De 13 worden 4 TSnUGBUK t965 De fauteuil staat klaar voor burgemeester Kleijnenberg Negentienjarige Kommer de Vogel (Ouddorp) verdronk in volle zee F! C. KORTEHEG ZOON Donderdag 30 december 1965 No. 3449 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GROIWSLA.G VOOR DE ZUID-HOLUÜSfDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Oudi ejaarsoveri denkt ing Voor het nieuwe jaar Personenwagen boorde zich door betonnen schutting REDAKTIE EN UITGEVERS Mededeling van de Redaktie FruUmanden en Fruitbakjes „De Fruitcentrale" Eervol ontslag i.v.m. bereiken pensioengerechtigde leeftijd Raad Ouddorp bood hem lauteuïl aan PRINS HEIJDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 3 - aaDDELHAKNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 18, Sommelsdtjk Tel. (01870) 26 29. na 8 uur 's avond» Tel. 20 17 Giro 1679S0 Vertchijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrydagavand ABONNEMENTSPRIJS 2,80 PEB KWABTAAL ADVEETENTIEPïUJS 14 cent per mm. Bö contract speciaal tarlel Bij de jaarwisseling van 1965 op 1966 ,aat, zoals men weet, ook de nieuwe lemeentelijke indeling van Goeree en 'overflakkee in en daarmee is een nieu- ^e periode geschapen in de bestuurlijke sfeer van de dertien dorpen en wat jaarmee samenhangt. Uiteraard zal de ievolking, speciaal die van de dorpen, jie geen eigen gemeentehuis meer heb- jen, daaraan moeten wennen, maar dat is slechts een kwestie van tijd. Met de huidige verkeersmiddelen zal dat niet zo moeilijk zijn als het in vroegere jaren jeweest zou zijn. Ook zal men zich moe- en aanpassen in de nieuwe vorm van samenwerking in één raads- en B. en w. college van de vertegenwoordigers der oude dorpsgemeenschappen. Het komt ons voor, dat ook dit met wederzijdse joede wil geen bezwaren zal opleveren. Men zal van het standpunt moeten uit- 1, dat de samenstellende delen van 'ie nieuwe gemeenten gelijke rechten liebben op behartiging van hun belan gen, maar dat is iets zo vanzelfspre- kends, dat men van „vroede vaderen" mag verwachten, dat ze aan deze grond regel strikt de hand zullen houden. Nu de zaken eenmaal zo liggen, moet men maar niet meer teveel achterom zien naar het verleden. Ook het maat schappelijk leven staat niet stil, zeker niet in onze zo dynamische tijd. Spe ciaal in het Deltagebied, waarvan Goe ree en Overflakkee een integrerend deel uitmaakt, is dat, vooral na de ramp, goed te merken. In hoeverre en hoe zich de veranderingen zullen voltrekken, valt niet gemakkelijk te zeggen, maar zeker is, dat het opvangen ervan veel zal vergen van de nieuwe gemeentebe sturen. Het is niet meer zoals vóór de oorlog, toen in onze dorpen alles er nog zo knusjes en gemoedelijk naar toe ging. We bemerken steeds duidelijker, dat we zijn opgenomen in grotere ge meenschappen, die hogere eisen stellen aan hen, die geroepen zijn deze te be sturen en dit stelt aan allen die een openbare funktie bekleden, ook in de nieuwgevormde gemeenten, veel hogere eisen dan voorheen. Onze eilandbewoners hebben gedu rende ongeveer twintig jaar weerstand geboden aan de pogingen tot samen voeging. Schrijver dezes herinnert zich nog, dat hij in 1947, toen het eerste voorstel daartoe van Gedeputeerde Sta ten kwam, in de gemeente, waar hij toen woonachtig was, een comité van actie heeft gevormd uit de diverse po litieke partijen en een protestvergade ring werd belegd, waar de