o ES ïsting tuin Koper ontvreemd bij Metaalhandel Heuvelman Opening door oud-burgemeester J. A. Kieijnenberg „Tante Leentje" gaat voor een jaar naar Amerika Bestuurder kreeg liartveriamming Kon. ondersciieicling voor de lieer J. W. Drooger ig 25 februari! PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het wemelt in onze Nederlandse taal 7an de vreemde woorden. Eén daarvan fstaat boven dit artikel. Wie de moderne 'talen niet kent en ook helemaal niets van Latijn en Grieks weet, heeft er ui teraard de grootste moeite mee en ziet zeker a-en kans ze zelf te vertalen of uit elk; ar te halen. Maar dit opschrift is toch wel bij de meeste onzer lezers bekend. Het celibaat Is de ongehuwde sta^speciaal die welke voor de rooms- k^MËieke geestelijken, die hogere wij- dirHBi hebben ontvangen, beginnende bij subdiaken en eindigend bij de paus, door d" kerk verplicht is gesteld. Het woord elibaat is afkomstig van het Latijnsi „celibatus" d.i. ongehuwde staat en dit is weer afgeleid van coelebs d.i. ongehuwd. Ook het Franse woord celibatoir (vrijgezel) is daarvan afkom stig. Onze lezers zullen wel begrijpen, waar om we dit onderwerp aan de orde stel len. Enkele weken geleden heeft de bis schop van 's Hertogenbosch, mgr. Bek kers, zich genoodzaakt gezien aan de ijeden van een parochie in Eindhoven !'(Tongelre) persoonlijk te gaan medede- ïlen, dat de pastoor en de kapelaan bei- 'den het priesterambt hadden neergelegd /omdat ze niet langer ongehuwd wilden bUJven. Ze zijn van plan een huwelijk ,aan te gaan en moesten dus ontslag ne- f.mên uit hun ambt. De bisschop noemde Thet een verdrietige zaak, was er zelf 'zeer bewogen door, maar hij vroeg de parochianen toch begrip voor de moei- llijkheden van beide priesters. Voor de roomse kerk is zulk een ge beurtenis een spectaculaire zaak en ze wordt daarom op het hoogste niveau afgehandeld. Deze geestelijken moeten hun ontslag via de bisschop aanvragen bij een bepaalde congregatie in Rome. Zolang de beslissing daar niet gevallen is, kunnen zij hun ambt blijven uit oefenen, maar zowel pastoor Verwey (50 jaar) als kapelaan PuUes (39) heb- !,ben zich direct teruggetrokken. Hun [Verzoek zal wel worden ingewilligd, i want dispensatie van een priesterhuwe- lijk wordt niet gegeven. Wel mogen pre- ïdikanten, die tot de roomse kerk over- [gaan, hun huwelijk in stand houden als f ze tot priester worden gewijd, hetgeen [in ons land heel sporadisch voorkomt, pe R.K. kerk beschouwt het huwelijk, landers dan wij, namelijk als een sacra ment en dus als onverbreekbaar. p Nog niet zo lang geleden werden der- j'gelijke priesters zeer streng beoordeeld i^en veroordeeld. In andere landen, met [name in specifiek roomse, is dat nog zo. 'Het Nederlandse katholicisme is echter [zeer vooruitstrevend en mgr. Bekkers I staat daarbij in het voorste gelid. Van ;,hem mocht men dan ook verwachten, ^dat hij geen kerkelijke anathema's ging 'slingeren in de richting van de beide „deserteurs", maar dat hij in een milde ;vorm er zijn leedwezen over zou uit spreken. Dit heeft hij dan ook gedaan en daaruit blijkt, dat er zich ook op dit punt een opmerkelijke evolutie aan het voltrekken is in de roomse kerk. Dit betekent niet, dat binnen afzienbare tijd het celibaat zal worden afgeschaft. Er zullen wel voorstanders van zijn in de roomse geestelijkheid, maar toen op de laatste zitting van het Vaticaans concilie deze kwestie ter sprake kwam, is ze op gezag van de paus niet ter dis cussie gesteld, hetgeen door de 2000 bis schoppen met groot applaus werd be- rgroet. Toch vormt het celibaat voor de R.K. kerk een moeilijk probleem. Men schat, dat over de hele wereldkerk genomen het aantal uitgetreden en