65-jarige RaiffeisenbanJi Middelliarnis - Sommelsdijii leidt een bloeiend bestaan Landing op de maan Dhr. 1. H. Bestman in goud onderscheiden man VERKEERSTOREN IN BRAND De a.s. streekvergade- ring der „Top' februari ij^B jaargang Dinsdag 15 februari 1966 No. 3462 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Dirksland Melissa' Jaarvergadering „Volicsonderwijs" afd. Ooitgenspiaat CENTRALE VEILING IVUddelharnis 5f Omzet in ontvang en uitgaaf met 20 miljoen gestegen PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk rel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Al; ons er al! sulta;-;' eist de avond van donderdag 3 febr. J?'kwart voor acht Nederlandse tijd hebben de Russen het gepresteerd om een ruimtevaartuig, de Loena 9 (loena maan), een zachte landing te doen maken op onze enige aardsatelliet, die wij maan noemen. Dat is zonder enige twijfel een enorrri succes. We zullen nu maar in het midden laten welk deel var) hun raketwetenschap ze door spio nage aan de Amerikanen hebben ont futseld of aan de in 1945 uit Peenemün- de weggevoerde Duitse geleerden heb- tien te danken, een feit is het in ieder il, dat ze op dit punt de Amerika- vóór zijn geweest. Ze waren al se- 1959 met dit project bezig. Dit was vijfde poging. De eerste drie Loena's «gen tegen de maan te pletter en één ;e haar helemaal. De Amerikanen len al vijf mislukte pogingen ge- ■aaan r^iot hun Rangers. Het ging erom een k.;; zachte landing te maken, waar de instrumenten intact bleven en de ^^elijkheid geschapen werd een ruim- ïvaartuig, dat beman,d is, te laten lan-' den. •iet-deskundigen kunnen wij er •n voorstelling van maken wat .laal nodig is om tot zulk een re- Ie komen. Zulk een project ver samenwerking van een groot aantal raketgeleerden, technici, com- puter-programmeurs etc. Het construe ren vnn het ruimtevaartuig is op zich zelf a' - en geweldige prestatie, maar het afschieten ervan met zulk een nauw keurigheid, dat het neerkomt op de be doelde plaats op de maan, vergt een enorrf' kennis en techniek. Het gaat er ifniet <<..een om de afstand te overbrug- maar zo te richten, dat het ondanks fflraaiing van de aarde om haar as, de feilen beweging van de aarde om de zon, de draaiing van de maan om de aarde haar eigen rotatie toch op de ge- :te plaats terecht komt. Tot dusver de grootste moeilijkheid ervoor te ;en, dat het ruimtevaartuig niet op aan te pletter sloeg. Het snelt n.l. een snelheid van 6 a 7000 km. per- door de ruimte tussen de aarde en maan, die een afstand betekent van iddeld 384.000 km. Het spreekt dus :elf, dat deze snelheid op het juiste moment moet worden afgeremd. Wan- dit te vroeg gebeurt is er kans dat ^de maan niet bereikt en is men te dan slaat het te pletter. Volgens ^berichten hebben de Russen 46 se en vóór db landing de remraketten .werking gesteld, waardoor de snel waarmee de Loena op het maan- irvlak terecht kwam, slechts 24 km. uur bedroeg. Dit bleek voldoende te om de apparatuur intact te houden, lat de Loena vanaf de maan kon blij- vén seinen naar de aarde. De hele reis heeft drie dagen en zeven uur geduurd. Zo staat er dus nu een Russisch ruim tevaartuig op de maan. Of het precies ;^ig;|erechtgekomen op de plaats die be- .