bezwaren werden samengevat, die aan G.S. werd gezonden. We beschikten in die tijd wer kelijk nog wel over een aantal argu menten tegen de samenvoeging, die hout sneden. Daarna probeerden Gedep. Sta ten het nog enkele malen en steeds week men in Den Haag voor het vrij wel unanieme verzet. Het werd echter steeds duidelijker, dat de omstandig heden op allerlei gebied zich zodanig wijzigden, dat men dit verzet eenmaal zou moeten opgeven. Minister Toxo- peus, geholpen door de overgrote meer derheid in de Tweede en Eerste Kamer, zette dit jaar de zaak door en zo is de herindeling een feit geworden. We moe ten deze zien in het kader van het alge mene plan om een groot aantal kleine gemeenten, die op finnacieel en ander gebied in deze tijd moeilijk meer een zelfstandig bestaan kunnen leiden, op te nemen in een groter geheel, zoals dit b.v, ook in Zeeland geschiedt. De term „schaalvergroting", die tegen woordig veel gebruikt wordt, geeft ei genlijk de kern van de zaak aan. Dit verschijnsel, waarmee bedoeld wordt het ontstaan van grotere eenheden op allerlei gebied, teneinde het hoofd te bieden aan de gevolgen van de snelle en intensieve ontwikkeling van diverse ge meenschappen, doet zich zowel inter nationaal als nationaal en regionaal voor. Bij het eerste denken we dan di rect aan de Europese Economische Ge meenschap, die ongetwijfeld gunstig heeft gewerkt voor onze welvaart. Na tionaal denken we aan Rijnmond en straks ook IJmond en andere gebieden en regionaal aan het vormen van be- stuurlijlce eenheden, bestaande uit enige vroeger zelfstandige dorspgemeenschap- Pen. Ook op economisch gebied doet de ze schaalvergroting zich voor via de fu sies van bedrijven en maatschappij e Zo moest ook ons eiland mee in de na tuurlijke ontwikkeling der dingen. Al gaat daarbij dan een stuk historie en traditie verloren, spoedig zal blijken, dat aanpassing aan de nieuwe verhou dingen toch geen onoverkomelijke zaak is. De wereld, waarin wij leven, wordt nu eenmaal steeds kleiner. We worden wortdurend meer internationaal geor iënteerd. Kleine gemeenschappen kun nen zich steeds moeilijker handhaven. Doordat onze gezichtskring zich gaan deweg meer uitbreidt, zal het ons ook gemakkelijker vallen het aanpassing; proces, dat deze herindeling met zich brengt, tot een goed einde te brengen. Uiteraard bergt de overgang naar de nieuwe situatie specifieke moeilijkheden in zich. De nieuwe wethouders en raads leden zullen zich in meer en andere problemen moeten verdiepen dan de vroegere. Meer dan tot dusver zal van allen goede samenwerking worden ge vergd om tot bevredigende oplossingen te komen voor de vraagstukken, waar- Wee men wordt geconfronteerd. Op on- overkomehjke bezwaren behoeft dit niet te stuiten. Nu het aantal raadsleden tot ongeveer de helft is gereduceerd, zal het gemakkelijker zijn de meest geschikten "it te kiezen. Wij hebben dan ook het Volste vertrouwen in het toekomstige beleid van de nieuwe gemeentebesturen en achten heT; vanzelfsprekend, dat c ze zich met grote toewijding gaan geven „De dagen des mensen zyn als het gras" (Psalm 103 15) Deze psalm is geschreven door David de zanger Israels. David is een geoefen de zanger, hij weet wat hij zingt. De persoonlijke omgang met God door het geschonken zaligmakend geloof, heeft hem voor de kerk Gods van alle eeuwen dienstbaar gesteld. In psalm 103 heft hij