De zieke gulden Dhr. J Jongkoen te Goedereede tot gemeentesecretaris benoemd Eerste huwelijk te Oostflakkee l966. 38e jaargang Dinsdag 18 januari 1966 No. 3454 nts- CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN JAN PIETERSE en BEP KOENE beloofden elkaar trouw Op weg naar Ijsbaan gevallen MORGEN WOENSDAG 19 JANUARI WORDT PRINSES MARGRIET 23 JAAR GEMEENTERAAD GOEDEREEDE Presentiegeld werd te laag bevonden Comniissie gaat nieuw reglement van orde bestuderen rlands agrari- woeste ie; 5"/o en 8»/o rlijnen die S»/» inomen aterop- de op- recre- ■ondge- er nog einden, 'd, gel- ■ve stijl volge- is lezen ntsgeld ncasso- lopefl' doeiii uitgaan. bonne- bedraS ten WÜ et PRINS HENDRIKSXRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 \- -.-l^ VO ABONNEMENTSPRIJS 2,75 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag' en vrijdagavond Met de gezondheid van ons nationale betaalmiddel staat het er niet zo goed bij. Het is ermee als met de zieke mens de kracht is verminderd; hij is niet zoveel meer waard. En het ergste is, dat het een slepende ziekte is met weinig of geen kans op herstel. Lang zaam gaat de patiënt achteruit. Het gevaarlijke ervan is, dat de omstanders de oorzaak niet goed in de gaten heb ben, althans verreweg de meeste niet. En dat verhindert uiteraard het nemen van radicale maatregelen. Voor heel ve len is het een troost, dat deze patiënt niet de enige is. Hij heeft talloze col lega's over de hele wereld: de dollar, het pond, de mark, de diverse franken, de lire, de roebel, de roepiah, de dinar, de sliilling, de kroon enz. enz. Het blijkt een epidemie te zijn, die steeds verder om zich heengrijpt. Sommige patiënten zijn opgegeven, zoals de In donesische roepiah. Maar ook dit werkt niet erg afschrikwekkend. Zijn er dan geen geneesheren voor deze monetaire ziekte! Daarmee is het een pierkwaardig geval. Er zijn heel veel internationale en nationale des kundigen, die zeer goed op de hoogte zijn met de oorzaken, het verloop eri. de remedie of om het in medische termen te zeggen, die de diagnose kunnen stel len, een prognose kunnen geven en de middelen weten voor de therapie. Onder hen zijn allereerst de wetenschappelijke economen, die de theorie beheersen en aan. de hand daarvan en van wat de praktijk te zien geeft hun adviezen en waarschuwingen geven. De toepas sing echter van de bestrijdingsmiddelen ligtin handen van anderen, van mi nisters, grote zakenlieden en vakbonds bestuurders. Deze kennen de theorie Qok heel goed. Onder de bewindslieden zitten knappe economen en de topfigu ren uit het bedrijfsleven en de vakbe weging zijn tegenwoordig eveneens be hoorlijk economisch geschoold. Het merkwaardige is echter dat ze de ge varen van de inflatie heel goed kennen en dus weten dat de huidige ontwikke ling, wanneer daaraan geen halt wordt toegeroepen, onherroepelijk ongeluk ken zal veroorzaken, maar dat ze geen kans zien deze te voorkomen. Ze ken nen ook de middelen om aan de infla tie een einde te maken of deze althans zo té matigen, dat de gevaren vermin deren, maar ze passen ze niet toe. In tegendeel, tegen beter weten in nemen ze maatregelen of stellen ze eisen, die haar in sterke mate bevorderen. Hier in spelen politieke, sociale en psycho logische factoren een overwegende rol. Het zijn de politici, zowel in de rege ring als in het parlement en de top figuren uit de sociale sector, die met de mond het inflatiegevaar belijden, maar in hun praktijk deze in sterke mate be vorderen. Ook hier dus weer de tegen spraak tussenleer en leven. Prof. dr. Verrijn Stuart, de oud-voor- zitter van de Sociaal-Economische Raad en één der meest prominente economen van