^Id was, weten we niet. In ieder ge- Vaï kwam het niet op één van de woes te en kale gebergten terecht zoals de E te Dirkslaiiil Karpaten, de Kaukasus of de Apen- nijnen men heeft er „aardse namen WL gegeven maar in de Oceaan der Sförmen. Wie over een maankaart be-, schikt kan deze erop vinden onder de latijnse naam Oceanus Procellarum. De betrekkelijk vlakke streken heeft men al vroeger abusievelijk voor zeeën aan- gejden en ze werden daarom „mare" of „oceanus" genoemd. Water is er niet op de maan. Alvorens nog enige beschouwingen te geven over deze Russische prestatie volgen hier enkele gegevens over onze maan. Ze is de enige begeleidster van de aojde de planeet Jupiter heeft er wel li en veel kleiner: haar middel- is slechts een vierde van die der Ie en daardoor haar volume onge- een vijftigste deel. Daarom is ook de zv irtekracht op de maan geringer dan r: een zesde. Dit betekent dus* i dat mens, die hier 90 kg. weegt, op de nim er slechts 15 haalt. De vorm j^yan de maan is een bol, in geringe ma- ^if'-fe afgeplat door haar rotatie (draaiing GvnéH Tm''\'~om h;.ir as). De afstand tot de aarde UtWagMM"!, varie. van 356.000 tot 406.000 km., zo- Gr*ta sen elips is; de gemiddelde ttr»»!»»*"^ bedraagt 384.000 km., dat is on- li«arlf 30 maal de middellijn van de aarde Ze staat dus van alle hemellicha men '.erreweg het dichtst bij ons. Haar [tte aan de hemel bedraagt Va graad waardigerwijze dié van de zon ook, deze staat 400 maal zo ver van ons üs is ze 400 maal zo groot. Door aantrekkingskracht veroorzaken de z.g. getijden van de oceanen [eeën, eb en vloed, maar door haar verdere stand is die van de zon de helft van die der maan, zodat imloop van de laatste de perioden 'iet tij bepaalt. Doordat de maan in |veer 28 a 29 dagen zo'n omloop vol- igt, is de tijd tussen twee volle ma- ook zolang. Omdat men bij de oude volken die periode als tijdseenheid ,"5™ °"s woord maand is van maan afkomstig duurde die toen ongeveer zo lang. De maan heeft zelf geen licht; «Al^ donker lichaam. Het licht dat If nCtrl S "''itemin uitstraalt, is weerkaatst ||||«9lV| ^icht. Vermeldenswaard is verder, dat' de draaiing van de maan om haar as evenlang duurt als haar omwenteling om de aarde, wat tot gevolg heeft, dat steeds dezelfde helft ervan naar ons jn toegekeerd en er dus geen kaarten oestaan van de achterkant. Een atmos- leer heeft ze niet; er is totaal geen lucht en derhalve ook geen zuurstof. Landen er dan ook nog eens astronauten op de maan, dan zullen ze hun zuurstof moe ten meenemen. Er Is daarom ook geen ler bungalowJ (01870) 264! ■•r b*l" I la tlalX' ttraala* tmrmni*"* aaadrlti" menselijk, dierlijk of plantaardig leven mogelijk, zodat zij een akelig doods en kaal hemellichaam is. Bij gebrek aan een atmosfeer vallen er steeds meteoren en meteorieten op en vandaar vermoedelijk de vele kleine en grote kraters, die men er aantreft. De donkere vlekken, die men op de maan ziet, zijn geen zeeën, ook geen bergen, maar de schaduwen van deze laatste. Terugkomende op de Loena 9 kunnen we ons afvragen, waartoe dit succes van de Russen nu verder leiden kan. Bewezen is, dat een zogenaamde zachte landing op de maan mogelijk is, niet alleen wat de technische kant ervan be treft, maar ook in verband met de kwa liteit van het maanoppervlak. De astro nomen hebben altijd verondersteld, dat dit bedekt was met een zeer dikke laag stof en daarom waren de Loena's en de Rangers van lange poten voorzien. Nu blijkt echter uit de foto's dat deze laag vermoedelijk slechts enkele centimeter dik is en daardoor is één van de moei lijkheden opgelost. Toch blijven er nog genoeg andere over. Zowel de Russen als de Amerikanen, die van plan waren in mei weer een schot op de maan te doen, gaan verder met experimenteren. Er zal nog heel wat moeten gebeuren alvorens men een mens naar de maan kan sturen. Uit de ruimtereizen van di verse Amerikaanse astronauten de laatste met een duur van twee weken is wel gebleken, dat ze genoeg zuur stof etc. kunnen meenemen om in leven te blijven. Vermoedelijk zal men eerst nog wel dieren vooruitzenden. De groot ste moeilijkheid zal zijn, dat men tech nisch in staat moet zijn het ruimtevaar tuig, dat op de maan geland is, weer zodanig