gehuwde priesters zeker over de 30.000 loopt. In Italië zou het 20»/o bedragen. Rome zwijgt hierover angstvallig. Mgr. Bek kers is eerlijker. Hij heeft medegedeeld dat het in Nederland wellicht ongeveer 4°/o is; tussen 1945 en 1960 zouden het er drie- a vierhonderd zijn geweest. Bij het Heilig Officie in Rome zoiiden 10.000 verzoekschriften om ontheffing liggen. Het is niet onmogelijk, dat de opzien barende uittreding uit het ambt in Eind hoven het begin is van een grotere uit tocht, immers na de bekendmaking van deze zaak hebben weer twee kapelaans hun priesterambt neergelegd. Wat dit celibaat op zichzelf betreft, in zijn stringente vorm komt het alleen voor in de Rooms-Katholieke kerk. De Protestanten, zowel de volgelingen van h uu Calvijn en Zwingli, nebben er direct mee gebroken. Het is pekend, dat alle drie reformatoren zelf in het huwelijk zijn getreden. Ook in de AngUcaanse (Engelse) kerk is het als verplichting afgeschaft, maar in de stro- mng van de „High Church", de hoog kerkelijke en romaniserende groep er van, bevinden zich wel voorstanders. In 1 ,v,T,pn vr T- Katholieke kerk mogen de ^TTm,- f^'f-'J^'^s wel gehuwd zijn, maar het hu- nodig hee welijk moet gesloten zijn vóór hun wij- L, 7 fnweziS- S"^ bisschoppen moeten celiba- ïkast aanwez».. tair «jn, ^g Oud-Katholieken hebben te kunnen opï uis'^ ae Komeinen is ook een spoor ervan op w merken n.l. bij de Vestaalse maagden. rheid een J jfn Allorenst- ^Vi'^JK^'^ bij de Vestaalse maagden. nM-' ttTmi wete» Aan de voet van de Palatijnse heuvel oet men stond m het oude Rome een kleine tem- godin Vesta, waarin zes TT,-™„^nr is ;„:i'c^;.cu het haardvuur moesten Hiervoor r verzorgen. Zij moesten ongehuwd zijn, ze zich aan plantenv die reeds pel van de priesteressen cMboni«': zf\ onkuisheid schuldig, dan werden Ln naaldV ZrllT'^ '^^^raven in een onderaards ikennaaK. vertrek. De redenaar Cicero heeft eens -n het b'' ""ader kuis tot de goden". ^Pldigl'''n,»^f*,^'''a^l '^et'^eft, het Oude Testa- ^^^"^J-deze^Sr* <^at de priesters mochten ^""^""Llrenst ^n?"^^"' ^eder kent het verhaal van de »d|sgewens; zonen va^ de hogepriester Eli. Ook in Bedrijfslabo he Nieuwe' Testament is nergens een Gewasonder huwehjksverbod voor ambtsdragers te jvmaen. Merkwaardig in verband met de roomse visie is wel, dat de apostel Petrus zelf getrouwd was (Marcus 1 30), terwijl hij toch de eerste paus van Rome wordt genoemd door de roomsen en de latere pausen zetelden op de Stoel van Petrus! Ook andere discipelen zijn gehuwd geweest. Hieruit blijkt dus, dat hetcelibaat geen bijbels of dogma tisch voorschrift is, maar slechts een kerkelijke inzetting. De Reformatie be schouwde het dan ook niet als een sa crament en als niet-Schriftuurlijk. Dat de gedachte van het celibaat is opgeko men, is vermoedelijk een uitvloeisel van de beschouwingen, die de apostel Pau- lus in enige van zijn Brieven heeft ge geven. Men weet, dat deze zonder enige twijfel de voorkeur heeft gegeven aan de ongehuwde staat, die hij ook zelf heeft behouden. Zo schreef hij in 1 Cor. 7:7: „Want ik wilde, dat alle mensen waren gelijk als ik zelf ben; maar een iegelijk heeft zijn eigen gave van God, de één aldus, de ander alzo". En verder in dat hoofdstuk spreekt hij als zijn me ning uit, dat de gehuwden zich bekom meren met de dingen der wereld en de ongehuwden met die des Heeren. Dit is wel wat ongenuanceerd voorgesteld, maar hij bedoelde natuurlijk: de onge huwde kan zich geheel en onverdeeld wijden aan de dienst van God. In ieder geval deed hij zich nergens kennen als een radicale tegenstander van gehuwde ambtsdragers en mag men aan zijn uit spraken zeker geen normatieve kracht toekennen. Wel kan iemand