ons land, sprak hierover dezer da gen. Hij sprak als zijn mening uit: „Dit betreurenswaardige uiteenlopen van theorie en praktijk is het gevolg van gebrek aan wilskracht, aan' discipline; het is. een kwestie van economisch-po- litieke moraliteit". Met deze wel heel scherpevermaning aan het adres van hen, die onze economie leiden' en. kun nen beïnvloeden, zijn wij het van har te eens. Aan waarschuwingen is geen gebrek. Men kan doorlopend beschou wingen hierover lezen in bladen en tijd schriften: prof. Wemelsfelder schrijft er voortdurend over, de hoogleraren Har- tog. Heertje etc. idem. Het socialistische dagblad „Het Parool" (rechts soc.) ken schetste de inflatoir werkende staats begroting voor 1966 als „een angstig avontuur". Bij, de Algemene en finan ciële beschouwingen in de Tweede en Eerste Kamer deden alle partijen een duit in het zakje door waarschuwin gen tegen inflatoire maatregelen .Maar het blijft bij woorden. Zelfs ministers zingen mee in dit koor. In een korte rede die minister Vondeling op 21 sept. 1965 hield bij de aanbieding van de rijksbegroting in de Tweede Kamer zei hij, na enkele optimistische geluiden te hebben laten horen: „Op dit rooskleu rige beeld zit echter een zwarte plek: de ontwaarding van onze munt. Dit proces is al jaren gaande, maar vooral de laatste tijd bijzonder sterk. Het Rijk mag zelf zijn, huishouding niet zo voe ren, dat het proces van geldontwaar ding zou worden aangemoedigd." En daarna diende hij de hoogste begroting m uit heel onze parlementaire geschie denis! Het was er één van 18 miljard, drie miljard hoger dan de vorige. Nadat hij zijn waarschuwing had laten horen, bezwoer hij de Kamer het al hoge uit- gavenpeil niet nog meer te willen op stuwen en hij deelde mede, „dat hij bij zonder hardnekkig ja hardvochtig zou zijn om een eventuele aandrang van de Kamer tot hogere uitgaven te weer staan. De financiële kraan zit dicht en mag dit jaar niet meer lekken." Merk waardige politiek: de regering mocht er drie miljard bovenop gooien, doch de Kanier geen gulden! En Min. president Cals zei in de. Eerste Kamer op 1 dec. ^■1. in antwoord op een waarschuwing van Ir.. Vos (P.v.d.A.): „Als hij vraagt alles te doen om inflatie tegen te gaan, wil ik gaarne bevestigen, dat dit ook het streven van de Regering is". Voorwaar schone woorden, maar de daden blijven uit. We meenden dit alles voorop te moe ten stellen alvorens nog eens over de inflatie zelf-te schrijven. Het onder- 'werp wordt misschien wel vervelend, maar de zaak is te belangrijk om erover te- zwijgen. Het is met name de magis trale rede, die het A.R. lid der Eerste Kamer prof. dr. J. Zijlstra onlangs daar hield, welke ons er aanleiding toe geeft opnieuw de- aandacht te vragen voor deze materie. We komen op deze rede nog nader terug, maar willen eerst iets over de inflatie zelf zeggen. De eerste vraag is deze: hoe groot is de waardevermindering van de gulden? Ir. Vos zei in de Eerste Kamer, dat de inflatie van 1953 tot 1963 gemiddeld 2V2 "/o per jaar bedroeg. Hij noemde dat een „sluipende" inflatie. In 1964 was ze echter 6V2''/o en in 1965 ong. 5»/o, dus ze was toen verdubbeld. Dit kwalificeerde hij als een „dravende" inflatie. Het komt hierop neer, dat in de jaren 1963 tot en met 1966, dus in 4 jaar de gulden met 21"/o is geinflationeerd d.i. gemid deld met 5''/o per jaar. Dr. Holtrop, de president van de Nederlandse Bank, sprak onlangs over dit onderwerp in Hessen (Duitsland) en deelde da&r mede dat van 1963 op 1966 de kosten van le vensonderhoud de norm voor de in flatie in ons land met bijna 22''/o ge stegen waren d.i. een verdubeling in 15 jaar. Hij voegde daaraan de opmerking toe: „Zo kan het niet verder gaan". 