een lofzang op tot de God zijns heils. Deze lofzang staat in het licht van de geschonken zegenin gen die hij ontvangen hadi Ze zijn des te wonderlijker omdat hij zijn eigen geringheid en broosheid kent. Hoor wat hij schrijft: „De dagen des mensen zijn als het gras". Het gaat over mensen, d.w.z. over u en over mij. Mensen, de pronkjuwelen Gods, De hand van de Schepper en Formeerder had ze geformeerd. Doch nu door de zonde zijn deze pronk juwelen geworden als gras. Van al le heerlijkheid beroofd, wachtend tot de zeis van de dood ze afmaait. Wanneer wij over enkele uren mogen beleven de laatste klokslag van het jaar 1965, dan zien wij terug op het vele dat in het afgelopen jaar aan ons is voor bijgegaan. Toch, bij dit alles spreekt de getuigenis Gods, als een regelmatige slag op ons hart: „Alle vlees is als gras, alle vlees is als gras." Zo heeft David het doorleefd, hij kent zijn leven naar het getuigenis Gods. Zijn dagen noemt hij zijn levenstijd. Hij spreekt niet over jaren, doch over dagen. En welke dagen zijn dat dan? Dagen van licht en donker, van strijd van verlies. Doch ook dagen van geeste lijke blijdschap in God. Loof den Heere mijne ziel" was voor de zanger Israels geen onbekende klank." Toch zijn zijn dagen als het gras. Wie hecht waarde aan een grasspriet? Wordt ze niet als onkruid menigmaal be schouwd? Gaat, als het tot wasdom is gekomen, de zeis er niet door? Zie, alzo is ons leven getekend in Gods eeuwig getuigenis. Oudejaarsavond 1965. Voor hoevelen, is het woord Gods waar geworden? Als het gras afgemaaid. Verdwenen van de plaats die op aarde werd ingenomen. Laat ons een ogenblik stilstaan bij de ernst van het leven. Ook voor ons slaat straks de klok voor het laatst. Al ons ijdel vertrouwen, on ze vermeende sterkte, al onze vermo gens, staan in het teken van.„Als het gras". Hoe nodig is het toch, om het te leren kennen, nu! Straks is er geen bezin ning meer. Hoe gelukkig is het toch van alle ei gen waarde te worden ontdaan. Te le ren wat de vruchten der zonde in ons leven zijn. Om als een ijdel mens ge leerd te worden hoe dat in Christus tot gras geworden Adams kinderen, weer tot heerlijkheid worden hersteld. Een gezegend einde, is ons eigen einde te zien, te aanvaarden en te doorleven. Om het begin van het nieuwe leven te mogen kennen, in Hem, Die Zijn ge meente belooft: „Zie, Ik maak alle din gen nieuw". Dan kunnen wij de zanger Israels na zingen: Loof Hem, die U, al wat gij hebt misdreven. Hoeveel het zij genadig wil vergeven: Uw krankheen kent en liefderijk geneest: Die van 't verderf Uw leven wil verschonen. Met goedheid en barmhartigheen u kronen: Die in de nood Uw redder is geweest. Ds. P. Blok „Maar de goedertierenheid des Heeren!" (Psalm 103 17) Wanneer het jaar 1966 een aanvang heeft gemaakt, vermenigvuldigen zich de gedachten. Wat zal het nieuwe jaar ons weer brengen? Velen zien de toe komst met veel zorg tegemoet. Ande ren zullen 1966 vol van idealen begroe ten. Toch is er maar één ware verwach ting. De verwachting waar David van ge tuigt, n.l. de goedertierenheid Gods. De goedertierenheid des Heeren was in zijn leven geopenbaard, d.w.z. de goedheid Gods waardoor de Heere iets van Zijn mededeelbare eigenschappen in Davids leven verheerlijkt had. Die goedertierheden zijn de waarborg voor de toekomst. Daarin is verzekerd de belofte van de onderhouding van het