te doen starten voor de terug reis, dat deze tot resultaat heeft een be houden terugkeer op aarde. Als leek vraagt men zich af hoe men zoiets voor elkaar moet krijgen. Als we de instal laties zien, die hier nodig zijn voor het lanceren en de precisie, die betracht moet worden om het ruimtevaartuig op de voorgenomen plaats te doen landen, dan vragen we ons af hoe dit vanaf de maan is te realiseren. Het staat echter nu wel vast, dat de wetenschap op dit gebied een duizelingwekkende hoogte heeft bereikt. De Amerikanen zullen in elk geval haast moeten maken, want zowel uit prestige- als militaire over wegingen gaat het er nu om, wie de strijd om de maan zal winen. Zijn de Russen er het eerst, dan wordt de maan communistisch territoir! Wat de conse quenties daarvan zijn, kunen we nog niet bevroeden. Dat er echter nu een spannende race voor de deur staat is wel zeker. J.l. donderdagavond is de heer J. H. Bestman te Dirksland i.v.m. zijn 40- jarig leider- en voorzitterschap van de Herv. zondagsschool onderscheiden met de gouden ere-medaille behorend bij de Orde van Oranje Nassau. J.l. vrijdag gaven we van de uitreiking door burg. Bos en het gesprokene van deze avond uitvoerig verslag. Ieder in Dirksland zal het er mee eens zijn dat dhr. Best man het ere-metaal waarlijk wel heeft verdiend. k» ir gesloten. Het is beslist noodzakelijk dat de op gaven voor busvervoer naar de a.s. streekvergadering der „Top" op D.V. dinsdag 1 maart, waar hopen te spreken ds. C. A. Korevaar en de heer J. W. Ooms en mevr. A. D. Ooms-Slot zal declameren, a.s. vrijdag binnen zijn. Wanneer u twijfelt of uw overmaking per postwissel of giro op tijd zal zijn, belt u dan even mej. Zr. E. v. d. Starre, Dirkdoensweg 35 te Ouddorp (1878) 3 21 of (01877) 4 05. Volgende week hopen wij de vertrektijden der bussen mede te de len. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. MIDDELHARNIS „Naar een nieuwe moraal?" Voor het Ned. Herv. Verenigingsverband spreekt op D.V. vrijdagavond 18 fbr. in het vereen, gebouw de weleerwaar de heer ds. T. Poot van Driebergen. Het onderwerp is „Naar een nieuwe mo raal?" Aanvang 7.45 uur. Een ieder is van harte welkom! SOMMELSDIJK Gesprekskring voor Hervormde ouderlingen Donderdag 17 febr. a.s. te 7.30 uur zal in „Vita Nova" een samenkomst zijn van Hervormde ouderlingen waar ds. B. J. Wiegeraad uit Bennekom een on derwerp zal inleiden „Kerk en Secte". DIRKSLAND Geslaagd. Bij de gehouden examens van de Modevakschoolvereniging te Den Haag slaagde mej. S. Tanis te Oud dorp voor costumière Costuumvak. Zij genoot haar opleiding bij mej. S. P. C. Meijer, Dirksland. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. donderdagavond half acht hoopt voor de Ger. Gem. al hier voor te gaan ds. G. Mouw van Middelharnis. MELISSANT Jaarvergadering Zaadtelersvereni ging. De Zaadtelersvereniging houdt a.s woensdag 16 febr. te half acht in Me lishof haar jaarvergadering. De agen da luidt: Opening, jaarverslag en no tulen, ingekomen stukken en medede lingen, verslag penningmeester, verslag controlecommissie, bestuursverkiezing, aftredend A. Keijzer en C. Nagtegaal; referaat door dhr. G. Verbiest; Pauze, vertoning dia's door dhr. W. de Wit, Rondvraag en sluiting. Een goede opkomst is gewenst. Biddag. Voor de Ger. Gem. in Ned. hoopt woensdag 16 febr. wanneer bid dag wordt gehouden, in de diensten van 2.30 en 7.00 uur voorgaan ds. Mal- lan van Veenendaal. Kerkdienst. Donderdagavond half acht hoopt ds. P. Blok in de Ger. Getn., voor te gaan. (Bev. ambtsdragers). OOLTGENSPLAAT Jaarvergadering Chr. Nat. School. Vrijdag 18 febr. a.s. des nam. 7.30 uur zal in het Vereen, gebouw „Eltható" de jaarvergadering gehouden worden van de Chr. Nat. Schoolvereniging. Naast