zich geroe pen voelen om ter wille van bijzondere geestelijke arbeid zich als ongehuwde geheel aan de dienst van God te wijden, maar dit dit is een strikt persoonlijke zaak. In het Protestantisme wordt het celibaat dan ook niet als een hogere le vensstaat beschouwd dan het huwelijk, zoals bij Rome wel gebeurt. Hier zal on-, getwijfeld een verkeerde interpretatie van de relatie tussen zonde en sexuali- teit in het spel zijn. Reeds in de tweede eeuw van onze jaartelling waren er voorbeelden van vrijwillige geloften om ongehuwd te blijven en uit deze personen werden bij voorkeur de ambtsdragers der gemeente gekozen. Het celibaat is het eerst in Spanje verplicht gesteld op het concilie van Elvira in het jaar 300. Voor de hele kerk gebeurde dit pas onder paus Leo I 450) en nader door Gregorius de Grote 600). Maar al spoedig kwam er groot verval door verslapping van de tucht. Voor vele priesters en monniken nonnen ook niet te verge ten werd de onthouding te zwaar. Heel veel geestelijken gingen in concu binaat leven. Pausen gingen erin voor. Wat b.v. Alexander VI Borgia en ande ren vóór de Reformatie vertoond heb ben op het gebied van de zedeloosheid, grenst aan het ongelooflijke. In die tijd en ook nog daarna heersten er enorme wantoestanden op dit gebied, ook in Ne derland. De verhalen, die prof. Rogier Burgemeester G. A. A. Adelaar van Meliskerke is in de nacht van donder dag op vrijdag na een langdurige ziekte overleden. Hij bereikte de leeftijd van 40 jaar. De heer Adelaar, Fries van ge boorte was sinds 1956 burgemeester van Meliskerke in welke gemeente hij van 1954 tot 1956 secretaris-ontvanger was. Sinds 1962 was hij lid van de Prov. Staten van Zeeland; hij was fractie voorzitter van de S.G.P. In de vergadering van de Prov. Sta ten j.l. vrijdagmiddag werd de over ledene herdacht als een principieel en sympathiek man. Ook in een bijzondere raadsvergadering, vrijdagmiddag te Me liskerke werd het verscheiden herdacht. De waarnemend burgemeester J. de Korte gewaagde van een diepe droef heid nu voor de tweede maal de voor zitterszetel door het overlijden van een burgemeester onbezet blijft. Spreker herinnerde eraan dat in het uitbrei dingsplan een straat naar burgemees ter Adelaar is genoemd waardoor zijn naam aan de gemeente waarin hij met veel ambitie heeft gewerkt zal ver bonden blijven. De overledene laat een gezin met 5 kinderen achter. Het mede leven met het getroffen gezin is groot. De begrafenis heeft heden dinsdag middag plaats gehad nadat in het kerk gebouw van de Ger. Gem. een samen komst was gehouden. (r.k.) daarover vertelt in zijn boek over de geschiedenis van het Katholicisme in Noord-Nederland vervullen ons met ontzetting. De elf kanunniken van de Sint-Catharijnekerk in Den Briel leef den allen in concubinaat (buitenechte lijk samenleven als man en vrouw). De pastoor van Hellevoet had drie kinde ren. In het bisdom Roermond waren er in 1570 van de 200 pastoors maar 6, die de gelofte van kuisheid hielden. Van de Friese pastoors had zeker driekwart een concubine. Hieruit blijkt niet alleen, dat alle toezicht ontbrak en dat alle nor men werden gebroken, maar toch ook, dat het verplichte celibaat voor velen een te zware last is om te dragen. Pas het Concilie van Trente (1545-1563) nam maatregelen om de tucht te herstellen. Dergelijke toestanden zijn sedert niet meer voorgekomen, maar toch moet vol gehouden worden, dat een verplichte celibaat iets onnatuurlijks is en beslist niet door de Schrift wordt geëist. Al zal het niet spoedig gebeuren, het lijkt ons een niet al te gewaagde voorspelling als we de mogelijkheid uitspreken, dat de roomse kerk eens de verplichting zal moeten laten