tijdelijke leven. Immers het brood van de gemeente Gods is zeker, het water is gewis. Hij zal ze nimmer om doen komen in dure tijd noch in hongersnood De goedertierenheden des Heeren zijn een waarborg in de strijd tegen een driehoofdige vijand. Daar zong Gods kerk van: Uw goedheid Heer, is hemelhoog. Uw waarheid tot de wolkenboog. en, Doet Uw hulp nooit vruchtloos vergen. De goedertierheden des Heeren zijn een waarborg voor hun geestelijk wel zijn. Gelijk een Vader zich ontfermt over de kinderen, ontfermt de Heere zich over degenen die Hem vrezen. Zie, zo kan de gemeente Gods de toe komst verbeiden. De goedertierenheden des Heeren zijn, van eeuwigheid tot eeuwigheid. Ze zijn niét gebonden aan ons tijds begrip, ze zijn eindeloos. Daarin is de dure belofte Gods, dat Zijn zorg over Zijn gemeente niet eindigt, niet vermin dert. Wat een ruime toekomst is daarin toegezegd: Voor de tijd, voor de eeu wigheid, naar lichaam en naar ziel bei de het eigendom des Heeren. Vanzelf heeft David daarmede niet weggedoezeld de lijn die de Heere ge trokken heeft tussen degene die Hem vrezen en degene die uitleven geen God en geen meester. Duidelijk onderscheidt hij wie de goedertierenheden des Hee ren zijn toegezegd. Ze zijn voor degenen die Hem vrezen. Met deze vreze, bedoelt ,de psalmist de kinderlijke vreze, die de Heere in het hart van Zijn volk inplant. Vreze, scherp onderscheiden is van de slaafse vreze, welke vloeit uit de vreze voor de straf en de Heere doet dienen om het oordeel te ontlopen. Deze kinderUjke vreze, doet wandelen in tere afhankelijkheid, ootmoedigheid en een doorleefde rechteloosheid. Zie dan wordt het, het is vrije gunst die eeuwig Hem bewoog. Dan kan onder de bange wereld weeën, er een rust zijn in God. Dan kan onder de donkerheid der tijden waar de waar heid struikelt op de straten een wonder lijke zielsovergave zijn. 1966! Wat zal ons geworden? Wat zal de toekomst ons bien? Zie David's antwoord: „Maar de goe dertierenheid dea Heeren, is van eeu wigheid en tot eeuwigheid. Zo blijft er een rust over, voor het volk van God. Dan kan, wanneer de vragen over toekomst ons hart benau wen, alleen het antwoord van de dich ter ons rust geven. Mijn ziel is imers stil tot God. Van Hem wacht ik een heilrijk lot. Hij immers zal mijn rotssteen wezen. Mijn heil, mijn hulp in mijn gebrek. Mijn toevlucht en mijn hoog vertrek. Ik zal geen grote wankeling vrezen. Dirksland P. Blok Een prettige dag is j.l. maandag voor de f am. De Ruyter uit Voorburg wreed verstoord, s' Morgens waren zij bijtijds met een gehuurde auto uit hun woon plaats vertrokken om de Haringvliet- brug, de bouwput, de Grevelingendam en de Oosterscheldebrug te bezoeken. Ook werd een kijkje genomen op Mid- delharnis Havenhoofd. Toen ze naar Middelharnis terugreden, reed de chauf aan de taak, die hun door de kiezers is toevertrouwd en die ze vrijwillig op zir hebben genomen om zo onder de leiding van hun burgemeesters drie „oude" en één nog onbekende de nieuwge vormde burgerlijke gemeenschappen met Gods hulp en onder Zijn onmisbare zegen een nieuwe toekomst binnen te leiden. feur in de bocht van de Oosthavendijk bij tankstation Peeman, recht door. Hij werd door de mist misleid, remmen mocht door de gladheid van de weg niet meer baten en de wagen, een Ford Cortina boorde zich, vlak naast een dik ke boom dwars door de betonnen schutting. Tegen