de gebruikelijke jaarverslagen zal er een bestuursverkiezing plaats hebben, wegens periodieke aftreding van de heren D. F. Okker en J: L. Vetter, welke beiden herkiesbaar zijn. Kerkdienst. Donderdag 17 febr. a.s. des nam. 7 uur zal voor de Oud Ger. Gemeente voorgaan de heer G. Wil- lemstein van Barendrecht. (Zie verder de advertentie in dit nummer. Vergadering uitgesteld. Een verga dering van de Vereen, van Orgelvrien den, welke a.s. zaterdag 19 febr. ge houden zou worden in de Geref. Kerk alhier, is uitgesteld tot zaterdag 26 fe bruari. Uitvoering U.D.I. De muziekvereni ging U.D.I. zal vrijdag 18 febr. a,s. des nam. 8 uur in Hotel Hobbel een uit voering geven voor leden en donateurs. Vrijstelling dienstplicht. De minis ter van defensie heeft een verzoek om vrijstelling van dienstplicht van Simon van Poortvliet ingewilligd, wegens de aanwezigheid van een bijzonder geval. Vrijdag 11 febr. werd de jaarlijkse propaganda-feestavond gehouden in ge bouw „'t Centrum" alhier. De voor zitter opende deze zeer druk bezochte vergadering en heette o.a. welkom de spreker voor deze avond de heer J. Haak te Oude Tonge en de heer J. Volwerk als afgevaardigde van het fe deratie-bestuur van Zuid-Holland. Vervolgens deed hij een beroep om toch ook vooral de algemene ledenver gadering te bezoeken. De voorzitter herdacht het overlijden van de heer C. W. Hobbel, op 5 febr. j.l. en memoreerde hetgeen hij voor heen voor Volksonderwijs, als voorzit ter had gedaan, waarna een minuut stilte in acht werd genomen. De Propaganda-rede stond in het te ken van het 100-jarig bestaan van „Volksonderwijs" en wat dit jaar een hoogtepunt zal vinden te Leeuwarden waar het schoolreisje-vakantie verblijf te Noordgouwe zal worden overgedra gen, aan de vereniging. Ook Ooitgens piaat mag en kan niet achterlalijven om een steentje bij te dragen, aldus spre ker. Uienveiling, dinsdag 15 februari 1966. Grove 12.05; Middel 11.07; Drielingen 11.97; Picklers 14.—. Aanvoer 16.000 kg. BURBANK (Califomië): Terwijl een passagiersvliegtuig voorbij vliegt trachten brandweerlieden het vuur in de verkeerstoren op de luchthaven te Burbank te bedwingen. Een tijdelijke radio werd in een voertuig geïnstalleerd om het luchtverkeer uit de buurt van de luchthaven te houden. De controle toren werd totaal vernield. Een groot aantal leden van de Raif- feisenhank „Middelharnis-Sommelsdijk' heeft gisteravond de in hotel Spee te Sommelsdijk gehouden jaarvergadering bijgewoond. De secretaris dhr. G. van Lenten kon in het jaarverslag louter gunstige mededelingen doen. Het jaar 1965 was voor de Bank een gunstig jaar en de liquiditeit der bank is daarmee nog groter geworden. Tevoren was de leden een keurig verzorgd jaarverslag, geïllustreerd met fraaie foto's toege zonden. Het bestuur spreekt daarin de wens uit op de ingeslagen weg voort te gaan, zonder zich te laten afschrik ken door de het vele werk dat met het voortbouwen aan de bank gepaard gaat. De 65-jarige Bank is nog lang niet aan pensioen toe! In het jaarverslag werd allereerst gewag gemaakt van een ruime vergro ting van de geldomzet en het posten- aantal. De mechanische boekhouding bleek het meerdere werk prachtig te kunen opvangen waarom mocht wor den vastgesteld dat de mechanisatie der administratie een goed besluit is geweest. Daardoor ook was het moge lijk reeds 10 dagen na de jaarwisseling aan bestuur en raad van toezicht de balans en de rekening te presenteren. De voorschot- en kredietverlening verliep in vergelijking met het voor afgaande jaar wat soepeler. De door de Centrale Bank gestelde dispensatie- grenzen werden enigszins verruimd, bovendien kwam voor besparingen en aflossingen op bestaande posten steeds voldoende geld