'Mi nister Vondeling liet in de „Handelin gen" van- de Eerste Kamer een staatje opnemen, waaruit blijkt, dat in de zes landen van de E.E.G. gedurende de ja ren 1962 tot en met- 1965 de ontwikke ling van het prijsindexcijfer voor -le vensonderhoud in Italië het hoogst is geweest en daarop volgt Nederland! Zie hier de cijfers (1958 100): Duitsland van 108 Op 118, Frankrijk van 119 op 133, Italië van 109 op 130, Nederland van 108 op 126, België van 104 op 116 en Luxemburg van 102 op 113. Gerekend vanaf 1958 staat Frankrijk aan de top en 'Nederland nummer drie. Uit deze cijfers valt dus de conclusie te trekken, dat het de laatste jaren vooral in ons land de verkeerde kant uitgaat. Van 1958 tot 1961 was de stijging slechts 5 punten en van 1963 tot' 1965 niet minder dan 18. Deze dorre cijfers tekenen dus Wel heel duidelijk de versnelling van het ihflatietempo. Prof. Wemelsfelder wees er onlangs in „Elseviers Weekblad" op, dat er na de oorlog in ons land geen prijsdalingen meer zijn geweest! Zelfs in 'erikele klei ne recessies bleven ze nog stijgen. Dat is nog nimmer vertoond. Maar er is dan ook nog 'nooit zoveel inflatie ge weest. Ze is gemakkelijker geworden volgens hém door vier factoren. Ten eerste is de gouden standaasd afge schaft en daardoor ontstaat veel geinak- kelijker geldschepping via geldhoeveel- heid en kredieten. Voorts zijn pressie groepen, die de inflatie voortdurend sti muleren, veel machtiger geworden. Ten derde is een, zeer voor.name factor; de meer' dan volledige werkgelegenheid, die de Ipnen steeds .hoger opdrijft en SOMMELSDIJK Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk van maandag 10 januari. Afdeling 1. - F. Noordijk K. Vis 1-1 A. Verolme H. Groenendijk afgebr. A. Krijgsman B. Vis 1-1 J. Lodder L. Bruggeman 1-rl A. V. d. Sluijs M. v. Lente 1-1 K. Vis L. Bruggeman 2-0 Afdeling II W. V. d. Welle I. Koese 2-0 J. Verbiest C. Zoon 1-1 V. d. Broeke A. Knape 2-0 S. Hoogzand B. Roetman 1-1 H. Noordijk C. Polder 1-1 Afdeling III: C. Spee A. V. Gulik 1-1 van Binsbergen T. v. Brussel 0-2 H. V. Es W. V. Dongen 1-1 W. Westhoeve W. v. d. Boogert 2-Ö W. Westhoeve M. Breeman 0-2 MELISSANT Kerkdienst. Donderdagavond a.s. te half acht hoopt ds. P. Blok voor de Ger. Gemeente voor te gaan. In deze dienst voorbereiding H. Avondmaal en bedie ning Heilige Doop. OUDDORP Zanguitvoefing. A.s. 21 jan. geeft het mannenkoor „De Lof stem" een' zangavond om 8 uur sav. in de Oude School met medewerking van de ver enigingen van Dirksland en Herkihgen. Ook de donateurs zijn welkom. tenslotte speelt ook de veel intensie ver buitenlandse handel na deoorlog, een grote rol.- - We zijn van mening, dat prof., We melsfelder hiermee een zeer'juiste-op somming gegeven heeft van de voor naamste oorzaken der steeds sterker wordende inflatie. Hij had er ook nog bij kunnen noemen de overheidspoli- tiek. Het kabinet-Cals doet zulke hoge uitgaven dat verhoogde belastingen no-, dig zijn. Zo heeft die op auto's zodg^ni^ gewerkt, dat gedurende november en december 1965 volgens berekening van burgemeester Van Hall van Amsterdam 30.000' auto's gekocht zijn voor naar matige berekening 150 miljoen gul den! Deze bestedingsstoot werkt uiter aard gedeeltelijk ook inflatoir. Begeleid door een 'bruidsmeisje en een bruidsjonker treden Jan Pieterse en Bep Koene de trouw- of raadszaal van het mooie raadhuis van Ooltgensplaat binnen, waar zo aanstonds - hun huwelijk en het eerste huwelijk van de nieuwe gemeente Oostflakkee zal worden voltrokken. Vrijdagmorgen 14 jan. 1966 te 9.45 uur werd het eerste huwelijk in de nieuwe gemeente Oostflakkee voltrokken. In het huis