deze schutting veron gelukte in maart van dit jaar de mo torrijder S. J. V. d. Doel uiit Oude Ton- ge. De vijf inzittenden van de Cortina, waaronder een kind, brachten het er behoudens lichte verwondingen goed af. De auto, die nog geen 25.000 km had gelopen werd zwaar beschadigd. Ach ter de schutting ramde de wagen nog een betonnen paal, een zwaar onderstel van een wagen werd een eind opzij gedrukt. Het wiel dat tegen de boom staat is niet van de verongelukte wa gen. wensen medewerkers, ahon- neé's en relaties zowel stof felijk als geestelijk bij de wisseling des jaars Gods on misbare zegen toe. Middelharnis, 1 januari 1966. Eilanden-nieuws zal a.s. dinsdag weer op de gewone tijd verschijnen. Bij onze administratie zijn klachten binnengekomen over de late bezorging van onze krant bij de post-abonné's. Wij delen mede dat ons blad de expe ditie donderdagmiddag heeft verlaten en ter post is bezorgd. De oorzaak zal waarschijnlijk liggen in de drukte bij de posterijen met de Kerstdagen. Het oudejaarsnummer is donderdag middag de deur uitgegaan, waarom wij hopen dat onze postabonnees de krant op oudejaar zullen ontvangen, vooral ook omdat er vrijdag twee bestellingen zijn. Mocht dit onverhoopt ergens niet zo zijn, vragen wij begrip en veront schuldiging. Redactie en Administratie Eilanden-nieuws Speciaal in het opmaicen van B. d. VEEB Telefoon 2682 WestdQfc M MIDDELHARNIS Reddingspogingen mislukten. Woensdagmorgen is de 19-jarige vis ser Kommer de Vogel van Ouddorp, aan boord van de viskotter G.O. 26, schip per G. Tanis van Goedereede op de Noordzee in volle zee, over boord ge slagen en verdronken. Er stond tamelijk zee en het gebeurde op tot nog toe onverklaarbare wijze. Het was 's morgens kwart voor acht en onmiddellijk werd de jongen een red dingsboei met lijn toegeworpen. Deze wist hij niet te grijpen. Schipper Tanis is toen, verbonden met een lijn, over boord gesprongen om de jongeman te redden. Door de hoge zee kwam hijzelf in gevaar, men moest hem aan boord terughalen. Hij zag de jongen voor z'n ogen in de zee wegzinken. Men heeft lange tijd de omgeving af gezocht, waaraan ook nog vier schepen van de Goereese vloot deelnamen. Het was helaas zonder resultaat, de G.O. 26 moest zonder Kommer de Vogel naar de thuishaven terug keren. De visserijpoli- tie en -inspectie heeft in onderzoek hoe het ongeval zich heeft toegedragen. De ouders van de jongeman wonen te Ouddorp, hij was enige zoon,, hij heeft nog twee zusters die met vissers zijn gehuwd. Er heerst grote verslagen heid onder de bevolking van Goeree en Ouddorp met dit diep tragische gebeu ren. VOOR BETER f^ 1^^ ■-—NBflR DE MIDDELHRRNIS-TELrZaZS „Uren, dagen, maanden, jaren, vlieden als een schaduw heen". Zo is ook het jaar 1965 voorbijgegaan en geschiedenis geworden. Voor de een heeft het afge lopen jaar vreugde en voor de ander leed gebracht, lief en leed wisselden elkaar af by het voortschrijden van de tyd. In materieel opzicht is het jaar 1965 goed geweest. De landbouw heeft ondanks de veelal slechte weersomstan digheden toch een vrij goed jaar gehad, enkele uitzonderingen daargelaten. Ook de visserij heeft geen reden tot klagen. In onderstaand relaas vindt u een te rugblik op het afgelopen jaar, zoals het leven zich op het speldeprikje op de wereldbol dat Flakkee heet afspeelde. De hoogste punten zfln de opening van de