vrij voor nieuwe ver strekkingen. Alle bonafide aanvragen konden worden toegestaan hetgeen uiteraard in de eerste plaats voor de betrokkenen maar toch zeker ook voor ons bestuur en de raad van toezicht reden tot voldoening heeft gegeven. Ook assurantiën Tijdens het afgelopen jaar werd de assurantiebemiddeling ter hand geno men. De uitkomsten van deze afdeling zijn in 1865 voor de bank zeer bevre digend geweest en het ligt in de be doeling in de toekomst aan dit onder deel meerdere uitbreiding te geven. In 1965 werd de Bank aangesloten bij de Bond voor de Geld- en Effectenhan del. Door de uitbreiding der werkzaam heden werd ook het bestuur en de raad van toezicht steeds meer betrokken in moeilijker wordende problemen. Veel van het bestuurswerk wordt thans reeds voorbereid door een bestuursde- legatie bestaande uit de voorzitter en de vice-president. Daardoor kon het aantal bestuursvergaderingen dit jaar teruggebracht worden tot 11. De ver gaderingen van het bestuur werden steeds in combinatie met de raad van toezicht gehouden, terwijl de directeur als adviseur de, vergaderingen bij woonde. Het aantal leden der bank bedroeg eind 1965 precies 600, een netto toena me van 20. Het totaal aantal spaarre keningen beliep-3404 stuks, een toename ten'opzichte van vorig jaar met 168 re keningen. Deze rekeningen kunnen als volgt gesplitst worden: 3065 gewone spaarrekeningen; 225 zilvervlootspaar- rel^eningen; 89 termijndeposito's; 23 ambtenarenspaarrekeningen en 2 be drij f sspaarrekeningen. De spaarbank groeide het afgelopen jaar van f 9.091. 252,33 tot f 9.614.476,64 een toename dus van ruim een half miljoen gulden. De post „voorschotten" verschijnt thans op de balans voor f 2.719.414,77, hetgeen neerkomt op een stijging van f 340.485,—. De post te vorderen van de Centrale Bank bedroeg eind 1965 niet minder dan f 4.342.180,75. Duidelijk blijkt dat de liquiditeit der bank nog groter is geworden. Gezien de krapte op de kapi taalmarkt is dit echter een zeer geluk kige omstandigheid. Immers voor zover thans lian worden overzien zullen de aanvragen die in de nabije toekomst worden gedaan niet behoeven te wor den afgewezen op grond van een tekort op de dispensatiegrens. Het zou al dus het jaarverslag van grote kort zichtigheid getuigen indien thans di rect werd overgegaan tot het plaatsen van grote bedragen in leningen van Rijk of Gemeenten. Weliswaar bieden de emissies van genoemde lichamen fraaie perspectieven voor de rentabiliteit der bank, de liquiditeit moet echter steeds nummer 1 blijven, wil tenminste het belang der leden op een juiste wijze behartigd worden. Grote omzetverhoging De grootste expansie betrof het re kening-courant-verkeer bij de bank. Kwam deze omzet verleden jaar van 23,9 op 27,2 miljoen, in het thans afge sloten boekjaar werd een nog grotere sprong gemaakt en kwam de omzet in deze sector op 33,5 miljoen gulden. Het aantal lopende rekeningen bedroeg eind 1965: 254 waarvan 68 met een krediet. De pensioenzegelverkoop liep weder om ten gevolge van de automatische betalingsmogelijkheid enigszins terug en beliep in 1965 f 31.862,95. De omzet van vakantiebonnen steeg daartegen over van f 90.023,80 tot f 102.926,50. De effectenportefeuille steeg met f 200.640,terwijl aan uitlotingen een bedrag van f 270.800,binnen kwam. De post effecten komt daardoor voor f 1.606.522,43 op de balans voor. De post leningen aan rechtspersonen en publiekrechtelijke lichamen daalde door aflossingen van f 1.401.507,27 tot f 1.235.005,26. De gebouwen werden geactiveerd voor f 109.095,74 te splitsen in bankge bouw f 41.558,41 en dienstwoning f 67.537,33. De post kantoormachines en meubi lair werd tijdens 1965 belast voor f 16.558,50 welk hoog bedrag