der gemeente te Ooltgensplaat beloofden Johannis Alouisius Maria Pieterse (23 jaar) te Oude Tonge en Eli zabeth Koene (21 jaar) te Ooltgensplaat (Achthuizen) elkaar trouw voor het le ven. Toen het jonge paar met hun familie in de historische raadzaal wa ren gezeten sprak de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer M. A. van der Heijden een hartelijk welkomstwoord. „U bent het eerste bruidspaar dat we in de nieuwe gemeente Oostflakkee mo gen begroeten en hoe we te Oude Ton ge, Den Bommel en Ooltgensplaat ook over de samenvoeging mogen denken, hierin zullen we het wel eens zijn dat we ons gelukkig mogen prijzen, dat we deze mooie trouwzaal in gebruik mo gen houden voor het sluiten van huwe lijken", aldus de heer Van der Heijden. Na de officiële handelingen, sprak de ambtenaar tot het bruidspaar, dat hun kennismaking een diepere waarde heeft gehad dan het even met elkaar omgaan. Het is op een huwelijk uitgelopen. Hij verplaatste zich in zijn toespraak ook even in het beroep van de bruidegom (de heer Pieterse is n.l.een bekend wielrenner) en zei: „Zoals een renner jaagt naar de overwinning zo moet men in het huwelijk er naar jaren elkan der wederkerig gelukkig te maken, al is de weg altijd niet even gemakkelijk". Nogmaals op de samenvoeging terug komend zei de heer Van der Heijden, dat de herindeling van de gemeenten veel moeilijkheden geeft; zo is het ook .bij een huwelijk, veel moet er over wonnen worden, maar dit verlies wordt door levenswinst vergoed. Hij besloot met het jonge paar, hun ouders en ver dere familie veel geluk toe te wensen en als ambtenaar van de burgerlijke stand verklaarde hij dit eerste huwelijk in Oostflakkee in naam der wet te heb ben gesloten. De kerkerlijke huwehjks- inzegening had plaats te, 10.30 uur in de- parochiekerk van O.L. Vr. Hemelvaart te Achthuizen. Het toekomstig adres van het jonge echtpaar is: Galatheese- dijk 92, Achthuizen. DIRKSLAND Ledenvergadering Veilig Verkeer De algerriene ledenvergadering van de vereniging voor veilig verkeer zal gehouden worden op woensdag 19 jan. om kwart- voor acht in „De Schakel". Agenda: Opening. Notulen. Jaarver slag secretaris. Jaarverslag penning meester. Verslag kascontrolecommissie. Benoeming lid kascontrolecommissie. Wijziging reglement. Bespreking aan koop filmprojédtor. Rondvraag. Vei'to- ning vérkeersfilm en daarna de hoofd film. Sluiting. Ook de echtgenoten/verloofden van de leden hébben- vrije toegang. Geen toegang voor personen beneden de leeftijd van 16 jaar. HERKINGEN Kerkdienst. D.V. woensdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan. ds. P. Blok van Dirksland. NIEUWE TONGE Kerkdienst. D.V. woensdagavond 7.30 uur hoopt ds. H. G. Abma uit, Gouda voor te gaan in het verenigings gebouw, Molendijk. v Gevonden voorwerpen: Een grijs- \yitte .bandschoen. Zwarte beenpijpen. Een paar lederen bromfief'swanten. 1 beige en 1 rode want. Donkerbruin su- ède pantoffel. 1, paar grijs plastic leren handschoenen. 1 linker zwart zijden dames handschoen. Verloren: Groene dames shawl. Lin coln herenpolshorloge met zw. band. Gebreide muts met pompoen (groen/ rood). Groen/blauwe want en grijze want 'en blauw kinderwantje. Brqine portemonnaie,. inhoud f 50,—Zilveren armband met koperen stukje. OOS'TFLAKKEE Bevolking per 31 dec. 1965. De be volking van Oostflakkee bedroeg per 31 dec. 1965 in totaal 7914 persone:n, waarvan 4027 mannen en 3887 vrouwen. Gespecificeerd over de drie dorpen is de -verhouding alsYoigt: Den Bommel totaal 1923 inwoners (984 m. en 939 v.) Per 31 dec. 1964 totaal 1930 inwoners. Een verminderifig dus van.7 personen. Ooltgensplaat:. totaal 2983 inwoners'I (1533 