Grevelingendam op 1 april en de openstelling van de Oosterscheldebrug op woensdag 15 december. JANUARI Het eerste nummer van „Eilanden- Burgemeester J. A. Kleijnenberg, die op 24 novem ber 1947 als waar nemend en op 1 november 1950 tot burgemeester van Ouddorp werd be noemd, gaat per 1 januari 1966 met pensioen. J.l. vrijdag nam hij afscheid van de gemeenteraad van Ouddorp en woensdagmiddag van de Ouddorpse bevolking die de burgemeester een zeer goed hart toe draagt. Burgem. Kleijnenberg, die tevens het waar nemersschap over de gemeente Goe dereede nam he den vrijdagmid dag afscheid van de raad van de ze gemeente. Voor de dynamische fi guur die een hoge opvatting van zijn ambt had is de tijd van rust aan gebroken. Moge hij, met zijn echt genote, nog vele jaren in gezond heid samenzijn en genieten van de dingen die hijzelf hielp tot stand te brengen Onderstaand volgt het verslag van tiet afscheid van de raad. De nestor van de raad, dhr. T. Koek dacht aan het gezegde dat scheiden ook lijden betekent. U hebt 18 jaar lang onze gemeente gediend en U was altijd plichtsgetrouw en stond boven de par tijen, zo richtte dhr. Koek zich tot de burgemeester. U gaf ons steeds de ge legenheid te spreken zoals wij dachten dat wij spreken moesten. Er is een tijd van komen en van gaan, als een kleed zal 't al verouden, niets kan hier zijn stand behouden. Gods barmhartigheid heeft nog geen einde genomen en spr. wenste dat allen mochten worden be paald bij de kortheid van het leven en de langdurigheid van de eeuwigheid. We zagen velen komen en velen gaan maar God hield ons tot hiertoe staan de. Vele bekommernissen omringen ons maar mocht de bekommernis om de eeuwigheid de hoofdtoon zijn. De heer Koek bad de scheidende burgemeester met zijn echtgenote Gods zegen toe. Namens de raad dankte hij de burge meester voor de goede leiding en de prettige samenwerking in de voorbije jaren en overhandigde hem als stoffe lijk blijk een enveloppe met inhoud. De Heere gedenke U, was zijn wens. Sprekend over de nieuwe raad hoopte de heer Koek dat de raad met haar voorzitter wijsheid van Boven moge be komen. Moge Hij in genade neerzien op de nieuwe gemeente Goedereede, zo besloot hij. Wethouder Grinwis zei samen met de burgemeester door de loop der jaren meer dan duizend vergaderingen te heb ben bijgewoond. Het feit dat hij en de burgemeester het niet altijd met elkaar eens waren heeft nooit aanleiding tot verwijdering gegegven. Spr. eindigde met de bede uit Ps. 119 83: „Wat vree heeft elk, die Uwe Wet bemint!" Prima samenwerking De gemeentesecretaris, dhr Hof meen de dat een afscheid en met name het afscheid van de burgemeester niet triest behoeft te zijn. U geniet een goe de gezondheid, we hoorden U nooit o- ver moeheid klagen en U bent nog vi taal genoeg om een nieuwe ambtspe riode vol te kunnen maken. De wet maakt hierin echter geen onderscheid. De heer Hof wist dat de burgemeester zich tot voor enkele weken nog te wei nig gerealiseerd had dat het spoedig 1 januari zou zijn, ook was dit spr. zelf overkomen. Bij liet opmaken van de ba lans over de 18 jaren van samenwer king kon dhr. Hof verzekeren dat el- kaars opvattingen steeds waren geres pecteerd. U had een groot optimisme en wanneer U te optimistiscli werd kon ik het „te" er tijdig afhalen om U een teleurstelling te besparen. Spr. dankte de burgemeester, de raad en