uiteraard afkomstig is van de aanschaf der boek houdmachine. Afgeschreven werd ten laatste van de verlies- en winstrekening f 6.558,50, ter wijl het verleden jaar reeds daarvoor gereserveerde bedrag van f 10.000, eveneens werd aangewend tot afschrij ving. De rekening is daardoor weer op f 1,gekomen. Het reservefonds der bank onderging wederom een groei en steeg door bij schrijving van rente plus het winstsal do van verleden jaar van f 387.372,46 tot f 425.293,28. De rekening reserve belastingen staat op de balans voor f 11.195,80 welk bedrag de nog verschuldigde vennoot schapsbelasting over 1965 vertegen woordigt. De rekening Reserve Raiffeisenga- rantiefonds steeg van f 16.750,tot f 19.360,—. De balanstellingen stegen van f 10. 443.577,53 tot f 11.027.784,49, terwijl de tellingen van baten en lasten van de verlies- en winstrekening het afgelopen boekjaar f 461.850,99 beliepen. Als nettowinst werd een bedrag groot f 19.930,38 becijferd, na vooraf f 16. 357,40 als rente bij het reservefonds te hebben bijgeschreven en f 10.800,voor belastingen te hebben gereserveerd. De omzet in ontvang en uitgaaf kwam op het recordbedrag van f 87.999.859,76, een stijging van ruim 20 miljoen gul den! Na dit overzicht der samenstelling van getallen en bedragen wordt in het jaarverslag met voldoening geconsta- terd dat het jaar 1965 wederom een goed jaar is geweest. Zo doorgaan Het zal duidelijk zijn dat naarmate de zaken groter worden ook de proble men toenemen. Met enthousiasme wil het bestuur echter op de ingeslagen weg voortgaan in de hoop dat de leden met hen willen voortbouwen aan het welzijn der vereniging en daardoor ook aan het welzijn van het gebied waarin de Bank werkt. Steeds zal zij blijven werken aan het in- en uitvoeren van verbeteringen op het gebied der ser vice-verlening. Het bereiken van de 65 jaar is voor de bank niet het moment om het nu wat kalmer aan te gaan doen. Integendeel: geïnspireerd door steeds weer nieuwe ideeën gaat de bank met jeugdige moed voort op de weg die de oprichters der bank in 1901 zijn in geslagen. De medewerking der leden is daarbij echter noodzakelijk en on misbaar, waarom het verslag besloten werd met de oproep het bestuur deze medewerking te geven. „Wanneer wij allen weer meebouwen aan het welzijn onzer bank zal ook 1966 weer vol ver trouwen tegemoet m'ogen worden ge zien", aldus het geciteerde jaarverslag. Inkrimping bestuur De vergadering ging accoord met het voorstel tot.wijziging van het huishou delijk reglement in dier voege dat het bestuur voortaan niet uit vijf maar uit 3 leden zal bestaan. De voorz. J. A. Doornbos herinnerde aan de drang die de leden reeds geruime tijd op inkrim ping van het bestuur uitoefenden. De gelegenheid doet zich nu voor omdat de heren C. W. Keijzer en L. Masten broek niet herkiesbaar waren. Er zul len zich voortaan maar „3 ruggen hoe ven te krommen" over Ideine en ge makkelijk te verstrekken leningen die reeds werden behandeld door een de legatie uit het bestuur maar toch, ten einde te kunnen worden genotuleerd op de agenda kwamen. Verkiezingen De heer M. K. van Eek werd geko zen als lid van de raad van toezicht; tot plaatsvervangend bestuurslelden de heren J. C. Koert en J. A. Struijk Jr. Tot plaatsvervangende leden van de raad van toezicht werden gekozen de heren T. v. Dieren en M. H. Koese. Gewezen werd hierbij op het feit dat het in het bestaan van de Bank de eerste maal is dat een niet agrariër in het bestuur is gekozen waarmee duide lijk de nieuwe koers van de bank wordt gedemonstreerd. Aan de scheidende be stuursleden Keijzer en Mastenbroek werd als dank en herinnering een elec- trisch scheerapparaat aangeboden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1