m. en, 1450 v.) Per., 31 dec. 1964 totaal 2962 inwoners. Een vermeerde ring dus van 21 personen. Oude Tonge totaal 3008 inwoners (1510 m. en 1498 v.) Per 31 dec. 1964 tottaai 2959 inwoners. Een vermeerdering dus van .49 peEso- nen. In totaal is de bevolking van Oostflakkee in 1965 met 63 personen toegenomen, oftewel met 15 mannen en 48 vrouwen. OOLTGENSPLAAT Ledenvergadering Oranjevereniging. Een algeniene ledenvergadering van de Oranjevereniging te Ooltgensplaat zal gehouden worden donderdag 20 jan. a.s. des nam. 8 uur in de bovenzaalvan Café R. van Oostende, Nieuwstra.at 11. Het 'voornaamste punt op de agenda is de bespreking festiviteiten 1966. (kbhin- ginhedag en hu'welijk Prinses Beatrix). In de pauze zal _er een' verloting met leuke prijzen plaats hebben, terwijl dr. Kramers zich bereid heeft verklaard enkele mooie 'iilmpjes te vertbnen van de in de ikatste jaren gehouden oranje- feesten te Ooltgensplaat. de barre Win ter van 1963-1964 enz. enz. Veel leden worden er verwacht. Op 97e verjaardiag naar' het ziekenhuis Zondag 16 jan. j.l., op zijn 97ste ver jaardag, moest de oudste mannelijke inwoner van Ooltgensplaat, de heer L. Dorsman jzn. naar het ziekenhuis te Dirksl'and worden vervoerd. Toen zijn verzorgster 's morgens naar de kerk was - is de heer Dorsman in de keuken van zijn woning Brandevvijn- Straat 4 uitgegleden en gevallen. Met moeite is hij overeind gekomen en ach ter een stoel wist hij de gang te berei ken. Hier kon hij 'niet verder meer en een dochter, die te 11.15 uur uit de kerk kwam, vond haar vader in de' gang. Dr. Buth van Den Bommel acht te opname in het ziekenhuis te Dirks land noodzakelijk. Bij onderzoek bleek zijn heupbekken te 'zijn gescheurd. Het was geen prettige verjaardag voor de ze oude maar nog krasse baas, die elke dag nog zijn rondje deed en wekelijks de huur ging innen bij gezinnen die in een huis van hem wojien. Wij verne-, rnen dat het naar omstandigheden re delijk met hem gaat. Zaterdagavond kwam de 15-jarige' Egbert Kagchelland Pzn. aan de' Bene den Havendijk door de gladheid van de weg met "zijn rijwiel te vallen en liep daarbij een ernstige verwpnding aan zijn knie op. Vrienden'brachten hem per bromfiets thuis, waarna hij ver volgens naar dr. Kramers werd ge bracht, die het overbrengen naar het ziekenhuis te Dirksland 'noodzakelijk achtte. Na behandeling alda'ar (zijn knieschijf' scheen zwaar te zijn ge kneusd) kon de heer Kagchellarid naar huis terugkeren, waar hij voorlopig rust moet houden. Toen het- origeluk gebeurde was op weg naar de ijsbaan „de Vest" bij het Fort Prins Frederik te' Oóltgerlsplaat, om te gaan schaatsen. Kerkdienst. Donderdag 20 jan. a.s. des nam. 7 uur zal in het kerkgebouw van de Geréf. Gemeente voorgaan ds. G. Mouw te Middelharnis. OUDDORP E.H^B..O cursus. De E.H,B.Ö. cursus- avondenbeginnen^ opa.s. vrij.dagayond te S.Od uur,in het vereen. gebquw^Een goede en trouwe, opkomst is, zéér.^ge wenst. Foto TON KROEZE De'raad van de gemeente Goedereede heeft in zijn gistermiddag - maandag - gehoudeh raadsvergadering de oud gem. secretaris van Goedereede, sinds 1 'jan. j.l. tijdel. gemeente ontvanger, dhr, J. Jongkoen tot gemeentesecre taris van de nieuwe gemeente Goedereede benoemd. Van de 13 stemmen - werden 8 op dhr. Jongkoen uitgebracht; dhr. J. Hof, oud secretaris van de gemeente Ouddorp verwierf 4 sterhmen terwijl één blanco stem werd uitge- ,-.bracht. De raad ging alvorens zij de beslissing liet vallen geruime tijd in besloten vergadering. Nadat de verrassende uitslag bekend werd gemaakt werd dhr. Jongkoen die op de publieke tribune de vergadering bijwoonde be ëdigd. Hij zal per 1 febr. a.s. in zijn nieuwe