de wet houders voor de prettige manier waar op kon worden samengewerkt en wens te hen ook in hun gezin het allerbeste toe. Dhr C. Hoek maakte zijn afscheids woord kort. Hij stelde het in dichtvorm n.a.v. Ruth 3. De heren Sandifort, Aleman, Komte- bedde. Joh. Tanis, J. Tanis en De Jong sloten zich bij de woorden van de vo rige sprekers aan. Met een stevige hand druk onderstreepten zij de goede wen sen. Hoogte- en dieptepunten Terugziend op zijn ambtsperiode was er voor de burgemeester een punt dat ver boven de andere uitsteekt, nl. de rampdagen van 1953. Er werd toen van het gemeentebestuur het uiterste ge vraagd zich in te zetten voor de mede mens. Spr. zei in die dagen veel men senkennis te hebben opgedaan. Ook zei spr. het waarnemersschap van de ge meenten Goedereede en Stellendam steeds met het grootste genoegen en m.et inspanning van alle krachten te hebben behartigd. Er zijn lichte en don kare kanten aan het leven maar we mogen weten dat het kwade wel kan ^overheersen maar nooit zal overwinr nen. Dhr Kleijnenberg dankte de secre taris en de raad voor de wijze waarop deze zijn optimisme hadden genomen. We treden een nieuw jaar binnen en spr. wenste ieder Gods onmisbare ze gen toe. nieuws" in het nieuwe jaar verscheen op dinsdag 5 januari. We maakten mel ding van een rustige nieuwjaarsviering, dit in tegenstelling tot voorgaande ja ren. Op Oudejaarsavond verongelukte de vertegenwoordiger Frans Schut uit den Bommel. Hij kreeg een auto-onge luk nabij Mijnsherenland aan de gevol gen waarvan hij overleed. Op vrijdag 8 januari overleed te Sommelsdijk in de leeftijd van 77 jaar weth. J. Ie Comte. Veertig gondeliers die hun aandeel had den geleverd in de dichting van de Gre velingendam werden i.v.m. het gereed komen van dit onderdeel van het werk ontslagen. Op maandag 11 januari nam Weth. C. Moijses te Stellendam i.v.m. de in deze gemeente gerezen moeilijkheden ontslag als lid van de raad. In de nacht van dinsdag op woensdag (13 jan.) were' ingebroken in het P.T.T. bijkantoor te Sommelsdijk, de buit bedroeg enkelf honderden guldens, In de nacht van vrijdag op zaterdag 16 jan. brandde te Middelharnis een schuur van het loon bedrijf fa. T. Vroegindeweij af; vele kostbare landbouwmachines gingen in de vuurzee verloren. Zondag 17 jan. kreeg de opgeworpen stenen basis vodr de Grevelingendam een gevoelige knauw. Door de zware storm werd naar schatting 3500 ton stortsteen door het water meegesleurd. Het werd werd met een week vertraagd. Te Koudekerke op Walcheren gebeurde zondagavond 24 jan. een ernstig auto-ongeluk; de wagen reed in een tankgracht en de beide in zittenden, de 18 jarige M. C. Cyvat en de 17 jarige mej. C. v. d. Weele ver dronken. In de nacht van vrijdag op za terdag 23 jan. stortte de 21 jarige Huib van Oostende uit Ooltgensplaat met een Neptun vliegtuig van de Kon. Marine bij Katwijk aan Zee in de Noordzee, zijn stoffelijk overschot werd een dag later geborgen. Donderdag 28 jan. nam de heer J. Knape te Sommelsdijk afscheid als gemeentesecretaris. Op dinsdag 26 jan. werd te Herkingen de gerestau reerde school op Ger. grondslag in ge bruik genomen. FEBRUARI De brievenbesteller Piet Goedegebuu- re te Melissant ging op 1 februari na een diensttijd van 46 jaar met pensioen. Te Oude Tonge had op 1 febr. weer een (Vervolg op pag. 2)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1