vallen. Naschrift. Over vreemde woorden ge schreven: wij lezen in onze plaatselijke bladen wel eens over vergaderingen in het gebouw „Elthato" te Ooltgensplaat. Schrijver dezes weet niet wat er op dat gebouw staat, maar dat moet zijn „El- theto". Het is Grieks en betekent: „ko- me". Het is ontleend aan de tweede bede uit het Onze Vader, die in het Grieks luidt: „Elthe to hè basileia sou" d.w.z. „Uw koninkrijk kome". De klemtoon moet vallen op el, dus niet op de mid delste lettergreep. Het is een naam, die veel voor christelijke verenigingsgebou wen gebruikt wordt. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK DIEKHUUSNIEUWS Rectificatie Muzielcconcours. In het Diekhuusnieuws van vrijdag j.l. is een fout geslopen. De sluiting voor inschrij ving op het muziekconcours was na tuurlijk op 26 febr. en niet op 26 maart zoals vermeld stond. Bejaardensoos. De bejaardensoos is deze week woensdag open in plaats van vrijdag. OUDDORP Biddag. In de Ger. Gem. alhier zal a.s. donderdag biddag worden gehouden 's middag half drie en 's avonds half acht hoopt ds. P. Blok voor te gaan. In de middagdienst bevestiging ambtsdra gers; 's avonds bediening H. Doop. NIEUWE TONGE Nieuws van de J.V. De laatste, door de J.V. verzochte spreker, ds. Hovius, hoopt woensdag 2 maart in het vereni gingsgebouw aan de Molendijk voor te gaan om 19.30. Aller opkomst gewenst. De jaarvergadering van de J.V. in sa menwerking met de M.V. zal op vrijdag 4 maart om 19.30 uur in het vereni gingsgebouw gehouden worden. Een ieder wordt verzocht, zijn belangstel ling voor het Christelijke verenigings- werk te tonen. In verband met het bovengenoemde zal de uitleentijd van de bibliotheek- boeken met een half uur bekort worden, n.l. op vrijdag 4 maart van 18 tot 19 uur. OUDE TONGE Ouderavond Chr. School. Op don derdag 3 maart a.s. zal ouderavond van de chr. school te Oude Tonge gehouden worden des n.m. 7.30 uur. Gast op deze avond zal zijn dhr. J. Poot, directeur van de vereniging Hemava voor pro paganda voor de Prot. Chr. Kinderbe scherming, de heer Poot spreekt over: „Kinderen met een Geschiedenis", na de pauze zullen over dit onderwerp dia's vertoond worden. Biddag. Op de woensdag te houden biddag in de Oer. Gem. alhier hoopt in de diensten van 2.30 en 7.00 uur ds. G. Mouw voor te gaan. OOLTGENSPLAAT Naar pas nu bekend is geworden is er maandagavond j.l. een inbraak gepleegd in een loods van Metaalhandel en Sloopwerken „Heuvelman Ooltgensplaat N.V.". Uit deze loods, staande op de werf aan de Steigerdijk is voor onge veer een bedrag van 4000,aan koper gestolen. Dinsdagavond werd de diefstal door de bedrijfsleider, de heer Abr. Duim ontdekt. Het slot was van de deur gebroken. Gebleken, is dat men het koper naar boven op de dijk heeft gesleept en het aldaar in een auto (vermoedelijk een volkswagenbusje) heeft geladen. Een schipper die bij de werf met zijn schip in de haven ligt, heeft die maan dagavond wel een wagen weg zien rij den. Hij dacht dat het personeel was en schonk er verder geen aandacht aan. De dief (ven) die de schipper hebben ge hoord zijn inderhaast vertrokken, want op de dijk werd nog een gedeelte van de buit aangetroffen. De politie heeft de zaak in onderzoek. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 2 maart n.m. 2.30 uur zal in „Elthato" de maan delijkse bejaardenmiddag worden ge houden. Zaterdagmiddag leek het er heus op dat zoals wel eens is gepropageerd Stellendam een stad zou worden. In de Mr. Iman Caustraat was er geen doorkomen aan. Vele tientallen auto's stonden daar bumber aan bumber en vroiyk wapperden de vlaggen vanaf de splinternieuwe garage van Joop van Geest, de uit de Lier afkomstige jonge man die in Stellendam een zeer mooie en goed geoutilleerde garage gaat ex ploiteren. Zaterdagmiddag had Joop het al druk als een grote baas, de auto's waren naar buiten gereden om plaats te maken voor de honderden belangstel lenden die de opening van het nieuwe bedrijf door oud-burgemeester J. A. Kieijnenberg meemaakten. Dhr. Kieij nenberg was het nog niet verleerd en na zijn briljante speech en het door knippen van het lint kreeg de heer van Geest met zijn a.s. honderden handen te drukken. „We benne mense van tijd". Met deze roep probeerde de vader van Joop van Geest, de tuinder L. van Geest uit de Lier de honderden-koppige menigte die in de garage was samengestroomd te overstemmen. Het lukte en de heer van Geest kreeg daarmee de gelegenheid mede namens zijn zoon de vele ge nodigden hartelijk welkom te heten, in zonderheid de bouwers van het pand, oud-burgemeester Kieijnenberg, de no taris en meerdere notabelen. De opening Oud-burgemeester Kieijnenberg ver heelde niet dat het hem een bijzonder genoegen was de eer te hebben de ga rage officieel te openen. Hij herinnerde eraan hoe op die plek grond voorheen een wanorde had geheerst, waarop nu een waardig bouwwerk was verrezen. „De bouwers de Blok en Tieleman wil len wel wat verdienen maar ze willen daarvoor ook goed werk leveren" was de conclusie van de heer Kieijnenberg. Ook het werk van de fa. Oosters was perfect en het werk van schilder Bak ker diende niet om „wonden" te bedek ken maar om het geheel te bescher men tegen de tand des tijds. Wijzend op de toekomstverwachtingen voor Stel lendam verzekerde spreker dat het daar goed werken en toeven zal zijn. Spreker releveerde de levensloop van de jonge ondernemer die de durf op bracht een nieuw bedrijf te stichten, hij groeide op in een normaal gezin, ging na de lagere school naar de Technische School en de avondschool, werd in het garagebedrijf opgeleid en omgevormd tot een bekwaam vakman, droeg 's ko- nings wapenrok enkeek in de ogen van een jonge dame uit het geslacht Abresch welk geslacht het letterlijk en figuurlijk heeft bewezen dat men het ijzer moet smeden als het heet is. De hoogleraar Petrus Abresch maakte gedachtig aan het woord dat in een veelheid van woorden ijdelheid is een eind aan de al te lange preken en in zijn kortere krachtige preken maakt hij het harde week. De heer Kieijnen berg twijfelde er niet aan of de a.s. mevr. van Geest zal een waardig deel genoot zijn. Nog meer? De heer Kieijnenberg vond het ken nelijk nog niet genoeg dat een van de zonen van de fam. van Geest naar Flak- kee is gekomen. Hij wees op de goede bodem van het eiland dat kan ijveren met het Westland, van de landbouw wordt op de tuinbouw overgeschakeld en spreker vond het niet onwaarschijn lijk dat nog meer zonen naar Flakkee over zullen komen. Hij hoopte dat de heer Van Geest zou mogen bouwen aan een voorspoedig en goed bedrijf opdat hijzelf en de wederzijdse ouders zouden weten dat het goed was dat hij naar Stellendam ging. Knip Vervolgens knipte de heer Kieijnen berg met het hem aangeboden „gouden" schaartje het lint door waarmee de ga rage officieel zijn Stellendams bestaan was begonnen begeleid met een dave rend applaus. Felicitaties De heer Dick Staalduinen uit Maas- dijk, vroegere patroon van Joop van Geest, feliciteerde Stellendam met zo'n garagehouder, iemand met durf, veel vakkennis en met karakter. Hij hoopte dat de klanten zullen meehelpen dit be drijf tot een bloeiend bedrijf te maken omdat spreker wist dat het ondanks de welvaart nog een grote aanpak is een eigen bedrijf te stichten. „Koop een auto bij de man die hem ook repareren kan" adviseerde hij daarom. Namens zijn bedrijf dankte hij Joop voor