functie treden. De voorz. mr. dr., Verplancke begreep dat het voor dhr. Hof een teleurstelling betekent „U sluit een mpoie.staat van dient af en U kunt op onze beste referenties re kenen" aldus de voorz: Nietternin was dhr. Hof de eerste die de nieuwe ge- meente secretaris met zijn zojuist ontvangen benoeming geluk wenste. Dit .punt was wel de hoofdmoot van de af te werken agenda; overigens ontbrak het de heren bij ,de andere punten niet aan. gesprekstof. Zo rezen er nog al wat vragen bij het. voorstel tot vaststelling van een reglement van orde voor de vergaderin gen van de raad van de nieuwe ge meente, houdende 48 artikels. De heer L. Visser deelde mee vijf a zes vragen te hebben; hij begreep dat die niet direct afdoende zouden kun nen worden beantworod waarom hij voorstelde uit de raad een commissie te 'benoemen die het reglement nog eens bestudeert. In de volgende verga dering zou deze commissie dan röpport uit kunnen brengen. De heer K. Grinwis zei verheugd te zijn dat volgens a,rt. 30 - de raads vergaderingen met dankgebed zullen worden besloten. Minder tevreden was d^ heer Grinwis over de redactie van- art. 31 dat bepaalt dat de leden van de raad die eerder dan een half uur voor het einde van de vergadering deze vergadering verlaten geen presentiegeld ontvangen. De heer Grinwis wees erop dat men tijdens de vergadering voor een drin gende zaak zou kunnen worden weg geroepen. Hij wilde dat hiermee re kening zal wórden gehouden en dat het betreffende artikel in dien. zin wordt gewijzigd. De voorz. wees erop dat deze be paling beoogt te voorkomen dat iemand rnaar 5 minuten zijn gezicht zou laten zien wat hij zo stelde de voorz. overigens niet langer dan één zittings periode zou volhouden. Het voorstel van dhr. Visser de vast stelling van het reglement tot de vol gende vergadering te verdagen vond voldoende steun. De voorz. deelde hierop mee met het ,x)ude reglement van Goedereede door té werken.' „Als de heren zich rustig gedragen kunnen we het daarmee wel af" lachte hij, De, heer .Grinwis betreurde het dat riü art. 3Ó'' niet 'zou worden gehanteerd wat volgens de voorz. in deze verga dering toch niet van kracht zou zijn geweest. In de commissie die het reglement gaat bestuderen werden door de voorz. aangewezen de heren K. Grinwis, G. Tanis, J. Santifort, A. E. Snijder en J. Bruggeman. Ze zullen aan b. en w. rapport uitbrengen. Het huis der gemeente Tot j.huis der gemeente" werd aan gewezen het raadhuis te Goedereede. Wel vroeg dhr. Santifort zich af waarom zo'n lang woord wordt gebe zigd; waarom niet gewoon „gemeente huis?" ;vroeg' hij zich af. De voorz. beloofde de opmerking door te geven aan de e.v. opsteller van een nieuw burgerlijk wetboek! De heer Komtebedde begreep dat dit besluit geen definitieve bestemming in houdt. „Juist, zo als het nu marcheert pardon hobbelt hobbelt het voort" gaf de voorz, te kennen. Het gemeentewaren Ter verkrijging van een wapen voor de nieuwe gemeente Goedereede dient de gemeente zich tot de Kroon te wen den onder overlegging van een be schrijving en van een tekening in kleu ren van het verlangde wapen en van een uiteenzetting der overwegingen op grond waarvan dat wapen wordt ge- ■Wenst. Mede ter voorkoming van de kosten, verbonden aan het ontwerpen en vervaardigen van een nieuw wapen hebben b. en w. gemeend het wapen van één der oude gemeenten te moeten be vestigen. Hun keus is daarbij gevallen op het wapen der voormalige gemeen te Goedereede, ook omdat volgens de geschiedschrijvers deze gemeente in het verleden zo niet de oudste dan toch (Zie vervolg op pag. 4)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1966 | | pagina 1