wat hij voor het bedrijf deed. Als blijvend aan denken droegen daarop de broer van de heer Staalduinen met zoontje Jan en de garagechef een kostbare tester en een set gereedschap aan. De heer Tieleman uit Melissant dank te namens de Blok en Tieleman en de onderaannemers. Hij hoopte dat het be- Oud-hurgemeester Kleijenberg wil de de Aral benzine wel eens probe ren en de eerste liters verdwenen in zijn tank. Joop van Geest en zijn a.s. kijken belangstellend toe. Pomp bediende is Aart Keijzer. drijf goed zou floreren enprobeer als ons goed werk te leveren en ook nog iets te verdienen" adviseerde hij. Namens Aral. De vertegenwoordiger van de benzine maatschappij ARAL, de heer J. Jans vergeleek de heer van Geest met een havenmeester die schepen binnenloodst te provinadering en ter bescherming. Hij hoopte dat velen met het bedrijf en met het merk Aral dat in het bui tenland een grote bekendheid geniet kennis zullen maken en dat ze daarna steeds bij van Geest zullen terugkomen. Hij wenste het bedrijf een bloeiende toekomst toe. Tientallen bloemstukken en waarde volle geschenken werden aangeboden. Het dankwoord van de heer L. van Geest was er dus te hartelijker om. GOEREE-HA VENHOOFD „Wat een stoasie, wat een stoasie", (staatsie) zucht tante Leentje, de 69-ja- rige weduwe Ij. Tanis-van Dam van Goeree-Havenhoofd. Al heeft de dokter toen hij haar tegen de pokken inentte met de hand op zijn hart verzekerd dat er niet tien, niet duizend maar zeker een miljoen mensen naar Amerika vlie gen; toch vindt ze haar „buutenlandse reize" nog een hele onderneming,„een mens wordt tenslotte een dagje ouder". Haar 31-jarige zoon Bert die aan vankelijk officier op de koopvaardij was, vestigde zich na zijn huwelijk in 1959 in Amerika. Prompt lagen zijn dienstpapieren in „het gangetje" en sinds 1959 is Bert officier bij de Ame rikaanse Marine. Hij is gestationeerd op een basis 260 km van New York. Het is 4 jaar geleden dat hij tijdens een oefening op de Middellandse Zee even naar Goeree overwipte, maar nu vindt tante Leentje de tijd gekomen zelf eens een kijkje te gaan nemen, ja, met de K.L.M., want die heit de beste vliegmachines en de beste service". Ze spreekt geen woord Egels en haar Ame rikaanse schoondochter geen woord Hollands, „maar moeder, we begrijpen elkaar toch wel" heeft ze geschreven. „Je zal d'r wat van beleve" verwacht tante Leentje „als ik eieren wil hebben zeg ik maar hard: tok, tok, tok!" Zondag gaat ze vanaf Schiphol de lucht in op weg naar Amerika, waar ze een jaar hoopt te blijven als het Goereese Hoofd niet al te hard trekt Voor het vertrek is ze nog even ziek geweest van de pokkenspuit envan de krakende planken vloer van haar nieuwe woningwetwoning. NIEUWE TONGE Auto tegen boom. De 67-jarige heer A. de Koning te Sommelsdijk is gistermiddag te Nieuwe Tonge achter het stuur van zijn wagen aan een hartverlamming overleden. Sa men met zijn vrouw was hij in de Wei straat op visite geweest; toen zij van daar 's middags 5.00 uur vertrokken schampte hij al direct een aan de an dere zijde van de straat geparkeerde auto. De heer de Koning moet direct al onwel geworden zijn; de wagen reed nog 60 m. door en kwam tegen een boom tot stilstand. De heer de Koning was overleden; zijn vrouw werd ge wond; de auto zwaar beschadigd. -O- HERKINGEN Heden dinsdagmiddag is aan de heer J. W. Drooger de Kon. onderscheiding in zilver uitgereikt i.v.m. zijn 50-jarig dienstjubileum op de boerderij van dhr. Kastelein aan de Peuterdijk, thans be woond door dhr. v. d. Velde. Burg. Bos reikte de jubilaris het ere metaal uit. A.s. vrijdag hopen we hier van nader verslag te geven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1